Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
29.05. klo 11:00 PKO Games Ilmoittautuneet
Pöytäkirjat ja tulokset tulevat osoitteeseen live.tuloslista.com

Jos huomaat näissä listoissa puutteita, ilmoita niistä osoitteeseen [email protected]

N 100m
Tiia Säde	Joensuun Kataja		13,11
Helmi Laine	Savonlinnan Riento		13,85
Milma Romppanen	Joensuun Kataja		
Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		13,31
Aava Kipinä	Joensuun Kataja		13,56
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		12,97
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		13,36
Veera Kauhanen	Joensuun Kataja		12,91
Emma Halonen	Savonlinnan Riento		13,54
Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		
Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento		12,91
Isla Hahl	Kuopion Reipas		12,99
Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		12,47
Silja Kempas	Joensuun Kataja		12,37
Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,62
Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,06
Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento		13,23
Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		11,98

N 400m
Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		1.02,47
Veera Kauhanen	Joensuun Kataja		1.00,48
Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		
Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		1.07,99
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
Mette Lukin	Kuopion Reipas		1.00,22
Annina Walling	Polvijärven Urheilijat		58,77
Annika Tattari	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
Vilma Kyyrö	Keravan Urheilijat		1.08,06

N 800m
Veera Helkama	Salon Vilpas		2.20,76
Alina Tikka	Joensuun Kataja		2.48,04
Elina Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot		2.14,79
Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		2.22,85
Pilvi Turunen	Tuupovaaran Urheilijat		2.51,89
Veera Kontkanen	Joensuun Kataja		2.20,40
Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas		2.12,51

N Pituus
Tiia Säde	Joensuun Kataja		5,14
Helmi Laine	Savonlinnan Riento		4,92
Milma Romppanen	Joensuun Kataja		4,63
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		4,86
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		4,96
Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		6,04
Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		5,84

N Kiekko
Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	44,73	47,89
Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto	47,85	47,85
Tuula Penttinen	Puumalan Viri	48,91	50,77

N Keihäs
Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		48,07
Tara Saikkonen	Joensuun Kataja		41,11

M 100m
Joonas Liukkonen	Polvijärven Urheilijat		10,92
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		12,64
Rasmus Lehikoinen	Polvijärven Urheilijat		11,33
Jere Rouvinen	Joensuun Kataja		
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja		12,05
Sakari Vallius	Joensuun Kataja		11,68
Roope Turunen	Pyhäselän Urheilijat		
Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		11,88
Topi Huttunen	Vieremän Koitto		12,23
Eero Mauro	Lieksan Urheilijat		11,63
Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		11,89

M 800m
Luukas Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat		2.10,57

M 3000m
Olli Toivola	Joensuun Kataja		8.48,87
Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi		
Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja		9.31,41
Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat		9.17,64
Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja		8.22,53
Jimi Alastalo	Joensuun Kataja		

M Pituus
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		6,16
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja		5,79
Roope Turunen	Pyhäselän Urheilijat		
Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		6,14
Kalle Salminen	Joensuun Kataja		7,78
Ville Sirviö	Polvijärven Urheilijat		6,17

M Keihäs
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		
Ville Sirviö	Polvijärven Urheilijat		52,59
Joni Karvinen	Joensuun Kataja		80,04
Ville Kamppuri	Joensuun Kataja	66,09	68,54
Ville Miettinen	Juuan Urheilijat	62,88	67,08

T9 40m
Veera Hukkanen	Lapinlahden Veto		7,65
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		7,77
Venja Hiltunen	Outokummun Partio		8,52
Ella Poutiainen	Outokummun Partio		8,28
Sara Keränen	Joensuun Kataja		7,08
Selma Purmonen	Liperin Taimi		8,18
Saimi Kolmonen	Joensuun Kataja		
Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi		7,73
Evina Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat		
Salla Tompuri	Kuopion Reipas		8,31
Mette Fincke	Joensuun Kataja		7,48
Ilona Hwang	Joensuun Kataja		
Ella Martikainen	Joensuun Kataja		
Elise Krohns	Joensuun Kataja		
Viivi Vuorikari	Kiteen Urheilijat		
Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		7,77
Melissa Ng	Joensuun Kataja		
Kerttu Vatanen	Liperin Taimi		7,80
Julia Kuittinen	Joensuun Kataja		
Heta Heikkinen	Joensuun Kataja		

T9 1000m
Venja Hiltunen	Outokummun Partio	4.54,94	4.43,21
Sara Keränen	Joensuun Kataja		4.12,00
Evina Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat		
Salla Tompuri	Kuopion Reipas		3.53,91
Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		4.27,64
Melissa Ng	Joensuun Kataja		
Sanni Pursiainen	Pyhäselän Urheilijat	5.03,94	5.03,94

T9 Pituus
Veera Hukkanen	Lapinlahden Veto		2,89
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		2,65
Venja Hiltunen	Outokummun Partio		2,42
Ella Poutiainen	Outokummun Partio		2,28
Sara Keränen	Joensuun Kataja		3,05
Selma Purmonen	Liperin Taimi		2,58
Saimi Kolmonen	Joensuun Kataja		
Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi		2,63
Mette Fincke	Joensuun Kataja		3,19
Ilona Hwang	Joensuun Kataja		
Ella Martikainen	Joensuun Kataja		
Elise Krohns	Joensuun Kataja		
Viivi Vuorikari	Kiteen Urheilijat		
Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		2,69
Melissa Ng	Joensuun Kataja		
Kerttu Vatanen	Liperin Taimi		2,84
Julia Kuittinen	Joensuun Kataja		
Martha Pelli	Polvijärven Urheilijat		1,62
Heta Heikkinen	Joensuun Kataja		

T9 Kuula
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	4,97	4,97
Venja Hiltunen	Outokummun Partio		3,23
Ella Poutiainen	Outokummun Partio		3,39
Selma Purmonen	Liperin Taimi		3,48
Saimi Kolmonen	Joensuun Kataja		
Ella Martikainen	Joensuun Kataja		
Elise Krohns	Joensuun Kataja		
Viivi Vuorikari	Kiteen Urheilijat		
Melissa Ng	Joensuun Kataja		
Kerttu Vatanen	Liperin Taimi		3,09
Julia Kuittinen	Joensuun Kataja		

P9 40m
Eino Turunen	Outokummun Partio		
Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja		
Aatos Kolmonen	Joensuun Kataja		7,79
Luukas Vatanen	Joensuun Kataja		
Ville Voutilainen	Joensuun Kataja		
Leon Lasaroff	Joensuun Kataja		
Aapo Kekäläinen	Joensuun Kataja		
Jimi Turpeenniemi	Joensuun Kataja		
Eeli Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		8,55
Roger Palahí	Joensuun Kataja		
Miro Piipponen	Pyhäselän Urheilijat		
Aatos Kervinen	Pyhäselän Urheilijat		
Joel Kuittinen	Joensuun Kataja		
Johannes Könttä	Pyhäselän Urheilijat		

P9 1000m
Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja		
Luukas Vatanen	Joensuun Kataja		5.13,74
Jimi Turpeenniemi	Joensuun Kataja		
Emil Vikström	Pyhäselän Urheilijat		
Johannes Könttä	Pyhäselän Urheilijat		

P9 Pituus
Eino Turunen	Outokummun Partio		3,29
Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja		3,03
Aatos Kolmonen	Joensuun Kataja		2,77
Luukas Vatanen	Joensuun Kataja		2,11
Ville Voutilainen	Joensuun Kataja		
Leon Lasaroff	Joensuun Kataja		
Aapo Kekäläinen	Joensuun Kataja		
Jimi Turpeenniemi	Joensuun Kataja		
Eeli Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		2,27
Roger Palahí	Joensuun Kataja		
Miro Piipponen	Pyhäselän Urheilijat		
Joel Kuittinen	Joensuun Kataja		
Emil Vikström	Pyhäselän Urheilijat		
Alexis De Lorme	Joensuun Kataja		
Johannes Könttä	Pyhäselän Urheilijat		

P9 Kuula
Eino Turunen	Outokummun Partio		5,32
Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja		
Luukas Vatanen	Joensuun Kataja		3,81
Ville Voutilainen	Joensuun Kataja		
Leon Lasaroff	Joensuun Kataja		
Jimi Turpeenniemi	Joensuun Kataja		
Joel Kuittinen	Joensuun Kataja		
Alexis De Lorme	Joensuun Kataja		

