Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Ilmoittautuneet
M 100m
Tuukka Tuohino	        Pohjan Koitto	        13,12	12,79
Mika Niskala	        Pohjan Koitto		
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto	        11,32	11,32
Juha-Pekka Holm	        Kivijärven Kivekkäät		13,99
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	12,24	12,24
Elias Saief Ennasser	HaparandaTornio Track and Field Club		
Pauli Rytilahti	        Lapin Lukko		

M 200m
Tuukka Tuohino	        Pohjan Koitto		26,60
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot		
Elias Saief Ennasser	HaparandaTornio Track and Field Club		
Pauli Rytilahti	        Lapin Lukko	
	
M 400m
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot		1.16,11
Jari Ruonala	        Rovaniemen Roadrunners		50,85
Mikko Rahkola	        Pudasjärven Urheilijat	52,57	51,57
Jukka Vaara	        Rovaniemen Roadrunners	1.01,17	1.01,17

M 800m
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot		2.53,28
Sami Karjalainen	Posion Pyrintö		
Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö		
Eero Vuollet	        Posion Pyrintö	        2.18,71	2.13,48
Aimo Määttä	        Rovaniemen Roadrunners	2.39,98	2.31,94
Roope Haapakangas	Pyhäjärven Pohti		2.04,24

M 3000m
Chapangwa Lubambo	Kuusamon Erä-Veikot		
Markus Isola	        Muurolan Kisaveikot	
	
M Korkeus
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot		135

M Seiväs
Antti Kois	        Alavieskan Viri	390	490

M Pituus
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	5,85	5,85
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot		3,88

M Kolmiloikka
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto	        13,87	13,87
Konsta Keijonen	        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
Aaro Davidila	        Lapin Lukko		
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

M Kiekko
Kai Koljonen	        Haukiputaan Veikot	
	
M Moukari
Jussi Syväniemi	        Arctic Athletics Rovaniemi	50,23	56,32

N 100m
Jandeh Jallow	        Oulun Pyrintö	                12,21	11,95
Aino Rajanen	        Pohjan Koitto	                13,58	13,58
Pinja Purola	        Oulun Pyrintö	                13,18	12,90
Kiia Perkaus	        Pohjan Koitto		        14,23
Emma Mäkikallio	        Pohjan Koitto		        12,14
Essi Kurtti	        Oulun Pyrintö	                13,76	12,97
Sanni Hirttiö	        Pohjan Koitto	                13,48	13,48
Tiia Järvinen	        Veitsiluodon Kisaveikot	        12,49	12,22
Sonja Posio	        Kuusamon Erä-Veikot		14,31
Ilona Kamunen	        Kuivasjärven Aura	        13,18	13,13
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto	                12,73	12,67
Elmi-Liinu Mulari	Pohjan Koitto	                14,49	13,81
Milla Nevalainen	Pohjan Koitto	                14,55	13,87
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot		12,83
Amanda Hiltula	        Veitsiluodon Kisaveikot		13,53
Suvi Heikkinen	        Suomussalmen Rasti	        12,94   13,04
Veera Pudas             Veitsiluodon Kisaveikot	        12,12   12,39

N 200m
Emma Mäkikallio	        Pohjan Koitto	                24,84	24,84
Essi Kurtti	        Oulun Pyrintö	                27,99	27,67
Ilona Kamunen	        Kuivasjärven Aura	        27,22	27,22
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto	                26,37	26,37
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot	        24,96	24,96
Suvi Heikkinen	        Suomussalmen Rasti		
Emmi Heikkinen	        Kajaanin Kipinä		

N 400m
Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		1.02,69
Maija Tukeva	        Ähtärin Urheilijat		58,01
Iina Takkula	        Kuivasjärven Aura	        1.00,08	59,35

N 3000m
Enni Petrelius	        Pohjan Koitto	               10.52,96	10.43,17
Lotta Malmivaara	Runners Club		
Katariina Kärkkäinen	Iisalmen Visa		
Jenni Ojala	        Pohjan Koitto	               11.50,26	11.11,78

