Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
08.03. klo 10:00 Tampere Junior Indoor Games Ilmoittautuneet
M17 60 m

Erä 1
2	1129	Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat		
3	1476	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		
4	250	Kare Lysmä	Helsingin Kisa-Veikot		
5	464	Roope Turunen	Ikaalisten Urheilijat		
6	376	Adrian Björkgren	IF Drott		
7	74	Eetu Kalske	Espoon Tapiot		
8	196	Hugo Limnell	Helsingfors IFK		

Erä 2
2	7	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
3	426	Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		
4	371	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
5	83	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		
6	479	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
7	109	Evangelos Spartiotis	Espoon Tapiot		
8	195	Rasmus Kujala	Helsingfors IFK		

Erä 3
1	475	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		
2	23	Toni Appelqvist	Esbo IF		
3	1583	Elias Junno	Vantaan Salamat		
4	1010	Juho Haapala	Maskun Kataja		
5	631	Lauri Niemi	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	1682	Samu Friberg	Viipurin Urheilijat		
7	684	Veeti Katainen	Kenttäurheilijat -58		
8	1273	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 4
1	1466	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
2	454	Taavi Leppänen	Ikaalisten Urheilijat		
3	876	Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		
4	530	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	543	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	245	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		
7	4	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
8	1364	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
2	833	Ilmari Vuorela	Laitilan Jyske		
3	1330	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
4	1394	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
5	377	Alexander Björkgren	IF Drott		
6	1011	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja		
7	1585	Bradley Kamanga	Vantaan Salamat		
8	1081	Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima		

Erä 6
2	388	Johannes Åhman	IF Drott		
3	1661	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		
4	1564	Sakke Petäjäsaari	Valkealan Kajo		
5	457	Mikko Mäkipää	Ikaalisten Urheilijat		
6	1030	Patrik Jakonen	Nakkilan Vire		
7	249	Aarni Lemetti	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1704	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat		

M17 300 m

Erä 1
5	1711	Sebastian Torkkel	Viipurin Urheilijat		
6	1704	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat		
7	83	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		

Erä 2
4	1351	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö		
5	373	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
6	74	Eetu Kalske	Espoon Tapiot		
7	833	Ilmari Vuorela	Laitilan Jyske		
8	1682	Samu Friberg	Viipurin Urheilijat		

Erä 3
3	371	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
4	684	Veeti Katainen	Kenttäurheilijat -58		
5	419	Oliver Enqvist	IF Sibbo-Vargarna		
6	921	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1011	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja		
8	1661	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		

Erä 4
3	245	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1564	Sakke Petäjäsaari	Valkealan Kajo		
5	1010	Juho Haapala	Maskun Kataja		
6	426	Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		
7	530	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	388	Johannes Åhman	IF Drott		

M17 800 m

Erä 1
1	1351	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö		
2	994	Simo Laine	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	373	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
4	290	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1142	Joakim Pitkänen	Pohjan Koitto		
6	1001	Markus Serenius	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	879	Teemu Pihlajamäki	Lapuan Virkiä		
8	690	Oskari Jacobsson	Keravan Urheilijat		

M17 60 m aj

Erä 1
2	1444	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
3	376	Adrian Björkgren	IF Drott		
4	1529	Jeremi Siimes	Turun Urheiluliitto		
5	5	Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
6	926	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1476	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
2	876	Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		
3	288	Oliver Westerlund	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1330	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
5	4	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
6	422	Matias Komi	IF Sibbo-Vargarna		
7	195	Rasmus Kujala	Helsingfors IFK		

Erä 3
2	7	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
3	881	Santeri Yliselä	Lapuan Virkiä		
4	196	Hugo Limnell	Helsingfors IFK		
5	110	Jonatan Sperryn	Espoon Tapiot		
6	1704	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat		
7	377	Alexander Björkgren	IF Drott		

M17 300 m aj

Erä 1
5	1710	Okko Tiilikainen	Viipurin Urheilijat		
6	1682	Samu Friberg	Viipurin Urheilijat		
7	1704	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
4	543	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1466	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
6	1476	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		
7	260	Antti Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		

M17 Korkeus

Erä 1
1	479	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
2	83	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		
3	23	Toni Appelqvist	Esbo IF		
4	1495	Niko Uolamo	Toijalan Vauhti		
5	250	Kare Lysmä	Helsingin Kisa-Veikot		
6	926	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1355	Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö		

M17 Seiväs

Erä 1
1	421	Otto Junnila	IF Sibbo-Vargarna		
2	605	Janne Juhola	Kalajoen Junkkarit		
3	828	Juho Alasaari	Laihian Luja		
4	20	Niklas Tallqvist	Borgå Akilles		
5	736	Oskari Henttinen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		

M17 Pituus

Erä 1
1	475	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		
2	881	Santeri Yliselä	Lapuan Virkiä		
3	1529	Jeremi Siimes	Turun Urheiluliitto		
4	23	Toni Appelqvist	Esbo IF		
5	1466	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
6	249	Aarni Lemetti	Helsingin Kisa-Veikot		
7	419	Oliver Enqvist	IF Sibbo-Vargarna		
8	457	Mikko Mäkipää	Ikaalisten Urheilijat		
9	479	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
10	7	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
11	1273	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	109	Evangelos Spartiotis	Espoon Tapiot		
13	5	Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
14	1394	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
15	1503	Mathias Gustafsson	Turun Urheiluliitto		
16	1355	Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö		
17	473	Aaro Syväniemi	Ilmajoen Kisailijat		
18	1364	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
19	1129	Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat		

M17 Kuula

Erä 1
1	1682	Samu Friberg	Viipurin Urheilijat		
2	1256	Lauri Pimiä	Saarijärven Pullistus		
3	1364	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
4	1390	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		

N17 60 m

Erä 1
1	484	Milla Uitti	Imatran Urheilijat		
2	1271	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento		
3	1730	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat		
4	366	Julia Tienhaara	Hämeenlinnan Tarmo		
5	1481	Saana Peura	Tervolan Terävä		
6	1689	Beda Kauppinen	Viipurin Urheilijat		
7	1099	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		
8	625	Jenna Järvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		

Erä 2
2	1595	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		
3	1174	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		
4	761	Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
5	1292	Margarita Tsubareva	Sjundeå IF		
6	1470	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
7	635	Emilia Pyysalo	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	42	Aino Salmi	Esbo IF		

Erä 3
1	442	Emma Vikman	IF Åsarna		
2	1201	Nina Seppälä	Porin Yleisurheilu		
3	1231	Aino Tanhua	Rauman Urheilijat		
4	1125	Emma Tainio	Paimion Urheilijat		
5	1314	Emmi Nieminen	Tammelan Ryske		
6	591	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1313	Siiri Mäkilä	Tammelan Ryske		
8	516	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja		

Erä 4
2	1721	Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		
3	569	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	486	Laura Anttila	Janakkalan Jana		
5	1090	Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
6	1228	Sirke Seitsonen	Raision Kuula		
7	101	Jenny Sario	Espoon Tapiot		
8	937	Anni Tiensuu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

Erä 5
2	810	Senja Roos	Lahden Ahkera		
3	1345	Emilia Heino	Tampereen Pyrintö		
4	654	Kerttu Niiranen	Karhulan Katajaiset		
5	576	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	891	Nora Finholm	Larsmo IF		
7	1584	Katri Kaijanniemi	Vantaan Salamat		
8	323	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat		

