Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
02.02. klo 12:00 Hipposhallit Ilmoittautuneet
Lista päivitetty to 31.1. klo 17:02


LAUANTAI 2.2.2019


M 200m	
		
75	Niclas Forsberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
421	Lassi Hakonen		Pihtiputaan Tuisku	
71	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
78	Aki Häkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
460	Aukusti Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
336	Jussi Julkunen		Kuopion Reipas	
77	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
394	Aku Kallio		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
386	Juho Kallio		Lapuan Virkiä	
83	Teemu Laitinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
375	Oskari Lakka		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
82	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
84	Juhani Lindholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
85	Dani Lirkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
74	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
449	Veikka Mikkonen		Savonlinnan Riento	
519	Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot	
73	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
80	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
374	Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
79	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
450	Antti Tanhuamäki	Savonlinnan Riento	
371	Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
422	Joonas Tikkanen		Pihtiputaan Tuisku	
14	Aleksi Tuononen		Ähtärin Urheilijat	
76	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
72	Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

HUOM M/M19/M17 800m yhdistetään ja erät tehdään tilastoaikojen perusteella
Juoksijat on siirretty alla olevissa listoissa ikäluokkaansa vastaaviin sarjoihin

M 800m		
	
469	Konsta Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41	
45	Tuomas Puputti		IF Raseborg	
473	Eetu Pöyry		Tampereen Pyrintö	
431	Joonas Rinne		Saarijärven Pullistus	
91	Kari-Pekka Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat

M19 800m
			
351	Leevi Kallio		Lahden Ahkera	
51	Robin Kronqvist		IK Falken	
352	Lassi Kuva		Lahden Ahkera	
66	Eino Könönen		Joensuun Kataja	
353	Lauri Syväranta		Lahden Ahkera	
407	Elias Tuominen		Naantalin Löyly

M17 800m	
		
29	Onni Ikonen		Hankasalmen Hanka	
484	Patrik Järvinen		Tampereen Pyrintö	
355	Justus Luonela		Lahden Ahkera	
357	Teo Penttinen		Lahden Ahkera	
356	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera	
470	Joona Räisänen		Sulkavan Urheilijat -41	
113	Konsta Vuorela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
354	Okko Vuorikoski		Lahden Ahkera	
	
M 3000m		
	
62	Samuel Auvinen		Joensuun Kataja	
346	Wäinö Hautala		Lahden Ahkera	
347	Walte Hautala		Lahden Ahkera	
348	Wilho Hautala		Lahden Ahkera	
506	Antti Hyttinen		Vaajakosken Kuohu	
19	Antti Ihamäki		Alajärven Ankkurit	
505	Janne Jokinen		Vaajakosken Kuohu	
324	Arttu Kärkiö		Keiteleen Kunto	
411	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu	
63	Samu Mikkonen		Joensuun Kataja	
92	Alexi Ruokamo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
25	Pauli Ruostetsaari	Gamlakarleby IF		

M 60m aidat			

312	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	
471	Jesse Jokinen		Sysmän Sisu	
397	Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma	
395	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
93	Elmo Lakka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
74	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
313	Pyry Santahuhta		Kankaanpään Seudun Leisku	
79	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
426	Niko Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	
450	Antti Tanhuamäki	Savonlinnan Riento
	
M Korkeus			

448	Jesse Huttunen		Savitaipaleen Urheilijat	
474	Daniel Kosonen		Tampereen Pyrintö	
1	Valtteri Mattila	Äänekosken Urheilijat	
396	Matias Mustonen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
504	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	

M Kolmiloikka
			
303	Topias Koukkula		Kangasalan Urheilijat -68	
23	Veikko Nugraha		Espoon Tapiot	
517	Niko Simola		Vammalan seudun Voima	
377	Arttu Tyystjärvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	

N 200m			

475	Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö	
478	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	
429	Anni Grekula		Raahen Vesa	
35	Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot	
48	Milla Heiskanen		Iisalmen Visa	
520	Elli Hiltunen		Varkauden Kenttä-Veikot	
99	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
479	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö	
414	Jandeh Jallow		Oulun Pyrintö	
21	Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat	
49	Kiia Koivistoinen	Iisalmen Visa	
387	Emilia Kokko		Lapuan Virkiä	
299	Jenna Kokkonen		Kajaanin Kipinä	
378	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
317	Helmi Kortetmaa		Kannuksen Ura	
96	Vivi Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
95	Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
451	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento	
326	Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
477	Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö	
100	Nea-Mari Neziri		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
400	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
41	Jeanine Nygård		IF Drott	
98	Emmi Pennanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
476	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö	
349	Jenna Pihkola		Lahden Ahkera	
94	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
413	Pinja Purola		Oulun Pyrintö	
432	Minttu Rinne		Saarijärven Pullistus	
334	Iina Takkula		Kuivasjärven Aura	
423	Miina Tavaststjerna	Pihtiputaan Tuisku	
97	Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
333	Iiris Törrönen		Kuivasjärven Aura	
522	Lotta Välkki		Vehmaisten Urheilijat	
43	Simone Wiklund		IF Nykarlebynejden

