Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.05. klo 11:00 PKO Games Ilmoittautuneet
Alla pitäisi olla kaikkien tähän mennessä ilmoittautuneiden nimet.
Ensin listassa on kaikki lauantain lajit ja perässä sunnuntain lajit


Lauantai:

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
N 100m
47	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,24
61	Jenna Riikonen	Joensuun Kataja		12,84
62	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		12,99
123	Petra-Sofia Laakso	Savonlinnan Riento		12,54
N 400m
51	Iida Pyykönen	Nurmeksen Sepot		
84	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		1.03,36
153	Silja Kempas	Joensuun Kataja		58,48
N 5000m
121	Peppi Ahponen	Pyhäselän Urheilijat		
N Seiväs
46	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	415	415
75	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	410	415
101	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	360	360
139	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento	280	290
N Pituus
47	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		5,85
70	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		6,00
N Kuula
45	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento	13,55	14,44
47	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja	12,64	12,94
70	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,84
165	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	12,12	12,28
N Kiekko
45	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento		47,42
162	Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto	45,62	45,85
165	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	44,48	47,89
167	Tiina Repo	Juuan Urheilijat	38,68	43,06
N Keihäs
47	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		41,93
139	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		20,38
M 100m
66	Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat		11,12
106	Niko Mutikainen	Savonlinnan Riento		11,26
190	Ville Hyttinen	Kuopion Reipas		11,19
M 1500m
137	Roope Reponen	Joensuun Kataja		4.21,78
M Pituus
65	Jimi Huuho	Pyhäselän Urheilijat		5,96
129	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento		6,44
T9 1000m
18	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
56	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		4.24,86
143	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		
147	Sara Noponen	Liperin Taimi		4.35,04
195	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja		
T9 60m aidat
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
50	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
56	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		
69	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
147	Sara Noponen	Liperin Taimi		
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		
T9 Pituus
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		2,62
18	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	3,04	3,04
21	Annika Ristola	Outokummun Partio		2,62
50	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		2,96
88	Mette Fincke	Joensuun Kataja		
143	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		2,27
147	Sara Noponen	Liperin Taimi		2,60
185	Venja Hiltunen	Outokummun Partio		
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		2,36
195	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja		
T9 Kuula
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		3,72
21	Annika Ristola	Outokummun Partio	4,62	4,62
50	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	6,74	6,74
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	3,59	3,59
P9 1000m
76	Lauri Laamanen	Pyhäselän Urheilijat		
120	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		4.19,05
125	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	3.58,79	3.58,79
154	Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat		4.23,90
194	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja		
P9 60m aidat
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		
125	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		
154	Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat		
168	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		
P9 Pituus
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		3,54
14	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		3,15
48	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		2,36
125	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	2,88	2,88
168	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		3,58
P9 Kuula
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	6,43	6,96
7	Aaron Sippola	Liperin Taimi		
14	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	3,61	3,82
23	Ate Jokinen	Liperin Taimi	4,78	4,78
48	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	4,76	4,76
125	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	4,51	4,51
154	Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat	4,35	4,38
P11 1000m
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		3.48,60
169	Tomi Koponen	Outokummun Partio		4.05,14
P11 60m aidat
5	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		13,69
87	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		12,31
P11 Korkeus
5	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	113	113
77	Leevi Partanen	Joensuun Kataja	108	108
87	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	108	108
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi	115	115
P11 Kuula
77	Leevi Partanen	Joensuun Kataja		
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
119	Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	5,55	5,55
133	Riko Pippuri	Liperin Taimi	7,95	7,95
164	Teo Hietalahti	Juvan Urheilijat	7,57	7,57
T11 1000m
37	Else Lehmus	Liperin Taimi		