N Korkeus
Sofia Heikonen	        Veitsiluodon Kisaveikot		

N Seiväs
Kiia Perkaus	        Pohjan Koitto	                300	305
Milla Nevalainen	Pohjan Koitto		

N Pituus
Sonja Posio	        Kuusamon Erä-Veikot	        4,41	4,41
Elmi-Liinu Mulari	Pohjan Koitto	                4,48	4,62
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot	        5,08	5,15
Katja Kangas	        Pohjan Koitto	                5,89	6,12
Venla Rutanen	        Kuivasjärven Aura		
Sara Niukkanen	        Pohjan Koitto

N Kolmiloikka		
Ella Nisula	        Kuivasjärven Aura		

N Kiekko
Anni Liikanen	        Kuusamon Erä-Veikot	        30,68	31,29
Enni Aula	        Pohjan Koitto	                46,19	46,19

N Moukari
Anni Liikanen	        Kuusamon Erä-Veikot	        44,72	44,72
Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet	        41,25	41,25
Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö	                60,32	61,08
Jessica Preiman	        Haparanda SKT Friidrott		

N Keihäs
Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet	43,53	49,40
Merja Perätalo	        Ylikiimingin Nuijamiehet	
	
P5 40m
Lauri Leisto	        Lapin Lukko		
Roni Jurvelin			
Saku Hyrkäs			
Liam Väisänen	
Luka Klaavuniemi
		
P5 Pallonheitto
Lauri Leisto	        Lapin Lukko		
Roni Jurvelin			
Saku Hyrkäs			
Liam Väisänen	
Luka Klaavuniemi		

T5 40m
Nanna Vaattovaara	Lapin Lukko		
Vivienne Knutar	
Alma Summanen	
Mai-Marie Pitkänen	

T5 Pallonheitto
Nanna Vaattovaara	Lapin Lukko		
Vivienne Knutar	
Alma Summanen		

P7 40m
Ilari Luukkonen	        Kuusamon Erä-Veikot		
Jasper Hämäläinen	Pohjan Koitto		
Nuutti Hietala			
Peetu Saukko	        Pohjan Koitto		
Joel Petrelius	        Lapin Lukko		
Juho Jarva	        Muurolan Kisaveikot		
Luka Väisänen			

P7 Pallonheitto
Ilari Luukkonen	         Kuusamon Erä-Veikot		
Jasper Hämäläinen	 Pohjan Koitto		
Peetu Saukko	         Pohjan Koitto		
Joel Petrelius	         Lapin Lukko		
Juho Jarva	         Muurolan Kisaveikot		
Luka Väisänen			

T7 40m
Nella Vaattovaara	 Lapin Lukko		
Ellen Hovila	         Lapin Lukko		
Aada Hyrkäs	         Pohjan Koitto		
Victoria Knutar			
Tessa Jansson	         Pohjan Koitto	
	
T7 Pallonheitto
Nella Vaattovaara	 Lapin Lukko		
Aada Hyrkäs	         Pohjan Koitto		
Victoria Knutar			
Tessa Jansson	         Pohjan Koitto	
	
P9 40m
Rooney Ojo	         Lapin Lukko	        6,95	6,95
Kevin Knutar	         Gamlakarleby IF	7,01	7,01
Antti-Pentti Määttä	 Kuusamon Erä-Veikot	7,40	7,40
Ilmari Hietala			
Antti Väisänen	         Pohjan Koitto	
	
P9 1000m
Kevin Knutar	         Gamlakarleby IF	4.19,64	4.19,64
Henrik Santavuori	 Naantalin Löyly	4.10,15	4.10,15
Ilmari Hietala			

P9 Pituus
Rooney Ojo	         Lapin Lukko	        3,50	3,50
Kevin Knutar	         Gamlakarleby IF	3,39	3,39
Antti-Pentti Määttä	 Kuusamon Erä-Veikot	2,82	2,82
Ilmari Hietala			
Onni Syväniemi	         Arctic Athletics
		
