Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
28.06. klo 17:30 Olympiaranking Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	         SB	PB
M 100m
126	Adrian Björkgren	IF Drott	11,27	11,17
127	Alexander Björkgren	IF Drott	10,85	10,77
134	Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft	10,87	10,67
150	Arttu Peltola           Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,66	10,66
167	Ville Myllymäki         Kankaanpään Seudun Leisku	10,73	10,38
191	Tha Ta          	Larsmo IF	11,42	11,15
209	Aleksi Lehto    	Seinäjoen Seudun Urheilijat	10,82	10,51
244	Riku Illukka    	Vantaan Salamat	10,44	10,44
246	Ive Ntumba      	Vasa IS	11,20	11,11
247	Benjamin Olli	        Vasa IS	11,44	11,20
248	Elias Rintanen  	Vasa IS		11,48
M 110m aidat
159	Elmo Lakka      	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,31	13,31
160	Juuso Peltola    	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,26	14,26
187	Tarmo Savola    	Lappajärven Veikot	15,02	15,02
195	Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma	14,07	14,07
M Kolmiloikka
176	Tuomas Kaukolahti	Kenttäurheilijat -58	16,22	16,50
188	Simo Lipsanen   	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	16,68	17,14
M Moukari
140	Simon Solvin    	IK Falken	60,52	61,92
144	Dorian Collaku   	Inkeroisten Terho	62,31	76,96
169	Aaron Kangas    	Kankaanpään Seudun Leisku	76,85	79,05
197	Tuomas Seppänen  	Noormarkun Nopsa	75,02	76,20
211	Roope Auvinen   	Sjundeå IF	70,30	71,18
212	Henri Liipola   	Someron Esa	72,46	75,47
213	Max Lampinen    	Someron Esa	63,38	63,38
217	Veikka Rajala   	Tampereen Pyrintö	56,81	56,81
268	Aleksi Jaakkola  	Vehmaisten Urheilijat	73,28	74,51
N 100m
104	Noora Juslin    	Borgå Akilles		12,52
112	Saara Keskitalo	        Espoon Tapiot	12,19	11,97
133	Priscilla Boateng	IF Drott		
137	Anna Julin      	IF Nykarlebynejden	12,11	12,04
153	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,54	11,54
155	Sara Francis	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,09	11,75
202	Pirkitta Marjanen	Porin Yleisurheilu	12,01	12,01
250	Maisa Laakso	Vasa IS	12,94	12,32
N 400m
120	Amira Chokairy  	Helsingin Kisa-Veikot	54,98	54,36
132	Nea Hassila     	IF Drott		1.06,19
138	Simone Wiklund  	IF Nykarlebynejden		56,20
175	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa	57,73	56,45
243	Veera Mattila   	Vammalan seudun Voima	55,13	55,13
249	Jeanine Nygård  	Vasa IS	56,51	54,64
251	Malva Nylund    	Vasa IS	58,18	56,31
259	Tilde Nordman   	Vasa IS	1.03,78	1.03,78
265	Mathilda Kvist  	Vasa IS		57,46
266	Erica Kolehmainen	Vasa IS	1.02,91	1.02,91
269	Mette Baas      	Veitsiluodon Kisaveikot	53,31	53,31
N 3000m esteet
161	Alisa Virtanen  	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.53,44	10.27,15
162	Venla Saari     	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.33,65	10.33,65
163	Sara-Elise Ruokonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		10.51,21
233	Lotta-Maria Maine	Turun Urheiluliitto	10.49,61	10.49,61
234	Janica Rauma    	Turun Urheiluliitto		9.41,70
N Korkeus
136	Emma Nyman      	IF Kraft		
184	Heta Tuuri      	Lahden Ahkera	180	188
267	Elin Pajunen    	Vasa IS	182	182
N Pituus
177	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58	6,12	6,35
203	Inkeri Ahokas    	Porin Yleisurheilu	5,52	5,74
238	Taika Koilahti   	Turun Weikot Yleisurheilu	5,97	6,69
241	Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama	5,67	5,76
N Kuula
103	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit	13,13	13,17
135	Johanna Tikkala  	IF Kraft	11,61	12,64
180	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas	16,16	16,61
200	Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus		16,20
204	Laura Lepistö   	Porin Yleisurheilu	11,40	12,81
210	Emilia Kangas   	Seinäjoen Seudun Urheilijat	14,97	15,38
222	Saga Vanninen   	Tampereen Pyrintö	14,52	14,78
245	Senja Mäkitörmä 	Varpaisjärven Vire	16,76	17,30
257	Linn Sund       	Vasa IS	12,87	13,53
276 	Suvi Helin      	Tampereen Pyrintö
N Moukari
109	Emma Uosukainen  	Esbo IF	53,78	53,78
125	Charlotta Sandkulla	IF Åsarna	49,35	49,35
171	Krista Tervo    	Karhulan Katajaiset	71,81	72,12
174	Suvi Koskinen   	Kauhajoen Karhu	68,65	68,65
215	Silja Kosonen   	Someron Esa	72,44	72,44
262	Ellen Bos       	Vasa IS	47,93	47,93
N 7-ottelu
107	Amanda Liljendal	Borgå Akilles	N/I_0	N/I_0
149	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja	N/I_0	N/I_0
172	Janette Hanski   	Karhulan Urheilijat	N/I_0	N/I_0
224	Vilma Itälinna   	Tampereen Pyrintö	N/I_0	N/I_0
225	Miia Sillman    	Tampereen Pyrintö	N/I_0	N/I_0
226	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	N/I_0	N/I_0
227	Charlotta Pettersson	Tampereen Pyrintö	N/I_0	N/I_0
M19 110m aidat
124	Fredrik Björkqvist	IF Åsarna		14,42
126	Adrian Björkgren	IF Drott	14,40	14,40
127	Alexander Björkgren	IF Drott		14,21
N19 Korkeus
114	Mia Känsäkangas  	Gamlakarleby IF	161	163
258	Molly Forslund   	Vasa IS		
N 200m
120	Amira Chokairy  	Helsingin Kisa-Veikot		24,96
137	Anna Julin      	IF Nykarlebynejden	25,29	24,57
153	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23,68	23,62
154	Aino Pulkkinen  	Jyväskylän Kenttäurheilijat	24,27	23,73
170	Helmi Kortetmaa 	Kannuksen Ura	25,50	25,50
202	Pirkitta Marjanen	Porin Yleisurheilu		25,05
203	Inkeri Ahokas   	Porin Yleisurheilu	25,23	25,23
249	Jeanine Nygård   	Vasa IS		24,25
250	Maisa Laakso    	Vasa IS	26,25	25,50
251	Malva Nylund    	Vasa IS	25,61	25,61
269	Mette Baas      	Veitsiluodon Kisaveikot	23,95	23,95
N 1500m
105	Sara Kuivisto   	Borgå Akilles	4.10,67	4.08,85
152	Heini Ikonen    	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.34,17
182	Ilona Mononen   	Lahden Ahkera	4.17,57	4.17,57
N 3000m
111	Camilla Richardsson	Esbo IF		9.03,84
185	Natalia Nylund  	Lahden Ahkera		
207	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi	9.48,64	9.14,82
N 100m aidat
104	Noora Juslin    	Borgå Akilles	13,80	13,80
112	Saara Keskitalo 	Espoon Tapiot	13,54	13,54
116	Annimari Korte  	Helsingfors IFK	12,91	12,72
119	Anni Siirtola   	Helsingin Kisa-Veikot		
151	Nooralotta Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,81
N 400m aidat
117	Nea Mattila     	Helsingfors IFK	57,92	57,81
118	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK	55,77	55,77
164	Heidi Salminen  	Jyväskylän Kenttäurheilijat	59,10	59,10
271	Martta Rautala  	Viipurin Urheilijat		58,87
N Seiväs
110	Saga Andersson  	Esbo IF	431	442
122	Emma Rovasalo   	Hyvinkään seudun Urheilijat	350	385
173	Miisa Koskiaho  	Karijoen Tappara	380	380
199	Maria Kytölä    	Nurmijärven Yleisurheilu	400	400
201	Elina Lampela   	Oulun Pyrintö	453	453
208	Wilma Murto     	Salon Vilpas	451	471
263	Sofie Westerlund	Vasa IS	340	388
N Kiekko
145	Sanni Kuparinen 	Janakkalan Jana	50,06	50,06
146	Nilla Rättyä    	Janakkalan Jana	44,31	45,13
178	Salla Sipponen   	Keuruun Kisailijat	58,92	59,70
257	Linn Sund       	Vasa IS	44,71	45,46
272	Vilma Räsänen   	Viitasaaren Viesti	46,10	49,06
273	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat	55,12	56,80
N Keihäs
115	Minna Hollanti  	Gamlakarleby IF	53,55	53,55
148	Heidi Nokelainen	Joensuun Kataja	56,04	62,13
