Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.09. klo 12:00 Pyhäselän XIX heittohyppypäivät Ilmoittautuneet
14.09. klo 12:00 Pyhäselän XIX heittohyppypäivät

Ilmoittautuneita urheilijoita 91 henk. (252 lajisuoritusta)

M pituus (2)
Nimi 	Seura 	Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jimi Huuho	Pyhäselän Urheilijat	5.97 / 5.97
Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat	4.88 / 4.26
 
M kuula (1)
Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat	15.16 / 14.75
 
M kiekko (1)
Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
M keihäs (6)
Topi Julkunen	Juvan Urheilijat	67.27 / 67.27
Taneli Juutinen	Kuopion Reipas	77.21 / 77.21
Jami Kinnunen	Äänekosken Urheilijat	78.44 / 77.00
Tino Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat	72.52 / 72.52
Ville Miettinen	Juuan Urheilijat	67.08 / 67.08
Vili Valtonen	Imatran Urheilijat	68.38 / 68.38
 
N keihäs (2)
Satu Ruuskanen	Savonlinnan Riento	32.92 / 32.92
Riia Toivanen	Juankosken Kuohu	39.13 / 36.69
 
M17 pituus (1)
Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat	5.82 / 5.79
 
M17 keihäs (3)
Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	69.72 / 69.72
Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat	54.21 / 54.21
Aku Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	76.30 / 76.30
 
N17 kiekko (1)
Minttu Kovanen	Savonlinnan Riento	- / -
 
N17 keihäs (1)
Riia Toivanen	Juankosken Kuohu	40.75 / 40.22
 
P15 korkeus (2)
Topi Huttunen	Vieremän Koitto	1.35 / -
Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	1.72 / 1.72
 
P15 pituus (2)
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja	4.79 / 4.79
Topi Huttunen	Vieremän Koitto	5.53 / 5.53
 
P15 3-loikka (2)
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja	11.59 / 11.59
Topi Huttunen	Vieremän Koitto	11.47 / 11.47
 
P15 kuula (1)
Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	11.87 / 11.87
 
P15 kiekko (2)
Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	36.27 / 36.27
Roope Turunen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
P15 keihäs (1)
Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	43.18 / 43.18
 
T15 korkeus (2)
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	1.53 / 1.53
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	1.58 / 1.40
 
T15 pituus (3)
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	4.77 / 4.66
Sofia Keronen	Outokummun Partio	4.17 / 4.17
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	4.99 / 4.78
 
T15 3-loikka (2)
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	11.00 / 11.00
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	9.72 / -
 
T15 kuula (5)
Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat	12.10 / 12.10
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	10.77 / 10.77
Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	13.30 / 13.30
Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat	7.33 / 7.33
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	9.39 / 8.80
 
T15 kiekko (3)
Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
T15 keihäs (3)
Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat	27.32 / -
Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	38.52 / 38.52
Sofia Raatikainen	Pyhäselän Urheilijat	32.72 / 27.76
 
P13 korkeus (2)
Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	1.41 / 1.41
Ville Keronen	Outokummun Partio	1.49 / 1.49
 
P13 pituus (4)
Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	4.51 / 4.51
Eino Eskelinen	Liperin Taimi	- / -
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	3.99 / 3.99
Ville Keronen	Outokummun Partio	4.28 / 4.28
 
P13 3-loikka (3)
Eino Eskelinen	Liperin Taimi	8.87 / 8.87
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	8.10 / 8.10
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	8.35 / 8.35
 
P13 kuula (4)
Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	9.70 / 9.70
Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	9.35 / 9.35
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	7.79 / 7.79
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	8.68 / 8.68
 
P13 kiekko (6)
Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	25.56 / 25.12
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	23.87 / 23.87
Ville Keronen	Outokummun Partio	26.73 / 26.73
Isko Kovanen	Savonlinnan Riento	34.61 / 34.61
Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	49.83 / 49.83
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	23.14 / 23.14
 
P13 keihäs (3)
Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	46.03 / 46.03
Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	70.41 / 70.41
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	18.49 / 18.49
 