59	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	4.01,18	4.01,18
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja		4.39,95
83	Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		
89	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		4.15,35
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja		4.48,06
108	Noora Hukka	Joensuun Kataja		3.43,89
122	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja		4.37,14
145	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		4.25,80
T11 60m aidat
37	Else Lehmus	Liperin Taimi		
59	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat		12,52
67	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja		26,65
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja		
86	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi		13,16
89	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		14,25
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja		14,86
145	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		11,43
T11 Korkeus
67	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja	90	90
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja	100	100
89	Mette Oinonen	Joensuun Kataja	95	95
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja	85	85
122	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	111	111
145	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	119	119
T11 Kuula
19	Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		
59	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	6,38	7,02
67	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja	3,73	3,73
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		3,00
73	Krista Martikainen	Pyhäselän Urheilijat	6,44	6,44
86	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	7,31	7,31
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja	4,66	4,66
122	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	4,91	4,91
145	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	8,53	8,53
P13 1000m
4	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		3.49,71
13	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		4.12,94
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		3.47,68
104	Niklas Granit	Sotkamon Jymy		
118	Otto Sivonen	Joensuun Kataja	3.42,44	3.42,44
142	Samuel Sallinen	Joensuun Kataja		3.40,91
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja		3.29,54
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		4.00,17
178	Valtteri Mäkelä	Joensuun Kataja	3.19,79	3.19,79
P13 60m aidat
13	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
22	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		10,30
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		10,66
117	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja		9,82
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
P13 Seiväs
11	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	210	210
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	220	220
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja		190
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	210	210
P13 Pituus
4	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
22	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		4,43
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		4,28
105	Niklas Nykyri	Joensuun Kataja		4,29
117	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja	4,07	4,07
118	Otto Sivonen	Joensuun Kataja		
136	Roope Matveinen	Joensuun Kataja	3,38	3,38
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
T13 1000m
3	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	3.36,32	3.36,32
34	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		4.18,93
93	Minja Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		3.32,72
113	Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	3.45,97	3.45,97
159	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
188	Venla Simonen	Joensuun Kataja	3.44,80	3.44,80
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja		4.05,52
T13 60m aidat
30	Eena Pesonen	Liperin Taimi		13,81
33	Elina Likhanova	Liperin Taimi		
35	Ella Peltola	Anjalan Liitto		10,94
39	Emilia Huittinen	Imatran Urheilijat		
111	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		11,18
159	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
188	Venla Simonen	Joensuun Kataja		13,92
T13 Seiväs
34	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	190	190
95	Minttu Lehtonen	Siilinjärven Ponnistus	210	220
114	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja	140	140
T13 Pituus
3	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		3,76
33	Elina Likhanova	Liperin Taimi		
35	Ella Peltola	Anjalan Liitto		5,10
39	Emilia Huittinen	Imatran Urheilijat	4,13	4,13
41	Emma Kröger	Joensuun Kataja		
60	Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		3,98
63	Jessica Pappinen	Joensuun Kataja		
72	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja	4,03	4,03
80	Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
92	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
111	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		4,55
113	Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat	4,17	4,17
114	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja		3,08
146	Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat	4,27	4,27
159	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
188	Venla Simonen	Joensuun Kataja	3,63	3,63
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja		
P15 100m
8	Aatu Holopainen	Joensuun Kataja		13,47
31	Eero Mauro	Lieksan Urheilijat		12,72
171	Topi Kela	Joensuun Kataja		11,99
P15 800m
64	Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		2.28,44
135	Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat		2.40,34
P15 Korkeus
135	Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	165	165
P15 Kuula
26	Eeli Kinnunen	Joensuun Kataja	9,23	9,23
184	Veeti Hietalahti	Juvan Urheilijat	12,74	12,74
T15 100m
9	Aava Kipinä	Joensuun Kataja		14,28
16	Alina Tuomela	Kuopion Reipas		13,19
54	Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		
94	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		12,72
115	Oona Rimpilä	Joensuun Kataja		
152	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		13,70
T15 800m
15	Alina Tikka	Joensuun Kataja		2.52,48
25	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat		2.36,59
54	Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		3.27,37
T15 Kuula
57	Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat	11,81	11,81
130	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat	8,95	9,34
140	Saana Turunen	Sotkamon Jymy	8,57	8,57
149	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	10,55	10,55
166	Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	12,80	12,80
N17 100m
38	Elsi Laakkonen	Joensuun Kataja		
101	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento		13,19
126	Pihla Heikkinen	Joensuun Kataja		
127	Pilvi Turunen	Tuupovaaran Urheilijat		14,88
179	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		
181	Veera Holopainen	Kaavin Kaiku		14,06
182	Veera Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat		12,94
N17 800m
127	Pilvi Turunen	Tuupovaaran Urheilijat		2.59,76
155	Sini Riikonen	Joensuun Kataja		2.46,11
180	Veera Helkama	Salon Vilpas		2.27,85
186	Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		2.26,46
196	Riikka Lonkainen	Joensuun Kataja		
M17 100m
97	Miro Tanninen	Joensuun Kataja		13,27
132	Richard Liemula	Kuopion Reipas		12,05
M17 800m
36	Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		2.14,37
M17 Korkeus
24	Benjamin Oittinen	Pyhäselän Urheilijat	185	185
85	Markus Lindeman	Sotkamon Jymy	156	156



Sunnuntai:

M 110m aidat
197	Niko Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		
N 100m aidat
47	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		14,00
70	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		13,83
N Kolmiloikka
62	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		12,64
P9 40m
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		6,83
53	Ilmari Kemppi	Joensuun Kataja		
107	Niro Immonen	Pyhäselän Urheilijat		7,43
120	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		7,28
168	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		6,77
P9 150m
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		27,20
168	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		24,28
P9 Korkeus
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	115	115
14	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	121	121
48	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	90	90
120	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	112	112
P9 Keihäs
6	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		
14	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
48	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		
154	Simo Härkönen	Polvijärven Urheilijat		
T9 40m
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		7,24
17	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		8,96
18	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
21	Annika Ristola	Outokummun Partio		8,11
49	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		7,39
56	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		7,26
69	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
78	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		
88	Mette Fincke	Joensuun Kataja		
99	Nea Nevalainen	Juuan Urheilijat		
134	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat		
143	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		8,01
185	Venja Hiltunen	Outokummun Partio		
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		8,46
T9 150m
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
18	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
21	Annika Ristola	Outokummun Partio		
49	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		31,15
56	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		
69	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
78	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		
88	Mette Fincke	Joensuun Kataja		
91	Milja Pyykkö	Liperin Taimi		
99	Nea Nevalainen	Juuan Urheilijat		
134	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat		
143	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		
T9 Korkeus
49	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	108	108
99	Nea Nevalainen	Juuan Urheilijat		
T9 Keihäs
10	Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
21	Annika Ristola	Outokummun Partio		
50	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
99	Nea Nevalainen	Juuan Urheilijat		
189	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		
P11 60m
5	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		10,56
102	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		9,91
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
119	Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	11,20	11,24
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		9,91
133	Riko Pippuri	Liperin Taimi		10,09
168	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		9,69
P11 150m
5	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		26,59
102	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		29,11
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		24,37
133	Riko Pippuri	Liperin Taimi		
P11 Pituus
5	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		3,57
87	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		3,21
102	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		3,60
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
119	Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat		3,02
131	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		3,47
P11 Keihäs
87	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	26,36	26,36
116	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
119	Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat	19,32	20,55
133	Riko Pippuri	Liperin Taimi	18,67	18,67
T11 60m
1	Aada Holopainen	Liperin Taimi		
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja		12,63
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja		11,34
108	Noora Hukka	Joensuun Kataja		
110	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	9,58	9,58
148	Sara-Marjut Kekkonen	Siilinjärven Ponnistus		9,98
151	Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		
183	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot	9,30	9,30
T11 150m
2	Aada Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat		24,89
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja		
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja		29,19
108	Noora Hukka	Joensuun Kataja		26,39
110	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
183	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		23,87
187	Venla Pyykkö	Liperin Taimi		29,92
T11 Pituus
1	Aada Holopainen	Liperin Taimi		2,07
2	Aada Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat		3,22
19	Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		
67	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja		2,05
71	Kerttu Pääkkönen	Sotkamon Jymy		2,02
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja		2,32
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja		2,74
110	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
158	Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat		
187	Venla Pyykkö	Liperin Taimi		2,64
T11 Keihäs
1	Aada Holopainen	Liperin Taimi		
67	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja		5,52
79	Linda Mononen	Joensuun Kataja	12,66	12,66
86	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	22,23	24,48
90	Miina Vatanen	Joensuun Kataja	6,16	7,58
148	Sara-Marjut Kekkonen	Siilinjärven Ponnistus	26,69	26,69
183	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot	22,52	22,52
P13 60m
4	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		9,99
22	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		9,10
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		9,51
28	Eelis Turunen	Kuopion Reipas		9,18
32	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		9,22
81	Luka Myller	Joensuun Kataja		
104	Niklas Granit	Sotkamon Jymy		
105	Niklas Nykyri	Joensuun Kataja		9,10
117	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		9,31
118	Otto Sivonen	Joensuun Kataja		10,13
128	Puhakka Jesse	Pyhäselän Urheilijat		8,50
136	Roope Matveinen	Joensuun Kataja		
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja		8,60
157	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		9,46
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		9,63
178	Valtteri Mäkelä	Joensuun Kataja		
P13 200m
4	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
13	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		33,55
28	Eelis Turunen	Kuopion Reipas		36,29
32	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		29,93
104	Niklas Granit	Sotkamon Jymy		
117	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		32,71
118	Otto Sivonen	Joensuun Kataja		
128	Puhakka Jesse	Pyhäselän Urheilijat		27,74
136	Roope Matveinen	Joensuun Kataja		
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja		29,55
157	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		32,43
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
178	Valtteri Mäkelä	Joensuun Kataja		
P13 Korkeus
11	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	125	135
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	152	152
81	Luka Myller	Joensuun Kataja	110	110
118	Otto Sivonen	Joensuun Kataja	135	135
136	Roope Matveinen	Joensuun Kataja	110	110
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja	127	127
157	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento	110	115
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	133	133
191	Ville Keronen	Outokummun Partio	149	149
P13 Kuula
13	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	8,04	8,04
27	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	8,94	8,94
81	Luka Myller	Joensuun Kataja	5,55	5,55
105	Niklas Nykyri	Joensuun Kataja		9,18
112	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja	6,07	6,07
136	Roope Matveinen	Joensuun Kataja	7,08	7,08
144	Santeri Kekarainen	Joensuun Kataja	8,00	8,00
172	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	14,22	14,22
173	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	7,75	7,75
191	Ville Keronen	Outokummun Partio		
T13 60m
33	Elina Likhanova	Liperin Taimi		9,19
34	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		10,07
35	Ella Peltola	Anjalan Liitto	8,61	8,56
41	Emma Kröger	Joensuun Kataja		10,59
43	Hanna Sipponen	Kuopion Reipas		9,72
52	Iina Hyttinen	Joensuun Kataja		11,07
63	Jessica Pappinen	Joensuun Kataja		
72	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		9,41
80	Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
82	Maija Lahtela	Kuopion Reipas		9,62
92	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
111	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		8,54
113	Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat		10,11
114	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja		9,50
146	Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat		9,27
150	Selma Mäntyselkä	Kuopion Reipas		9,22
188	Venla Simonen	Joensuun Kataja		9,57
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja		10,08