HUOM N/N19/N17 800m yhdistetään ja erät tehdään tilastoaikojen perusteella
Juoksijat on siirretty alla olevissa listoissa ikäluokkaansa vastaaviin sarjoihin
	
N 800m	
		
337	Pihla Hokkanen		Kuopion Reipas	
301	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	
103	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
101	Janina Jahkola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
44	Jonna Julin		IF Nykarlebynejden	
338	Rita Karjalainen	Kuopion Reipas	
302	Päivi Knutar		Kälviän Tarmo	
398	Veera Mensonen		Maaningan Mahti	
339	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas	
102	Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
350	Anne Rajaniemi		Lahden Ahkera	
24	Astrid Snäll		Forssan Salama	
427	Jasmin Tukiainen	Pyhäselän Urheilijat	
524	Erika Utriainen		Veitsiluodon Kisaveikot	
480	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö

N19 800m	
		
52	Nathalie Blomqvist	IK Falken	
482	Jemina Forss		Tampereen Pyrintö	
454	Reetta Joronen		Savonlinnan Riento	
481	Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö	
17	Maija Tukeva		Ähtärin Urheilijat	
522	Lotta Välkki		Vehmaisten Urheilijat

N17 800m
			
447	Veera Helkama		Salon Vilpas	
341	Jenna-Julia Kettunen	Kuopion Reipas	
358	Ronja Lampinen		Lahden Ahkera	
283	Venla Marjanen		Kaipolan Vire	
116	Jenna Maukonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
487	Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö	
359	Sini Rajaniemi		Lahden Ahkera	
340	Lotta Tarvainen		Kuopion Reipas	
104	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
282	Elvi Warwick		Kaipolan Vire
	
N 3000m			

380	Emma Hietaranta		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
379	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
105	Nea Lilja		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
104	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N 60m aidat			

478	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	
33	Matilda Bogdanoff	Helsingfors IFK	
106	Julia Enarvi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
479	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö	
107	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
414	Jandeh Jallow		Oulun Pyrintö	
452	Ellinoora Karvinen	Savonlinnan Riento	
27	Noora Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	
401	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot	
108	Elisa Oksanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
64	Marika Partinen		Joensuun Kataja	
36	Janette Rinne		Helsingin Kisa-Veikot	
381	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
46	Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna	
97	Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N Seiväs			

521	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	

N Pituus			

37	Saara Hakanen		Helsingin Kisa-Veikot	
501	Aino Honkamäki		Tampereen Urheilijat -38	
503	Hanna Jämsä		Toholammin Urheilijat	
22	Kira Kytölä		Esbo IF	
401	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot	
325	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58	
65	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja	
331	Roosa Määttälä		Kokkolan Veikot	
110	Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
64	Marika Partinen		Joensuun Kataja	
109	Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
281	Sini Sanaslahti		Kaipolan Vire	
46	Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna	

N Kuula			

108	Elisa Oksanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
64	Marika Partinen		Joensuun Kataja	
111	Inka Sinivuori		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
381	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	

P11 Korkeus	
		
175	Onni Erkkilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
176	Vilho Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
177	Olli Huttunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
4	Ville Kankainen		Äänekosken Urheilijat	
243	Verne Torikka		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P11 Kolmiloikka			

175	Onni Erkkilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
176	Vilho Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
177	Olli Huttunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
4	Ville Kankainen		Äänekosken Urheilijat	

T11 Kolmiloikka			

286	Nelli Flyktman		Kaipolan Vire	
180	Elli Kärkkäinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
5	Enni Makkonen		Äänekosken Urheilijat	
498	Noora Moisio		Tampereen Pyrintö	
184	Riina-Lotta Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
182	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
59	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana	
181	Iitu Riekkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
178	Ella Roimela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Maija Santanen		Janakkalan Jana	
183	Sofia Sauvala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
438	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus	
179	Viivi Väätänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T11 Kuula			

186	Senni Arkilahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
185	Jenny Björkberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
180	Elli Kärkkäinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
5	Enni Makkonen		Äänekosken Urheilijat	
184	Riina-Lotta Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
182	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
59	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana	
181	Iitu Riekkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
178	Ella Roimela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Maija Santanen		Janakkalan Jana	