Erä 6
1	1133	Sanni Iivari	Pohjan Koitto		
2	677	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
3	331	Saara Rantanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	665	Sofia Shashkina	Karhulan Urheilijat		
5	528	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1687	Lotta Joenpolvi	Viipurin Urheilijat		
7	1477	Aleksina Lehtonen	Tampereen Urheilijat -38		
8	651	Sade Lampila	Karhulan Katajaiset		

Erä 7
1	68	Julia Ihantola	Espoon Tapiot		
2	911	Henna Kaunistola	Lauttakylän Luja		
3	432	Ana Ciornei	IF Åsarna		
4	363	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	658	Senni Salorinne	Karhulan Katajaiset		
7	1441	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
8	94	Linda Pohto	Espoon Tapiot		

Erä 8
2	1132	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
3	1086	Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
4	1108	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
5	477	Anniina Kuukka	Imatran Urheilijat		
6	1280	Jenni Kahri	Siikaisten Sisu		
7	1464	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
8	1620	Ninja Foxell	Vasa IS		

N17 300 m

Erä 1
4	1280	Jenni Kahri	Siikaisten Sisu		
5	1292	Margarita Tsubareva	Sjundeå IF		
6	112	Sanni Suhonen	Espoon Tapiot		
7	1576	Milla Airola	Vantaan Salamat		

Erä 2
3	56	Olivia Chandras	Espoon Tapiot		
4	761	Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
5	737	Inari Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
6	937	Anni Tiensuu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	654	Kerttu Niiranen	Karhulan Katajaiset		

Erä 3
3	1086	Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
4	1228	Sirke Seitsonen	Raision Kuula		
6	1090	Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
7	1620	Ninja Foxell	Vasa IS		
8	1115	Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		

Erä 4
3	431	Linnea Wiik	IF Sibbo-Vargarna		
4	658	Senni Salorinne	Karhulan Katajaiset		
5	651	Sade Lampila	Karhulan Katajaiset		
6	858	Maiju Nousiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1174	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		
8	1099	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		

Erä 5
3	976	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot		
4	1470	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
5	1085	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
6	1400	Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		
7	1584	Katri Kaijanniemi	Vantaan Salamat		
8	68	Julia Ihantola	Espoon Tapiot		

N17 800 m

Erä 1
1	179	Jenna Taipale	Heinolan Isku		
2	1700	Minja Nietula	Viipurin Urheilijat		
3	242	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	300	Ingrid Jalas	Helsingin Tarmo		
5	1480	Essi Hietula	Tapanilan Erä		
6	1271	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento		
7	748	Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura		
8	1709	Juulia Tala	Viipurin Urheilijat		
9	671	Viola Gustafsson	Kauhavan Wisa		
10	1309	Pinja Kämi	Tammelan Ryske		
11	318	Hanna Kyösti	Himangan Urheilijat		
12	251	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot		
13	270	Hanna-Maija Siltanen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 2
1	1708	Emilia Tala	Viipurin Urheilijat		
2	633	Ruut Nieminen	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	670	Senja Gustafsson	Kauhavan Wisa		
4	358	Suvi Rantala	Hämeenlinnan Tarmo		
5	604	Elvi Warwick	Kaipolan Vire		
6	1266	Muska Sanden	Salon Vilpas		
7	914	Lotta-Maria Maine	Lauttakylän Luja		
8	125	Vilma Pere	Euran Raiku		
9	559	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	1225	Fiia Kajula	Raision Kuula		
11	977	Elina Paavola	Lohtajan Veikot		
12	1571	Veera Mattila	Vammalan seudun Voima		
13	751	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		

N17 60 m aj

Erä 1
2	286	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1474	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
4	235	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1054	Iida Verainen	Nousiaisten Susi		
6	569	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	478	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat		
8	937	Anni Tiensuu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

Erä 2
2	516	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja		
3	1721	Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		
4	1441	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
5	528	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1613	Milla Korhonen	Varpaisjärven Vire		
7	744	Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		
8	325	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		

Erä 3
2	954	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
3	1060	Essi Kärhä	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	590	Ada Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	29	Wilma Jungar	Esbo IF		
6	1098	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
7	1462	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
8	118	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		

N17 300 m aj

Erä 1
4	115	Veera Vaattovaara	Espoon Tapiot		
5	118	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
6	1086	Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
7	1644	Silja Lehto	Vehmaisten Urheilijat		
8	1115	Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		

Erä 2
3	1482	Meri Suomalainen	Teuvan Rivakka		
4	692	Aino Koskimäki	Keravan Urheilijat		
5	235	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	858	Maiju Nousiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	811	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		
8	1578	Millamaria Haveri	Vantaan Salamat		

Erä 3
3	56	Olivia Chandras	Espoon Tapiot		
4	193	Mimi Kontala	Helsingfors IFK		
5	187	Iina Holopainen	Helsingfors IFK		
6	569	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	286	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1085	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		

N17 Korkeus

Erä 1
1	657	Gita Reinholm	Karhulan Katajaiset		
2	1470	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
3	425	Victoria Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
4	1613	Milla Korhonen	Varpaisjärven Vire		
5	1132	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
6	954	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
7	1441	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
8	1060	Essi Kärhä	Nurmijärven Yleisurheilu		
9	197	Janette Lohilahti	Helsingfors IFK		
10	431	Linnea Wiik	IF Sibbo-Vargarna		
11	482	Milka Riiali	Imatran Urheilijat		
12	1481	Saana Peura	Tervolan Terävä		
13	187	Iina Holopainen	Helsingfors IFK		

N17 Pituus

Erä 1
1	1201	Nina Seppälä	Porin Yleisurheilu		
2	1133	Sanni Iivari	Pohjan Koitto		
3	783	Iiris Alakärppä	Lahden Ahkera		
4	331	Saara Rantanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	576	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	692	Aino Koskimäki	Keravan Urheilijat		
7	787	Minea Hölsö	Lahden Ahkera		
8	283	Aleksandra Viljanen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	1474	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
10	235	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
11	94	Linda Pohto	Espoon Tapiot		
12	1477	Aleksina Lehtonen	Tampereen Urheilijat -38		
13	1578	Millamaria Haveri	Vantaan Salamat		
14	477	Anniina Kuukka	Imatran Urheilijat		
15	1595	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		
16	118	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
17	1613	Milla Korhonen	Varpaisjärven Vire		
18	821	Elsa Sulkinoja	Lahden Ahkera		
19	697	Venla Lindroos	Keravan Urheilijat		
20	911	Henna Kaunistola	Lauttakylän Luja		
21	442	Emma Vikman	IF Åsarna		
22	1302	Emilia Aaltonen	Säkylän Urheilijat		
23	1280	Jenni Kahri	Siikaisten Sisu		
24	42	Aino Salmi	Esbo IF		
25	432	Ana Ciornei	IF Åsarna		
26	579	Saga Sievänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	1060	Essi Kärhä	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	1687	Lotta Joenpolvi	Viipurin Urheilijat		
3	325	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	286	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1400	Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		
6	1306	Liina Mäkinen	Säkylän Urheilijat		
7	337	Riina Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	484	Milla Uitti	Imatran Urheilijat		
9	375	Ida Backman	IF Drott		
10	677	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
11	478	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat		
12	811	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		
13	1464	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
14	1730	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat		
15	1721	Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		
16	1441	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
17	1174	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		
18	1125	Emma Tainio	Paimion Urheilijat		
19	363	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
20	1168	Vera Karttunen	Porin Yleisurheilu		
21	29	Wilma Jungar	Esbo IF		
22	758	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
23	1054	Iida Verainen	Nousiaisten Susi		
24	1345	Emilia Heino	Tampereen Pyrintö		
25	1481	Saana Peura	Tervolan Terävä		
26	1108	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
27	528	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N17 Kuula

