Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
17.04. klo 10:30 SM-maantiejuoksut Ilmoittautuneet
Maantiejuoksun SM-kilpailut Pyhtää 17.4.2021
Pyhtään Yritys ja Orimattilan Jymy

ILMOITTAUTUNEET
		
M puolimaraton
1	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö
2	Juha Hellsten	        Turun Toverit
3	Miika Takala	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Lauri Palsa	        Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry
5	Tuomas Aho	        Limingan Niittomiehet
6	Antti Hyttinen	        Vaajakosken Kuohu
7	Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu
9	Tommi Hytönen	        Nurmijärven Yleisurheilu
10	Markus Hämäläinen	Espoon Tapiot
11	Aki Nummela	        Helsingin Kisa-Veikot
12	Mikko Patana	        Seinäjoen Seudun Urheilijat
13	Aapo Kinnunen	        Runners Club
14	Jukka Kero	        Turun Urheiluliitto
15	Simo-Pekka Fincke	Joensuun Kataja
16	Jussi-Pekka Partanen	Runners Club
17	Thijs Feuth	        Turun Urheiluliitto
18	Jaakko Nieminen	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
19	Ossi Peltoniemi	        Rovaniemen Roadrunners
20	Toni Myllylä	        Kajaanin Kipinä
21	Sami Saku	        IF Åland
22	Ali Abdulrahman	        Turun Urheiluliitto
23	Maunu Toivari	        Turun Urheiluliitto
24	Antti Ihamäki	        Alajärven Ankkurit
25	Otto Laitinen	        Kuusamon Erä-Veikot
26	Jaakko Kero	        Turun Urheiluliitto
27	Jukka Rahkonen	        Polvijärven Urheilijat
28	Antti Mikkonen	        Oulun NMKY:n Urheilijat
29	Niklas Wihlman	        Turun Urheiluliitto
30	Ilmari Sirén	        Oulun NMKY:n Urheilijat
31	Pekka Kulpakko	        Espoon Tapiot
32	Mikko Sallinen	        Endurance Ultrarunning Team Finland
33	Samu Heikkonen	        Lappeenrannan Urheilu-Miehet
34	Juha Manninen	        Runners Club
35	Kimmo Randelin	        Iisalmen Visa
36	Juho Lehtoviita	        Runners Club
37	Timo Nikula	        Runners Club
38	Matti Taini	        Seinäjoen Seudun Urheilijat
39	Joonas Hytönen	        Rauman Urheilijat
40	Ravinder Kohtaniemi	Ykspihlajan Reima
41	Reijo Ronnila	        Heinolan Isku
42	Kevin Sandell	        IK Falken
43	Björn Sandler	        IK Falken
44	Tuomo Salonen	        Espoon Tapiot
45	Niko Lindberg	        Porvoon Urheilijat
46	Remi Lindholm	        Lovisa Tor
47	Matti Rauma	        Turun Urheiluliitto
48	Mikke Paajanen	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
49	Joonas Kuisma	        Teivo Stayers
50	Tommi Kaartinen	        Runners Club

N puolimaraton
61	Annemari Kiekara	Pudasjärven Urheilijat
62	Nina Chydenius	        Gamlakarleby IF
63	Taru Häyrinen	        Mikkelin Kilpa-Veikot
64	Natalia Nylund	        Lahden Ahkera
65	Laura Heikkilä	        Runners Club
66	Mirja Vartiainen	Espoon Tapiot
67	Aino Niemi	        Turun Urheiluliitto
68	Emilia Siltanen	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
69	Saara Malinen	        Runners Club
70	Anna-Elina Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
71	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
72	Anni Kuosmanen	        Kuopion Reipas
73	Laura Sunila	        Runners Club
74	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas
75	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
76	Johanna Lindholm	Lovisa Tor
77	Suvi Miettinen	        Helsingin Kisa-Veikot
78	Satu Lipiäinen	        Ultrajuoksuseura Sisu ry
79	Tiina Alhonen	        Vaajakosken Kuohu
80	Sanna Lakoma	        Runners Club
81	Helena Knaapi	        Vasa IS
82	Anna Toljamo	        Mikkelin Kilpa-Veikot
83	Aada Miskala	        Mikkelin Kilpa-Veikot
84	Alisa Vainio	        Lappeenrannan Urheilu-Miehet
85	Josefin Sjölind-Kohtamäki Helsingfors IFK
86	Oona Hilkamo	        Espoon Tapiot
87	Laura Manninen	        Kenttäurheilijat -58
88	Virpi Taipale	        Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry

M17 Maantiejuoksu
91	Aarre Paukkeri	        Limingan Niittomiehet
92	Aarni Eijs	        Salon Vilpas
93	Jimi Alastalo	        Joensuun Kataja
94	Ilmari Lehmus	        Joensuun Kataja
95	Sisu Moilanen	        Turun Urheiluliitto
96	Joona Heiskanen	        Kenttäurheilijat -58
97	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58
98	Miki Niemensivu	        Rauman Urheilijat
99	Eemeli Hirvonen	        Liperin Taimi
100	Elmeri Kero	        Turun Urheiluliitto
101	Joel Vuohtoniemi	Viipurin Urheilijat
102	Karlos Kemppaala	Viipurin Urheilijat
103	Luukas Kontro	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
104	Niilo Kotiranta	        Ylämaan Pyrkijät
105	Joonas Palmu	        Valkealan Kajo
106	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera

N17 Maantiejuoksu
131	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat
132	Melissa Kykyri	        Kälviän Tarmo
133	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat
134	Eveliina Kujala	        Limingan Niittomiehet
135	Salla Isoherranen	Viipurin Urheilijat
136	Heta Virkajärvi	        Kaipolan Vire
137	Roosa Heikkinen	        Karhulan Urheilijat
138	Helmiemilia Malin	Heinolan Isku
139	Anni Mylläri	        Heinolan Isku
140	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot
141	Pinja Laasanen	        Siilinjärven Ponnistus
142	Amalia Lindén	        Elimäen Vauhti
143	Ea Vuori	        Lahden Ahkera
144	Kiia Paavola	        Jyväskylän Kenttäurheilijat

M19 Maantiejuoksu
111	Rasmus Krogell	        Kenttäurheilijat -58
112	Pyry Suojanen	        Turun Urheiluliitto
113	Onni Ikonen	        Hankasalmen Hanka
114	Ahmad Arash	        Lahden Ahkera
115	Junnu Korvenpää	        Kenttäurheilijat -58
116	Tuure Haapanen	        Turun Urheiluliitto
117	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat
118	Nuutti Lintunen	        Tampereen Pyrintö
119	Elias Marjamäki	        Tampereen Pyrintö
120	Kristian Boström	IF Raseborg
121	Joona Heikkerö	        Porvoon Urheilijat
122	Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö
123	Akseli Stark	        Kenttäurheilijat -58
124	Justus Luonela	        Lahden Ahkera
125	Matias Mononen	        Lahden Ahkera
126	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera
127	Veikka Sarén	        Someron Esa

N19 Maantiejuoksu
151	Ingrid Jalas	        Helsingin Tarmo
152	Lotta Malmivaara	Runners Club
153	Emma Rainio	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
154	Janette Vänttinen	Porvoon Urheilijat
155	Venla Saari	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
156	Emilia Tala	        Viipurin Urheilijat
157	Juulia Tala	        Viipurin Urheilijat
158	Emma Ranta	        Lempäälän Kisa Yleisurheilu
159	Sini Rahkonen	        Polvijärven Urheilijat
160	Ida Heikkinen	        Karhulan Urheilijat
161	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
162	Nelli Hiippavuori	Turun Urheiluliitto
163	Lotta-Maria Maine	Turun Urheiluliitto
164	Ilona Mononen	        Lahden Ahkera
165	Pinja Kotinurmi	        Lahden Ahkera
166	Alisa Virtanen	        Jyväskylän Kenttäurheilijat