Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
05.06. klo 14:00 Helsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailut Ilmoittautuneet
M 100 m (9)
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo			11.10 / -
Karim Jaiteh		Helsingin Tarmo			11.17 / -
Aleksi Kuusinen		Viipurin Urheilijat		11.09 / -
Lassi Lehtimäki		Espoon Tapiot			12.72 / -
Heikki Leppänen         Esbo IF                         11.23 / -
Verneri Lopperi		Mäntyharjun Virkistys		11.28 / 11.52
Kalle Nuuttila		Kuhmoisten Kumu			11.97 / -
Jean Tuyishime		Helsingin Tarmo			- / -
Santeri Vauhkonen	Joutsenon Kullervo		11.37 / -

M40 100 m (3)
Sami Krause             Helsingin Kisa-Veikot		12.68 / -
Jarno Warsa-Ritaranta	Helsingin Tarmo			14.99 / -
Peter Westerlund	Esbo IF				11.23 / 13.23	

M50 100 m (3)
Teemu Aaltonen		Helsingin Kisa-Veikot		12.36 / -
Paavo Reilson           Länsi-Uudenmaan Urheilijat      12.32 / -
Jouko Ylä-Liedenpohja	Virtain Urheilijat		14.01 / -	
 
N 100m (7)
Sonja Hakala		Helsingin Kisa-Veikot		14.99 / -
Pia Hannukainen         Helsingin Tarmo                 15.28 / -
Tanja Kuusisto          Helsingin Tarmo                 16.14 / -
Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13.14 / -
Viivi Sandberg		Espoon Tapiot			- / -
Titta Sillman		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	13.52 / -
Virpi Vähäkangas	Keravan Urheilijat		14.25 / 14.28

N50 80 m aj (1)
Sanna Westerberg	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	15.24 / -		
 
M17 100m (5)
Rahul Hyvönen		Helsingin Tarmo			13.33 / -
Lauri Kylmäpuro		Helsingin Kisa-Veikot		12.76 / -
Henrik Lounela		Helsingin Kisa-Veikot		12.93 / -
Alex Mitchell           Espoon Tapiot                   12.72 / -
Kalle Wesanko		Helsingin Kisa-Veikot		13.19 / -
 
M17 3-loikka (1)
Emil Nylund		IF Sibbo-Vargarna		12.74 / -
 
N17 100m (6)
Maisa Mikkola		Viipurin Urheilijat		15.63 / -
Ella Paukku		Esbo IF				12.63 / -
Elmiina Siikala		Espoon Tapiot			12.71 / -
Kia Suni		Espoon Tapiot			13.17 / 13.17
Elena Taskinen		Helsingin Tarmo			14.87 / -
Vilja Valtakari		Helsingin Tarmo			14.33 / -
 
N17 3-loikka (4)
Tuulia Kiuru		Helsingin Tarmo			9.36 / -
Kiia Korander		Vihdin Viesti			9.12 / -
Pinja Liski		Helsingin Tarmo			9.22 / -
Vilja Valtakari		Helsingin Tarmo			8.30 / -
 
P15 100m aj (4)
Olavi Halonen		Hyvinkään seudun Urheilijat	16.01 / -
Ohto Heiskanen		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Jesse Kettunen		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	- / -
Lauri Kylmäpuro		Helsingin Kisa-Veikot		14.65 / -
 
P15 seiväs (3)
Markus Hakala		Espoon Tapiot			2.74 / -
Olavi Halonen		Hyvinkään seudun Urheilijat	3.60 / -
Ohto Heiskanen		Helsingin Kisa-Veikot		2.30 / -
 
P15 kuula (3)
Aatu Kangasniemi	Nurmijärven Yleisurheilu	20.24 / 20.24
Joona Savolainen	Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Jerry Vilenius		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
 
T15 80m aj (12)
Sara Hekkala		Helsingin Tarmo			14.43 / -
Charlotte Kajander	Helsingfors IFK			12.34 / 12.34
Lumi Kenttä		IF Raseborg			15.48 / -
Tuulia Kiuru		Helsingin Tarmo			15.37 / 15.37
Emma Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	13.27 / 13.49
Sanni Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	13.92 / 14.14
Pinja Liski		Helsingin Tarmo			- / -
Siiri Mäkelä		Lauttakylän Luja		15.25 / 15.25
Elli Rantala		Espoon Tapiot			13.30 / -
Isabella Strömberg	Espoon Tapiot			13.46 / -
Elena Taskinen		Helsingin Tarmo			15.23 / -
Vilja Valtakari		Helsingin Tarmo			14.76 / 14.76
 
T15 seiväs (4)
Jenni Hirvonen		Esbo IF				2.30 / -
Lumi Kenttä		IF Raseborg			3.05 / -
Elli Rantala		Espoon Tapiot			3.10 / -
Vilja Valtakari		Helsingin Tarmo			1.76 / -
 