Erä 1
1	327	Laila Lehtinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1462	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
3	1304	Sara Korkeakoski	Säkylän Urheilijat		
4	1243	Sara Savikko	Riihimäen Kisko		
5	1714	Vilma Räsänen	Viitasaaren Viesti		
6	1402	Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
7	1131	Enni Aula	Pohjan Koitto		
8	1333	Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
9	657	Gita Reinholm	Karhulan Katajaiset		
10	1332	Meri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
11	1441	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
12	1687	Lotta Joenpolvi	Viipurin Urheilijat		
13	1009	Ilona Vuori	Marttilan Murto		
14	693	Senja Laakso	Keravan Urheilijat		
15	1422	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
16	920	Ella Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
17	509	Tuuli Kinnunen	Joensuun Kataja		
18	359	Emma Remes	Hämeenlinnan Tarmo		
19	777	Tiia Matila	Kuortaneen Kunto		
20	1312	Siiri Laukkanen	Tammelan Ryske		

P10 60 m

Erä 1
2	526	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1051	Mikael Saastamoinen	Noormarkun Nopsa		
4	691	Rikhard Kallioniemi	Keravan Urheilijat		
5	1068	Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	415	Simon Tolonen	IF Raseborg		
7	583	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
2	1519	Richard Lindqvist	Turun Urheiluliitto		
3	1458	Jimmy Tormilainen	Tampereen Pyrintö		
4	1639	Topias Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		
5	210	Samuel Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
6	310	Aukusti Mähönen	Helsingin Tarmo		
7	616	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat-68		

Erä 3
2	209	Aaron Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1363	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö		
4	211	Aslan Aitolehti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1036	Santeri Rantala	Nakkilan Vire		
6	304	Eino Kurikka	Helsingin Tarmo		
7	764	Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		

Erä 4
2	1520	Arvi Louramo	Turun Urheiluliitto		
3	880	Joona Suokko	Lapuan Virkiä		
4	808	Eric Rinne	Lahden Ahkera		
5	1035	Arttu Rantala	Nakkilan Vire		
6	435	Alex Ljungberg	IF Åsarna		
7	517	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		

Erä 5
2	669	Anton Lindgren	Karstulan Kiva		
3	27	Tommy Carlsson	Esbo IF		
4	1003	Voitto Säilä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	989	Aatu Kantola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	144	Alex Furu	Gamlakarleby IF		
7	987	Joa Härmä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 6
2	1515	Max Kostamo	Turun Urheiluliitto		
3	1342	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
4	1679	Samu Pentinniemi	Viialan Valtti		
5	967	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
6	157	Elias Åkerlund	Gamlakarleby IF		
7	883	Vilgot Backlund	Larsmo IF		

Erä 7
2	1733	Jonatan Heikkilä	ÅIFK Friidrott		
3	1562	Joona Niinikangas	Valkealan Kajo		
4	275	Elis Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1148	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
6	212	Urho Aro	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1508	Walle Heinonen	Turun Urheiluliitto		
8	1635	Milo Giraut	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 8
2	287	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1531	Santeri Soininen	Turun Urheiluliitto		
4	716	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	621	Iivari Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
6	21	Tobias Tallqvist	Borgå Akilles		
8	1674	Sebastian Karisola	Viialan Valtti		

Erä 9
2	1534	Voitto Virjonen	Turun Urheiluliitto		
3	1593	Karo Majuri	Vantaan Salamat		
4	634	Leevi Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	1459	Samu Tulasalo	Tampereen Pyrintö		
6	75	Luka Kielinen	Espoon Tapiot		
7	1579	Rasmus Helasuo	Vantaan Salamat		
8	1589	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		

P10 1000 m

Erä 1
1	1639	Topias Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		
2	1562	Joona Niinikangas	Valkealan Kajo		
3	1589	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		
4	1449	Isak Syrjä	Tampereen Pyrintö		
5	1148	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
6	1080	Väinö Viljanen	Oriveden Ponnistus		
7	989	Aatu Kantola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	1143	Marius Pitkänen	Pohjan Koitto		
9	382	Oscar Lundén	IF Drott		
10	1065	Jere Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
11	1035	Arttu Rantala	Nakkilan Vire		
12	157	Elias Åkerlund	Gamlakarleby IF		
13	808	Eric Rinne	Lahden Ahkera		
14	144	Alex Furu	Gamlakarleby IF		
15	1026	Samu Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
16	583	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	40	Anton Pennanen	Esbo IF		
18	1519	Richard Lindqvist	Turun Urheiluliitto		
19	453	Linus Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		
20	1037	Onni Unkuri	Nakkilan Vire		
21	616	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat-68		
22	883	Vilgot Backlund	Larsmo IF		
23	804	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
24	922	Anssi Hoffren	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

P10 60 m aj

Erä 1
3	1579	Rasmus Helasuo	Vantaan Salamat		
4	1459	Samu Tulasalo	Tampereen Pyrintö		
5	1068	Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	1458	Jimmy Tormilainen	Tampereen Pyrintö		
7	1363	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö		
8	1639	Topias Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
3	621	Iivari Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
4	310	Aukusti Mähönen	Helsingin Tarmo		
5	211	Aslan Aitolehti	Helsingin Kisa-Veikot		
6	304	Eino Kurikka	Helsingin Tarmo		
7	526	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	716	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 3
3	157	Elias Åkerlund	Gamlakarleby IF		
4	27	Tommy Carlsson	Esbo IF		
5	212	Urho Aro	Helsingin Kisa-Veikot		
6	210	Samuel Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
7	102	Matias Sarja	Espoon Tapiot		
8	275	Elis Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
3	967	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
4	1426	Eemeli Raunio	Tampereen Pyrintö		
5	209	Aaron Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
6	808	Eric Rinne	Lahden Ahkera		
7	287	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1519	Richard Lindqvist	Turun Urheiluliitto		

P10 Pituus

Erä 1
1	1638	Johannes Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		
2	1639	Topias Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		
3	972	Eetu Tolvanen	Liperin Taimi		
4	883	Vilgot Backlund	Larsmo IF		
5	310	Aukusti Mähönen	Helsingin Tarmo		
6	304	Eino Kurikka	Helsingin Tarmo		
7	102	Matias Sarja	Espoon Tapiot		
8	297	Eino Havu	Helsingin Tarmo		
9	1449	Isak Syrjä	Tampereen Pyrintö		
10	415	Simon Tolonen	IF Raseborg		
11	1636	Atte Hukkanen	Vehmaisten Urheilijat		
12	75	Luka Kielinen	Espoon Tapiot		
13	621	Iivari Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
14	1635	Milo Giraut	Vehmaisten Urheilijat		
15	157	Elias Åkerlund	Gamlakarleby IF		
16	1637	Juho Hukkanen	Vehmaisten Urheilijat		
17	1716	Julius Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
18	1579	Rasmus Helasuo	Vantaan Salamat		
19	1531	Santeri Soininen	Turun Urheiluliitto		
20	1148	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
21	212	Urho Aro	Helsingin Kisa-Veikot		
22	1363	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö		
23	1342	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
24	987	Joa Härmä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
25	21	Tobias Tallqvist	Borgå Akilles		
26	210	Samuel Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
27	1593	Karo Majuri	Vantaan Salamat		

