Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
01.09. klo 16:30 Harju Cup 3 ja KeSY:n pm-ottelut osa 2 (9-13 v.) Ilmoittautuneet
Varmistukset on tehtävä viimeistään 60 minuuttia ennen lajin alkua.

OHJEET:

1. Mene osoitteeseen https://www.tuloslista.com/varmistus/
2. Odota, että lista latautuu ja valitse Harju Cup 3 ja KeSY:n pm-ottelut osa 2 (9-13 v.). Huom. listan latautumisessa voi kestää hetken aikaa.
3. Valitse seura jonka varmistuksia haluat käsitellä
4. Syötä seurakoodi: harju
5. Tee varmistus, paina muutosten esikatselu ja lopuksi tallenna tiedot

Mikäli varmistus tuloslistan kautta ei onnistu, laita varmistus sähköpostitse [email protected]

Onnistuneesta varmistuksesta tulee sähköpostikuittaus (huom. voi mennä roskapostiin).

Varmistaneet urheilijat näkee myös Tuloslistasta: https://live.tuloslista.com/10230

Osallistumisen peruutukset voi ilmoittaa osoitteeseen [email protected]


								SB	PB
M 200m				
				
21	Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi			24,69	24,44
172	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		23,61	23,61
214	Viljami Parpala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	22,96	22,51
93	Joonas Tikkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,42	22,42
95	Topi Tuunanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
94	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,08	21,88
				
M 800m				
				
189	Lauri Hassi		Oriveden Ponnistus		1.53,49	1.53,38
17	Onni Huovinen		Joensuun Kataja			2.01,43	2.01,43
96	Jussi Huuskonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.59,02	1.54,40
10	Onni Ikonen		Hankasalmen Hanka		1.58,29	1.58,29
216	Patrik Järvinen		Tampereen Pyrintö		2.00,16	2.00,16
97	Luukas Kontro		Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.59,54	1.59,54
186	Veikko Korpikallio	Mikkelin Kilpa-Veikot		1.58,91	1.58,91
182	Jesse Loisa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.03,48	2.03,48
181	Aku Nikander		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		1.59,98
18	Otto Vilpponen		Joensuun Kataja			2.00,02	1.59,47
98	Konsta Vuorela		Jyväskylän Kenttäurheilijat		2.22,38
				
M Korkeus				
				
99	Juho Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
232	Mika Polku		Virtain Urheilijat		184	231
6	Heikki Vuorinen		Äänekosken Urheilijat			187
7	Tuukka Vuorinen		Äänekosken Urheilijat		165	210
				
M Pituus				
				
177	Janne Etelämäki		Kuortaneen Kunto		7,06	7,46
100	Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurheilijat		5,75
6	Heikki Vuorinen		Äänekosken Urheilijat		6,36	6,36
				
M Keihäs				
				
19	Niklas Hyvönen		Joensuun Kataja			62,24	62,24
23	Topi Julkunen		Juvan Urheilijat		66,71	67,97
175	Leevi Lindi		Keiteleen Kunto			68,8	69,95
101	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		43,75
217	Joonas Oksanen		Tampereen Pyrintö		68,29	68,31
224	Aku Parviainen		Tuupovaaran Urheilijat		70,95	70,95
100	Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurheilijat		30,61
				
N 200m				
				
192	Emmi Erikkilä		Raahen Vesa			25,55	25,55
179	Sanna Erkinheimo	Lahden Ahkera			25,00	24,46
218	Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö			26,07
104	Laura Huhta		Jyväskylän Kenttäurheilijat	28,63	28,63
103	Maija Jussila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,14	26,14
106	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,15	25,94
107	Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,64	26,64
191	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä			27,72
102	Aino Rasmus		Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,64	26,64
105	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,77	26,77
108	Reetta Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat		28,36
13	Emilia Tuominen		Helsingin Kisa-Veikot		28,60	28,60
				
N 800m				
				
12	Nerea Abrego		Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry		
180	Iiris Koski		Lahden Ahkera			2.19,96	2.19,96
15	Katariina Kärkkäinen	Iisalmen Visa			2.25,80	2.25,80
226	Andrea Lilja		Vasa IS				2.19,44	2.18,89
86	Olivia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.24,26	2.24,26
110	Sara-Elise Ruokonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.18,01	2.18,01
109	Ida-Sofia Simola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.30,70	2.24,34
20	Lotta Tarvainen		Joensuun Kataja			2.19,75	2.19,59
169	Elvi Warwick		Kaipolan Vire			2.23,20	2.23,20
				
N 100m aidat				
				
113	Amanda Kulju		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
111	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,31	15,25
190	Anna Pyykkö		Oriveden Ponnistus		14,97	14,97
112	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,93	15,93
				
