Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
26.05. klo 12:00 Paavon Kisa Ilmoittautuneet
M 800 m

Erä 1
1	67	Alexi Ruokamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	36	Valtteri Konttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M 10 000 m

Erä 1
1	6	Harri Hietamäki	Vasa IS		
2	7	Juha Järvelä	Kurikan Ryhti		
3	2	Toni Valido	Runners Club		
4	1	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera		
5	8	Janne Jokinen	Vaajakosken Kuohu		
6	84	Tuomas Lunttila	Saarijärven Pullistus		

M Pituus

Erä 1
1	23	Jari Jaatinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	45	Pessi Lyyra	Jyväskylän Kenttäurheilijat		




M17 Kuula

Erä 1
1	58	Lauri Pimiä	Saarijärven Pullistus		
2	64	Paavo Puro	Suolahden Urho		

N 200 m

Erä 1
3	42	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus		
4	39	Johanna Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	66	Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus		


N 10 000 m

Erä 1
1	10	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	9	Natalia Nylund	Lahden Ahkera		






P11 150 m

Erä 1
3	44	Anton Lindgren	Karstulan Kiva		
4	40	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P11 Pituus

Erä 1
1	40	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	17	Reino Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
3	44	Anton Lindgren	Karstulan Kiva		



P13 Keihäs

Erä 1
1	35	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho		
2	63	Jaakko Puro	Suolahden Urho		




P15 Keihäs

Erä 1
1	18	Leo-Matti Heinänen	Suolahden Urho		
2	79	Matias Viikilä	Saarijärven Pullistus		
3	15	Otto Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
4	64	Paavo Puro	Suolahden Urho		

P9 60 m

Erä 1
3	62	Åke Pimiä	Saarijärven Pullistus		
4	69	Elias Siekkinen	Keiteleen Nuju		
5	76	Valtteri Valkola	Saarijärven Pullistus		
6	72	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		

P9 Pituus

Erä 1
1	69	Elias Siekkinen	Keiteleen Nuju		
2	76	Valtteri Valkola	Saarijärven Pullistus		
3	72	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		
4	62	Åke Pimiä	Saarijärven Pullistus		

T11 150 m

Erä 1
2	52	Meea Oikari	Saarijärven Pullistus		
3	68	Essi Sahlström	Keiteleen Nuju		
4	24	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat		
5	51	Eve Mäkelä	Saarijärven Pullistus		

Erä 2
2	41	Riina Kuorelahti	Saarijärven Pullistus		
3	75	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
4	71	Venla Siekkinen	Keiteleen Nuju		
5	74	Peppi Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		

T11 Pituus

Erä 1
1	13	Sara Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
2	74	Peppi Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		
3	41	Riina Kuorelahti	Saarijärven Pullistus		
4	47	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat		
5	68	Essi Sahlström	Keiteleen Nuju		
6	75	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
7	51	Eve Mäkelä	Saarijärven Pullistus		
8	52	Meea Oikari	Saarijärven Pullistus		
9	24	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat		
10	33	Aino Kinnunen	Suolahden Urho		
11	71	Venla Siekkinen	Keiteleen Nuju		

T13 100 m

Erä 1
1	82	Emilia Hietanen	Saarijärven Pullistus		
2	55	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus		
3	50	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä		
4	37	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	14	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
6	59	Tilda Pimiä	Saarijärven Pullistus		
7	81	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat		

T13 Korkeus

Erä 1
1	14	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
2	55	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus		
3	81	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat		

T13 Keihäs

Erä 1
1	37	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	82	Emilia Hietanen	Saarijärven Pullistus		

T15 100 m

Erä 1
2	46	Emilia Malinen	Pylkönmäen Yrittävä		
3	27	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
4	38	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	28	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	25	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		

T15 800 m

Erä 1
1	50	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä		
2	80	Anni Vuori	Saarijärven Pullistus		
3	20	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	28	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	78	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus		

T15 Pituus

Erä 1
1	81	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat		
2	38	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	27	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
4	46	Emilia Malinen	Pylkönmäen Yrittävä		
5	28	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	37	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	42	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus		
8	25	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		
9	50	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä		


T9 60 m

Erä 1
2	49	Veera Manner	Äänekosken Urheilijat