T13 200m
3	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		33,07
35	Ella Peltola	Anjalan Liitto		28,96
43	Hanna Sipponen	Kuopion Reipas		36,20
60	Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		33,45
72	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		32,51
80	Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
92	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
111	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		28,40
113	Oona Kareinen	Tuupovaaran Urheilijat		32,39
150	Selma Mäntyselkä	Kuopion Reipas		31,76
188	Venla Simonen	Joensuun Kataja		34,01
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja		
T13 Korkeus
3	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	120	120
20	Anni Törrönen	Siilinjärven Ponnistus	123	123
33	Elina Likhanova	Liperin Taimi		100
34	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	125	125
39	Emilia Huittinen	Imatran Urheilijat	137	139
55	Ira Hirvonen	Outokummun Partio	135	145
80	Lotta Granit	Sotkamon Jymy	135	135
109	Noora Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat	126	130
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja	125	125
T13 Kuula
3	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	8,22	8,22
30	Eena Pesonen	Liperin Taimi	9,23	9,23
41	Emma Kröger	Joensuun Kataja	4,55	4,55
52	Iina Hyttinen	Joensuun Kataja	4,91	4,91
55	Ira Hirvonen	Outokummun Partio		9,85
60	Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy	9,01	9,01
82	Maija Lahtela	Kuopion Reipas		6,34
92	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	6,20	6,20
109	Noora Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat	7,07	7,07
141	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	6,85	6,85
193	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja	6,85	6,85
T15 80m aidat
40	Emma Kammonen	Siilinjärven Ponnistus		14,23
42	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		13,59
44	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		12,89
149	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
152	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		12,48
T15 1500m esteet
25	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat		5.50,58
T15 Korkeus
40	Emma Kammonen	Siilinjärven Ponnistus	156	156
149	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	150	150
160	Stina Pesonen	Kuopion Reipas	150	150
T15 Pituus
42	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		4,73
44	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		4,55
94	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		5,14
130	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat		4,68
140	Saana Turunen	Sotkamon Jymy		4,62
149	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		4,77
152	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		5,20
156	Sofia Keronen	Outokummun Partio		2,93
160	Stina Pesonen	Kuopion Reipas		4,39
161	Suvi Vehomäki	Sulkavan Urheilijat -41	3,94	4,00
T15 Keihäs
30	Eena Pesonen	Liperin Taimi	24,23	24,23
40	Emma Kammonen	Siilinjärven Ponnistus		31,02
55	Ira Hirvonen	Outokummun Partio	41,74	41,91
60	Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy	22,82	22,82
96	Minttu Turunen	Kuopion Reipas	46,12	46,12
130	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat	34,06	34,06
141	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	23,06	23,06
149	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	37,61	37,61
160	Stina Pesonen	Kuopion Reipas		21,42
175	Tuuli Saraniemi	Lieksan Urheilijat		26,51
P15 100m aidat
135	Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat		
P15 1500m esteet
22	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		5.52,14
29	Eemeli Katajalaakso	Kannuksen Ura		4.43,44
64	Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
74	Lassi Valta	Pyhäselän Urheilijat		5.06,86
176	Väinö Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		5.32,95
P15 Pituus
135	Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat		4,60
170	Topi Huttunen	Vieremän Koitto		4,49
P15 Keihäs
58	Janne Oinonen	Joensuun Kataja	43,81	43,81
74	Lassi Valta	Pyhäselän Urheilijat		41,55
192	Ville Kujala	Siilinjärven Ponnistus	52,36	52,36
M17 300m
36	Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		44,04
124	Pietari Sippola	Liperin Taimi		
M17 110m aidat
98	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento		
177	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		
M17 Pituus
68	Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat		5,82
85	Markus Lindeman	Sotkamon Jymy		4,89
97	Miro Tanninen	Joensuun Kataja		5,46
98	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento		5,64
132	Richard Liemula	Kuopion Reipas		5,86
177	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		5,24
M17 Kuula
138	Roope Turunen	Sotkamon Jymy	12,26	12,26
M17 Keihäs
12	Aku Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	64,32	64,32
68	Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat		
98	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento		
138	Roope Turunen	Sotkamon Jymy		41,68
N17 300m
179	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		
182	Veera Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat		43,67
186	Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		45,58
N17 100m aidat
103	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento		14,01
163	Tanja Kokkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		13,69
N17 2000m esteet
127	Pilvi Turunen	Tuupovaaran Urheilijat		
N17 Pituus
38	Elsi Laakkonen	Joensuun Kataja		3,91
103	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento		5,19
127	Pilvi Turunen	Tuupovaaran Urheilijat		4,40
N17 Kuula
174	Tuuli Kinnunen	Joensuun Kataja	11,41	11,41
N17 Keihäs
100	Nea Roiha	Parikkalan Urheilijat	46,19	47,64