Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.02. klo 11:00 Juniorihallikilpailu Ilmoittautuneet
P11 60 m                                   
                                           
Anton Laine                    MaskKa                              9,37
Filip Poukka                   MaskKa                                  
Frans Poukka                   MaskKa                                  
Vilmer Strømsvik               NaantLöy                            9,56
Lauri Tahkola                  NaantLöy                            9,54
Alpo Vasseur                   RaisKu                              9,82
Kalle Hovikoski                TuUL                                    
Eemeli Järvinen                TuUL                                    
Sisu Saarinen                  TuUL                                    
Lauri Savola                   TuUL                                    
Gabriel Raitanen               UudKK                                   
Voitto Virjonen                TuUL                9,21            9,21
Viljami Launonen               NaantLöy            9,23            9,23
Jussi Wesanko                  HKV                 9,25            9,25
Niklas Ojanen                  TuUL                9,49            9,49
Richard Lindqvist              TuUL                9,50            9,50
Mikael Saastamoinen            NoormNo             9,60            9,60
Daniel Ehrnsten                LänsiUU             9,65            9,65
Eero Hakola                    LiedPa              9,82            9,77
Antti Ristanen                 LoimLei             9,82            9,82
Noel Piirainen                 TampPy              9,85            9,85
Roope Kirjavainen              TuUL                9,88            9,88
Eero Kaunisto                  NaantLöy            9,90            9,90
Noah Laapio                    ÅIFK                9,94            9,94
Robert Palmroth                PorinYU             9,97            9,97
Aaron Roos                     NaantLöy           10,13           10,13
Carlos Mattsson                TuUL               10,18           10,18
Eetu Marjoniemi                RaisKu             10,24           10,24
Ville Ekebom                   IFRaseb            10,27           10,22
Rasmus Salminen                ForssSa            10,36           10,36
  
P11 800 m                                  
 
Sisu Saarinen                  TuUL                      3:29.92i /1000m
Niklas Ojanen                  TuUL                      3:32.65i /1000m
Elmeri Myllymäki               MaskKa                    3:33.86  /1000m
Richard Lindqvist              TuUL                      3:34.71i /1000m
Atte Virtanen                  LiedPa                    3:35.45i /1000m
Alpo Vasseur                   RaisKu                    3:41.01  /1000m
Valtteri Lammi                 TuUL                      3:45.82i /1000m 
Oskar Saksa                    NaantLöy                  3:48.86  /1000m    
Antti Ristanen                 LoimLei                   3:55.30i /1000m 
Gabriel Raitanen               UudKK                     3:55.73  /1000m 
Noah Laapio                    ÅIFK                      3:57.00i /1000m  
Tuomas Suopajärvi              MaskKa                    3:57.22  /1000m 
Ville Ekebom                   IFRaseb                   4:05.57  /1000m             
Santeri Heinonen               LoimLei                   4:11.73  /1000m            

                                           
P11 Korkeus                                
5cm-98-103-107-111-114-117-120-123-125+2cm
      
Noel Piirainen                 TampPy               121             121
Ville Ekebom                   IFRaseb                              115
Anton Laine                    MaskKa                               113
Viljami Launonen               NaantLöy                             142
Richard Lindqvist              TuUL                                 122
Carlos Mattsson                TuUL                                 123
Niklas Ojanen                  TuUL                                 109
Voitto Virjonen                TuUL                                 124
Noah Laapio                    ÅIFK                                 109
                                           
P11 Pituus                                 
                                           
Voitto Virjonen                TuUL                4,24            4,24
Richard Lindqvist              TuUL                4,08            4,08
Jussi Wesanko                  HKV                 3,92            3,92
Eero Kaunisto                  NaantLöy            3,84            3,84
Niklas Ojanen                  TuUL                3,76            3,76
Roope Kirjavainen              TuUL                3,58            3,58
Carlos Mattsson                TuUL                3,54            3,54
Ville Ekebom                   IFRaseb             3,47            3,53
Antti Ristanen                 LoimLei             3,26            3,26
Noah Laapio                    ÅIFK                3,06            3,06
Rasmus Salminen                ForssSa                             3,10
Eero Hakola                    LiedPa                              3,48
Anton Laine                    MaskKa                              4,06
Lauri Tahkola                  NaantLöy                            3,96
Mikael Saastamoinen            NoormNo                             3,61
Robert Palmroth                PorinYU                                 
Alpo Vasseur                   RaisKu                              3,50
Noel Piirainen                 TampPy                              3,58
Kalle Hovikoski                TuUL                                    
Eemeli Järvinen                TuUL                                    
Lukas Lappalainen              TuUL                                    
Lauri Savola                   TuUL                                    
Gabriel Raitanen               UudKK                                   
                                           