T9 40m
Saana Daavittila	 Pohjan Koitto		7,92
Helmi-Tuuli Heiskanen	 Kenttäurheilijat -58	7,01	7,01
Ella Pesonen	         Pohjan Koitto		
Karin Hovila	         Lapin Lukko	        7,30	7,30
Aava Kekkonen	         Oulun Pyrintö	        8,92	8,92
Maria Hänninen	         Kuusamon Erä-Veikot		
Ellen Poikela	         Pohjan Koitto		
Iina Jurvelin	         Pohjan Koitto	        7,91	7,91
Saana Mäkelä	         Oulun Pyrintö		
Milka Ollila	         Oulun Pyrintö	        7,49	7,49
Milja Hulkko	         Lapin Lukko	        8,23	8,23
Kerttu Inkilä	         Pohjan Koitto	        7,01	7,01
Elle Pyhäjärvi	         Pohjan Koitto		
Elma Klaavuniemi	 Yli-Iin Naseva	        8,10	8,10
Iisa Klaavuniemi	 Yli-Iin Naseva	        9,14	9,14
Vanessa Knutar	         Gamlakarleby IF	7,27	7,21
Essi Jarva	         Muurolan Kisaveikot		
Lyydia Kontiosalo	 Pohjan Koitto	
	
T9 1000m
Ella Pesonen	         Pohjan Koitto		
Karin Hovila	         Lapin Lukko		4.21,24
Iina Jurvelin	         Pohjan Koitto		
Elma Klaavuniemi	 Yli-Iin Naseva		
Vanessa Knutar	         Gamlakarleby IF	4.14,45	4.14,45
Seela Oinas	         Pohjan Koitto		4.32,87
Lyydia Kontiosalo	 Pohjan Koitto	
	
T9 Pituus
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	        2,79	2,79
Helmi-Tuuli Heiskanen	Kenttäurheilijat -58	3,29	3,29
Karin Hovila	        Lapin Lukko	        2,92	2,92
Aava Kekkonen	        Oulun Pyrintö	        2,27	2,27
Maria Hänninen	        Kuusamon Erä-Veikot		
Ellen Poikela	        Pohjan Koitto		2,18
Iina Jurvelin	        Pohjan Koitto	        2,86	2,86
Saana Mäkelä	        Oulun Pyrintö	        2,15	2,15
Milka Ollila	        Oulun Pyrintö	        2,85	2,85
Milja Hulkko	        Lapin Lukko	        2,20	2,20
Kerttu Inkilä	        Pohjan Koitto	        3,54	3,54
Elle Pyhäjärvi	        Pohjan Koitto		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	        2,41	2,41
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	        1,82	1,82
Vanessa Knutar	        Gamlakarleby IF	        3,22	3,22
Seela Oinas	        Pohjan Koitto	        2,79	2,79
Essi Jarva	        Muurolan Kisaveikot		
Lyydia Kontiosalo	Pohjan Koitto		
Ilona Syväniemi	        Arctic Athletics		
Enni Laakkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	
	
P11 60m
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	        9,62	9,62
Nooa Seitaniemi	        Oulun Pyrintö	        10,02	10,02
Juho Daavittila	        Pohjan Koitto	        9,78	9,78
Eemil Poikela	        Pohjan Koitto		
Aamos Oinas	        Pohjan Koitto	        10,20	10,20
Eetu Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	9,78	9,78
Jouni Peltokumpu	Kuusamon Erä-Veikot	10,73	10,73
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	9,72	9,72
Martti Ollila	        Oulun Pyrintö	        9,38	9,38
Llyod Ojo	        Lapin Lukko	        8,65	8,65
Pyry Heiskanen  	Kenttäurheilijat -58	9,22	9,22
Nooa Halme	        Lapin Lukko	        9,56	9,56
Tobias Kylmänen	        Lapin Lukko	        9,72	9,72
Marius Pitkänen	        Pohjan Koitto		
Niko Vatanen	        Lapin Lukko		10,03
Pete Karppinen	        Lapin Lukko	        9,21	9,21
Matias Forss	        Lapin Lukko	
Joona Väkeväinen        Oulun Pyrintö	