Erä 2
1	1459	Samu Tulasalo	Tampereen Pyrintö		
2	634	Leevi Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	275	Elis Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
4	211	Aslan Aitolehti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	144	Alex Furu	Gamlakarleby IF		
6	616	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat-68		
7	1426	Eemeli Raunio	Tampereen Pyrintö		
8	1515	Max Kostamo	Turun Urheiluliitto		
9	435	Alex Ljungberg	IF Åsarna		
10	1068	Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
11	967	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
12	1656	Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
13	1562	Joona Niinikangas	Valkealan Kajo		
14	1458	Jimmy Tormilainen	Tampereen Pyrintö		
15	1508	Walle Heinonen	Turun Urheiluliitto		
16	808	Eric Rinne	Lahden Ahkera		
17	1520	Arvi Louramo	Turun Urheiluliitto		
18	716	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
19	27	Tommy Carlsson	Esbo IF		
21	880	Joona Suokko	Lapuan Virkiä		
22	669	Anton Lindgren	Karstulan Kiva		
23	1051	Mikael Saastamoinen	Noormarkun Nopsa		
24	1035	Arttu Rantala	Nakkilan Vire		
25	526	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
26	209	Aaron Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
27	287	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
28	764	Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
29	1519	Richard Lindqvist	Turun Urheiluliitto		
30	1534	Voitto Virjonen	Turun Urheiluliitto		

P10 Kuula

Erä 1
1	415	Simon Tolonen	IF Raseborg		
2	1426	Eemeli Raunio	Tampereen Pyrintö		
3	1305	Veeti Korkeakoski	Säkylän Urheilijat		
4	1508	Walle Heinonen	Turun Urheiluliitto		
5	304	Eino Kurikka	Helsingin Tarmo		
6	1589	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		
7	102	Matias Sarja	Espoon Tapiot		
8	987	Joa Härmä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
9	1449	Isak Syrjä	Tampereen Pyrintö		
10	669	Anton Lindgren	Karstulan Kiva		
11	1068	Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	1534	Voitto Virjonen	Turun Urheiluliitto		
13	297	Eino Havu	Helsingin Tarmo		
14	211	Aslan Aitolehti	Helsingin Kisa-Veikot		
15	634	Leevi Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
16	435	Alex Ljungberg	IF Åsarna		
17	1342	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
18	526	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1515	Max Kostamo	Turun Urheiluliitto		
20	1637	Juho Hukkanen	Vehmaisten Urheilijat		
21	75	Luka Kielinen	Espoon Tapiot		
22	1531	Santeri Soininen	Turun Urheiluliitto		
24	616	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat-68		
25	275	Elis Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
26	804	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
27	212	Urho Aro	Helsingin Kisa-Veikot		
28	1036	Santeri Rantala	Nakkilan Vire		
29	6	Jere Murto	Alavieskan Viri		
30	310	Aukusti Mähönen	Helsingin Tarmo		

P10 Keihäs

Erä 1
1	967	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
2	6	Jere Murto	Alavieskan Viri		
3	1035	Arttu Rantala	Nakkilan Vire		
4	1342	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
5	621	Iivari Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
6	1288	Anton Karell	Sjundeå IF		
7	1426	Eemeli Raunio	Tampereen Pyrintö		
8	1656	Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
9	1459	Samu Tulasalo	Tampereen Pyrintö		
10	287	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
11	1148	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
12	1579	Rasmus Helasuo	Vantaan Salamat		
13	209	Aaron Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
14	210	Samuel Adun	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1637	Juho Hukkanen	Vehmaisten Urheilijat		
16	1593	Karo Majuri	Vantaan Salamat		
17	1636	Atte Hukkanen	Vehmaisten Urheilijat		
18	1638	Johannes Hämäläinen	Vehmaisten Urheilijat		
19	611	Atte Leino	Kangasalan Urheilijat -68		
20	1573	Topias Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
21	609	Pekka Koskela	Kangasalan Kisa		
22	1458	Jimmy Tormilainen	Tampereen Pyrintö		
23	716	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
24	1679	Samu Pentinniemi	Viialan Valtti		
25	1363	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö		

P11 60 m

Erä 1
2	1582	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat		
3	91	Aapeli Oila	Espoon Tapiot		
4	45	Max Sundholm	Esbo IF		
5	794	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
6	117	Veikko Valovirta	Espoon Tapiot		
7	1277	Kristofer Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	1623	Alex Myntti	Vasa IS		

Erä 2
2	1463	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
3	1149	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
4	219	Aarne Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1367	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
6	410	Ville Ekebom	IF Raseborg		
7	1112	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		

Erä 3
2	1109	Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
3	1510	Valtteri Hyyrynen	Turun Urheiluliitto		
4	67	Casper Häkkinen	Espoon Tapiot		
5	1331	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
6	1393	Markus Mahlamäki	Tampereen Pyrintö		
7	440	William Strandvall	IF Åsarna		

Erä 4
2	148	Oskar Holm	Gamlakarleby IF		
3	1348	Nooa Hyvärinen	Tampereen Pyrintö		
4	596	Jonatan Sunila	Kaarinan Ura		
5	789	Kalle Karimäki	Lahden Ahkera		
6	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	305	Leo Laaksonen	Helsingin Tarmo		

Erä 5
2	623	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	1217	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
4	1287	Alexander Björkqvist	Sjundeå IF		
5	502	Joonas Sohlman	Janakkalan Jana		
6	1653	Eino Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		
7	204	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		

Erä 6
2	1027	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
3	35	Kaspian Lindholm	Esbo IF		
4	1675	Stefan Karisola	Viialan Valtti		
5	86	August Mikkola	Espoon Tapiot		
6	984	Daniel Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1000	Janne Räisänen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	1618	Robin Elenius	Vasa IS		

Erä 7
2	797	Verneri Marttila	Lahden Ahkera		
3	766	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
4	1615	Eeli Bengs	Vasa IS		
5	1657	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	962	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		
7	741	Elias Paasila	Kokkolan Veikot		
8	1705	Ibrahim Simayjiand	Viipurin Urheilijat		

Erä 8
2	1617	Nikola Bäck	Vasa IS		
3	1283	Paavo Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		
4	456	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
5	1335	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
6	1069	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	443	Arvid Kock	IK Falken		

P11 1000 m

Erä 1
1	452	Eliel Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		
2	463	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
3	962	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		
4	1522	Carlos Mattsson	Turun Urheiluliitto		
5	700	Samuli Saarikoski	Keravan Urheilijat		
6	949	Tatu Virtanen	Liedon Parma		
7	443	Arvid Kock	IK Falken		
8	948	Atte Virtanen	Liedon Parma		
9	1089	Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
10	219	Aarne Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
11	502	Joonas Sohlman	Janakkalan Jana		
12	44	Joona Soininen	Esbo IF		
13	440	William Strandvall	IF Åsarna		
14	274	Julius Steiner	Helsingin Kisa-Veikot		
15	148	Oskar Holm	Gamlakarleby IF		
16	305	Leo Laaksonen	Helsingin Tarmo		

