Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
12.01. klo 13:00 Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni Ilmoittautuneet
N 60m				
1	Henriikka Parpala	Helsingfors IFK			7,47
2	Jenna Nevanperä		Ilmajoen Kisailijat	9,04	
3	Jutta Latvala		Kuortaneen Kunto		
4	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		7,85
N 200m				
1	Elli-Noora Puustinen	Kannuksen Ura		
2	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		26,03
N 1000m				
1	Nina Chydenius		Gamlakarleby IF		
N 60m aidat				
1	Sanni Säntti		Ilmajoen Kisailijat		
2	Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Vilma Mäki		Alavuden Urheilijat		
N Korkeus				
1	Maija Marttila		Tampereen Urheilijat -38		
2	Sanni Säntti		Ilmajoen Kisailijat		
3	Siiri Lithovius		Limingan Niittomiehet		
4	Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
M 60m				
1	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		
2	Rasmus Envall		IK Falken		7,41	7,37
3	Samir Demnati		Ikaalisten Urheilijat		6,91
4	Tomi Valkama		Kauhavan Wisa		
5	Valtteri Louko		Lapuan Virkiä		7,34	7,34
6	Viljami Parpala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	Ville Toivonen		Ähtärin Urheilijat		
M 200m				
1	Mustafa Al-Jubouri	Gamlakarleby IF		
2	Seppo Appelqvist	Gamlakarleby IF			24,16
3	Valtteri Louko		Lapuan Virkiä			23,98
M 1000m				
1	Joni Hulkko		Jalasjärven Jalas		
2	Jussi Raittinen		Kurikan Ryhti		
3	Väinö Venetjoki		Gamlakarleby IF		
M Pituus				
1	Aaro Syväniemi		Ilmajoen Kisailijat		
2	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		
3	Roope Saari		Kuortaneen Kunto		
4	Ville Saari		Kuortaneen Kunto		
5	Ville Toivonen		Ähtärin Urheilijat		
P9 60m				
1	Julius Syrjälä		Ähtärin Urheilijat		
2	Juuso Suokko		Lapuan Virkiä		
3	Leevi Perälä		Teuvan Rivakka		
4	Vilho Pentilä		Kauhajoen Karhu		
P9 1000m				
1	Aatos Yli-Peltola	Jalasjärven Jalas		
2	Daniel Tuunainen	Kauhajoen Karhu		
3	Julius Syrjälä		Ähtärin Urheilijat		
4	Kaarlo Orhanen		Kurikan Ryhti		
5	Leevi Perälä		Teuvan Rivakka		
6	Vilho Pentilä		Kauhajoen Karhu		
7	Viljo Oja-Nisula	Kauhajoen Karhu		
P9 Kuula				
1	Daniel Tuunainen	Kauhajoen Karhu		
2	Juuso Suokko		Lapuan Virkiä		
3	Leevi Perälä		Teuvan Rivakka		
T9 60m				
1	Elli Loukko		Kauhajoen Karhu		
2	Elviira Latomäki	Kauhajoen Karhu		
3	Emmi Ahvenlampi		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Fanni Kiukkonen		Kauhajoen Karhu		
5	Netta Kallio		Kauhajoen Karhu		
T9 1000m				
1	Elviira Latomäki	Kauhajoen Karhu		
2	Netta Kallio		Kauhajoen Karhu		
3	Sofia Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Elli Loukko		Kauhajoen Karhu		
5	Fanni Kiukkonen		Kauhajoen Karhu		
T9 Kuula				
1	Elviira Latomäki	Kauhajoen Karhu		
2	Henni Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		
3	Sofia Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
T10 1000m				
1	Anna Krihvel		Alavuden Urheilijat		
2	Anni Yli-Peltola	Jalasjärven Jalas		
3	Ella Mettälä		Kauhajoen Karhu		
4	Katri Uusitalo		Teuvan Rivakka		
5	Neela Kallio		Kauhajoen Karhu		
6	Siiri Latva-Hirvelä	Kurikan Ryhti		
7	Viivi Mäntymäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
P10 1000m				
1	Daniel Kilponen		Ähtärin Urheilijat		
2	Elias Åkerlund		Gamlakarleby IF		
3	Leevi Kiukkonen		Kauhajoen Karhu			3.34,12
4	Niko Kytöharju		Kauhajoen Karhu		
T11 60m				
1	Alma Saari		Jalasjärven Jalas		
2	Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
3	Anna Koski		Lapuan Virkiä		
4	Anni Poikus		Laihian Luja		
5	Helmi Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	Iida-Maria Taittonen	Laihian Luja		
7	Jadessa Syrjälä		Ähtärin Urheilijat		
8	Lotta Uitto		Alavuden Urheilijat		
9	Vivian Helin		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
10	Lotta Viinamäki		Lappajärven Veikot		
T11 1000m				
1	Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
2	Helmi Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Vilma Pentilä		Kauhajoen Karhu		
