Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.02. klo 11:00 TuUL kansallinen juniorihallikilpailu Ilmoittautuneet
P11 60 m

Arvi Louramo                  TuUL                    8,87            8,87
Voitto Virjonen               TuUL                    8,92            8,92
Richard Lindqvist             TuUL                    9,18            9,18
Niklas Ojanen                 TuUL                    9,21            9,21
Arttu Rantala                 NakkVire                9,30            9,30
Juho Suonsaari                JyväskKU                9,64            9,64
Santeri Rantala               NakkVire                9,64            9,64
Voitto Säilä                  LänsiUU                 9,83            9,83
Eemeli Järvinen               TuUL                   10,14           10,14
Juho Männistö                 TuUL                   10,49           10,49
Eerik Häkli                   RaisKu                                 11,32
Tarmo Huiskala                TuUL                                        
Joonas Jäntti                 TuUL                                        
Vincent Kymäläinen            TuUL                                        
Emil Vuorio                   TuUL                                        

P11 800 m

Juho Männistö                 TuUL                                 3.19,94
Emil Vuorio                   TuUL                                 3.32,98
Vincent Winberg               IFRaseb                                     
Juho Suonsaari                JyväskKU                                    
Väinö Vuorinen                LittTU                                      
Arttu Rantala                 NakkVire                                    
Niki Sirén                    RaisKu                                      
Akseli Änäkkälä               SalVil                                      
Oscar Helin                   TuUL                                        
Vincent Kymäläinen            TuUL                                        

P11 Korkeus

Voitto Virjonen               TuUL                     141             141
Niklas Ojanen                 TuUL                     119             119
Juho Suonsaari                JyväskKU                 112             112
Voitto Säilä                  LänsiUU                  111             111
Arvi Louramo                  TuUL                     109             109
Vincent Kymäläinen            TuUL                                        

P11 Pituus

Voitto Virjonen               TuUL                    4,53            4,53
Richard Lindqvist             TuUL                    4,23            4,23
Arvi Louramo                  TuUL                    4,20            4,20
Niklas Ojanen                 TuUL                    4,07            4,07
Akseli Änäkkälä               SalVil                  3,96            3,96
Väinö Vuorinen                LittTU                  3,32            3,32
Juho Männistö                 TuUL                    3,11            3,11
Eemeli Järvinen               TuUL                    3,03            3,03
Juho Suonsaari                JyväskKU                                3,29
Arttu Rantala                 NakkVire                                3,86
Santeri Rantala               NakkVire                                3,02
Eerik Häkli                   RaisKu                                  2,44
Tarmo Huiskala                TuUL                                    2,88
Joonas Jäntti                 TuUL                                        
Vincent Kymäläinen            TuUL                                        

P11 Kuula

Niklas Ojanen                 TuUL                    8,86            8,86
Voitto Virjonen               TuUL                    8,86            8,86
Lukas Wahteristo              LittTU                  7,74            7,74
Tomas Haulisto                NaantLöy                7,37            7,37
Santeri Rantala               NakkVire                7,18            7,18
Richard Lindqvist             TuUL                    6,75            6,75
Eerik Häkli                   RaisKu                  6,42            6,42
Juho Suonsaari                JyväskKU                6,16            6,16
Arvi Louramo                  TuUL                    5,57            5,64
Valtteri Haanpää              ViialVa                                 4,99
Voitto Säilä                  LänsiUU                                 4,84
Tarmo Huiskala                TuUL                                        
Joonas Jäntti                 TuUL                                        
Vincent Kymäläinen            TuUL                                        