P11 Kuula                                  
                                           
Viljami Launonen               NaantLöy            7,75            7,75
Eero Hakola                    LiedPa              7,57            7,89
Voitto Virjonen                TuUL                7,37            7,37
Niklas Ojanen                  TuUL                6,75            6,75
Carlos Mattsson                TuUL                6,57            6,59
Rasmus Salminen                ForssSa             6,39            7,17
Ville Ekebom                   IFRaseb             6,06            6,06
Roope Kirjavainen              TuUL                6,06            6,38
Jussi Wesanko                  HKV                 5,59            5,59
Richard Lindqvist              TuUL                5,59            5,59
Antti Ristanen                 LoimLei             4,36            4,36
Santeri Heinonen               LoimLei                             4,05
Filip Poukka                   MaskKa                                  
Frans Poukka                   MaskKa                                  
Eero Kaunisto                  NaantLöy                                
Lauri Tahkola                  NaantLöy                            6,83
Robert Palmroth                PorinYU                                 
Frans Heinonen                 UudKK                               6,53
Joonas Heinonen                UudKK                               8,17
                                           
P13 60 m                                   
                                           
Seppo Vasseur                  RaisKu                              8,84
Arttu Carne                    TuUL                               10,82
Edwin Itämeri                  TuUL                               10,00
Felix Kandolin                 TuUL                                9,72
Jesse Kettunen                 LänsiUU             8,48            8,48
Alvar Itämeri                  TuUL                8,51            8,51
Eemil Siuko                    PunkalKu            8,55            8,55
Niklas Piirainen               TampPy              8,84            8,84
Niklas Ranne                   PorinYU             8,85            8,85
Julius Antola                  TuUL                8,85            8,85
René-Peter Vuorio              MaarMa              8,90            8,90
Eemil Aaltonen                 TuUL                8,95            8,95
Riku Naula                     TuUL                9,09            9,09
Tomi Kuusisto                  TuUL                9,11            9,11
Martti Wallenius               KiukKi              9,22            9,22
Niklas Tamminen                TuUL                9,29            9,29
Niko Kaunisto                  NaantLöy            9,49            9,49
                                           
P13 800 m                                  
                                           
Martti Wallenius               KiukKi                           3.23,31
Joel Toivola                   LahdA                                   
Miro Mattila                   LiedPa                           2.39,87
Tatu Virtanen                  LiedPa                                  
René-Peter Vuorio              MaarMa                           2.40,78
Seppo Vasseur                  RaisKu                                  
Eemil Aaltonen                 TuUL                                    
Arttu Carne                    TuUL                             3.11,55
Edwin Itämeri                  TuUL                             2.41,56
Lenni Majasuo                  TuUL                                    
Rasmus Tenovuo                 TuUL                                    
                                           
P13 60 m aj                                
                                           
Elmo Kuorilehto                RaisKu                                  
Alpo Vasseur                   RaisKu                                  
Arttu Carne                    TuUL                                    
Lenni Majasuo                  TuUL                                    
Niklas Piirainen               TampPy             10,05           10,05
Jesse Kettunen                 LänsiUU            10,29           10,29
Eemil Aaltonen                 TuUL               12,12           12,12
                                           
P13 Pituus                                 
                                           
Eemil Siuko                    PunkalKu            4,39            4,39
Niklas Ranne                   PorinYU             3,93            3,93
Martti Wallenius               KiukKi              3,82            3,82
Jesse Kettunen                 LänsiUU                                 
Niko Kaunisto                  NaantLöy                                
Niklas Piirainen               TampPy                              4,10
Julius Antola                  TuUL                                    
Arttu Carne                    TuUL                                    
Felix Kandolin                 TuUL                                    
Tomi Kuusisto                  TuUL                                4,42
Lenni Majasuo                  TuUL                                    
Widar Toiviainen               TuUL                                    
                                           
