Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
29.07. klo 17:00 Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu Ilmoittautuneet
	Pohjantähti - Games  2020		
	Pohjois - Pohjanmaan piirin GP - kilpailu		
			
klo 17.30	P 15 keihäs		
			
1.	Matias Lehtinen	Kajaanin Kipinä	47.16 / 47.16
			
	P 11 1000 m		
			
2.	Iiro Niemikorpi	Limingan Niittomiehet	3:46.46 / 3:46.46
3.	Veeti Rahkolin	Limingan Niittomiehet	3:18.88 / 3:18.88
			
klo 17.40	T 11 60 m		
			
4.	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	9.67 / 9.67
5.	Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	9.51 / 9.51
6.	Iiris Piri	Pudasjärven Urheilijat	- / -
7.	Taika Purola	Oulun Pyrintö	10.66 / -
			
klo 17.45	P 13 60 m		
			
8.	Matias Maaninka	Kuusamon Erä-Veikot	- / -
9.	Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	9.43 / 9.87
10.	Veikka Parkkisenniemi	Oulun Pyrintö	9.49 / -
11.	Veeti Purola	Oulun Pyrintö	8.78 / 8.78
12.	Aleksi Vuorma	Pudasjärven Urheilijat	10.05 / -
			
klo 18.00	KILPAILUIDEN AVAUS		
	Vesa Riekki, Pudasjärven Kaupunki, kaupunginhallitus		
			
klo 18.05	M, N17, T15  4 x 100 m		
			
	Oulun Ikiliikkujat		
	Esa Pieniniemi, Sampo Kelhä, Pertti Purola, Hannu Timonen-Nissi 		
	Limingan Niittomiehet   N 17		
	Anniina Jernvall, Veera Piltonen, Ella Nissinaho,Saimi Lithovius		
	Limingan Niittomiehet  T 15		
	Janette Malila, Pinja Pitkälä, Anna Helander, Petra Kangas		
			
	N moukari		
			
13.	Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet	41.25 / 41.25
14.	Anni Liikanen	Kuusamon Erä-Veikot	44.72 / 44.72
15.	Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö	61.08 / 60.32
			
	M moukari		
			
16.	Jyrki Mäkelä	Pudasjärven Urheilijat	63.45 / -
17.	Petri Rautio	Oulun Pyrintö	69.85 / 64.22
			
	T 15 moukari		
			
18.	Ellinoora Ojala	Kuusamon Erä-Veikot	31.80 / 31.80
19.	Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	26.09 / -
			
klo 18.10	M kuula		
			
20.	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku	15.83 / 15.66
21.	Joni Lassila	Suomussalmen Rasti	15.16 / 15.16
22.	Juuso Moilanen	Arctic Athletics Rovaniemi	13.95 / 13.95
23.	Kasperi Pulkkinen	Kempeleen Kiri	10.82 / 9.68
24.	Antti-Pekka Rönkkö	Kiimingin Urheilijat	16.06 / 15.55
			
	N kuula		
			
13.	Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet	11.67 / 11.51
25.	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	11.37 / 11.37
26.	Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	13.82 / 13.13
27.	Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	8.64 / 7.46
28.	Marjo Sjögren	Haukiputaan Veikot	9.79 / 8.05
			
	N 17 kuula		
			
29.	Enni Aula	Pohjan Koitto	13.71 / -
30.	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto	12.47 / 12.47
31.	Anette Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	15.08 / -
137.	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	
			
	PALKINTOJEN JAKO		
			
18.20	M/N 100 m pyörätuolikelaus		
			
32.	Sini Paukkeri	Pudasjärven Urheilijat	
			
klo 18.25	N 100 m		
			
33.	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	12.60 / 12.60
34.	Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä	12.90 / 12.90
35.	Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	12.97 / 13.04
36.	Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö	11.95 / 12.02
37.	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot	12.22 / 12.49
38.	Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura	13.09 / 13.09
39.	Laura Loponen	Oulun Pyrintö	12.93 / -
40.	Safia Mekki	Pohjan Koitto	13.37 / 13.37
41.	Saana Peura	Tervolan Terävä	13.10 / 13.10
42.	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	12.12 / 12.31
43.	Sointu Purola	Oulun Pyrintö	12.93 / 12.93
44.	Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	14.16 / -
45.	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	12.18 / 12.18
46.	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	12.09 / 12.09
132.	Venla Nurmela	Kestilän Kisaveikot	
			
klo 18.45	M 100 m		
			
47.	Juho Fyrstén	Oulun Pyrintö	11.72 / 11.72
48.	Joonas Jyrkkä	Vetelin Urheilijat	11.13 / 11.13
49.	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö	10.95 / 10.95
50.	Jere Lehto	Oulun Pyrintö	11.15 / -
51.	Aleksi Mäkinen	Kajaanin Kipinä	11.28 / 11.28
52.	Jarkko Pesola	Helsingin Kisa-Veikot	11.36 / 11.81
53.	Eeli Purola	Oulun Pyrintö	10.95 / 11.15
54.	Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	11.25 / 11.25
55.	Eetu Rantala	Oulun Pyrintö	10.30 / 10.69
56.	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet	11.72 / 11.72
135.	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	
			