P13 60 m

Riku Naula                    TuUL                    8,25            8,25
Lukas Brandt                  NaantLöy                8,60            8,60
Julius Antola                 TuUL                    8,61            8,61
Martti Wallenius              KiukKi                  8,93            8,93
Eero Hakola                   LiedPa                  8,98            8,98
Lauri Loikkanen               LänsiUU                 9,04            9,04
Luca Jämsen                   SalVil                  9,17            9,17
Niklas Tamminen               TuUL                    9,17            9,17
Nikolas Lindén                LoimLei                 9,23            9,23
Ohto Heiskanen                HKV                     9,28            9,28
Noel Piirainen                TampPy                  9,58            9,58
Lauri Tahkola                 NaantLöy                                9,21
Samuli Saarikoski             KerU                                    9,74
Joona Auremaa                 NaantLöy                                9,82
Arttu Carne                   TuUL                                   10,82
Leevi Lakanmaa                TuUL                                   10,41
Emil Seppälä                  TuUL                                   10,64

P13 800 m

Ohto Heiskanen                HKV                                         
Jens-Aarne Kero               IFRaseb                                     
Samuli Saarikoski             KerU                                        
Atte Virtanen                 LiedPa                               2.47,73
Hannes Santavuori             NaantLöy                                    
Noah Laapio                   TurTo                                3.08,44
Matias Nyman                  TuUL                                        
Emil Seppälä                  TuUL                                        

P13 60 m aj

Jesse Kettunen                LänsiUU                 9,88            9,88
Viljami Launonen              NaantLöy               11,23           11,23
Lenni Majasuo                 TuUL                   12,00           11,43
Noel Piirainen                TampPy                 12,55           12,55
Arttu Carne                   TuUL                                   13,78
Nikolas Lindén                LoimLei                                     
Noah Laapio                   TurTo                                       
Roope Kirjavainen             TuUL                                        

P13 Pituus

Julius Antola                 TuUL                    4,62            4,62
Jesse Kettunen                LänsiUU                 4,10            4,51
Lauri Loikkanen               LänsiUU                 4,08            4,08
Lenni Majasuo                 TuUL                    3,90            3,90
Noel Piirainen                TampPy                  3,52            3,52
Ohto Heiskanen                HKV                     3,47            3,47
Arttu Carne                   TuUL                                    3,33
Eero Hakola                   LiedPa                                      
Nikolas Lindén                LoimLei                                     
Joona Auremaa                 NaantLöy                                    
Lukas Brandt                  NaantLöy                                    
Viljami Launonen              NaantLöy                                    
Lauri Tahkola                 NaantLöy                                    
Luca Jämsen                   SalVil                                      
Matias Nyman                  TuUL                                        

P13 Kuula

Riku Naula                    TuUL                   11,28           11,28
Jesse Kettunen                LänsiUU                10,25           10,25
Lauri Loikkanen               LänsiUU                 9,13            9,13
Martti Wallenius              KiukKi                  8,14            8,14
Viljami Launonen              NaantLöy                7,03            7,03
Roope Kirjavainen             TuUL                                        
Leevi Lakanmaa                TuUL                                        

P15 60 m

Oliver Öhman                  IFRaseb                 7,43            7,43
Antti Sainio                  TampPy                  7,68            7,68
Micke Bärlund                 TapE                    7,70            7,70
Rado Lindberg                 EsboIF                  7,72            7,72
Lauri Kylmäpuro               HKV                     8,17            8,17
Niko Myllynen                 TurWei                  8,52            8,52
Tomi Kuusisto                 TuUL                    8,75            8,75
Veikko Koski                  PorinYU                 8,80            8,80
Rasmus Tenkanen               IFRaseb                                 9,26
Edwin Itämeri                 TuUL                                    9,72
Kasper Kouvonen               TuUL                                    9,47
Eemil Kulmala                 VehmU                                   8,99

P15 800 m

Sisu Moilanen                 TuUL                 2.21,82         2.21,82
René-Peter Vuorio             MaarMa               2.26,35         2.26,35
Tatu Virtanen                 LiedPa               2.27,06         2.27,06
Oliver Asikainen              HKV                                  2.27,79
Jere Santaluoto               RaisKu               2.38,44         2.38,44
Aappo Thessler                HKV                                         
Veikko Koski                  PorinYU                                     

P15 60 m aj

Antti Sainio                  TampPy                  8,34            8,34
Rado Lindberg                 EsboIF                  8,95            8,95
Lauri Kylmäpuro               HKV                     9,09            9,09
René-Peter Vuorio             MaarMa                 11,13           11,13

P15 Korkeus

Eemil Kulmala                 VehmU                    166             166
René-Peter Vuorio             MaarMa                   150             150
Luca Jämsen                   SalVil                   131             138
Arttu Carne                   TuUL                     125             125
Niko Myllynen                 TurWei                                      

P15 Kuula

Paavo Puro                    SuolU                  15,24           15,24
Sami Porrasoja                RaisKu                 10,81           10,81
Artturi Gauffin               KaarUra                 9,41            9,41
Tomi Kuusisto                 TuUL                    9,09            9,09
Lauri Kurkela                 KaarUra                 8,07            8,07

P9 40 m

Eemeli Haikio                 TuUL                    6,73            6,73
Viljo Vuorinen                LittTU                  7,03            7,03
Samuel Kulmala                VehmU                   7,11            7,11
Tuomas Salmivirta             TurWei                  7,36            7,36
Eetu Ruoho                    TuUL                    7,58            7,58
Vilho Välimäki                KaarUra                 7,62            7,62
Anton Lindén                  LoimLei                 7,63            7,63
Vilho Virjonen                TuUL                    7,81            7,81
William Söderblom             MaarMa                  7,86            7,86
Veikko Plosila                TuUL                    7,92            7,92
Topias Savolainen             TuUL                    8,05            8,05
Alex Terho                    TuUL                    8,06            8,06
Veikka Akkola                 LiedPa                                      
Oskari Häkli                  RaisKu                                      
Eemil Aulas                   TuUL                                        
Oiva Huiskala                 TuUL                                        
Lukas Koivisto                TuUL                                        
Eemeli Kuosmanen              TuUL                                        
Topias Laihonen               TuUL                                    9,16
Noa Lehtomaa                  TuUL                                        
Hugo Rainio                   TuUL                                        

P9 800 m

Leo Kauppinen                 KaarUra                                     
William Söderblom             MaarMa                                      
Oskari Häkli                  RaisKu                                      
Eemeli Kuosmanen              TuUL                                        
Walter Lindroos               TuUL                                        
Hugo Rainio                   TuUL                                        

P9 Pituus

Eemeli Haikio                 TuUL                    3,77            3,77
Hugo Rainio                   TuUL                    3,36            3,36
Viljo Vuorinen                LittTU                  3,25            3,25
Samuel Kulmala                VehmU                   3,16            3,16
Vilho Virjonen                TuUL                    3,06            3,06
Veikko Plosila                TuUL                    2,96            2,96
Vilho Välimäki                KaarUra                 2,95            2,95
Tuomas Salmivirta             TurWei                  2,94            2,94
Anton Lindén                  LoimLei                 2,85            2,85
Topias Savolainen             TuUL                    2,79            2,79
Eetu Ruoho                    TuUL                    2,77            2,77
Alex Terho                    TuUL                    2,47            2,47
William Söderblom             MaarMa                  2,39            2,39
Topias Laihonen               TuUL                    2,02            2,02
Leo Kauppinen                 KaarUra                                     
Veikka Akkola                 LiedPa                                      
Oskari Häkli                  RaisKu                                      
Eemil Aulas                   TuUL                                        
Oiva Huiskala                 TuUL                                        
Otto Koffert                  TuUL                                        
Eemeli Kuosmanen              TuUL                                        
Noa Lehtomaa                  TuUL                                        

P9 Kuula

Vilho Virjonen                TuUL                    4,54            4,54
Anton Lindén                  LoimLei                 2,72            2,72
Vilho Välimäki                KaarUra                                     
Eemil Aulas                   TuUL                                        
Eemeli Haikio                 TuUL                                        
Oiva Huiskala                 TuUL                                        
Topias Laihonen               TuUL                                    3,54
Hugo Rainio                   TuUL                                        
Topias Savolainen             TuUL                                        


