Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
18.07. klo 17:00 Häme Games Ilmoittautuneet
M 60m (25)
Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft     		- / - 
Fabian Björk		Helsingin Kisa-Veikot	7.97 / - 
Jonathan Brace		Esbo IF			- / - 
Mike Changala		Turun Urheiluliitto	- / - 
Tomi Hakola		Helsingin Kisa-Veikot	- / -
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo		7.22 / - 
Aaro Karjalainen	Lahden Ahkera		7.21 / - 
Esa Kaskelin		Riihimäen Kisko		- / -
Harri Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	- / - 
Mikko Koli		Jyväskylän Kenttäurh	- / - 
Aleksi Kuusinen		Tampereen Pyrintö	7.13 / - 
Heikki Leppänen		Esbo IF			7.42 / - 
Veli-Matti Mannila	Helsingin Tarmo		8.14 / - 
Rasmus Martin		IF Sibbo-Vargarna	7.97 / - 
Arttu Paananen		Esbo IF			7.06 / - 
Marko Petäjä		Forssan Salama		7.59 / - 
Elliot Schmidt		Borgå Akilles		8.37 / - 
Jari Suikka		Helsingin Kisa-Veikot	7.07 / - 
Antti Tanhuamäki	Savonlinnan Riento	7.74 / - 
Aleksi Tauriainen	Perniön Urheilijat	8.38 / - 
Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat	8.14 / - 
Juho Toivari		Janakkalan Jana		- / - 
Juho Touru		Forssan Salama		8.96 / 8.96
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurh	8.60 / - 
Oki Vuonoranta		Esbo IF			7.50 / - 
 
M 100m (67)
Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna	10.80 / 10.80
Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft		10.67 / 10.79
Kauno Anttila           Spove                   - / 18.61
Fabian Björk		Helsingin Kisa-Veikot	10.95 / 11.98
Pekka Björklund		Helsingin Kisa-Veikot	14.16 / 16.66
Jonathan Brace		Esbo IF			10.72 / 10.72
Stig Bäcklund		Isnäs Start		- / - 
Mike Changala		Turun Urheiluliitto	11.05 / 11.24
Georg Dunkel		Helsingin Kisa-Veikot	14.20 / 15.57
Lauri Eerola		Lahden Ahkera		11.02 / - 
Heimo Elonen		Salon Vilpas		13.51 / 13.60
Oliver Enqvist		IF Sibbo-Vargarna	12.05 / 12.20
Tomi Hakola		Helsingin Kisa-Veikot	- / -
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo		11.10 / 11.49
Jukka Hieta		Helsingin Kisa-Veikot	13.28 / - 
Harri Huotari		Helsingin Kisa-Veikot	12.05 / 12.63
Esko Huttunen		Lappeenrannan Urheilu-M	- / -
Aki Häkkinen		Jyväskylän Kenttäurh	11.50 / 11.50
Karim Jaiteh		Helsingin Tarmo		11.58 / 11.58
Joni Järvinen		Lahden Ahkera		11.50 / - 
Markku Juopperi		Spove			- / -
Markus Jutila		Tampereen Pyrintö	11.03 / 11.22
Ermo Kalevo		Varsinais-Suomen Veter	- / -
Bradley Kamanga		Vantaan Salamat		12.27 / - 
Aaro Karjalainen	Lahden Ahkera		11.02 / 11.21
Harri Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	10.95 / 12.67
Pyry Keränen		Karkkilan Pojat		11.29 / 11.29
Mikko Koli		Jyväskylän Kenttäurh	11.70 / - 
Aleksi Kuusinen		Tampereen Pyrintö	11.09 / 11.39
Samu Laakso		Tapanilan Erä		11.58 / 12.11
Kalle Lahtinen		Tampereen Pyrintö	12.35 / 12.35
Ari Laitinen		Heinolan Isku		11.32 / 12.00
Heikki Leppänen		Esbo IF			11.23 / 11.85
Eetu Louhivuori		Mäntyharjun Virkistys	11.55 / 11.55
Tuomas Määttä		Turun Urheiluliitto	11.59 / 11.59
Veli-Matti Mannila	Helsingin Tarmo		12.91 / 13.34
Jorma Manninen		Mikkelin Kilpa-Veikot	- / 15.50
Rasmus Martin		IF Sibbo-Vargarna	11.69 / 11.69
Erno Mehtonen		Savonlinnan Riento	10.76 / 10.95
Juha Meriläinen		Kuntopirkat		- / -
Anton Mustonen		Lahden Ahkera		12.43 / 12.61
Heikki Nieminen		Janakkalan Jana		10.73 / 10.90
Arttu Paananen		Esbo IF			10.98 / 11.29
Jari Pantzar		Helsingin Kisa-Veikot	12.66 / - 
Marko Petäjä		Forssan Salama		11.55 / 12.08
Veikko Pihlainen	Spove			- / -
Eetu Rantala		Länsi-Uudenmaan Urh	11.95 / 11.95
Juho Rönkä		Janakkalan Jana		11.16 / 11.90
Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-M	11.32 / 11.39
Ville Ryhänen		Esbo IF			12.77 / 13.16
Roope Saarinen		Esbo IF			10.58 / 10.67
Esa Salminen		Helsingin Kisa-Veikot	12.48 / 13.09
Evangelos Spartiotis	Espoon Tapiot		11.38 / 11.38
Jari Suikka		Helsingin Kisa-Veikot	10.64 / 11.69
Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurh	11.54 / 11.68
Teemu Taipale		Lappeenrannan Urheilu-M	11.78 / 11.78
Antti Tanhuamäki	Savonlinnan Riento	11.66 / 12.18
Lassi Tani		Esbo IF			12.41 / 13.13
Petri Tauriainen	Varsinais-Suomen Veter	11.75 / 11.75
Jouko Teinilä		Varsinais-Suomen Veter	- / -
Juho Toivari		Janakkalan Jana		12.55 / 12.55
Joska Tommola		Lahden Ahkera		11.26 / 11.26
Juha Tuomainen		Viipurin Urheilijat	12.04 / 12.04
Pasi Tupasalo		Heinolan Isku		11.62 / 12.81
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurh	11.14 / 11.14
Eero Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurh	11.31 / 11.47
Oki Vuonoranta		Esbo IF			10.84 / 11.54
 
