Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
12.06. klo 14:00 Kipinän 110-vuotisjuhlakilpailut Ilmoittautuneet
N 100m
1	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä		
2	Jenna Kokkonen	        Kajaanin Kipinä
3	Ninna Wallin            Oulaisten Huima
N 800m
1	Iina Takkula	        Kuivasjärven Aura		
2	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
3	Ninna Wallin	        Oulaisten Huima		
N 10000m
1	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
2	Minna Huovinen 	        Pudasjärven Urheilijat
N Pituus
1	Jenna Kokkonen	        Kajaanin Kipinä		
N Keihäs
1	Merja Perätalo	        Ylikiimingin Nuijamiehet		
2	Tara Saikkonen	        Joensuun Kataja		
M 100m
1	Aleksi Mäkinen	        Kajaanin Kipinä		
2	Elmeri Lesonen	        Sotkamon Jymy
3       Janne Keskikastari      Oulaisten Huima		
M 800m
1	Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat		
2	Roope Haapakangas	Pyhäjärven Pohti		
M 10000m
1	Jaakko Piesanen	        Saarijärven Pullistus		
2	Ravinder Kohtaniemi	Ykspihlajan Reima		
3	Toni Myllylä	        Kajaanin Kipinä		
M Keihäs
1	Ville Miettinen	        Juuan Urheilijat		
N17 100m
1	Alisa Toivanen	        Kajaanin Kipinä		
2	Anna Korhonen	        Kajaanin Kipinä		
3	Emma-Siiri Juntunen	Kajaanin Kipinä		
4	Henna Hyvönen	        Kajaanin Kipinä		
5	Inka Hurskainen	        Sotkamon Jymy		
6	Terhi Junno	        Ylivieskan Kuula		
N17 800m
1	Anni Niku	        Nivalan Urheilijat		
2	Eveliina Kujala	        Limingan Niittomiehet		
3	Helinä Niskanen	        Suomussalmen Rasti		
4	Helmi-Lilja Niskanen	Suomussalmen Rasti		
N17 Pituus
1	Alisa Toivanen	        Kajaanin Kipinä		
2	Anna Korhonen	        Kajaanin Kipinä		
3	Emma-Siiri Juntunen	Kajaanin Kipinä		
4	Henna Hyvönen	        Kajaanin Kipinä		
5	Saana Turunen	        Sotkamon Jymy		
M17 Keihäs
1	Matias Lehtinen	        Kajaanin Kipinä		
2	Mikke Liikanen	        Tyrnävän Tempaus		
N19 Pituus
1	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo		
N19 Keihäs
1	Liisa Röyttä	        Oulaisten Huima		
M19 800m
1	Emil Huomo	        Oulun Pyrintö		
2	Henri Säisä	        Iisalmen Visa		
3	Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö		
M19 Pituus
1	Markus Lindeman	        Sotkamon Jymy		
M19 Keihäs
1	Veeti Hotti	        Sonkajärven Pahka		
M60 Korkeus
1	Juhani Ryynänen	        Juuan Urheilijat		
M70 Korkeus
1	Matti Kostamo	        Leppävirran Urheilijat		
M75 Korkeus
1	Kunto Viiru	        Kajaanin Kipinä