T11 60 m

Alisa Launonen                NaantLöy                8,69            8,69
Ida Pentinlehto               VahdTui                 8,97            8,97
Ellen Taponen                 SalVil                  9,19            9,19
Milja Välläri                 ToijVau                 9,36            9,36
Aada Palsio                   PiikkKe                 9,52            9,52
Janina Vuorenmaa              HyvsU                   9,61            9,61
Meea Kettunen                 LänsiUU                 9,69            9,69
Helmi Äärelä                  NakkVire                9,70            9,70
Jade Terho                    TuUL                    9,72            9,72
Nella Virtanen                NaantLöy                9,81            9,81
Venla-Maria Ihamäki           PorinYU                 9,82            9,82
Maija Wallenius               KiukKi                  9,88            9,88
Fanny Alari                   LiedPa                  9,92            9,92
Daniela Sipilä                NaguIF                  9,98            9,98
Pihla Lammela                 TuUL                   10,05           10,05
Iiris Levomäki                TuUL                   10,07           10,07
Ella Forslund                 LittTU                 10,08           10,08
Ilona Äärelä                  NakkVire               10,09           10,09
Minttu Lautkankare            NaantLöy               10,33           10,33
Sofia Lehtinen                TuUL                   10,48           10,48
Cecilia Välilä                LittTU                 10,75           10,75
Helmi Kaunismäki              TuUL                   10,91           10,91
Carolina Välilä               LittTU                 11,39           11,39
Aino Ivaldi                   PiikkKe                                     
Elena Höglund                 TuUL                                        
Oona Koivunen                 TuUL                                   10,80
Linnea Lehtisalo              TuUL                                   11,04
Nia Sjöroos                   TuUL                                        
Anni Suuronen                 TuUL                                   10,08
Taika Varjonen                TuUL                                   10,37

T11 800 m

Alicia Palomäki               IFRaseb                                     
Sara Honkakangas              LaitJy                                      
Neela Ihanmäki                LaitJy                                      
Elina Hakuni                  NaantLöy                                    
Minttu Lautkankare            NaantLöy                             3.32,02
Ilona Utriainen               RaisKu                                      
Paola Kero                    TuUL                                 3.04,04
Pihla Lammela                 TuUL                                        
Noora Lukkarinen              TuUL                                        
Taika Varjonen                TuUL                                 3.34,63

T11 Korkeus

Alisa Launonen                NaantLöy                 139             139
Venla Murto                   NakkVire                 135             135
Sara Honkakangas              LaitJy                   128             128
Emma Toivonen                 LoimLei                  125             125
Helmi Paananen                LänsiUU                  125             125
Emma Suovanen                 VahdTui                  123             123
Meea Kettunen                 LänsiUU                  121             121
Minttu Lautkankare            NaantLöy                 104             104
Siina Kossa                   SauvU                    104             104
Aino Tarkki                   TuUL                                        

T11 Pituus

Alisa Launonen                NaantLöy                4,86            4,86
Helmi Äärelä                  NakkVire                4,06            4,06
Aada Palsio                   PiikkKe                 4,06            4,06
Emma Toivonen                 LoimLei                 4,00            4,00
Ellen Taponen                 SalVil                  3,82            3,90
Janina Vuorenmaa              HyvsU                   3,80            3,80
Milja Välläri                 ToijVau                 3,78            3,78
Venla Murto                   NakkVire                3,62            3,62
Maija Wallenius               KiukKi                  3,57            3,57
Helmi Paananen                LänsiUU                 3,57            3,57
Pihla Lammela                 TuUL                    3,48            3,48
Noora Lukkarinen              TuUL                    3,39            3,39
Ilona Äärelä                  NakkVire                3,38            3,38
Iiris Levomäki                TuUL                    3,37            3,37
Fanny Alari                   LiedPa                  3,36            3,39
Cecilia Välilä                LittTU                  3,30            3,30
Minttu Lautkankare            NaantLöy                3,29            3,29
Jade Terho                    TuUL                    3,29            3,39
Daniela Sipilä                NaguIF                  3,24            3,24
Helmi Kaunismäki              TuUL                    3,24            3,24
Sofia Lehtinen                TuUL                    3,05            3,05
Carolina Välilä               LittTU                  2,74            2,74
Nia Sjöroos                   TuUL                    2,65            2,74
Sara Honkakangas              LaitJy                                  3,25
Neela Ihanmäki                LaitJy                                  3,36
Elina Hakuni                  NaantLöy                                3,60
Elena Höglund                 TuUL                                    2,91
Oona Koivunen                 TuUL                                    3,70
Linnea Lehtisalo              TuUL                                    2,95
Anni Suuronen                 TuUL                                    3,43
Taika Varjonen                TuUL                                    3,24
Viivi Ruohonen                TurWei                                  3,01
Emma Suovanen                 VahdTui                                 3,84