	N pituus		
			
33.	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	5.54 / 5.40
57.	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto	4.44 / -
58.	Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet	3.97 / 3.65
38.	Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura	5.07 / 4.93
59.	Petra Kangas	Limingan Niittomiehet	4.12 / 4.12
61.	Janette Malila	Limingan Niittomiehet	4.56 / 4.56
40.	Safia Mekki	Pohjan Koitto	5.04 / 4.95
62.	Ella Niskala	Oulun Pyrintö	4.31 / -
63.	Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	4.86 / -
64.	Maria Peura	Tervolan Terävä	5.72 / 5.60
41.	Saana Peura	Tervolan Terävä	5.29 / 5.29
65.	Veera Piltonen	Limingan Niittomiehet	4.60 / 4.60
66.	Pinja Pitkälä	Limingan Niittomiehet	4.19 / 4.19
44.	Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	4.83 / 4.74
67.	Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö	4.82 / 4.82
132.	Venla Nurmela	Kestilän Kisaveikot	
134.	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	
137.	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	
			
klo 19.05	M 800 m		
			
68.	Roope Haapakangas	Pyhäjärven Pohti	2:02.00 / 2:02.00
69.	Eino Haase	Veitsiluodon Kisaveikot	2:07.45 / -
70.	Samu Hanhela	Limingan Niittomiehet	- / -
71.	Emil Huomo	Oulun Pyrintö	2:09.67 / 2:09.67
72.	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet	1:53.97 / 1:57.08
73.	Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö	2:09.09 / 2:09.09
74.	Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet	1:59.89 / 2:01.94
75.	Jiri Juntunen	Suomussalmen Rasti	2:04.55 / 2:04.55
76.	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	2:03.62 / 2:03.62
77.	Sami Karjalainen	Posion Pyrintö	2:10.91 / 2:10.91
78.	Noa Korhonen	Oulun Pyrintö	2:16.34 / 2:16.34
79.	Jaakko Kotajärvi	Limingan Niittomiehet	2:08.66 / 2:08.66
80.	Eetu Luoma	Limingan Niittomiehet	2:06.75 / 2:06.75
81.	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	2:09.05 / 2:09.05
82.	Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat	1:53.55 / 1:54.40
83.	Joona Rissanen	Lapin Lukko	2:00.41 / 2:00.41
			
	N seiväs		
			
84.	Enna Hassinen	Oulun Pyrintö	3.95 / 3.50
85.	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	4.15 / 3.80
			
	M seiväs		
			
86.	Antti Kois	Alavieskan Viri	4.90 / 3.90
			
	T 15 kuula		
			
18.	Ellinoora Ojala	Kuusamon Erä-Veikot	7.64 / 7.64
19.	Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	9.73 / 9.73
			
	P 13 kuula		
			
87.	Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	16.93 / 16.93
88.	Ante Oinas	Pudasjärven Urheilijat	- / -
9.	Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	8.69 / 8.69
12.	Aleksi Vuorma	Pudasjärven Urheilijat	- / -
			
	M keihäs		
			
89.	Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot	78.41 / 70.11
			
	N keihäs		
			
13.	Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet	49.40 / 43.53
90.	Merja Perätalo	Ylikiimingin Nuijamiehet	52.51 / 43.53
64.	Maria Peura	Tervolan Terävä	38.75 / 38.75
28.	Marjo Sjögren	Haukiputaan Veikot	34.83 / 27.88
			
	M 17 keihäs		
			
91.	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet	55.27 / -
92.	Mika Niskala	Pohjan Koitto	54.94 / 54.94
			
klo 19.15	N 800 m		
			
60.	Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	
93.	Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	2:32.92 / 2:32.92
94.	Aino Kylmäluoma	Oulun Pyrintö	2:35.25 / 2:35.25
95.	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö	2:24.10 / -
96.	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö	2:21.33 / 2:21.33
97.	Milla Maaninen	Raahen Vesa	2:38.36 / -
98.	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot	2:23.50 / 2:24.43
99.	Enni Petrelius	Pohjan Koitto	2:21.19 / -
klo 19.25	P 15  800 m		
			
