Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.04. klo 12:00 47. Malmijuoksu Ilmoittautuneet
MALMIJUOKSU 22.4.2019

Osanoton varmistus ja kilpailunumeroiden haku viimeistään klo 11.45 Pyhäselän yläkoululla (Opintie 28, Hammaslahti). Huom! Kisakanslia ja kilpailujen keskuspaikka on muuttunut Hammaslahden alakoululta yläkoululle, joka sijaitsee samassa koulukeskuksessa kuin entinen paikka.

Kilpailujen lähtö ja maali samassa paikassa kuin ennen: lähtö on Opintieltä ja maali on kirjaston edessä.

Maantiejuoksun pm-kilpailut sarjoissa Miehet, naiset, M/N 19, M/N 17, P/T 9-15 vuotta:

Juoksijoita: 132 (tilanne 21.4. klo 18.00)

Aikataulu: 
klo 12.00 tytöt 9-12 vuotta 2,6 km
klo 12.25 pojat 9-12 vuotta 2,6 km
klo 12.50 P/T 13-15, M/N 17-19 4,5 km, M 12 km, N 8,5 km
klo 13.00 M/N40-70 ja kuntosarja 4,5 km
klo 14.20 Palkintojenjako ja arvonta

Osallistujat, tilanne 21.4.2019, ilmoittautunut 132 juoksijaa

M maantiejuoksu 12 km:
Pasi Fränti		Joensuun Kataja
Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
Arttu Kärkiö		Keiteleen Kunto
Marko Lamminsalo	Rääkkylän Kisa-Veikot
Janne Natri		Joensuun Kataja
Tomi Pyylampi	        Joensuun Kataja

N maantiejuoksu 8,5 km:
Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
Maiju Muikku		Kangasala

M19 8,5 km:
Elias Lyytinen		Sulkavan Urheilijat -41

N19 8,5 km:
Peppi Ahponen	        Pyhäselän Urheilijat
Riikka Lonkainen	Joensuun Kataja

N17 4,5 km:
Venla Häkkinen	        Joensuun Kataja
Pilvi Turunen		Tuupovaaran Urheilijat

P15 4,5 km:
Jimi Alastalo 		Pyhäselän Urheilijat
Ilmari Lehmus		Joensuun Kataja
Pietari Sippola		Liperin Taimi

T15 4,5 km:
Cindy Ahponen	        Pyhäselän Urheilijat
Iida Sallinen		Pyhäselän Urheilijat

P14 4,5 km:
Väinö Kontkanen         Pyhäselän Urheilijat
Roope Maaninka	        Pyhäselän Urheilijat
Miro Mutanen	        Polvijärven Urheilijat
Roope Turunen	        Pyhäselän Urheilijat

T14 4,5 km:
Sesilia Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat
Krista Karttunen	Polvijärven Urheilijat
Eevi Kettunen		Polvijärven Urheilijat
Moona Kukkonen	        Juuan Urheilijat
Alina Tikka		Joensuun Kataja

P13 4,5 km:
Aku Alastalo		Pyhäselän Urheilijat
Toni Juntunen		Pyhäselän Urheilijat
Milo Kuivalainen	Pyhäselän Urheilijat
Valtteri Mäkelä	        Joensuun Kataja
Otto Sivonen		Joensuun Kataja

T13 4,5 km:
Silja Inkinen 		Polvijärven Urheilijat
Sallamari Leskinen	Liperin Taimi
Moona Mertanen	        Polvijärven Urheilijat
Eena Pesonen		Liperin Taimi
Aada Rautiainen	        Kiihtelysvaaran Urheilijat
Venla Simonen	        Joensuun Kataja
Noora Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat

P12 2,6 km:
Aapo Heikkinen	        Liperin Taimi
Roope Matveinen	        Joensuun Kataja
Ville Meriläinen	Pyhäselän Urheilijat
Samuel Sallinen	        Joensuun Kataja
Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi

T12 2,6 km:
Kerttu Kaihola		Joensuun Kataja
Aino Kiiskinen		Pyhäselän Urheilijat
Emma Kröger		Joensuun Kataja
Iina Kukkonen		Juuan Urheilijat
Salla Niskanen		Kiihtelysvaaran Urheilijat
Nea Nousiainen	        Pyhäselän Urheilijat
Sonja Purmonen	        Liperin Taimi
Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi
Meeri Torssonen	        Liperin Taimi
Vilma Vatanen	        Joensuun Kataja
Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja
Nella Voutilainen	Joensuun Kataja