T11 Kuula

Helmi Äärelä                  NakkVire               10,01           10,01
Charlotte Knape               IFSibboV                8,67            8,67
Senja Kärhä                   SomE                    8,66            8,66
Alisa Launonen                NaantLöy                7,96            7,96
Ellen Taponen                 SalVil                  7,81            7,81
Fanny Alari                   LiedPa                  7,63            7,63
Helmi Paananen                LänsiUU                 7,47            7,47
Wilhelmiina Mäkelä            MarttMu                 7,43            7,81
Meea Kettunen                 LänsiUU                 7,08            7,08
Ilona Äärelä                  NakkVire                6,90            6,90
Emma Toivonen                 LoimLei                 6,43            6,43
Viivi Ruohonen                TurWei                  6,43            6,43
Elina Hakuni                  NaantLöy                6,29            6,29
Maija Wallenius               KiukKi                  6,09            6,09
Cecilia Välilä                LittTU                  5,87            5,87
Minttu Lautkankare            NaantLöy                5,65            5,65
Elena Höglund                 TuUL                    5,37            5,37
Daniela Sipilä                NaguIF                  5,33            5,33
Linnea Lehtisalo              TuUL                    3,98            4,03
Carolina Välilä               LittTU                  3,74            3,74
Nia Sjöroos                   TuUL                    3,59            3,59
Sofia Lehtinen                TuUL                                    4,40

T13 60 m

Iida Kastarinen               TampPy                  8,40            8,40
Enni Virjonen                 TuUL                    8,54            8,53
Aada Kalliola                 RaisKu                  8,61            8,61
Silja Niemi                   MäntsU                  8,65            8,65
Vilma Koski                   PorinYU                 8,68            8,68
Vilma Luontila                TampPy                  8,72            8,72
Ida Mäki                      LoimLei                 8,77            8,77
Silja Filenius                HIFK                    8,86            8,86
Josefiina Tenovuo             TuUL                    8,88            8,88
Neea Keso                     TampPy                  8,91            8,91
Rauha Rajainmäki              PorinYU                 8,92            8,92
Juuli Markkula                TampPy                  9,05            9,05
Siiri Äänismaa                TurWei                  9,21            9,21
Ida Leppänen                  TuUL                    9,29            9,29
Aava Koskinen                 TuUL                    9,32            9,32
Mimmi Mäkinen                 TampPy                  9,44            9,44
Stella Lehtisalo              TuUL                    9,72            9,72
Armida Suomi                  LänsiUU                 9,73            9,73
Niina Pettersson              TuUL                    9,75            9,75
Veera Joutlahti               LänsiUU                 9,93            9,93
Venla Lehtinen                TuUL                    9,94            9,94
Linda Ojala                   PiikkKe                10,00           10,00
Lotta Kero                    TuUL                   10,58           10,58
Helmi Säilä                   LänsiUU                                     
Milla Aarnio                  NaantLöy                                9,56
Iida Vähätalo                 NaantLöy                                9,36
Rosa Karlsson                 TuUL                                    9,89
Aura Rajamäki                 TuUL                                   11,85