P11 60m
Toivo Takanen	Joensuun Kataja		8,66
Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat		11,46
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		10,08
Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		12,87
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		
Nuutti Hämäläinen	Pyhäselän Urheilijat		
Miko Mattila	Pyhäselän Urheilijat		
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		9,55
Venni Kotiranta	Joensuun Kataja		
Max Valtonen	Pyhäselän Urheilijat		
Marc Palahí	Joensuun Kataja		

P11 1000m
Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		3.58,34
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		3.40,28
Venni Kotiranta	Joensuun Kataja		
Marc Palahí	Joensuun Kataja		
Voitto Voutilainen	Joensuun Kataja		3.37,94
Jaakko Auvinen	Joensuun Kataja		
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat		3.33,38
Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja		3.43,38
Nooa Turunen	Joensuun Kataja		4.02,44
P11 Korkeus
Toivo Takanen	Joensuun Kataja		126
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	142	142
Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	125	125
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		109
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	119	126
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	125	125
Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	133	133

P11 Keihäs
Toivo Takanen	Joensuun Kataja		25,09
Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	26,46	26,52
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	25,32	25,32
Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		12,81
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	23,71	23,71
Miko Mattila	Pyhäselän Urheilijat		
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat		27,24
Nooa Turunen	Joensuun Kataja		18,57
Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		33,42
Miikka Piipponen Pyhäselän Urheilijat

T11 60m
Aino Numminen	Outokummun Partio		10,40
Amanda Keronen	Outokummun Partio		10,47
Saara Hukkanen	Lapinlahden Veto		9,84
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		9,89
Viida Hiltunen	Outokummun Partio		10,36
Siiri Ratilainen	Outokummun Partio		
Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja		11,38
Aino Kolmonen	Joensuun Kataja		10,09
Annika Ristola	Outokummun Partio		10,56
Senniina Huovinen	Pyhäselän Urheilijat		
Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat		9,66
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		9,89
Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		9,95
Nelli Jurvanen	Pyhäselän Urheilijat		
Aava Seppänen	Joensuun Kataja		
Lilja Kervinen	Pyhäselän Urheilijat		10,85
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		11,08
Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		11,50
Sofi Reijonen	Joensuun Kataja		
Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		9,83

T11 1000m
Viida Hiltunen	Outokummun Partio	4.04,34	4.04,34
Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja		4.40,43
Annika Ristola	Outokummun Partio		5.06,63
Senniina Huovinen	Pyhäselän Urheilijat		
Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat	4.21,34	4.08,44
Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	3.55,44	3.46,42
Nelli Jurvanen	Pyhäselän Urheilijat		
Lila Riissanen	Joensuun Kataja		3.45,04
Milja Pyykkö	Joensuun Kataja		4.06,19
Sara Noponen	Liperin Taimi		3.57,63
Hilma Parkkinen	Joensuun Kataja		4.03,70

T11 Korkeus
Saara Hukkanen	Lapinlahden Veto		
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	125	125
Viida Hiltunen	Outokummun Partio	115	115
Aino Kolmonen	Joensuun Kataja	116	116
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		110
Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja	113	113
Sofi Reijonen	Joensuun Kataja		80
Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		105
Sara Noponen	Liperin Taimi	110	110
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	110	110

T11 Keihäs
Aino Numminen	Outokummun Partio		15,94
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		13,02
Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
Aino Kolmonen	Joensuun Kataja		11,37
Annika Ristola	Outokummun Partio	21,81	21,81
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		12,15
Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		13,81
Milja Pyykkö	Joensuun Kataja		9,30
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	25,96	25,96
Olivia Kaarto	Joensuun Kataja		11,17

T13 60m
Elli Halonen	Joensuun Kataja		10,57
Mette Oinonen	Joensuun Kataja		10,21
Helmi Salmela	Outokummun Partio		
Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		10,25
Minessa Miettinen	Joensuun Kataja		
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja		10,11
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		9,32
Inna Nykyri	Joensuun Kataja		10,24
Jeniina Lappalainen	Joensuun Kataja		
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat		
Pinja Eskelinen	Joensuun Kataja		10,50
Venla Vuorikari	Kiteen Urheilijat		10,21
Lotta Peltola	Joensuun Kataja		10,70
Fanni Heikkinen	Joensuun Kataja		
Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat		