183	Jenni Kangas    	Lahden Ahkera	56,48	60,98
189	Saara Lipsanen  	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	54,05	56,66
192	Janette Lepistö 	Lehtimäen Jyske	50,24	57,78
205	Julia Valtanen  	Rauman Urheilijat	56,24	57,91
206	Laura Pesola    	Reisjärven Pilke	47,21	54,35
216	Miia Makkonen   	Sysmän Sisu	51,40	52,43
235	Jatta-Mari Jääskeläinen	Turun Urheiluliitto	56,08	57,47
236	Sanne Erkkola   	Turun Urheiluliitto	55,85	57,04
242	Anni-Linnea Alanen	Vaasan Vasama	57,11	57,11
M 200m
131	Alfons Söderman  	IF Drott	23,81	23,48
158	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	21,39	21,02
190	Valtteri Louko   	Lapuan Virkiä	22,09	22,09
198	Oskari Lehtonen 	Nurmijärven Yleisurheilu	20,97	20,83
223	Ville Aarnivala 	Tampereen Pyrintö		21,27
244	Riku Illukka    	Vantaan Salamat		21,31
M 1500m
113	Joni Virkkala   	Gamlakarleby IF	3.53,84	3.53,84
123	Hugo Karlström   	IF Åsarna		
139	Leonard Markén  	IF VOM	3.56,66	3.56,66
142	Björn Sandler   	IK Falken		4.21,78
156	Otto Kaario     	Jyväskylän Kenttäurheilijat		3.49,73
157	Eemil Helander  	Jyväskylän Kenttäurheilijat		3.46,08
181	Niklas Heikkilä 	Kuusankosken Urheiluseura	3.48,08	3.47,44
196	Samuli Hussa    	Limingan Niittomiehet	3.49,23	3.49,23
221	Julius Mäkinen  	Tampereen Pyrintö	4.00,81	3.54,39
231	Tuure Haapanen  	Turun Urheiluliitto	3.56,85	3.54,61
232	Mustafe Muuse   	Turun Urheiluliitto		4.03,21
255	Joakim Träskelin	Vasa IS		4.06,20
256	Alex Rauhala    	Vasa IS		4.00,50
278 	Joonas Rinne    	Saarijärven Pullistus
M 400m aidat
106	Jonni Blomqvist 	Borgå Akilles	51,41	51,41
108	Oskari Mörö     	Esbo IF	50,78	49,04
193	Tuomas Lehtonen 	Liedon Parma	51,41	50,53
194	Markus Hurri    	Liedon Parma	56,32	55,83
219	Jaakko Linnus   	Tampereen Pyrintö	53,94	53,94
220	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	54,39	54,39
228	Lauri Eneh      	Tampereen Urheilijat -38		53,26
M Seiväs
102	Mikko Paavola   	Alajärven Ankkurit	564	564
186	Juho Alasaari   	Laihian Luja	542	542
214	Tommi Holttinen 	Someron Esa	564	564
218	Urho Kujanpää   	Tampereen Pyrintö	565	566
230	Eetu Turakainen  	Turun Urheiluliitto	530	535
240	Jere Keskinen   	Vaasan Toverit	517	532
253	Albin Lundberg  	Vasa IS	500	500
254	Jesse Salmi     	Vasa IS	480	515
M Pituus
128	Oscar Grannas   	IF Drott	6,41	6,41
141	Frans Häggblom  	IK Falken	6,68	6,68
237	Joska Tommola   	Turun Weikot Yleisurheilu	7,12	7,33
239	Jere Virta      	Vaasan Toverit	5,90	5,90
247	Benjamin Olli   	Vasa IS	6,90	6,90
252	Nikola Bäck     	Vasa IS		
270	Kristian Bäck   	Viipurin Urheilijat	7,76	7,95
277 	Eero Haapala    	Viipurin Urheilijat	8,11	7,95
M Kiekko
143	Rami Kankaanpää 	Ilmajoen Kisailijat	52,39	52,39
165	Mika Ruhtinas   	Jyväskylän Kenttäurheilijat	48,77	49,82
264	Frantz Kruger   	Vasa IS	59,45	69,97
M Keihäs
101	Jami Kinnunen   	Äänekosken Urheilijat	79,11	79,12
121	Topias Laine    	Helsingin Kisa-Veikot	81,08	81,08
147	Lassi Etelätalo 	Joensuun Kataja	82,84	84,98
166	Jarmo Marttila  	Kälviän Tarmo	82,04	82,04
168	Teemu Narvi     	Kankaanpään Seudun Leisku	79,77	79,77
179	Taneli Juutinen 	Kuopion Reipas	76,58	77,21
229	Teemu Wirkkala  	Toholammin Urheilijat	74,24	87,23
M17 200m
128	Oscar Grannas   	IF Drott	23,25	23,25
129	Albin Söderman  	IF Drott	25,76	25,76
130	Isak Höglund    	IF Drott	24,24	24,24
246	Ive Ntumba      	Vasa IS	22,49	22,49
248	Elias Rintanen   	Vasa IS	23,69	23,50
N17 200m
132	Nea Hassila     	IF Drott	26,60	26,60
259	Tilde Nordman   	Vasa IS		27,98
260	Hanna Håkans    	Vasa IS		32,68
261	Amanda Bertula   	Vasa IS	28,06	28,06
#	Nimi	                Seura	SB	PB