T13 800 m

Nanna Kukkula                 KalVa                                3.01,97
Hanna Mustonen                KeskiUYU                             2.48,93
Armida Suomi                  LänsiUU                                     
Helmi Säilä                   LänsiUU                                     
Iida Vähätalo                 NaantLöy                             2.49,56
Mimmi Mäkinen                 TampPy                                      
Roosa Fagerström              TuUL                                 2.38,83
Lotta Kero                    TuUL                                        
Iida Ruoho                    TuUL                                 2.53,99

T13 60 m aj

Iida Kastarinen               TampPy                  9,70            9,70
Juuli Markkula                TampPy                 10,21           10,21
Vilma Luontila                TampPy                 10,77           10,77
Vilma Koski                   PorinYU                10,84           10,84
Ida Leppänen                  TuUL                   11,48           11,48
Anni Koskinen                 LittTU                 11,62           14,18
Rauha Rajainmäki              PorinYU                13,01           13,01
Helmi Äärelä                  NakkVire                                    
Roosa Fagerström              TuUL                                   12,77

T13 Pituus

Iida Kastarinen               TampPy                  5,12            5,12
Vilma Luontila                TampPy                  4,63            4,63
Ida Mäki                      LoimLei                 4,53            4,53
Rauha Rajainmäki              PorinYU                 4,39            4,39
Juuli Markkula                TampPy                  4,38            4,38
Josefiina Tenovuo             TuUL                    4,24            4,24
Neea Keso                     TampPy                  4,21            4,21
Siiri Äänismaa                TurWei                  4,14            4,14
Iida Ruoho                    TuUL                    4,06            4,06
Ida Leppänen                  TuUL                    3,79            3,81
Silja Niemi                   MäntsU                  3,70            4,01
Mimmi Mäkinen                 TampPy                  3,65            3,65
Niina Pettersson              TuUL                    3,60            3,60
Anni Koskinen                 LittTU                                  3,59
Vilma Toivonen                LoimLei                                     
Veera Joutlahti               LänsiUU                                     
Lilli Lindgren                LänsiUU                                     
Armida Suomi                  LänsiUU                                     
Helmi Säilä                   LänsiUU                                     
Milla Aarnio                  NaantLöy                                    
Linda Ojala                   PiikkKe                                     
Lotta Kero                    TuUL                                        
Venla Lehtinen                TuUL                                    2,92
Stella Lehtisalo              TuUL                                    3,37

T13 Kuula

Pinja Kärhä                   SomE                   13,27           13,27
Roosa Haanpää                 ViialVa                12,21           12,21
Venla Kärhä                   SomE                   11,47           11,47
Enni Virjonen                 TuUL                    9,67            9,67
Silja Niemi                   MäntsU                  9,13            9,13
Elli Paananen                 LänsiUU                 8,38            8,38
Neea Keso                     TampPy                  8,30            8,30
Veera Joutlahti               LänsiUU                 8,23            8,23
Aava Koskinen                 TuUL                    7,79            7,79
Anni Koskinen                 LittTU                  7,66            7,66
Amanda Rauvola                TuUL                    6,67            6,85
Aura Rajamäki                 TuUL                    6,47            6,47
Vilma Toivonen                LoimLei                                     
Milla Aarnio                  NaantLöy                                    
Iida Vähätalo                 NaantLöy                                    
Niina Pettersson              TuUL                                        
Venla Katvesoja               VehmKi                                      

