Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
17.06. klo 17:30 Hyvän Tuulen Kisat Ilmoittautuneet
KISAN KÄSIOHJELMALISTAUS - KAIKKI ILMOITETUT
Muistakaa varmistaa osallistuminen juoksulajeihin verkkovarmennuksen kautta viimeistään 60 minuuttia ennen lajin ilmoitettua aloitusaikaa

Käsiohjelmalistaus	2021-06-16 07:42			
				
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
N 100m ensimmäinen juoksu				
	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö	13,08	12,64
	Edith Berden	Helsingin Kisa-Veikot		12,6
	Vilma Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
	Vivian Castillo	Helsingfors IFK		
	Amanda Creutz	Helsingfors IFK		
	Vilma Hakala	Helsingfors IFK		12,47
	Christina Hammarlund	Helsingfors IFK		
	Silja Heiskanen	Espoon Tapiot		15,11
	Viivi Hellman	Tampereen Pyrintö	12,87	12,68
	Hilma Hiltunen	Helsingfors IFK		
	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		13,66
	Hilla Holma	Helsingfors IFK		
	Elin Holmberg	IF Sibbo-Vargarna	12,84	12,75
	Julia Ihantola	Espoon Tapiot	12,17	12,17
	Sinikka Illaru	Vihdin Viesti	15,96	15,96
	Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	12,72	12,72
	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK	13,49	13,35
	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		13,85
	Emma Kantola	Espoon Tapiot	14,32	14,32
	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		15,43
	Jonna Korhonen	Helsingfors IFK		
	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		13,78
	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		12,67
	Amanda Lapinleimu	Tampereen Pyrintö	12,93	12,64
	Venla Lehtonen	Helsingfors IFK		13,2
	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		15,65
	Maria Lindbohm	Helsingfors IFK		15,4
	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö	12,34	12,34
	Katja Luukkola	Leppävaaran Sisu		12,2
	Sirpa Malmström	Nurmijärven Yleisurheilu	13,29	13,29
	Olivia Marttila	Vantaan Salamat	12,97	12,73
	Nea Mattila	Helsingfors IFK		12,09
	Sanna Ohrankämmen	Helsingfors IFK		16,75
	Kati Oikarinen	Helsingin Kisa-Veikot	15,15	12,52
	Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		12,1
	Edit Palmén	Espoon Tapiot	14,37	14,37
	Polina Petrova	Keravan Urheilijat	12,88	12,88
	Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK		12,81
	Maija Pitkänen	Turun Urheiluliitto	13,03	12,95
	Ronja Porthan	Helsingfors IFK		
	Maija Rantonen	Helsingfors IFK		
	Ada Ring	Helsingfors IFK		
	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		13,76
	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,95	12,95
	Venla Sarvilinna	Espoon Tapiot		13,72
	Fanny-Amanda Seppälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		14,54
	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot	13,95	13,55
	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		14,06
	Nanna Sohlo	Espoon Tapiot	14,61	14,61
	Olivia Söderholm	Helsingfors IFK		
	Taija Takanen	Someron Esa		15,09
	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	12,94	12,69
	Liina Tervo	Helsingfors IFK	12,55	12,48
	Elvi Thies	Espoon Tapiot		14,03
	Vivian Tran	Helsingfors IFK		12,55
	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		12,5
	Oona Vasilev	Tapanilan Erä		13,3
	Livia Von Wendt	Helsingfors IFK	15,35	15,35
	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		13,27
	Virpi Vähäkangas	Keravan Urheilijat	14,28	14,25
	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö	13,1	12,56
	Isabella Wager	Helsingfors IFK	15,83	15,83
	Leonie Winell	Esbo IF		13,32
	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		13,34
N 400m				