P13 60m aidat			

162	Hannes Bottas		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
158	Paavo Heinisuo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
518	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima	
156	Vilho Ketonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
157	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
159	Lauri Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
494	Leevi Ortju		Tampereen Pyrintö	
160	Veeti Pakkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
495	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	
161	Juuso Tapanila		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P13 Korkeus			

158	Paavo Heinisuo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
157	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
159	Lauri Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
494	Leevi Ortju		Tampereen Pyrintö	
160	Veeti Pakkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
163	Tommi Sivill		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P13 Kolmiloikka			

158	Paavo Heinisuo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
156	Vilho Ketonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
157	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
159	Lauri Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
494	Leevi Ortju		Tampereen Pyrintö	
495	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	
163	Tommi Sivill		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T13 60m aidat			

167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
165	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
497	Iida Kastarinen		Tampereen Pyrintö	
166	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
496	Oona Moisio		Tampereen Pyrintö	
435	Lotta Perkiö		Saarijärven Pullistus	
408	Celina Salonen		Nastolan Naseva	
168	Hilla Savioja		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
169	Melina Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
164	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

T13 Kolmiloikka			

436	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus	
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
497	Iida Kastarinen		Tampereen Pyrintö	
166	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
332	Vilma Knutar		Kokkolan Veikot	
171	Joanna Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
496	Oona Moisio		Tampereen Pyrintö	
305	Senni Ohra-Aho		Kangasniemen Kalske	
170	Iida Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
486	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
408	Celina Salonen		Nastolan Naseva	
172	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
169	Melina Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
18	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat	
164	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

T13 Kuula			

173	Pinja Heino		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
174	Eeva Holviala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
328	Minttu Järvinen		Keuruun Kisailijat	
496	Oona Moisio		Tampereen Pyrintö	
305	Senni Ohra-Aho		Kangasniemen Kalske	
437	Tilda Pimiä		Saarijärven Pullistus	
172	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
169	Melina Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
18	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat	
164	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P15 60m aidat			

137	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
138	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
139	Atte Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P15 Korkeus			
315	Elias Kurumaa		Kankaanpään Seudun Leisku	

138	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
285	Tuomas Rauhala		Kaipolan Vire	

P15 Kolmiloikka			

137	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
285	Tuomas Rauhala		Kaipolan Vire	

T15 60m aidat			

145	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
327	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat	
459	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento	
143	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
142	Helmi Kiraly		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
492	Laura Koskinen		Tampereen Pyrintö	
458	Helmi Laine		Savonlinnan Riento	
144	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
493	Heta Luoto		Tampereen Pyrintö	
490	Lotta Mäkelä		Tampereen Pyrintö	
67	Siiri Nyyssönen		Joensuun Kataja	
140	Iida Pajunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
433	Peppi Perkiö		Saarijärven Pullistus	
489	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö	
523	Emilia Salonen		Vehmaisten Urheilijat	
148	Mimmi Sihvonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
135	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
146	Jenna Tuomaala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
147	Enni Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

T15 Kolmiloikka			

53	Alicia Björkvik		IK Falken	
150	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
145	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
459	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento	
458	Helmi Laine		Savonlinnan Riento	
151	Eerika Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
127	Emmi Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
67	Siiri Nyyssönen		Joensuun Kataja	
152	Elsa Pesonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
523	Emilia Salonen		Vehmaisten Urheilijat	
149	Selma Seppälä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
148	Mimmi Sihvonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
146	Jenna Tuomaala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
434	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus	

T15 Kuula			

134	Ronja Harju		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
150	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
153	Emilia Immonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
491	Sofia Irmola		Tampereen Pyrintö	
154	Helmi Jauhiainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
327	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat	
143	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
142	Helmi Kiraly		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
492	Laura Koskinen		Tampereen Pyrintö	
151	Eerika Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
144	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
493	Heta Luoto		Tampereen Pyrintö	
127	Emmi Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
140	Iida Pajunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
152	Elsa Pesonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
512	Siiri Petäjäsaari	Valkealan Kajo	
155	Alisa Seilonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
149	Selma Seppälä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
148	Mimmi Sihvonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
135	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M17 300m			

86	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M17 60m aidat			

87	Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
40	Fredrik Björkqvist	IF Åsarna	
386	Juho Kallio		Lapuan Virkiä	
89	Juho Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
80	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
88	Miro Saartoala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
15	Ville Toivonen		Ähtärin Urheilijat	

M17 Kolmiloikka			

460	Aukusti Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
518	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima	
114	Luukas Saari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
88	Miro Saartoala		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N17 300m			

416	Siiri Hihnala		Oulun Pyrintö	
485	Vilma Itälinna		Tampereen Pyrintö	
115	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
20	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit	
415	Enni Lehtomäki		Oulun Pyrintö	
486	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
	