T15 60 m

Siiri Siirtola                HKV                     8,04            8,04
Tinja Pirttikoski             TuUL                    8,21            8,21
Olivia Kärki                  LauttLu                 8,45            8,45
Minea Lindén                  LoimLei                 8,48            8,48
Saara Eriksson                HIFK                    8,49            8,42
Fia Casagrande                TuUL                    8,56            8,56
Felicia Ayelbassa             TuUL                    8,58            8,58
Julia Pihlström               TuUL                    8,58            8,58
Emilin Ayelbassa              TuUL                    8,66            8,66
Sini-Minea Saarikoski         KerU                    8,71            8,71
Lotta Kirjavainen             TuUL                    8,71            8,71
Hilma Karonen                 LiedPa                  8,84            8,84
Aada Haavisto                 TuUL                    8,93            8,93
Lotta Helkearo                TuUL                    8,93            8,93
Mila Jokinen                  VammsVoi                8,95            8,95
Linnea Kero                   TuUL                    9,07            9,07
Marianelle Koskinen           TurWei                  9,09            9,09
Kiia Ihanmäki                 LaitJy                  9,23            9,23
Felicia Malanin               TuUL                    9,32            9,20
Erica Höglund                 TuUL                    9,66            9,66
Isabella Edelman              NurmijYU                9,71            9,49
Annika Koistinen              TuUL                                    8,91

T15 800 m

Chantelle Peter               HKV                  2.23,18         2.23,18
Alisa Emaldynova              SalVil               2.28,32         2.28,32
Linnea Kero                   TuUL                 2.32,83         2.32,83
Sini-Minea Saarikoski         KerU                                 2.26,89
Elsa Karjalainen              TuUL                                 2.33,30
Ella Rajamäki                 TuUL                                 2.37,02
Emma Tuominen                 TuUL                                        
Mila Jokinen                  VammsVoi                                    

T15 60 m aj

Siiri Siirtola                HKV                     8,93            8,93
Saima Kossa                   SauvU                   9,57            9,57
Mea Toivonen                  UudKK                   9,67            9,67
Olivia Kärki                  LauttLu                 9,69            9,69
Evita Santala                 KeskiUYU                9,71            9,71
Julia Pihlström               TuUL                   10,39           10,39
Kiia Ihanmäki                 LaitJy                 10,41           10,41
Emilin Ayelbassa              TuUL                   10,49           10,49
Rania Toivonen                UudKK                  10,56           10,56
Julia Laapio                  TuUL                   10,99           10,99
Pinja Siljanto                TuUL                   11,18           11,18
Mathilda Gustafsson           TuUL                   11,19           11,19
Aino Aalto                    HämeenlTa                              10,56
Salla Mäkipere                LiedPa                                      
Fia Casagrande                TuUL                                        

T15 Korkeus

Aino Aalto                    HämeenlTa                172             173
Siiri Siirtola                HKV                      155             157
Aada Haavisto                 TuUL                     145             145
Hanna Mustonen                KeskiUYU                 144             144
Pinja Siljanto                TuUL                     143             143
Elli Paananen                 LänsiUU                  136             136
Lilli Lindgren                LänsiUU                  132             132
Myrmidia Mörönen              TuUL                     131             131

T15 Kuula

Karoliina Reunanen            KuusjHu                 8,42            8,42
Maija Männistö                TuUL                    7,85            7,85
Myrmidia Mörönen              TuUL                    7,07            7,07
Minttu Laurila                TuUL                   13,46           13,46
Aino Aalto                    HämeenlTa              11,44           11,44
Marianelle Koskinen           TurWei                 10,38           10,38
Isabella Edelman              NurmijYU                                    
Erica Höglund                 TuUL                                        

T9 40 m

Pinja Luontila                TampPy                  6,61            6,61
Edith Tuominen                LiedPa                  6,94            6,94
Isabel Lindqvist              TuUL                    7,15            7,15
Pihla Halava                  LittTU                  7,16            7,16
Ilona Rantala                 NakkVire                7,25            7,25
Viola Vuorinen                LittTU                  7,40            7,40
Vanessa Rauvola               LiedPa                  7,44            7,44
Lotta Mäkelä                  NaantLöy                7,50            7,50
Roosa Arfman                  TuUL                    7,57            7,57
Tara Ruohola                  TuUL                    7,69            7,69
Sohvi Mäkinen                 TampPy                  7,75            7,75
Alexandra Söderblom           MaarMa                  7,81            7,81
Hilda Vuohijoki               MaarMa                  7,91            7,91
Mira Montonen                 NurmijYU                7,94            7,94
Elsa Tarkki                   TuUL                    7,99            7,99
Oona Palenius                 MaarMa                  8,05            8,05
Saana Haikio                  TuUL                    8,05            8,05
Lotta Montonen                NurmijYU                8,55            8,55
Uuna Eirtovaara               KaarUra                 9,42            9,42
Maria Fugleberg               TuUL                                        
Emilia Helenius               TuUL                                        
Sorya Junttila                TuUL                                        
Emma Ketola                   TuUL                                    8,53
Fiona Lehtinen                TuUL                                        
Elina Suuronen                TuUL                                        
Ella Tuomisto                 TuUL                                        
Lilja Öhman                   TuUL                                        
Hilla Kalliomäki              ValkKa                                      