P13 Kuula                                  
                                           
Riku Naula                     TuUL                9,32            9,32
Tomi Kuusisto                  TuUL                8,77            9,03
Artturi Gauffin                KaarUra             8,23            8,23
Elmo Kuorilehto                RaisKu              7,65            7,65
Julius Antola                  TuUL                7,34            7,34
Martti Wallenius               KiukKi              6,73            6,73
Niklas Välilä                  MaarMa                                  
Niko Kaunisto                  NaantLöy                                
Widar Toiviainen               TuUL                                    
                                           
P15 60 m                                   
                                           
Tuukka Juntunen                SalVil                              8,10
Sisu Moilanen                  TuUL                                9,09
Oliver Öhman                   IFRaseb             7,49            7,49
Joonas Jäppinen                EspTa               7,51            7,51
Aatu Penttilä                  TuUL                7,85            7,85
Jaakko Kuoppa                  MaskKa              8,01            8,01
Jimi Aho                       SalVil              8,03            8,03
Aarne Autio                    TuUL                8,25            8,25
Elmeri Kero                    TuUL                8,71            8,71
Joel-Oscar Kammarmäki          ForssSa             8,79            8,79
                                           
P15 800 m                                  
                                           
Elmeri Kero                    TuUL             2.21,44         2.21,44
Sisu Moilanen                  TuUL             2.26,07         2.26,07
Lauri Röntynen                 TuUL             2.36,77         2.36,77
                                           
P15 60 m aj                                
                                           
Miro Heikkonen                 KeskiUYU                           13,89
Otto Hiivola                   KalVa               8,92            8,92
Joonas Jäppinen                EspTa               9,03            9,03
Jaakko Kuoppa                  MaskKa              9,99            9,99
                                           
P15 Korkeus                                
5cm-136-141-146-149-152-155-157+2cm

Miro Heikkonen                 KeskiUYU                             150
Jimi Aho                       SalVil                               153
                                           
P15 Kuula                                  
                                           
Otto Hiivola                   KalVa              14,32           14,44
Juho Suominen                  PiikkKe            11,21           11,21
                                           
P9 40 m                                    
                                           
Eemeli Haikio                  TuUL                                    
Eeli Heiska                    TuUL                                    
Eelis Kotomäki                 TuUL                                    
Topias Laihonen                TuUL                                    
Roope Säkkinen                 TuUL                                    
Iisak Vainio                   UudKK                                   
Vincent Mattsson               TuUL                6,88            6,88
Juho Männistö                  TuUL                7,65            7,65
Tarmo Huiskala                 TuUL                7,68            7,68
Ilmari Paasikas                KiukKi              8,37            8,37
                                           
P9 800 m                                   
                                           
Aatu Smolander                 IkaalU                                  
Eemeli Haikio                  TuUL                                    
Eeli Heiska                    TuUL                                    
Juho Männistö                  TuUL                                    
Daniel Stenholm                TuUL                                    
Emil Vuorio                    TuUL                                    
                                           
P9 Pituus                                  
                                           
Vincent Mattsson               TuUL                3,57            3,57
Roope Säkkinen                 TuUL                3,28            3,28
Eelis Kotomäki                 TuUL                2,90            2,90
Juho Männistö                  TuUL                2,88            2,88
Aatu Smolander                 IkaalU              2,76            2,76
Tarmo Huiskala                 TuUL                2,76            2,76
Ilmari Paasikas                KiukKi              2,36            2,36
Eemeli Haikio                  TuUL                                    
Eeli Heiska                    TuUL                                    
Topias Laihonen                TuUL                                    
Daniel Stenholm                TuUL                                    
Iisak Vainio                   UudKK                                   
                                           
P9 Kuula                                   
                                           
Ilmari Paasikas                KiukKi              2,87            2,87
Aatu Smolander                 IkaalU                              3,42
Tarmo Huiskala                 TuUL                                    
Eelis Kotomäki                 TuUL                                    
Topias Laihonen                TuUL                                    
Vincent Mattsson               TuUL                                6,05
                                           
