Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
01.07. klo 17:30 HämSy:n 17 v pm-kilpailut Ilmoittautuneet
KESKIVIIKKO 1.7.

N17 100m
Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		12,87
Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	13,03	13,03
Riia Hiitelä	Nokian Urheilijat	14,03	13,63
Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	13,16	12,84
Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	13,29	13,18
Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus	14,47	14,08
Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,98	13,98
Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		13,21
Emmi Nieminen	Tammelan Ryske		13,78
Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö	13,69	13,69
Anna Selin	Tampereen Pyrintö	13,91	13,91
Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat	13,14	13,14
Oona Lento	Tampereen Pyrintö	14,06	14,06
Tuuli Murtoniemi	Nokian Urheilijat		15,19

N17 400m
Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		1.05,39
Vilma Patrikainen	Nokian Urheilijat		1.03,94
Serafina Salmi	Tampereen Urheilijat -38		
Venla Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		1.07,87
Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö	1.06,17	1.06,17

N17 1500m
Petriina Niininen	Nokian Urheilijat		
Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo	5.00,35	5.00,35

N17 100m aidat
Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	16,31	16,31
Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		
Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus	15,12	15,12
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö	14,19	14,19

N17 2000m esteet
Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo	7.49,73	7.49,73
Pauliina Koivuniemi	Vammalan seudun Voima		
Ronja Haavisto	Nokian Urheilijat		8.11,97
Ellanoora Haapalehto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

N17 Seiväs
Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö	290	325
Aino Suorsa	Oriveden Ponnistus	270	300

N17 Kolmiloikka
Riia Hiitelä	Nokian Urheilijat		8,72
Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		10,09
Emmi Nieminen	Tammelan Ryske	9,83	10,23
Tuuli Murtoniemi	Nokian Urheilijat		9,19
Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		10,46
Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		10,05
Erica Syrjälä	Tammelan Ryske	9,49	9,64
Maryana Ishanova	Hämeenlinnan Tarmo		10,60
Linnea Salo	Nokian Urheilijat	9,34	9,36
Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		11,28
Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö	8,75	9,44
Oona Moisio	Tampereen Pyrintö	9,71	9,82
Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö	8,05	8,05
Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		11,24
Anni Kantola	Tampereen Pyrintö		9,55

N17 Kiekko
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		29,22
Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		39,29
Ilona Verho	Kangasalan Kisa		
Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
Henna Salminen	Tammelan Ryske		21,34
Ella Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	26,76	29,32
Viivi Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko	24,78	24,78
Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
Lyydia Herrala	Töysän Veto	29,81	33,24
Anu Lehtinen    Tampereen Urheilijat-38

N17 Moukari
Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		45,22
Ilona Verho	Kangasalan Kisa	53,59	55,55
Henna Salminen	Tammelan Ryske	49,13	49,13
Viivi Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko	39,58	39,58
Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		33,12
Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat	57,47	57,47
Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka	47,95	47,95
Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		

M17 100m
Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat	11,88	11,79
Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	11,93	11,93
Elias Sireni	Ylöjärven Urheilijat	12,62	12,62
Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö	13,01	13,01
Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö	12,79	12,79
Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö	12,20	12,20
Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö	12,54	12,54
Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	12,46	12,32
Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö	13,29	13,29
Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat	12,95	12,16
Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat	12,00	11,79
Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	12,15	12,15
Lenni Torkkel	Forssan Salama	12,89	12,89
Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	12,41	12,41
Oliver Ekman	Vehmaisten Urheilijat	13,45	13,45

M17 400m
Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		58,53
Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	53,57	53,57
Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	54,92	54,92
Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	57,48	57,48
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	55,09	55,09
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	53,43	52,18
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	53,28	52,99

M17 1500m
Miki Niemensivu	Rauman Urheilijat
Elias Mäkinen 	Tampereen Pyrintö		

M17 110m aidat
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	16,76	16,76
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	15,16	15,16
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	15,94	15,94
Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	16,44	16,44

M17 2000m esteet
Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö		6.59,18

M17 Seiväs
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	410	445
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		280
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		280
Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		300
Luukas Lipponen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		210
Verneri Vesala	Forssan Salama	395	395
Tommi Järvenpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat	352	352

M17 Pituus
Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		5,78
Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		4,51
Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat	5,53	5,99
Oliver Ekman	Vehmaisten Urheilijat	5,02	5,02
Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	5,71	5,71
Verneri Vesala	Forssan Salama	5,00	5,00

M17 Moukari
Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	37,28	37,28
Jani Laakso	Tammelan Ryske	47,33	47,33

M17 Keihäs
Oliver Ekman	Vehmaisten Urheilijat		
Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	40,25	40,25
Juho Touru	Forssan Salama		34,90

TORSTAI 2.7.

