Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.08. klo 18:00 Pohojalaasen Timanttiliigan osakilpailu Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura				SB	PB
P9 40m
1	Eddie Wallin		Vasa IS				6,63	6,63
2	Joona Suokko		Lapuan Virkiä			6,51	6,51
3	Touko Raunio		Kyrön Voima			7,01	7,01
P9 Pituus	
1	Eddie Wallin		Vasa IS				4,04	4,04
2	Elmeri Ylä-Jussila	Ähtärin Urheilijat		2,87	2,90
3	Joona Suokko		Lapuan Virkiä			3,92	3,92
4	Juuso Suokko		Lapuan Virkiä			2,94	2,94
5	Touko Raunio		Kyrön Voima			3,57	3,57
T9 40m
1	Camilla Viitamäki	Ilmajoen Kisailijat		7,00	7,00
2	Lilja Metsäranta	Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,24	7,24
3	Sara Vakkila		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,20	7,20
4	Sofia Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,78	7,78
5	Taimi Koskenkorva	Ilmajoen Kisailijat		6,97	6,97
T9 Pituus
1	Camilla Viitamäki	Ilmajoen Kisailijat		3,90	3,90
2	Lilja Metsäranta	Seinäjoen Seudun Urheilijat	3,36	3,36
3	Sara Vakkila		Seinäjoen Seudun Urheilijat	3,25	3,25
4	Sofia Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2,98	2,98
5	Taimi Koskenkorva	Ilmajoen Kisailijat		3,39	3,39
T11 60m
1	Ella Wallin		Vasa IS				9,22	9,22
2	Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot		10,19	10,19
3	Lotta Uitto		Alavuden Urheilijat		10,15	10,15
4	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,23	9,23
5	Saana Uitto		Kauhavan Wisa			9,90	9,90
6	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		9,70	9,70
7	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		9,14	9,14
8	Viola Takala		Alajärven Ankkurit		9,75	9,75
T11 Korkeus
1	Lotta Uitto		Alavuden Urheilijat		120	120
2	Saana Uitto		Kauhavan Wisa			115	115
3	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		130	130
4	Viola Takala		Alajärven Ankkurit		115	115
T11 Kuula
1	Hanna Siirilä		Alajärven Ankkurit		7,95	7,95
2	Henni Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		
3	Lotta Uitto		Alavuden Urheilijat		6,14	6,14
4	Saana Uitto		Kauhavan Wisa			5,91	5,91
5	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		7,48	7,48
P11 60m
1	Joona Suokko		Lapuan Virkiä			9,34	9,34
2	Juuso Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,99	9,99
3	Reino Hautanen		Pylkönmäen Yrittävä		10,65
4	Veikko Kiviniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,58	9,58
P11 Korkeus
1	Juho Riihimäki		Kuortaneen Kunto		110	110
P11 Kuula
1	Arttu Ylinen		Kauhajoen Karhu			7,95	7,95
2	Eetu Ylinen		Kauhajoen Karhu			8,96	8,96
3	Elmeri Ylä-Jussila	Ähtärin Urheilijat		5,87	5,87
4	Juho Riihimäki		Kuortaneen Kunto		5,64	5,64
5	Juuso Koski		Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,19	5,19
P13 200m
1	Atte Salminen		Kaustisen Pohjan-Veikot		29,30	29,30
2	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		28,44
3	Oliver Metsälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Samuel Kiviharju	Ilmajoen Kisailijat		29,54	29,54
5	Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto		30,06	30,06
P13 800m
1	Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto		2.44,13
P13 Kolmiloikka
1	Arttu Saari		Evijärven Urheilijat		8,62
2	Atte Salminen		Kaustisen Pohjan-Veikot		9,26	9,26
3	Erkki Seppänen		Kauhavan Wisa			8,40
4	Oliver Metsälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,98	9,98
P13 Kiekko
1	Aaro Järvinen		Alavuden Urheilijat		26,46	26,46
2	Erkki Seppänen		Kauhavan Wisa			20,56	20,56
3	Esa Koskinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		32,67	32,67
4	Lassi Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		28,83	28,83
5	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		30,57	30,57
6	Oskari Matila		Kuortaneen Kunto		26,97	26,97
7	Santeri Hanhikoski	Kaustisen Pohjan-Veikot		35,72	35,72
T13 200m
1	Ilona Takala		Alajärven Ankkurit		30,18	30,18