T11 60 m                                   
                                           
Ruth Toivola                   RiihimKi                                
Inka Laukkanen                 TuUL                                    
Sofia Lehtinen                 TuUL                                    
Amilda Melan                   TuUL                                    
Vilma Luontila                 TampPy              8,96            8,96
Neea Keso                      TampPy              9,43            9,43
Tiuku Tenkanen                 SalVil              9,44            9,44
Emma Helminen                  UudKK               9,48            9,48
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                9,49            9,49
Linnea Strandvall              IKFalken            9,51            9,51
Rauha Rajainmäki               PorinYU             9,69            9,69
Iida Vähätalo                  NaantLöy            9,71            9,71
Maija Santanen                 JanJa               9,81            9,81
Venla Aaltonen                 MynämI              9,82            9,82
Eevi Pohjolainen               LauttLu             9,83            9,83
Malin Saarto                   TuUL                9,86            9,80
Rosa Karlsson                  TuUL                9,89            9,89
Petra Pennanen                 HKV                 9,91            9,91
Venla Ruohola                  TuUL               10,06           10,06
Nella Virtanen                 NaantLöy           10,09           10,09
Helmi Äärelä                   NakkVire           10,09           10,09
Meea Kettunen                  LänsiUU            10,13           10,12
Liisa Hämäläinen               MynämI             10,21           10,21
Venla Smolander                IkaalU             10,29           10,29
Milja Rautiainen               JanJa              10,67           10,67
Venla Murto                    NakkVire           10,67           10,67
Linda Ojala                    PiikkKe            10,75           10,75
                                           
T11 800 m     
                             
Iida Vähätalo                  NaantLöy                  3:38.75   / 1000m
Emma Helminen                  UudKK                     3:39.65   / 1000m 
Malin Saarto                   TuUL                      3:41.73iOT/ 1000m                               
Petra Pennanen                 HKV                       3:44.55   / 1000m
Eevi Pohjolainen               LauttLu                   3:46.07iOT/ 1000m
Paola Kero                     TuUL                      3:57.93i  / 1000m
Vilma Toivonen                 LoimLei                   4:01.79i  / 1000m 
Maija Santanen                 JanJa                     4:04.90i  / 1000m 
Greta Aarnio                   SalVil                    4:07.49   / 1000m  
Helmi Äärelä                   NakkVire                  4:10.11iOT/ 1000m            
Mette Ahonen                   TuUL                      4:11.94iOT/ 1000m
Veera Lehtonen                 TuUL                      4:15.41iOT/ 1000m
Eveliina Elovaara              SalVil                    4:20.25i  / 1000m
Taika Varjonen                 TuUL                      4:26.82i  / 1000m  
Sofia Lehtinen                 TuUL                           

                                           
T11 Korkeus                              
5cm-98-103-106-109-112-115-118-121-124-127-129+2cm  

Ruth Toivola                   RiihimKi             148             148
Petra Pennanen                 HKV                  119             119
Venla Smolander                IkaalU               096             096
Linnea Strandvall              IKFalken                             122
Vilma Toivonen                 LoimLei                              115
Venla Murto                    NakkVire                             110
Minja Mäkelä                   NoormNo                              100
Linda Ojala                    PiikkKe                              100
Eveliina Elovaara              SalVil                               115
Tiuku Tenkanen                 SalVil                               130
Rosa Karlsson                  TuUL                                 105
Niina Pettersson               TuUL                                 112
Malin Saarto                   TuUL                                 108
Emma Helminen                  UudKK                                116
                                           
T11 Pituus                                 
                                           
Vilma Luontila                 TampPy              4,22            4,22
Neea Keso                      TampPy              3,89            3,89
Petra Pennanen                 HKV                 3,86            3,86
Helmi Äärelä                   NakkVire            3,86            3,86
Rauha Rajainmäki               PorinYU             3,83            3,83
Oona Koivunen                  TuUL                3,70            3,70
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                3,58            3,58
Maija Santanen                 JanJa               3,56            3,56
Linnea Strandvall              IKFalken            3,53            3,70
Kiia Mäkinen                   PorinYU             3,52            3,52
Meea Kettunen                  LänsiUU             3,50            3,50
Liisa Hämäläinen               MynämI              3,48            3,48
Milja Rautiainen               JanJa               3,38            3,38
Veera Lehtonen                 TuUL                3,22            3,22
Venla Aaltonen                 MynämI              3,20            3,20
Venla Ruohola                  TuUL                3,14            3,28
Mette Ahonen                   TuUL                3,08            3,08
Iida Sankinen                  TuUL                2,85            2,85
Venla Smolander                IkaalU                              2,69
Ruth Toivola                   RiihimKi                            3,52
Tiuku Tenkanen                 SalVil                                  
Inka Laukkanen                 TuUL                                    
Taika Varjonen                 TuUL                                2,74
                                           
