Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
20.02. klo 12:00 SM-hallit Ilmoittautuneet
Numerot 1-6 määräytyvät viime vuoden SM-hallien sijoitusten perusteella. (Pois lukien ottelu ja viestit.)

M 60 m                                                          SB       PB

1	Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat	 	6,66	 6,66
2	Samuel Purola		Oulun Pyrintö	 		6,69	 6,67
3	Riku Illukka		Vantaan Salamat	 		6,79	 6,79
4	Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		 	 6,80
5	Jonathan Brace		Borgå Akilles	 		6,89	 6,87
6	Kalle Salminen		Joensuun Kataja	 		6,95	 6,86
7	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		 	 6,98
8	Aleksi Ala-Prinkkilä	If Kraft	 		6,89	 6,88
9	Konsta Alatupa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,88	 6,86
10	Mike Changala		Borgå Akilles	 		7,01	 7,00
11	Tuukka Huuskola		Viipurin Urheilijat	 	6,93	 6,86
12	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,81	 6,81
13	Niko Kangasoja		Oulun Pyrintö	 		7,07	 7,07
14	Daniel Keane		Lahden Ahkera	 		6,96	 6,96
15	Oskari Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	6,90	 6,90
16	Erno Mehtonen		Savonlinnan Riento		6,92	 6,90
17	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	6,86	 6,86
18	Ville Myllymäki		Kankaanpään Seudun Leisku	6,94	 6,70
19	Viljami Parpala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,06	 7,06
20	Eerikki Pekkola		Ikaalisten Urheilijat		6,94	 6,87
21	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,90	 6,90
22	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,15	 7,05
23	Eeli Purola		Oulun Pyrintö	 		7,01	 7,01
24	Eetu Rantala		Oulun Pyrintö	 		6,86	 6,70
25	Roope Saarinen		Viipurin Urheilijat	 	6,83	 6,83
26	Elias Sopo		Kuopion Reipas	 		7,16	 7,02
27	Eino Vuori		Hämeenlinnan Tarmo	 	6,87	 6,87

M 200 m

1	Samuel Purola		Oulun Pyrintö			21,12	21,11
2	Oskari Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	21,53	21,53
4	Roope Saarinen		Viipurin Urheilijat		21,24	21,24
6	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		21,98
7	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		21,80	21,80
8	Konsta Alatupa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	21,51	21,51
9	Tuomas Lehtonen		Liedon Parma			22,64	21,59
10	Matias Linkoaho		Helsingin Kisa-Veikot			21,99
11	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	21,45	21,45
12	Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot			22,12
13	Elias Sopo		Kuopion Reipas				23,07
14	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,36	22,36

M 400 m

1	Erik Back		Helsingfors IFK	 		48,33	48,05
5	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF	 		49,66	48,79
7	Elias Jrad		Kenttäurheilijat -58	 	49,29	49,29
8	Kalle Kompuinen		Liedon Parma				51,71
9	Tuomas Lehtonen		Liedon Parma		 		49,33
10	Matias Linkoaho		Helsingin Kisa-Veikot	 	48,70	48,70
11	Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot	 	48,60	48,60
12	Juho Pirskanen		Kuopion Reipas		 		49,52
13	Pekka Sinkkonen		Helsingfors IFK		 		49,99
14	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M 800 m

1	Joonas Rinne		Saarijärven Pullistus		1.50,38	 1.50,38
6	Lauri Hassi		Oriveden Ponnistus		1.56,04	 1.55,36
7	Olli Ahlgren		Lahden Ahkera				 1.59,17
8	Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	1.54,40	 1.54,40
9	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	1.51,54	 1.51,54
10	Lassi Kuva		Lahden Ahkera				 1.56,50
11	Ville Lampinen		Kenttäurheilijat -58		1.50,73	 1.50,20
12	Matias Mononen		Lahden Ahkera				 2.01,38
13	Tuomas Puputti		IF Raseborg				 1.56,95
14	Mikko Rahkola		Pudasjärven Urheilijat			 1.55,66
15	Alex Rauhala		Vasa IS				1.55,31	 1.54,92
16	Joni Virkkala		Gamlakarleby IF			1.55,71	 1.55,71