N17 60m aidat			

464	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
121	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
112	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
502	Janika Jokinen		Tampereen Urheilijat -38	
457	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento	
20	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit	
378	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
118	Lilli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
120	Vilma Lehtoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
384	Sofia Lindholm		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
465	Aada Mikkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
284	Tessa Moisio		Kaipolan Vire	
117	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
98	Emmi Pennanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
382	Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
304	Jasmin Salenius		Kangasniemen Kalske	
463	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
383	Noora Tiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
488	Saga Vanninen		Tampereen Pyrintö	
122	Vera Vertanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
119	Ada Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N17 Seiväs			

525	Olivia Härkönen		Veitsiluodon Kisaveikot	
327	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat	
123	Nelli Pajula		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
125	Fiinu Puustinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
124	Gea Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N17 Pituus			

361	Iiris Alakärppä		Lahden Ahkera	
53	Alicia Björkvik		IK Falken	
464	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
50	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	
121	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
134	Ronja Harju		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
491	Sofia Irmola		Tampereen Pyrintö	
128	Emilia Kainulainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
3	Piia Kalliomäki		Äänekosken Urheilijat	
115	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
131	Petra Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
492	Laura Koskinen		Tampereen Pyrintö	
118	Lilli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
465	Aada Mikkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
284	Tessa Moisio		Kaipolan Vire	
490	Lotta Mäkelä		Tampereen Pyrintö	
127	Emmi Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
117	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
417	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	
125	Fiinu Puustinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
382	Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
360	Senja Roos		Lahden Ahkera	
489	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö	
304	Jasmin Salenius		Kangasniemen Kalske	
129	Siiri Salo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
132	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
130	Saga Sievänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
362	Elsa Sulkinoja		Lahden Ahkera	
463	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
135	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
383	Noora Tiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
488	Saga Vanninen		Tampereen Pyrintö	
133	Lilli Varila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
124	Gea Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N17 Kuula			

121	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
363	Veera Koskinen		Lahden Ahkera	
465	Aada Mikkilä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
117	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
526	Vilma Räsänen		Viitasaaren Viesti	
304	Jasmin Salenius		Kangasniemen Kalske	
136	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
488	Saga Vanninen		Tampereen Pyrintö	
122	Vera Vertanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M19 300m			
82	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
76	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
	
M19 60m aidat			

314	Eero Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	
81	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
16	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat	

M19 Korkeus			

2	Heikki Vuorinen		Äänekosken Urheilijat	

M19 Kolmiloikka			

453	Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento	
73	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N19 300m			

300	Mari Heinonen		Kajaanin Kipinä	
99	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
	
N19 60m aidat			

300	Mari Heinonen		Kajaanin Kipinä	
483	Kaisa Pousi		Tampereen Pyrintö	
456	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento	
455	Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento	

N19 Pituus			

112	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
502	Janika Jokinen		Tampereen Urheilijat -38	
457	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento	
451	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento	
477	Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö	
455	Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento	
373	Selma Saarinen		Lappajärven Veikot	

N19 Kuula			

462	Emilia Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
477	Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö	

M30+ 200m			

190	Tapani Aitta		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
187	Jussi Joukainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
28	Harri Kauranen		Hämeenlinnan Tarmo	
189	Mikko Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
193	Pessi Lyyra		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
191	Jukka Mononen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
192	Tero Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
188	Joonas Turunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
M30+ 800m			

507	Jukka Eskelinen		Vaajakosken Kuohu	
335	Ahti Finning		Kunto-Pirkat	
508	Seppo Puttonen		Vaajakosken Kuohu	
509	Mauno Vehviläinen	Vaajakosken Kuohu	

N30+ 200m			

6	Marja Kankainen		Äänekosken Urheilijat	
7	Tiina Laitinen		Äänekosken Urheilijat	
199	Satu Matilainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
196	Jaana Saarinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
198	Annika Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
194	Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
195	Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
197	Anne Yli-Olli		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N30+ 800m			

6	Marja Kankainen		Äänekosken Urheilijat	
202	Jaana Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
7	Tiina Laitinen		Äänekosken Urheilijat	
201	Laura Pietilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
8	Anu Pietiläinen		Äänekosken Urheilijat	
200	Heini Rytkönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
203	Katja Sorri		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M40 60m aidat			

280	Joni Myllyntaus		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N40 60m aidat			

272	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N45 60m aidat			

279	Katja Sillgren		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N50 60m aidat			

199	Satu Matilainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N60 60m aidat			

198	Annika Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M70 60m aidat			

267	Tapio Keski-Petäjä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	








SUNNUNTAI 3.2.2019



M 60m	
		
56	Otto Ahlfors		Ikaalisten Urheilijat	
342	Ville Hyttinen		Kuopion Reipas	
499	Markus Jutila		Tampereen Pyrintö	
77	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
83	Teemu Laitinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
375	Oskari Lakka		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
466	Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
70	Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat	
399	Verneri Lopperi		Mäntyharjun Virkistys	
47	Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna	
74	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
205	Petteri Monni		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
316	Ville Myllymäki		Kankaanpään Seudun Leisku	
204	Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
402	Mikke Paajanen		Mikkelin Kilpa-Veikot	
343	Eliel Pohjolainen	Kuopion Reipas	
418	Eeli Purola		Oulun Pyrintö	
79	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
371	Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
72	Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
M 400m	
		
