Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
16.06. klo 14:00 Aktia Games Ilmoittautuneet
M 200 m

   1 Jevgeni Aleksandrov                 Helsingfors IFK                                       
   2 Jonathan Brace                      Esbo IF                                                 
   3 Mikael Granqvist                    IF Sibbo-Vargarna                               
   4 Tuukka Huuskola                     Esbo IF                                     
   5 Jonathan Hyvärinen                  Helsingin Kisa-Veikot                                    
   6 Mikke Jaakkola                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat               
   7 Viljami Kaasalainen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat              
   8 Willem Kajander                     Borgå Akilles                                            
   9 Lassi Kaukonen                      Helsingin Kisa-Veikot                    
  10 Matias Linkoaho                     Helsingin Kisa-Veikot               
  11 Ville Myllymäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                         
  12 Roope Saarinen                      Esbo IF                                                  
  13 Benjamin Stendahl                   Borgå Akilles                                       
  14 Heikki Äijälä                       Nousiaisten Susi                     

M 800 m

   1 Olli Ahlgren                        Lahden Ahkera                                     
   2 Kristian Backman                    Imatran Urheilijat                                
   3 Jani Henriksson                     Viipurin Urheilijat                               
   4 Leevi Kallio                        Lahden Ahkera                        
   5 Niklas Lainto                       Turun Urheiluliitto                 
   6 Robin Lainto                        Turun Urheiluliitto                
   7 Antton Launto                       Sauvon Urheilijat                   
   8 Jaakko Lehtilä                      Helsingfors IFK                     
   9 Jesse Loisa                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
  10 Tuomas Puputti                      IF Raseborg                            
  11 Pyry Pusa                           Helsingin Kisa-Veikot               
  12 Vincent Quednau                     Helsingin Kisa-Veikot             
  13 Jussi Raittinen                     Kurikan Ryhti                                     
  14 Aleksi Rajaniemi                    Lahden Ahkera                      
  15 Alex Rauhala                        Vasa IS                      
  16 Lauri Syväranta                     Lahden Ahkera                                     
  17 Elias Tuominen                      Naantalin Löyly                     
  18 Eelis Uitto                         Viipurin Urheilijat                 
  19 Jere Vilenius                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                           
  20 Niko Viljola                        Helsingin Kisa-Veikot               
  21 Elias Vuorinen                      Turun Urheiluliitto                   

M 110 m aj

   1 Viktor Kantele                      Borgå Akilles                                           
   2 Niko Tahvanainen                    Pyhäselän Urheilijat                 

M Korkeus

   1 Julius Kuusela                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat             
   2 Valtteri Välimäki                   Uudenkaupungin Kenttäkarhut 

M Pituus

   1 Iikka Alingue                       Janakkalan Jana                       
   2 Pyry Keränen                        Karkkilan Pojat                           
   3 Miika Mäkinen                       Riihimäen Kisko                                      
   4 Otto Pulkkinen                      Imatran Urheilijat                    
   5 Marius Wasström                     IF Raseborg                                           

M Kuula

   1 Arttu Kangas                        Kankaanpään Seudun Leisku           
   2 Samuli Kyrönviita                   Ikaalisten Urheilijat                    
   3 Timo Kööpikkä                       Seinäjoen Seudun Urheilijat          
   4 Nico Oksanen                        Loimaan Voima                          
   5 Tomas Söderlund                     IF Raseborg                         
   6 Mikko Toiviainen                    Loimaan Jankko                      

M Keihäs A-kisa

   1 Lassi Etelätalo                     Joensuun Kataja                         
   2 Johann Grobler                      RSA                                    
   3 Taneli Juutinen                     Kuopion Reipas                       
   4 Toni Keränen                        Limingan Niittomiehet                 
   5 Jami Kinnunen                       Äänekosken Urheilijat               
   6 Sami Peltomäki                      Alajärven Ankkurit                                 
   7 Zhao Qinggang                       CHN                                   
   8 Ma Qun                              CHN                                 
   9 Antti Ruuskanen                     Pielaveden Sampo                                    
  10 Lassi Saarinen                      Keuruun Kisailijat              
  11 Teo Takala                          IF Raseborg                          
  12 Patrik Torn                         Pyhäselän Urheilijat                   

M Keihäs B-kisa

  13 Martin Grandell                     Vasa IS                               
  14 Niu Heging                          CHN                                     
  15 Zhu Kai                             CHN                                
  16 Sebastian Lindstedt                 Sjundeå IF                                         
  17 Pyry Mäkinen                        Veikkolan Veikot                    
  18 Leevi Uusitalo                      Raision Kuula                         
  19 Liu Zhekai                          CHN                                     

N 200 m

   1 Amira Chokairy                      Helsingin Kisa-Veikot                                
   2 Jenni Eloranta                      Vihdin Viesti                        
   3 Sara Francis                        Kiuruveden Urheilijat                               
   4 Milla Heiskanen                     Iisalmen Visa                                        
   5 Säde Honkala                        Turun Urheiluliitto                     
   6 Emma Hyvärinen                      Turun Urheiluliitto                 
   7 Anniina Kortetmaa                   Jyväskylän Kenttäurheilijat              
   8 Sanni Mahonen                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                            
   9 Jeanine Nygård                      IF Drott                                
  10 Evelina Ojaniittu                   Turun Weikot Yleisurheilu            
  11 Maria Räsänen                       Lapinlahden Veto                     

N 800 m

   1 Marika Aarnio                       Turun Weikot Yleisurheilu         
   2 Amira Chokairy                      Helsingin Kisa-Veikot                               
   3 Oona-Mari Hakulinen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat                        
   4 Nelli Hiippavuori                   Turun Urheiluliitto                
   6 Emilia Jousimaa                     Hyvinkään seudun Urheilijat         
   7 Ella Koskiniemi                     Espoon Tapiot                        
   8 Viivi Lankinen                      Turun Urheiluliitto                 
   9 Moona Latvala                       Helsingin Kisa-Veikot              
  10 Krista Lindholm                     IF Raseborg                                        
  11 Saimi Lupala                        IF Raseborg                          
  12 Veera Mensonen                      Maaningan Mahti                                     
  13 Maria Murtorinne-Taskinen           Kuopion Reipas                      
  14 Heljä-Viivi Unkila                  Turun Urheiluliitto                               
  15 Sonja Vikman                        Turun Urheiluliitto                 
  16 Amanda Virtanen                     Turun Urheiluliitto                 

N 5000 m

   1 Emma Hakala                         Espoon Tapiot                    
   2 Helena Knaapi                       Espoon Tapiot                                                 
   3 Minna Lamminen                      Helsingin Kisa-Veikot                            
   4 Sofia Muinonen                      Espoon Tapiot                                  
   5 Katri Niemistö                      Jyväskylän Kenttäurheilijat     
   6 Natalia Nylund                      Lahden Ahkera                                                 
   7 Sara-Elise Ruokonen                 Kuusjoen Humu                                      
   8 Astrid Snäll                        Forssan Salama                                     
   9 Anni Suominen                       Raision Kuula                                      
  10 Minna Syvälä                        Espoon Tapiot                                      
  11 Kaisa Tyni                          Pyhtään Yritys                                        
  12 Ilona Välimäki                      Uudenkaupungin Kenttäkarhut                        

N 100 m aj

   1 Olivia Ben Khalifa                  Tampereen Pyrintö                        
   2 Jenni Eloranta                      Vihdin Viesti                            
   3 Janette Hanski                      Karhulan Urheilijat                  
   4 Emma Hyvärinen                      Turun Urheiluliitto                     
   5 Nora-Julia Isoluoma                 Jyväskylän Kenttäurheilijat            
   6 Mathilda Kvist                      Vasa IS                                             
   7 Petra-Sofia Laakso                  Savonlinnan Riento                  
   8 Janette Rinne                       Helsingin Kisa-Veikot                 
   9 Lotta Vento                         Turun Urheiluliitto                                    

N 400 m aj

   1 Liis Grete Atonen                   EST                                    
   2 Erin Karjalahti                     Nurmijärven Yleisurheilu            
   3 Elin Mickos                         IF Sibbo-Vargarna                     
   4 Martta Rautala                      Viipurin Urheilijat                
   5 Viola Westling                      Turun Urheiluliitto                 

N Korkeus

   1 Emma Nyman                          IF Kraft                              
   2 Elin Pajunen                        IF Åsarna                                
   3 Linda Sandblom                      HIK Friidrott                           
   4 Heta Tuuri                          Lahden Ahkera                          
   5 Viivi Voutilainen                   Turun Urheiluliitto                  

N Pituus

   1 Anne-Mari Lehtiö                    Kenttäurheilijat -58                  
   2 Emmi Mäkinen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat           
   3 Roosa Määttälä                      Kokkolan Veikot                      

N Kuula

   1 Janette Hanski                      Karhulan Urheilijat                   
   2 Felicia Meriheinä                   Liljendal IK                                                  
   3 Jessica Meriheinä                   Liljendal IK                         
   4 Senja Mäkitörmä                     Varpaisjärven Vire                    
   5 Eveliina Rouvali                    Kuopion Reipas                        

N Moukari

   1 Hannamari Kinnunen                  Jyväskylän Kenttäurheilijat        
   2 Josefine Lundström                  IF Raseborg                            
   3 Tahiti Ojansivu                     Turun Urheiluliitto                   
   4 Andrea Österman                     Helsingfors IFK                       

N Keihäs A-kisa

   1 Jelena Jaakkola                     Soinin Sisu                           
   2 Jatta-Mari Jääskeläinen             Turun Urheiluliitto                   
   3 Elina Kinnunen                      Uudenkaupungin Kenttäkarhut          
   4 Janette Lepistö                     Lehtimäen Jyske                        
   5 Ge Lijuan                           CHN                                      
   6 Saara Lipsanen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet          
   7 Heidi Nokelainen                    Joensuun Kataja     
   8 Laura Pesola                        Reisjärven Pilke                       
   9 Jin Piingping                       CHN                                     
  10 Dai Qianqian                        CHN                                    
  11 Julia Valtanen                      Rauman Urheilijat                     
  12 Jo-Ané van Dyk                      RSA                                 

N Keihäs B-kisa

  13 Sanne Erkkola                       Turun Urheiluliitto                      
  14 Emmi Heino                          Karkkilan Pojat                       
  15 Emilia Karell                       Sjundeå IF                                           
  16 Miia Makkonen                       Sysmän Sisu                          
  17 Venla Peltola                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet          
  18 Meri Rautamies                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet          
  19 Vivian Suominen                     Helsingfors IFK                        
  20 Jenni Vuori                         Someron Esa