T9 800 m

Vanessa Rauvola               LiedPa                                      
Alexandra Söderblom           MaarMa                                      
Hilda Vuohijoki               MaarMa                                      
Lotta Mäkelä                  NaantLöy                                    
Sohvi Mäkinen                 TampPy                                      
Stella Heinonen               TuUL                                        
Emilia Helenius               TuUL                                        
Elena Kero                    TuUL                                 3.11,77
Isabel Lindqvist              TuUL                                        

T9 Pituus

Edith Tuominen                LiedPa                  3,58            3,58
Pinja Luontila                TampPy                  3,49            3,49
Ilona Rantala                 NakkVire                3,46            3,46
Isabel Lindqvist              TuUL                    3,34            3,34
Alexandra Söderblom           MaarMa                  3,16            3,16
Vanessa Rauvola               LiedPa                  3,04            3,04
Elsa Tarkki                   TuUL                    2,95            2,95
Viola Vuorinen                LittTU                  2,86            2,86
Sohvi Mäkinen                 TampPy                  2,80            2,80
Tara Ruohola                  TuUL                    2,71            2,71
Hilda Vuohijoki               MaarMa                  2,66            2,66
Lilja Öhman                   TuUL                    2,63            2,63
Oona Palenius                 MaarMa                  2,59            2,59
Mira Montonen                 NurmijYU                2,53            2,53
Saana Haikio                  TuUL                    2,45            2,45
Lotta Montonen                NurmijYU                2,28            2,28
Uuna Eirtovaara               KaarUra                 1,85            1,85
Pihla Heimo                   KaarUra                                 3,03
Aino Vuoriaho                 LaitJy                                      
Pihla Halava                  LittTU                                  3,08
Maria Fugleberg               TuUL                                        
Emilia Helenius               TuUL                                        
Sorya Junttila                TuUL                                        
Fiona Lehtinen                TuUL                                        
Ella Tuomisto                 TuUL                                        
Hilla Kalliomäki              ValkKa                                      
Veera Haanpää                 ViialVa                                 2,55

T9 Kuula

Pinja Luontila                TampPy                  5,58            5,58
Mira Montonen                 NurmijYU                5,50            5,50
Hilla Kalliomäki              ValkKa                  5,39            5,39
Edith Tuominen                LiedPa                  5,19            5,19
Veera Haanpää                 ViialVa                 4,60            4,60
Vanessa Rauvola               LiedPa                  4,50            4,50
Ilona Rantala                 NakkVire                4,34            4,34
Isabel Lindqvist              TuUL                    4,08            4,08
Pihla Halava                  LittTU                  3,87            3,87
Oona Palenius                 MaarMa                  3,27            3,27
Stella Heinonen               TuUL                    3,14            3,14
Aino Vuoriaho                 LaitJy                                      
Hilda Vuohijoki               MaarMa                                      
Lotta Montonen                NurmijYU                                    
Sohvi Mäkinen                 TampPy                                      
Roosa Arfman                  TuUL                                        
Fiona Lehtinen                TuUL                                        
Tara Ruohola                  TuUL                                        
Elsa Tarkki                   TuUL                                        
Ella Tuomisto                 TuUL                                        
Lilja Öhman                   TuUL