Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
25.06. klo 11:00 54. Keuruun Juhannuskisat Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
N 100m
7	Alina Puhakka	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,25	12,98
33	Elisa Juntunen	Äänekosken Urheilijat		13,89
57	Iina Rantonen	Viipurin Urheilijat	13,35	13,35
62	Janina Jaatinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,36	13,22
65	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat	12,42	12,42
80	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö	13,77	13,77
89	Kerttu Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,53	13,29
109	Miina Palonen	Viitasaaren Viesti		12,44
115	Neea Puskala	Ähtärin Urheilijat	12,96	12,61
117	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,88	13,88
135	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,07	13,07
146	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	13,09	12,75
158	Suvi Kuukkanen-Raaska	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,76	12,79
N 800m
12	Anne Lyytinen	Runners Club	2.25,41	2.25,41
31	Elina Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot	2.16,11	2.14,79
47	Heini Rytkönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		2.36,02
50	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat		2.29,42
80	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö		2.37,97
101	Mari Bergdahl	Kälviän Tarmo		2.28,73
142	Ronja Haavisto	Nokian Urheilijat	2.25,22	2.22,64

N 3000m (HUOM! Jos juoksijoita jää pois niin, että yhteensä on alle 22 juoksijaa, silloin juostaan yhdessä erässä aikataulun mukaan erä1 aikaan)
erä2
11	Anna-Elina Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	Anne Lyytinen	Runners Club	10.58,13	10.58,13
22	Cecilia Österblad	Vasa IS	11.21,28	10.30,84
46	Heidi Horttanainen	Imatran Urheilijat	10.59,82	10.59,82
50	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat
82	Kaarina Lehtonen	Hyvinkään seudun Urheilijat	10.56,40	10.27,99
102	Mari Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11.01,14
105	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo	11.04,46	11.04,46
140	Rita Karjalainen	Kuopion Reipas		10.45,61
169	Venla Mäkäräinen	Kuopion Reipas		9.52,73

Erä1
13	Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera	10.20,73	10.20,73
14	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas		10.14,77
34	Elisa Sihvola	Viipurin Urheilijat	10.37,92	10.28,50
36	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		10.13,79
38	Emma Hakala	Espoon Tapiot	10.31,79	10.27,19
39	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera	9.54,78	9.54,78
40	Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	10.34,26	10.34,26		
84	Kaisa Tyni	Pyhtään Yritys	9.44,90	9.26,68
97	Lotta Tarvainen	Joensuun Kataja		10.36,60
118	Nerea Abrego	Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry		
128	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.31,67	10.20,61
134	Pihla Hokkanen	Kuopion Reipas	10.18,04	10.18,04
153	Satu Rautiainen	Koiviston Kipinä		10.20,86
170	Venla Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		10.28,33
171	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N Korkeus
6	Alina Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
57	Iina Rantonen	Viipurin Urheilijat		155
68	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	170	170
88	Katri Katainen	Keuruun Kisailijat	155	160
154	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet	155	157
164	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	165	175
172	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	145	145
N Pituus
1	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	4,98	5,51
10	Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus		
20	Arlena Mikkonen	Tampereen Urheilijat -38	5,20	5,40
43	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,94	5,94
62	Janina Jaatinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,27	5,27
65	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		5,50
68	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,50	5,50
104	Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,51	5,70
106	Merette Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
109	Miina Palonen	Viitasaaren Viesti		5,79
114	Monika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,14	5,32
125	Oona Hietala	Tampereen Pyrintö	5,83	5,92
126	Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,68	6,27
133	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	5,77	5,86
135	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,04	5,04
139	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,95	5,64
146	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		5,37
155	Sini Sanaslahti	Kaipolan Vire	6,03	6,33