P11 2,6 km:
Topias Juntunen	        Pyhäselän Urheilijat
Renne Kankkunen	        Liperin Taimi
Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat
Niilo Pelli		Polvijärven Urheilijat
Aapo Rautiainen	        Kiihtelysvaaran Urheilijat
Paavo Saalasti		Liperin Taimi
Leevi Tanskanen	        Polvijärven Urheilijat
Juuso Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat

T11 2,6 km:
Jasmin Huuho		Pyhäselän Urheilijat
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi
Marianne Puustinen	Pyhäselän Urheilijat
Sohvi Sivonen		Joensuun Kataja

P10 2,6 km:
Severi Inkinen		Polvijärven Urheilijat
Arttu Kettunen	        Polvijärven Urheilijat
Tomi Koponen		Outokummun Partio
Arttu Kylmänen	        Pyhäselän Urheilijat
Veeti Meriläinen	Pyhäselän Urheilijat
Joona Mustonen	        Polvijärven Urheilijat
Toivo Parkkinen	        Joensuun Kataja
Matias Pietarinen	Liperin Taimi

T10 2,6 km:
Noora Hukka		Joensuun Kataja
Mette Oinonen	        Joensuun Kataja
Suvi Niskanen		Kiihtelysvaaran Urheilijat
Venla Pyykkö		Liperin Taimi
Pinja Stenberg		Pyhäselän Urheilijat
Miina Vatanen	        Joensuun Kataja

P9 2,6 km:
Peetu Alastalo		Pyhäselän Urheilijat
Simo Härkönen	        Polvijärven Urheilijat
Vili Hyvärinen		Polvijärven Urheilijat
Aleksis Kivelä		Polvijärven Urheilijat
Jami Kukkonen	        Juuan Urheilijat
Lauri Laamanen	        Pyhäselän Urheilijat
Miikka Piipponen	Pyhäselän Urheilijat
Santtu Piitulainen
Toivo Saalasti		Liperin Taimi
Pietu Stenberg	        Pyhäselän Urheilijat
Voitto Voutilainen	Joensuun Kataja

T9 2,6 km:
Anette Alastalo	        Pyhäselän Urheilijat
Ronja Eronen		Pyhäselän Urheilijat
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat
Heini Kuronen		Pyhäselän Urheilijat
Helmi Kuronen	        Pyhäselän Urheilijat
Sara Noponen		Liperin Taimi
Jade Nousiainen	        Pyhäselän Urheilijat
Ida Pelli		Polvijärven Urheilijat
Miisa Puustinen	        Pyhäselän Urheilijat
Milja Pyykkö		Liperin Taimi
Vinka Pyylampi	        Joensuun Kataja
Lila Riissanen		Liperin Taimi

M40 4,5 km:
Sakari Hukka		Joensuun Kataja
Mika Huuho              Kitee
Juhani Junnilainen	Karjalan Uimarit Triathlon
Janne Kivelä		Liperin Taimi

N40 4,5 km:
Maarit Niskanen	        Kiihtelysvaaran Urheilijat

M45 4,5 km:
Jani Sippola

N45 4,5 km:
Maarit Talonen	        Joensuun  Kataja

M50 4,5 km:
Pekka Lyytinen	        Sulkavan Urheilijat -41
Juha Pihlman            Karjalan Uimarit Triathlon
Pasi Turunen		Joensuun Kataja

N50 4,5 km:
Kaija Pyöriäinen	Joensuun Kataja

M55 4,5 km:
Esko Lintunen		Sulkaman Kipinä
Kari Nevalainen	        Kontiolahden Urheilijat
Ari Niiranen

N60 4,5 km:
Anneli Makkonen	        Rääkkylän Kisa-Veikot

M65 4,5 km:
Arvo Hynynen		Juuan Urheilijat
Pertti Leinonen	        Kitee
Raimo Simanainen	Juuan Urheilijat
Keijo Maksimainen	Ilomantsin Urheilijat

M70 4,5 km:
Vesa Haarala		Liperin Taimi
Pekka Kolehmainen	

M/N kuntosarja:
Samuel Auvinen	       Joensuun Kataja
Jonas Bohlin           Sverige
Aimo Hoffren	       Espoon Latu
Mika Kotiranta	       Joensuun Kataja
Mirva Kukkonen	       Juuan Urheilijat
Teuvo Turunen	       Juuan Urheilijat