T11 Kuula                                  
                                           
Ruth Toivola                   RiihimKi            9,77            9,77
Neea Keso                      TampPy              8,69            8,69
Niina Pettersson               TuUL                8,68            8,68
Kiia Mäkinen                   PorinYU             7,81            7,81
Helmi Äärelä                   NakkVire            7,69            7,69
Venla Katvesoja                VehmKi              7,26            7,53
Minja Mäkelä                   NoormNo             6,98            6,98
Eveliina Elovaara              SalVil              6,71            6,71
Linnea Strandvall              IKFalken            6,39            6,39
Milja Rautiainen               JanJa               6,26            6,26
Emma Helminen                  UudKK               6,18            7,16
Petra Pennanen                 HKV                 5,94            5,94
Venla Murto                    NakkVire            5,79            5,79
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                5,74            5,74
Veera Lehtonen                 TuUL                5,63            5,71
Meea Kettunen                  LänsiUU             5,45            5,84
Vilma Toivonen                 LoimLei                             6,72
Venla Ruohola                  TuUL                                5,38
                                           
T13 60 m                                   
                                           
Elle Kariniemi                 LauttLu                             9,83
Vilma Jokinen                  LiedPa                             10,63
Henriikka Laine                MaskKa                                  
Elviira Tarvainen              MaskKa                              9,35
Meeri Haapio                   TuUL                                    
Anna Jääskeläinen              TuUL                                9,83
Venla Lehtinen                 TuUL                               10,48
Stella Lehtisalo               TuUL                               10,34
Julia Pihlström                TuUL                                    
Aava Suominen                  TuUL                                    
Martta Ylönen                  TuUL                                9,79
Elmiina Siikala                EspTa               8,34            8,34
Emmi Savenius                  VehmU               8,41            8,41
Monamaria Pyhältö              TampPy              8,46            8,46
Enni Virjonen                  TuUL                8,55            8,55
Iida Kastarinen                TampPy              8,65            8,65
Henriikka Heinonen             TuUL                8,69            8,69
Jade Toivola                   LahdA               8,76            8,76
Lili Jokela                    PernU               8,84            8,84
Maija Männistö                 TuUL                8,96            8,96
Miisa Tuomola                  ForssSa             9,04            9,04
Miranda Lehtimäki              ForssSa             9,10            9,10
Aada Kalliola                  RaisKu              9,10            9,10
Ida Mäki                       VirttNou            9,13            9,13
Malla Tuomola                  ForssSa             9,19            9,19
Emilin Ayelbassa               TuUL                9,20            9,06
Veera Sovijärvi                LiedPa              9,25            9,25
Roosa Fagerström               TuUL                9,26            9,26
Marianelle Gumolon             TurWei              9,29            9,29
Vanessa Salminen               ForssSa             9,38            9,38
Peppi Ehrnsten                 LänsiUU             9,42            9,42
Netta Sarkkila                 LittTU              9,49            9,49
Linnea Kero                    TuUL                9,51            9,51
Juliana Hartikainen            TuUL                9,56            9,56
Ida Leppänen                   TuUL                9,62            9,62
Isabella Edelman               NurmijYU            9,64            9,64
Ellen Telén                    LänsiUU             9,71            9,71
Aada Haavisto                  TuUL                9,71            9,71
Anni Harilainen                TurWei              9,78            9,78
Sanelma Kantola                TuUL                9,80            9,80
Myrmidia Mörönen               TuUL                9,94            9,94
Erika Lehti                    TuUL               10,08           10,08
Anni Koskinen                  LittTU             10,24           10,24


T13 800 m                                  

2. erä
Iida Kastarinen                TampPy                           2.28,50iOT 
Ella Kause                     PorinYU                          2.33,76
Monamaria Pyhältö              TampPy                           2.34,50iOT
Emmi Savenius                  VehmU                            2.35,15 
Ellen Myllymäki                MaskKa                           2.36,46  
Linnea Kero                    TuUL                             2.39,15
Alisa Emaldynova               SalVil                           2.42,04i
Mila Heikkonen                 KeskiUYU         2.47,09         2.42,31i
Amanda Rauvola                 TuUL                             2.43,60
Ellen Telén                    LänsiUU                          2.44,84iOT 
Iida Ruoho                     TuUL                             2.45,15
Miranda Lehtimäki              ForssSa                          2.49,28
Roosa Fagerström               TuUL                             2.50,15i

1. erä
Pinja Siljanto                 TuUL                             2.55,92
Nanna Kukkula                  KalVa                            2.56,94
Ida Leppänen                   TuUL                             3.02,35i
Peppi Ehrnsten                 LänsiUU                          3.02,34 
Lotta Adel                     TuUL                             3.12,36i
Anni Koskinen                  LittTU                           3.14,11 
Isabella Edelman               NurmijYU                         3.15,52   
Erika Lehti                    TuUL                                    
Wilma Onnela                   TuUL                                    
Aava Suominen                  TuUL                                    
Cornelia Vuorio                TuUL                                    
Maiju Mäkelä                   VantSa                                  

                                           
T13 60 m aj                                
                                           
Aino Aalto                     HämeenlTa                          12,00
Salla Mäkipere                 LiedPa                             11,43
Henriikka Laine                MaskKa                                  
Emmi Tiljander                 NaantLöy                           11,21
Henriikka Heinonen             TuUL                               12,37
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                                    
Jenna Hirvikorpi               TuUL                                    
Erica Höglund                  TuUL                               15,36
Anna Jääskeläinen              TuUL                                    
Sanelma Kantola                TuUL                               14,11
Linnea Kero                    TuUL                               13,33
Venla Lehtinen                 TuUL                                    
Ida Leppänen                   TuUL                                    
Judith Miranda                 TuUL                                    
Wilma Onnela                   TuUL                               11,54
Iida Ruoho                     TuUL                                    
Pinja Siljanto                 TuUL                               11,90
Rania Toivonen                 UudKK                              11,37
Charlotte Kajander             HIFK                9,91            9,91
Elmiina Siikala                EspTa              10,15           10,15
Mila Heikkonen                 KeskiUYU           10,23           10,23
Jade Toivola                   LahdA              10,25           10,25
Iida Kastarinen                TampPy             10,25           10,25
Juliana Hartikainen            TuUL               11,40           11,40
Maija Männistö                 TuUL               11,61           11,61
Emilin Ayelbassa               TuUL               12,15           10,87
Ida Mäki                       VirttNou           13,12           13,12
Aada Vuoriaho                  LaitJy             13,25           11,53
Aada Haavisto                  TuUL               13,98           13,40
                                           
T13 Pituus                                 
                                           
Mila Heikkonen                 KeskiUYU            4,63            4,63
Charlotte Kajander             HIFK                4,62            4,62
Iida Kastarinen                TampPy              4,59            4,59
Jade Toivola                   LahdA               4,52            4,52
Elmiina Siikala                EspTa               4,49            4,49
Elviira Tarvainen              MaskKa              4,30            4,30
Monamaria Pyhältö              TampPy              4,30            4,30
Emmi Tiljander                 NaantLöy            4,05            4,05
Henriikka Heinonen             TuUL                4,05            4,05
Linnea Kero                    TuUL                3,91            4,06
Vanessa Salminen               ForssSa             3,85            3,85
Pinja Siljanto                 TuUL                3,82            4,00
Isabella Edelman               NurmijYU            3,74            3,74
Salla Mäkipere                 LiedPa              3,73            3,95
Vilma Jokinen                  LiedPa              3,67            3,67
Erica Höglund                  TuUL                3,56            3,61
Lili Jokela                    PernU               3,45            3,59
Sanelma Kantola                TuUL                3,41            3,41
Aada Haavisto                  TuUL                3,39            3,48
Ida Leppänen                   TuUL                3,37            3,37
Anni Koskinen                  LittTU              3,31            3,31
Judith Miranda                 TuUL                3,23            3,23
Malla Tuomola                  ForssSa                             3,76
Miisa Tuomola                  ForssSa                             4,23
Netta Sarkkila                 LittTU                                  
Ella Kause                     PorinYU                                 
Aada Kalliola                  RaisKu                                  
Emilin Ayelbassa               TuUL                                3,83
Meeri Haapio                   TuUL                                    
Juliana Hartikainen            TuUL                                    
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                                    
Jenna Hirvikorpi               TuUL                                    
Anna Jääskeläinen              TuUL                                    
Venla Lehtinen                 TuUL                                    
Maija Männistö                 TuUL                                3,86
Wilma Onnela                   TuUL                                    
Julia Pihlström                TuUL                                    
Amanda Rauvola                 TuUL                                    
Iida Ruoho                     TuUL                                    
Anni Harilainen                TurWei                              3,25
Rania Toivonen                 UudKK                               4,13
Maiju Mäkelä                   VantSa                                  
Ida Mäki                       VirttNou                                
                                           
