Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
18.05. klo 11:00 Pm-maastot / sisumaastohuipentuma Ilmoittautuneet
NYL Naiset 3 km


11.00.00            NYL          1  Kaisa Honkaharju        Kälviän Tarmo
11.00.00            NYL          2  Heta Jauhiainen         Kalajoen Junkkarit
11.00.00            NYL          3  Ninni Löf               Kalajoen Junkkarit


N17 Naiset 17 vuotta 3 km

11.00.00            N17          4  Theresa Biskop          Ullavan Kilpa
11.00.00            N17          5  Enni Katajalaakso       Kannuksen Ura
11.00.00            N17          6  Hanna Kyösti            Himangan Urheilijat
11.00.00            N17          7  Erika Niininen          Vetelin Urheilijat
11.00.00            N17          8  Elina Paavola           Lohtajan Veikot
11.00.00            N17          9  Emma Junno              Ylivieskan Kuula


M19 Miehet 19 vuotta 3 km


11.15.00            M19         10  Roope Kangasvieri       ToholUrh
11.15.00            M19         11  Lasse Raudaskoski       Nivalan Urheilijat


M17 Miehet 17 vuotta 3 km

11.15.00            M17         12  Markus Hernesmaa        Kannuksen Ura
11.15.00            M17         13  Lassi Korpijärvi        ToholUrh
11.15.00            M17         14  Jimi Leppälä            Ylivieskan Kuula
11.15.00            M17         15  Onni Puutio             Kälviän Tarmo
11.15.00            M17         16  Oskari Nissilä          Kälviän Tarmo
11.15.00            M17         17  Jarkko Reijonen         Ylivieskan Kuula
11.15.00            M17         18  Jani Simoinen           Halsuan Toivo

T12 Naiset 12 vuotta 1.5 km

11.30.00            T12         31  Anna Heikkilä           Lohtajan Veikot
11.30.00            T12         32  Sanni Heikkilä          Kälviän Tarmo
11.30.00            T12         33  Senja Heikkilä          Kälviän Tarmo
11.30.00            T12         34  Lotta Järvinen          Kälviän Tarmo
11.30.00            T12         35  Vanessa Store           Kälviän Tarmo
11.30.00            T12         36  Elma Kangasvieri        ToholUrh
11.30.00            T12         37  Viivi-Leena Kari        Vetelin Urheilijat
11.30.00            T12         38  Elmiina Katajalaakso    Kannuksen Ura

T13 Naiset 13 vuotta 1.5 km


11.30.00            T13         20  Kiia Anttila            Kälviän Tarmo
11.30.00            T13         21  Oona Anttila            Vetelin Urheilijat
11.30.00            T13         22  Neea Huistinoja         Kälviän Tarmo
11.30.00            T13         23  Enni Isosaari           Kälviän Tarmo
11.30.00            T13         24  Oona Kangas             Nivalan Urheilijat
11.30.00            T13         25  Eveliina Keltamäki      Kokkolan Veikot
11.30.00            T13         26  Essi Koivisto           Vetelin Urheilijat
11.30.00            T13         27  Sara Patana             Vetelin Urheilijat
11.30.00            T13         28  Rebekka Pöyhönen        Vetelin Urheilijat
11.30.00            T13         29  Emilia Reinikainen      Kalajoen Junkkarit
11.30.00            T13         30  Sofia Ruusunen          Himangan Urheilijat

P12 Miehet 12 vuotta 1.5 km


11.45.00            P12         50  Topias Huhtala          Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         51  Henri Junkkila          Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         52  Santeri Kallio          Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         53  Aaro Kangas             Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         54  Jeremias Knuuti         Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         55  Lauri Niininen          Vetelin Urheilijat
11.45.00            P12         56  Eetu Puurula            Kälviän Tarmo
11.45.00            P12         57  Teemu Simoinen          Halsuan Toivo
11.45.00            P12         58  Jani Tytärniemi         Reisjärven Pilke