T13 1000m
Elli Halonen	Joensuun Kataja		3.45,04
Mette Oinonen	Joensuun Kataja		3.53,00
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		3.55,44
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat		
Venla Vuorikari	Kiteen Urheilijat	3.55,14	3.45,81
Lotta Peltola	Joensuun Kataja		3.57,60
Noora Hukka	Joensuun Kataja		3.21,10
Fanni Heikkinen	Joensuun Kataja		

T13 Korkeus
Helmi Salmela	Outokummun Partio		
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	125	125
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		128
Jeniina Lappalainen	Joensuun Kataja		
Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		125
Iida Huttunen	Outokummun Partio	115	115

T13 Kuula
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	6,65	6,65
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat		
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	9,36	9,36
Minessa Miettinen	Joensuun Kataja		
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	6,82	6,82
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		
Inna Nykyri	Joensuun Kataja	7,41	7,41
Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		

P13 60m
Leevi Partanen	Joensuun Kataja		10,16
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		8,87
Topias Poutiainen	Outokummun Partio		9,52
Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		9,08
Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		10,22
Asseri Jestoi	Juankosken Kuohu		9,11
Arttu Kylmänen	Pyhäselän Urheilijat		9,85

P13 1000m
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	3.26,24	3.26,24
Asseri Jestoi	Juankosken Kuohu		4.02,49
Toivo Parkkinen	Joensuun Kataja		3.50,14

P13 Korkeus
Leevi Partanen	Joensuun Kataja	125	130
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	150	158
Topias Poutiainen	Outokummun Partio		120
Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		132
Asseri Jestoi	Juankosken Kuohu		146

P13 Kuula
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	9,07	9,07
Topias Poutiainen	Outokummun Partio		
Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		6,58
Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		9,47
Asseri Jestoi	Juankosken Kuohu		5,19
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		8,49

P15 100m
Niko Partala	Maaningan Mahti		
Eevert Happonen	Kuopion Reipas		13,28
Vinski Hynninen	Joensuun Kataja		13,64
Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		13,83
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		13,32
Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		

P15 800m
Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		2.37,01

P15 1500m esteet
Eeli Häikiö	Liperin Taimi		
Viktor Liljeqvist	Joensuun Kataja		

P15 Seiväs
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	320	320
Topias Mustonen	Joensuun Kataja	290	310

P15 Pituus
Vinski Hynninen	Joensuun Kataja		
Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		4,55
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		5,16
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		4,74
Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		4,73
Leevi Partanen	Joensuun Kataja		

P15 Keihäs
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	34,24	34,24
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		35,96
Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	70,32	71,21
Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	56,32	56,32

T15 100m
Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		14,97
Annika Tattari	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
Elina Ruusuvuori	Joensuun Kataja		
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		14,39
Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja		
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		14,50
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja		14,05
Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		13,07
Elina Likhanova	Liperin Taimi		
Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		
Oona Kareinen	Joensuun Kataja		13,75
Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja		
Venla Simonen	Joensuun Kataja		14,52
Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat		15,38
Emma Kröger	Joensuun Kataja		
Ervi Muhonen	Joensuun Kataja		

T15 800m
Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat		2.45,63

T15 1500m esteet
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja		
Venla Simonen	Joensuun Kataja		
Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		5.59,94
Nella Voutilainen	Joensuun Kataja		5.52,42

T15 Seiväs
Elina Ruusuvuori	Joensuun Kataja	220	220
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	210	210
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja	210	210
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja	300	300
Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja	265	265
Nella Voutilainen	Joensuun Kataja	220	220
Oosa Kantanen	Juvan Urheilijat		220

T15 Pituus
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		4,38
Sonja Purmonen	Liperin Taimi		3,73
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		4,55
Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		4,89
Elina Likhanova	Liperin Taimi		4,18
Oona Kareinen	Joensuun Kataja		4,63
Emma Kröger	Joensuun Kataja		3,08
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat		
Sofia Inkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		3,43
Ervi Muhonen	Joensuun Kataja		
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat		

T15 Keihäs
Sonja Purmonen	Liperin Taimi		27,87
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja		17,69
Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat	29,04	29,04
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	31,15	35,05