T13 korkeus (6)
Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	1.10 / 1.10
Elina Likhanova	Liperin Taimi	1.20 / 1.20
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	1.25 / 1.25
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	1.32 / 1.32
Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	1.25 / 1.25
Anni Törrönen	Siilinjärven Ponnistus	1.30 / 1.30
 
T13 pituus (8)
Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	4.36 / 4.36
Elina Likhanova	Liperin Taimi	4.18 / 4.18
Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat	4.40 / 4.40
Nea Nevalainen	Lieksan Urheilijat	4.46 / 4.46
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	3.66 / 3.66
Eena Pesonen	Liperin Taimi	3.41 / 3.32
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	4.05 / 4.05
Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	3.50 / 3.50
 
T13 3-loikka (6)
Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	8.51 / -
Elina Likhanova	Liperin Taimi	8.57 / 8.57
Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat	8.75 / 8.75
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	8.98 / 8.98
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	7.87 / 7.87
Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	- / -
 
T13 kuula (6)
Ira Hirvonen	Outokummun Partio	11.10 / 11.10
Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	8.86 / 8.86
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	7.75 / 7.75
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	6.05 / 6.05
Eena Pesonen	Liperin Taimi	10.02 / 10.02
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	8.44 / 8.44
 
T13 kiekko (3)
Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	19.66 / 19.66
Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	19.87 / 19.87
Eena Pesonen	Liperin Taimi	33.36 / 33.36
 
T13 keihäs (8)
Ira Hirvonen	Outokummun Partio	45.13 / 45.13
Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	25.12 / 25.12
Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	23.06 / 23.06
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	15.45 / 15.45
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	17.96 / 17.96
Eena Pesonen	Liperin Taimi	32.72 / 32.72
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	19.80 / 19.80
Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	15.05 / 15.05
 
P11 korkeus (4)
Renne Kankkunen	Liperin Taimi	1.25 / 1.25
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	1.10 / 1.10
Leevi Partanen	Joensuun Kataja	1.21 / 1.21
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	1.21 / 1.21
 
P11 pituus (8)
Renne Kankkunen	Liperin Taimi	4.19 / 4.19
Arttu Kylmänen	Pyhäselän Urheilijat	3.72 / 3.72
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	3.02 / 2.96
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	4.02 / 3.82
Leevi Partanen	Joensuun Kataja	3.43 / 3.43
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	4.23 / 4.23
Joel Piiroinen	Tuupovaaran Urheilijat	3.12 / 3.12
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	3.82 / 3.82
 
P11 3-loikka (3)
Arttu Kylmänen	Pyhäselän Urheilijat	7.66 / 7.66
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	8.10 / 7.87
 
P11 kuula (4)
Samu Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat	5.80 / 5.80
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	6.28 / 6.28
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	8.19 / 8.19
Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat	8.10 / 8.10
 
P11 kiekko (6)
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	17.49 / 17.49
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	23.21 / 23.21
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	17.61 / 17.61
Joel Piiroinen	Tuupovaaran Urheilijat	16.48 / 16.48
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	17.75 / 17.39
Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat	20.31 / 20.31
 
P11 keihäs (5)
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	22.63 / 22.63
Onni Ohvanainen	Pyhäselän Urheilijat	20.79 / 20.79
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	33.19 / 33.19
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	21.18 / 21.18
Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat	18.38 / 18.38
 
T11 korkeus (9)
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	1.11 / 1.11
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	1.15 / 1.15
Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio	1.20 / 1.20
Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	1.00 / 1.00
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat	1.15 / 1.15
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	1.15 / 1.15
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	1.10 / 1.10
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	1.00 / 1.00
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	1.15 / 1.15
 
T11 pituus (8)
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	4.00 / 4.00
Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio	3.47 / 3.47
Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	3.11 / 3.11
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat	3.44 / 3.44
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	3.45 / 3.45
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	3.98 / 3.98
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	3.23 / 3.23
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	3.95 / 3.95
 
