Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
04.08. klo 17:30 Tilastopajacup 5 Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 400 m

4. erä
Erik Back                       HIFK                   47,76           47,64
Tuomas Lehtonen                 LiedPa                 47,80           47,80
Rivar Tipp                      EST                    47,92           47,61
Christian Vänttinen             NaantLöy               48,07           48,07
Eljas Aalto                     IFSibboV               48,20           47,58
Tommi Mäkinen                   HKV                    48,21           47,85
Filiph Johansson                GamlakIF               48,24           47,89

3. erä
Jonni Blomqvist                 BorgåAk                48,38           48,38
Elias Jrad                      KU-58                  48,49           48,49
Ville Lampinen                  KU-58                  48,67           47,24
Asseri Välimäki                 NoormNo                48,90           48,73
Leo Uusimäki                    KU-58                                  48,61
Matias Linkoaho                 HKV                    49,04           48,18
Eemeli Välimäki                 NoormNo                49,27           48,66

2. erä
Atte Nevala                     KU-58                                  50,35
Lassi Kuva                      LahdA                  50,83           50,83
Aleksi Sairanen                 HIFK                   50,84           50,19
Markus Hurri                    LiedPa                 50,94           50,94
Jevgeni Aleksandrov             HIFK                   51,26           50,78
Harald Spoof                    TuUL                   51,29           51,07
Peetu Toivonen                  TuUL                                   51,06

1. erä
Jere Raunio                     HKV                    51,50           51,50
Samuli Raikunen                 LiedPa                 53,22           50,82
Aleksi Hakanen                  LauttLu                53,27           52,62
Niko Myllynen                   TurWei                 55,62           55,62
Elmeri Kero                     TuUL                   55,84           55,84
Jesse Loisa                     LappUM                 56,86           56,57

M 800 m

3. erä
Alex Rauhala                    VasaIS               1.52,62         1.52,62
Joni Virkkala                   GamlakIF             1.53,24         1.53,24
Samu Heikkonen                  LappUM               1.53,83         1.53,83
Daniel Lundmark                 HIFK                 1.54,20         1.54,20
Jussi Raittinen                 KurikRy              1.54,67         1.52,08
Julius Mäkinen                  TampPy               1.55,15         1.54,37
Matias Mononen                  LahdA                1.55,43         1.55,43
Tuomas Puputti                  IFRaseb              1.55,75         1.54,56
Olli Ahlgren                    LahdA                1.55,94         1.53,57
Wilho Hautala                   LahdA                1.55,99         1.55,99

2. erä
Antton Launto                   SauvU                1.56,26         1.52,29
Janne Kanerva                   LahdA                1.57,44         1.53,46
Onni Ikonen                     HankasHa             1.58,29         1.58,29
Jaakko Lehtilä                  TampPy                               1.51,33
Mustafe Muuse                   TuUL                                 1.58,40
Eero Heinonen                   TuUL                                 1.57,94
Johannes Brunila                TuUL                                 1.58,93
Pyry Suojanen                   TuUL                 2.00,37         2.00,37
Teemu Pihlajamäki               LapVi                2.00,82         2.00,82
Eetu Lindholm                   TuUL                 2.01,07         1.58,83

1. erä
Joona Sointu                    LempKiYU             2.01,40         1.55,64
Onni Huovinen                   JoensKa              2.01,43         2.01,43
Junnu Korvenpää                 KU-58                2.01,44         2.01,44
Lasse Minkkinen                 IFRaseb              2.01,76         1.59,04
Daniel Äikäs                    HKV                  2.01,93         2.01,93
Miikka Ojala                    KU-58                2.02,84         2.02,84
Juho-Kusti Sivosavi             TurWei               2.03,93         2.02,38
Pyry Laine                      TuUL                 2.08,39         2.08,39
Jere Santaluoto                 TuUL                 2.21,35         2.21,35

M 10 000 m

Sami Saku                       IFÅland                             32.24,05
Rasmus Krogell                  KU-58                                       
Ossi Peltoniemi                 RovanRR                             32.15,04
Tomi Immonen                    RunClub                             35.24,26
Juuso Hakala                    TuUL                                32.55,46
Jukka Kero                      TuUL                                30.40,61
Kalle Linnasaari                TuUL                                33.38,73
Rami Urho                       TuUL                                36.49,0h
Tuomas Aho                      LimNM               32.18,1h        32.05,99
Miika Takala                    JyväskKU            32.37,00        29.55,36
Joonas Hytönen                  RaumU               32.49,80        32.49,80

