Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
09.07. klo 17:30 3. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 100 m

4. erä
Mikke Jaakkola                LänsiUU                 11,03           10,70
Heikki Äijälä                 NousSu                  11,24           11,24
Max Montin                    TuUL                    11,28           11,28
Kalle Stylman                 LiedPa                  11,43           11,28
Niko Kekki                    NoormNo                 11,61           11,46
Oskari Leppänen               HKV                     11,63           11,48
Tomi Mustonen                 TurWei                  11,64           11,37

3. erä
Simo Noopila                  MaskKa                  11,72           11,66
Karolus Areva                 TurTo                   11,73           11,73
Markku Tervo                  HKV                     12,02           12,02
Lasse Nordqvist               TurWei                  12,04           12,04
Tommi Tauriainen              MietMP                  12,05           11,79
Anton Koskinen                HKV                     12,07           11,79
Aleksi Nieminen               PorinTa                 12,08           12,02

2. erä
Heikki Leppänen               EsboIF                  12,10           11,23
Marko Petäjä                  ForssSa                 12,16           11,55
Matias Niinimaa               NaantLöy                12,33           12,16
Sami Koivunen                 NoormNo                 12,65           11,59
Pauli Raitanen                NaantLöy                12,72           12,16
Janne Liimatainen             TuUL                    12,83           12,83

1. erä
Eetu Kuisma                   TurKU                   12,95           12,95
Petteri Uusitalo              TuUL                    13,05           13,05
Veli-Matti Mannila            HelsTa                  13,49           12,91
Heimo Elonen                  SalVil                  13,60           13,51
Veijo Kylmäpuro               HKV                     14,28           13,49

M, M17 800 m

2. erä
Antton Launto                 SauvU                 1.54,13         1.52,29
Jussi Raittinen               KurikRy               1.54,51         1.52,08
Eelis Uitto                   ViipU                 1.55,06         1.55,06
Niklas Heikkilä               KuusUS                1.55,18         1.52,47
Elias Vuorinen                TuUL                  1.58,17         1.57,31
Juuso Hakala                  TuUL                  2.01,76         2.00,49
Niklas Björkenheim            EsboIF                2.02,00         2.02,00
Lasse Minkkinen               IFRaseb               2.04,48         2.01,65
Patrik Järvinen               TampPy                2.08,03         2.08,03
Onni Flinkman                 NaantLöy              2.09,36         2.09,36
Joona Rasi                    MaskKa                2.10,34         2.10,34

1. erä
Adnan Vuorinen                EsboIF                2.11,55         2.11,55
Riku Uusitalo                 TuUL                  2.11,84         2.11,84
Oscar Härkönen                EsboIF                2.12,03         2.07,72
Kalle Oksanen                 MaskKa                2.12,17         2.12,17
Markus Penttinen              TuUL                  2.13,11         2.08,34
Heikki Äijälä                 NousSu                                2.15,91
Niko Mikkola                  PorinYU               2.14,14         2.14,14
Elmeri Kero                   TuUL                  2.14,69         2.14,69
Tuomo Kulmala                 MaskKa                2.15,74         2.15,74
Jussi Ankelo                  KalVa                 2.16,44         2.16,44
Konsta Manninen               LahdA                 2.21,31         2.21,18
Walter Törnwall               EsboIF                2.22,80i                
Aapeli Leppä                  RaisKu                2.25,47         2.25,47

M 5000 m

Antti Ihamäki                 AlajA                14.59,07        14.42,79
Samu Heikkonen                LappUM               15.20,23        15.20,23
Niklas Wihlman                TuUL                 15.25,17        14.55,32
Antti-Pekka Niinistö          LahdA                15.27,02        14.28,88
Mustafe Muuse                 TuUL                 15.38,11        15.38,11
Jaakko Kero                   TuUL                 15.51,24        14.32,13
Niko Putkinen                 KarhKa               15.52,55        15.52,55
Lassi Hopeasalo               TeivoSt              16.15,23        16.15,23
Pekka Antikainen              TurTo                16.17,84        15.22,09
Joonas Hytönen                LapSa                16.36,12        16.20,47
Juha Löppönen                 HelsJy               16.43,75        16.28,83
Otto Kaario                   JyväskKU                             15.02,82
Rasmus Krogell                KU-58                                        
Henrik Goesch                 TuUL                                 14.48,00
Tuure Haapanen                TuUL                                         
Jukka Kero                    TuUL                                 14.28,69
Kalle Linnasaari              TuUL                                 15.52,08
Juho-Kusti Sivosavi           TurWei                               16.51,33
Valtteri Virtanen             TurWei                               18.53,62

M Korkeus
-5 cm 170-175-179-183-187-190-193-196-199-202-205-208-210 +2 cm

Julius Kuusela                LänsiUU                   203             208
Lassi Saarela                 LänsiUU                   186             189
Simo Noopila                  MaskKa                    177             184

M Seiväs
-16 cm 360-376-388-400-412-424-436-448-460-472-484-496-508-520-530-536 +6 cm

Eetu Turakainen               TuUL                      525             535

M Kolmiloikka

Petri Korander                VihdVie                  9,68           10,16
Mauri Merikanto               HKV                      9,62           14,07
Kari Majuri                   HarjavJy                12,18           14,61
Veijo Kylmäpuro               HKV                                      8,38

M Moukari

Joni Syrjälä                  TampPy                  61,29           65,34
Oskari Eskola                 SäkU                    56,71           56,71
Riku Laukkanen                TampU                   54,96           54,96
Tomi Rantanen                 HarjavTU                41,53           48,08
Kari Salonen                  TurWei                  31,16           32,98

M Keihäs

Petri Korander                VihdVie                 35,05           35,15
Lassi Saarela                 LänsiUU                                      

M17 100 m

Ilmari Vuorela                LaitJy                  11,46           11,46
Jeremi Siimes                 TuUL                    11,47           11,47
Patrik Jakonen                NakkVire                11,48           11,23
Toni Appelqvist               EsboIF                  11,55           11,55
Daniel Keane                  KeskiUYU                11,55           11,55
Joonatan Huila                SäkU                                    11,75
Arttu Tauriainen              PernU                   11,85           11,85
Jermu Vihmakoski              TuUL                    12,16w          12,67
Mikael Salminen               NaantLöy                12,44           12,21

M17 Seiväs
-16 cm 360-376-388-400-412-424-436-448-460-472-484-496-508-520-530-536 +6 cm

Akseli Hyytiä                 LaitJy                    395             395
Oliver Helenius               TuUL                      395             395

M17 Kolmiloikka

Manu Metsäkangas              LahdA                   13,32           13,32
Mathias Gustafsson            TuUL                    12,48           12,48
Jermu Vihmakoski              TuUL                    12,03           12,03

M17 Moukari

Elmeri Eskola                 SäkU                    62,49           62,49
Reko Tuominen                 TarvasjU                40,54           40,54

N 100 m

2. erä
Annika Mäenpää                NoormNo                 12,09           12,04
Eeva Paavilainen              TurWei                                  12,10
Saara Keskitalo               EspTa                   12,12           12,12
Karoliina Kujanpää            ValkHa                                  12,35
Vilma Lindroos                PorinTa                 12,45           12,45
Elina Kostiainen              VihdVie                 12,67           12,61
Enni Henttonen                TuUL                    12,80           12,80
Aino Eno                      LauttLu                 12,92           12,92

1. erä
Nea Laine                     TuUL                    13,07           12,57
Laura Lepistö                 PorinYU                                 12,85
Amanda Lapinleimu             ToijVau                 13,15           12,86
Reetta Rantakokko             TuUL                    13,15           13,15
Helmiina Raninen              LänsiUU                 13,19           12,90
Jonna Kangasniemi             NoormNo                                 13,28
Kirsi Spoof-Tuomi             JyväskKU                                13,43
Aada Peltonen                 HKV                                     14,01

N, N17 800 m

3. erä
Viola Westling                TuUL                  2.13,66         2.13,66       
Marika Aarnio                 TurWei                2.14,80         2.14,75
Ella Koskiniemi               EspTa                 2.15,18         2.15,18
Lotta-Maria Maine             LauttLu               2.17,00         2.17,00       
Katariina Liipo               EsboIF                2.17,83         2.17,28
Noomi Malmgren                EsboIF                2.17,94         2.17,94
Johanna Kylmänen              RaisKu                2.19,11         2.16,27
Katriina Sonck                NoormNo               2.19,50         2.10,43
Jessica Rautelin              EsboIF                2.19,68         2.13,43
Ilona Pulkkinen               TurWei                2.19,72         2.17,65
Sunna Penttinen               TuUL                  2.19,74         2.15,03

2. erä
Hertta Hankimaa               KeskiUYU              2.20,08         2.17,50
Milla Kasurinen               RunClub               2.21,12         2.11,32
Anni Räty                     TuUL                  2.21,28         2.21,28
Silja Rönkä                   LahdA                 2.21,53         2.18,44
Jenni Lautiala                SalVil                2.25,04         2.19,95
Roosa Hämäläinen              KälvTa                                2.21,59
Sini Tirri                    ToijVau                               2.24,10
Fiia Kajula                   RaisKu                2.26,36         2.21,92
Sara-Elise Ruokonen           KuusjHu               2.26,47         2.24,98
Aino Eno                      LauttLu               2.28,31i        2.25,51
Siiri Ojanen                  TuUL                  2.28,43         2.28,43

1. erä
Heidi Haapamäki               JyväskKU              2.29,35         2.27,65
Jenna Laamanen                NaantLöy                              2.27,85
Alisa Pennanen                ForssSa               2.30,92         2.29,40
Emma Pasanen                  LahdA                 2.32,35         2.28,68
Sanni Markkanen               HKV                   2.32,94         2.32,94
Liina Ahtiainen               TuUL                  2.33,38         2.33,38
Roosa Marjaniemi              NoormNo               2.33,79         2.29,40
Krista Manninen               LahdA                 2.34,84         2.23,47
Katharina Marekwia            EspTa                 2.35,18         2.35,18
Vilja Minkkinen               IFRaseb               2.52,12         2.40,91
Sara Kurth                    TampPy                                       

N 5000 m

Minna Lamminen                HKV                                  16.12,91
Edith Eikkinen                KU-58                                        
Aino Kuljukka                 LahdA                                17.07,01
Anne Rajaniemi                LahdA                                18.07,65
Taru Häyrinen                 MikkKV               18.35,78        18.25,61
Mari Ulkuniemi                RunClub              19.02,76        19.02,76

N Pituus

Saara Keskitalo               EspTa                    5,67            5,69
Janette Hanski                KarhU                    5,61            5,63
Johanna Kylmänen              RaisKu                   5,51            5,55
Laura Lepistö                 PorinYU                  5,30            5,30
Nelli Korelin                 SalVil                   4,84            4,89
Maria Kytölä                  NurmijYU                                 5,69

N Kuula

Janette Hanski                KarhU                   14,00           14,00
Hennariikka Järvinen          TuUL                    13,59           15,19
Suvi Arvela                   VehmKi                  13,58           13,58
Heidi Nevala                  KoskKai                 12,06           12,25
Laura Lepistö                 PorinYU                 11,23           11,23
Elina Verainen                NousSu                  10,23           10,23

N Kiekko

Elina Mattila                 TuUL                    49,30           52,89
Pinja Karhunen                HämeenlTa               48,56           48,56
Roosa Naula                   TuUL                    45,96           45,98
Venla Väliharju               TampPy                  43,90           43,90
Krista Alm                    LänsiUU                 33,38           33,66
Anna Ekholm                   TuUL                                    14,64

N17 100 m

4. erä
Emma Tainio                   PaimU                   12,59           12,59
Ilona Ruohola                 TuUL                    12,69           12,66
Iida Verainen                 NousSu                  12,79           12,79
Edit Nurminen                 TuUL                    12,81           12,81
Venla Väliharju               TampPy                  12,83           12,56
Pinja Naula                   TuUL                    12,92           12,85
Sofia Määttä                  EurajVei                12,94           12,94
Vilma Väliharju               TampPy                  12,94           12,94

3. erä
Stiina Kokkonen               TampU                   12,98           12,98
Ada-Sofia Söderlund           LiedPa                  13,14           13,14
Nea Rekola                    TurTo                   13,19           13,19
Laura Koivukoski              EurajVei                13,20w          13,31
Julia Saarinen                UudKK                   13,53           13,40
Amanda Lehtimäki              ForssSa                 13,59           13,59

2. erä
Charlotta Suoniemi            KiukKi                  13,90           13,68
Elviira Niemelä               TuUL                    13,91           13,91
Venla Hämäläinen              LiedPa                  13,93           13,89
Jenni Kahri                   SiikSi                  13,95           13,95
Elle Kariniemi                LauttLu                 14,01           14,01
Emma Lindfelt                 TuUL                    14,07           14,07

1. erä
Saara Vahtokari               RaumU                   14,25           13,47
Camilla Engström              TuUL                    14,45           14,14
Siiri Mäkilä                  TammRy                  14,67           14,27
Ellen Brusila                 TuUL                                    14,49
Petra Ojanen                  TuUL                    15,67           15,25

N17 Pituus

Iida Verainen                 NousSu                   5,32            5,32
Edit Nurminen                 TuUL                     5,16            5,16
Sofia Määttä                  EurajVei                 5,14            5,14
Laura Koivukoski              EurajVei                 5,03            5,08
Kaisa Äijälä                  NousSu                   5,02            5,02
Stiina Kokkonen               TampU                    4,97            4,97
Emma Tainio                   PaimU                    4,96            5,13
Aleksandra Viljanen           HKV                      4,75            4,76
Iida Pohjalainen              UudKK                    4,64            4,64
Viivi Salmelainen             LiedPa                   4,60            4,60
Charlotta Suoniemi            KiukKi                   4,57            4,60
Vilma Rönnemaa                LiedPa                   4,54            4,54
Aino Karsila                  UudKK                    4,22            4,41
Jenni Kahri                   SiikSi                   4,18            4,21
Petra Ojanen                  TuUL                     3,70            4,00
Nina Seppälä                  PorinYU                                  4,81
Ilona Ruohola                 TuUL                                     5,40

N17 Kuula

Siiri Laukkanen               TammRy                   9,96           10,33
Petra Ojanen                  TuUL                     9,93           10,56
Saara Tuominen                TuUL                     9,83            9,83
Elviira Niemelä               TuUL                     9,81            9,81
Ellen Brusila                 TuUL                     8,32            8,32
Anna Ekholm                   TuUL                     7,76            7,76
Ilona Vuori                   MarttMu                 13,81           13,81
Kaisa Äijälä                  NousSu                  11,90           11,90
Sanni Krapi                   LoimJa                  11,65           11,65
Pinja Naula                   TuUL                    11,35           12,65
Pinja Rintamaa                LiedPa                  10,17           10,17

N17 Keihäs

Ida Söderlund                 LiedPa                  32,18           32,18
Charlotta Suoniemi            KiukKi                  31,25           31,25
Kaisa Äijälä                  NousSu                  27,41           27,41
Anna Ekholm                   TuUL                    15,79           15,95
Siiri Laukkanen               TammRy                                  19,21
Hilla Liimatainen             TuUL                                    24,83
Saara Tuominen                TuUL                                    28,75

P11 200 m

2. erä
Lukas Brandt                  NaantLöy                 8,47/60        29,06
Valtteri Hyyrynen             TuUL                     8,76/60        31,77
Noah Laapio                   ÅIFK                     8,78/60             
Lauri Tahkola                 NaantLöy                 8,82/60              
Arvi Louramo                  TuUL                     8,99/60             
Niklas Ojanen                 TuUL                     9,36/60        34,25
Richard Lindqvist             TuUL                     9,38/60        33,69 

1. erä
Walle Heinonen                TuUL                     9,41/60             
Eerik Häkli                   RaisKu                   9,58/60              
Carlos Mattsson               TuUL                     9,68/60        36,62
Santeri Soininen              TuUL                     9,73/60               
Oskari Aaltonen               LaitJy                  10,88/60                     
Patrik Rantala                LittTU                  11,54/60                     

P11 60 m aj

2. erä
Lukas Brandt                  NaantLöy                                10,24
Lauri Tahkola                 NaantLöy                                10,59
Viljami Launonen              NaantLöy                                10,84
Noel Piirainen                TampPy                  11,01           11,01
Voitto Virjonen               TuUL                                    11,12
Valtteri Hyyrynen             TuUL                                    11,40
Anton Laine                   MaskKa                                  11,76
Richard Lindqvist             TuUL                                    11,78

1. erä
Joona Auremaa                 NaantLöy                                12,47
Niklas Ojanen                 TuUL                                    12,66
Leevi Lakanmaa                TuUL                                    13,66
Oskari Aaltonen               LaitJy                                       
Walle Heinonen                TuUL                                         
Arvi Louramo                  TuUL                                         

P11 Korkeus
-5 cm 95-100-104-108-112-116-120-123-126-128 +2 cm

Carlos Mattsson               TuUL                      129             129
Anton Laine                   MaskKa                    123             123
Noel Piirainen                TampPy                    121             121
Vincent Mattsson              TuUL                      121             121
Niklas Ojanen                 TuUL                      112             112
Noah Laapio                   ÅIFK                      107             109
Valtteri Hyyrynen             TuUL                      104             104
Veeti Laine                   KalVa                                     122
Oskari Aaltonen               LaitJy                                    089
Arvi Louramo                  TuUL                                         
Santeri Soininen              TuUL                                         

P11 Kolmiloikka

Noel Piirainen                TampPy                   8,56            8,56
Noah Laapio                   ÅIFK                     6,86            6,86
Jussi Soraluoma               KaarUra                                      
Joona Auremaa                 NaantLöy                                 8,53
Lukas Brandt                  NaantLöy                                 8,28
Viljami Launonen              NaantLöy                                 8,92
Lauri Tahkola                 NaantLöy                                 8,28
Roope Kirjavainen             TuUL                                     7,79
Leevi Lakanmaa                TuUL                                     6,92
Richard Lindqvist             TuUL                                         
Arvi Louramo                  TuUL                                         

P11 Kiekko

Niklas Ojanen                 TuUL                    28,35           28,35
Joonas Heinonen               UudKK                   27,82           27,82
Roope Kirjavainen             TuUL                    26,74           26,74
Valtteri Hyyrynen             TuUL                    22,62           22,62
Frans Heinonen                UudKK                   22,05           23,10
Jussi Soraluoma               KaarUra                 21,92           21,92
Leevi Lakanmaa                TuUL                    19,89           19,89
Carlos Mattsson               TuUL                    15,97           17,58
Veeti Laine                   KalVa                   14,20           14,20
Arvi Louramo                  TuUL                    11,64           11,64
Oskari Aaltonen               LaitJy                                  10,22
Patrik Rantala                LittTU                                  10,19
Lukas Wahteristo              LittTU                                       
Eerik Häkli                   RaisKu                                  10,69
Noel Piirainen                TampPy                                  14,67
Richard Lindqvist             TuUL                                    14,66
Noah Laapio                   ÅIFK                                    10,84

P13 200 m

Lauri Kylmäpuro               HKV                     27,42           27,42
Alvar Itämeri                 TuUL                    27,54           27,54
Jesse Kettunen                LänsiUU                 28,09           28,09
Luukas Lehtinen               LapSa                                   29,17
Julius Antola                 TuUL                                    30,65
Jens-Aarne Kero               IFRaseb                                 31,79
Niilo Laukkanen               TammRy                  32,11           32,11
Felix Kandolin                TuUL                                    32,49
Lenni Majasuo                 TuUL                                    32,91
Jesse Poussa                  TuUL                                    33,40

P13 60 m aj

Lauri Kylmäpuro               HKV                      9,38            9,38
Niklas Piirainen              TampPy                   9,65            9,65
Jesse Kettunen                LänsiUU                  9,93            9,93
Severi Laine                  LauttLu                                 13,12
Arttu Carne                   TuUL                                         
Felix Kandolin                TuUL                                         
Lenni Majasuo                 TuUL                                         
Sulo Mellanen                 TuUL                                         
Matias Nyman                  TuUL                                         
Jesse Poussa                  TuUL                                        

P13 Seiväs
-10 cm 196-206-216-224-232-240-246 +6 cm

Joni Seppänen                 KalVa                     230             230
Elias Hyytiä                  LaitJy                    230             230
Elmo Kuorilehto               RaisKu                    225             225
Robin Helenius                TuUL                      223             223
Paavo Virkki                  SomE                      220             220
Urho Aro                      HKV                       212             212
Niilo Talonen                 SomE                      203             203
Lenni Majasuo                 TuUL                      180             180
Felix Kandolin                TuUL                                         
Sulo Mellanen                 TuUL                                         

P13 Kolmiloikka

Niklas Piirainen              TampPy                  10,47           10,47
Niklas Välilä                 MaarMa                                   7,97
Arttu Carne                   TuUL                                         
Sulo Mellanen                 TuUL                                         
Jesse Poussa                  TuUL                                         

P13 Kuula

Niilo Laukkanen               TammRy                   9,24            9,24
Wictor Werner                 IFRaseb                  8,15            8,15
Jesse Poussa                  TuUL                     8,11            8,11
Riku Naula                    TuUL                    10,47           10,47

P13 Kiekko

Riku Naula                    TuUL                    38,86           38,86
Lauri Kurkela                 KaarUra                 27,53           27,53
Jesse Poussa                  TuUL                    25,36           25,36
Tatu Parpo                    KaarUra                 25,03           25,62
Wictor Werner                 IFRaseb                 20,46           20,46

P15 100 m

Jimi Aho                      SalVil                  12,25           12,25
Juho Kivistö                  PorinYU                 12,34           12,34
Patrik Järvinen               TampPy                  12,51           12,51
Aleksi Tauriainen             PernU                   12,55           12,55
Kalle Hirvi                   KirkkonU                12,66           12,66
Aarne Autio                   TuUL                    12,88           12,88
Alvar Itämeri                 TuUL                    13,47           13,47
Juho Lautaoja                 HumppVei                13,75           13,75
Juho Talvitie                 TampPy                                  14,07
Luukas Lehtinen               LapSa                   14,22           14,12

P15 300 m

Jimi Aho                      SalVil                  39,06           39,06
Kristian Pirnes               EsboIF                  40,61           40,61
Juho Talvitie                 TampPy                  41,58           41,58
Niko Mikkola                  PorinYU                                 42,85

P15 Pituus

Kalle Hirvi                   KirkkonU                 5,26            5,26
Aarne Autio                   TuUL                     5,10            5,10
Juho Kivistö                  PorinYU                                  5,15
Kasper Kouvonen               TuUL                                     4,14

P15 Kuula

Antti Jokela                  HumppVei                 9,90            9,90
Petrus Jakonen                NakkVire                15,12           15,12

P15 Keihäs

Petrus Jakonen                NakkVire                49,17           49,17
Sisu Moilanen                 TuUL                                         

P9 1000 m

Joonatan Jalonen              EurajVei              3.49,96         3.48,33
Niki Sirén                    RaisKu                3.57,24         3.57,24
Vincent Mattsson              TuUL                                  4.00,10
Alexander Simola              KimSF                 4.01,73         4.01,73
Aatu Smolander                IkaalU                4.04,96         4.04,96
Anton Karell                  SjundeåIF             4.08,2h         4.08,2h
Eetu Jaatinen                 TurKU                 4.12,75         4.12,75
Juho Männistö                 TuUL                  4.17,20         4.17,20
Jonathan Simola               KimSF                 5.27,65         5.27,65
Akseli Heinonen               LaitJy                                       
Elliot Palmroos               NaguIF                                       

P9 Pituus

Vincent Mattsson              TuUL                     3,93            3,93
Elmo Mäki                     RaisKu                   3,73            3,73
Eetu Jaatinen                 TurKU                    3,17            3,17
Akseli Heinonen               LaitJy                   3,14            3,14
Eemeli Rönnemaa               LiedPa                   3,11            3,13
Juho Männistö                 TuUL                     3,00            3,00
Aatu Smolander                IkaalU                   2,88            2,88
Patrik Rantala                LittTU                                   2,98

T11 200 m

3. erä
Henni Piirainen               KeskiUYU                 9,04/60        32,43
Sienna Hundeshagen            ÅIFK                     9,25/60        34,35
Frida Blomfelt                EsboIF                   9,26/60        32,46
Rauha Rajainmäki              PorinYU                  9,31/60             
Maija Santanen                JanJa                    9,64/60             
Liina Laine                   LauttLu                  9,66/60             

2. erä
Linnea Nieminen               LiedPa                   9,81/60             
Venla Ruohola                 TuUL                     9,87/60        36,79
Venla Smolander               IkaalU                   9,91/60             
Veera Lehtonen                TuUL                     9,92/60             
Helka Heinonen                LiedPa                   9,97/60             
Kiia Mäkinen                  PorinYU                 10,03/60            

1. erä
Helmi Koivumäki               TuUL                    10,10/60             
Mette Ahonen                  TuUL                    10,32/60              
Inka Laukkanen                TuUL                    10,43/60             
Pihla Halava                  LittTU                  10,53/60            
Lotta Kero                    TuUL                    11,09/60             
Paola Kero                    TuUL                                         

T11 60 m aj

2. erä
Henni Piirainen               KeskiUYU                10,64           10,64
Frida Blomfelt                EsboIF                  10,81           10,81
Alisa Launonen                NaantLöy                                10,91
Elli Kurkikangas              TammRy                  11,02           11,02
Emma Helminen                 UudKK                                   11,28
Liina Laine                   LauttLu                                 11,42
Sienna Hundeshagen            ÅIFK                                    11,75

1. erä
Venla Ruohola                 TuUL                                    11,87
Meea Kettunen                 LänsiUU                                 12,59
Venla Smolander               IkaalU                                  12,87
Helmi Koivumäki               TuUL                                    12,92
Sara Honkakangas              LaitJy                                  14,64
Minea Auremaa                 TuUL                                         

T11 Korkeus
-5 cm 95-100-104-108-112-116-120-123-126-128 +2 cm

Niina Pettersson              TuUL                      125             125
Meea Kettunen                 LänsiUU                   116             116
Helmi Koivumäki               TuUL                      116             116
Emma Helminen                 UudKK                     106             116
Nella Lahtonen                MynämI                    104             104
Venla Smolander               IkaalU                    096             096
Minttu Kordelin               KalVa                                     112
Rauha Rajainmäki              PorinYU                                      

T11 Kolmiloikka

Maija Santanen                JanJa                    8,89            8,89
Frida Blomfelt                EsboIF                   8,45            8,50
Minttu Kordelin               KalVa                                    6,24
Henni Piirainen               KeskiUYU                                 8,72
Martta Koskivainio            MarttMu                                      
Elina Hakuni                  NaantLöy                                     
Veera Lehtonen                TuUL                                         
Venla Ruohola                 TuUL                                     7,11
Emma Helminen                 UudKK                                        
Sienna Hundeshagen            ÅIFK                                     8,17

T11 Kiekko

Venla Manner                  TuUL                    30,43           30,43
Mila Mäkinen                  PorinYU                 26,97           26,97
Kiia Mäkinen                  PorinYU                 26,77           26,77
Lumina Uschanow               RaisKu                  21,38           21,38
Niina Pettersson              TuUL                    20,39           20,39
Senja Kärhä                   LoimVoi                 19,63           19,63
Nella Lahtonen                MynämI                  18,32           18,32
Venla Ruohola                 TuUL                    15,55           15,69
Linnea Nieminen               LiedPa                  14,59           14,59
Liina Laine                   LauttLu                 14,17           16,31
Minttu Kordelin               KalVa                                   12,10

T13 200 m

4. erä
Erika Pyykkö                  ForssSa                 27,24           27,24
Sara Ahlfors                  HIFK                    27,94           27,94
Kärki Olivia                  LauttLu                 28,48           28,48
Enni Virjonen                 TuUL                    13,37/100m           
Ella-Sofia Hyövelä            LiedPa                                  29,02
Salla Mäkipere                LiedPa                  29,50           29,50
Lili Jokela                   PernU                   29,68           29,68

3. erä
Maija Männistö                TuUL                                    29,91
Henriikka Laine               MaskKa                                  30,12
Ella Pohjansaro               HIFK                    30,35i               
Roosa Fagerström              TuUL                                    30,70
Marianelle Koskinen           TurWei                  31,26           31,26
Fia Casagrande                TuUL                     8,83/60             
Ella Dolietis                 ÅIFK                     8,87/60             

2. erä
Liisi Halén                   LänsiUU                  9,10/60             
Emma Koskinen                 EspTa                    9,19/60        32,62
Ida Leppänen                  TuUL                     9,19/60        33,95
Linnea Kero                   TuUL                     9,22/60        31,71
Meeri Haapio                  TuUL                     9,32/60        34,87 
Sanelma Kantola               TuUL                     9,41/60        33,83

1. erä
Aava Koskinen                 TuUL                     9,51/60              
Alisa Salomäki                MaskKa                                  34,34  
Mirelle Hirsiniemi            TuUL                     9,90/60             
Linnea Rintanen               RaisKu                                       
Aida Gaye                     TuUL                                         

T13 60 m aj

3. erä
Ella-Sofia Hyövelä            LiedPa                   9,75            9,75
Salla Mäkipere                LiedPa                   9,98            9,98
Emmi Tiljander                NaantLöy                10,17           10,17
Elle Kariniemi                LauttLu                 10,21           10,21
Emilin Ayelbassa              TuUL                                    10,93
Juliana Hartikainen           TuUL                    10,94           10,94

2. erä
Emma Koskinen                 EspTa                   11,29           10,15
Pinja Siljanto                TuUL                                    11,77
Liisi Halén                   LänsiUU                 11,7h           11,7h
Ella Pohjansaro               HIFK                    11,92           11,92
Wilma Onnela                  TuUL                                    12,01
Maija Männistö                TuUL                                    12,12

1. erä
Linnea Kero                   TuUL                                    13,73
Aada Haavisto                 TuUL                                    13,99
Roosa Fagerström              TuUL                                         
Sanelma Kantola               TuUL                                         
Ida Leppänen                  TuUL                                         

T13 Seiväs
148-158-168-178-188-198-208-218-228-238-248-256-264-270 +6 cm

Linnea Sariola                SomE                      260             260
Saara Virkki                  SomE                      235             235
Viivi Vuola                   SomE                      210             210
Anni Koskinen                 LittTU                    190             190
Ellen Lahtivuo                VehmKi                    150             150
Lotta Adel                    TuUL                                         
Meeri Haapio                  TuUL                                         
Mirelle Hirsiniemi            TuUL                                         

T13 Pituus

Emmi Tiljander                NaantLöy                 5,03            5,03
Erika Pyykkö                  ForssSa                  4,96            4,96
Sara Ahlfors                  HIFK                     4,91            4,91
Elisabet Kujanpää             ValkHa                   4,31            4,31
Linnea Kero                   TuUL                     4,20            4,20
Ella Pohjansaro               HIFK                     4,15            4,15
Aada Haavisto                 TuUL                     3,95            3,95
Henriikka Laine               MaskKa                   3,93            3,93
Ella Dolietis                 ÅIFK                     3,86            3,86
Sanelma Kantola               TuUL                     3,82            3,82
Ida Leppänen                  TuUL                     3,78            3,78
Erica Höglund                 TuUL                     3,71            3,75
Linnea Rintanen               RaisKu                   3,57            3,57
Ellen Lahtivuo                VehmKi                   3,57            3,57
Meeri Haapio                  TuUL                     3,55            3,55
Aava Koskinen                 TuUL                     3,53            3,53
Liisi Halén                   LänsiUU                  3,37            3,37
Stella Lehtisalo              TuUL                     3,37            3,37
Emma Koskinen                 EspTa                                    2,93
Saara Virkki                  SomE                                     4,11
Lotta Adel                    TuUL                                         
Fia Casagrande                TuUL                                         
Roosa Fagerström              TuUL                                         
Aida Gaye                     TuUL                                         
Mirelle Hirsiniemi            TuUL                                         
Wilma Onnela                  TuUL                                     3,70
Unnaveera Hämäläinen          TurWei                                   4,61

T13 Kuula

Marianelle Koskinen           TurWei                   9,79            9,79
Enni Virjonen                 TuUL                     9,49            9,49
Erica Höglund                 TuUL                     7,72            7,72
Henriikka Heinonen            TuUL                     7,62            7,62
Roosa Fagerström              TuUL                     7,34            7,34
Myrmidia Mörönen              TuUL                     7,10            7,10
Linnea Kero                   TuUL                     6,95            6,95
Aava Koskinen                 TuUL                     6,78            6,78
Wilma Werner                  IFRaseb                  6,58            6,58
Mirelle Hirsiniemi            TuUL                     6,08            6,08
Stella Lehtisalo              TuUL                     5,50            5,50
Pinja Kärhä                   LoimVoi                 12,33           12,33
Carmen Welling                TuUL                    11,48           11,48
Roosa Haanpää                 ViialVa                 11,35           11,35
Enni Haulisto                 TuUL                    11,07           11,07
Venla Kärhä                   LoimVoi                 10,68           10,68
Linnea Rintanen               RaisKu                                       
Meeri Haapio                  TuUL                                         

T13 Moukari

Pinja Kärhä                   LoimVoi                 49,55           49,55
Venla Kärhä                   LoimVoi                 46,10           46,10
Roosa Haanpää                 ViialVa                 39,83           39,83
Aada Vuoriaho                 LaitJy                  35,27           35,27
Mea Rosenvall                 NakkVire                34,54           34,54
Lumina Uschanow               RaisKu                  29,76           29,76
Venla Manner                  TuUL                    29,50           29,50
Senja Kärhä                   LoimVoi                 21,47           21,47
Wilma Werner                  IFRaseb                 19,03           19,03

T15 300 m

3. erä
Julia Saarinen                UudKK                                   44,00
Emma Loo                      PargIF                  44,24           44,24
Aada Juhala                   PorinTa                                 44,44
Venla Lehtonen                NurmijYU                44,77           44,77
Nora Koskela-Koivisto         HIFK                    44,93           44,93
Ilona Lampila                 VammsVoi                45,41           45,41

2. erä
Lotta Kirjavainen             TuUL                    47,17           47,17
Fanny Kero                    IFRaseb                 47,23           46,53
Annika Laulumaa               LaitJy                  47,57           47,57
Mathilda Gustafsson           TuUL                    47,97           47,97
Maria Pukkila                 PorinTa                 28,52/200             
Sani Rajala                   EurajVei                47,19i                     

1. erä
Carolina Grönroos             LaitJy                                       
Helmi Heinonen                LiedPa                                       
Angielou Koskinen             TurWei                  53,32           52,25
Felicia Ayelbassa             TuUL                    
Aino Karsila                  UudKK                                        
Iida Pohjalainen              UudKK                                        

T15 80 m aj

Vilma Väliharju               TampPy                  11,61           11,61
Emmi Hietanen                 RiihimKi                12,51           12,47
Essi Hokkanen                 TurWei                  13,30           13,30
Kärki Olivia                  LauttLu                 13,72           13,72

T15 Korkeus
-5 cm 127-132-137-141-144-147-150-152 +2 cm

Jenna Kuusivaara              TuUL                      155             156
Annika Uusiperhe              PiikkKe                   149             149
Pinja Siljanto                TuUL                      143             143
Julia Byman                   KimSF                     142             145
Aada Vaahtoranta              TuUL                                      140

T15 Kolmiloikka

Riikka Virkki                 SomE                     9,80            9,80
Ella Rajamäki                 TuUL                     9,65            9,72
Felicia Ayelbassa             TuUL                     9,44            9,44
Julia Byman                   KimSF                    9,28            9,46
Mathilda Gustafsson           TuUL                     9,05            9,05
Julia Laapio                  TuUL                     8,82            8,82
Saimi Koskivainio             MarttMu                 10,45           10,45
Vilma Harilainen              TurWei                  10,34           10,34
Emma Loo                      PargIF                  10,24           10,24
Lotta Helkearo                TuUL                                     7,87
Alisa Salmi                   TuUL                                         
Essi Salmi                    TuUL                                         
Emma Tuominen                 TuUL                                         
Eveliina Virtanen             TuUL                                         
Angielou Koskinen             TurWei                                   8,98

T15 Moukari

Ellen Uschanow                RaisKu                  55,70           55,70
Veera Santanen                RaisKu                  37,31           37,31
Oona Kaskinen                 TuUL                                         
Elisabet Kujanpää             ValkHa                                       

T15 Keihäs

Emmi Hietanen                 RiihimKi                46,61           46,61
Malin Karell                  SjundeåIF               39,38           39,38
Roosa Jälkö                   OripVe                  38,33           43,01
Anni Myllymäki                RaisKu                  37,59           37,59
Säde Engblom                  TurTo                   37,44           37,44
Maya-Maria Hautala            TuUL                    32,47           32,47
Ada Jokinen                   MarttMu                 32,32           32,66
Vilma Rönnemaa                LiedPa                  30,47           30,88
Eevi-Maria Hautala            TuUL                    29,48           30,23
Liina Jälkö                   OripVe                  22,61           22,61
Julia Laapio                  TuUL                    19,67           19,67
Miina Valtonen                PaimU                                   15,80
Vilma Valtonen                PaimU                                   22,31
Aada Vaahtoranta              TuUL                                         
Eveliina Virtanen             TuUL                                    16,65

T9 1000 m

Adele Åberg                   NaguIF                                       
Isabel Lindqvist              TuUL                                         
Ilona Utriainen               RaisKu                4.04,03         4.04,03
Elena Kero                    TuUL                  4.04,16         4.04,16
Kandela Keltti                TuUL                  4.17,38         4.17,38

T9 Pituus

Adele Åberg                   NaguIF                   3,36            3,36
Isabel Lindqvist              TuUL                     3,33            3,33
Minttu Lautkankare            NaantLöy                 3,29            3,29
Eevi Pohjansaro               HIFK                     3,20            3,20
Linnea Lehtisalo              TuUL                     3,15            3,15
Kandela Keltti                TuUL                     3,13            3,13
Cecilia Välilä                LittTU                   3,06            3,06
Elisabeth Suoniemi            KiukKi                   2,91            2,91
Elena Höglund                 TuUL                     2,80            2,86
Carolina Välilä               LittTU                   2,73            2,73
Nia Sjöroos                   TuUL                     2,51            2,51
Vanessa Rauvola               LiedPa                                       
Eerika Faarinen               LittTU