Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.07. klo 11:00 Lapin Leiskautukset Ilmoittautuneet
N 100m
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		13,13
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto	13,59	13,59
Aino Rajanen	Pohjan Koitto	13,58	13,58
Milla Nevalainen	Pohjan Koitto	14,55	13,87
Essi Kurtti	Oulun Pyrintö		12,97
Maria Peura	Tervolan Terävä	13,09	12,63
Saana Peura	Tervolan Terävä	13,34	13,18
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		12,67
Elmi-Liinu Mulari	Pohjan Koitto	14,49	13,81
Jenni Ojala	Pohjan Koitto		13,98

N 200m
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		27,34
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		30,34
Aino Rajanen	Pohjan Koitto		28,26
Essi Kurtti	Oulun Pyrintö		27,67
Maria Peura	Tervolan Terävä		25,80
Saana Peura	Tervolan Terävä		27,46
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		26,94
Jenni Ojala	Pohjan Koitto		30,51
Laura Kemppainen	Pohjan Koitto		26,38
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	25,74	25,73
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		26,43
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö		25,27
Pinja Purola	Oulun Pyrintö	27,16	26,84
Iina Takkula	Kuivasjärven Aura	26,69	26,29
Rosa Kilpi	Kuivasjärven Aura		28,30

N Kolmiloikka
Maria Peura	Tervolan Terävä	11,81	12,35
Saana Peura	Tervolan Terävä	10,91	11,15
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura	11,11	11,49
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	12,29	12,67

M 100m
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		12,29
Tuukka Tuohino	Pohjan Koitto	13,41	12,79
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	11,47	11,47
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	12,73	12,42
Pauli Rytilahti	Lapin Lukko		14,14
Elias Saief-Ennasser	Haparanda Tornio Track and Field Club		

M 200m
Pauli Rytilahti	Lapin Lukko		30,14
Elias Saief-Ennasser	Haparanda Tornio Track and Field Club		

M 400m
Joona Rissanen	Lapin Lukko	53,14	53,14
Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat		51,57
Jukka Vaara	Rovaniemen Roadrunners	1.01,72	1.01,72

M Kolmiloikka
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	13,87	13,87

P7 40m
Eemil Hinkkanen	Lapin Lukko		
Algot Koskiniemi	Lapin Lukko		
Toivo Ollila	Lapin Veikot		
Juho Jarva	Muurolan Kisaveikot		
Sasu Ylivirta	Lapin Lukko		
Eemeli Muranen	Lapin Lukko		
Oliver Huttunen	Lapin Lukko		

P7 Pituus
Eemil Hinkkanen	Lapin Lukko		
Algot Koskiniemi	Lapin Lukko		
Toivo Ollila	Lapin Veikot		
Juho Jarva	Muurolan Kisaveikot		
Sasu Ylivirta	Lapin Lukko		
Eemeli Muranen	Lapin Lukko		
Oliver Huttunen	Lapin Lukko		

T7 40m
Ellen Hovila	Lapin Lukko		
Sigrid Koskiniemi	Lapin Lukko		
Nella Vaattovaara	Lapin Lukko		
Nanna Vaattovaara	Lapin Lukko		
Hellen Patrikainen	Lapin Lukko		

T7 Pituus
Ellen Hovila	Lapin Lukko		
Sigrid Koskiniemi	Lapin Lukko		
Nella Vaattovaara	Lapin Lukko		
Nanna Vaattovaara	Lapin Lukko		
Hellen Patrikainen	Lapin Lukko		

P9 40m
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko	7,16	7,16
Rooney Ojo	Lapin Lukko	6,95	6,95

P9 600m
11	Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko		

P9 Pituus
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko	3,30	3,30
Rooney Ojo	Lapin Lukko	3,50	3,50

T9 40m
Karin Hovila	Lapin Lukko		
Sanni Ollila	Lapin Veikot		
Kerttu Inkilä	Pohjan Koitto		
Milja Hulkko	Lapin Lukko		
Essi Jarva	Muurolan Kisaveikot		
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto		
Aava Kuoksa	Lapin Lukko		

T9 600m
27	Karin Hovila	Lapin Lukko		2.22,55
29	Sanni Ollila	Lapin Veikot		
54	Ellen Hovila	Lapin Lukko		
55	Iina Jurvelin	Pohjan Koitto		
93	Aava Kuoksa	Lapin Lukko		

T9 Pituus
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	2,79	2,79
Karin Hovila	Lapin Lukko		2,87
Sanni Ollila	Lapin Veikot		
Kerttu Inkilä	Pohjan Koitto	3,48	3,48
Milja Hulkko	Lapin Lukko		
Essi Jarva	Muurolan Kisaveikot		
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto		
Aava Kuoksa	Lapin Lukko		

P11 60m
Juho Daavittila	Pohjan Koitto	9,83	9,83
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	9,80	9,80
Nooa Halme	Lapin Lukko	9,80	9,72
Niko Vatanen	Lapin Lukko		10,03
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko	9,53	9,53
Tobias Kylmänen	Lapin Lukko	9,72	9,72
Pete Karppinen	Lapin Lukko	9,35	9,22
Llyod Ojo	Lapin Lukko	8,65	8,65

P11 1000m
64	Nooa Halme	Lapin Lukko		
75	Tobias Kylmänen	Lapin Lukko	3.30,76	3.30,76

P11 Seiväs
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko		170
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		200
Pete Karppinen	Lapin Lukko		

P11 Pituus
Juho Daavittila	Pohjan Koitto	3,39	3,39
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	3,91	3,91
Nooa Halme	Lapin Lukko		
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko	3,87	3,87
Tobias Kylmänen	Lapin Lukko		3,64
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	4,38	4,38
Pete Karppinen	Lapin Lukko		
Llyod Ojo	Lapin Lukko	4,46	4,60

T11 60m
Saana Ollila	Lapin Veikot		9,88
Justiina Aho	Pohjan Koitto	9,82	9,82
Janna Juujärvi	Lapin Lukko	9,89	9,89
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	9,67	9,67
Iida Kuittinen	Lapin Lukko		

T11 1000m
87	Saana Ollila	Lapin Veikot		4.06,12
88	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		4.13,64

T11 Seiväs
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	120	120

T11 Pituus
Saana Ollila	Lapin Veikot		3,63
Justiina Aho	Pohjan Koitto	3,32	3,48
Janna Juujärvi	Lapin Lukko		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	3,79	3,79
Iida Kuittinen	Lapin Lukko		

P13 60m
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		8,91
Erkka Petrelius	Pohjan Koitto	9,88	9,88
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

P13 1000m
92	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto	3.39,80	3.38,59

P13 Seiväs
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		266

P13 Pituus
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	4,57	4,57

T13 60m
Niia Hietala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		9,32
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot		8,38
Olivia Laine	Pohjan Koitto	8,81	8,81

T13 1000m
96	Laura Ojala	Pohjan Koitto	3.47,23	3.47,23
98	Sointu Oinas	Pohjan Koitto	3.22,03	3.22,03
113	Asta Jarva	Muurolan Kisaveikot		

T13 Seiväs
Milla Nevalainen	Pohjan Koitto		

T13 Pituus
Niia Hietala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		4,14
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	5,14	5,14
Olivia Laine	Pohjan Koitto	4,68	4,68

T15 100m
Pinja Suutari	Lapin Veikot		13,96
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot	14,01	13,50
Safia Mekki	Pohjan Koitto	13,87	13,71
Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura		

T15 800m
147	Peppi Hoppula	Lapin Veikot		
158	Taru Repo	Pohjan Koitto		3.12,64
160	Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		

T15 Kolmiloikka
Safia Mekki	Pohjan Koitto	10,25	10,25
Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		

P15 100m
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	12,73	12,42
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	14,25	14,25
Lauri Manner-Raappana	Helsingin Kisa-Veikot	12,81	12,81
Timi Lempinen	Lapin Lukko	12,45	11,95

P15 Kolmiloikka
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	10,43	10,49