Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
22.08. klo 12:00 Sisuhuipentuma II.kisapäivä Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

P9 1000m
Arttu Tervonen	Kempeleen Kiri		3.54,69
Akseli Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Eeli Mäkäräinen	Oulun Pyrintö		
Hannes Leinonen	Utajärven Urheilijat	4.06,13	4.06,13
Elias Tihinen	Laitasaaren Veto		5.07,29
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		
Jonne Pellikka	Rantsilan Raikas		

P9 Pituus
Arttu Tervonen	Kempeleen Kiri	3,31	3,31
Akseli Heikkinen	Oulun Pyrintö	2,99	2,99
Hannes Leinonen	Utajärven Urheilijat	3,06	3,06
Elias Tihinen	Laitasaaren Veto		2,30
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		
Lassi Kiimamaa	Oulun Pyrintö		
Topi Pahkala	Haukiputaan Veikot		
Jaspar Kellola	Raahen Vesa		3,03
Mikael Huhtamella	Kuivasjärven Aura		
Roni Kerola	Oulun Pyrintö		2,94
Elmeri Lehmikangas	Kempeleen Kiri	3,56	3,56

P9 Moukari
Arttu Tervonen	Kempeleen Kiri		
Mikael Huhtamella	Kuivasjärven Aura		
Aapo Holappa	Paltamon Urheilijat		

P9 Keihäs
Arttu Tervonen	Kempeleen Kiri		
Akseli Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Hannes Leinonen	Utajärven Urheilijat		
Elias Tihinen	Laitasaaren Veto		
Elmeri Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Aapo Holappa	Paltamon Urheilijat		
Sauli Uutinen	Limingan Niittomiehet		
Santeri Karppinen	Raahen Vesa		
Santtu Karppinen	Raahen Vesa		
Jonne Pellikka	Rantsilan Raikas		

T9 1000m
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö		
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö		
Silja Majava	Haukiputaan Veikot	4.04,91	4.04,91
Juulia Virpi	Haukiputaan Veikot		
Netta Kananen	Raahen Vesa		
Selina Paganus	Raahen Vesa		
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura		
Salla Alatalo	Saloisten Salama		
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		
Ella Kanamäki	Saloisten Salama		
Saana Tulppo	Limingan Niittomiehet	4.16,90	4.16,90

T9 Pituus
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö	3,20	3,20
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö	3,35	3,35
Juulia Virpi	Haukiputaan Veikot	2,57	2,57
Netta Kananen	Raahen Vesa	2,45	2,45
Selina Paganus	Raahen Vesa	2,64	2,64
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura		3,09
Salla Alatalo	Saloisten Salama		
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		
Ella Kanamäki	Saloisten Salama		2,20
Saana Tulppo	Limingan Niittomiehet	2,94	2,94
Milka Ollila	Oulun Pyrintö	2,86	2,86
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	2,24	2,24
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö	2,47	2,47
Elsi Tuominen	Haukiputaan Veikot		
Peppi Meriläinen	Raahen Vesa		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa	3,18	3,18
Ella Tervonen	Raahen Vesa	2,94	2,94
Essi Tervonen	Raahen Vesa	2,44	2,44
Nelli Suorsa	Kuivasjärven Aura		
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö	2,22	2,22
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	2,68	2,68
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	2,08	2,08
Roosa Rahkolin	Limingan Niittomiehet		2,26
Eevi Pirinen	Saloisten Salama		
Jasmin Joentakanen	Raahen Vesa		

T9 Moukari
Milka Ollila	Oulun Pyrintö		
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		

T9 Keihäs
Selina Paganus	Raahen Vesa		
Salla Alatalo	Saloisten Salama		
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		
Ella Kanamäki	Saloisten Salama		
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa		
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Seela Juuso	Kiimingin Urheilijat		
Eevi Pirinen	Saloisten Salama		

P10 60m aidat
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	13,72	13,72
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura	10,73	10,73
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		

P10 Pituus
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	3,27	3,27
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	3,70	3,70
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura	4,35	4,35
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	3,50	3,50
Andreas Aula	Oulun Pyrintö	2,33	2,33
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		

P10 Kuula
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas	6,15	6,15
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		
Miio Juuso	Kiimingin Urheilijat	5,25	5,25

P10 Keihäs
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas	21,03	21,03
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	11,09	11,09
Andreas Aula	Oulun Pyrintö	13,93	13,93
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		
Miio Juuso	Kiimingin Urheilijat	16,03	18,11
Aleksi Uutinen	Limingan Niittomiehet	20,39	20,39

T10 60m aidat
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö		
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	12,12	12,12
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	14,84	14,84
Tiina Jaakola	Haukiputaan Veikot	11,36	11,36
Nea Hyväri	Raahen Vesa		
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö		14,29
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		
Isla Koivikko	Kuivasjärven Aura		
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	14,50	14,50
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	12,46	12,46
Eevi Tulppo	Limingan Niittomiehet	13,47	13,47
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		

T10 Korkeus
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	95	100
Tiina Jaakola	Haukiputaan Veikot		105
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö		100
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	95	95
Eevi Tulppo	Limingan Niittomiehet	95	95
Edla Anttila	Raahen Vesa		
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	110	110
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		80
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		

T10 Kolmiloikka
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
Nea Hyväri	Raahen Vesa		
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö		
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		
Isla Koivikko	Kuivasjärven Aura		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Eevi Tulppo	Limingan Niittomiehet		
Edla Anttila	Raahen Vesa		
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Ella Pasuri	Kiimingin Urheilijat		
T10 Moukari
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		

T10 Keihäs
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	14,29	14,29
Nea Hyväri	Raahen Vesa		5,45
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö		
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		4,85
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		10,83
Edla Anttila	Raahen Vesa		
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		7,99
Miia Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot	18,70	18,70
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		

P11 60m aidat
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	13,11	13,11
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura		
Matias Tihinen	Laitasaaren Veto		15,21

P11 Seiväs
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		

P11 Pituus
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	3,74	3,74
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura	3,10	3,10
Matias Tihinen	Laitasaaren Veto		3,16
Max Vainio	Kuivasjärven Aura		
Niklas Palovaara	Oulun Pyrintö	3,18	3,18
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	3,75	3,95
Eetu Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	3,65	3,65

P11 Kuula
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	5,13	5,13
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	6,83	6,83
Eetu Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	6,59	6,59
Eeli Holappa	Paltamon Urheilijat	12,48	12,48
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		6,82

P11 Keihäs
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö		
Matias Tihinen	Laitasaaren Veto		15,90
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		11,35
Niklas Palovaara	Oulun Pyrintö		
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		
Eeli Holappa	Paltamon Urheilijat	25,81	25,81
Joona Tähtinen	Limingan Niittomiehet		
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		

T11 60m aidat
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Vilja Vehkalahti	Haukiputaan Veikot		13,13
Sanni Paganus	Raahen Vesa		
Elsa Erkkilä	Kuivasjärven Aura	11,82	11,82
Titta Kovaniemi	Kuivasjärven Aura		
Ronja Luoma-Aho	Kuivasjärven Aura	13,50	13,50
Kerttu Manninen	Kuivasjärven Aura		
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	12,09	12,09
Helmi Leinonen	Utajärven Urheilijat	13,31	13,31
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	11,88	11,88

T11 Korkeus
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	113	113
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	127	127
Iina Hirsikorpi	Limingan Niittomiehet	130	130

T11 Kolmiloikka
Sanni Paganus	Raahen Vesa		
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	8,28	8,28
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		6,81
Hertta Manninen	Kuivasjärven Aura		
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		

T11 Moukari
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Emilia Kärkkäinen	Oulun Pyrintö		

T11 Keihäs
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	15,15	15,15
Helmi Leinonen	Utajärven Urheilijat	19,53	19,53
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		
Hertta Manninen	Kuivasjärven Aura		
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Emilia Kärkkäinen	Oulun Pyrintö		
Asta Harjula	Kempeleen Kiri	19,94	19,94

P12 200m
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö		
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö		

P12 60m aidat
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö	13,65	13,65
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	11,51	11,51
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö	13,34	13,34
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö	12,90	12,90

P12 Seiväs
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		115
Matias Tornberg	Raahen Vesa	290	290

P12 Pituus
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö	3,31	3,31
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö	4,93	4,93
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	4,19	4,19
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö	3,37	3,37
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura	4,44	4,44
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö	3,64	3,64
Matias Tornberg	Raahen Vesa		

P12 Kiekko
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		17,20
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		13,86
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö		
Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat	20,36	22,54
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas	22,35	22,35

P12 Moukari
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		

T12 200m
Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
Kiia Kellola	Raahen Vesa		
Siiri Paganus	Raahen Vesa		
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		

T12 60m aidat
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	10,82	10,82
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	11,34	11,34
Enja Pirinen	Saloisten Salama		

T12 Korkeus
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	135	135
Siiri Paganus	Raahen Vesa		
Enja Pirinen	Saloisten Salama		

T12 Kolmiloikka
Kiia Kellola	Raahen Vesa		
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		

T12 Kuula
Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		5,70
Enja Pirinen	Saloisten Salama		
Minttu Korpua	Kuusamon Erä-Veikot	7,34	7,34
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		
Sofia Mattila	Kuivasjärven Aura		

T12 Keihäs
Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
Minttu Korpua	Kuusamon Erä-Veikot	16,99	16,99
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		17,62

P13 200m
Veeti Purola	Oulun Pyrintö		34,63
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura	27,80	27,80
Niko Kananen	Raahen Vesa		
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		29,88
Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		
Sebastian Ukura	Kuivasjärven Aura		28,47

P13 60m aidat
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura	9,78	9,78
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura	9,78	9,78

P13 Pituus
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura	4,91	4,91
Niko Kananen	Raahen Vesa		
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		4,35

P13 Kiekko
Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat		
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	56,17	56,17

P13 Moukari
Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat		12,77
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	66,00	66,00