4	Vivian Helin		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
T11 Pituus				
1	Alma Saari		Jalasjärven Jalas		
2	Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
3	Anni Poikus		Laihian Luja		
4	Helmi Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	Iida-Maria Taittonen	Laihian Luja		
6	Jadessa Syrjälä	Ähtärin Urheilijat		
7	Lotta Uitto		Alavuden Urheilijat		
8	Vivian Helin		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
9	Lotta Viinamäki		Lappajärven Veikot		
P11 60m				
1	Aaro Haapamäki		Kauhajoen Karhu		
2	Eero Luhtanen		Jalasjärven Jalas		
3	Eero Ojala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Eetu Tuunainen		Kauhajoen Karhu		
5	Elmeri Turunen		Kauhajoen Karhu		
6	Iiro Soini		Kauhavan Wisa		
7	Joona Suokko		Lapuan Virkiä		
8	Joonatan Kotkaniemi	Alavuden Urheilijat		
9	Julius Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
10	Leevi Kiukkonen		Kauhajoen Karhu		
11	Niko Kytöharju		Kauhajoen Karhu		
12	Topi Keskinen		Lapuan Virkiä		
13	Veikko Kiviniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
P11 1000m				
1	Aaro Haapamäki		Kauhajoen Karhu		
2	Eetu Tuunainen		Kauhajoen Karhu		
3	Jatu Niemelä		Ilmajoen Kisailijat		
4	Johannes Orhanen	Kurikan Ryhti		
5	Joonatan Kotkaniemi	Alavuden Urheilijat		
6	Juho Suominen		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
P11 Pituus				
1	Eero Luhtanen		Jalasjärven Jalas		
2	Eero Ojala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Elmeri Turunen		Kauhajoen Karhu		
4	Iiro Soini		Kauhavan Wisa		
5	Joona Suokko		Lapuan Virkiä		
6	Julius Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
7	Veikko Kiviniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
T12 1000m				
5	Siiri Latomäki		Kauhajoen Karhu		
6	Siiri Perälä		Teuvan Rivakka		
7	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		3.35,77
8	Adriana Pitkänen	Teuvan Rivakka		
P12 1000m				
7	Luka Kykyri		Kälviän Tarmo		
8	Arvo Yli-Peltola	Jalasjärven Jalas		
9	Santtu Mylläri		Teuvan Rivakka		
T13 60m				
1	Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
2	Alisa Takamaa		Lapuan Virkiä		
3	Camilla Vähä-Laakso	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Eeva Ukkonen		Kangasalan Urheilijat -68	9,07
5	Elsi Pukkinen		Vaasan Toverit		
6	Emmi Koski		Lapuan Virkiä		
7	Hanna Laturi		Vähänkyrön Viesti		
8	Janika Långsjö		Lapuan Virkiä		
9	Jenniina Tuura		Kalajoen Junkkarit		
10	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
11	Linnea Hirvelä		Lapuan Virkiä		
12	Rebecca Söderholm	Lapuan Virkiä		
13	Siiri Latomäki		Kauhajoen Karhu		
14	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
15	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		9,14
T13 1000m				
1	Jiina Niemelä		Ilmajoen Kisailijat		
2	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
T13 Korkeus				
1	Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
2	Hanna Laturi		Vähänkyrön Viesti		
3	Janika Långsjö		Lapuan Virkiä		
4	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
5	Linnea Hirvelä		Lapuan Virkiä		
6	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
7	Liina Viinamäki		Lappajärven Veikot		
T13 Kuula				
1	Eeva Ukkonen		Kangasalan Urheilijat -68		
2	Nina Mäkinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Ria Kangasluoma		Lapuan Virkiä		
4	Siiri Latomäki		Kauhajoen Karhu		
P13 60m				
1	Petteri Aitaneva	Ilmajoen Kisailijat		
2	Samuli Rintamäki	Vähänkyrön Viesti		
3	Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto		
P13 1000m				
1	Joni Haapamäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	3,08
2	Teemu Simoinen		Halsuan Toivo		
3	Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto		
P13 Pituus				
1	Juuso Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	Sulo Peltoniemi		Kaustisen Pohjan-Veikot		
3	Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto		
P13 Kuula				
1	Aatu Saarimäki		Ähtärin Urheilijat		
2	Atte Saarimäki		Ähtärin Urheilijat		
3	Petteri Aitaneva	Ilmajoen Kisailijat		
4	Veeti Saarimäki		Ähtärin Urheilijat		
T14 1000m				
3	Lotta Hulkko		Jalasjärven Jalas		
4	Ilona Takala		Alajärven Ankkurit		
5	Tilde Nordman		Vasa IS				3.18,19
6	Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		
7	Liinu Järvinen		Alajärven Ankkurit		
P14 1000m				
4	Joona Hirvinen		Kälviän Tarmo		
5	Kasper Björkbacka	Vetelin Urheilijat		
6	Oliver Metsälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	Aapo Haukilahti		Vetelin Urheilijat		
8	Sisu Peltoniemi		Kaustisen Pohjan-Veikot		
9	Oskari Matila		Kuortaneen Kunto		
T15 60m				
1	Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
2	Emma Brock		Kälviän Tarmo		
3	Ilona Takala		Alajärven Ankkurit		
4	Kiia Perttula		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	Matilda Myllymäki	Kälviän Tarmo		
6	Milja Mäkiranta		Vähänkyrön Viesti		
7	Milja-Maria Lahti	Alajärven Ankkurit		
8	Netta Kallio		Pylkönmäen Yrittävä		
9	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
10	Sari Rantoja		Alavuden Urheilijat		
11	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		
12	Alisa Viinamäki		Lappajärven Veikot		
13	Oona Anttila		Vetelin Urheilijat		
T15 1000m				
1	Anni Takamaa		Lapuan Virkiä		
2	Emma Brock		Kälviän Tarmo		
3	Matilda Myllymäki	Kälviän Tarmo		
4	Milla Utriainen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
5	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	Siiri Leppäharju	Kauhajoen Karhu		
7	Tilde Stråka		IF Nykarlebynejden		
T15 Korkeus				
1	Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
2	Milja Mäkiranta		Vähänkyrön Viesti		
3	Selma Hannuksela	Alavuden Urheilijat		
4	Alisa Viinamäki		Lappajärven Veikot		
T15 Kuula				
1	Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
2	Selma Hannuksela	Alavuden Urheilijat		
3	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		
4	Veera Sauna-Aho		Kuortaneen Kunto		
P15 60m				
1	Joona Hirvinen		Kälviän Tarmo		
2	Joosef Ahmed		Vetelin Urheilijat		
3	Kasper Björkbacka	Vetelin Urheilijat		
4	Oskari Tikkakoski	Vetelin Urheilijat		
5	Taavi Lauttamus		Kauhavan Wisa		
P15 1000m				
1	Lauri Hiisvirta		Vaasan Vasama		
P15 Korkeus				
1	Oliver Metsälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	Sisu Peltoniemi		Kaustisen Pohjan-Veikot		
3	Taavi Lauttamus		Kauhavan Wisa		
P15 Kuula				
1	Lassi Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		
2	Taavi Lauttamus		Kauhavan Wisa		
M17 60m				
1	Aleksi Luomala		Kauhavan Wisa		
2	Sameli Pukkinen		Vaasan Toverit		
3	Samuel Salo		Alavuden Urheilijat		
M17 200m				
1	Aleksi Luomala		Kauhavan Wisa		
2	Samuel Salo		Alavuden Urheilijat		
M17 1000m				
2	Jani Simoinen		Halsuan Toivo		
M17 Pituus				
1	Sameli Pukkinen		Vaasan Toverit		
2	Samuel Salo		Alavuden Urheilijat		
N17 60m				
1	Aino Pikki		Pihtiputaan Tuisku		
2	Inka Metsämäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Laura-Kaisa Aitaneva	Ilmajoen Kisailijat		
4	Liina Hyyppä		Kälviän Tarmo		
5	Maria Jääskä		Kaustisen Pohjan-Veikot		
6	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		
9	Anni Mäenpää		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
N17 200m				
1	Aada Mikkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	Inka Metsämäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Kaisa Tuovinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Maria Jääskä		Kaustisen Pohjan-Veikot		
5	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		
N17 1000m				
8	Melissa Kykyri		Kälviän Tarmo		
9	Liina Hyyppä		Kälviän Tarmo		
N17 Korkeus				
1	Aada Mikkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
N17 Kuula				
1	Emilia Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		
2	Laura-Kaisa Aitaneva	Ilmajoen Kisailijat		
3	Tiia Matila		Kuortaneen Kunto		
N19 1000m				
2	Selina Rintala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Kaisla Keiski		Gamlakarleby IF		
M19 1000m				
4	Rasmus Lerstrand	Vasa IS		
5	Viktor Björkell		Vasa IS		
6	Frej Forsén		Vasa IS