Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.03. klo 13:00 Avoimet Pohjanmaan hallikisat Ilmoittautuneet
	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura				SB	PB
N 60m				
	Viivi Lehtinen		Vaasan Vasama			7,96	7,89
	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,08	8,08
	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		7,85	7,85
	Elli Myllymäki		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Nathalie Nystrand	IF Fyren		
	Sofia Ylinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,15	8,15
	Viivi Lapinoja		Kokkolan Työväen Urheilijat		
N 200m				
	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		26,35	26,35
	Nathalie Nystrand	IF Fyren				26,02
M 60m				
	Lauri Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,33	7,22
	Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura		
	Jimi Nukala		Vasa IS				7,16	7,15
	Anton Sandvik		Vasa IS		
	Joona Kiviaho		Ähtärin Urheilijat		
M 200m				
	Lauri Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		22,88
	Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura		
	Joona Kiviaho		Ähtärin Urheilijat		
	Kabongu Tshibangu	Vasa IS		
	Joni Huhtala		Kauhavan Wisa		
	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
M Pituus				
	Frans Häggblom		IK Falken			6,38	6,38
P9 60m				
	Joona Suokko		Lapuan Virkiä		
	Juuso Suokko		Lapuan Virkiä		
	Topi Keskinen		Lapuan Virkiä		
	Sakarias Ventsas	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Samuel Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		
P9 Korkeus				
	Sakarias Ventsas	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
T9 60m				
	Minea Uusipaasto	Kuortaneen Kunto		
	Viivi Mäntymäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Camilla Viitamäki	Ilmajoen Kisailijat		
	Taimi Koskenkorva	Ilmajoen Kisailijat		
P11 60m				
	Antto Kivimäki		Kauhavan Wisa			10,49	10,49
	Johannes Ventsas	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Veeti Tuomela		Kauhavan Wisa		
	Kimi Kaustinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Iiro Soini		Kauhavan Wisa		
	Norman Nzama		Kurikan Ryhti		
P11 Pituus				
	Antto Kivimäki		Kauhavan Wisa		
	Johannes Ventsas	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Veeti Tuomela		Kauhavan Wisa		
	Kimi Kaustinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Iiro Soini		Kauhavan Wisa		
	Norman Nzama		Kurikan Ryhti		
	Joona Suokko		Lapuan Virkiä		
T11 60m				
	Veera Luoma		Kauhavan Wisa		
	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		
	Mirella Kärki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,52	9,52
	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
	Livia Kähtävä		Alavieskan Viri				9,28
	Netta Kähtävä		Alavieskan Viri				10,88
	Hanna Laturi		Vähänkyrön Viesti		
	Meea Perttu		Kauhavan Wisa			10,00	10,00
	Meea Oikari		Saarijärven Pullistus		
	Lotta Viinamäki		Lappajärven Veikot
	Emma Latvala		Lappajärven Veikot		
T11 Pituus		
	Veera Luoma		Kauhavan Wisa		
	Viola Jokiaho		Ähtärin Urheilijat		
	Mirella Kärki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	4,07	4,07
	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
	Hanna Laturi		Vähänkyrön Viesti		
	Meea Perttu		Kauhavan Wisa			3,31	3,31
	Meea Oikari		Saarijärven Pullistus		
	Lotta Viinamäki		Lappajärven Veikot		
	Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot
	Emma Latvala		Lappajärven Veikot		
P13 60m				
	Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF		
	Arttu Saari		Evijärven Urheilijat		
	Atte Salminen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Henrik Lounela		Ilmajoen Kisailijat		
	Aaro Kangas		Kälviän Tarmo		
	Niko Kaustinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Mikael Salomaa		Kauhavan Wisa		
	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		
	Aaro Mäkinen		Kuortaneen Kunto
        Vilippus Honkala	Kuortaneen Kunto	
P13 Pituus				
	Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF		
	Arttu Saari		Evijärven Urheilijat		
	Atte Salminen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Henrik Lounela		Ilmajoen Kisailijat		
	Niko Kaustinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Mikael Salomaa		Kauhavan Wisa		
	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat
        Vilippus Honkala        Kuortaneen Kunto		
P13 Kuula				
	Atte Salminen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Niko Kaustinen		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Mikael Salomaa		Kauhavan Wisa		
	Ossi Luoma		Kauhavan Wisa		
	Lassi Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		
	Oskari Matila		Kuortaneen Kunto		
T13 60m				
	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		
	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
	Sara Vuorela		Alajärven Ankkurit		8,92	8,92
	Angelina Laurén		IF Åsarna			8,95
	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		
	Selja Siukola		Kuortaneen Kunto		9,21	9,21
	Vilma Takanen		Kuortaneen Kunto		
	Ronja Ljungberg		IF Åsarna		
	Adelia Ventsas		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Vilma Tuomela		Kauhavan Wisa		
	Jenniina Tuura		Kalajoen Junkkarit		
	Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		