2	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		31,93
3	Milja Mäkiranta		Vähänkyrön Viesti		31,07
4	Milja-Maria Lahti	Alajärven Ankkurit		30,81	30,81
5	Mirva Näykki		Lapuan Virkiä			31,88	31,88
6	Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
7	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		33,82
8	Sanja Mäenpää		Ilmajoen Kisailijat		30,33
9	Sanni Jokela		Alavuden Urheilijat		30,31	30,31
10	Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		29,48	29,48
11	Susanna Kivioja		Ilmajoen Kisailijat		29,29	29,29
12	Veera Ketonen		Ilmajoen Kisailijat		31,29
13	Vilma Takanen		Kuortaneen Kunto		29,16	29,16
14	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		31,14	31,14
T13 800m	
1	Ilona Takala		Alajärven Ankkurit	2.47,02	2.47,02
2	Minttu Saari		Ähtärin Urheilijat	2.43,31	2.43,31
3	Mirva Näykki		Lapuan Virkiä		2.51,22	2.51,22
4	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat	2.56,51	2.56,51
5	Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit	2.29,44	2.29,44
6	Tilde Nordman		Vasa IS			2.34,84	2.34,84
T13 Kolmiloikka
1	Ilona Takala		Alajärven Ankkurit		
2	Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot		7,22	7,22
3	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	Milja Mäkiranta		Vähänkyrön Viesti		10,07	10,07
5	Vilma Knutar		Kokkolan Veikot			10,64	10,64
6	Vilma Ylä-Jussila	Ähtärin Urheilijat		6,50	6,50
T13 Kiekko
1	Joanna Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	23,07	30,19
2	Sanni Jokela		Alavuden Urheilijat		32,50	32,50
3	Vilma Ylä-Jussila	Ähtärin Urheilijat		16,44	16,44
T15 200m
1	Anni Takamaa		Lapuan Virkiä			29,25	29,25
2	Sofia Mattila		Lapuan Virkiä			30,45	30,14
T15 Kolmiloikka
1	Anni Takamaa		Lapuan Virkiä			9,71	9,71
2	Sari Rantoja		Alavuden Urheilijat		9,98	9,98
T15 Keihäs	
1	Elli Seppänen		Kauhavan Wisa			28,98	34,45
2	Emmi Pitkäkangas	Alajärven Ankkurit		29,56	29,56
3	Fanny Taira		Kurikan Ryhti			39,47	39,47
4	Joanna Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	41,70	41,70
5	Noora Haapaniemi	Teuvan Rivakka			39,21	39,21
6	Veera Sauna-Aho		Kuortaneen Kunto		48,63	48,63
7	Cecilia Österberg	IF Femman			40,05
P15 200m
1	Daniel Knifsund		Vaasan Vasama		
2	Elias Rintanen		IF VOM				24,67	24,67
P15 2000m
1	Lauri Hiisvirta		Vaasan Vasama		7.05,61	7.05,61
2	Topi Raunio		Kyrön Voima		7.06,16	7.06,16
3	Veeti Jokela		Alavuden Urheilijat	8.09,61	8.09,61
P15 Keihäs
1	Henri Pitkäkangas	Alajärven Ankkurit		32,07	32,07
2	Niko Mäki-Mustapää	Kuortaneen Kunto		56,93	56,93
3	Otto Hautanen		Pylkönmäen Yrittävä		52,23	52,23
4	Patrick Jokela		Alavuden Urheilijat		54,16	54,16
5	Teemu Rantanen		Seinäjoen Seudun Urheilijat	49,45	49,45
6	Veeti Jokela		Alavuden Urheilijat		30,23	30,23
N17 200m
1	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		25,74	25,62
N17 1500m
1	Selina Rintala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	5.21,965.21,96
2	Sini Rahkonen		Polvijärven Urheilijat		
N17 Moukari
1	Amanda Kätkänaho	Teuvan Rivakka			51,08	51,08
2	Emmanuela Koomson	IF Länken			54,61	54,61
3	Terhi Kangastie		Lappajärven Veikot		42,17	43,05
4	Tiia Matila		Kuortaneen Kunto		45,19	45,19
5	Ezekiela Koomson	IF Länken
M17 200m
1	Aleksi Luomala		Kauhavan Wisa			25,43	25,43
2	Lauri Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	Mika Ketola		Alahärmän Kisa			28,91
4	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
M17 1500m
1	Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa
2	William Alatalo		Ilmajoen Kisailijat	
M17 Kolmiloikka
1	Aaro Syväniemi		Ilmajoen Kisailijat		12,78	12,78
2	Otto Peltokangas	Toholammin Urheilijat		12,73	12,73
M17 Moukari
1	Aaro Kari		Kauhavan Wisa		
2	Jaakko Tenhunen		Lappajärven Veikot		62,10	62,10
3	Viljami Paavola		Kaustisen Pohjan-Veikot		55,90	55,90