P11 1000m
Nooa Seitaniemi 	Oulun Pyrintö		
Eemil Poikela	        Pohjan Koitto		
Nooa Halme	        Lapin Lukko	       3.36,83	3.36,83
Tobias Kylmänen	        Lapin Lukko	       3.22,81	3.22,81
Marius Pitkänen	        Pohjan Koitto	       3.26,04	3.26,04
Joona Väkeväinen        Oulun Pyrintö

P11 60m aidat
Nooa Seitaniemi	        Oulun Pyrintö		
Martti Ollila	        Oulun Pyrintö		
Llyod Ojo	        Lapin Lukko		
Pyry Heiskanen	        Kenttäurheilijat -58	10,73	10,73
Riko Mäntyranta	        Kuivasjärven Aura		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	
	
P11 Korkeus
Juho Daavittila	        Pohjan Koitto		
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		120
Martti Ollila	        Oulun Pyrintö		        111
Pete Karppinen	        Lapin Lukko		        122
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	        120	120

P11 Pituus
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	             3,96	3,96
Nooa Seitaniemi	        Oulun Pyrintö	             3,69	3,69
Juho Daavittila	        Pohjan Koitto	             3,40	3,40
Eetu Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	     3,65	3,65
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	     3,73	3,95
Martti Ollila	        Oulun Pyrintö	             3,35	3,35
Llyod Ojo	        Lapin Lukko	             4,85	4,85
Pyry Heiskanen	        Kenttäurheilijat -58	     4,40	4,40
Nooa Halme	        Lapin Lukko	             4,02	4,02
Tobias Kylmänen	        Lapin Lukko	             3,89	3,89
Pete Karppinen	        Lapin Lukko	             4,21	4,21
Riko Mäntyranta	        Kuivasjärven Aura	     3,70	3,70
Matias Forss	        Lapin Lukko		

P11 Kiekko
Juho Daavittila	        Pohjan Koitto		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		12,00

P11 Keihäs
Aamos Oinas	        Pohjan Koitto	24,52	24,52
Eetu Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot		
Llyod Ojo	        Lapin Lukko		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	25,27	25,27

P11 Moukari
Onni Syväniemi          Arctic Athletics Rovaniemi

T11 60m 
Justiina Aho	        Pohjan Koitto	        9,82	9,82
Lumi Isokääntä	        Kuusamon Erä-Veikot	11,08	11,08
Alisa Luukkonen        	Kuusamon Erä-Veikot	10,47	10,47
Miia Laakkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	11,22	11,22
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	        10,43	10,43
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	        9,84	9,73
Lilli Haataja	        Pohjan Koitto		
Ilona Kauppila	        Oulun Pyrintö	        11,16	11,16
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	        10,91	10,91
Milla Pasma	        Kuivasjärven Aura		10,45
Saana Ollila	        Lapin Veikot	        9,50	9,50
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	9,67	9,67
Petriina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	9,51	9,51
Helmi-Tuuli Heiskanen	Kenttäurheilijat -58		10,94
Marina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	11,01	11,01
Saana Posio	        Kuusamon Erä-Veikot		
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto	        9,68	9,68
Elma Tiihonen	        Pohjan Koitto		

T11 1000m
Lumi Isokääntä   	Kuusamon Erä-Veikot		4.51,77
Alisa Luukkonen 	Kuusamon Erä-Veikot	4.18,47	4.18,47
Lilli Haataja   	Pohjan Koitto		
Saana Ollila    	Lapin Veikot	        3.55,16	3.55,16
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	4.21,37	4.13,64
Petriina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	4.09,88	4.09,88
Marina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	4.56,46	4.56,46
Elsa Erkkilä	        Kuivasjärven Aura	3.42,26	3.42,26
Elma Tiihonen	        Pohjan Koitto		

T11 60m aidat
Justiina Aho	        Pohjan Koitto		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Saaga Saniola   	Pohjan Koitto		
Ilona Kauppila  	Oulun Pyrintö		
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Milla Pasma	        Kuivasjärven Aura		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Petriina Määttä 	Kuusamon Erä-Veikot		
Marina Määttä   	Kuusamon Erä-Veikot		
Eden Sieppi     	Pohjan Koitto		11,65
Elsa Erkkilä    	Kuivasjärven Aura	11,82	11,82