P13 Miehet 13 vuotta 1.5 km

11.45.00            P13         39  Kasper Björkbacka       Vetelin Urheilijat
11.45.00            P13         59  Veikka Paavola          KaustPohj-Veik
11.45.00            P13         40  Aapo Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.45.00            P13         41  Elmo Jukkola            Lohtajan Veikot
11.45.00            P13         42  Urho Mäkinen            Nivalan Urheilijat
11.45.00            P13         43  Sisu Peltoniemi         KaustPohj-Veik
11.45.00            P13         44  Joonas Pernu            Himangan Urheilijat
11.45.00            P13         45  Hannes Pirkola          Kälviän Tarmo
11.45.00            P13         46  Eemeli Tarkka           Lohtajan Veikot
11.45.00            P13         47  Joona Porkola           Kälviän Tarmo
11.45.00            P13         48  Andreas Vähämaa         Kälviän Tarmo
11.45.00            P13         49  Leevi Penttilä          KaustPohj-Veik


T10 Naiset 10 vuotta 1 km

12.00.00            T10         69  Venla Nisula            Reisjärven Pilke
12.00.00            T10         95  Ella Rajala             Kalajoen Junkkarit
12.00.00            T10         70  Sointu Heikkilä         Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         71  Mette Isosalo           Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         72  Mette Kanala            Halsuan Toivo
12.00.00            T10         73  Jonna Keski-Vähälä      KaustPohj-Veik
12.00.00            T10         74  Helmi Mäkelä            Kälviän tarmo
12.00.00            T10         75  Elsa Rentola            Ylivieskan Kuula
12.00.00            T10         76  Sanni Ruokoja           Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         77  Sanni Suomu             Kokkolan Veikot
12.00.00            T10         78  Miisa Niinikoski        Kokkolan Veikot
12.00.00            T10         79  Helmi Mäkelä            Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         80  Helmina Siirilä         Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         81  Saga Pihlajakangas      Kälviän Tarmo
12.00.00            T10         82  Susanna Ruusunen        Himangan Urheilijat

T11 Naiset 11 vuotta 1 km

12.00.00            T11         60  Laura Aho               Reisjärven Pilke
12.00.00            T11         61  Iida Anttila            Nivalan Urheilijat
12.00.00            T11         62  Sara Haikara            Kälviän Tarmo
12.00.00            T11         63  Vilma Haikara           Kälviän Tarmo
12.00.00            T11         64  Nelli Hautala           Vetelin Urheilijat
12.00.00            T11         65  Vanessa Pöyhönen        Vetelin Urheilijat
12.00.00            T11         66  Tessa Herronen          Kokkolan Veikot
12.00.00            T11         67  Klaara Kivistö          Kalajoen Junkkarit
12.00.00            T11         68  Fanni Huhtala           Kälviän Tarmo


P10 Miehet 10 vuotta 1 km


12.15.00            P10         92  Elia Katajalaakso       Kannusken Ura
12.15.00            P10         93  Leo Rautio              Nivalan Urheilijat
12.15.00            P10         94  Artturi Junnola         Kälviän Tarmo

P11 Miehet 11 vuotta 1 km


12.15.00            P11         83  Veeti Anttila           Kälviän Tarmo
12.15.00            P11         84  Luka Kykyri             Kälviän Tarmo
12.15.00            P11         85  Tuomas Pirkola          Kälviän Tarmo
12.15.00            P11         86  Elias Björkbacka        Vetlin Urheilijat
12.15.00            P11         87  Aatu Rannila            Vetlin Urheilijat
12.15.00            P11         88  Onni Heiskanen          Nivalan Urheilijat
12.15.00            P11         89  Riko-Matti Jylhä        Halsuan Toivo
12.15.00            P11         90  Roope Rentola           Ylivieskan Kuula
12.15.00            P11         91  Riku Korpijärvi         ToholUrh


T9 Naiset 9 vuotta 1 km


12.30.00            T9         120  Lilja Nisula            Reisjärven Pilke
12.30.00            T9         121  Riina Heikkilä          Lohtajan Veikot
12.30.00            T9         122  Soili Heiskanen         Nivalan Urheilijat
12.30.00            T9         123  Siiri Ikäläinen         Ylivieskan Kuula
12.30.00            T9         124  Ringa-Ilona Jylhä       Halsuan Toivo
12.30.00            T9         125  Ansa Kanala             Halsuan Toivo
12.30.00            T9         126  Rebekka Känsälä         KaustPohj-Veik
12.30.00            T9         127  Aada Kellokoski         Vetelin Urheilijat
12.30.00            T9         128  Siru Koskela            Halsuan Toivo
12.30.00            T9         129  Alexina Latomaa         Vetelin Urheilijat
12.30.00            T9         130  Emma Mäkitalo           Himangan Urheilijat
12.30.00            T9         131  Hilma Mäkitalo          Himangan Urheilkijat
12.30.00            T9         132  Maissi Peltoniemi       KaustPohj-Veik
12.30.00            T9         133  Ella Pesola             KaustPohj-Veik
12.30.00            T9         134  Neea Rentola            Ylivieskan Kuula
12.30.00            T9         135  Mona Vertanen           Kokkolan Veikot
12.30.00            T9         136  Pipsa Kotila            ToholUrh

P9 Miehet 9 vuotta 1 km


12.45.00            P9         100  Jyri Heikkilä           Kälviän Tarmo
12.45.00            P9         137  Robin Knutar            Kokkolan Veikot
12.45.00            P9         101  Pessi Heikkinen         Nivalan Urheilijat
12.45.00            P9         102  Eemeli Jukkola          Lohtajan Veikot
12.45.00            P9         103  Topias Keltamäki        Kokkolan Veikot
12.45.00            P9         104  Nooa Mikkola            Vetelin Urheilijat
12.45.00            P9         105  Leevi Nissilä           Lohtajan Veikot
12.45.00            P9         106  Lauri Pietilä           Lohtajan Veikot
12.45.00            P9         107  Lenni Pietilä           Lohtajan Veikot
12.45.00            P9         108  Riku Pulkkinen          Lohtajan Veikot
12.45.00            P9         109  Veeti Siirilä           Kälviän Tarmo
12.45.00            P9         110  Paavo Tunkkari          Vetelin Urheilijat
12.45.00            P9         111  Karri Tuominiemi        Halsuan Toivo
12.45.00            P9         112  Riku Utriainen          Ylivieskan Kuula
12.45.00            P9         113  Jyri Heikkilä           Kälviän Tarmo
12.45.00            P9         114  Veeti Siirilä           Kälviän Tarmo
12.45.00            P9         115  Joonatan Jaatinen       Kalajoen Junkkarit
12.45.00            P9         116  Otto Kolppanen          Kälviän Tarmo
12.45.00            P9         117  Tuhto Boren             Ullavan Kilpa
12.45.00            P9         118  Eetu Näreaho            Kokkolan Veikot
12.45.00            P9         119  Iivari Näreaho          Kokkolan Veikot


P15 Miehet 15 vuotta 2 km

13.00.00            P15        140  Kristian Hautakoski     Alavieskan Viri
13.00.00            P15        141  Aapo Heiskanen          Nivalan Urheilijat
13.00.00            P15        142  Eemeli Katajalaakso     Kannuksen Ura
13.00.00            P15        143  Atte Taipale            Vetelin Urheilijat
13.00.00            P15        144  Oliver Dalhem           Kokkolan Veikot


T15 Naiset 15 vuotta 2 km

13.00.00            T15        145  Emma Mäkinen            Nivalan Urheilijat
13.00.00            T15        146  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
13.00.00            T15        147  Jenni Jaatinen          Kalajoen Junkkarit
13.00.00            T15        148  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
13.00.00            T15        149  Assi Hakala             Himangan Urheilijat
13.00.00            T15        150  Reija-Elina Jylhä       Halsuan Toivo
13.00.00            T15        151  Melissa Kykyri          Kälviän Tarmo

MYL Miehet 4 km


13.00.00            MYL        160  Tuomas Ahola            Nivalan Urheilijat
13.00.00            MYL        161  Marko Palohuhta         Ullavan Kilpa
13.00.00            MYL        162  Konsta Puutio           Ykspihlajan Reima
13.00.00            MYL        163  Pekka Karppanen         Kälviän Tarmo
13.00.00            MYL        164  Pauli Mäkelä            Kälviän Tarmo
13.00.00            MYL        165  Jari Mäkelä             Kälviän Tarmo