P11 60 m aj

Erä 1
3	520	Väinö Kuronen	Joroisten Urheilijat		
4	117	Veikko Valovirta	Espoon Tapiot		
5	1335	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
6	1705	Ibrahim Simayjiand	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
3	86	August Mikkola	Espoon Tapiot		
4	274	Julius Steiner	Helsingin Kisa-Veikot		
5	46	Torsti Visuri	Esbo IF		
6	458	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
7	129	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
8	1510	Valtteri Hyyrynen	Turun Urheiluliitto		

Erä 3
3	1149	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
4	962	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		
5	1089	Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
6	1367	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
7	35	Kaspian Lindholm	Esbo IF		
8	1463	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
3	330	Elias Oksanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	623	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	1420	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö		
6	1130	Joona Viitala	Petäjäveden Petäjäiset		
7	227	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1069	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 5
3	931	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	1582	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat		
5	1657	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	1027	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
7	1217	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
8	1615	Eeli Bengs	Vasa IS		

P11 Korkeus

Erä 1
1	1069	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	204	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		
3	1510	Valtteri Hyyrynen	Turun Urheiluliitto		
4	1367	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
5	931	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	443	Arvid Kock	IK Falken		
7	818	Mikael Salminen	Lahden Ahkera		
8	1420	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö		
9	1149	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
10	1615	Eeli Bengs	Vasa IS		
11	623	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
12	1393	Markus Mahlamäki	Tampereen Pyrintö		
13	458	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
14	534	Olli Huttunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	227	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	30	Elmer Keinänen	Esbo IF		
17	1522	Carlos Mattsson	Turun Urheiluliitto		
18	1089	Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
19	67	Casper Häkkinen	Espoon Tapiot		

P11 Pituus

Erä 1
1	410	Ville Ekebom	IF Raseborg		
2	1618	Robin Elenius	Vasa IS		
3	440	William Strandvall	IF Åsarna		
4	818	Mikael Salminen	Lahden Ahkera		
5	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	678	Kimi Kaustinen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
7	91	Aapeli Oila	Espoon Tapiot		
8	129	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
9	122	Teodor Veselinovic	Espoon Tapiot		
10	1522	Carlos Mattsson	Turun Urheiluliitto		
11	456	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
12	1069	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
13	1367	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
14	1653	Eino Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		
15	1112	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
16	45	Max Sundholm	Esbo IF		
17	1420	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö		
18	1510	Valtteri Hyyrynen	Turun Urheiluliitto		
19	1331	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
20	305	Leo Laaksonen	Helsingin Tarmo		
21	1335	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
22	766	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
23	219	Aarne Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
24	1000	Janne Räisänen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
25	1348	Nooa Hyvärinen	Tampereen Pyrintö		
26	1705	Ibrahim Simayjiand	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
1	1582	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat		
2	1617	Nikola Bäck	Vasa IS		
3	931	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	741	Elias Paasila	Kokkolan Veikot		
5	1657	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	46	Torsti Visuri	Esbo IF		
7	623	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	330	Elias Oksanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
9	148	Oskar Holm	Gamlakarleby IF		
10	980	Nikolas Lindén	Loimaan Leisku		
11	1149	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
12	1109	Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
13	1130	Joona Viitala	Petäjäveden Petäjäiset		
14	1615	Eeli Bengs	Vasa IS		
15	1463	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
16	794	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
17	30	Elmer Keinänen	Esbo IF		
18	561	Joel Myllyntaus	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	962	Renne Kankkunen	Liperin Taimi		
20	67	Casper Häkkinen	Espoon Tapiot		
21	117	Veikko Valovirta	Espoon Tapiot		
22	35	Kaspian Lindholm	Esbo IF		
23	274	Julius Steiner	Helsingin Kisa-Veikot		
24	1217	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
25	227	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		

P11 Kuula

Erä 1
1	1112	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
2	1331	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
3	204	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		
4	596	Jonatan Sunila	Kaarinan Ura		
5	729	Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		
6	1582	Abdulrahman Imoro	Vantaan Salamat		
7	520	Väinö Kuronen	Joroisten Urheilijat		
8	1027	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
9	219	Aarne Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
10	30	Elmer Keinänen	Esbo IF		
11	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	410	Ville Ekebom	IF Raseborg		
13	1463	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
14	766	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
15	711	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
16	1109	Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
17	458	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
18	456	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
19	1348	Nooa Hyvärinen	Tampereen Pyrintö		
20	1522	Carlos Mattsson	Turun Urheiluliitto		
21	129	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
22	122	Teodor Veselinovic	Espoon Tapiot		
23	333	Anton Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
24	1277	Kristofer Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
25	794	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		

P11 Keihäs

Erä 1
1	1112	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
2	1657	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
3	129	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
4	458	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
5	1217	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
6	520	Väinö Kuronen	Joroisten Urheilijat		
7	1287	Alexander Björkqvist	Sjundeå IF		
8	931	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	1411	Hermanni Oravainen	Tampereen Pyrintö		
10	1331	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
11	456	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
12	227	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
13	410	Ville Ekebom	IF Raseborg		
14	30	Elmer Keinänen	Esbo IF		
15	548	Leevi Kumpumäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	502	Joonas Sohlman	Janakkalan Jana		
17	404	Robin Liljeqvist	IF Nykarlebynejden		
18	1052	Jimi Salo	Noormarkun Nopsa		
19	711	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
20	1315	Sami Rekola	Tammelan Ryske		
21	333	Anton Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
22	1089	Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
23	46	Torsti Visuri	Esbo IF		
24	995	Daniel Nylund	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
25	678	Kimi Kaustinen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
26	729	Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		
27	794	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		

P11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 2		
4	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
5	0	Esbo IF 1		
6	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
7	0	Espoon Tapiot 1		
8	0	Helsingin Tarmo 1		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
10	0	Liperi/Pyhäselkä/Outokumpu 1		

P11 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Vasa IS 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 1		
4	0	Esbo IF 1		
5	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
6	0	Espoon Tapiot 1		
7	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
9	0	Liperi/Pyhäselkä/Outokumpu 1		
10	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
11	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		

P12 60 m

Erä 1
2	753	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
3	771	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
4	553	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	525	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1552	Rasmus Vankka	Urjalan Urheilijat		
7	790	Santtu Kekkonen	Lahden Ahkera		

Erä 2
2	990	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	186	Evert Engberg	Helsingfors IFK		
4	1044	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
5	923	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
7	961	Kaapo Ikonen	Liperin Taimi		
8	1237	Aleksi Jäske	Riihimäen Kisko		

Erä 3
2	630	Tomi Mäkitalo	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	781	Aaro Kangas	Kälviän Tarmo		
4	1048	Oliver Ovaskainen	Noormarkun Nopsa		
5	531	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	311	Niilo Nevalainen	Helsingin Tarmo		
7	898	Linus Liljekvist	Larsmo IF		

Erä 4
2	763	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
3	798	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
4	354	Simeon Nieminen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	1427	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
6	970	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
7	895	Paul Hjulfors	Larsmo IF		
8	1372	Paavo Lahti	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
2	1210	Eemil Siuko	Punkalaitumen Kunto		
3	1521	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
4	145	Anton Furu	Gamlakarleby IF		
5	1468	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
6	1412	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
7	959	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
8	1124	Ville Keronen	Outokummun Partio		

Erä 6
2	1235	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
3	500	Tuomas Räkköläinen	Janakkalan Jana		
4	513	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		
5	1432	Joel Routamaa	Tampereen Pyrintö		
6	53	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
7	890	Måns Finholm	Larsmo IF		
8	1272	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 7
2	504	Topias Välläri	Janakkalan Jana		
3	822	Touko Tarvonen	Lahden Ahkera		
4	715	Rasmus Kortesoja	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1572	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
6	218	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	769	Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		

P12 1000 m

Erä 1
1	1154	Joel Peltonen	Porin Tarmo		
2	1552	Rasmus Vankka	Urjalan Urheilijat		
3	898	Linus Liljekvist	Larsmo IF		
4	959	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
5	1498	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		
6	895	Paul Hjulfors	Larsmo IF		
7	1235	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
8	246	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
9	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
10	1066	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
11	1272	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	1427	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
13	1735	Melvin Sandberg	ÅIFK Friidrott		
14	580	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	1020	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot		
16	186	Evert Engberg	Helsingfors IFK		
17	1234	Arttu Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
18	553	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	311	Niilo Nevalainen	Helsingin Tarmo		
20	145	Anton Furu	Gamlakarleby IF		
21	650	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
22	380	Felix Jankens	IF Drott		
23	769	Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		
24	218	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
25	349	Reko Laine	Hämeenlinnan Tarmo		

P12 60 m aj

Erä 1
2	1272	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	890	Måns Finholm	Larsmo IF		
4	531	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	513	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		
6	763	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
7	1235	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
8	1432	Joel Routamaa	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
2	1341	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
3	53	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
4	1154	Joel Peltonen	Porin Tarmo		
5	1412	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
6	1427	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
7	970	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
8	512	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		

Erä 3
1	1521	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
2	584	Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1044	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
4	990	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	753	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
6	525	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	553	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	822	Touko Tarvonen	Lahden Ahkera		

P12 Korkeus

Erä 1
1	553	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	715	Rasmus Kortesoja	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	990	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	301	Niilo Kirjavainen	Helsingin Tarmo		
5	961	Kaapo Ikonen	Liperin Taimi		
6	1341	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
7	580	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	512	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		
9	923	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
10	763	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
11	798	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
12	246	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
13	188	Kasper Hortling	Helsingfors IFK		
14	959	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
15	1048	Oliver Ovaskainen	Noormarkun Nopsa		
16	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
17	1066	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	650	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
19	822	Touko Tarvonen	Lahden Ahkera		
20	1124	Ville Keronen	Outokummun Partio		
21	1272	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
22	1044	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
23	531	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P12 Pituus

Erä 1
1	769	Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		
2	959	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		
3	504	Topias Välläri	Janakkalan Jana		
4	301	Niilo Kirjavainen	Helsingin Tarmo		
5	531	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1412	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
7	1552	Rasmus Vankka	Urjalan Urheilijat		
8	53	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
9	1468	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
10	1498	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		
11	1427	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
12	917	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
13	1521	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
14	218	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	961	Kaapo Ikonen	Liperin Taimi		
16	354	Simeon Nieminen	Hämeenlinnan Tarmo		
17	188	Kasper Hortling	Helsingfors IFK		
18	311	Niilo Nevalainen	Helsingin Tarmo		
19	898	Linus Liljekvist	Larsmo IF		

Erä 2
1	512	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		
2	763	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
3	715	Rasmus Kortesoja	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	798	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
5	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
6	525	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	822	Touko Tarvonen	Lahden Ahkera		
8	923	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	753	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
10	1572	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
11	771	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
12	1124	Ville Keronen	Outokummun Partio		
13	895	Paul Hjulfors	Larsmo IF		
14	650	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
15	513	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		
16	500	Tuomas Räkköläinen	Janakkalan Jana		
17	1044	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
18	580	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1210	Eemil Siuko	Punkalaitumen Kunto		
20	1235	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
21	990	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

P12 Kuula

Erä 1
1	932	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	246	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
3	890	Måns Finholm	Larsmo IF		
4	499	Matias Räkköläinen	Janakkalan Jana		
5	1015	Miiro Tähkänen	Merikarvian Into		
6	1628	William Olli	Vasa IS		
7	923	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	563	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	1372	Paavo Lahti	Tampereen Pyrintö		
10	567	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	120	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot		
12	798	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
13	1448	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		
14	790	Santtu Kekkonen	Lahden Ahkera		
15	1545	Elias Eskola	Urjalan Urheilijat		
16	1311	Niilo Laukkanen	Tammelan Ryske		
17	917	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
18	311	Niilo Nevalainen	Helsingin Tarmo		
19	1341	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
20	793	Oliver Koskelainen	Lahden Ahkera		
21	1527	Riku Naula	Turun Urheiluliitto		
22	970	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
23	69	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot		
24	1468	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
25	416	Wictor Werner	IF Raseborg		

P12 Kiekko

Erä 1
1	1628	William Olli	Vasa IS		
2	120	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot		
3	608	Jussi Koskela	Kangasalan Kisa		
4	793	Oliver Koskelainen	Lahden Ahkera		
5	1412	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
6	1124	Ville Keronen	Outokummun Partio		
7	188	Kasper Hortling	Helsingfors IFK		
8	961	Kaapo Ikonen	Liperin Taimi		
9	499	Matias Räkköläinen	Janakkalan Jana		
10	69	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot		
11	1048	Oliver Ovaskainen	Noormarkun Nopsa		
12	407	Benjamin Björklöf	IF Raseborg		
13	1448	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		
14	917	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
15	970	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
16	389	Emil Fock	IF Femman		
17	1432	Joel Routamaa	Tampereen Pyrintö		
18	1545	Elias Eskola	Urjalan Urheilijat		
19	500	Tuomas Räkköläinen	Janakkalan Jana		
20	416	Wictor Werner	IF Raseborg		
21	246	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
22	1032	Roni Mikkilä	Nakkilan Vire		
23	563	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
24	1372	Paavo Lahti	Tampereen Pyrintö		
25	1015	Miiro Tähkänen	Merikarvian Into		
26	1341	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
27	890	Måns Finholm	Larsmo IF		
28	204	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		
29	1237	Aleksi Jäske	Riihimäen Kisko		
30	1527	Riku Naula	Turun Urheiluliitto		
31	1572	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
32	1109	Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		

P13 60 m

Erä 1
2	273	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1117	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
4	1419	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
5	343	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	26	Oliver Carlsson	Esbo IF		
7	656	Valtteri Partanen	Karhulan Katajaiset		

Erä 2
2	149	Otto Holm	Gamlakarleby IF		
3	243	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1596	Eeli Mäkelä	Vantaan Salamat		
5	1197	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu		
6	52	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
7	100	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		

Erä 3
2	1074	Joonas Kumpulainen	Orimattilan Jymy		
3	47	Rasmus Vuonoranta	Esbo IF		
4	71	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		
5	1209	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat		
6	1198	Onni Ruusunen	Porin Yleisurheilu		
7	1654	Viljo Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		
8	709	Kasperi Hiidenniemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 4
2	1605	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
3	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	622	Juuso Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
5	276	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
6	61	Markus Hakala	Espoon Tapiot		
7	1324	Erik Ahola	Tampereen Pyrintö		
8	1073	Aaro Kivilevo	Orimattilan Jymy		