T15 kuula (5)
Olivia Hämäläinen	Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Sara Hekkala		Helsingin Tarmo			7.76 / -
Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot			11.19 / 11.05
Charlotte Kajander	Helsingfors IFK			9.55 / -
Vilja Valtakari		Helsingin Tarmo			6.06 / -
 
P13 1000m (5)
Aatos Hämäläinen	Pakilan Veto			- / -
Jesse Hirvonen		Esbo IF				3:41.72 / 3:41.72
Sakari Mäkelä		Lauttakylän Luja		3:35.33 / -
Eliot Njock		Viipurin Urheilijat		3:43.40 / -
Filip Nyström		Porvoon Urheilijat		3:25.03 / 3:25.03
 
P13 60m aj (5)
Aaron Adun		Helsingin Kisa-Veikot		10.76 / 10.76
Urho Aro		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Daniel Mustafin		Helsingin Jyry			- / -
Elis Sundholm		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Veikko Valovirta	Espoon Tapiot			10.61 / -
 
P13 seiväs (3)
Aaron Adun		Helsingin Kisa-Veikot		2.00 / -
Urho Aro		Helsingin Kisa-Veikot		2.60 / -
Robin Helenius		Turun Urheiluliitto		2.70 / -
 
T13 1000m (10)
Katja Hannén		Porvoon Urheilijat		3:21.91 / 3:21.91
Ronja Hannén		Porvoon Urheilijat		3:36.37 / 3:36.37
Saima Helminen		Helsingin Tarmo			3:47.81 / -
Taika Henttonen		Helsingin Kisa-Veikot		3:30.42 / -
Sade Hyvärinen		Helsingin Kisa-Veikot		3:42.51 / -
Siiri Kotamäki		Keravan Urheilijat		- / -
Livia Kytömaa		Espoon Tapiot			3:23.14 / -
Senni Pääkkönen		Viipurin Urheilijat		3:30.75 / -
Ella Rautawaara		Espoon Tapiot			3:42.51 / -
Tara Sohlo		Espoon Tapiot			3:55.54 / -
 
T13 60m aj (15)
Aura Arvas		Helsingin Tarmo			10.79 / 10.84
Sofia Bucht		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Nella Eiroma		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Eedla Halonen		Viipurin Urheilijat		- / -
Sade Hyvärinen		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Ronja Kempas		Viipurin Urheilijat		12.05 / -
Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo			10.78 / 10.78
Matilda Krause		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Matilda Levoranta	Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Henni Piirainen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Olivia Rautiainen       Espoon Tapiot                   10.30 / -
Elle Saari		Espoon Tapiot			9.81 / -
Veera Seppälä		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Tara Sohlo		Espoon Tapiot			10.29 / -
Isabella Tuulari	Espoon Tapiot			- / -
 
T13 seiväs (9)
Aura Arvas		Helsingin Tarmo			1.85 / -
Meeri Aro		Helsingin Kisa-Veikot		1.35 / -
Frida Blomfelt		Esbo IF				2.40 / -
Nella Eiroma		Helsingin Kisa-Veikot		1.80 / -
Sade Hyvärinen          Helsingin Kisa-Veikot		1.46 / -
Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo			1.85 / -
Anni Kujansivu		Helsingin Kisa-Veikot		1.67 / -
Matilda Levoranta	Helsingin Kisa-Veikot		2.00 / -
Sanni Peltola		Helsingin Kisa-Veikot		1.94 / -
Veera Seppälä		Helsingin Kisa-Veikot		2.07 / -
 
P11 60m (6)
Samuel Adun		Helsingin Kisa-Veikot		9.65 / -
Aslan Aitolehti		Helsingin Kisa-Veikot		9.20 / 9.20
Rasmus Kalkas		Helsingin Kisa-Veikot		9.92 / -
Milo Kauppinen		Kenttäurheilijat -58		9.94 / -
Topias Leinonen		Nurmijärven Yleisurheilu	9.85 / -
Aukusti Mähönen         Helsingin Tarmo                 - / -

P11 1000m (4)
Topias Leinonen		Nurmijärven Yleisurheilu	3:28.36 / -
Aukusti Mähönen         Helsingin Tarmo                 4:14.78 ( -
Santeri Mäkelä		Lauttakylän Luja		4:04.42 / -
Kevin Niittyviita	Lahden Ahkera			3:29.12 / 3:34.41
 
P11 pituus (7)
Samuel Adun		Helsingin Kisa-Veikot		4.34 / 4.34
Aslan Aitolehti		Helsingin Kisa-Veikot		3.93 / 3.93
Rasmus Kalkas		Helsingin Kisa-Veikot		4.05 / 4.05
Milo Kauppinen		Kenttäurheilijat -58		4.00 / 4.00
Aaron Koivisto		Keravan Urheilijat		2.50 / -
Topias Leinonen		Nurmijärven Yleisurheilu	3.87 / -
Aukusti Mähönen         Helsingin Tarmo                 3.34 / -
 