N Korkeus				
				
219	Salla Tuominen		Tampereen Pyrintö		160	169
				
N Pituus				
				
187	Lotta Häkkänen		Mikkelin Kilpa-Veikot		5,33	5,33
173	Veera Jokinen		Karstulan Kiva			3,95	4,55
174	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva			5,42	5,42
8	Piia Kalliomäki		Äänekosken Urheilijat		5,44	5,44
184	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja			4,68
115	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,34	4,34
176	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58		6,12	6,35
114	Eveliina Malinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,93	4,93
111	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,58	5,58
116	Nelli Pajula		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,57	4,57
230	Riina Palonen		Viitasaaren Viesti		5,04	5,04
117	Fiinu Puustinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,42
190	Anna Pyykkö		Oriveden Ponnistus		5,29	5,29
102	Aino Rasmus		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,89	4,89
118	Noora Salmi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,22	5,22
112	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,60	5,64
				
N Keihäs				
				
220	Meri Elomaa		Tampereen Pyrintö		41,96	41,96
221	Siiri Elomaa		Tampereen Pyrintö		52,87	54,47
233	Linda Huhtala		Yläneen Kiri				42,06
120	Laura Lehto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	35,07	35,35
193	Laura Pesola		Reisjärven Pilke		48,08	54,35
11	Heli Pynnönen		Hankasalmen Hanka		44,29	49,90
0215	Sofia Pölkky		Seinäjoen Seudun Urheilijat	46,96	52,73
9	Viivi Raatikainen	Äänekosken Urheilijat		47,76	47,76
119	Inka Sinivuori		Jyväskylän Kenttäurheilijat	42,20	42,20
121	Anne Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	27,03	27,95
				
T9 4-ottelu				
				
228	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti		
24	Rebekka Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	Silja Hokkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
30	Matilda Iivonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
194	Anna Kankaanpää		Saarijärven Pullistus		
195	Hertta Kinnunen		Saarijärven Pullistus		
29	Juliet Kouko		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
26	Lilja Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
227	Ella Vehniäinen		Viitasaaren Viesti		
25	Pinja Vienola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	Alisa Äyrämö		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
P9 4-ottelu				
				
36	Kuutti Alasaarela	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
31	Peetu Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
196	Andreas Oittinen	Saarijärven Pullistus		
32	Daniel Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
35	Leo Pentinniemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
34	Nuutti Purhonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
33	Aapo Sahindal		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
37	Taavetti Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
T10 4-ottelu				
				
47	Saana Brandt		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
40	Hanna Herranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	Saara Järvinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
197	Meri Kankaanpää		Saarijärven Pullistus		
38	Ronja Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
42	Sini Korpi-Kyyny	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
50	Peppiina Moilanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
46	Maisa Penttinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
43	Peppi Pylkkänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
45	Lumi-Kukka Saaranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
49	Ronja Schulman		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
48	Aino Tarkiainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
44	Aada Varjamo		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
41	Ninni-Maria Ylönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
P10 4-ottelu				
				
53	Nuutti Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
51	Paavo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	Hugo Lasaroff		Joensuun Kataja			UP		
198	Jooas Oittinen		Saarijärven Pullistus				
52	Eero Sinkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
1	Joona Soiluaho		Äänekosken Urheilijat		
				
T11 4-ottelu				
				
199	Nelli Hannula		Saarijärven Pullistus		
55	Elsa Helolahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
58	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
60	Aino Kangasniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
61	Jasmin Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
200	Hilma Kinnunen		Saarijärven Pullistus		
57	Saimi Muhonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	Aino Määränen		Äänekosken Urheilijat		
201	Alisa Pirttiniemi	Saarijärven Pullistus		
202	Saara Puranen		Saarijärven Pullistus				
63	Inka Rautiainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
56	Anni Sahindal		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
203	Vilhelmiina Tikka	Saarijärven Pullistus		
229	Emilia Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
59	Venla Vienola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
62	Ida Vuorela		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
P11 4-ottelu				
				
65	Onni Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
69	Kasper Ekonoja		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
70	Jiri Hokkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
71	Samuli Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
66	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
72	Juho Suonsaari		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
68	Eemeli Suutari		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
67	Topi Turpeinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
T12 5-ottelu				
				
167	Lydia Aho		Kaipolan Vire		
204	Riina Kuorelahti	Saarijärven Pullistus		
73	Enni Mustaparta		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
74	Venla Salminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	Peppi Soiluaho		Äänekosken Urheilijat		
166	Iida Tamminen		Kaipolan Vire		
				
P12 5-ottelu				
				
78	Julius Auvinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
76	Oskari Heinonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
75	Niilo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
79	Roope Jalasaho		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
80	Eetu Keto-Tokoi		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
77	Veikka Kärsämä		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
205	Elias Oittinen		Saarijärven Pullistus		
				
T13 5-ottelu				
				
168	Nelli Flyktman		Kaipolan Vire		
84	Jade Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	Iina Manner		Äänekosken Urheilijat		
87	Mary Mehinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
81	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	Selma Pollari		Äänekosken Urheilijat		
85	Netta Postila		Jyväskylän Kenttäurheilijat				
83	Sofia Sauvala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
82	Essi Suni		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
206	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
				
P13 5-ottelu				
				
90	Vilho Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
92	Olli Huttunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
91	Aaro Kuorelahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
88	Lauri Sinkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
89	Joona Viitala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
P15 100m				
				
134	Tommi Järvenpää		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,50	12,50
183	Atte Kauppinen		Laukaan Urheilijat		
126	Vilho Ketonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,49	13,49
209	Patrik Kinnunen		Saarijärven Pullistus		12,64	12,64
133	Valtteri Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,33	12,33
129	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,92	12,92
130	Max Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,02	14,02
131	Joel Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
125	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,44	13,44
132	Lauri Papponen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,55	12,55
135	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,57	10,57	UP
185	Niklas Piirainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	12,84	12,84
127	Juuso Tapanila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,72	13,72
128	Elias Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,96	13,96
94	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		10,99	UP
				
P15 2000m				
				
231	Miska Hokajärvi		Viitasaaren Viesti		7.50,46	7.50,46
136	Tommi Sivill		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
P15 100m aidat				
				
134	Tommi Järvenpää		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,63	14,63
126	Vilho Ketonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	17,30	17,30
185	Niklas Piirainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	14,91	14,91
127	Juuso Tapanila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	16,38	16,38
				
P15 Seiväs				
				
134	Tommi Järvenpää		Jyväskylän Kenttäurheilijat	415	415
				
P15 Pituus				
				
126	Vilho Ketonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,26	4,26
209	Patrik Kinnunen		Saarijärven Pullistus		5,65	5,65
129	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,13	5,13
130	Max Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,74	4,74
131	Joel Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,19	4,19
185	Niklas Piirainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	5,28	5,28
				
P15 Kuula				
				
134	Tommi Järvenpää		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,52	11,52
137	Leevi Kumpumäki		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
125	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,79	14,79
				
T15 100m				
				
223	Carolina Aftab		Turun Weikot Yleisurheilu	14,62	14,32	UP
210	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		14,63	14,63
144	Pinja Heino		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
141	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,23	14,09
139	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,05	13,05
142	Veera Korpilauri	Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,18	15,18
146	Alina Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,87	13,87
147	Iida Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,27	14,27
85	Netta Postila		Jyväskylän Kenttäurheilijat		15,23
86	Olivia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,03	14,03	
143	Vilma Pykälinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,61	13,61
22	Veera Reponen		Joutsan Pommi			12,85	12,71
105	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,95	12,95	UP
222	Juuli Saloniemi		Tampereen Pyrintö		13,53	13,53
138	Hilla Savioja		Jyväskylän Kenttäurheilijat		15,36
140	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,81	12,67
145	Linda Van Leeuwen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
T15 2000m				
				
149	Josefina Airaksinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat  UP		
148	Erin Immonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat  UP		
				
T15 80m aidat				
				
170	Ellen Aho		Kaipolan Vire			15,11	15,11
141	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,28
139	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,16	13,16
188	Sofia Kokko		Mikkelin Kilpa-Veikot		12,69	12,69
				
T15 Pituus				
				
210	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		4,71	4,71
171	Ella Hyppölä		Kaipolan Vire			4,74	4,74
139	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,91	4,91
188	Sofia Kokko		Mikkelin Kilpa-Veikot		4,88	5,12
191	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		4,93	4,93
212	Meea Oikari		Saarijärven Pullistus		3,95	3,95
146	Alina Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,93	4,93
147	Iida Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	3,95	4,00
211	Lotta Perkiö		Saarijärven Pullistus		4,64	4,64
150	Aurora Pollari		Jyväskylän Kenttäurheilijat		3,31
138	Hilla Savioja		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,08
140	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,73	4,98
				
T15 Kuula				
				
144	Pinja Heino		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,60	9,60
151	Joanna Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
150	Aurora Pollari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,19	7,19
213	Hilda Viikilä		Saarijärven Pullistus			5,76
152	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,23	9,71
				
M17 Keihäs				
				
207	Matias Viikilä		Saarijärven Pullistus		52,65	52,65
				
M17 4x100m aitaviesti				
				
Jyväskylän Kenttäurheilijat			
				
N17 100m aidat				
				
123	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	16,85	16,85
187	Lotta Häkkänen		Mikkelin Kilpa-Veikot		15,20	15,20
106	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
122	Saga Koppeli		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,85	15,85
124	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	17,92	17,92
118	Noora Salmi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
234	Jenna Tuomaala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	17,01	17,01	
				
N17 Keihäs				
				
123	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	34,08	34,08
208	Helmiina Kynnäs		Saarijärven Pullistus		47,77	47,77
124	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	24,86	24,86
				
M19 110m aidat				
				
99	Juho Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,69	14,69
				
M19 4x100m aitaviesti				
				
Jyväskylän Kenttäurheilijat			
				
N30+ 200m				
				
158	Pia Haarma		Jyväskylän Kenttäurheilijat				
115	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
161	Anna Lee		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	Kati Oikarinen		Helsingin Kisa-Veikot		
163	Jaana Saarisilta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
157	Annika Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
159	Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
160	Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
N30+ Kolmiloikka				
				
158	Pia Haarma		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
115	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
157	Annika Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
M30+ 200m				
				
153	Jari Jaatinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
155	Mikke Paajanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
154	Markus Pylvänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
M30+ 800m				
				
156	Veikko Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
225	Seppo Puttonen		Vaajakosken Kuohu