M 200m (45)
Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna	21.37 / 21.58
Ville Aarnivala		Tampereen Pyrintö	21.27 / 21.36
Jonathan Brace		Esbo IF			22.11 / 22.11
Niklas Bryggare		Helsingin Kisa-Veikot	22.18 / - 
Mike Changala		Turun Urheiluliitto	22.56 / 22.75
Lauri Eerola		Lahden Ahkera		22.20 / 22.20
Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna	22.11 / 22.28
Aki Häkkinen		Jyväskylän Kenttäurh	23.96 / 23.96
Emmanuel Hitilasha	Lahden Ahkera		- / - 
Tuomas Hyytiäinen	Kenttäurheilijat -58	22.87 / 22.87
Riku Illukka		Vantaan Salamat		21.31 / 21.58
Karim Jaiteh		Helsingin Tarmo		23.96 / 23.96
Antti Juvonen		Oulun Pyrintö		24.88 / - 
Esa Kaskelin		Riihimäen Kisko		- / -
Sampo Kiviharju		Hämeenlinnan Tarmo	22.05 / 22.20
Aleksi Kuusinen		Tampereen Pyrintö	22.46 / 22.47
Lassi Kuva		Lahden Ahkera		29.67 / - 
Samu Laakso		Tapanilan Erä		23.29 / - 
Tomi Laakso		Tapanilan Erä		23.48 / 23.48
Kalle Lahtinen		Tampereen Pyrintö	24.28 / - 
Simo Laine		Länsi-Uudenmaan Urh	24.48 / 24.48
Ari Laitinen		Heinolan Isku		23.77 / 25.00
Eetu Louhivuori		Mäntyharjun Virkistys	30.59 / - 
Veli-Matti Mannila	Helsingin Tarmo		27.06 / 28.03
Juho Mantila		Riihimäen Kisko		31.28 / - 
Rasmus Martin		IF Sibbo-Vargarna	23.40 / 23.40
Erno Mehtonen		Savonlinnan Riento	22.22 / 23.25
Heikki Nieminen		Janakkalan Jana		21.96 / 22.52
Kristian Pulli		Kaipolan Vire		- / - 
Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera		24.68 / - 
Eetu Rantala		Länsi-Uudenmaan Urh	26.23 / 26.23
Juho Rönkä		Janakkalan Jana		22.61 / 24.48
Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-M	22.82 / 23.31
Ville Ryhänen		Esbo IF			25.84 / - 
Roope Saarinen		Esbo IF			20.99 / 21.31
Elliot Schmidt		Borgå Akilles		28.59 / - 
Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurh	23.07 / 23.07
Lauri Syväranta		Lahden Ahkera		24.42 / - 
Teemu Taipale		Lappeenrannan Urheilu-M	24.05 / 24.05
Antti Tanhuamäki	Savonlinnan Riento	23.42 / 24.73
Lassi Tani		Esbo IF			25.30 / - 
Juha Tuomainen		Viipurin Urheilijat	25.53 / - 
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurh	22.79 / 22.79
Eero Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurh	23.34 / 24.37
Okko Vuorikoski		Lahden Ahkera		25.68 / - 
 