	Minttu Perttu		Kauhavan Wisa			9,84	9,84
	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat		
	Sofia Keski-Nikkola	Vähänkyrön Viesti		8,91	8,91
	Linnea Hirvelä		Lapuan Virkiä		
T13 Korkeus				
	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
	Ronja Ljungberg		IF Åsarna		
	Vilma Tuomela		Kauhavan Wisa		
	Minttu Perttu		Kauhavan Wisa		
	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat		
	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
	Lotta Perkiö		Saarijärven Pullistus		153	153
	Liina Viinamäki		Lappajärven Veikot		
T13 Kuula				
	Sara Vuorela		Alajärven Ankkurit		7,91	7,91
	Angelina Laurén		IF Åsarna		
	Ronja Ljungberg		IF Åsarna		
	Minttu Perttu		Kauhavan Wisa			6,42	6,42
	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat		
	Maiju Ala-Salmi		Kuortaneen Kunto		
T15 60m				
	Heidi Nyrhinen		Vähänkyrön Viesti		
	Anni Mäenpää		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		
	Aure Ventsas		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Sofia Mattila		Lapuan Virkiä		
	Anna Yrjänä		Himangan Urheilijat		
	Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
	Milana Vuorinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,84	8,84
	Alisa Viinamäki		Lappajärven Veikot		
T15 800m				
	Anni Vuori		Saarijärven Pullistus		
	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		
	Tilde Stråka		IF Nykarlebynejden		
	Anni Takamaa		Lapuan Virkiä		
	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
T15 Pituus				
	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		
	Sofia Mattila		Lapuan Virkiä			4,41	4,41
	Anna Yrjänä		Himangan Urheilijat		
	Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
	Milana Vuorinen		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Sofia Moreno		Pylkönmäen Yrittävä		
	Sara Vuorela		Alajärven Ankkurit		
	Angelina Laurén		IF Åsarna		
	Maria Jääskä		Kaustisen Pohjan-Veikot
	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat		
T15 Kuula	
	Viivi Louko		Lapuan Virkiä		
	Veera Sauna-Aho		Kuortaneen Kunto		
P15 60m				
	Ive Ntumba		Vasa IS		
	Roy Nukala		Vasa IS		
	Lauri Hiisvirta		Vaasan Vasama				8,97	
	Kasper Biskop		Gamlakarleby IF		
	Jimi Rousu		Gamlakarleby IF		
	Veeti Pihlaja		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Taavi Lauttamus		Kauhavan Wisa		
P15 800m				
	Lauri Hiisvirta		Vaasan Vasama				2.40,60	
	Kasper Biskop		Gamlakarleby IF		
	Jimi Rousu		Gamlakarleby IF		
	Tommi Saarinen		Alavuden Urheilijat		
P15 Korkeus				
	Taavi Lauttamus		Kauhavan Wisa		
P15 Kuula				
	Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		
N17 60m				
	Miina Tavaststjerna	Pihtiputaan Tuisku		
	Ella Honkanen		Teuvan Rivakka		
	Meri Suomalainen	Teuvan Rivakka		
	Ninja Foxell		Vasa IS					8,57	
	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,37	8,37
	Iida Lounela		Ilmajoen Kisailijat		
	Sanni Pynttäri		Alavuden Urheilijat		
	Maria Jääskä		Kaustisen Pohjan-Veikot		8,14	8,14
	Loviisa Kupsala		Kannuksen Ura			8,74	8,74
	Nita Rasi		Pihtiputaan Tuisku		
	Nea Huvila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,28	8,28
N17 200m
	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot				
	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	27,09
	27,09
	Miina Tavaststjerna	Pihtiputaan Tuisku		
	Ella Honkanen		Teuvan Rivakka		
	Meri Suomalainen	Teuvan Rivakka		
	Ninja Foxell		Vasa IS		
	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	26,99	26,99
	Iida Lounela		Ilmajoen Kisailijat		
	Sanni Pynttäri		Alavuden Urheilijat		
	Maria Jääskä		Kaustisen Pohjan-Veikot		
	Loviisa Kupsala		Kannuksen Ura		
	Nea Huvila		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
	Silja Yli-Heikkuri	Teuvan Rivakka		
	Heidi Nyrhinen		Vähänkyrön Viesti		
	Senja Gustafsson	Kauhavan Wisa		
	Anni Mäenpää		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
N17 Korkeus				
	Nita Rasi		Pihtiputaan Tuisku		
	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat		
N17 Kuula				
	Tiia Matila		Kuortaneen Kunto		
M17 60m				
	Viljami Kari		Vetelin Urheilijat		7,72	7,72
	Aaro Syväniemi		Ilmajoen Kisailijat		
	Joonas Tikkanen		Pyhäjärven Pohti		
	Elia Nevalainen		Ylivieskan Kuula		7,47	7,47
	Juho Seppälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		8,09
	Lassi Hakonen		Pihtiputaan Tuisku		7,55	7,53
	Valtteri Louko		Lapuan Virkiä			7,48	7,48
	Mika Ketola		Alahärmän Kisa		
	Roope Saari		Kuortaneen Kunto		
	Santeri Yliselä		Lapuan Virkiä		
M17 200m				
	Viljami Kari		Vetelin Urheilijat		
	Joonas Tikkanen		Pyhäjärven Pohti		
	Juho Seppälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		25,82
	Lassi Hakonen		Pihtiputaan Tuisku		24,62	24,36
	Valtteri Louko		Lapuan Virkiä			24,11	24,11
	Ive Ntumba		Vasa IS				24,33	24,33
	Atte Kortehisto		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
M17 800m				
	Mika Ketola		Alahärmän Kisa		
	Teemu Havimäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
M17 Pituus				
	Aaro Syväniemi		Ilmajoen Kisailijat		
	Roope Saari		Kuortaneen Kunto		
	Santeri Yliselä		Lapuan Virkiä		
	Atte Kortehisto		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
	Roy Nukala		Vasa IS		
	Topi Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat