Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
02.07. klo 18:00 Kannuksen Uran Avoin aluekilpailu Ilmoittautuneet
Nro       Nimi (Sukunimi Etunimi)  Seura                             SB        PB
M 200m
          Roope Kangasvieri        Toholammin Urheilijat                     24,51
          Eero-Matias Viitala      Kannuksen Ura                   23,21     23,21
M 800m
          Jani Simoinen            Halsuan Toivo                2.19,24   2.17,82
          Tapani Kärjä             Kalajoen Junkkarit                     1.58,79
          Markku Ainali            Kokkolan Veikot
M Pituus
          Eetu Jokela              Alavieskan Viri                  6,43      6,43
          Tomi Simonen             Alavieskan Viri                  5,71      5,71
          Otto Peltokangas         Toholammin Urheilijat            5,95      5,95
          Konsta Heikkilä          Reisjärven Pilke                           5,36
          Aaro Syväniemi           Ilmajoen Kisailijat              6,28      6,28
M Keihäs
          Antti Vornanen           IF Drott                         58,9     62,04
N 200m
          Johanna Haikonen         Helsingin Kisa-Veikot
N 800m
          Elina Paavola            Lohtajan Veikot              2.28,22   2.28,22
          Hanna Frostdahl          IK Falken                              2.16,79
          Heta Jauhiainen          Kalajoen Junkkarit           2.27,97   2.27,97
          Emma Junno               Ylivieskan Kuula             3.24,19   2.55,69
          Hanna Kyösti             Himangan Urheilijat          2.31,93   2.29,89
          Erika Niininen           Vetelin Urheilijat           2.28,57   2.25,94
N Korkeus
          Nea Luokkanen            Himangan Urheilijat               168       168
          Jenny Skuthälla          IF Åsarna                         162       167
N Pituus
          Terhi Junno              Ylivieskan Kuula                 4,31      4,31
          Oona Kiljala             Ylivieskan Kuula                 5,23      5,35
          Elin Jakobsson           IF Åsarna                                  4,28
          Sofia Storbjörk          IF Åsarna                                  5,25
          Vilhelmina Sjölind       IF Åsarna                        4,08      4,08
          Emma Vikman              IF Åsarna                        4,18       4,2
          Maria Jääskä             Kaustisen Pohjan-Veikot          4,98      5,13
P9 40m
          Robin Knutar             Kokkolan Veikot                  7,74      7,74
          Axel Laurén              IF Åsarna                        6,95      6,95
          Tuukka Kirvesmäki        Toholammin Urheilijat                      7,52
          Eemeli Jukkola           Lohtajan Veikot                  7,32      7,32
          Martti Niininen          Vetelin Urheilijat
          Luukas Saarikoski        Kannuksen Ura
P9 Kuula
          Robin Knutar             Kokkolan Veikot
          Axel Laurén              IF Åsarna                        4,49      4,49
          Tuukka Kirvesmäki        Toholammin Urheilijat                      6,02
          Eemeli Jukkola           Lohtajan Veikot                            3,98
          Pentti Torvi             Himangan Urheilijat                        5,88
T9 40m
          Julia Strandvall         IF Åsarna                        7,14      7,14
          Alexina Latomaa          Vetelin Urheilijat
          Frida Lindholm           Kalajoen Junkkarit
          Ansa Kanala              Halsuan Toivo
          Riina Heikkilä           Lohtajan Veikot
T9 Kuula
          Ansa Kanala              Halsuan Toivo
T11 60m
          Sini Takkunen            Alavieskan Viri                  9,54      9,54
          Amalia Kattilakoski      Kannuksen Ura
          Lauriina Kortetmaa       Kannuksen Ura                             10,16
          Laura Aho                Reisjärven Pilke                 9,39      9,14
          Livia Kähtävä            Alavieskan Viri
          Netta Kähtävä            Alavieskan Viri
          Olivia Anttila           Vetelin Urheilijat               11,9      11,2
          Jemina Eskola            Kannuksen Ura                             10,08
          Eerika Parpala           Kälviän Tarmo                   10,14      9,87
          Jenna Patana             Vetelin Urheilijat              11,52     10,91
          Ella Rajala              Kalajoen Junkkarit               10,7      10,7
          Dayna Austen             Gamlakarleby IF                  8,83      8,83
          Lotta Mäkelä             Kalajoen Junkkarit              10,54     10,54
          Mette Kanala             Halsuan Toivo
          Ellen Kock               IK Falken                        8,98      8,98
          Telma Tuorila            Himangan Urheilijat                       10,66
T11 1000m
          Lauriina Kortetmaa       Kannuksen Ura                          4.11,72
          Laura Aho                Reisjärven Pilke             3.52,75   3.52,75
          Olivia Anttila           Vetelin Urheilijat
          Ella Rajala              Kalajoen Junkkarit           4.11,26   4.11,26
          Minea Perttu             Ylivieskan Kuula             4.01,13   4.20,39
          Julia Åbro               IF Nykarlebynejden           3.42,56   3.40,70
T11 Pituus
          Sini Takkunen            Alavieskan Viri                  3,36      3,45
          Lauriina Kortetmaa       Kannuksen Ura                              3,28
          Laura Aho                Reisjärven Pilke                           4,15
          Livia Kähtävä            Alavieskan Viri                  4,65      4,65
          Netta Kähtävä            Alavieskan Viri                  3,27      3,27
          Jemina Eskola            Kannuksen Ura                              3,72
          Eerika Parpala           Kälviän Tarmo                              3,12
          Jenna Patana             Vetelin Urheilijat                         2,77
          Mette Kanala             Halsuan Toivo                              2,86
          Ellen Kock               IK Falken                        4,08      4,08
          Telma Tuorila            Himangan Urheilijat                        3,34
          Julia Strandvall         IF Åsarna                         3,3       3,3
          Linne Timlin             Kälviän Tarmo                    2,88      2,88
T11 Kuula
          Lauriina Kortetmaa       Kannuksen Ura                              5,54
          Laura Aho                Reisjärven Pilke                 8,33      8,33
          Livia Kähtävä            Alavieskan Viri                  9,41      9,41
          Netta Kähtävä            Alavieskan Viri                  5,65      5,65
          Jemina Eskola            Kannuksen Ura                              4,88
          Telma Tuorila            Himangan Urheilijat                        4,95
P11 60m
          Oliver Lastikka          Kannuksen Ura                              10,2
          Joona Ilola              Kannuksen Ura
          Miro Jokinen             Kannuksen Ura
          Eeli Kuutti              Kannuksen Ura                             10,25
          Joona Olmala             Kannuksen Ura
          Samuel Yliuntinen        Kalajoen Junkkarit                        10,17
          Tuomo Hollanti           Kannuksen Ura                             11,01
          William Strandvall       IF Åsarna                        9,24      9,24
          Manuel Tuura             Kalajoen Junkkarit                        10,41
          Jonne Läspä              Vetelin Urheilijat               9,94      9,94
          Elias Björkbacka         Vetelin Urheilijat               9,49      9,49
          Alex Ljungberg           IF Åsarna                       11,13     10,65
          Aarne Moisio             Kaipolan Vire
          Voitto Moisio            Kaipolan Vire
P11 1000m
          Anton Luokkanen          Himangan Urheilijat                    3.44,69
          Elias Björkbacka         Vetelin Urheilijat           3.31,52   3.31,52
          Luka Kykyri              Kälviän Tarmo                3.11,48   3.11,48
          Julius Juola             Kalajoen Junkkarit           3.55,15   3.55,15
          Leo Rautio               Nivalan Urheilijat                     3.55,33
          Riku Korpijärvi          Toholammin Urheilijat        3.52,78   3.52,78
          Elia Katajalaakso        Kannuksen Ura                3.35,51   3.35,51
          Arvid Kock               IK Falken                    3.24,95   3.24,95
P11 Pituus
          Oliver Lastikka          Kannuksen Ura                              3,61
          Joona Ilola              Kannuksen Ura
          Miro Jokinen             Kannuksen Ura                              3,15
          Eeli Kuutti              Kannuksen Ura                              3,46
          Joona Olmala             Kannuksen Ura                              3,11
          Samuel Yliuntinen        Kalajoen Junkkarit                         3,37
          William Strandvall       IF Åsarna                         3,7       3,7
          Alex Ljungberg           IF Åsarna                        3,05      3,17
          Luka Kykyri              Kälviän Tarmo                              4,01
          Riku Korpijärvi          Toholammin Urheilijat
          Elia Katajalaakso        Kannuksen Ura                              3,02
          Oskari Peltokangas       Toholammin Urheilijat            3,68      3,68
P11 Keihäs
          Oliver Lastikka          Kannuksen Ura                              20,6
          Miro Jokinen             Kannuksen Ura
          Tuomo Hollanti           Kannuksen Ura                             15,23
          Luka Kykyri              Kälviän Tarmo                             25,22
          Julius Juola             Kalajoen Junkkarit
          Oskari Peltokangas       Toholammin Urheilijat                     22,14
          Jere Murto               Alavieskan Viri                 43,28     43,28
          Ville Isokääntä          Alavieskan Viri                 23,06     23,06
          Leevi Niininen           Vetelin Urheilijat                        16,55
          Aarne Moisio             Kaipolan Vire
          Voitto Moisio            Kaipolan Vire
T13 60m
          Iina Lastikka            Kannuksen Ura                              9,53
          Emilia Ilola             Kannuksen Ura                    9,54      9,25
          Jenny Ahoniemi           Kannuksen Ura                    9,27      9,27
          Vilma Knutar             Kokkolan Veikot                  8,78      8,74
          Saimi Kivelä             Lappeenrannan Urheilu-Mieh        9,6       9,6
          Elsisohvi Suutari        Sotkamon Jymy                             10,78
          Minka Mäkitalo           Kannuksen Ura                              9,76
          Noora Huuki              Kannuksen Ura                             10,17
          Jenni Väänänen           Lahden Ahkera                    8,38      8,38
          Oona Anttila             Vetelin Urheilijat                         9,71
          Anna Lukkarila           Kannuksen Ura                              9,44
          Tinja Tavasti            Kannuksen Ura                       9         9
          Angelina Laurén          IF Åsarna                        8,64      8,64
          Jenniina Tuura           Kalajoen Junkkarit               8,88      8,88
          Vanessa Store            Kälviän Tarmo                              8,79
          Elmiina Katajalaakso     Kannuksen Ura                             10,03
          Essi Koivisto            Vetelin Urheilijat               8,73      8,73
          Emilia Arvola            Kärsämäen Kataja                 8,96      8,96
          Lotta Järvinen           Kälviän Tarmo                              9,98
          Signe Jakobsson          IF Nykarlebynejden
          Ronja Ljungberg          IF Åsarna                        9,18      9,18
T13 1000m
          Hanna Vornanen           IF Drott                               3.40,61
          Saimi Kivelä             Lappeenrannan Urheilu-Mieh   3.37,45   3.37,45
          Minka Mäkitalo           Kannuksen Ura                3.51,76   3.51,76
          Oona Anttila             Vetelin Urheilijat           3.52,82   3.52,82
          Angelina Laurén          IF Åsarna                    3.35,85   3.35,85
          Elmiina Katajalaakso     Kannuksen Ura                3.34,08   3.34,08
          Essi Koivisto            Vetelin Urheilijat                     3.37,18
          Lotta Järvinen           Kälviän Tarmo                3.46,78   3.46,78
          Signe Jakobsson          IF Nykarlebynejden                     4.08,62
T13 Korkeus
          Iina Lastikka            Kannuksen Ura                     142       142
          Vilma Knutar             Kokkolan Veikot                   153       153
          Jenni Väänänen           Lahden Ahkera                     137       137
          Elmiina Katajalaakso     Kannuksen Ura                               118
          Anni Rantanen            Seinäjoen Seudun Urheilija        147       147
T13 Kuula
          Iina Lastikka            Kannuksen Ura                    8,43      8,43
          Vilma Knutar             Kokkolan Veikot                   7,3       7,3
          Elsisohvi Suutari        Sotkamon Jymy                     5,9       5,9
          Noora Huuki              Kannuksen Ura                     7,9       7,9
          Jenni Väänänen           Lahden Ahkera                    9,36      9,36
          Essi Koivisto            Vetelin Urheilijat               7,51      7,51
          Ronja Ljungberg          IF Åsarna                        8,63      8,63
          Anna Heikkilä            Lohtajan Veikot
P13 60m
          Aaro Kangas              Kälviän Tarmo                     8,9       8,8
          Toni Aho                 Reisjärven Pilke                           9,09
          Eemeli Tarkka            Lohtajan Veikot                  8,96      8,96
          Teemu Koskela            Kempeleen Kiri                   8,88      8,88
          Elmo Jukkola             Lohtajan Veikot                  8,63      8,63
          Kasper Björkbacka        Vetelin Urheilijat
          Eino Niininen            Vetelin Urheilijat               9,16      9,16
          Kosti Moisio             Kaipolan Vire
P13 1000m
          Eemeli Tarkka            Lohtajan Veikot                        4.30,24
          Teemu Koskela            Kempeleen Kiri                         4.16,42
          Elmo Jukkola             Lohtajan Veikot              3.12,00   3.10,52
          Kasper Björkbacka        Vetelin Urheilijat           3.03,06   3.03,06
          Teemu Simoinen           Halsuan Toivo                          3.29,65
          Urho Mäkinen             Nivalan Urheilijat                     3.33,57
          Jonas Åbro               IF Nykarlebynejden                     3.22,08
          Lauri Niininen           Vetelin Urheilijat           3.41,61   3.38,88
          Eetu Puurula             Kälviän Tarmo                          3.39,07
          Kosti Moisio             Kaipolan Vire
P13 Korkeus
          Teemu Koskela            Kempeleen Kiri                    152       152
          Teemu Simoinen           Halsuan Toivo                     145       145
          Anton Luokkanen          Himangan Urheilijat               135       135
P13 Kuula
          Niilo Torvi              Himangan Urheilijat              9,21      9,21
T15 300m
          Terhi Junno              Ylivieskan Kuula
          Emmi Patrikainen         Nakkilan Vire
          Vilma Vesaluoma          Ylivieskan Kuula
          Sofia Mehtälä            Kuivasjärven Aura                47,8      47,8
          Siiri Aho                Ylivieskan Kuula
          Nelli Mustola            Kalajoen Junkkarit
T15 800m
          Emmi Patrikainen         Nakkilan Vire                          3.04,60
          Siiri Aho                Ylivieskan Kuula
          Anni Niku                Nivalan Urheilijat           2.48,22   2.42,54
          Iida Rautio              Nivalan Urheilijat                     2.45,69
          Emma Mäkinen             Nivalan Urheilijat                     2.44,18
          Assi Hakala              Himangan Urheilijat          2.44,37   2.38,32
T15 Korkeus
          Emmi Patrikainen         Nakkilan Vire                               130
          Mia Känsäkangas          Kokkolan Veikot                   160       160
P15 300m
          Samuli Takkunen          Alavieskan Viri                 38,84     38,84
          Rasmus Remesaho          Toholammin Urheilijat           42,07     39,57
P15 800m
          Rasmus Remesaho          Toholammin Urheilijat                  2.15,98
          Kristian Hautakoski      Alavieskan Viri              2.14,77   2.14,77
          Tatu Junno               Ylivieskan Kuula             2.51,28   2.51,28
          Pietari Jussinmäki       Halsuan Toivo                          2.22,25
P15 Keihäs
          Teemu Rantanen           Seinäjoen Seudun Urheilija      41,97      42,2
          Oska Torppa              Vetelin Urheilijat              42,05     42,97
N17 200m
          Oona Kiljala             Ylivieskan Kuula                28,35     27,62
          Maria Jääskä             Kaustisen Pohjan-Veikot         27,53     26,67
          Eveliina Suvanto         Kannuksen Ura                             30,24
          Oona Kangasvieri         Kannuksen Ura                             31,22
          Ninna Wallin             Oulaisten Huima                           28,62
          Nea Kopsala              Kannuksen Ura
N17 800m
          Eveliina Suvanto         Kannuksen Ura                          2.34,55
          Ninna Wallin             Oulaisten Huima                        2.51,24
          Katharina Marekwia       Espoon Tapiot                2.36,62   2.35,76
          Justiina Juntunen        Gamlakarleby IF                        2.23,68
          Saara Penttinen          Iisalmen Visa                          2.27,07
N17 Keihäs
          Hanna Vornanen           IF Drott
M17 200m
          Eetu Jokela              Alavieskan Viri                           24,83
          Tomi Simonen             Alavieskan Viri                           25,45
          Valtteri Louko           Lapuan Virkiä                   23,74     23,43
          Joonas Rajaniemi         Oulaisten Huima                 23,94     23,94
          Tuukka Ingers            Lahden Ahkera                   24,04     23,92
M17 800m
          Mika Salonen             Toholammin Urheilijat                  2.00,80
          Sami Salonen             Toholammin Urheilijat        1.58,26   1.58,26
          Nico Mäenpää             Gamlakarleby IF                        2.25,18
          Lassi Korpijärvi         Toholammin Urheilijat        2.03,02   2.03,02
          Tuomas Jaakonaho         Haapajärven Kiilat                     2.25,42
M17 Keihäs
          Jani Simoinen            Halsuan Toivo                   47,68     47,68