M 110 m aj

Viktor Kantele                  BorgåAk                14,24           14,16
Ilari Manninen                  JyväskKU               14,30           14,02
Pyry Santahuhta                 KanksLei               14,44           14,42
Joni Järvinen                   LahdA                  15,07           15,07
Akim Rauf                       HKV                    15,71           15,71
Sami Mäkinen                    NaantLöy               22,18           22,02

M Seiväs
-10 cm 411-421-431-441-451-461-471-481-491-501-511-521-531-541

Eetu Turakainen                 TuUL                     537             537
Oskari Henttinen                KokemKV                  420             450
Leo Uusimäki                    KU-58                                    510

M Kolmiloikka

Aaro Davidila                   LapLu                  15,81           15,81
Aapo Karvinen                   VammsVoi               15,32           15,32
Antti Tiekso                    TurWei                 15,28           15,34
Patrick Lindberg                VihdVie                13,39           13,39

M Kiekko

Aaro Leinonen                   RymSoi                 48,03           48,11
Topi Laitila                    TeuvRi                 45,58           50,94
Aleksi Hakanen                  LauttLu                37,80           37,80
Sampo Soini                     TuUL                   36,50           38,09

M Keihäs

Eemeli Aarnio                   NaantLöy               66,24           66,51
Joonatan Kiviö                  TuUL                   65,60           65,60
Lauri Wuorenrinne               IFRaseb                60,14           60,14
Eetu Jalonen                    SäkU                   50,77           50,77
Niilo Waher                     TuUL                   49,90           49,90

M17 110 m aj

Aarne Autio                     TuUL                   15,23           15,23
Väinö Vähä-Kouvola              VehmKi                 15,53           15,33

M17 Kiekko

Aapo Kalajoki                   TuUL                   51,76           51,76
Juho Suominen                   PiikkKe                51,66           51,66
Henrik Lehtinen                 LauttLu                45,82           45,82

M19 110 m aj

Juho Kahelin                    TampPy                                 15,90
Antti Pihlavisto                HKV                    15,01           15,01
Jonatan Sperryn                 EspTa                  15,15           15,15

M19 Kiekko

Miika Lahtonen                  MynämI                 52,92           52,92
Mico Ekman                      PiikkKe                40,56           40,56
Lari Nikkanen                   NaantLöy               38,15           38,15

N 400 m

3. erä
Aino Pulkkinen                  JyväskKU               54,04           54,04
Veera Mattila                   VammsVoi               55,13           55,13
Aada Aho                        RaisKu                 55,50           55,34
Johanna Kylmänen                RaisKu                                 55,50
Veera Perälä                    LahdA                  56,72           55,82
Martta Rautala                  ViipU                  57,23           56,26
Kira Kruuti                     HKV                    57,54           55,93
Ella Räsänen                    EsboIF                                 53,44

2. erä
Eliisa Räsänen                  EsboIF                 58,34           56,58
Emmi Valtonen                   TuUL                   59,07           59,07
Lotta Nurminen                  TuUL                   59,67           59,23
Saimi Lupala                    IFRaseb                59,81           59,81
Laura Andberg                   HKV                                    56,51
Anni Nylund                     IFÅland              1.00,22           57,55
Rosa Salonen                    KU-58                1.00,81           59,20

1. erä
Nella Varjas                    EspTa                1.01,29           59,54
Rosa Kilpi                      KuivAu               1.02,06         1.00,91
Ada Rautiainen                  TuUL                                 1.01,87
Jenni Eloranta                  VihdVie                                     
Sanni Suhonen                   EspTa                1.04,46         1.04,46
Nea Rekola                      TurKU                                1.04,77
Jonna Kangasniemi               NoormNo              1.05,96         1.01,10

N 800 m

3. erä
Helmi Vuorimaa                  LahdA                2.09,60         2.09,60
Marika Aarnio                   TurWei               2.10,59         2.10,59
Emma Katajalaakso               LahdA                2.10,66         2.10,66
Veera Mensonen                  MaanMa               2.10,78         2.10,78
Rauha Buchwald                  HKV                  2.10,99         2.10,99
Janette Niemi                   JyväskKU             2.11,56         2.11,56
Emilia Jousimaa                 LahdA                2.12,15         2.12,15
Roosa Lahtinen                  YlöjU                2.12,88         2.09,67
Lotta-Maria Maine               TuUL                 2.13,60         2.13,60
Elina Mettälä                   HKV                  2.15,17         2.14,79
Ilona Pulkkinen                 TurWei               2.15,27         2.15,27
Ella Koskiniemi                 EspTa                2.15,37         2.14,60
Mona Jäppinen                   HKV                  2.15,55         2.13,57

2. erä
Pihla Hokkanen                  KuopRei              2.18,27         2.14,74
Anni Räty                       TuUL                 2.18,58         2.18,58
Viivi Patronen                  EspTa                2.20,11         2.20,11
Sara-Elise Ruokonen             JyväskKU                             2.20,49
Henni Piirainen                 KeskiUYU             2.21,84         2.21,84
Liisa Jalava                    TuUL                                 2.22,08
Elin Mickos                     IFSibboV                             2.20,88
Anna Hyvärinen                  TuUL                                 2.21,57
Heljä-Viivi Unkila              TuUL                 2.27,07         2.19,49
Muska Sanden                    SalVil               2.27,80         2.23,82

1. erä
Hanna-Maija Siltanen            HKV                  2.28,43         2.26,66
Kaarina Lehtonen                HyvsU                2.28,83         2.26,07
Liina Ahtiainen                 TuUL                                 2.28,90
Ellinoora Tuominen              RaumU                2.31,16         2.31,16
Iina-Kaisa Mäkelä               KU-58                2.37,20         2.26,97
Heta Mäkinen                    TuUL                 2.37,96         2.37,96
Inari Leppäniemi                KokemKV              2.46,54         2.37,63
Lotta Kero                      TuUL                                 2.53,93

N 10 000 m

Anni Pasanen                    HKV                                         
Katri Niemistö                  JyväskKU                            36.47,54
Anne Rajaniemi                  LahdA                                       
Emma Ranta                      LempKiYU                                    
Saara Nikander                  LänsiUU                             35.07,08
Iida Haataja                    OulPy                               36.55,31
Janna Korpela                   PudasjU                             46.14,9h
Helena Knaapi                   VasaIS                              41.11,86
Anna-Elina Heikkinen            JyväskKU            37.33.02        37.33.02
Noora Honkala                   Endurance           37.49,23        37.49,23
Hanna-Maija Rantakylä           EspTa               37.49,5h        37.49,5h
Saara Malinen                   RunClub             39.38,57        39.26,62
Laura Sunila                    RunClub             42.51,52        42.51,04

N 100 m aj

3. erä
Saara Keskitalo                 EspTa                  13,54           13,54
Noora Juslin                    BorgåAk                13,71           13,71
Lotta Vento                     TuUL                   13,83           13,73
Amanda Liljendal                BorgåAk                14,15           14,15
Iida Verainen                   NousSu                 14,25           14,25
Edit Nurminen                   TuUL                   14,32           14,32
Oona Hujanen                    HKV                    14,35           13,74

2. erä
Heidi Parikka                   HKV                    14,52           14,47
Reetta Hämäläinen               LahdA                  14,55           14,55
Roosa Toivonen                  HKV                    14,58           14,58
Wilma Jungar                    EsboIF                 14,66           14,66
Emmi Valtonen                   TuUL                   14,79           14,79
Ida Ounaslehto                  EsboIF                 14,81           14,81

1. erä
Venla Väliharju                 TampPy                                 14,93
Iina-Kaisa Mäkelä               KU-58                  15,26           14,93
Maiju Saukkosaari               TampPy                 15,30           15,24
Jenni Eloranta                  VihdVie                15,87           15,56
Laura Lepistö                   PorinYU                16,09           14,98

N Korkeus
-5 cm 136-141-146-151-156-161-166-170-174-177-180-183-185 +2 cm

Elin Pajunen                    VasaIS                   182             182
Viivi Voutilainen               TuUL                     179             182
Miia Lindholm                   HIFK                     176             181
Emma Nyman                      IFKraft                  173             173
Lotta Putkiranta                EspTa                    168             175
Wolferiina Mörönen              TuUL                     168             168
Henni Liimatta                  MaskKa                   167             167
Jennifer Storrank               VasaIS                   165             165
Iina-Kaisa Mäkelä               KU-58                    163             169
Emmi Valtonen                   TuUL                     160             160
Maiju Saukkosaari               TampPy                   158             163
Aava Koskinen                   TuUL                     153             153
Emma Lindfelt                   TuUL                     151             151
Sofia Niemi                     KarhKa                   147             147
Venla Pulliainen                TuUL                     140             140
Yvonn Lindholm                  TuUL                                     153