157	Suvi Eerikäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		5,95
175	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,75	5,75
N Kuula
15	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö	14,57	14,57
37	Emilia Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat	14,97	15,38
41	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		
42	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas	16,16	16,61
44	Hanna-Mari Heinonen	Toijalan Vauhti	8,31	9,01
59	Inka Sinivuori	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,09	11,20
83	Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus		16,20
112	Minna-Marjatta Liimatainen	Himangan Urheilijat	13,29	14,36
127	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
N Kiekko
15	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö	47,59	47,59
48	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat	55,12	56,80
117	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	32,98	34,66
121	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana	44,31	45,13
148	Salla Sipponen	Keuruun Kisailijat	58,92	59,70
151	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana	50,06	50,06
163	Tuula Penttinen	Puumalan Viri	47,71	50,77
186     Patricia Kellgren HIFK
M 100m
58	Ilpo Kantanen	Kuopion Reipas	11,47	11,37
74	Juho Rönkä	Janakkalan Jana	11,55	11,16
138	Richard Liemula	Kuopion Reipas		11,38
180	Heikki Nieminen	Janakkalan Jana		
M 800m
4	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot		1.51,39
5	Alex Rauhala	Vasa IS	1.52,62	1.52,62
16	Anssi Mustonen	Koiviston Kipinä	2.10,10	2.10,10
25	Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi		2.11,65
54	Hugo Karlström	IF Åsarna	2.01,21	2.01,21
67	Jimi Alastalo	Joensuun Kataja		2.06,04
78	Jussi Raittinen	Kurikan Ryhti		1.52,08
123	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot	2.01,08	
132	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	2.02,45	2.02,09
141	Robert Hagström	Gamlakarleby IF		1.56,29
145	Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	2.01,52	1.56,97
156	Sisu Moilanen	Turun Urheiluliitto		2.10,67
M 3000m
4	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot		8.20,12
18	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera		8.19,53
19	Ari-Pekka Lassila	Vetelin Urheilijat	8.58,05	8.41,20
28	Eero Saleva	Helsingin Kisa-Veikot	8.50,44	8.11,65
45	Hannu Granberg	Lahden Ahkera		8.14,03
63	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö	8.15,12	8.12,87
70	Jonas Ingo	Vasa IS		9.05,74
72	Joonatan Oporta	Turun Urheiluliitto	9.07,37	8.46,96
90	Kevin Sandell	IK Falken		9.10,70
93	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat		
108	Miika Takala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.02,18	8.22,73
110	Mikko Patana	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9.02,41	8.37,09
120	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset		9.00,01
122	Nuutti Lintunen	Tampereen Pyrintö	9.01,06	9.01,06
131	Panu Jantunen	Helsingin Kisa-Veikot		8.20,68
165	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto	8.56,04	8.38,42
166	Väinö Klemola	Kuopion Reipas		8.33,66
M Korkeus
21	Arttu Mattila	Äänekosken Urheilijat	210	221
23	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö	220	221
103	Matias Mustonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	213	213
M Kuula
79	Jussi Tukeva	Jalasjärven Jalas	15,71	16,36
94	Lauri Laasala	Toijalan Vauhti	13,47	13,48
M Kiekko
73	Juhani Hauta-Aho	Töysän Veto	44,24	45,87
81	Juuso Sillanpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat	46,63	55,12
85	Kalle Kivioja	Nokian Urheilijat	51,85	51,85
124	Olli-Pekka Korhonen	Kaavin Kaiku	49,56	54,53
129	Oskari Perälampi	Espoon Tapiot	52,81	58,07
136	Pyry Niskala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		61,66
137	Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat	52,39	52,39
160	Teemu Poikolainen	Joensuun Kataja	51,97	54,85
173	Ville Kivioja	Nokian Urheilijat	52,02	58,43
P9 40m
60	Jalo Raaska	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
119	Niilo Niemelä	Keuruun Kisailijat	7,47	7,47
130	Paavali Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
P9 Pituus
60	Jalo Raaska	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
119	Niilo Niemelä	Keuruun Kisailijat	3,01	3,01
130	Paavali Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2,85	2,85
T9 40m
77	Juliet Kouko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
91	Kiia Saarinen	Tampereen Pyrintö		
96	Lilja Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,97	7,97
147	Säde Lindgren	Karstulan Kiva		6,85
182	Ella Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
T9 Pituus
77	Juliet Kouko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