T11 Korkeus 
Justiina Aho	        Pohjan Koitto	        105	105
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		92
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	        125	125
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Milla Pasma	        Kuivasjärven Aura	125	125
Petriina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot		105
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto	        120	125
Senja Pesonen	        Kuusamon Erä-Veikot		110
Janna Juujärvi	        Lapin Lukko		

T11 Pituus
Justiina Aho	        Pohjan Koitto	        3,73	3,73
Lumi Isokääntä	        Kuusamon Erä-Veikot	2,75	2,75
Alisa Luukkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	3,35	3,35
Miia Laakkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	3,23	3,23
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	        3,19	3,19
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	        3,77	3,77
Lilli Haataja	        Pohjan Koitto		
Ilona Kauppila	        Oulun Pyrintö	        2,82	2,82
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	        3,15	3,15
Milla Pasma	        Kuivasjärven Aura	3,84	3,84
Saana Ollila	        Lapin Veikot	        3,89	3,89
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	3,79	3,79
Petriina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	3,99	3,99
Marina Määttä	        Kuusamon Erä-Veikot	2,83	2,89
Saana Posio	        Kuusamon Erä-Veikot	2,97	2,97
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto	        4,09	4,09
Senja Pesonen	        Kuusamon Erä-Veikot	3,34	3,37

T11 Kiekko
Miia Laakkonen	        Kuusamon Erä-Veikot		
Ilona Kauppila	        Oulun Pyrintö		8,33
Senja Pesonen	        Kuusamon Erä-Veikot	17,67	17,67
Ilona Syväniemi         Arctic Athletics Rovaniemi

T11 Moukari
Senja Pesonen	        Kuusamon Erä-Veikot		

T11 Keihäs
Miia Laakkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	18,32	18,32
Lilli Haataja	        Pohjan Koitto		
Ilona Kauppila	        Oulun Pyrintö	        10,99	10,99
Senja Pesonen	        Kuusamon Erä-Veikot	14,03	14,03
Enni Jokkala	        Porvoon Urheilijat	10,00	10,00

P13 60m
Elia Seitaniemi	        Oulun Pyrintö		
Erkka Petrelius	        Pohjan Koitto	        9,60	9,60
Väinö Kekkonen	        Oulun Pyrintö		9,34
Matias Maaninka	        Kuusamon Erä-Veikot		
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	9,11	9,11

P13 1000m
Erkka Petrelius	        Pohjan Koitto	        3.28,23	3.28,23
Matias Maaninka	        Kuusamon Erä-Veikot		
Hannes Santavuori	Naantalin Löyly	        3.12,64	3.12,64

P13 60m aidat
Väinö Kekkonen	        Oulun Pyrintö	        12,30	12,30
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	11,55	11,21

P13 Korkeus
Elia Seitaniemi	        Oulun Pyrintö	        127	127
Erkka Petrelius	        Pohjan Koitto		110
Väinö Kekkonen	        Oulun Pyrintö	        127	135
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	130	130

P13 Seiväs
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	265	266
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	        200	200

P13 Pituus
Elia Seitaniemi	        Oulun Pyrintö		
Väinö Kekkonen	        Oulun Pyrintö		

P13 Keihäs
Erkka Petrelius	        Pohjan Koitto		21,85
Väinö Kekkonen	        Oulun Pyrintö		19,55
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	34,08	34,08
Waltteri Söderlund	Lapin Lukko	        35,36	35,36

T13 60m
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	8,24	8,24
Anni Lintelä	        Pohjan Koitto	        9,61	9,41
Iida Peltokumpu	        Kuusamon Erä-Veikot	10,13	10,13
Pauliina Palosaari	Kuusamon Erä-Veikot	9,94	9,94
Lidia Sieppi	        Pohjan Koitto	        10,07	9,90
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto		9,27
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        9,27	9,06
Sandra Öqvist	        Pohjan Koitto		
Vilma Summanen

T13 1000m
Pauliina Palosaari	Kuusamon Erä-Veikot		
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        3.22,03	3.22,03
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat	3.31,62	3.31,62
Laura Ojala	        Pohjan Koitto	        3.47,23	3.47,23
Mona Pitkänen	        Pohjan Koitto	        3.36,06	3.36,06
Asta Jarva              Muurolan Kisaveikot

T13 60m aidat
Anni Lintelä	        Pohjan Koitto		11,69
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto		10,92
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto		11,11
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        10,17	10,17

T13 Korkeus
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        148	148
Ea Kallunki	        Kuusamon Erä-Veikot		

T13 Seiväs
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        250	260
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	        140	140

T13 Pituus
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	5,14	5,14
Iida Peltokumpu	        Kuusamon Erä-Veikot	3,57	3,57
Pauliina Palosaari	Kuusamon Erä-Veikot	3,31	3,31
Lidia Sieppi	        Pohjan Koitto	        3,99	3,99
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto	        4,14	4,14
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        4,48	4,48
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        4,70	4,70
Ea Kallunki	        Kuusamon Erä-Veikot	2,85	2,85
Sandra Öqvist	        Pohjan Koitto		

T13 Kiekko
Minttu Korpua	        Kuusamon Erä-Veikot	21,92	21,92

T13 Moukari
Minttu Korpua	        Kuusamon Erä-Veikot	27,22	27,22

T13 Keihäs
Pauliina Palosaari	Kuusamon Erä-Veikot		
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        20,52	20,52
Ea Kallunki	        Kuusamon Erä-Veikot		
Minttu Korpua	        Kuusamon Erä-Veikot		
Lyra Rautio	        Pohjan Koitto	        23,79	23,79
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat		

P15 100m
Nuutti Turkia	        Kuusamon Erä-Veikot		

P15 300m aidat
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		
Konsta Keijonen	        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	
	
P15 Korkeus
Juuso Mäkelä	        Oulun Pyrintö		163

P15 Pituus
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	5,03	5,03
Juuso Mäkelä	        Oulun Pyrintö	        5,09	5,09
Oliver Mattila	        Pohjan Koitto		
Topi Timonen	        Oulun Pyrintö		5,05
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

P15 Keihäs
Oliver Mattila	        Pohjan Koitto		
Samuel Lassila	        Pohjan Koitto	        43,13	46,56

T15 100m 
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	        13,37	13,37
Anna Yrjänä	        Himangan Urheilijat	13,95	13,80
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	12,79	12,79
Lotta Saksi	        Veitsiluodon Kisaveikot	14,43	14,43
Siiri Poikela	        Pohjan Koitto	        14,06	14,06
Emmi Heikkinen	        Kajaanin Kipinä		
Veera Jarva	        Muurolan Kisaveikot
		
T15 800m
Taru Repo	        Pohjan Koitto	        2.51,88	2.51,88

T15 300m aidat
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		50,62

T15 Korkeus
Taru Repo	        Pohjan Koitto		        141
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot	        140	153
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	                140	150

T15 Pituus
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	                4,95	5,04
Anna Yrjänä	        Himangan Urheilijat	        4,57	4,57
Lotta Saksi	        Veitsiluodon Kisaveikot	        3,94	3,94
Siiri Poikela	        Pohjan Koitto		        4,18
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	                4,28	4,49

T15 Kiekko
Taru Repo	        Pohjan Koitto		        18,16
Emma Lesharkole	        Pohjan Koitto	                26,48	26,48
Ellinoora Ojala	        Kuusamon Erä-Veikot	        24,16	24,16

T15 Moukari
Ellinoora Ojala	        Kuusamon Erä-Veikot	        31,80	31,80

M17 Keihäs
Mika Niskala	        Pohjan Koitto	                54,42	54,42

N17 Moukari
Enni Aula	        Pohjan Koitto		

N17 Keihäs
Sanni Hirttiö	        Pohjan Koitto	                45,43	45,43