N17 200m
Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38	26,89	26,89
Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	27,38	27,38
Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	26,47	26,26
Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		27,88
Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	27,29	27,29
Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat	26,65	26,65
Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		28,06
Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		30,64
Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus	28,40	28,40
Linnea Salo	Nokian Urheilijat		
Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		30,45
Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		27,90
Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		31,99
Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		26,62
Ida Huhtala	Tampereen Pyrintö		
Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		28,45
Oona Syyri	Forssan Salama		28,38
Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		27,82
Elle Kariniemi  Lauttakylän Luja        28,44

N17 800m
Riia Hiitelä	Nokian Urheilijat	2.31,09	2.30,01
Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat	2.32,52	2.32,52
Vilma Patrikainen	Nokian Urheilijat	2.25,08	2.25,08
Serafina Salmi	Tampereen Urheilijat -38	2.46,24	2.37,54
Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo	2.27,10	2.24,34
Ellanoora Haapalehto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		2.50,39
Pinja Kykkänen	Vehmaisten Urheilijat	2.45,32	2.41,68
Isabella Lillqvist	Tampereen Pyrintö

N17 3000m
Petriina Niininen	Nokian Urheilijat	10.54,37	10.49,81
Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo	11.09,06	11.09,06
Pauliina Koivuniemi	Vammalan seudun Voima		
Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		11.25,59
Krista Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo	13.41,32	13.41,32

N17 400m aidat
Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		

N17 Korkeus
Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		153
Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		151
Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		148
Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo	162	173

N17 Pituus
Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	4,61	4,84
Riia Hiitelä	Nokian Urheilijat		3,72
Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	5,12	5,12
Tuuli Murtoniemi	Nokian Urheilijat		3,96
Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		4,74
Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus	5,29	5,29
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		5,38
Linnea Salo	Nokian Urheilijat	4,37	4,38
Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö	4,12	4,12
Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö	3,58	3,58
Oona Syyri	Forssan Salama	4,93	4,93

N17 Kuula
Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus	14,21	14,67
Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö	12,01	12,01
Erica Syrjälä	Tammelan Ryske	9,77	9,77
Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		12,15
Henna Salminen	Tammelan Ryske	10,65	11,35
Viivi Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko		9,82
Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö	10,78	10,78
Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat	12,37	12,37
Ida Huhtala	Tampereen Pyrintö	6,31	6,70
Neea Suhonen	Viialan Valtti	10,00	10,00
Lumi Vahteristo	Toijalan Vauhti		10,87
Vilma Pietilä	Tampereen Pyrintö	7,78	7,78
Siiri Laukkanen	Tammelan Ryske		10,33

N17 Keihäs
Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		37,28
Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
Erica Syrjälä	Tammelan Ryske	38,80	38,80
Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö	49,34	54,13
Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
Henna Salminen	Tammelan Ryske	28,35	30,70
Viivi Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko	30,04	30,04
Neea Suhonen	Viialan Valtti	33,71	33,71
Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo	38,54	38,54

M17 200m
Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat	25,21	25,21
Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	23,99	23,99
Elias Sireni	Ylöjärven Urheilijat	28,84	28,84
Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat	24,58	24,53
Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	24,42	24,42
Lenni Torkkel	Forssan Salama	26,73	26,73
Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	24,94	24,94
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	24,18	24,18
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	23,06	23,06
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	23,76	23,76
Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	25,62	25,62
Elias Mäkinen	Tampereen Pyrintö

M17 800m
Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		2.30,09
Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	2.07,53	2.06,75
Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö	2.06,42	2.06,42
Veli-Matti Keso	Ikaalisten Urheilijat	2.18,54	2.18,54
Elias Mäkinen	Tampereen Pyrintö
Anttoni Mäki-Laurila	Tampereen Pyrintö

M17 3000m
Aleksi Nokkanen	Viipurin Urheilijat	9.11,55	9.11,55
Aaro Koskinen	Tampereen Pyrintö

M17 400m aidat
Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	59,03	59,03
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	56,39	56,39
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	56,35	56,35
Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		58,82

M17 Korkeus
Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		155
Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		176
Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus	185	185

M17 Kolmiloikka
Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		10,86
Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		11,07

M17 Kuula
Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	11,01	11,76
Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	9,97	10,38
Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	13,64	14,27
Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	10,75	10,75
Jani Laakso	Tammelan Ryske	12,60	12,60
Juho Leveelahti	Virtain Urheilijat	12,74	12,99
Vili Välimäki	Tammelan Ryske	11,79	13,01
Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö	9,38	10,36
Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		12,86

M17 Kiekko
Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	26,54	26,54
Jani Laakso	Tammelan Ryske		
Juho Leveelahti	Virtain Urheilijat	46,86	46,86
Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		28,83
Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		36,84