M 1500m (2)
Teo Penttinen		Lahden Ahkera		4.43,86 / 4.43,86
Tero Rönkä		Janakkalan Jana		- / - 


M 110m aj (8)
Joni Järvinen		Lahden Ahkera		- / - 
Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa yleisurh	14.22 / -
Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo		15.81 / 15.81
Tuomas Määttä		Turun Urheiluliitto	15.66 / 15.66
Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurh	14.91 / - 
Mark Szücs-Bártfai	Espoon Tapiot		- / - 
Oki Vuonoranta		Esbo IF			15.48 / 16.56
Elias Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna	15.07 / 15.88
 
M korkeus (3)
Samuli Eriksson		Salon Vilpas		2.20 / 2.11
Matias Mustonen		Lempäälän Kisa Yleisurh	2.11 / 2.08
Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäk	2.11 / 2.09
 
M pituus (16)
Stig Bäcklund		Isnäs Start		- / - 
Oliver Enqvist		IF Sibbo-Vargarna	6.13 / 6.13
Eren Gürler		Helsingin Kisa-Veikot	- / -
Frans Häggblom		IK Falken		6.58 / 6.58
Lasse Hämelahti		Janakkalan Jana		6.94 / 6.87
Patrik Jakonen		Nakkilan Vire		6.78 / 6.78
Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy	7.50 / 7.03
Pyry Keränen		Karkkilan Pojat		7.47 / 7.47
Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo		6.78 / 6.62
Miika Mäkinen		Riihimäen Kisko		7.32 / 6.85
Veikko Pihlainen	Spove			- / -
Evangelos Spartiotis	Espoon Tapiot		6.46 / 6.20
Atte Timgren		Helsingin Kisa-Veikot	6.59 / 6.59
Joska Tommola		Lahden Ahkera		7.22 / 7.22
Pasi Tupasalo		Heinolan Isku		6.54 / 5.33
Valtteri Välläri	Janakkalan Jana		7.25 / 6.95
 
M 3-loikka (4)
Roger Haitengi		Namibia			16.78 / -
Olavi Horn		Porvoon Urheilijat	- / -
Antti Inkinen		Imatran Urheilijat	15.45 / - 
Joni Salminen		Forssan Salama		13.81 / - 
 
M kuula (5)
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo		13.08 / - 
Olavi Horn		Porvoon Urheilijat	- / -
Arttu Kangas		Kankaanpään S Leisku	20.30 / 19.50	
Nico Oksanen		Loimaan Voima		17.77 / 17.77
Tomas Söderlund		IF Raseborg		19.12 / 18.51
 
M keihäs (14)
Panu Auvinen		Juvan Urheilijat	69.87 / 68.32
Pekka Björklund		Helsingin Kisa-Veikot	32.08 / - 
Hu Haoran		Kiina			75.83 / 75.66
Niu Heqing		Kiina			75.43 / 73.74
Joonas Hyvärinen	Keski-Uudenmaan Yleis	67.90 / 64.30
Tino Mäkelä		Pyhäselän Urheilijat	66.93 / 66.93
Pyry Mäkinen		Veikkolan Veikot	66.75 / 66.75
Joonas Oksanen		Tampereen Pyrintö	68.31 / - 
Jarkko Piekkari		Janakkalan Jana		48.48 / - 
Onni Ruokangas		Janakkalan Jana		- / - 
Wesley Smith		Vantaan Salamat		58.87 / - 
Timo Taajaranta		Porvoon Urheilijat	- / -
Juho Touru		Forssan Salama		- / - 
Sami Virto		Salon Vilpas		- / - 
 
N 60m (25)
Kiia Brandes		Hyvinkään seudun Urh	8.82 / - 
Sinikka Illaru		Vihdin Viesti		- / - 
Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera		8.16 / - 
Aino Koskela		Riihimäen Kisko		8.73 / - 
Elina Kostiainen	Vihdin Viesti		8.05 / - 
Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		8.49 / - 
Helmi Lievonen		Riihimäen Kisko		8.62 / - 
Annika Mäenpää		Noormarkun Nopsa	7.79 / - 
Vilma Mikkola		Keski-Uudenmaan Yleis	9.42 / - 
Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	8.03 / - 
Iina Nykänen		Lahden Ahkera		8.06 / - 
Kati Oikarinen		Runners Club		- / - 
Andrea Österman		Helsingfors IFK		8.69 / - 
Ella Perälä		Keski-Uudenmaan Yleis	- / - 
Iina-Lydia Pihlainen	Esbo IF			- / - 
Sari Pikkarainen	Janakkalan Jana		8.50 / - 
Venla Pulkkanen		Lahden Ahkera		9.17 / - 
Virpi Rahikkala		Varsinais-Suomen Veter	9.45 / 9.45
Suvi-Tuuli Saarnio	Helsingin Kisa-Veikot	- / - 
Jasmin Showlah		Helsingfors IFK		7.57 / - 
Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurh	- / - 
Laura Touru		Forssan Salama		8.91 / 8.91
Taru Viiru		Janakkalan Jana		- / - 
Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurh	- / - 
Riina Virtanen		Hyvinkään seudun Urh	9.06 / - 
 
N 100m (67)
Iira Bützow		Viipurin Urheilijat	13.11 / 13.11
Laura Einamo		Helsingfors IFK		13.19 / 13.34
Pinja Ekström		Lahden Ahkera		14.55 / 14.55
Hanna Ferber		Sveitsi			12.68 / 12.68	
Reetta Hämäläinen	Lahden Ahkera		12.81 / 12.91
Sara Heino		Lahden Ahkera		13.59 / - 
Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö	12.58 / 12.86
Noora Hietala		Hyvinkään seudun Urh	13.54 / 13.57
Emmi Hietanen		Riihimäen Kisko		13.76 / 13.76
Aino Honkamäki		Tampereen Urheilijat-38	12.88 / - 
Sinikka Illaru		Vihdin Viesti		16.12 / 16.28
Juulia Inkinen		Lahden Ahkera		13.43 / 13.43
Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-M	12.05 / 12.05
Henna Jalovaara		Riihimäen Kisko		13.74 / 13.74
Anna Julin		IF Nykarlebynejden	12.04 / 12.19
Petra Kallionpää	Janakkalan Jana		13.50 / - 
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurh	12.68 / - 
Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera		12.94 / 13.01
Ilona Kekkonen		Lahden Ahkera		12.46 / 12.56
Milla Kelonurmi		Keski-Uudenmaan Yleis	12.40 / 14.08
Inka Korkkinen		Riihimäen Kisko		14.73 / 14.73
Elina Kostiainen	Vihdin Viesti		12.61 / 12.67
Emma Kuikka		Janakkalan Jana		13.60 / 13.69
Nea Kylmänen		Nurmijärven Yleisurh	13.67 / 13.67
Venla Lähdemäki		Riihimäen Kisko		14.32 / 14.32
Amanda Lapinleimu	Toijalan Vauhti		12.86 / 13.15
Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		13.59 / 13.59
Iina Lehtimäki		Tampereen Pyrintö	12.39 / 12.88
Pinja Lehtinen		Lempäälän Kisa Yleisurh	13.32 / 13.53
Linda Leveelahti	Helsingfors IFK		12.40 / - 
Maarit Lindberg		Janakkalan Jana		14.37 / 14.37
Jutta Luhtala		Turun Weikot Yleisurh	12.36 / - 
Eveliina Määttänen	Keski-Uudenmaan Yleis	12.22 / - 
Annika Mäenpää		Noormarkun Nopsa	12.04 / 12.09
Nea Mattila		Helsingfors IFK		12.09 / 12.41
Katrin Mertanen		Kosken Kaiku		12.87 / 13.50
Vilma Mikkola		Keski-Uudenmaan Yleis	14.26 / - 
Hafisa Nashisa		Esbo IF			14.23 / 14.23
Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	12.16 / 12.60
Laura Nurminen		Janakkalan Jana		14.23 / 14.57
Iina Nykänen		Lahden Ahkera		12.65 / 12.88
Susanna Nyrhilä		Janakkalan Jana		14.80 / 14.83
Kati Oikarinen		Runners Club		12.52 / 15.26
Emelie Österman		Helsingfors IFK		12.95 / 13.57
Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurh	12.10 / 12.40
Salla Parviainen	Esbo IF			12.41 / - 
Ella Perälä		Keski-Uudenmaan Yleis	13.32 / 13.32
Jenna Pihkola		Lahden Ahkera		12.29 / 12.53
Iina-Lydia Pihlainen	Esbo IF			14.33 / 14.66
Sari Pikkarainen	Janakkalan Jana		13.63 / 14.92
Veera Pudas		Veitsiluodon Kisaveikot	12.26 / 12.26
Venla Pulkkanen		Lahden Ahkera		13.09 / 13.52
Saara Rantanen		Hyvinkään seudun Urh	13.84 / 14.05
Virpi Rahikkala		Varsinais-Suomen Veter	15.35 / 15.35
Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurh	12.58 / 12.64
Suvi-Tuuli Saarnio	Helsingin Kisa-Veikot	13.82 / 13.90
Netta Salo		Savonlinnan Riento	12.03 / 12.42
Jasmin Showlah		Helsingfors IFK		11.75 / 12.28
Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot	12.34 / - 
Kirsi Spoof-Tuomi	Jyväskylän Kenttäurh	13.43 / 13.75
Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurh	15.36 / 15.48
Laura Touru		Forssan Salama		14.46 / 14.46
Emma Tuomala		Helsingfors IFK		12.83 / 13.04
Elisa Valtanen		Varsinais-Suomen Veter	14.18 / 14.18
Lotta Vento		Turun Urheiluliitto	12.49 / 12.49
Taru Viiru		Janakkalan Jana		14.41 / 14.41
Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurh	15.61 / 15.61
 
N 200m (48)
Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö	25.24 / 25.24
Iira Bützow		Viipurin Urheilijat	27.50 / 27.50
Amira Chokairy		Helsingin Kisa-Veikot	25.43 / 25.65
Laura Einamo		Helsingfors IFK		27.28 / - 
Pinja Ekström		Lahden Ahkera		- / - 
Jenni Eloranta		Vihdin Viesti		27.34 / 27.47
Sanna Erkinheimo	Lahden Ahkera		24.46 / 25.24
Lotta Ferber		Sveitsi			28.50 / 28.50
Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot	25.55 / - 
Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-M	25.85 / 26.57
Emmi Hietanen		Riihimäen Kisko		28.01 / 28.01
Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-M	25.16 / 25.16
Anna Julin		IF Nykarlebynejden	24.57 / 25.14
Elisa Juntunen		Äänekosken Urheilijat	26.96 / 28.05
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurh	25.95 / 25.95
Noora Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	25.60 / - 
Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö	27.21 / - 
Ilona Kekkonen		Lahden Ahkera		25.67 / 25.89
Lotta Kemppinen		Helsingfors IFK		24.88 / - 
Aino Koskela		Riihimäen Kisko		26.77 / 27.19
Anni Lähdemäki		Riihimäen Kisko		27.90 / 29.19
Amanda Lapinleimu	Toijalan Vauhti		26.66 / 27.27
Iina Lehtimäki		Tampereen Pyrintö	25.37 / 26.68
Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58	24.96 / - 
Linda Leveelahti	Helsingfors IFK		26.14 / - 
Helmi Lievonen		Riihimäen Kisko		26.81 / 26.81
Eveliina Määttänen	Keski-Uudenmaan Yleis	24.71 / 24.85
Nea Mattila		Helsingfors IFK		24.47 / 25.12
Katrin Mertanen		Kosken Kaiku		26.09 / 28.50
Hafisa Nashisa		Esbo IF			29.54 / 29.54
Kati Oikarinen		Runners Club		25.73 / 31.39
Salla Parviainen	Esbo IF			25.25 / 25.25
Jenna Pihkola		Lahden Ahkera		25.20 / 25.88
Sari Pikkarainen	Janakkalan Jana		28.17 / 31.61
Veera Pudas		Veitsiluodon Kisaveikot	25.49 / 25.57
Martta Rautala		Viipurin Urheilijat	25.20 / 25.20
Senja Roos		Lahden Ahkera		26.50 / 26.50
Suvi-Tuuli Saarnio	Helsingin Kisa-Veikot	28.43 / 28.43
Netta Salo		Savonlinnan Riento	24.76 / 26.00
Sinja Sarasto		Riihimäen Kisko		28.06 / 28.62
Jasmin Showlah		Helsingfors IFK		24.48 / - 
Sara Siltala		Helsingin Kisa-Veikot	25.47 / - 
Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurh	30.99 / - 
Noora Toivo		Toijalan Vauhti		24.93 / 25.62
Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot	27.09 / 27.09
Emma Tuomala		Helsingfors IFK		26.48 / 26.66
Elisa Valtanen		Varsinais-Suomen Veter	28.24 / 28.24
Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurh	- / - 
 
N 1500m (9)
Ida Andersson		Nurmijärven Yleisurh	5:10.30 / 5:11.05
Katja Blunden		Helsingin Kisa-Veikot	4:28.53 / 4:35.84
Noora Hyyrynen		Lappeenrannan Urheilu-M	4:54.32 / - 
Elisa Juntunen		Äänekosken Urheilijat	- / - 
Elina Mettälä		Helsingin Kisa-Veikot	- / - 
Ilona Mononen		Janakkalan Jana		4:54.48/4:54.48
Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu		4:45.99/4:45.99
Minna Syvälä		Espoon Tapiot		4:39.01 / - 
Ea Vuori		Lahden Ahkera		5:07.91 / - 
 
N 100m aj (16)
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	14.58 / 14.58
Jenni Eloranta		Vihdin Viesti		15.96 / 15.96
Reetta Hämäläinen	Lahden Ahkera		14.80 / 14.80
Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö	15.09 / 15.09
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurh	14.56 / 14.56
Noora Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	14.26 / 14.59
Sanni Kettunen		Salon Vilpas		14.71 / 14.86
Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurh	14.78 / - 
Pinja Lehtinen		Lempäälän Kisa Yleisurh	15.53 / 15.53
Linda Leveelahti	Helsingfors IFK		- / - 
Heidi Parikka		Helsingin Kisa-Veikot	14.63 / 14.68
Kaisa Pousi		Tampereen Pyrintö	14.93 / - 
Janette Rinne		Helsingin Kisa-Veikot	14.00 / 14.31
Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot	13.60 / 13.60
Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot	14.98 / 15.65
Lotta Vento		Turun Urheiluliitto	14.23 / 14.23
 
N korkeus (5)
Gabriela Kosonen	Jyväskylän Kenttäurh	1.81 / 1.72
Nea Kylmänen		Nurmijärven Yleisurh	1.55 / 1.55
Sini Lällä		Jyväskylän Kenttäurh	1.84 / 1.79
Heta Tuuri		Lahden Ahkera		1.87 / 1.87
Viivi Voutilainen	Turun Urheiluliitto	1.82 / 1.79
 