34	Erik Back		Helsingfors IFK	
54	Christoffer Envall	IK Falken	
26	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF	
206	Teemu Keronen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
84	Juhani Lindholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
402	Mikke Paajanen		Mikkelin Kilpa-Veikot	
473	Eetu Pöyry		Tampereen Pyrintö	
500	Kalle Raitala		Tampereen Pyrintö	
374	Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
371	Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
407	Elias Tuominen		Naantalin Löyly	
529	Juho Vanhala		Harjavallan Jymy

M 1500m	
		
352	Lassi Kuva		Lahden Ahkera	
45	Tuomas Puputti		IF Raseborg	
356	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera	
91	Kari-Pekka Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
353	Lauri Syväranta		Lahden Ahkera	
409	Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat

M Seiväs
			
207	Joonas Jokivartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
306	Petri Laitinen		Kangasniemen Kalske	
208	Pietari Outinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

M Pituus			

528	Ville Hakomäki		Ylihärmän Junkkarit	
412	Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy	
516	Joona Kokkola		Valtimon Vasama	
47	Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna	
38	Roni Ollikainen		Helsingin Kisa-Veikot	
209	Tuomas Rouvali		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
430	Mikko Rummukainen	Ristiinan Urheilijat	
68	Kalle Salminen		Joensuun Kataja	

N 60m	
		
210	Essi Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
211	Ida Aidanpää-Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
106	Julia Enarvi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
429	Anni Grekula		Raahen Vesa	
48	Milla Heiskanen		Iisalmen Visa	
520	Elli Hiltunen		Varkauden Kenttä-Veikot	
307	Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske	
107	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
214	Janina Jaatinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
414	Jandeh Jallow		Oulun Pyrintö	
452	Ellinoora Karvinen	Savonlinnan Riento	
365	Ilona Kekkonen		Lahden Ahkera	
215	Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
49	Kiia Koivistoinen	Iisalmen Visa	
216	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
96	Vivi Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
213	Gabriela Kosonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
325	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58	
326	Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
212	Emmi Mäkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
100	Nea-Mari Neziri		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
110	Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
400	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
521	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	
94	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
364	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera	
109	Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
97	Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
333	Iiris Törrönen		Kuivasjärven Aura	

N 400m	
		
475	Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö	
482	Jemina Forss		Tampereen Pyrintö	
35	Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot	
101	Janina Jahkola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
41	Jeanine Nygård		IF Drott	
468	Eveliina Ojala		Soinin Sisu	
94	Aino Pulkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
413	Pinja Purola		Oulun Pyrintö	
217	Heidi Salminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
334	Iina Takkula		Kuivasjärven Aura	
524	Erika Utriainen		Veitsiluodon Kisaveikot	

HUOM N/N19/N17 1500m yhdistetään ja erät tehdään tilastoaikojen perusteella
Juoksijat on siirretty alla olevissa listoissa ikäluokkaansa vastaaviin sarjoihin

N 1500m	
		
337	Pihla Hokkanen		Kuopion Reipas	
301	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	
338	Rita Karjalainen	Kuopion Reipas	
318	Emma Katajalaakso	Kannuksen Ura	
302	Päivi Knutar		Kälviän Tarmo	
339	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas	
344	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas	
350	Anne Rajaniemi		Lahden Ahkera	
527	Sirpa Riitamäki		Virtain Urheilijat	
24	Astrid Snäll		Forssan Salama	
427	Jasmin Tukiainen	Pyhäselän Urheilijat	
480	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö
	
N19 1500m
			
481	Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö	
105	Nea Lilja		Jyväskylän Kenttäurheilijat

N17 1500m
			
447	Veera Helkama		Salon Vilpas	
329	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat	
319	Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura	
283	Venla Marjanen		Kaipolan Vire	
116	Jenna Maukonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
467	Vera Nylander		Siilinjärven Ponnistus	
104	Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
282	Elvi Warwick		Kaipolan Vire	
	
N Korkeus
			
218	Sini Lällä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
108	Elisa Oksanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
381	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	

N Kolmiloikka		

37	Saara Hakanen		Helsingin Kisa-Veikot	
307	Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske	
501	Aino Honkamäki		Tampereen Urheilijat -38	
219	Ada Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
22	Kira Kytölä		Esbo IF	
65	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja	
410	Liisa Naskali		Nokian Urheilijat	
510	Emma Pullola		Vaasan Vasama	
364	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera	
109	Gia Reinholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
58	Senni Salminen		Imatran Urheilijat
	
T9 40m
			
261	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
259	Mirella Lundell		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
12	Veera Manner		Äänekosken Urheilijat	
260	Iisa Piirainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
263	Julia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
262	Fanni Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T9 1000m	
		
261	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
263	Julia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P9 40m			

256	Veikko Alonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
32	Roni Hynninen		Hartolan Voima	
257	Paavo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
255	Jesse Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
11	Otto Makkonen		Äänekosken Urheilijat	
10	Tuukka Mikkonen		Äänekosken Urheilijat	
445	Jooas Oittinen		Saarijärven Pullistus	
392	Konsta Pulkkinen	Laukaan Urheilijat	
389	Juuso Suokko		Lapuan Virkiä	
388	Joona Suokko		Lapuan Virkiä	
258	Juho Suonsaari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
446	Valtteri Valkola	Saarijärven Pullistus	
405	Eetu Vesiaho		Muuramen Yritys	

P9 1000m			

256	Veikko Alonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
255	Jesse Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
10	Tuukka Mikkonen		Äänekosken Urheilijat	
445	Jooas Oittinen		Saarijärven Pullistus	
392	Konsta Pulkkinen	Laukaan Urheilijat	
298	Samu Ratia		Kaipolan Vire	
258	Juho Suonsaari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
393	Topi Turpeinen		Laukaan Urheilijat	
405	Eetu Vesiaho		Muuramen Yritys	

T11 60m			

252	Eeva Alonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
185	Jenny Björkberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
286	Nelli Flyktman		Kaipolan Vire	
253	Iina Kellokoski		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
180	Elli Kärkkäinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
5	Enni Makkonen		Äänekosken Urheilijat	
9	Iina Manner		Äänekosken Urheilijat	
498	Noora Moisio		Tampereen Pyrintö	
250	Enni Mustaparta		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
184	Riina-Lotta Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
311	Sinja Ohra-Aho		Kangasniemen Kalske	
182	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
251	Olivia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
59	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana	
178	Ella Roimela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
254	Fiona Saarukka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Maija Santanen		Janakkalan Jana	
183	Sofia Sauvala		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T11 1000m			

252	Eeva Alonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
185	Jenny Björkberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
297	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire	
182	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
251	Olivia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
59	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana	
178	Ella Roimela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Maija Santanen		Janakkalan Jana	
370	Jenni Tuominen		Lahden Ahkera
	
T11 Korkeus			

286	Nelli Flyktman		Kaipolan Vire	
297	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire	
5	Enni Makkonen		Äänekosken Urheilijat	
9	Iina Manner		Äänekosken Urheilijat	
184	Riina-Lotta Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
182	Erika Parkkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
251	Olivia Puranen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
183	Sofia Sauvala		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P11 60m			

175	Onni Erkkilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
176	Vilho Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
245	Niilo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
248	Eetu Keto-Tokoi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
246	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
244	Joel Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
323	Anton Lindgren		Karstulan Kiva	
295	Aarne Moisio		Kaipolan Vire	
296	Voitto Moisio		Kaipolan Vire	
247	Joel Myllyntaus		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
444	Elias Oittinen		Saarijärven Pullistus	
388	Joona Suokko		Lapuan Virkiä	
310	Iivari Tiihonen		Kangasniemen Kalske	
243	Verne Torikka		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P11 1000m			

176	Vilho Hietala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
321	Elia Katajalaakso	Kannuksen Ura	
246	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
244	Joel Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
444	Elias Oittinen		Saarijärven Pullistus	
369	Leo Rajaniemi		Lahden Ahkera	

P11 Kuula			

175	Onni Erkkilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
177	Olli Huttunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
249	Leevi Kumpumäki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
244	Joel Laurinmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
323	Anton Lindgren		Karstulan Kiva	
444	Elias Oittinen		Saarijärven Pullistus	

T13 60m			

239	Lumi Harjulehto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
391	Mia Hurskanen		Laukaan Urheilijat	
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
165	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
330	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat	
497	Iida Kastarinen		Tampereen Pyrintö	
166	Siiri Kihlman		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
309	Anna-Riikka Klemola	Kangasniemen Kalske	
238	Eevi Korhonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
237	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
171	Joanna Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
305	Senni Ohra-Aho		Kangasniemen Kalske	
170	Iida Pentti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
435	Lotta Perkiö		Saarijärven Pullistus	
437	Tilda Pimiä		Saarijärven Pullistus	
486	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
236	Vilma Pykälinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
293	Kerttu Rantakangas	Kaipolan Vire	
240	Matilda Ryyppö		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
408	Celina Salonen		Nastolan Naseva	
168	Hilla Savioja		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
172	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
18	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat	
164	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T13 1000m			

239	Lumi Harjulehto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
330	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat	
497	Iida Kastarinen		Tampereen Pyrintö	
320	Elmiina Katajalaakso	Kannuksen Ura	
237	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
442	Mianna Liimatainen	Saarijärven Pullistus	
486	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
294	Emma Ratia		Kaipolan Vire	
240	Matilda Ryyppö		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
408	Celina Salonen		Nastolan Naseva	
242	Miranda Smith		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
241	Erika Spoof		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
172	Pihla Tiihonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
T13 Korkeus			

173	Pinja Heino		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
328	Minttu Järvinen		Keuruun Kisailijat	
165	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
497	Iida Kastarinen		Tampereen Pyrintö	
332	Vilma Knutar		Kokkolan Veikot	
237	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
435	Lotta Perkiö		Saarijärven Pullistus	
486	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
293	Kerttu Rantakangas	Kaipolan Vire	
443	Milja Sarajärvi		Saarijärven Pullistus	
18	Emmi Väänänen		Ähtärin Urheilijat	
164	Eevi Ylitalo		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P13 60m			

162	Hannes Bottas		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
385	Kimi Eskelinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
158	Paavo Heinisuo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
31	Eelis Hynninen		Hartolan Voima	
368	Santtu Kekkonen		Lahden Ahkera	
441	Patrik Kinnunen		Saarijärven Pullistus	
157	Oliver Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
233	Aaro Kämäräinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
159	Lauri Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
230	Lenni Lindholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
291	Kosti Moisio		Kaipolan Vire	
160	Veeti Pakkanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
231	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
232	Johannes Sell		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
163	Tommi Sivill		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
161	Juuso Tapanila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
308	Juuso Tiihonen		Kangasniemen Kalske	
404	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot	
113	Konsta Vuorela		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
P13 1000m			

31	Eelis Hynninen		Hartolan Voima	
233	Aaro Kämäräinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
159	Lauri Lakanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
234	Viljami Lauronen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
163	Tommi Sivill		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
390	Mikko Turpeinen		Laukaan Urheilijat	
404	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot	
292	Aapo Virkajärvi		Kaipolan Vire	

P13 Kuula			

31	Eelis Hynninen		Hartolan Voima	
230	Lenni Lindholm		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
235	Olli Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
231	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
419	Roope Viitala		Petäjäveden Petäjäiset	

T15 60m			

227	Helmi Arkilahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
50	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	
150	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
145	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
228	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
491	Sofia Irmola		Tampereen Pyrintö	
154	Helmi Jauhiainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
327	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat	
428	Netta Kallio		Pylkönmäen Yrittävä	
329	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat	
115	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
143	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
142	Helmi Kiraly		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
30	Viivi Kupiainen		Hartolan Voima	
151	Eerika Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
127	Emmi Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
123	Nelli Pajula		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
140	Iida Pajunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
152	Elsa Pesonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
512	Siiri Petäjäsaari	Valkealan Kajo	
223	Noora Salmi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
149	Selma Seppälä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
148	Mimmi Sihvonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
42	Jamira Suarez		IF Drott	
135	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
147	Enni Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
367	Ea Vuori		Lahden Ahkera	

T15 1000m			

141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
151	Eerika Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
140	Iida Pajunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
152	Elsa Pesonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
359	Sini Rajaniemi		Lahden Ahkera	
42	Jamira Suarez		IF Drott	
146	Jenna Tuomaala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
290	Heta Virkajärvi		Kaipolan Vire	
367	Ea Vuori		Lahden Ahkera	
440	Anni Vuori		Saarijärven Pullistus	

T15 Korkeus			

145	Vilma Honkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
329	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat	
30	Viivi Kupiainen		Hartolan Voima	
144	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
140	Iida Pajunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
229	Sanni Pitkänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
434	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus	
126	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
440	Anni Vuori		Saarijärven Pullistus	

P15 60m			

224	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
69	Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi	
137	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
138	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
139	Atte Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
288	Simo Piirainen		Kaipolan Vire	
57	Daniel Saaristo		Ikaalisten Urheilijat	
372	Elmer Vauhkonen		Lapinlahden Veto
	
P15 1000m			

224	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
225	Luukas Kontro		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
289	Juho Virkajärvi		Kaipolan Vire	

P15 Kuula			

315	Elias Kurumaa		Kankaanpään Seudun Leisku	
137	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
138	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
139	Atte Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
226	Lassi Nalkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
288	Simo Piirainen		Kaipolan Vire	