	Rauha Buchwald	Helsingin Kisa-Veikot		58,6
	Hertta Hankimaa	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		56,49
	Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö		1.04,03
	Jenna Laamanen	Naantalin Löyly	1.01,62	1.01,62
	Iida Lounela	Helsingin Kisa-Veikot		1.09,12
	Elina Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot	59,24	58,58
	Ella-Maria Multala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		1.04,74
	Emma Nyström	Helsingfors IFK		59,81
	Lotta Penttinen	Espoon Tapiot	1.02,35	1.02,35
	Vilma Pere	Euran Raiku		1.00,95
	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
	Jenni Peräinen	Tampereen Pyrintö		1.01,28
	Sofia Piispa	Salon Vilpas	1.02,82	1.02,70
	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		55,73
	Julia Raunio	Helsingin Kisa-Veikot	1.00,83	1.00,04
	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat	1.01,37	1.01,37
	Rosa Salonen	Kenttäurheilijat -58		59,2
	Kaisu Seppälä	Säkylän Urheilijat		1.00,61
	Hanna-Maija Siltanen	Helsingin Kisa-Veikot		1.05,66
	Emma Tuomala	Helsingfors IFK		1.01,66
	Veera Vaattovaara	Espoon Tapiot		1.10,13
	Tiia Ylä-Peräinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
N 100m aidat ensimmäinen juoksu				
	Phylicia George	Canada		
	Iina Holopainen	Helsingfors IFK		
	Reetta Hämäläinen	Lahden Ahkera		
	Noora Juslin	Borgå Akilles		
	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu		
	Aino Koskela	Helsingfors IFK		
	Linda Leveelahti	Helsingfors IFK		
	Lotta Vento	Turun Urheiluliitto		
N 100m aidat toinen juoksu				
	Phylicia George	Canada		
	Iina Holopainen	Helsingfors IFK		
	Reetta Hämäläinen	Lahden Ahkera		
	Noora Juslin	Borgå Akilles		
	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu		
	Aino Koskela	Helsingfors IFK		
	Linda Leveelahti	Helsingfors IFK		
	Lotta Vento	Turun Urheiluliitto		
N 400m aidat				
	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	1.02,39	1.01,48
	Anni Korhonen	Lahden Ahkera	1.05,91	1.02,28
	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK		1.10,61
	Elin Mickos	IF Sibbo-Vargarna		59,9
N Korkeus				
	Essi Kärhä	Nurmijärven Yleisurheilu	152	160
	Emma Lindfelt	Turun Urheiluliitto	148	148
	Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		169
	Wolferiina Mörönen	Turun Urheiluliitto	162	162
N Pituus				
	Vilma Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
	Oona Hietala	Tampereen Pyrintö	5,79	5,92
	Siiri Metsälä	Esbo IF		4,83
	Ingela Nygård Jungar	Esbo IF	4,32	4,41
	Ida Ounaslehto	Esbo IF	5,31	5,63
	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö	5,36	5,56
	Emelie Österman	Helsingfors IFK	4,69	5,21
N Kuula				
	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat		14
	Jessica Meriheinä	Liljendal IK	14,35	15,12
	Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		12,7
	Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	13,63	13,82
	Andrea Österman	Helsingfors IFK	12,11	12,99
N Moukari				
	Heidi Hämäläinen	Helsingfors IFK	47,61	49,95
	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		47,81
	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		47,81
	Andrea Österman	Helsingfors IFK	55,71	55,71
N Keihäs				
	Elina Kinnunen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	52,51	55,41
	Aino Koskela	Helsingfors IFK		
	Ida Ounaslehto	Esbo IF		35,7
	Vivian Suominen	Helsingfors IFK	54,64	54,64
M 100m ensimmäinen juoksu				
	Maximilian Bergholm	Esbo IF		12,56
	Beni Byona	Esbo IF		
	Markus Hakala	Espoon Tapiot		13,71
	Johannes Hakala	Espoon Tapiot		11,62
	Mikael Harju	Miehikkälän Vilkas		
	Jonathan Hyvärinen	Helsingin Kisa-Veikot		10,96
	Samuli Hänninen	Karhulan Urheilijat	11,72	11,42
	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat	13,27	13,27
	Daniel Keane	Lahden Ahkera	11,14	11,14
	Tymofii Kravchuk	Viipurin Urheilijat		
	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		11,45
	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		11,24
	Oskari Leppänen	Helsingin Kisa-Veikot		11,48
	Viljami Lestinen	Helsingin Kisa-Veikot		12,64
	Rado Lindberg	Esbo IF	11,65	11,65
	Lauri Manner-Raappana	Helsingin Kisa-Veikot	12,22	12,18
	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat	11,6	11,6
	Emil Männikkö	Esbo IF		13,11
	Arttu Paananen	Helsingfors IFK	10,89	10,89
	Mikhail Paramonov	Helsingfors IFK	12,04	11,92
	Samuel Puustinen	Borgå Akilles	12,98	12,93
	Jani Rastas	Helsingfors IFK		11,04
	Akim Rauf	Helsingin Kisa-Veikot		11,77
	Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		11,26
	Tumi Siranko	Vantaan Salamat	12,77	12,45
	Niklas Tallqvist	Borgå Akilles	12,11	11,98
	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	11,55	11,29
	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		11,97
	Peter Westerlund	Esbo IF	12,73	11,23
M 400m				
	Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna	48,88	47,58
	Olli Ahlgren	Lahden Ahkera		49,39
	Jevgeni Aleksandrov	Helsingfors IFK		50,78
	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	51,5	51,5
	Joona Heiskanen	Kenttäurheilijat -58		55,22
	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58		58,23
	Jonathan Hyvärinen	Helsingin Kisa-Veikot		50,54
	Elias Jrad	Kenttäurheilijat -58		49,37
	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		53,15
	Eero Kukkula	Helsingin Kisa-Veikot	55,31	55,31
	Lassi Kuva	Lahden Ahkera		51,32
	Simo Laine	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		49,52
	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		48,28
	Lassi Lehtimäki	Espoon Tapiot	51,98	51,98
	Matias Linkoaho	Helsingin Kisa-Veikot		48,18
	Jesse Loisa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		56,57
	Daniel Lundmark	Helsingfors IFK		49,83
	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		47,85
	Elias Neuvonen	Viipurin Urheilijat		
	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		53,79
	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		51,91
	Jani Rastas	Helsingfors IFK		49,97
	Jere Raunio	Helsingin Kisa-Veikot		52,59
	Aleksanteri Sihvonen	Helsingin Kisa-Veikot		57,04
	Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		49,29
	Harald Spoof	Turun Urheiluliitto		51,07
	Benjamin Stendahl	Borgå Akilles	50,2	49,71
	Markus Teijula	Naantalin Löyly	49,21	47,63
	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot		48,92
	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot		56,16
M 400m aidat				
	Samu Laakso	Tapanilan Erä		56,34
	Tomi Laakso	Tapanilan Erä	54,09	53,91
	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	54,39	54,39
	Antti Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		57,56
	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	58,91	57,1
M Kuula				
	Petri Korander	Vihdin Viesti	8,42	9,03
M Moukari				
	Fredrik Fröberg	Sjundeå IF	64,36	65,1
	Marco Kammer	Helsingfors IFK	69,92	70,08
	Max Lampinen	Someron Esa	61,61	61,61
	Tuomas Seppänen	Noormarkun Nopsa	75,02	76,2
	Joni Syrjälä	Tampereen Pyrintö	65,33	65,34
M Keihäs				
	Jere Nyfors	Riihimäen Kisko		
P13 Korkeus				
	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		135
P13 Kuula				
	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		8,94
T13 Pituus				
	Nea Björksten	Helsingin Kisa-Veikot	3,52	3,52
	Amanda Creutz	Helsingfors IFK		
	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		3,71
	Veera Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		3,99
	Olivia Söderholm	Helsingfors IFK		
	Livia Von Wendt	Helsingfors IFK	3,99	3,99
	Isabella Wager	Helsingfors IFK	3,2	3,2
T13 Keihäs				
	Livia Von Wendt	Helsingfors IFK	36,56	36,56
	Isabella Wager	Helsingfors IFK	32,13	32,13
P15 Korkeus				
	Tymofii Kravchuk	Viipurin Urheilijat	145	145
P15 Kuula				
	Aatu Kangasniemi	Nurmijärven Yleisurheilu	20,24	20,24
	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
T15 Pituus				
	Mia Flink	Espoon Tapiot		4,51
	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		4,44
	Emma Kantola	Espoon Tapiot		3,88
	Elinda Koivula	Helsingfors IFK		5,15
	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		4,57
	Edit Palmén	Espoon Tapiot		4,37
	Elli Rantala	Espoon Tapiot		4,93
	Venla Reunanen	Helsingfors IFK		5,21
	Nanna Sohlo	Espoon Tapiot		
T15 Kuula				
	Tara Hatakka	Vantaan Salamat	7,59	8,54
	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot	11,22	11,22
	Emma Kantola	Espoon Tapiot	7,22	7,22
	Harmony Nwogy	Keravan Urheilijat		
	Nanna Sohlo	Espoon Tapiot	6,21	6,21
N17 400m				
	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	1.07,00	1.02,92
	Ada Ring	Helsingfors IFK		
	Venla Virrantuomi	Helsingin Kisa-Veikot		1.00,23
N17 Korkeus				
	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		148
	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		155
	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	149	151
N17 Pituus				
	Vivian Castillo	Helsingfors IFK		
	Maria Lindbohm	Helsingfors IFK		3,94
	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot	4,03	4,92
	Liina Tervo	Helsingfors IFK		5,34
	Miina Turpeinen	Vesannon Urheilijat		4,77
	Leonie Winell	Esbo IF		4,68
N17 Kuula				
	Meeri Lehtimäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	11,29	11,29
	Anette Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	15	15,08
N17 Moukari				
	Tara Hatakka	Vantaan Salamat	44,62	44,62
	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot	50,62	50,62
	Venla Kärhä	Noormarkun Nopsa	55,38	55,38
N17 Keihäs				
	Malin Karell	Sjundeå IF	50,17	50,17
	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
	Marlena Nieminen	Karhulan Katajaiset	41,12	42,14
	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		28,7
M17 400m aidat				
	Rado Lindberg	Esbo IF		
M17 Moukari				
	Aatu Kangasniemi	Nurmijärven Yleisurheilu	69,44	69,44
	Samuel Puustinen	Borgå Akilles	58,71	58,71
	Reko Tuominen	Tarvasjoen Urheilijat	58,64	58,64
M19 Moukari				
	Joona Tuusjärvi	Helsingfors IFK		
M 100m toinen juoksu				
	Maximilian Bergholm	Esbo IF		12,56
	Beni Byona	Esbo IF		
	Markus Hakala	Espoon Tapiot		13,71
	Johannes Hakala	Espoon Tapiot		11,62
	Mikael Harju	Miehikkälän Vilkas		
	Jonathan Hyvärinen	Helsingin Kisa-Veikot		10,96
	Samuli Hänninen	Karhulan Urheilijat	11,72	11,42
	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat	13,27	13,27
	Daniel Keane	Lahden Ahkera	11,14	11,14
	Tymofii Kravchuk	Viipurin Urheilijat		
	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		11,45
	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		11,24
	Oskari Leppänen	Helsingin Kisa-Veikot		11,48
	Viljami Lestinen	Helsingin Kisa-Veikot		12,64
	Rado Lindberg	Esbo IF	11,65	11,65
	Lauri Manner-Raappana	Helsingin Kisa-Veikot	12,22	12,18
	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat	11,6	11,6
	Emil Männikkö	Esbo IF		
	Arttu Paananen	Helsingfors IFK	10,89	10,89
	Mikhail Paramonov	Helsingfors IFK	12,04	11,92
	Samuel Puustinen	Borgå Akilles	12,98	12,93
	Jani Rastas	Helsingfors IFK		11,04
	Akim Rauf	Helsingin Kisa-Veikot		11,77
	Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		11,26
	Tumi Siranko	Vantaan Salamat	12,77	12,45
	Niklas Tallqvist	Borgå Akilles	12,11	11,98
	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	11,55	11,29
	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		11,97
	Peter Westerlund	Esbo IF	12,73	11,23
N 100m toinen juoksu				
	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö	13,08	12,64
	Edith Berden	Helsingin Kisa-Veikot		12,6
	Vilma Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
	Vivian Castillo	Helsingfors IFK		
	Amanda Creutz	Helsingfors IFK		
	Vilma Hakala	Helsingfors IFK		12,47
	Christina Hammarlund	Helsingfors IFK		
	Silja Heiskanen	Espoon Tapiot		15,11
	Viivi Hellman	Tampereen Pyrintö	12,87	12,68
	Hilma Hiltunen	Helsingfors IFK		
	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		13,66
	Hilla Holma	Helsingfors IFK		
	Elin Holmberg	IF Sibbo-Vargarna	12,84	12,75
	Julia Ihantola	Espoon Tapiot	12,17	12,17
	Sinikka Illaru	Vihdin Viesti	15,96	15,96
	Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	12,72	12,72
	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK	13,49	13,35
	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		13,85
	Emma Kantola	Espoon Tapiot	14,32	14,32
	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		15,43
	Jonna Korhonen	Helsingfors IFK		
	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		13,78
	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		12,67
	Amanda Lapinleimu	Tampereen Pyrintö	12,93	12,64
	Venla Lehtonen	Helsingfors IFK		13,2
	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		15,65
	Maria Lindbohm	Helsingfors IFK		15,4
	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö	12,34	12,34
	Katja Luukkola	Leppävaaran Sisu		12,2
	Sirpa Malmström	Nurmijärven Yleisurheilu	13,29	13,29
	Olivia Marttila	Vantaan Salamat	12,97	12,73
	Nea Mattila	Helsingfors IFK		12,09
	Sanna Ohrankämmen	Helsingfors IFK		16,75
	Kati Oikarinen	Helsingin Kisa-Veikot	15,15	12,52
	Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		12,1
	Edit Palmén	Espoon Tapiot	14,37	14,37
	Polina Petrova	Keravan Urheilijat	12,88	12,88
	Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK		12,81
	Maija Pitkänen	Turun Urheiluliitto	13,03	12,95
	Ronja Porthan	Helsingfors IFK		
	Maija Rantonen	Helsingfors IFK		
	Ada Ring	Helsingfors IFK		
	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		13,76
	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,95	12,95
	Venla Sarvilinna	Espoon Tapiot		13,72
	Fanny-Amanda Seppälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		14,54
	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot	13,95	13,55
	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		14,06
	Nanna Sohlo	Espoon Tapiot	14,61	14,61
	Olivia Söderholm	Helsingfors IFK		
	Taija Takanen	Someron Esa		15,09
	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	12,94	12,69
	Liina Tervo	Helsingfors IFK	12,55	12,48
	Elvi Thies	Espoon Tapiot		14,03
	Vivian Tran	Helsingfors IFK		12,55
	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		12,5
	Oona Vasilev	Tapanilan Erä		13,3
	Livia Von Wendt	Helsingfors IFK	15,35	15,35
	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		13,27
	Virpi Vähäkangas	Keravan Urheilijat	14,28	14,25
	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö	13,1	12,56
	Isabella Wager	Helsingfors IFK	15,83	15,83
	Leonie Winell	Esbo IF		13,32
	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		13,34
#	Nimi	Seura	SB	PB