T11 3-loikka (4)
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	8.70 / 8.70
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	7.60 / 7.60
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	6.16 / 6.16
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	7.95 / 7.95
 
T11 kuula (7)
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	5.46 / 5.46
Helmi Huopalainen	Valkealan Kajo	7.38 / 7.38
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	7.84 / 7.84
Krista Martikainen	Pyhäselän Urheilijat	6.44 / 6.44
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	8.07 / 8.07
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	4.15 / 4.15
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	5.91 / 5.91
 
T11 kiekko (7)
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	13.05 / 13.05
Helmi Huopalainen	Valkealan Kajo	13.45 / 13.45
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	17.22 / 17.22
Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio	- / -
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	18.00 / 18.00
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	9.37 / 9.37
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	12.43 / 12.43
 
T11 keihäs (5)
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	16.82 / 16.82
Helmi Huopalainen	Valkealan Kajo	20.10 / 20.10
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	29.29 / 29.29
Venla Pyykkö	Liperin Taimi	8.36 / 8.36
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	16.30 / 16.30
 
P9 korkeus (6)
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	1.12 / 1.12
Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat	0.95 / 0.95
Ate Jokinen	Liperin Taimi	1.00 / 1.00
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	1.21 / 1.21
Lauri Pietarinen	Liperin Taimi	1.05 / 1.05
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	1.00 / 1.00
 
P9 pituus (7)
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	3.47 / 3.47
Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat	2.96 / 2.96
Ate Jokinen	Liperin Taimi	3.27 / 3.27
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	3.73 / 3.73
Lauri Pietarinen	Liperin Taimi	3.10 / 3.10
Miikka Piipponen	Pyhäselän Urheilijat	3.39 / 3.39
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	2.97 / 2.97
 
P9 3-loikka (2)
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	6.29 / -
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
P9 kuula (6)
Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat	5.93 / 5.93
Ate Jokinen	Liperin Taimi	5.47 / 5.47
Miikka Piipponen	Pyhäselän Urheilijat	6.18 / 6.18
Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	8.26 / 8.26
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	5.01 / 5.01
Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	6.32 / 6.32
 
P9 kiekko (5)
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat	- / -
Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat	- / -
Ate Jokinen	Liperin Taimi	- / -
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
P9 keihäs (7)
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat	- / -
Ate Jokinen	Liperin Taimi	- / -
Lauri Laamanen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Miikka Piipponen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	- / -
Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
T9 korkeus (12)
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	0.95 / 0.95
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	1.05 / 1.05
Amanda Keronen	Outokummun Partio	0.85 / 0.85
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	1.00 / 1.00
Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	1.10 / 1.10
Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	0.95 / 0.95
Milja Pyykkö	Liperin Taimi	0.80 / 0.80
Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Hertta Vatanen	Liperin Taimi	0.95 / 0.95
Kerttu Vatanen	Liperin Taimi	0.80 / 0.80
 
T9 pituus (13)
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	3.16 / 3.16
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	3.33 / 3.33
Amanda Keronen	Outokummun Partio	3.08 / 3.08
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	2.33 / 2.33
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	3.12 / 2.97
Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat	3.37 / 3.37
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	3.48 / 3.48
Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	3.16 / 3.16
Milja Pyykkö	Liperin Taimi	2.44 / 2.44
Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	3.15 / 3.15
Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat	3.13 / 3.13
Hertta Vatanen	Liperin Taimi	2.81 / 2.81
Kerttu Vatanen	Liperin Taimi	2.15 / 2.15
 
T9 3-loikka (3)
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Milja Pyykkö	Liperin Taimi	- / -
 
T9 kuula (5)
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	7.73 / 7.73
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	3.55 / 3.55
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	4.38 / 4.38
Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	5.77 / 5.77
Milja Pyykkö	Liperin Taimi	3.55 / 3.55
 
T9 kiekko (7)
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	- / -
Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Milja Pyykkö	Liperin Taimi	- / -
Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
 
T9 keihäs (4)
Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	- / -
Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	- / -