T13 Kuula                                  
                                           
Ella Kause                     PorinYU             8,20            8,20
Vanessa Salminen               ForssSa             7,88            7,88
Isabella Edelman               NurmijYU            7,03            7,03
Aino Aalto                     HämeenlTa          12,10           12,10
Charlotte Kajander             HIFK               10,70           10,70
Aada Vuoriaho                  LaitJy                              9,02
Elle Kariniemi                 LauttLu                                 
Vilma Jokinen                  LiedPa                              8,20
Anni Koskinen                  LittTU                                  
Elviira Tarvainen              MaskKa                              9,68
Roosa Fagerström               TuUL                                    
Juliana Hartikainen            TuUL                                    
Enni Haulisto                  TuUL                                9,42
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                                    
Erica Höglund                  TuUL                                6,74
Stella Lehtisalo               TuUL                                    
Judith Miranda                 TuUL                                    
Myrmidia Mörönen               TuUL                                    
Aava Suominen                  TuUL                                    
Enni Virjonen                  TuUL                                    
Marianelle Gumolon             TurWei                              8,99
Rania Toivonen                 UudKK                               9,55
                                           
T15 60 m                                   
                                           
Veera Kokkala                  TuUL                                9,45
Alisa Salmi                    TuUL                                    
Essi Salmi                     TuUL                                    
Minea Fogelholm                EspTa               8,08            8,08
Viveka Loukola                 RaisKu              8,11            8,11
Siiri Siirtola                 HKV                 8,25            8,25
Amanda Lehtimäki               ForssSa             8,28            8,28
Mea Toivonen                   UudKK               8,38            8,38
Emilia Salonen                 VehmU               8,38            8,38
Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa             8,49            8,49
Venla Hämäläinen               LiedPa              8,58            8,58
Aino Koivisto                  TuUL                8,62            8,62
Lotta Kirjavainen              TuUL                8,72            8,72
Ella Tuohiniemi                PorinTa             8,76            8,64
Iida Virtanen                  TuUL                8,83            8,83
Felicia Ayelbassa              TuUL                8,84            8,84
Liina Ahtiainen                TuUL                8,85            8,85
Lotta Helkearo                 TuUL                8,94            8,94
Angielou Gumolon               TurWei              9,13            9,13
Mea Virta                      TurWei              9,51            9,51
Mathilda Gustafsson            TuUL                9,52            9,52
                                           
T15 800 m                                  
                                           
Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa                          2.29,84
Sanni Koivisto                 LahdA                            2.45,60
Emma Tuominen                  TuUL                                    
Ella Rajamäki                  TuUL             2.37,02         2.37,02
Liina Ahtiainen                TuUL             2.38,05         2.38,05
Veera Kokkala                  TuUL             2.42,99         2.42,99
                                           
T15 60 m aj                                
                                           
Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa                                 
Elli-Noora Raita               PorinTa                                 
Elisa Alastalo                 RiihimKi                           10,40
Minea Fogelholm                EspTa               9,00            9,00
Siiri Siirtola                 HKV                 9,03            9,03
Viveka Loukola                 RaisKu              9,07            9,07
Emmi Hietanen                  RiihimKi            9,42            9,42
Verna Vuorela                  LaitJy              9,43            9,43
Iida Kujanpää                  TampPy              9,56            9,56
Emmi Pohjolainen               LauttLu             9,92            9,92
Mea Toivonen                   UudKK              10,01           10,01
Saima Kossa                    SauvU              10,02           10,02
Henni Liimatta                 MaskKa             11,21           10,91
                                           
T15 Korkeus                                
5cm-133-138-143-146-149-152-154+2cm

Aino Aalto                     HämeenlTa            168             168
Alina Virtanen                 PiikkKe              159             159
Saima Kossa                    SauvU                159             159
Henni Liimatta                 MaskKa               155             156
Verna Vuorela                  LaitJy               152             154
Iida Kujanpää                  TampPy               151             151
Emmi Pohjolainen               LauttLu              149             149
Emmi Hietanen                  RiihimKi             140             148
Pinja Rintamaa                 LiedPa               137             137
Felicia Ayelbassa              TuUL                 135             135
Iida Ruoho                     TuUL                 133             133
Sofie Latva-Risku              PorinTa                              156
Elisa Alastalo                 RiihimKi                             154
                                           