M 1500 m

1	Samu Mikkonen		Tampereen Pyrintö		 	 3.50,19
2	Joonas Rinne		Saarijärven Pullistus	 	3.44,57	 3.44,57
3	Panu Jantunen		Helsingin Kisa-Veikot		 	 3.51,57
5	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja	 		3.51,59	 3.51,59
7	Samuel Auvinen		Joensuun Kataja		 		 4.07,55
8	Tuure Haapanen		Turun Urheiluliitto	 	4.02,22	 4.02,22
9	Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	3.56,35	 3.56,35
10	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	3.51,53	 3.51,53
11	Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		 3.58,71
12	Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		 	 4.00,09
13	Otto Kaario		Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.58,90	 3.58,90
14	Leevi Keronen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
15	Aki Nummela		Helsingin Kisa-Veikot		 	 3.57,31
16	Tuomas Puputti		IF Raseborg	 		4.01,62	 4.01,45
17	Joni Virkkala		Gamlakarleby IF		 		 4.14,41

M 3000 m

1	Samu Mikkonen		Tampereen Pyrintö		 	 8.19,70
2	Martti Siikaluoma	Lahden Ahkera		 		 8.23,57
3	Eero Saleva		Helsingin Kisa-Veikot			 8.12,10
4	Ossi Kekki		Lahden Ahkera		 		 8.17,50
5	Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat		 	 8.27,24
6	Hannu Granberg		Lahden Ahkera		 		 8.07,18
7	Samuel Auvinen		Joensuun Kataja		 		 8.54,88
8	Tuure Haapanen		Turun Urheiluliitto	 	9.00,23	 8.51,32
9	Wilho Hautala		Lahden Ahkera		 		 8.24,84
10	Tuomas Heikkilä		Mäntsälän Urheilijat		
11	Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		 8.49,29
12	Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		 	 8.26,79
13	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja		 		 8.47,36
14	Antti Ihamäki		Alajärven Ankkurit	 	8.34,54	 8.27,87
15	Otto Kaario		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 9.17,74
16	Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat		
17	Leevi Keronen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu		 8.37,34
18	Aleksi Kivelä		Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
19	Mika Kotiranta		Joensuun Kataja		 		 8.35,00
20	Aki Nummela		Helsingin Kisa-Veikot		 	 8.21,72
21	Jaakko Piesanen		Saarijärven Pullistus			 8.16,36
22	Topi Raitanen		Helsingin Kisa-Veikot		 	 7.55,71
23	Akseli Ruohola		Liedon Parma	 		8.39,24	 8.39,24
24	Niklas Wihlman		Turun Urheiluliitto	 	8.38,43	 8.38,43
25	Juho Ylinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.44,87	 8.44,87

M 60 m aj

1	Elmo Lakka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	 7,64	 7,64
2	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	 7,84	 7,84
4	Pyry Santahuhta		Kankaanpään Seudun Leisku	 8,18	 8,18
5	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	 8,19	 8,12
7	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	 8,99	 8,54
8	Joni Järvinen		Lahden Ahkera	 		 8,52	 8,52
9	Santeri Kuusiniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	 7,89	 7,89
10	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 8,34
11	Otto Seppälä		Lamminpään Korpi	 	 8,59	 8,13

M 5000 m kävely

1	Veli-Matti Partanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		19.16,3hot
2	Joni Hava		Espoon Tapiot				20.55,40ot
3	Jaakko Määttänen	Espoon Tapiot				21.03,58
4	Jarkko Kinnunen		Jalasjärven Jalas			19.37,74ot
7	Sajan Irincheev		Espoon Tapiot				23.28,69ot
8	Jere Niemi		Espoon Tapiot				23.14,95

M Korkeus

1	Daniel Kosonen		Tampereen Pyrintö		220	221
2	Arttu Mattila		Äänekosken Urheilijat			221
3	Matias Mustonen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	213	213
4	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	201	211
7	Ville Eikkula		Tampereen Pyrintö		198	208
8	Julius Kuusela		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	207	208

M Seiväs

1	Urho Kujanpää		Tampereen Pyrintö		550	556
2	Tommi Holttinen		Someron Esa			540	555
3	Mikko Paavola		Alajärven Ankkurit		554	554
4	Juho Alasaari		Laihian Luja			521	525
6	Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat		501	531
7	Jere Keskinen		Vaasan Toverit			521	532
8	Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		465	522
9	Jami Siira		Tampereen Pyrintö		480	500
10	Eetu Turakainen		Turun Urheiluliitto		521	535

M Pituus

3	Julius Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,09	7,10
7	Pyry Keränen		Karkkilan Pojat			7,17	7,17
8	Simo Lipsanen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,66	7,76
9	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,98	6,98
10	Otto Pulkkinen		Imatran Urheilijat		6,72	6,79
11	Kalle Salminen		Joensuun Kataja			7,64	7,67
12	Kasperi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	6,91	6,91

M Kolmiloikka

1	Simo Lipsanen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	16,34	16,98
2	Iikka Alingue		Janakkalan Jana			15,17	15,94
7	Aaro Davidila		Lapin Lukko				15,39
8	Ilpo Kantanen		Kuopion Reipas			14,64	15,08
9	Aapo Karvinen		Vammalan seudun Voima			14,87
10	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,76	14,35
11	Eemil Porvari		Hartolan Voima			14,47	14,47

M Kuula

1	Eero Ahola		Porin Yleisurheilu			18,68
2	Arttu Kangas		Kankaanpään Seudun Leisku		20,30
5	Mikko Toiviainen	Loimaan Jankko			17,05	18,35
7	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		18,30	18,30
8	Niklas Loukola		Seinäjoen Seudun Urheilijat	16,21	17,14
9	Panu Tirkkonen		Keiteleen Kunto			17,05	18,27
10	Jussi Tukeva		Jalasjärven Jalas		15,82	16,36

M 4 x 200 m

1	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
     Viljami Kaasalainen, Konsta Alatupa, Elmo Lakka, Ilari Manninen, Pietari Valoranta, Arttu Peltola, Jesse Väyrynen, Kristian Peltola
2	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
     Dani Lirkki, Lassi Nalkki, Joonas Lapinkero, Juho Koivisto, Aku Kulju, Lauri Liljavirta, Leevi-Kalle Heikkilä, Miska Sundberg
3	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
     Juuso Peltola, Julius Toivola, Santeri Kuusiniemi, Iiro Surkka, Daniel Savolainen, Aki Häkkinen, Lassi Hakonen, Veeti Lettojärvi
		

M  7-ottelu

1	Juuso Hassi		Oriveden Ponnistus			5529
2	Joni Heikkinen		Oulun Pyrintö		
3	Petri Ihander		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		5190
4	Ville Kattelus		Ylihärmän Junkkarit			4730
5	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo		
7	Lassi Saarela		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	Aleksi Salminen		Harjavallan Jymy		
9	Tarmo Savola		Lappajärven Veikot		

N 60 m

1	Lotta Kemppinen		Helsingfors IFK	 		7,19	 7,19
2	Anna Pursiainen		Espoon Tapiot	 		7,54	 7,45
3	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,53	 7,44
7	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	 	7,77	 7,67
8	Emmi Erikkilä		Raahen Vesa	 		7,77	 7,77
9	Minea Fogelholm		Espoon Tapiot	 		7,73	 7,73
10	Sara Francis		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,61	 7,45
11	Julia Ihantola		Espoon Tapiot	 		7,69	 7,69
12	Jandeh Jallow		Oulun Pyrintö	 		7,81	 7,61
13	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento	 	7,89	 7,71
14	Saara Keskitalo		Espoon Tapiot	 		7,78	 7,53
15	Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,81	 7,81
16	Riikka Kokko		Oulun Pyrintö	 		7,91	 7,67
17	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,39	 7,36
18	Karoliina Kujanpää	Valkeakosken Haka	 	7,65	 7,65
19	Ilona Luoma		Tampereen Pyrintö		7,77	 7,77
20	Katja Luukkola		Leppävaaran Sisu	 	7,78	 7,78
21	Sanni Mahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,64	 7,60
22	Iida Pahtaja		Pohjan Koitto	 		7,76	 7,76
23	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento	 	7,70	 7,70
24	Veera Pudas		Veitsiluodon Kisaveikot	 	7,81	 7,65
25	Senja Roos		Lahden Ahkera	 		7,74	 7,74
26	Maria Räsänen		Lapinlahden Veto	 	7,70	 7,39
27	Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot	 	7,65	 7,65
28	Jasmin Showlah		Helsingfors IFK	 		7,80	 7,43
29	Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot	 	7,56	 7,56
30	Alina Strömberg		Larsmo IF	 		7,73	 7,73
31	Sonja Stång		Kuivasjärven Aura	 	7,73	 7,73
32	Emma Tainio		Paimion Urheilijat	 	7,65	 7,65
33	Milja Thureson		Turun Toverit		 		 7,42
34	Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,83	 7,82
35	Aino Vuorjoki		Kuivasjärven Aura	 	7,64	 7,60
36	Taru Väisänen		Oulun Pyrintö	 		7,87	 7,84

N 200 m

1	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	24,42	23,98
2	Milja Thureson		Turun Toverit				24,02
3	Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot			24,54
7	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö			25,02
8	Julia Ihantola		Espoon Tapiot				25,66
9	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		24,36
10	Laura Loponen		Oulun Pyrintö				25,10
11	Katja Luukkola		Leppävaaran Sisu		25,17	25,17
12	Sanni Mahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	25,43	24,82
13	Pirkitta Marjanen	Porin Yleisurheilu		
14	Emma Mäkikallio		Pohjan Koitto				25,58
15	Anna Pursiainen		Espoon Tapiot			24,69	24,69
16	Maria Räsänen		Lapinlahden Veto		25,35	24,42
17	Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot			25,81
18	Heidi Salminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	25,17	25,12
19	Alina Strömberg		Larsmo IF			24,87	24,87
20	Emma Tainio		Paimion Urheilijat		25,68	25,68
21	Taru Väisänen		Oulun Pyrintö				25,41

N 400 m

2	Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot		 	55,75
4	Milja Thureson		Turun Toverit		 		54,70
7	Sanna Erkinheimo	Lahden Ahkera		 		56,50
8	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		58,68
9	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		58,56
10	Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö		 	59,23
11	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
12	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK		 		55,27
13	Veera Mattila		Vammalan seudun Voima		
14	Essi Niskala		Kuivasjärven Aura		
15	Veera Perälä		Lahden Ahkera	 		57,30	57,30
16	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		 		58,53
17	Pinja Pikkupeura	Helsingfors Ifk				59,90
18	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		54,98
19	Venla Saari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	59,70	59,70
20	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
21	Heidi Salminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	57,12	57,12
22	Meeri Salomaa		Esbo IF		 			57,74
23	Helmi Vuorimaa		Lahden Ahkera		 		60,47

N 800 m

1	Nathalie Blomqvist	IK Falken				 2.10,69
2	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.12,71	 2.12,69
3	Ronja Koskela		Kuivasjärven Aura			 2.14,13
7	Jonna Grandell		If Nykarlebynejden			 2.09,40
8	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		 2.16,93
9	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo				 2.14,84
10	Emilia Jousimaa		Lahden Ahkera				 2.16,13
11	Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö			 2.14,27
12	Sara Kuivisto		Borgå Akilles			2.03,29	 2.03,29
13	Veera Mensonen		Maaningan Mahti				 2.18,67
14	Ilona Mononen		Lahden Ahkera				 2.14,13
15	Veera Perälä		Lahden Ahkera			2.15,71	 2.13,28
16	Siiri Rainio		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.11,29	 2.11,29
17	Venla Saari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.12,53	 2.12,53
18	Erika Utriainen		Veitsiluodon Kisaveikot			 2.14,40
19	Helmi Vuorimaa		Lahden Ahkera				 2.24,63
20	Viola Westling		Turun Urheiluliitto		2.12,22	 2.12,22

N 1500 m

1	Nathalie Blomqvist	IK Falken	 		4.19,16	 4.19,16
2	Ilona Mononen		Lahden Ahkera	 		4.27,29	 4.27,29
4	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 4.29,07
5	Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot	 	4.36,79	 4.36,79
7	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo		 		 4.55,01
8	Noora Hyyrynen		Viipurin Urheilijat			 4.47,43
9	Emilia Jousimaa		Lahden Ahkera		
10	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera				 4.42,06
11	Sara Kuivisto		Borgå Akilles	 		4.11,92	 4.11,92
12	Veera Mensonen		Maaningan Mahti				 4.42,28

N 3000 m

2	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi		 	 9.44,16
3	Nina Chydenius		Gamlakarleby IF		 		 9.51,66
4	Kaisa Tyni		Pyhtään Yritys		 		 9.31,09
5	Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot			 10.07,09
6	Taru Häyrinen		Mikkelin Kilpa-Veikot			 11.00,97
7	Nerea Abrego		Helsingin Juoksijat		10.00,36 10.00,36
8	Tiina Alhonen		Vaajakosken Kuohu		10.29,57 10.29,57
9	Anna Haataja		Oulun Pyrintö			10.12,03 10.08,12
10	Iida Haataja		Oulun Pyrintö			10.19,92 9.59,43
11	Noora Hyyrynen		Viipurin Urheilijat		
12	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat		
13	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera		
14	Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera				 10.16,94
15	Laura Manninen		Kenttäurheilijat -58		 	 9.45,83
16	Satu Rautiainen		Koiviston Kipinä		10.06,26 10.06,26
17	Sara-Elise Ruokonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		 10.10,92
18	Johanna Sällinen	Turun Urheiluliitto		10.35,15 10.35,15
19	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		 10.05,26

N 60 m aj

1	Nooralotta Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,91	 7,91
3	Julia Enarvi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,60	 8,24
4	Saara Keskitalo		Espoon Tapiot	 		8,42	 8,39
6	Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot	 	8,12	 8,12
7	Viivi Avikainen		Viipurin Urheilijat	 	8,45	 8,32
8	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	 	8,59	 8,55
9	Reetta Hämäläinen	Lahden Ahkera	 		9,07	 8,99
10	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,65	 8,65
11	Noora Juslin		Borgå Akilles	 		8,67	 8,67
12	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento	 	8,60	 8,60
13	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,49	 8,49
14	Amanda Kulju		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,82	 8,82
15	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento			 8,95
16	Janette Rinne		Helsingin Kisa-Veikot	 	8,58	 8,58
17	Sonja Stång		Kuivasjärven Aura			 8,56
18	Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,62	 8,62
19	Lotta Vento		Turun Urheiluliitto	 	8,54	 8,54
20	Vilma Väliharju		Tampereen Pyrintö	 	8,53	 8,53

N 3000 m kävely

1	Anniina Kivimäki	Lapuan Virkiä				 13.00,22
3	Heta Veikkola		Lapuan Virkiä				 13.25,34ot
6	Elina Heikkinen		Oulun Pyrintö			14.40,31 14.04,60ot
7	Tiia Kuikka		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		 13.30,25ot
8	Venla-Nora Nirkkonen	Turun Weikot Yleisurheilu		 15.24,72ot
9	Ellen Seisto		Espoon Tapiot				 14.55,5h

N Korkeus

1	Laura Rautanen		Vilppulan Veikot			187
2	Heta Tuuri		Lahden Ahkera			183	188
3	Sini Lällä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	183	187
5	Elin Pajunen		Vasa IS				177	180
6	Viivi Voutilainen	Turun Urheiluliitto		176	182
7	Ella Junnila		Tampereen Pyrintö		194	195
8	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat		170	175
9	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento		170	178
10	Miia Lindholm		Helsingfors IFK	174			181
11	Venla Pulkkanen		Lahden Ahkera				178
	
N Seiväs

1	Wilma Murto		Salon Vilpas			451	471
2	Elina Lampela		Oulun Pyrintö			436	450
4	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		371	400
5	Emma Rovasalo		Hyvinkään seudun Urheilijat	385	385
7	Saga Andersson		Esbo IF				411	442
8	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat		371	385
9	Miisa Koskiaho		Karijoen Tappara		355	378
10	Minttu Koskiaho		Karijoen Tappara		385	400
11	Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu	381	385
12	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko			340	350
13	Fiinu Puustinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	335	351

N Pituus

1	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58		6,16	6,24
4	Sini Sanaslahti		Kaipolan Vire			6,15	6,15
7	Henriikka Aaltonen	Vaasan Vasama			5,87	5,87
8	Katja Kangas		Pohjan Koitto			5,84	5,87
9	Taika Koilahti		Turun Weikot Yleisurheilu	6,46	6,46
10	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento		6,03	6,13
11	Nea Lento		Tampereen Pyrintö		5,80	6,24
12	Roosa Määttälä		Kokkolan Veikot			5,97	6,31
13	Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,83	5,99
14	Senni Salminen		Imatran Urheilijat		6,30	6,30
15	Jaana Sieviläinen	Joensuun Kataja			5,94	6,21
16	Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna		5,67	5,84
17	Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,81	5,81

N Kolmiloikka

1	Senni Salminen		Imatran Urheilijat		13,76	13,83
2	Emma Pullola		Vaasan Vasama				13,43
3	Tilda Lipasti		Helsingfors IFK			12,27	12,82
4	Elina Kostiainen	Vihdin Viesti			12,80	13,03
5	Ella Nisula		Kuivasjärven Aura		12,48	12,70
7	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,21	12,35
8	Pinja Kössi		Paimion Urheilijat		12,06	12,06
9	Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat		12,21	12,21
10	Roosa Mähönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,21	12,21
11	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		12,25	12,25
12	Ilona Ruohola		Turun Urheiluliitto		12,54	12,54

N Kuula

1	Senja Mäkitörmä		Varpaisjärven Vire		17,30	17,30
2	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas			16,45	16,50
3	Jessica Meriheinä	Liljendal IK			13,65	15,12
4	Henna Sallinen		Savonlinnan Riento			15,23
6	Linn Sund		Vasa IS				12,59	13,53
7	Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus		16,20	16,20
8	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		14,04	15,36
9	Tiia Tirkkonen		Keiteleen Kunto			12,12	13,30
10	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö			14,09	14,09


N 4 x 200 m

1	Espoon Tapiot		
     Minea Fogelholm, Julia Ihantola, Saara Keskitalo, Anna Pursiainen
2	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
     Anniina Kortetmaa, Aino Pulkkinen, Heidi Salminen, Sanni Mahonen, Sara Francis, Roosa Mähönen, Laura Koivisto, Amanda Kulju
3	Lahden Ahkera		
     Ilona Saarikunnas, Senja Roos, Sanna Erkinheimo, Veera Perälä, Helmi Vuorimaa, Reetta Hämäläinen, Venla Pulkkanen
4	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
     Tanja Kokkonen, Essi Vehmaa, Riina Heikkonen, Merituuli Jääskeläinen, Minttu Mattinen
5	Oulun Pyrintö		
     Taru Väisänen, Jandeh Jallow, Laura Loponen, Riikka Kokko
6	Tampereen Pyrintö		
     Frida Hämäläinen, Vilma Itälinna, Ilona Luoma, Amanda Lapinleimu, Olivia Ben Khalifa, Pinja Heinonen
7	Veitsiluodon Kisaveikot		
     Mette Baas, Elisabet Salmela, Veera Pudas, Tiia Järvinen, Erika Utriainen
8	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
     Nora-Julia Isoluoma, Gia Reinholm, Hilma Kinnunen, Pihla Tiihonen, Wilhelmiina Harju, Heini Ikonen, Siiri Rainio, Julia Enarvi
9	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
     Alisa Seilonen, Suvi-Tuuli Saarnio, Minea Vertala, Fiinu Puustinen, Sini Lällä, Venla Saari, Nooralotta Neziri
	

N  5-ottelu

1	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja				4096
2	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
3	Vilma Itälinna		Tampereen Pyrintö		
4	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		
5	Laura Lepistö		Porin Yleisurheilu			3436
6	Amanda Liljendal	Borgå Akilles				3701
7	Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		3623
8	Jessica Rautelin	Esbo If					3905
9	Miia Sillman		Tampereen Pyrintö			4303