T13 200m
Armi Koskela	Oulun Pyrintö		
Anni Lintelä	Pohjan Koitto		33,45
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		31,34
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		33,49
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		32,38
Olivia Laine	Pohjan Koitto		
Saara Rahlan	Saloisten Salama		30,64
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		32,31
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		34,88
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet		
Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit	28,08	28,08
Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		30,42

T13 60m aidat
Armi Koskela	Oulun Pyrintö	10,45	10,45
Anni Lintelä	Pohjan Koitto	11,55	11,55
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura	12,09	12,09
Olivia Laine	Pohjan Koitto	9,94	9,94
Helmi Kunnari	Pohjan Koitto	10,11	10,11
Peppi Eronen	Oulun Pyrintö	12,89	12,89
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet	10,54	10,54

T13 Korkeus
Armi Koskela	Oulun Pyrintö	135	135
Peppi Eronen	Oulun Pyrintö		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		120
Iina Pasuri	Kiimingin Urheilijat		

T13 Kolmiloikka
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		8,66
Olivia Laine	Pohjan Koitto	9,82	9,82
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		8,72
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet		
Helmi Kunnari	Pohjan Koitto	9,76	9,76
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet	9,49	9,49
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		

T13 Kuula
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		6,59
Iina Pasuri	Kiimingin Urheilijat	8,85	8,85
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		8,37
Jenni Tolonen	Rantsilan Raikas	8,02	8,02
Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		9,89
Sofia Nättilä	Oulaisten Huima		9,71

T13 Keihäs
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		16,78
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	24,77	25,27
Iina Pasuri	Kiimingin Urheilijat		
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		25,30
Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		26,40

P14 300m
Eetu Ylikunnari	Kuivasjärven Aura		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Veikka Arffman	Limingan Niittomiehet		
Oskari Hyykoski	Oulun Pyrintö	51,75	51,75

P14 2000m
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	6.52,56	6.52,56
Veikka Parkkisenniemi	Oulun Pyrintö		
Juho Hyyryläinen	Vaalan Karhu	6.44,37	6.44,37
Otto Passoja	Kuivasjärven Aura	7.13,33	7.13,33

P14 100m aidat
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö	16,81	16,81

P14 Seiväs
Lauri Tornberg	Raahen Vesa	290	290
Jami Kellola	Raahen Vesa		240

P14 Pituus
Eetu Ylikunnari	Kuivasjärven Aura	5,16	5,16
Veikka Arffman	Limingan Niittomiehet	5,00	5,00
Oskari Hyykoski	Oulun Pyrintö	3,41	3,85
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö	5,09	5,09
Jami Kellola	Raahen Vesa		3,85
Oliver Jokipii	Oulun Pyrintö		
Kimi Keränen	Limingan Niittomiehet	4,70	4,70

P14 Kiekko
Topias Kurikka	Rantsilan Raikas	32,71	32,71

P14 Moukari
Topias Kurikka	Rantsilan Raikas		

T14 300m
Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	47,06	47,06
Anna Myllyniemi	Kuivasjärven Aura		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	44,35	44,35

T14 2000m
Pipsa Palatsi	Oulun Pyrintö		

T14 80m aidat
Johanna Orava	Rantsilan Raikas		
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura	14,08	14,08

T14 Korkeus
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	140	143
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	140	140

T14 Kolmiloikka
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	10,02	10,02
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		8,47

T14 Kuula
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	8,93	8,93
Jenna Kamula	Kiimingin Urheilijat	8,94	9,07
Sara Savolainen	Oulun Pyrintö	9,69	9,69
Aada Niemi	Oulun Pyrintö		

T14 Keihäs
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	31,03	31,03
Jenna Kamula	Kiimingin Urheilijat	26,57	26,57

P15 300m
Janne Jernvall	Limingan Niittomiehet		

P15 2000m
Matias Mällinen	Oulun NMKY:n Urheilijat	6.57,48	6.57,48
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		

P15 100m aidat
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	15,30	15,30
Veeti Saarela	Kuivasjärven Aura	15,03	15,03

P15 Seiväs
Petteri Tuomaala	Saloisten Salama		

P15 Pituus
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	5,65	5,65
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	5,58	5,58
Veeti Saarela	Kuivasjärven Aura	5,93	5,93
Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö		4,43

T15 300m
Martta Koskela	Oulun Pyrintö	44,32	44,21
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	44,95	44,95
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura	47,87	47,02
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Alina Hummasti	Saloisten Salama	47,55	47,55
Veera Piltonen	Limingan Niittomiehet		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	43,72	43,60

T15 80m aidat
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	14,44	14,44
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	13,49	13,49
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	12,46	12,46
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		12,09
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		14,74
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	12,03	12,03
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	13,37	13,37
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

T15 Korkeus
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	123	130
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	146	146
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	167	168
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

T15 Kolmiloikka
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		8,67
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Veera Piltonen	Limingan Niittomiehet	9,72	9,72
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	10,17	10,17
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	11,47	11,47
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		

T15 Kuula
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		8,54
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		10,10
Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	10,08	10,08
Saana Jussila	Oulun Pyrintö		

T15 Keihäs
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	17,72	20,91
Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat		27,58
Sofia Lalli	Saloisten Salama