T11 60m (16)
Enia Gürler		Helsingin Kisa-Veikot		9.81 / -
Meri Henttonen		Helsingin Kisa-Veikot		9.23 / 9.32
Hanan Ismail		Helsingin Kisa-Veikot		10.40 / -
Mai Kaijanen		Helsingin Tarmo			- / -
Veera Kaleva		Helsingin Tarmo			- / -
Aino Kotiranta		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Fianna Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		9.25 / 9.26
Kira Olki		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Emilia Peltola		Helsingin Tarmo			- / -
Karoliina Ratasvuori	Helsingin Tarmo			- / -
Anna Ristimäki		Esbo IF				10.17 / -
Helmi Santalo		Esbo IF				- / -
Lumi Semenius		Helsingin Tarmo			- / -
Mila Sohlo		Espoon Tapiot			10.12 / -
Saga Suonpää		Helsingin Tarmo			- / -
Zoe Uhmo		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
 
T11 1000m (6)
Unna Harkio		Viipurin Urheilijat		3:44.57 / -
Emilia Peltola		Helsingin Tarmo			- / -
Karoliina Ratasvuori	Helsingin Tarmo			- / -
Anna Ristimäki		Esbo IF				4:11.61 / -
Meeri Saha		Keravan Urheilijat		3:53.41 / -
Lumi Semenius		Helsingin Tarmo			- / -
 
T11 pituus (12)
Enia Gürler		Helsingin Kisa-Veikot		3.69 / -
Anna-Maria Haikala      Helsingin Tarmo			- / -
Meri Henttonen		Helsingin Kisa-Veikot		4.29 / 4.29
Veera Kaleva		Helsingin Tarmo			- / -
Fianna Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		4.33 / 4.25
Kira Olki		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Emilia Peltola		Helsingin Tarmo			- / -
Karoliina Ratasvuori	Helsingin Tarmo			- / -
Anna Ristimäki		Esbo IF				3.45 / -
Helmi Santalo		Esbo IF				- / -
Lumi Semenius		Helsingin Tarmo			- / -
Mila Sohlo		Espoon Tapiot			3.43 / -
Saga Suonpää		Helsingin Tarmo			- / -
 
P9 60m (7)
Malik Ismail		Helsingin Kisa-Veikot		10.08 / -
Otso Järvinen		Helsingin Tarmo			- / -
Kaarlo Korkeavuori	Helsingin Kisa-Veikot		10.12 / -
Oskari Kovaniemi	Espoon Tapiot			- / -
Nooa Laine		Espoon Tapiot			- / -
Teemu Lilja		Helsingin Tarmo			- / -
Eetu Rantala		Espoon Tapiot			- / -
 
P9 pituus (7)
Malik Ismail		Helsingin Kisa-Veikot		3.30 / -
Otso Järvinen		Helsingin Tarmo			- / -
Kaarlo Korkeavuori	Helsingin Kisa-Veikot		3.32 / -
Oskari Kovaniemi	Espoon Tapiot			- / -
Nooa Laine		Espoon Tapiot			- / -
Teemu Lilja		Helsingin Tarmo			- / -
Eetu Rantala		Espoon Tapiot			2.73 / -
 
T9 60m (11)
Meeri Aro		Helsingin Kisa-Veikot		11.08 / -
Olivia Engström		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Pihla Hakola            Helsingin Tarmo			- / -
Olivia Kovaniemi	Espoon Tapiot			- / -
Vanessa Kolula          Espoon Tapiot                   - / -
Kerttu Kurikka		Helsingin Kisa-Veikot		10.59 / -
Emma Laurinmäki		Helsingin Tarmo			- / -
Felica Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		10.64 / -
Délia Rajalin		Helsingin Kisa-Veikot		11.16 / -
Iiris Ratasvuori	Helsingin Tarmo			- / -
Noora Ylinen		Helsingin Tarmo			- / -
 
T9 pituus (11)
Meeri Aro		Helsingin Kisa-Veikot		2.96 / -
Olivia Engström		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Anna-Maria Haikala      Helsingin Tarmo			- / -
Pihla Hakola            Helsingin Tarmo			- / -
Olivia Kovaniemi	Espoon Tapiot			- / -
Kerttu Kurikka		Helsingin Kisa-Veikot		3.20 / -
Emma Laurinmäki		Helsingin Tarmo			- / -
Felica Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		3.40 / 3.40
Délia Rajalin		Helsingin Kisa-Veikot		2.63 / -
Iiris Ratasvuori	Helsingin Tarmo			- / -
Noora Ylinen		Helsingin Tarmo			- / -