N17 60m			

464	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
112	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
222	Nea Huvila		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
128	Emilia Kainulainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
3	Piia Kalliomäki		Äänekosken Urheilijat	
131	Petra Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
95	Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
513	Aliisa Lautala		Valkealan Kajo	
415	Enni Lehtomäki		Oulun Pyrintö	
120	Vilma Lehtoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
284	Tessa Moisio		Kaipolan Vire	
515	Sandra Pahkala		Valkealan Kajo	
98	Emmi Pennanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
424	Aino Pikki		Pihtiputaan Tuisku	
125	Fiinu Puustinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
425	Nita Rasi		Pihtiputaan Tuisku	
360	Senja Roos		Lahden Ahkera	
514	Kirsikka Salmi		Valkealan Kajo	
130	Saga Sievänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
463	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
423	Miina Tavaststjerna	Pihtiputaan Tuisku	
122	Vera Vertanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
119	Ada Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
124	Gea Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N17 Korkeus			

121	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
425	Nita Rasi		Pihtiputaan Tuisku
	
N17 Kolmiloikka			

464	Meeri Elomaa		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
403	Heljä Halonen		Mikkelin Kilpa-Veikot	
420	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo	
322	Veera Jokinen		Karstulan Kiva	
327	Tuuli Järvinen		Keuruun Kisailijat	
3	Piia Kalliomäki		Äänekosken Urheilijat	
131	Petra Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
118	Lilli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
117	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
223	Noora Salmi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
463	Saana Takala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
133	Lilli Varila		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
M17 60m			

87	Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
376	Akseli Eskelinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	
421	Lassi Hakonen		Pihtiputaan Tuisku	
86	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
460	Aukusti Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
90	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
472	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö	
89	Juho Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
85	Dani Lirkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
461	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
511	Olli Palmumaa		Valkealan Kajo	
80	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
88	Miro Saartoala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
422	Joonas Tikkanen		Pihtiputaan Tuisku	
15	Ville Toivonen		Ähtärin Urheilijat
	
M17 1500m			

355	Justus Luonela		Lahden Ahkera	

M17 Pituus			

460	Aukusti Jaskari		Seinäjoen Seudun Urheilijat	
90	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
345	Richard Liemula		Kuopion Reipas	
80	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
114	Luukas Saari		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
15	Ville Toivonen		Ähtärin Urheilijat
	
M17 Kuula			

472	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö	
439	Lauri Pimiä		Saarijärven Pullistus
	
M19 60m			

75	Niclas Forsberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
314	Eero Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	
78	Aki Häkkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
82	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
73	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
16	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat	
76	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
M19 Seiväs			

366	Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera
	
M19 Pituus			

61	Lasse Hämelahti		Janakkalan Jana	
220	Jari Jaatinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
39	Juuso Junnila		Helsingin Kisa-Veikot	
204	Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
73	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
16	Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat
	
N19 60m			

287	Neea Flyktman		Kaipolan Vire	
387	Emilia Kokko		Lapuan Virkiä	
221	Eveliina Malinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
476	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö	
456	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento	
	
N19 Korkeus			
401	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot	

N19 Kolmiloikka			

215	Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
373	Selma Saarinen		Lappajärven Veikot	

M30+ 60m			

190	Tapani Aitta		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
187	Jussi Joukainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
267	Tapio Keski-Petäjä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
189	Mikko Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
268	Mikko Koli		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
266	Leo Lahtinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
193	Pessi Lyyra		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
191	Jukka Mononen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
265	Teemu Mykkänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
192	Tero Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
264	Sami Mönkölä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
188	Joonas Turunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
M30+ 400m		
	
335	Ahti Finning		Kunto-Pirkat	
269	Antti Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
245	Niilo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
264	Sami Mönkölä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
55	Kaj Sandell		IK Falken	
113	Konsta Vuorela		Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP

M30+ 3000m		
	
507	Jukka Eskelinen		Vaajakosken Kuohu	
270	Kristian Isaksson	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
271	Harri Metsäranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N30+ 60m			

13	Katja Heinonen		Äänekosken Urheilijat	
273	Johanna Kalho		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
406	Outi Keurulainen	Muuramen Yritys	
272	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
199	Satu Matilainen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
196	Jaana Saarinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
198	Annika Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
194	Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
195	Anne Virkalahti		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
274	Anne Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
197	Anne Yli-Olli		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N30+ 400m			

7	Tiina Laitinen		Äänekosken Urheilijat	
275	Anu Mitro		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
201	Laura Pietilä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
200	Heini Rytkönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
194	Leena Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
276	Reetta Tenhu		Jyväskylän Kenttäurheilijat
	
N30+ 3000m			

278	Mari Hyyppä		Jyväskylän Kenttäurheilijat	
6	Marja Kankainen		Äänekosken Urheilijat	
202	Jaana Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
277	Suvi Puttonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat