Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.08. klo 12:00 6.Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 200 m

3. erä
Matias Linkoaho                HKV                   22,02           21,65
Mikael Granqvist               IFSibboV              22,05           22,05
Isac Wedenberg                 BorgåAk               22,11           22,10
Kalle Stylman                  LiedPa                22,49           22,49
Jevgeni Aleksandrov            HIFK                  22,52           22,52
Christian Vänttinen            NaantLöy              22,70           22,70
Heikki Äijälä                  NousSu                22,75           22,75
Eero Helppolainen              PorinTa               22,84           22,84

2.erä
Markus Hurri                   LiedPa                23,28           23,28
Santeri Tanner                 LänsiUU               23,42           22,97
Niko Kekki                     NoormNo               23,43           23,39
Harald Spoof                   TuUL                                  22,98
Akseli Sautila                 TuUL                                  23,05
Lauri Moisio                   TuUL                                  23,24
Tomi Mustonen                  TurWei                23,74           23,38

1. erä
Otto Ylöstalo                  IFSibboV              24,32           22,70
Lasse Nordqvist                TurWei                24,61           24,61
Aleksi Nieminen                PorinTa               24,95           24,09
Carl-Ivar Back                 IFSibboV              24,97           24,97
Sakari Vatunen                 PorinTa               26,22           26,22

M, M17 800 m

A-erä
Elias Tuominen                 NaantLöy            1.51,72         1.51,72
Janne Kanerva                  LahdA               1.53,46         1.53,46
Joonatan Junkkala              VammsVoi            1.53,96         1.53,96
Jussi Raittinen                KurikRy             1.54,51         1.52,08
Tuomas Puputti                 IFRaseb             1.54,56         1.54,56
Robin Lainto                   TuUL                1.55,78         1.55,78
Tommi Sundell                  PorinYU                             1.51,26
Robin Kronqvist                IKFalken            1.57,14         1.57,14
Leevi Kallio                   LahdA               1.57,22         1.57,22
Niklas Lainto                  TuUL                1.57,59         1.55,98

B-erä
Elias Vuorinen                 TuUL                1.57,90         1.57,31
Lassi Kuva                     LahdA               1.58,32         1.58,32
Mustafe Muuse                  TuUL                1.59,84         1.58,40
Joonas Lehtinen                TuUL                1.59,85         1.52,34
Tomi Lehto                     EspTa                               1.53,73
Vilho Helenius                 NokU                2.01,33         2.01,33
Daniel Lundmark                HIFK                2.01,48         1.55,65
Valtteri Sillanpää             NoormNo             2.03,43         2.03,43
Lasse Minkkinen                IFRaseb             2.03,98         2.01,65

C-erä
Pyry Suojanen                  TuUL                2.04,23         2.04,23
Samuli Raikunen                LiedPa              2.04,32         1.57,95
Dennis Rehnström               JyväskKU            2.04,54         1.55,38
Miika Lehtinen                 JyväskKU                            1.55,37
Johannes Brunila               TuUL                                1.58,93
Iivo Kalajoki                  TuUL                2.04,64         2.04,64
Benjamin Björkell              PorvU               2.04,89         2.04,89
Juho-Kusti Sivosavi            TurWei              2.05,23         2.05,23
Jesse Loisa                    LappUM              2.06,60         2.05,23

D-erä
Tuomas Lehto                   EspTa                               2.06,99
Onni Flinkman                  NaantLöy            2.08,46         2.08,46
Joonas Kumpulainen             OrimJy              2.08,64         2.08,64
Valtteri Virtanen              TurWei              2.11,61         2.11,61
Ville Lehtoniemi               PorvU               2.12,27         2.10,34
Samuli Kero                    VammsVoi            2.13,0h         2.13,0h
Robin Dahlström                IFRaseb             2.13,61         2.12,99
Matti Raittinen                KurikRy             2.15,85         2.00,07
Jacob Långbacka                EspTa                                      
Santeri Tanner                 LänsiUU                             2.34,23

M 10 000 m, avoin pm

Wiljami Itämeri                TuUL                                       
Antti Uusitupa                 TuUL                               37.24,95
Antti-Pekka Niinistö           LahdA              30.42,02        30.42,02
Niklas Wihlman                 TuUL               31.11,11        31.00,88
Matti Rauma                    TuUL               31.33,00        30.48,67
Samuli Huusko                  TuUL               32.07,54        31.53,62
Jan Kaas                       GamlakIF           33.48,2h        32.51,12
Sami Saku                      IFÅland            33.50,31        33.50,31

M Pituus

Iikka Alingue                  JanJa                  6,97            7,31
Antti Tiekso                   TurWei                 6,65            7,08
Niko Simola                    VammsVoi               6,40            6,53
Iisakki Torppa                 EspTa                  5,92            6,32
Matias Niinimaa                NaantLöy               5,81            6,14
Eetu Kuisma                    TurKU                  5,16            5,16
Petri Korander                 VihdVie                4,69            4,86

M Kuula

Petri Korander                 VihdVie                8,60            9,03
Olli Niemi                     KangKi                14,91           15,03
Tommi Palm                     ForssSa               13,22           13,43
Verner Perkkola                LaitJy                12,79           12,79
Mikko Karppanen                TampU                                 10,74

M Kiekko

Topi Laitila                   TeuvRi                46,82           50,94
Olli Niemi                     KangKi                46,14           46,14
Tommi Palm                     ForssSa               42,17           43,05
Verner Perkkola                LaitJy                41,12           41,12
Sampo Soini                    TuUL                  37,49           37,49
Mikko Karppanen                TampU                 36,35           37,91
Petteri Uusitalo               TuUL                  30,93           30,93
Petri Korander                 VihdVie               25,70           30,26                                                             

M17 200 m

Carlos Peltonen                SäkU                                  25,73
Evangelos Spartiotis           EspTa                 22,69           22,69
Juho Haapala                   MaskKa                23,05           23,05
Stephen Kurki                  NaantLöy              23,79           23,79
Ilmari Vuorela                 LaitJy                23,80           23,80
Roope Kivelä                   TuUL                  23,91           23,91
Joonatan Huila                 SäkU                  24,01           24,01
Patrick Lindberg               VihdVie               24,88           24,88
Jacob Långbacka                EspTa                 25,68           25,68

M17 400 m aj

Nuutti Kokko                   TuUL                  59,50           59,50
Samu Friberg                   ViipU                 64,26           64,26

M17 Korkeus
-5 cm 165-170-173-176-179-182-184 + 2 cm

Oskari Henttinen               KokemKV                 181             181

M17 Pituus

Jermu Vihmakoski               TuUL                   6,27            6,27
Patrick Lindberg               VihdVie                6,15            6,15
Marius Wasström                IFRaseb                5,78            5,78
Vertti Kolkkala                LiedPa                 5,56            5,87

M17 Moukari

Filip Wikholm                  IFRaseb                                    

M19 Kuula

Aaro Leinonen                  RymSoi                16,85           16,85
Samuli Kaikkonen               TuUL                  13,61           13,61

M19 Kiekko

Aaro Leinonen                  RymSoi                54,00           54,00

N 200 m

2. erä
Annika Mäenpää                 NoormNo               24,82           24,82
Säde Honkala                   TuUL                  25,06           25,06
Netta Salo                     SavonlRie             25,25           24,76
Noora Toivo                    ToijVau               25,33           24,93
Jutta Luhtala                  TurWei                                25,27
Vilma Lindroos                 PorinTa               25,58           25,58
Inkeri Ahokas                  PorinYU               25,62           25,62
Ilona Ruohola                  TuUL                  25,96           25,96

1. erä
Anniina Laitinen               HKV                   25,97           24,47
Noora Juslin                   BorgåAk                               25,55
Pinja Heinonen                 TampPy                26,38           26,07
Pinja Naula                    TuUL                  26,46           26,16
Enni Henttonen                 TuUL                  26,50           26,50
Nea Laine                      TuUL                  26,54           25,57
Jonna Kangasniemi              NoormNo               27,10           26,44
Aada Peltonen                  HKV                   27,52           27,52

N, N17 800 m

A-erä
Lotta-Maria Maine              LauttLu             2.17,00         2.17,00
Milla Kasurinen                RunClub             2.18,75         2.11,32
Anni Räty                      TuUL                2.19,68         2.19,68
Siiri Ojanen                   TuUL                2.23,18         2.23,18
Jenni Lautiala                 SalVil              2.23,54         2.19,95
Vilma Pere                     EurRai                              2.25,08
Anna Hyvärinen                 TuUL                2.25,79         2.21,57
Ilona Lampila                  VammsVoi            2.26,47         2.26,47
Silja Laukkanen                PorvU               2.26,66         2.19,71

B-erä
Selene Rossi                   EspTa               2.26,82         2.26,75
Katri Djerf                    RunClub             2.27,46         2.24,22
Liisa Jalava                   TuUL                                2.28,00
Sofia Piispa                   SalVil              2.28,59         2.28,59
Enni Jarvala                   KU-58                               2.29,85i
Nelli Hiippavuori              TuUL                2.30,26         2.27,40
Karoliina Olli                 LoimLei             2.32,44         2.32,44
Annika Laulumaa                LaitJy              2.33,48         2.33,48
Siiri Heiskanen                TampU               2.42,06         2.33,46

N 10 000 m, avoin pm

Johanna Sällinen               TuUL                                       
Mari Ulkuniemi                 RunClub            39.14,0h        39.14,0h
Saara Malinen                  RunClub            40.20,3h        40.20,3h

N, N17 400 m aj

Kaisa Äijälä                   NousSu                                     
Martta Rautala                 ViipU                 59,71           59,71
Oona Hujanen                   HKV                   60,17           59,57
Elin Mickos                    IFSibboV              60,73           60,73
Pinja Pikkupeura               HIFK                  62,39           62,39
Pinja Heinonen                 TampPy                64,07           61,88
Aino Eno                       LauttLu               67,51           65,80

N Pituus

Katja Kangas                   PohjKoi                6,03            6,12
Aino Tapio                     IFSibboV               5,98            5,98
Amanda Liljendal               BorgåAk                5,70            5,70
Siri Savolainen                NaantLöy               5,47            5,47
Karoliina Isoaho               EspTa                  5,19            5,19
Helen Urho                     TuUL                   5,06            5,11
Nelli Korelin                  SalVil                 4,84            4,89
Josefiina Mäkinen              SalVil                 4,40            4,53

N Kuula

Karoliina Isoaho               EspTa                  9,95           10,28
Jessica Meriheinä              LiljIK                14,56           14,56
Suvi Arvela                    VehmKi                13,97           13,97
Hennariikka Järvinen           TuUL                  13,59           15,19
Felicia Meriheinä              LiljIK                11,12           11,12

N17 200 m

2. erä
Emma Tainio                    PaimU                 26,22           26,22
Saara Suonpää                  SomE                  27,12           27,12
Linnea Loukola                 RaisKu                27,17           26,13
Nea Rekola                     TurTo                 27,38           27,38
Kaisu Seppälä                  SäkU                  27,62           27,62
Roosa-Maija Nieminen           MynämI                28,25           28,25
Fiia Kajula                    RaisKu                28,56           27,58

1. erä
Saga Malmio                    PargIF                29,63           29,63
Camilla Engström               TuUL                  30,03           30,03
Miranda Borg                   TuUL                  30,29           30,29
Siiri Metsälä                  EsboIF                30,51           29,10
Inari Leppäniemi               KokemKV               30,66           29,95

N17 Pituus

Iida Verainen                  NousSu                 5,32            5,32
Vera Karttunen                 PorinYU                5,22            5,22
Laura Koivukoski               EurajVei               5,18            5,18
Ada-Sofia Söderlund            LiedPa                 5,07            5,07
Saga Malmio                    PargIF                 5,02            5,02
Mea Toivonen                   UudKK                  5,02            5,02
Erika Pyykkö                   ForssSa                4,96            4,96
Sara Ahlfors                   HIFK                   4,91            4,91
Saimi Koskivainio              MarttMu                4,82            5,03
Kiia Brandes                   HyvsU                  4,73            4,73
Vilma Rönnemaa                 LiedPa                 4,72            4,72
Iida Pohjalainen               UudKK                  4,66            4,66
Viivi Salmelainen              LiedPa                 4,60            4,60
Siiri Metsälä                  EsboIF                 4,55            4,55
Iida Kastarinen                TampPy                 4,55            4,55
Ellen Brusila                  TuUL                   4,40            4,40
Julia Saarinen                 UudKK                  4,39            4,59
Lotta Metsärinta               LaitJy                                 4,75

N17 Keihäs

Ida Söderlund                  LiedPa                32,18           32,18
Saara Tuominen                 TuUL                  29,00           29,00

P11 60 m

2. erä
Lukas Brandt                   NaantLöy               8,47            8,47
Valtteri Hyyrynen              TuUL                   8,68            8,68
Voitto Virjonen                TuUL                   8,96            8,96
Viljami Launonen               NaantLöy               8,98            8,93
Eero Hakola                    LiedPa                 9,20            9,20
Max Kostamo                    TuUL                   9,22            9,22

1. erä
Niklas Ojanen                  TuUL                   9,36            9,36
Vincent Mattsson               TuUL                   9,40            9,40
Nikolas Lindén                 LoimLei                9,46            9,42
Carlos Mattsson                TuUL                   9,54            9,54
Niklas Lehtinen                LapSa                  9,67            9,67
Frans Nummi                    TuUL                  10,12           10,12

P11 1000 m

Nikolas Lindén                 LoimLei                             3.38,24
Roope Kirjavainen              TuUL                                4.06,51
Niilo Lännistö                 VehmKi                              4.24,81
Tatu Virtanen                  LiedPa              3.09,66         3.09,66
Sisu Saarinen                  TuUL                3.19,59         3.19,59
Arttu Rantala                  NakkVire            3.24,31         3.24,31
Niklas Ojanen                  TuUL                3.24,41         3.24,41
Niklas Lehtinen                LapSa               3.28,54         3.28,54
Atte Virtanen                  LiedPa              3.30,91         3.30,91
Max Kostamo                    TuUL                3.36,46         3.36,46
Niki Sirén                     RaisKu              3.38,30         3.38,30
Antti Ristanen                 LoimLei             3.38,47         3.38,47
Kasper Naski                   NakkVire            3.45,19         3.45,19
Tuomas Suopajärvi              MaskKa              3.45,40         3.45,40
Jami Nummi                     KiukKi              3.48,90         3.48,90
Rasmus Salminen                ForssSa             3.52,47         3.48,93
Noah Laapio                    ÅIFK                3.56,55         3.56,55

P11 Seiväs
130-142-154-166-178-190-202-212-222-232-242-248 +6 cm

Voitto Virjonen                TuUL                    240             240
Robin Helenius                 TuUL                    235             235
Urho Aro                       HKV                     220             220
Vilho Willman                  NoormNo                 215             215
Roope Kirjavainen              TuUL                    210             210
Kasper Naski                   NakkVire                150             150

P11 Kuula

Lukas Brandt                   NaantLöy               9,27            9,27
Max Nyberg                     IFRaseb                8,83            8,83
Voitto Virjonen                TuUL                   8,48            8,48
Niklas Ojanen                  TuUL                   8,15            8,15
Eero Hakola                    LiedPa                 8,11            8,11
Niklas Lehtinen                LapSa                  7,38            7,38
Carlos Mattsson                TuUL                   7,28            7,28
Roope Kirjavainen              TuUL                   7,20            7,20
Valtteri Hyyrynen              TuUL                   7,06            7,06
Max Kostamo                    TuUL                   6,84            6,84
Juho Hukkanen                  VehmU                  6,70            6,70
Noah Laapio                    ÅIFK                   6,22            6,22
Kaapo Ojala                    TuUL                                       
Sisu Saarinen                  TuUL                                       

P11 Moukari

Max Nyberg                     IFRaseb                                    
Einari Vuorela                 LaitJy                                     
Santeri Rantala                NakkVire                                   
Roope Kirjavainen              TuUL                                       
Carlos Mattsson                TuUL                                       

P11 Keihäs

Viljami Launonen               NaantLöy              34,24           34,24
Juho Hukkanen                  VehmU                 29,77           29,77
Niklas Lehtinen                LapSa                 29,51           29,51
Jussi Soraluoma                KaarUra               28,67           28,67
Max Nyberg                     IFRaseb               26,54           26,54
Anton Laine                    MaskKa                26,09           26,09
Niklas Ojanen                  TuUL                  24,88           24,88
Antti Ristanen                 LoimLei               23,88           23,88
Noah Laapio                    ÅIFK                  23,41           23,41
Santeri Rantala                NakkVire              23,13           23,13
Rasmus Salminen                ForssSa               19,11           20,24
Frans Nummi                    TuUL                  15,16           15,16
Kaapo Ojala                    TuUL                  14,64           14,64
Jami Nummi                     KiukKi                12,01           12,01
Frans Rönnholm                 KaarUra                               20,75
Valtteri Hyyrynen              TuUL                                  16,62

P13 60 m

2. erä
Luukas Lehtinen                LapSa                  8,64            8,64
Riku Naula                     TuUL                   8,76            8,76
Eemil Aaltonen                 TuUL                   8,88            8,88
Aku Nyyssönen                  TurWei                 9,06            9,06
Tomi Kuusisto                  TuUL                   9,09            9,09
Lenni Majasuo                  TuUL                   9,14            9,14

1. erä
Niklas Tamminen                TuUL                   9,21            9,21
Aatu Kukkonen                  TuUL                   9,26            9,26
Felix Kandolin                 TuUL                                   9,69
Matias Nyman                   TuUL                   9,97            9,97
Otto Altimir                   TurWei                                     

P13 200 m aj

Luukas Lehtinen                LapSa                 33,17           33,17

P13 Korkeus
-4 cm 122-126-130-134-137-140-143-145 +2 cm

Felix Kandolin                 TuUL                    140             140
Severi Laine                   LauttLu                 125             127

P13 Pituus

Luukas Lehtinen                LapSa                  4,92            4,92
Aatu Kukkonen                  TuUL                   4,04            4,04
Niklas Tamminen                TuUL                   3,85            3,85
Lenni Majasuo                  TuUL                   3,69            3,69
Matias Nyman                   TuUL                   3,39            3,39
Felix Kandolin                 TuUL                                       

P13 Kiekko

Riku Naula                     TuUL                  39,74           39,74
Tomi Kuusisto                  TuUL                  35,85           35,85
Artturi Gauffin                KaarUra               32,96           32,96
Lauri Kurkela                  KaarUra               27,53           27,53
Aatu Kukkonen                  TuUL                  26,00           26,00
Wictor Werner                  IFRaseb               22,72           22,72

P13 Moukari

Artturi Gauffin                KaarUra               40,79           40,79
Riku Naula                     TuUL                  38,29           38,29
Tomi Kuusisto                  TuUL                  38,08           38,08
Wictor Werner                  IFRaseb               25,81           25,81
Lauri Kurkela                  KaarUra               22,92           22,92

P15 200 m

Akseli Hyytiä                  LaitJy                                28,11
Vilho Ahtinen                  TuUL                                  29,89
Aatu Penttilä                  TuUL                                       
Niko Myllynen                  TurWei                                     

P15 800 m

Steven Enwena                  RaisKu                                     
Aapo Kalajoki                  RaisKu                              2.36,21
Sami Porrasoja                 RaisKu                              2.33,04
Anton Adel                     TuUL                                       
Remi Holvitie                  KalVa               2.07,19         2.07,19
Jere Santaluoto                RaisKu              2.35,89         2.35,89

P15 Pituus

Akseli Hyytiä                  LaitJy                 5,81            5,81
Aarne Autio                    TuUL                   5,10            5,10
Vilho Ahtinen                  TuUL                   4,92            4,92

P15 Kiekko

Kosti Saine                    KanksLei              55,27           55,27
Aapo Kalajoki                  RaisKu                49,14           49,14
Petrus Jakonen                 NakkVire              46,56           46,56
Kasper Tuominen                PiikkKe               46,44           46,44
Filip Wikholm                  IFRaseb               39,21           39,21

T11 60 m

3. erä
Alisa Launonen                 NaantLöy               8,85            8,85
Venla Tainio                   PaimU                  9,10            9,10
Josefiina Tenovuo              TuUL                   9,13            9,13
Camilla Junes                  EspTa                  9,18            9,18
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                   9,25            9,25
Siiri Äänismaa                 TurWei                 9,27            9,27
Rauha Rajainmäki               PorinYU                9,31            9,31
Ellen Taponen                  SalVil                 9,45            9,45

2. erä
Liina Laine                    LauttLu                9,66            9,66
Netta Nummi                    KiukKi                 9,71            9,71
Fanny Alari                    LiedPa                 9,74            9,74
Venla Ruohola                  TuUL                   9,79            9,79
Linnea Nieminen                LiedPa                 9,81            9,81
Vera Ahlfors                   HIFK                   9,91            9,91
Helmi Äärelä                   NakkVire              10,01           10,01
Helmi Koivumäki                TuUL                  10,01           10,01

1. erä
Sara Honkakangas               LaitJy                10,08           10,08
Siina Kossa                    SauvU                 10,13           10,00
Lotta Kero                     TuUL                  10,56           10,56
Emmi Poskiparta                TuUL                  10,80           10,80
Emma Bergendahl                TarvasjU              11,01           11,01
Helmi Kaunismäki               TuUL                  11,45           11,45

T11 1000 m

Emma Toivonen                  LoimLei                             4.04,13
Helmi Kaunismäki               TuUL                                       
Helmi Koivumäki                TuUL                                4.12,97
Venla Tainio                   PaimU               3.31,36         3.31,36
Emma Helminen                  UudKK               3.38,97         3.38,97
Paola Kero                     TuUL                3.40,37         3.40,37
Elma Uusipaikka                VahdTui             3.42,80         3.42,80
Olivia Suutari                 UudKK               3.43,28         3.43,28
Sara Honkakangas               LaitJy              3.43,75         3.43,75
Theresia Johansson             PargIF              3.46,32         3.46,32
Fianna Myllyniemi              HKV                 3.51,12         3.51,12
Veera Lehtonen                 TuUL                3.55,82         3.55,82
Lotta Kero                     TuUL                4.15,60         4.15,60
Alissa Naski                   NakkVire            4.18,24         4.18,24

T11 Seiväs
130-138-146-154-162-170-178-186-194-202-208 + 6 cm

Elli Tättilä                   KalVa                   200             200
Liina Laine                    LauttLu                 190             190
Sara Honkakangas               LaitJy                  170             170
Amanda Henttinen               KokemKV                 160             160
Aino Hyytiä                    LaitJy                  155             155
Vilma Toivonen                 LoimLei                 150             150

T11 Pituus

Siiri Äänismaa                 TurWei                 4,44            4,44
Josefiina Tenovuo              TuUL                   4,23            4,23
Emma Helminen                  UudKK                  4,13            4,13
Fianna Myllyniemi              HKV                    4,01            4,01
Rauha Rajainmäki               PorinYU                4,00            4,00
Camilla Junes                  EspTa                  3,97            3,97
Helmi Äärelä                   NakkVire               3,97            3,97
Vera Ahlfors                   HIFK                   3,88            3,88
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                   3,85            3,85
Veera Lehtonen                 TuUL                   3,83            3,83
Netta Nummi                    KiukKi                 3,80            3,80
Emma Suovanen                  VahdTui                3,76            3,76
Venla-Maria Ihamäki            PorinYU                3,62            3,62
Linnea Nieminen                LiedPa                 3,59            3,59
Joanna Lepistö                 TuUL                   3,53            3,53
Venla Ruohola                  TuUL                   3,47            3,47
Lotta Kero                     TuUL                   3,34            3,34
Pihla Lammela                  TuUL                   3,23            3,23
Hetti Ekholm                   TarvasjU               3,13            3,13
Emmi Poskiparta                TuUL                   3,13            3,13
Emma Bergendahl                TarvasjU               2,73            2,73
Helmi Kaunismäki               TuUL                                       

T11 Kuula

Niina Pettersson               TuUL                   9,55            9,55
Helmi Koivumäki                TuUL                   9,01            9,01
Helmi Äärelä                   NakkVire               8,73            8,73
Netta Nummi                    KiukKi                 8,49            8,49
Vilma Toivonen                 LoimLei                8,27            8,27
Charlotte Knape                IFSibboV               7,86            7,86
Anna Saine                     KanksLei               7,83            7,83
Ellen Taponen                  SalVil                 7,39            7,39
Fanny Alari                    LiedPa                 6,89            6,89
Emmi Poskiparta                TuUL                   6,72            6,72
Emma Uusi-Rajasalo             KanksLei               6,69            6,69
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                   6,69            6,69
Venla Ruohola                  TuUL                   6,60            6,60
Rauha Rajainmäki               PorinYU                6,52            6,52
Vera Ahlfors                   HIFK                   5,76            5,76
Niina Paasikas                 KiukKi                 5,39            5,39
Emma Bergendahl                TarvasjU               4,28            4,28
Helmi Kaunismäki               TuUL                                       

T11 Moukari

Charlotte Knape                IFSibboV                                   
Fanny Alari                    LiedPa                                     
Senja Kärhä                    LoimVoi                                    
Kiia Mäkinen                   PorinYU                                    
Mila Mäkinen                   PorinYU                                    
Lumina Uschanow                RaisKu                                     
Helka Ekholm                   TarvasjU                                   
Hetti Ekholm                   TarvasjU                                   
Venla Katvesoja                VehmKi                                     

T13 60 m

4. erä
Erika Pyykkö                   ForssSa                8,24            8,24
Sara Ahlfors                   HIFK                   8,41            8,41
Henriikka Laine                MaskKa                 8,46            8,46
Maria Ranne                    TuUL                   8,53            8,53
Iida Kastarinen                TampPy                 8,64            8,64
Lili Jokela                    PernU                  8,72            8,72
Fia Casagrande                 TuUL                   8,72            8,72
Carmen Welling                 TuUL                   8,74            8,55

3. erä
Elli Ajosenpää                 MaskKa                 8,80            8,80
Julia Pihlström                TuUL                   8,80            8,80
Neea Nummi                     KiukKi                 8,82            8,82
Emilin Ayelbassa               TuUL                   8,86            8,86
Ella Dolietis                  ÅIFK                   8,87            8,87
Fatou Faal                     TurWei                 8,92            8,92

2. erä
Miranda Lehtimäki              ForssSa                8,97            8,97
Henriikka Heinonen             TuUL                                   8,98
Marianelle Koskinen            TurWei                 9,11            9,11
Ida Leppänen                   TuUL                   9,19            9,19
Aada Haavisto                  TuUL                   9,22            9,22
Amanda Rauvola                 TuUL                   9,30            9,30

1. erä
Meeri Haapio                   TuUL                   9,32            9,32
Juliana Hartikainen            TuUL                   9,32            9,32
Sanelma Kantola                TuUL                   9,41            9,41
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                   9,56            9,56
Anni Koskinen                  LittTU                 9,65            9,65
Lotta Adel                     TuUL                                  10,57

T13 200 m aj

2. erä
Elmiina Siikala                EspTa                                 34,08
Wilma Onnela                   TuUL                  34,13           34,13
Maija Männistö                 TuUL                  35,11           35,11
Adriana Kalymialaris           HIFK                                  35,36
Pinja Siljanto                 TuUL                  37,32           37,32
Rania Toivonen                 UudKK                                 37,43
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                  38,34           38,34
Sanelma Kantola                TuUL                  38,38           38,38

1. erä
Iida Ruoho                     TuUL                  39,12           39,12
Ida Leppänen                   TuUL                  39,47           39,47
Linnea Kero                    TuUL                                  39,97
Vanessa Salminen               ForssSa                                    
Iida Kastarinen                TampPy                                     
Roosa Fagerström               TuUL                                       
Saara Fahlbom                  TuUL                                       

T13 Seiväs
-12 cm 166-178-190-202-212-222-232-242-252-262-268 + 6 cm

Nuppu Willman                  NoormNo                 260             260
Anni Koskinen                  LittTU                  230             230
Venla Lehtinen                 TuUL                    230             230
Jenni Hirvonen                 EsboIF                  200             200
Iida Ruoho                     TuUL                    185             185
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                  185             185
Lotta Adel                     TuUL                                       

T13 Kolmiloikka

Miranda Lehtimäki              ForssSa                9,84            9,84
Pinja Siljanto                 TuUL                   9,76            9,76
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                 9,65            9,65
Roosa Fagerström               TuUL                   9,53            9,53
Elli Ajosenpää                 MaskKa                 9,28            9,64
Aada Haavisto                  TuUL                   9,20            9,20
Verna Huppunen                 MaarMa                 9,17            9,17
Neea Nummi                     KiukKi                 9,10            9,10
Maija Männistö                 TuUL                   8,98            8,98
Iida Ruoho                     TuUL                   8,91            8,91
Amanda Rauvola                 TuUL                   8,40            8,40
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                 7,56            7,56
Adriana Kalymialaris           HIFK                  10,20           10,20
Henriikka Laine                MaskKa                                     
Julia Pihlström                TuUL                                       

T13 Kiekko

Pinja Kärhä                    LoimVoi               43,55           43,55
Rania Toivonen                 UudKK                 41,32           41,32
Marianelle Koskinen            TurWei                35,95           35,95
Enni Haulisto                  TuUL                  35,15           35,15
Aada Vuoriaho                  LaitJy                33,38           33,38
Venla Kärhä                    LoimVoi               33,00           33,00
Maya-Maria Hautala             TuUL                  32,21           32,21
Sara Soini                     KalVa                 31,72           31,72
Judith Miranda                 TuUL                  29,08           29,08
Kiia Mäkinen                   PorinYU               28,90           28,90
Mila Mäkinen                   PorinYU               28,71           28,71
Sofia Talvensaari              KalVa                 28,16           28,16
Venla Katvesoja                VehmKi                25,10           25,10
Senja Kärhä                    LoimVoi               23,30           23,30
Wilma Werner                   IFRaseb               21,48           21,48
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                20,93           20,93
Alexandra Alari                LiedPa                20,09           20,09
Myrmidia Mörönen               TuUL                  14,80           14,80
Enni Virjonen                  TuUL                                  17,87

T13 Keihäs

Ella Kause                     PorinYU               37,23           37,23
Maya-Maria Hautala             TuUL                  36,21           36,21
Enni Virjonen                  TuUL                  33,06           33,06
Sofia Talvensaari              KalVa                 32,47           32,47
Sara Soini                     KalVa                 29,81           29,81
Vanessa Salminen               ForssSa               25,45           25,45
Miranda Lehtimäki              ForssSa               25,32           25,32
Adriana Kalymialaris           HIFK                  23,54           23,54
Liina Jälkö                    OripVe                23,25           23,25
Lotta Kantonen                 TuUL                  20,89           20,89
Roosa Fagerström               TuUL                  20,79           20,79
Venla Katvesoja                VehmKi                20,59           20,59
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                  15,87           15,87
Myrmidia Mörönen               TuUL                  15,30           15,30
Wilma Werner                   IFRaseb               14,62           14,62
Amanda Rauvola                 TuUL                                  13,07

T15 200 m

3. erä
Silja Koukonen                 MietMP                                27,66
Aada Juhala                    PorinTa               27,72           27,72
Julia Saarinen                 UudKK                 27,83           27,83
Minea Lindén                   LoimLei               28,39           28,39
Maria Pukkila                  PorinTa               28,52           28,52
Lotta Nurminen                 TuUL                                  28,58

2. erä
Iida Pohjalainen               UudKK                 28,89           28,89
Lotta Metsärinta               LaitJy                28,96           28,96
Lotta Kirjavainen              TuUL                  28,97           28,97
Eveliina Haviala               NakkVire                              29,31
Neea Nummi                     KiukKi                29,59           29,59
Emma Loo                       PargIF                                31,50

1. erä
Salma Krause                   TuUL                                       
Felicia Ayelbassa              TuUL                  30,59           30,59
Mathilda Gustafsson            TuUL                                  31,62
Angielou Koskinen              TurWei                31,82           31,56
Julia Laapio                   TuUL                                  32,59

T15 800 m

Elsa Karjalainen               TuUL                                2.28,90
Sini Salmi                     TuUL                                       
Lotta Nurminen                 TuUL                2.22,78         2.22,78
Tinja Pirttikoski              TuUL                2.31,53         2.31,53
Helmi Heinonen                 LiedPa              2.33,12         2.33,12
Ella Rajamäki                  TuUL                2.34,06         2.34,06
Ella Kause                     PorinYU             2.35,56         2.33,76
Annika Koistinen               TuUL                2.36,93         2.36,93
Andréa Nyberg                  PargIF              2.37,58         2.37,58
Linnea Kero                    TuUL                2.37,72         2.37,72

T15 300 m aj

Carla Liukkonen                EspTa                 44,33           44,33
Viveka Loukola                 RaisKu                44,93           44,93
Nora Koskela-Koivisto          HIFK                  48,07           48,07
Mea Toivonen                   UudKK                 52,53           52,53
Riikka Honkanen N50            VSVetU              1.00,28         1.00,28

T15 Korkeus
-5 cm 125-130-135-140-144-147-150-153-159-162-164 +2 cm

Gerli Kumar                    ViipU                   164             164
Alina Virtanen                 PiikkKe                 160             160
Verna Vuorela                  LaitJy                  154             154
Annika Uusiperhe               PiikkKe                 149             149
Aino Hongisto                  TuUL                    139             144
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                  138             138
Ella Hemmilä                   LaitJy                  136             136
Helmi Finska                   VammsVoi                130             140

T15 Kolmiloikka

Mathilda Gustafsson            TuUL                   9,93            9,93
Lotta Helkearo                 TuUL                   9,71            9,71
Ella Hemmilä                   LaitJy                 9,69            9,69
Felicia Ayelbassa              TuUL                   9,44            9,44
Julia Laapio                   TuUL                   9,24            9,24
Angielou Koskinen              TurWei                 8,93            8,98
Ella Tuohiniemi                PorinTa               10,66           10,66
Emma Loo                       PargIF                10,24           10,24
Eveliina Haviala               NakkVire              10,10           10,10

T15 Moukari

Ellen Uschanow                 RaisKu                55,70           55,70
Pinja Kärhä                    LoimVoi               48,12           48,12
Venla Kärhä                    LoimVoi               47,46           47,46
Jonna Virén                    LiljIK                43,83           43,83
Veera Santanen                 RaisKu                42,45           42,45
Bodil Wikholm                  IFRaseb               38,26           38,26
Aada Vuoriaho                  LaitJy                37,79           37,79
Emma Vahtola                   PargIF                33,21           33,21
Enni Haulisto                  TuUL                                       
Maya-Maria Hautala             TuUL                                       
Carmen Welling                 TuUL                                       

M, M17 4 x 100 m

IkaalU                                                                  
     Samir Demnati, Otto Ahlfors, Eerikki Pekkola, Toni Mäki
TuUL M17   

N, N17 4 x 100 m

PorinYU                                                                 
     Pirkitta Marjanen, Kiia Jullenmaa, Laura Lepistö, Inkeri Ahokas
PorinYU N17                                                             
     Hilla Leväniemi, Vera Karttunen, Helmiina Kivilahti, Nina Seppälä
TuUL 1                                                                  
     Enni Henttonen, Nea Laine, Reetta Rantakokko, Maija Lehti
TuUL N17                                                                
     Olivia Heino, Pinja Naula, Edit Nurminen, Ilona Ruohola
	 
T15 4 x 100 m

LiedPa                                                                  
     Salla Mäkipere, Pinja Rintamaa, Ella-Sofia Hyövelä, Venla Hämäläinen
PorinTa                                                                 
     Sofie Latva-Risku, Aada Juhala, Maria Pukkila, Ella Tuohiniemi
TuUL 1                                                                  
     Carmen Welling, Maria Ranne, Maija Männistö, Fia Casagrande
TuUL 2                                                                  
     Lotta Kantonen, Emilin Ayelbassa, Saara Fahlbom, Julia Pihlström
TuUL 3                                                                  
     Roosa Fagerström, Maya Åkerholm, Wilma Onnela, Juliana Hartikainen
TuUL 4