N Seiväs
-16 cm 188-204-220-236-250-264-278-292-306-318-330-342-352-360-368-376-384-392-400-406 +6 cm

Maria Kytölä                    NurmijYU                 401             401
Pinja Koivumäki                 LauttLu                  387             400
Julia Vuolli                    KoskKai                  357             360
Venla Lehtinen                  TuUL                     320             320
Aino Hongisto                   TuUL                     315             315
Saara Mattila                   KoskKai                  310             320
Essi Hokkanen                   TurWei                   280             288
Aada Vaahtoranta                TuUL                     254             254
Alina Van Heerden               TuUL                     194             194

N Pituus

Saara Keskitalo                 EspTa                   5,92            5,92
Paula Vihtalahti                NoormNo                 5,88            5,88
Kristiina Vuorvirta             EspTa                   5,85            6,22
Eeva Paavilainen                TurWei                  5,70            5,99
Siri Savolainen                 NaantLöy                5,61            5,61
Venla Väliharju                 TampPy                  5,53            5,56
Iida Kalliomäki                 EsboIF                  5,52            6,16
Ida Ounaslehto                  EsboIF                  5,31            5,63
Wilma Jungar                    EsboIF                  5,26            5,53
Essi Eriksson                   HKV                     5,19            5,19
Iida Verainen                   NousSu                  5,16            5,38
Emma Hietaoja                   LänsiUU                 5,09            5,27
Charlotta Suoniemi              KiukKi                  5,06            5,06
Kaisa Äijälä                    NousSu                  4,92            5,15
Ella Savonen                    LoimLei                 4,87            4,96
Henna Kaunistola                LauttLu                 4,82            4,82
Yvonn Lindholm                  TuUL                    4,74            5,05
Saga Malmio                     PargIF                  4,70            5,02
Nelli Talvitie                  HyvsU                   4,30            4,96
Taija Takanen                   SomE                    3,76            3,76
Pinja Kössi                     PaimU                                   5,40
Laura Lepistö                   PorinYU                                 5,83
Essi Jukakoski                  TuUL                                    4,39
Nelli Lund                      TuUL                                        

N Kiekko

Pauliina Aalto                  RaisKu                 50,25           52,86
Elina Mattila                   TuUL                   47,26           52,89
Roosa Naula                     TuUL                   47,16           49,30
Nelli Talvitie                  HyvsU                  40,34           40,34
Pinja Naula                     TuUL                   39,78           42,26
Petra Ojanen                    TuUL                   34,93           34,93

N17 100 m aj

Mathilda Gustafsson             TuUL                                        
Magdaleena Havukorpi            VihdVie                                     
Emmi Hietanen                   RiihimKi               15,32           15,32

N17 Pituus

Emmi Hietanen                   RiihimKi                4,94            4,97
Aino Koivisto                   TuUL                    4,68            4,68
Meeri Haapio                    TuUL                    4,54            4,54
Fanny Luomala                   KaarUra                                 4,06
Neea Knaapi                     TuUL                                        

P11 150 m

Oliver Mikkola                  NakkVire               21,14           21,14
Eeli Heiska                     TuUL                   22,21           22,21
Vincent Kymäläinen              TuUL                   22,94           22,94
Samuel Adun                     HKV                    24,09           24,09
Joonas Jäntti                   TuUL                   24,16           24,16
Hugo Rainio                     TuUL                   24,43           24,43
Juho Männistö                   TuUL                   25,07           25,07
Elliot Palmroos                 NaguIF                                      

P11 60 m aj

Eeli Heiska                     TuUL                   10,63           10,63
Oliver Mikkola                  NakkVire               10,85           10,54
Samuel Adun                     HKV                    11,01           11,01
Eemeli Haikio                   TuUL                   11,45           11,45
Santeri Pasanen                 TuUL                   11,94           11,94
Joonas Jäntti                   TuUL                   12,23           12,23
Juho Männistö                   TuUL                   12,52           12,27

P11 Korkeus
-5 cm 106-111-116-121-125-129-133-137-141-144-147-150-153-156-159-161 +2 cm

Onni Vuotila                    TuUL                     123             123
Axel Raunio                     PargIF                                   122
Eemeli Haikio                   TuUL                                     117
Eelis Kotomäki                  TuUL                                     114
Santeri Pasanen                 TuUL                                     109

P11 Pituus

Eeli Heiska                     TuUL                    4,54            4,54
Eemeli Haikio                   TuUL                    4,38            4,38
Axel Raunio                     PargIF                  4,24            4,24
Veikko Plosila                  TuUL                    3,94            3,94
Juho Männistö                   TuUL                    3,82            3,82
Eelis Kotomäki                  TuUL                    3,79            3,79
Vincent Kymäläinen              TuUL                    3,74            3,74
Hugo Rainio                     TuUL                    3,53            3,53
Joonas Jäntti                   TuUL                    3,39            3,62
Topias Laihonen                 TuUL                    2,89            2,89
Elliot Palmroos                 NaguIF                                      

P11 Kuula

Vincent Kymäläinen              TuUL                    7,98            7,98
Eemeli Haikio                   TuUL                    7,53            7,53
Joonas Jäntti                   TuUL                    6,50            6,50
Hugo Rainio                     TuUL                    5,83            5,83
Veikko Plosila                  TuUL                    4,89            4,89
Topias Laihonen                 TuUL                    3,97            3,97
Santeri Pasanen                 TuUL                                        
Onni Vuotila                    TuUL                                        

P13 60 m

3. erä
Eero Hakola                     LiedPa                  8,34            8,34
Max Kostamo                     TuUL                    8,50            8,50
Eemi Marttila                   MaskKa                  8,51            8,51
Lauri Tahkola                   NaantLöy                8,54            8,54
Valtteri Hyyrynen               TuUL                    8,59            8,59
Viljami Launonen                NaantLöy                8,61            8,61

2. erä
Richard Lindqvist               TuUL                    8,62            8,62
Aaron Adun                      HKV                     8,66            8,66
Arvi Louramo                    TuUL                    8,72            8,68
Emil Seppälä                    TuUL                    8,74            8,74
Isak Raunio                     PargIF                  8,77            8,77
Niklas Ojanen                   TuUL                    8,79            8,79

1. erä
Eero Kaunisto                   NaantLöy                8,90            8,90
Nikolas Lindén                  LoimLei                 8,95            8,95
Nooa Salmi                      TuUL                    9,05            9,05
Nooa Asanti                     TuUL                    9,09            9,09
Carlos Mattsson                 TuUL                    9,15            9,15
Niklas Lehtinen                 LapSa                                   9,41

P13 60 m aj

Lauri Tahkola                   NaantLöy                9,94            9,94
Nikolas Lindén                  LoimLei                10,51           10,51
Arvi Louramo                    TuUL                   11,11           11,11
Robin Helenius                  TuUL                   11,39           11,39
Niklas Ojanen                   TuUL                   11,47           11,47

P13 Korkeus
-5 cm 106-111-116-121-125-129-133-137-141-144-147-150-153-156-159-161 +2 cm

Viljami Launonen                NaantLöy                 157             158
Eemi Marttila                   MaskKa                   150             150
Carlos Mattsson                 TuUL                     140             140
Arvi Louramo                    TuUL                     131             131
Jussi Soraluoma                 KaarUra                  128             128
Roope Kirjavainen               TuUL                     125             125

P13 Pituus

Max Kostamo                     TuUL                    5,03            5,03
Eero Kaunisto                   NaantLöy                4,81            4,81
Arvi Louramo                    TuUL                    4,78            4,78
Eemi Marttila                   MaskKa                  4,63            4,63
Niklas Ojanen                   TuUL                    4,59            4,59
Carlos Mattsson                 TuUL                    4,50            4,50
Emil Seppälä                    TuUL                    4,46            4,46
Noah Laapio                     TurTo                   4,42            4,42
Nikolas Lindén                  LoimLei                 4,37            4,40
Isak Raunio                     PargIF                  4,34            4,34
Niklas Lehtinen                 LapSa                                       
Roope Kirjavainen               TuUL                                    4,12

P13 Kuula

Niklas Lehtinen                 LapSa                   8,72            8,72
Roope Kirjavainen               TuUL                    8,45            8,45
Carlos Mattsson                 TuUL                    8,13            8,13
Aaron Adun                      HKV                     7,78            7,78
Richard Lindqvist               TuUL                    7,76            7,76
Noah Laapio                     TurTo                   7,58            7,58
Eero Hakola                     LiedPa                 11,00           11,00
Arvi Louramo                    TuUL                                        

P13 Moukari

Richard Lindqvist               TuUL                                        

P15 100 m aj

Lauri Kylmäpuro                 HKV                    14,10           14,10
Niko Kaunisto                   NaantLöy               15,50           15,50

P9 40 m

Niilo Ahonen                    RaisKu                  6,55            6,55
Joonatan Löf                    TuUL                    6,68            6,68
Eemil Aulas                     TuUL                    6,82            6,82
Severi Salonen                  RaisKu                  7,07            7,07
Casper Nieminen                 RaisKu                  7,41            7,41
Anton Lindén                    LoimLei                 7,44            7,36
Paavo Heikkilä                  TuUL                    7,73            7,73
Arttu Peitsala                  TuUL                    8,09            8,09

P9 Pituus

Niilo Ahonen                    RaisKu                  3,73            3,73
Joonatan Löf                    TuUL                    3,58            3,58
Eemil Aulas                     TuUL                    3,34            3,34
Casper Nieminen                 RaisKu                  3,21            3,21
Anton Lindén                    LoimLei                 3,19            3,27
Arttu Peitsala                  TuUL                    2,83            2,83
Eino Kiiskinen                  TuUL                    2,59            2,59
Paavo Heikkilä                  TuUL                    1,92            1,92

P9 Kuula

Eemil Aulas                     TuUL                    6,90            6,90
Severi Salonen                  RaisKu                  6,63            6,63
Casper Nieminen                 RaisKu                  5,96            5,96
Eino Kiiskinen                  TuUL                    5,62            5,62
Niilo Ahonen                    RaisKu                  5,46            5,46
Arttu Peitsala                  TuUL                    3,97            3,97

T11 150 m

2. erä
Jade Terho                      TuUL                   22,81           22,81
Vilma Lehtinen                  LittTU                 23,27           23,27
Peppi Jaakkola                  LiedPa                 23,40           23,40
Pihla Halava                    LittTU                 23,76           23,76
Minttu Lautkankare              NaantLöy               24,23           24,23
Ilona Tuominen                  TuUL                   24,52           24,52

1. erä
Viivi Leppänen                  TurTo                  25,83           25,83
Adele Åberg                     NaguIF                                 26,13
Tilda Tallskog                  TuUL                   26,22           26,22
Roosa Arfman                    TuUL                                        

T11 60 m aj

2. erä
Neela Ihanmäki                  LaitJy                 10,77           10,77
Jade Terho                      TuUL                   10,77           10,77
Minttu Lautkankare              NaantLöy               11,15           11,15
Vilma Lehtinen                  LittTU                 11,68           11,68
Peppi Jaakkola                  LiedPa                 11,80           11,80
Ilona Tuominen                  TuUL                   12,29           12,29
Linnea Lehtisalo                TuUL                   12,55           12,55

1. erä
Tilda Tallskog                  TuUL                   12,81           12,81
Elsa Tarkki                     TuUL                   12,99           12,99
Iisa Haapio                     TuUL                   14,38           14,38
Hilma Kaerala                   TuUL                   14,79           14,79
Ella Heikkilä                   TuUL                                        
Aura Kallionpää                 TuUL                                        

T11 Korkeus
- 4 cm 093-097-101-105-109-113-117-121-125-129-133-136-139-142-145-148-151-154-156 +2 cm

Alisa Launonen                  NaantLöy                 155             155
Jasmin Oksanen                  TurWei                   145             145
Neela Ihanmäki                  LaitJy                   140             140
Emma Toivonen                   LoimLei                  135             135
Ronja Korpiaho                  MarttMu                  129             129
Minttu Lautkankare              NaantLöy                 112             112
Iisa Haapio                     TuUL                     107             107
Ella Heikkilä                   TuUL                     096             098
Hilma Kaerala                   TuUL                     096             096
Elisabeth Suoniemi              KiukKi                                      
Adele Åberg                     NaguIF                                   115
Roosa Arfman                    TuUL                                        
Aura Kallionpää                 TuUL                                     098

T11 Keihäs

Minttu Lautkankare              NaantLöy               21,59           21,59
Elisabeth Suoniemi              KiukKi                 20,63           20,63
Thea Lehtovirta                 RaisKu                 16,86           16,86
Peppi Jaakkola                  LiedPa                 15,93           15,93
Elsa Tarkki                     TuUL                   12,16           12,16
Emma Toivonen                   LoimLei                                17,07
Ella Heikkilä                   TuUL                                   12,14

T13 60 m

4. erä
Ida Pentinlehto                 VahdTui                 8,34            8,34
Minni-Maria Koivunen            TurKU                   8,45            8,45
Iida Vähätalo                   NaantLöy                8,57            8,57
Josefiina Tenovuo               TuUL                    8,68            8,68
Aino Ivaldi                     PiikkKe                 8,93            8,93
Janni Savolainen                LahdA                   8,95            8,94
Fanny Alari                     PaimU                   9,06            9,06

3. erä
Siiri Äänismaa                  TurWei                  9,10            9,10
Linnea Österbacka               TurTo                   9,11            9,11
Eevi Airenne                    TuUL                    9,11            9,11
Linnea Nieminen                 LiedPa                  9,20            9,20
Malin Saarto                    TuUL                    9,24            9,24
Maisa Koistinen                 TuUL                    9,27            9,27
Fanni Ämmälä                    TuUL                    9,28            9,28

2. erä
Linda Ojala                     PiikkKe                 9,33            9,33
Inka Laukkanen                  TuUL                    9,36            9,36
Helmi Koivumäki                 TuUL                    9,38            9,38
Oona Välimäki                   LaitJy                  9,44            9,44
Heidi Kaunistola                LauttLu                 9,54            9,54
Elina Hakuni                    NaantLöy                9,57            9,57

1. erä
Olivia Leppänen                 TurTo                   9,75            9,75
Pihla Lammela                   TuUL                                    9,82
Lotta Kero                      TuUL                   10,10           10,10
Iida Hoppela                    TurKU                  10,22           10,22
Noora Lukkarinen                TuUL                                   10,52

T13 60 m aj

2. erä
Alisa Launonen                  NaantLöy               10,01           10,01
Iida Vähätalo                   NaantLöy               10,37           10,37
Sara Honkakangas                LaitJy                 10,59           10,59
Sara Söderlund                  TuUL                   11,63           11,63
Emma Suovanen                   NaantLöy               11,75           11,75
Vilma Toivonen                  LoimLei                11,91           11,91

1. erä
Fanny Alari                     PaimU                  12,56           12,56
Linnea Österbacka               TurTo                  12,68           12,68
Oona Välimäki                   LaitJy                 13,24           13,24
Lotta Kero                      TuUL                   13,27           13,27

T13 Kolmiloikka

Iida Vähätalo                   NaantLöy                9,90            9,90
Minni-Maria Koivunen            TurKU                   9,75            9,75
Emma Suovanen                   NaantLöy                9,69            9,69
Josefiina Tenovuo               TuUL                    9,69            9,69
Sara Honkakangas                LaitJy                  9,68            9,68
Aino Ivaldi                     PiikkKe                 9,39            9,39
Siiri Äänismaa                  TurWei                  9,35            9,35
Nella Ruohonen                  TurKU                   9,26            9,26
Elina Hakuni                    NaantLöy                9,18            9,18
Sara Söderlund                  TuUL                    8,93            8,93
Nella Lahtonen                  MynämI                  8,39            8,39
Fanni Ämmälä                    TuUL                    8,23            8,23
Minttu Kordelin                 KalVa                   8,09            8,09
Aino Tarkki                     TuUL                    7,91            7,91
Iida Hoppela                    TurKU                   7,03            7,03
Liia Suurjoki                   HKV                                         
Vilma Mela                      RaisKu                                  8,55
Olivia Leppänen                 TurTo                                   7,10

T13 Kuula

Wilhelmiina Mäkelä              MarttMu                 9,76            9,76
Sara Honkakangas                LaitJy                  9,03            9,03
Liia Suurjoki                   HKV                     6,97            6,97
Oona Välimäki                   LaitJy                  6,27            6,27
Venla Manner                    TuUL                   11,98           11,98
Niina Pettersson                TuUL                   10,73           10,73
Helmi Koivumäki                 TuUL                   10,08           10,08
Vilma Mela                      RaisKu                                  6,71

T13 Moukari

Venla Manner                    TuUL                   42,52           42,52
Venla Katvesoja                 VehmKi                 41,45           41,45
Lumina Uschanow                 RaisKu                 35,18           35,18
Siiri Varjo                     VahdTui                31,18           31,18
Miisa Tuominen                  VahdTui                28,05           28,05
Netta Paasio                    KalVa                  27,21           27,21
Emma Hellsten                   VahdTui                24,50           24,50
Minttu Kordelin                 KalVa                  18,90           18,90

T13 Keihäs

Sara Honkakangas                LaitJy                 34,00           34,00
Liina Jälkö                     OripVe                 33,54           33,54
Niina Pettersson                TuUL                   30,97           30,97
Lumina Uschanow                 RaisKu                 24,90           24,90
Elina Hakuni                    NaantLöy               23,69           23,69
Vilma Toivonen                  LoimLei                22,47           22,47
Liia Suurjoki                   HKV                    22,02           22,02
Helmi Koivumäki                 TuUL                   21,15           21,15
Noora Lukkarinen                TuUL                   19,66           19,66
Pihla Lammela                   TuUL                   12,24           16,28
Nella Lahtonen                  MynämI                                 16,64
Maisa Koistinen                 TuUL                                        
Inka Laukkanen                  TuUL                                   13,04

T15 80 m aj

Meeri Haapio                    TuUL                   14,06           14,06

T9 40 m

2. erä
Venla Susi                      RaisKu                  6,64            6,64
Stella Sandqvist                TuUL                    7,02            7,02
Jenna Junttila                  RaisKu                  7,04            7,04
Elina Suuronen                  TuUL                    7,20            7,20
Lilja Öhman                     TuUL                    7,20            7,20
Viivi Lehtinen                  LittTU                  7,28            7,28
Oona Palenius                   MaarMa                  7,28            7,28
Minnea Kantola                  RuskY                   7,34            7,34

1. erä
Tytti Juselius                  TuUL                    7,44            7,44
Anni Sammal                     TuUL                    7,51            7,51
Iitu Jaakkola                   LiedPa                  7,52            7,52
Emma Järvinen                   TuUL                    7,52            7,52
Venla Haavisto                  TuUL                    7,98            7,98
Kerttu Järviö                   TuUL                    8,03            8,03
Jenny Ahlamaa                   TuUL                    8,16            8,16
Klara Kainonen                  TuUL                                        

T9 Pituus

Venla Susi                      RaisKu                  3,81            3,81
Jenna Junttila                  RaisKu                  3,67            3,67
Oona Palenius                   MaarMa                  3,44            3,44
Stella Sandqvist                TuUL                    3,38            3,38
Elina Suuronen                  TuUL                    3,30            3,30
Minnea Kantola                  RuskY                   3,19            3,19
Viivi Lehtinen                  LittTU                  3,12            3,12
Tytti Juselius                  TuUL                    3,07            3,07
Iitu Jaakkola                   LiedPa                  3,05            3,05
Lilja Öhman                     TuUL                    2,99            3,00
Venla Haavisto                  TuUL                    2,86            2,86
Emma Järvinen                   TuUL                    2,72            2,72
Anni Sammal                     TuUL                    2,71            2,71
Kerttu Järviö                   TuUL                    2,67            2,67
Jenny Ahlamaa                   TuUL                    2,36            2,36

T9 Kuula

Maria Fugleberg                 TuUL                    6,59            6,59
Iitu Jaakkola                   LiedPa                  5,98            5,98
Elina Suuronen                  TuUL                    5,54            5,54
Oona Palenius                   MaarMa                  5,05            5,05
Elsa Katvesoja                  VehmKi                  4,90            4,90
Anni Sammal                     TuUL                    4,88            4,88
Stella Sandqvist                TuUL                    4,31            4,31
Kerttu Järviö                   TuUL                    3,77            3,77
Tytti Juselius                  TuUL                    3,36            3,36
Jenny Ahlamaa                   TuUL                    2,63            2,63
Minnea Kantola                  RuskY                                   3,72