100.	Janne Jernvall	Limingan Niittomiehet	- / -
101.	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet	2:22.45 / -
102.	Otto Passoja	Kuivasjärven Aura	- / -
103.	Vertti Laatikainen	Kuivasjärven Aura	
			
klo 19.30	T 11 ja T 13  1000 m		
			
4.	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	4:13.64 / 4:21.37
5.	Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	4:09.88 / 4:09.88
104.	Silja Majava	Haukiputaan Veikot	- / -
105.	Elsa Passoja	Kuivasjärven Aura	4:20.99 / -
6.	Iiris Piri	Pudasjärven Urheilijat	- / -
			
106.	Silja Alahäivälä	Pudasjärven Urheilijat	3:47.14 / 3:58.33
107.	Pipsa Palatsi	Oulun Pyrintö	3:27.71 / 3:27.71
			
	PALKINTOJEN JAKO		
			
klo 19.45	P 13 1000 m		
			
8.	Matias Maaninka	Kuusamon Erä-Veikot	3:30.58 / 3:30.58
9.	Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	3:34.48 / 3:47.58
10.	Veikka Parkkisenniemi	Oulun Pyrintö	3:25.25 / 3:25.25
12.	Aleksi Vuorma	Pudasjärven Urheilijat	3:40.96 / -
136.	Julius Juola	Kalajoen Junkkarit	
klo 19.50	N 5000 m		
			
108.	Annemari Kiekara	Pudasjärven Urheilijat	14:56.22 / 16:18.76
109.	Marika Krohns	Pudasjärven Urheilijat	20:34.90 / -
110.	Krista Lindholm	Pudasjärven Urheilijat	17:46.38 / -
111.	Veera Mantere	Pudasjärven Urheilijat	18:46.67 / 18:49.08
112.	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi	15:43.84 / 16:23.2h
113.	Raija Poutiainen	Kuivasjärven Aura	19:09.50 / 19:09.50
114.	Susanna Saapunki	Pudasjärven Urheilijat	19:40.76 / -
115.	Astrid Snäll	Forssan Salama	17:01.77 / -
116.	Henna Vanhanen	Pudasjärven Urheilijat	18:57.98 / -
			
	M pituus		
			
117.	Veikka Arffman	Limingan Niittomiehet	4.90 / 4.90
118.	Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	5.85 / 5.85
119.	Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	5.65 / 5.65
120.	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö	5.09 / 5.09
121.	Esa Pieniniemi	Oulun Pyrintö	5.04 / -
122.	Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	5.58 / 5.58
123.	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet	6.07 / 6.07
124.	Topi Timonen	Oulun Pyrintö	5.05 / -
125.	Timo Vähäkuopus	Pudasjärven Urheilijat	4.35 / -
			
	N 17 kiekko		
			
29.	Enni Aula	Pohjan Koitto	46.19 / 46.19
31.	Anette Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	43.01 / 43.01
			
	PALKINTOJEN JAKO		
			
klo 20.20	N 200 m		
			
34.	Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä	27.59 / 27.68
35.	Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	27.11 / 27.11
37.	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot	25.25 / 25.57
39.	Laura Loponen	Oulun Pyrintö	25.59 / 25.59
126.	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	24.84 / 24.84
64.	Maria Peura	Tervolan Terävä	25.80 / 26.09
42.	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	25.49 / 26.21
127.	Pinja Purola	Oulun Pyrintö	26.84 / 27.16
43.	Sointu Purola	Oulun Pyrintö	- / -
45.	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	24.99 / 24.99
133.	Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisaveikot	
			
	N 3 - loikka		
			
128.	Anna Helander	Limingan Niittomiehet	10.11 / 10.04
60.	Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	10.62 / 10.62
129.	Helmi Nikula	Oulun Pyrintö	10.86 / 10.41
130.	Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	12.82 / 12.82
41.	Saana Peura	Tervolan Terävä	11.15 / 11.04
131.	Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura	11.49 / 11.19
133.	Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisaveikot	
			
klo 20.35	M 200 m		
			
52.	Jarkko Pesola	Helsingin Kisa-Veikot	22.87 / 23.88
53.	Eeli Purola	Oulun Pyrintö	22.26 / 22.42
49.	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö	22,64 / 22,64
117.	Veikko Arffman	Limingan Niittomiehet	
51.	Aleksi Mäkinen	Kajaanin Kipinä	23.12 / 23.12
135.	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	
			
	PALKINTOJEN JAKO		
			
klo 20.50	M 3000 m