91	Kiia Saarinen	Tampereen Pyrintö		
96	Lilja Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2,66	2,66
182	Ella Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
P11 60m
30	Elias Tiisanoja	Keuruun Kisailijat	10,94	10,94
75	Juho Sorri	Keuruun Kisailijat		
100	Manu Saarinen	Vilppulan Veikot	9,97	9,97
162	Topi Turpeinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,43	9,43
P11 1000m
26	Eemeli Suutari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.23,33	3.23,33
30	Elias Tiisanoja	Keuruun Kisailijat		4.01,90
51	Herkko Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		3.25,72
87	Kasper Ekonoja	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.21,63	3.21,63
162	Topi Turpeinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.30,37	3.30,37
P11 Pituus
30	Elias Tiisanoja	Keuruun Kisailijat	3,08	3,10
75	Juho Sorri	Keuruun Kisailijat		
100	Manu Saarinen	Vilppulan Veikot		3,49
162	Topi Turpeinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,17	4,19
T11 60m
2	Aada Varjamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,03	10,03
3	Aino Teppola	Hausjärven Urheilijat		
8	Alisa Koskinen	Ähtärin Urheilijat	9,64	9,64
66	Jessi Saloniemi	Tampereen Pyrintö	9,85	9,85
99	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,45	10,45
107	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot	8,96	8,96
111	Minja Kautto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	9,57	9,57
144	Ronja Schulman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,77	10,77
168	Venla Kolu	Keuruun Kisailijat	11,20	11,20
183	Emilia Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
T11 1000m
2	Aada Varjamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.09,99	4.09,99
8	Alisa Koskinen	Ähtärin Urheilijat	3.57,51	3.48,87
9	Amanda Onnela	Kangasalan Kisa	4.02,49	4.02,49
53	Hilla Ruokostenpohja	Kaipolan Vire	3.31,75	3.31,75
56	Iida Taini	Kaipolan Vire		4.10,63
61	Janette Tarkiainen	Heinolan Isku		3.47,12
99	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.26,14	4.26,14
107	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		3.37,96
111	Minja Kautto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	3.35,16	3.35,16
149	Salla Vakkilainen	Vantaan Salamat	3.55,54	3.55,54
167	Valpuri Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.10,68
T11 Pituus
2	Aada Varjamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3,08	3,08
3	Aino Teppola	Hausjärven Urheilijat	3,24	3,24
8	Alisa Koskinen	Ähtärin Urheilijat		3,83
66	Jessi Saloniemi	Tampereen Pyrintö	3,54	3,58
99	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3,42	3,42
107	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot	4,29	4,29
111	Minja Kautto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	4,02	4,02
144	Ronja Schulman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3,20	3,26
149	Salla Vakkilainen	Vantaan Salamat	3,15	3,15
168	Venla Kolu	Keuruun Kisailijat	2,81	2,81
183	Emilia Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
P13 60m
17	Anton Lindgren	Karstulan Kiva	8,76	8,61
T13 60m
24	Daniela Snäll	Noormarkun Nopsa	8,86	8,86
55	Ida Saarinen	Vilppulan Veikot	9,03	9,03
98	Maiju Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot		9,62
159	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot	9,24	9,24
T13 Kuula
32	Elina Vakkilainen	Vantaan Salamat		6,78
159	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
P15 2000m
29	Elias Ruokostenpohja	Kaipolan Vire		7.11,35
95	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		6.46,32
150	Samuel Kiviharju	Ilmajoen Kisailijat	6.46,94	6.46,94
152	Santeri Kallio	Kälviän Tarmo	6.41,84	6.41,84
T15 2000m
35	Elli Taini	Kaipolan Vire		8.06,80
49	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat	7.19,01	7.19,01
52	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat		7.09,66
116	Nella Hjort	Espoon Tapiot		
159	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
174	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat	8.18,91	7.47,92
184     Elmiina Vehniäinen Kannuksen Ura
N17 Seiväs
64	Jenna Tuomaala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	341	341
86	Karoliina Hirvelä	Jämsänkosken Ilves	301	301
164	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	380	390
181	Essi Melender	Vaasan Vasama		
N17 Kuula
92	Kristiina Peltola	Keuruun Kisailijat		
143	Ronja Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,41	10,87
164	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	11,72	13,33
M17 Seiväs
27	Eemil Hallikainen	Kaavin Kaiku		
71	Joona Ali-Haapala	Kaustisen Pohjan-Veikot		421
76	Jukka Järvenpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
161	Tommi Järvenpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat	391	391