T15 Kuula                                  
                                           
Saima Kossa                    SauvU               9,23            9,23
Angielou Gumolon               TurWei              8,25            8,64
Sanni Krapi                    LoimJa             11,65           11,65
Emmi Hietanen                  RiihimKi           11,58           11,58
Minttu Laurila                 TuUL               11,29           11,29
Mea Toivonen                   UudKK              10,91           10,91
Emmi Pohjolainen               LauttLu            10,82           10,82
Henni Liimatta                 MaskKa             10,25           10,25
Pinja Rintamaa                 LiedPa             10,07           10,07
Viveka Loukola                 RaisKu                             10,42
Elisa Alastalo                 RiihimKi                            9,08
Emilia Salonen                 VehmU                               6,40
                                           
T9 40 m                                    
                                           
Iina Jokinen                   LiedPa                              7,60
Vanessa Rauvola                LiedPa                                  
Lilja Ahtiainen                TuUL                                    
Enni Lehtinen                  TuUL                                9,01
Linnea Lehtisalo               TuUL                                    
Anna Leskinen                  TuUL                                    
Ilona Tuominen                 TuUL                                    
Kaisu Mäkelä                   VantSa                                  
Alisa Launonen                 NaantLöy            6,51            6,51
Jade Terho                     TuUL                6,77            6,77
Pinja Luontila                 TampPy              6,89            6,89
Iina Mansikka                  PorinYU             7,12            7,12
Laura Sovijärvi                LiedPa              7,21            7,21
Niina Paasikas                 KiukKi              7,26            7,26
Iina Kause                     PorinYU             7,35            7,35
Minttu Lautkankare             NaantLöy            7,46            7,46
Kandela Keltti                 TuUL                7,61            7,61
Siiri Välimäki                 NoormNo             7,82            7,82
Nia Sjöroos                    TuUL                8,22            8,22
                                           
T9 800 m                                   
                                           
Vendi Lehtimäki                ForssSa                          3.12,35
Niina Paasikas                 KiukKi                                  
Emma Toivonen                  LoimLei                          3.23,13
Minttu Lautkankare             NaantLöy                                
Iina Kause                     PorinYU                                 
Iina Mansikka                  PorinYU                                 
Lilja Ahtiainen                TuUL                                    
Roosa Arfman                   TuUL                                    
Kandela Keltti                 TuUL                                    
Elena Kero                     TuUL                                    
Emma Kitula                    TuUL                                    
                                           
T9 Pituus                                  
                                           
Alisa Launonen                 NaantLöy            4,33            4,33
Iina Mansikka                  PorinYU             3,51            3,51
Emma Toivonen                  LoimLei             3,48            3,48
Iina Kause                     PorinYU             3,40            3,40
Vendi Lehtimäki                ForssSa             3,25            3,25
Jade Terho                     TuUL                3,21            3,21
Niina Paasikas                 KiukKi              3,20            3,20
Mila Mäkinen                   PorinYU             3,10            3,10
Minttu Lautkankare             NaantLöy            3,07            3,07
Laura Sovijärvi                LiedPa              2,98            3,00
Siiri Välimäki                 NoormNo             2,87            2,87
Linnea Lehtisalo               TuUL                2,86            2,86
Kandela Keltti                 TuUL                2,79            2,79
Carolina Välilä                LittTU              2,50            2,50
Nia Sjöroos                    TuUL                2,29            2,29
Iina Jokinen                   LiedPa                              3,07
Vanessa Rauvola                LiedPa                                  
Eerika Faarinen                LittTU                                  
Lilja Ahtiainen                TuUL                                    
Elena Höglund                  TuUL                                2,76
Enni Lehtinen                  TuUL                                2,29
Ilona Tuominen                 TuUL                                    
Kaisu Mäkelä                   VantSa                                  
                                           
T9 Kuula                                   
                                           
Mila Mäkinen                   PorinYU             6,14            6,14
Iina Kause                     PorinYU             5,90            5,90
Niina Paasikas                 KiukKi              5,27            5,27
Cecilia Välilä                 LittTU              4,25            4,25
Laura Sovijärvi                LiedPa                              6,07
Emma Toivonen                  LoimLei                             5,47
Alisa Launonen                 NaantLöy                            6,19
Minttu Lautkankare             NaantLöy                            4,39
Elena Höglund                  TuUL                                4,20
Kandela Keltti                 TuUL                                    
Enni Lehtinen                  TuUL                                3,04
Senni Heinonen                 UudKK                               5,24