Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
22.07. klo 18:00 Tampereen teemakisa Ilmoittautuneet
Teemakisat, 22.-23.7.2020 Tampere	

Osallistujat (tilanne 21.7.). Mahdollisista poisjäänneistä tieto: [email protected] 
	
Naiset
100m 	
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö
Netta Salo	Savonlinnan Riento
Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Anna Julin	IF Nykarlebynejden
Johanna Kylmänen	Raision Kuula
Sanni Mahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat
Sara Francis	Kiurunveden Urheilijat
Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Venla Väliharju Tampereen Pyrintö
Olivia Ben Khalifa Tampereen Pyrintö
Maisa Laakso    Vasa IS
	
400m 	
Alisa Aalto	Tampereen Pyrintö
Jeanine Nygård	Vasa IS
Veera Mattila	Vammalan Seudun Voima
Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa
Mette Bass	Veitsiluodon Kisaveikot
Inka Pöyry	HIFK
Amira Chokairy	HKV
Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera

800m	
Siiri Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Moona Latva	Helsingin Kisa-Veikot
Viola Westling	Turun Urheiluliitto
Alisa Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Emilia Jousimaa	Esbo IF
Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö
Jemina Forss	Tampereen Pyrintö
Katja Blunden	HKV
Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo
Erika Utriainen	Veitsiluodon kisaveikot
Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu Miehet
Pihla Hokkanen	Kuopion Reipas
Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat
Vilma Pere	Euran Raiku
Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat
Roosa Lahtinen	Ylöjärven Urheilijat

	
100m aj 	
Lotta Harala	Tampereen Pyrintö
Reetta Hurske	Tampereen Pyrintö
Reeta Valve	Muuramen Yritys
Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö
Noora Juslin	Borgå Akilles
Lotta Vento	Turun Urheiluliitto
Janette Rinne	HKV
Viivi Avikainen	Viipurin Urheilijat
Nooralotta Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura
Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat-38
Edit Nurminen	Turun Urheiluliitto
	
400m aj
Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö
Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö
Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Viivi Lehikoinen	HIFK
Meeri Salomaa	Esbo IF
Martta Rautala	Viipurin Urheilijat
Pinja Pikkupeura	HIFK

Odotuslista:
Pihla Aro	Tampereen Pyrintö

	
Kuula 	
Suvi Helin	Tampereen Pyrintö
Emilia Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat
Senja Mäkitörmä	Varpaisjärven Vire
Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas
	
Korkeus 	
Viivi Voutilainen	Turun Urheiluliitto
Ella Junnila	Tampereen Pyrintö
Sini Lällä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot
Linda Sandblom	HIFK
Elin Pajunen	IF Åsarna
Emma Nyman	IF Kraft
	
Pituus 	
Nea Lento	Tampereen Pyrintö
Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö
Reeta Valve	Muuramen Yritys
Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot
Taika Koilahti	Turun Weikot
Katja Kangas	Pohjan Koitto
Kira Kytölä	Esbo IF
Sini Sanaslahti	Kaipolan Vire
Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö
Oona Hietala	Tampereen Pyrintö
	
Keihäs 	
Jatta-Mari Jääskeläinen	Turun Urheiluliitto
Meri Elomaa	Tampereen Pyrintö
Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö
Julia Valtanen	Rauman Urheilijat
Maria Huntington	Tampereen Pyrintö
Heidi Nokelainen	Joensuun Kataja
Jenni Kangas	Lahden Ahkera
Saara Lipsanen	Lappeenrannan Urheilu Miehet
Sanna Erkkola	Turun Urheiluliitto
Miia Sillman	Tampereen Pyrintö
Jatta-Mari Jääskeläinen	Turun Urheiluliitto

Miehet
100m 	
Konsta Alatupa	Kotkan Työväen Urheilijat
Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Joel Turkka	Tampereen Pyrintö
Eetu Kangas	Seinäjoen seudun urheilijat
Jasper Leppäkangas	Keuruun Kisailijat
Tuukka Huuskola	Esbo IF
David Bamn	Vasa IS
Aleksi Lehto	SSU
Sampo Kiviharju	Hämeenlinnan Tarmo
Jonathan Brace	Esbo IF
Willem Kajander	Borgå Akilles
Oskari Lehtonen	Nurmijärven yleisurheilu
Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö
Ville Myllymäki	Kankaanpään Seudun Leisku
Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo
Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Samuel Purola	Oulun Pyrintö
Eerikki Pekkola	Ikaalisten Urheilijat
Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat
Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö
Mike Chagala	Esbo IF
Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö
Aleksi Ala-Brinkkilä	IF Graft

	
400m 
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF
Joel Turkka	Tampereen Pyrintö
Kalle Raitala	Tampereen Pyrintö
Mikke Paajanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Ilari Ryyppö	Tampereen Urheilijat-38
Benjamin Lee	HKV
Ville Lampinen	Kenttäurheilijat-58
Niko Viljola	HKV
Heikki Äijälä	Nousiaiste Susi
Markus Erkkilä	Kannuksen Ura
Eemeli Välimäki	Noormarkun Nopsa
Nuutti Kokko	Turun Urheiluliitto
Aleksi Sairanen	HIFK
Jaakko Lehtilä	Tampereen Pyrintö
Juho Pirskanen	Kuopion Reipas
	
800m 	
Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat
Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Daniel Lundmark	HIFK
Leevi Tähtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Atte Nevala	Kenttäurheilijat-58
Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF
Mohamed Abouettahery	Marokko
Lauri Hassi	Oriveden Ponnistus
Tuomas Puputti	IF Raseborg
Joni Virkkala	Gamlakarleby IF
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat
Olli Ahlgren	Lahden Ahkera
Julius Uutela	HKV
Benjamin Lee	HKV
Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö
Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Wilho Hautala	Lahden Ahkera
Ville Lampinen	Kenttäurheilijat-58
Joonas Rinne	Saarijärven Pullistus
Niko Viljola	HKV
Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto
Samu Mikkonen	Joensuun Kataja
Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja
Jussi Raittinen	Kurikan Ryhti
Alex Rauhala	Vasa IS
Walte Hautala	Lahden Ahkera
Samuel Auvinen	Joensuun Kataja
Ossi Kekki	Lahden Ahkera
Antton Launto	Sauvon Urheilijat
Joona Sointu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
Elias Tuominen	Naantalin Löyly
Wäinö Hautala  Lahden Ahkera
	
1500m 	
Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Aleksi Nokkanen	Viipurin Urheilijat
Lassi Hopeasalo	Teivo Stayers
Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö
Robin Kronqvist	IK Falken
Johannes Brunila	Turun urheiluliitto
Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Wilho Hautala	Lahden Ahkera
Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto
Teppo Syrjälä	Tampereen Pyrintö
Aleksi Niemi	Tampereen Pyrintö
Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat
Walte Hautala	Lahden Ahkera
Ossi Kekki	Lahden Ahkera
Severi Kymäläinen	Tampereen Pyrintö
	
110m aj 
Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Eetu Kangas	Seinäjoen seudun urheilijat
Elmo Lakka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku
Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun Leisku
Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Juuso Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat

400m aj 	
Pyry Suutarinen	Ähtärin Urheilijat
Jonni Blomqvist	Borgå Akilles
Aleksi Heimponen	Tampereen Urheilijat-38
Joni Vainio-Kalla	Laitilan Jyske
Tomi Laakso	Tapanilan Erä
Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö
	
Kuula 	
Nico Oksanen	Turun Urheiluliitto
Eetu Kangas	Seinäjoen seudun urheilijat
Arttu Koskeasalo	Lielahden Kipinä
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuiku
Mikko Toiviainen	Loimaan Jankko
Arttu Kangas	Kankaanpään Seudun Leisku
	
Korkeus	
Ville Waher	Turun Urheiluliitto
Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö
Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö
Julius Kuusela	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
Matias Mustonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
Samuli Eriksson	Salon Vilpas
Arttu Mattila	Äänekosken urheilijat
Arttu Tiipiö	Teuvan Rivakka
	
Seiväs	
Urho Kujanpää	Tampereen Pyrintö
Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa
Mikko Paavola	Alajärven Ankkurit
Eetu Turakainen	Turun Urheiluliitto
Tommi Holttinen	Someron Esa
Tomas Wecksten	Karhulan Urheilijat
Matti Hyyppä	Espoon Tapiot
Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat
	
Kelaus	
Henry Manni	Länsi Uudenmaan Urheilijat
Esa-Pekka Mattila	Espoon Tapiot
Leo-Pekka Tähti	Porin Tarmo
Tuomo Himanka	Kalajoen Junkkarit
Henry Sundholm	Turun Urheiluliitto
Sini Paukkeri	Pudasjärven Urheilijat
Toni Piispanen	Espoon Tapiot
Juuso Nuotio	Turunseudun Kenttäurheilijat
Antti Sinisaari	Lokomotiv Lahti
	
Para Pysty	
Iida Lounela,T13	Helsingin Kisa-Veikot
Eetu Kuisma,T37	Turunseudun Kenttäurheilijat
Hanna Kasurinen	Helsingin Kisa-Veikot
Oliver Patama	Turunseudun Kenttäurheilijat
Felipe Kylmänen	Raision Kuula