N pituus (20)
Kiia Brandes		Hyvinkään seudun Urh	4.70 / 4.70
Hanna Ferber		Sveitsi			5.58 / 5.58
Lotta Ferber		Sveitsi			5.05 / 5.05
Tiina Hakanen		Tampereen Pyrintö	5.89 / 5.30
Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-M	5.47 / - 
Noora Hietala		Hyvinkään seudun Urh	5.26 / 4.94
Eini Hongisto		Janakkalan Jana		4.22 / 4.22
Aino Honkamäki		Tampereen Urheilijat-38	5.74 / 5.54
Henna Jalovaara		Riihimäen Kisko		4.72 / 4.72
Petra Kallionpää	Janakkalan Jana		5.03 / 4.97
Inka Korkkinen		Riihimäen Kisko		4.23 / 3.82
Aino Koskela		Riihimäen Kisko		5.40 / 5.40
Venla Lähdemäki		Riihimäen Kisko		4.50 / 4.21
Pinja Lehtinen		Lempäälän Kisa Yleis	5.33 / 5.33
Susanna Nyrhilä		Janakkalan Jana		5.12 / 4.80
Emelie Österman		Helsingfors IFK		5.21 / 5.07
Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleis	5.99 / 5.57
Saara Rantanen		Hyvinkään seudun Urh	4.74 / 4.68
Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurh	5.87 / 5.87
Riina Virtanen		Hyvinkään seudun Urh	4.88 / 4.88
 
N 3-loikka (7)
Suvi Eerikäinen		Janakkalan Jana		12.04 / 11.85
Essi Eriksson		Helsingin Kisa-Veikot	11.18 / 11.18
Laura Rautiainen	Lahden Ahkera		12.45 / 12.38
Kirsi Spoof-Tuomi	Jyväskylän Kenttäurh	10.53 / - 
Oona Syyri		Forssan Salama		10.68 / 10.68
Saana Topp		Keski-Uudenmaan Yleis	11.15 / 9.92
Elina Torro		Lappeenrannan Urheilu-M	13.72 / 12.84
 
N kuula (9)
Minna Henttonen		Mäntsälän Urheilijat	12.81 / 12.54
Eini Hongisto		Janakkalan Jana		10.55 / 10.44
Laila Lehtinen		Hyvinkään seudun Urh	8.76 / 8.76
Maarit Lindberg		Janakkalan Jana		10.63 / 10.48
Sara Oraheimo		IF Raseborg		13.15 / 13.15
Riikka Purho		Kouvolan Urheilijat	12.37 / 11.33
Vera Räsänen		Iitin Pyrintö		12.69 / 12.08
Inka Sinivuori		Jyväskylän Kenttäurh	11.16 / 11.16
Heidi Tuomisto		Nummen Kipinä		12.85 / 10.30
 
N kiekko (10)
Noora Jakobsson		Janakkalan Jana		29.29 / 29.29
Milla Kelonurmi		Keski-Uudenmaan Yleis	49.15 / 38.90
Sanni Kuparinen		Janakkalan Jana		45.94 / 45.21
Laila Lehtinen		Hyvinkään seudun Urh	- / - 
Anna Olkkonen		Hartolan Voima		46.96 / 45.41
Maria Olkkonen		Hartolan Voima		42.92 / - 
Nilla Rättyä		Janakkalan Jana		39.51 / 39.51
Nelli Talvitie		Hyvinkään seudun Urh	37.77 / 37.77
Heidi Tuomisto		Nummen Kipinä		38.52 / 32.21
Anu Virtanen		Janakkalan Jana		22.63 / 20.34
 
N moukari (4)
Tahiti Ojansivu		Turun Urheiluliitto	49.86 / 49.86
Andrea Österman		Helsingfors IFK		51.99 / 51.99
Heli Rinnekari		Nurmijärven Yleisurh	62.67 / 62.67
Anu Virtanen		Janakkalan Jana		33.59 / 33.59
 
N keihäs (11)
Eini Hongisto		Janakkalan Jana		30.47 / 30.47
Viivi Kuismanen		Helsingin Kisa-Veikot	48.21 / 33.40
Ge Lijuan		Kiina			57.98 / 57.98
Maarit Lindberg		Janakkalan Jana		34.48 / 34.48
Milja Lusila		Asikkalan Raikas	51.86 / 47.05
Miia Makkonen		Sysmän Sisu		52.43 / 51.92
Jemina Ollikka		Lahden Ahkera		41.77 / 41.77
Dai Qianqian		Kiina			56.20 / 56.20
Amanda Räty		Keski-Uudenmaan Yleis	49.68 / 48.65
Inka Sinivuori		Jyväskylän Kenttäurh	39.92 / 39.92
Nelli Talvitie		Hyvinkään seudun Urh	41.65 / 41.65