Erä 5
2	1208	Lauri Weckström	Porin Yleisurheilu		
3	1430	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
4	1138	Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		
5	1278	Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	39	Pekka Peltola	Esbo IF		
7	1111	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		

Erä 6
2	835	Elmer Vauhkonen	Lapinlahden Veto		
3	401	Joel Blomqvist	IF Fyren		
4	647	Lenni Haavisto	Karhulan Katajaiset		
5	81	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
6	1180	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
7	1726	Roni Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
8	817	Matias Salminen	Lahden Ahkera		

Erä 7
2	50	Jonatan Österholm	Esbo IF		
3	272	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	547	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1461	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
6	132	Juho Touru	Forssan Salama		
7	1417	Jami Pesonen	Tampereen Pyrintö		
8	1655	Benjamin Stenback	Veikkolan Veikot		

Erä 8
2	1212	Puhakka Jesse	Pyhäselän Urheilijat		
3	1566	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
4	361	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
5	566	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1102	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
7	228	Ville Jalava	Helsingin Kisa-Veikot		
8	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 9
2	147	Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF		
3	156	Vertti Åkerblom	Gamlakarleby IF		
4	1375	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
5	1118	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
6	263	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1204	Veeti Tolmunen	Porin Yleisurheilu		
8	1251	Ricards Davis Spacs	SC Ašais, LAT		

P13 1000 m

Erä 1
1	1077	Arttu Rouhiainen	Orimattilan Jymy		
2	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1587	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
4	656	Valtteri Partanen	Karhulan Katajaiset		
5	975	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
6	1633	Akseli Aittoniemi	Vehmaisten Urheilijat		
7	934	Eero Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	1117	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
9	762	Otto Passoja	Kuivasjärven Aura		
10	322	Kasper Borremans	Hyvinkään seudun Urheilijat		
11	1430	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
12	1417	Jami Pesonen	Tampereen Pyrintö		
13	1111	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
14	39	Pekka Peltola	Esbo IF		
15	1007	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		
16	1251	Ricards Davis Spacs	SC Ašais, LAT		
17	28	William Forstén	Esbo IF		
18	1209	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat		
19	1074	Joonas Kumpulainen	Orimattilan Jymy		
20	342	Sisu Hakkarainen	Hämeenlinnan Tarmo		
21	685	Tero Korpi	Kenttäurheilijat -58		
22	43	Jere Soininen	Esbo IF		
23	214	Maxim Både	Helsingin Kisa-Veikot		
24	100	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
25	626	Tino Knuutila	Kankaanpään Seudun Leisku		
26	467	Juho Wiljakka	Ikaalisten Urheilijat		
27	646	Perttu Grönvall	Karhulan Katajaiset		
28	405	Jonas Åbro	IF Nykarlebynejden		

P13 60 m aj

Erä 1
3	39	Pekka Peltola	Esbo IF		
4	1417	Jami Pesonen	Tampereen Pyrintö		
5	703	Alex Brofeldt	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	52	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
7	1450	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
3	100	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
4	584	Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	263	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	61	Markus Hakala	Espoon Tapiot		

Erä 3
2	646	Perttu Grönvall	Karhulan Katajaiset		
3	467	Juho Wiljakka	Ikaalisten Urheilijat		
4	1278	Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	566	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1430	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
7	81	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
8	1138	Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

Erä 4
1	547	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	622	Juuso Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
3	1596	Eeli Mäkelä	Vantaan Salamat		
4	1102	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
5	361	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1118	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
7	1461	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
8	71	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		

Erä 5
1	1419	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
2	1566	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
3	1605	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
4	243	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
5	273	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	272	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	725	Tommi Järvenpää	Keuruun Kisailijat		

P13 Korkeus

Erä 1
1	428	Valter Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
2	679	Niko Kaustinen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
3	71	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		
4	1118	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
5	703	Alex Brofeldt	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	324	Olavi Halonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	1073	Aaro Kivilevo	Orimattilan Jymy		
8	361	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
9	1102	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
10	1587	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
11	343	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
12	132	Juho Touru	Forssan Salama		
13	566	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	1461	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
15	1450	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
16	50	Jonatan Österholm	Esbo IF		
17	1180	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
18	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
19	1605	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
20	1278	Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

P13 Pituus

Erä 1
1	646	Perttu Grönvall	Karhulan Katajaiset		
2	679	Niko Kaustinen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
3	272	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1138	Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		
5	361	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
6	26	Oliver Carlsson	Esbo IF		
7	817	Matias Salminen	Lahden Ahkera		
8	1197	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu		
9	156	Vertti Åkerblom	Gamlakarleby IF		
10	725	Tommi Järvenpää	Keuruun Kisailijat		
11	762	Otto Passoja	Kuivasjärven Aura		
12	147	Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF		
13	149	Otto Holm	Gamlakarleby IF		
14	566	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1605	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
17	52	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
18	467	Juho Wiljakka	Ikaalisten Urheilijat		
19	243	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
20	343	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
21	1118	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
22	263	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
23	1180	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
24	81	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
25	1654	Viljo Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		
26	1419	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
27	1461	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
28	547	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
29	1587	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
30	1212	Puhakka Jesse	Pyhäselän Urheilijat		
31	1596	Eeli Mäkelä	Vantaan Salamat		
32	1102	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
33	975	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
34	1117	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
35	703	Alex Brofeldt	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
36	1566	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
37	273	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
38	1204	Veeti Tolmunen	Porin Yleisurheilu		
39	228	Ville Jalava	Helsingin Kisa-Veikot		
40	1450	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
41	626	Tino Knuutila	Kankaanpään Seudun Leisku		
42	276	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		

P13 Kuula

Erä 1
1	132	Juho Touru	Forssan Salama		
2	558	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1175	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu		
4	263	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1294	Mico Lampinen	Someron Esa		
6	709	Kasperi Hiidenniemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	592	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura		
8	1324	Erik Ahola	Tampereen Pyrintö		
9	401	Joel Blomqvist	IF Fyren		
10	776	Oskari Matila	Kuortaneen Kunto		
11	1058	Aatu Kangasniemi	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	1111	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
13	1516	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto		
14	243	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1375	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
16	1117	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
17	1208	Lauri Weckström	Porin Yleisurheilu		
18	276	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
19	1417	Jami Pesonen	Tampereen Pyrintö		
20	1223	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko		
21	594	Lauri Kurkela	Kaarinan Ura		
22	52	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
23	25	Mikael Böckerman	Esbo IF		

P13 Kiekko

Erä 1
1	676	Santeri Hanhikoski	Kaustisen Pohjan-Veikot		
2	709	Kasperi Hiidenniemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	592	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura		
4	39	Pekka Peltola	Esbo IF		
5	401	Joel Blomqvist	IF Fyren		
6	276	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1204	Veeti Tolmunen	Porin Yleisurheilu		
8	1587	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
9	343	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
10	1223	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko		
11	28	William Forstén	Esbo IF		
12	1175	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu		
13	558	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	594	Lauri Kurkela	Kaarinan Ura		
15	1212	Puhakka Jesse	Pyhäselän Urheilijat		
16	1294	Mico Lampinen	Someron Esa		
17	1516	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto		
18	428	Valter Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
19	25	Mikael Böckerman	Esbo IF		
20	1058	Aatu Kangasniemi	Nurmijärven Yleisurheilu		

P13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Tampereen Pyrintö 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Vantaan Salamat 1		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
7	0	Kuivasjärven Aura 1		
8	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
10	0	Esbo IF 1		
11	0	Espoon Tapiot 1		
12	0	Gamlakarleby IF 1		
13	0	Porin Yleisurheilu 1		
14	0	Oulun Pyrintö 1		
15	0	Liperi/Pyhäselkä/Outokumpu 1		

P13 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Vantaan Salamat 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 1		
4	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
5	0	Espoon Tapiot 1		
6	0	Esbo IF 1		
7	0	Oulun Pyrintö 1		
8	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
9	0	Kuivasjärven Aura 1		
10	0	Espoon Tapiot 2		

P14 60 m

Erä 1
1	1728	Elias Sireni	Ylöjärven Urheilijat		
2	90	Eerik Nyyssönen	Espoon Tapiot		
3	1460	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
4	730	Kalle Hirvi	Kirkkonummen Urheilijat		
5	153	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
6	1603	Elias Salminiitty	Vantaan Salamat		
7	222	Lauri Hirsto	Helsingin Kisa-Veikot		
8	872	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
1	1606	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
2	161	Eike Behrens	Hamburger SV		
3	1437	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
4	159	Quito Becker	Hamburger SV		
5	455	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
6	140	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
7	522	Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi		
8	660	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		

Erä 3
1	1279	Veeti Pihlaja	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	77	Waltteri Koenkytö	Espoon Tapiot		
3	1329	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
4	320	Juho Lautaoja	Humppilan Veikot		
5	395	Kevin Paulin	IF Femman		
6	1694	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
7	648	Anton Hagel	Karhulan Katajaiset		
8	155	Matias Åberg	Gamlakarleby IF		

Erä 4
1	450	Teemu Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
2	17	Elliot Schmidt	Borgå Akilles		
3	1724	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
4	1451	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
5	873	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	121	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
7	1575	Tuomas Ahokas	Vantaan Salamat		
8	146	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		

Erä 5
1	1268	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		
2	154	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
3	289	Jim Willberg	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1091	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
5	998	Eetu Rantala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	1627	Roy Nukala	Vasa IS		
7	1340	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
8	229	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 6
1	269	Jaakko Siltala	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1191	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
3	396	Anton Sabel	IF Femman		
4	1245	Juuso Tuominen	Riihimäen Kisko		
5	1184	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
6	1013	Oskari Salmelainen	Maskun Kataja		
7	674	Taavi Lauttamus	Kauhavan Wisa		
8	167	Julian Krätzmann	Hamburger SV		

Erä 7
2	550	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	786	Akseli Helminen	Lahden Ahkera		
4	759	Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
5	34	Rado Lindberg	Esbo IF		
6	1371	Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
7	1473	Ville Väyrynen	Tampereen Pyrintö		
8	418	Oliver Öhman	IF Raseborg		

P14 300 m

Erä 1
3	653	Miro Naski	Karhulan Katajaiset		
4	153	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
5	229	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
6	544	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1078	Tuomas Toivonen	Orimattilan Jymy		
8	1606	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		

Erä 2
3	771	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
4	77	Waltteri Koenkytö	Espoon Tapiot		
5	155	Matias Åberg	Gamlakarleby IF		
6	395	Kevin Paulin	IF Femman		
7	820	Jerry Savolainen	Lahden Ahkera		
8	1437	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
3	857	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	121	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
5	140	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
6	396	Anton Sabel	IF Femman		
7	683	Aapo Ikola	Kenttäurheilijat -58		
8	1279	Veeti Pihlaja	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 4
3	213	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	34	Rado Lindberg	Esbo IF		
5	154	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
6	222	Lauri Hirsto	Helsingin Kisa-Veikot		
7	648	Anton Hagel	Karhulan Katajaiset		
8	1184	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		

Erä 5
3	159	Quito Becker	Hamburger SV		
4	3	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		
5	146	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
6	289	Jim Willberg	Helsingin Kisa-Veikot		
7	564	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1116	Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö		

Erä 6
3	998	Eetu Rantala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	1452	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
5	1724	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
6	1465	Konsta Uuttera	Tampereen Pyrintö		
7	674	Taavi Lauttamus	Kauhavan Wisa		
8	269	Jaakko Siltala	Helsingin Kisa-Veikot		

P14 800 m

Erä 1
1	1184	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
2	1066	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
3	1078	Tuomas Toivonen	Orimattilan Jymy		
4	940	Mikael Viitanen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	1091	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
6	1020	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot		
7	146	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
8	153	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
9	544	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	857	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
11	3	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		
12	683	Aapo Ikola	Kenttäurheilijat -58		
13	140	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
14	154	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
15	213	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1329	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
17	161	Eike Behrens	Hamburger SV		
18	159	Quito Becker	Hamburger SV		
19	289	Jim Willberg	Helsingin Kisa-Veikot		
20	269	Jaakko Siltala	Helsingin Kisa-Veikot		
21	395	Kevin Paulin	IF Femman		
22	653	Miro Naski	Karhulan Katajaiset		

P14 60 m aj

Erä 1
2	940	Mikael Viitanen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	713	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	564	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	660	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		
6	765	Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
7	1340	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	161	Eike Behrens	Hamburger SV		
3	659	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		
4	929	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	17	Elliot Schmidt	Borgå Akilles		
6	167	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
7	414	Rasmus Tenkanen	IF Raseborg		

Erä 3
1	1338	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
2	34	Rado Lindberg	Esbo IF		
3	873	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	872	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1437	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
6	1694	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
7	1268	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		
8	550	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P14 300 m aj

Erä 1
3	1694	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
4	1606	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
5	713	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	100	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
7	1437	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
8	873	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P14 Korkeus

Erä 1
1	929	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	1219	Roope Turunen	Pyhäselän Urheilijat		
3	1642	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		
4	660	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		
5	713	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1694	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
7	1338	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
8	1245	Juuso Tuominen	Riihimäen Kisko		
9	167	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
10	1340	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		

P14 Seiväs

Erä 1
1	1329	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
2	610	Eero Sallinen	Kangasalan Kisa		
3	1375	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
4	1262	Petteri Tuomaala	Saloisten Salama		
5	324	Olavi Halonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	650	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
7	1627	Roy Nukala	Vasa IS		
8	1091	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
9	659	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		
10	932	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

P14 Pituus

Erä 1
1	1340	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
2	872	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1091	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
4	1329	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
5	409	Simon Björklöf	IF Raseborg		
6	229	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	121	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
8	77	Waltteri Koenkytö	Espoon Tapiot		
9	1338	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
10	1371	Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
11	550	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	759	Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
13	1452	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
14	1451	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
15	1465	Konsta Uuttera	Tampereen Pyrintö		
16	1116	Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö		
17	159	Quito Becker	Hamburger SV		
18	289	Jim Willberg	Helsingin Kisa-Veikot		
19	1642	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		
20	414	Rasmus Tenkanen	IF Raseborg		
21	648	Anton Hagel	Karhulan Katajaiset		
22	1072	Jim Herlevi	Orimattilan Jymy		
23	1460	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
24	564	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
25	765	Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
26	1279	Veeti Pihlaja	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
27	1078	Tuomas Toivonen	Orimattilan Jymy		
28	1606	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
29	213	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
30	1268	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		
31	1575	Tuomas Ahokas	Vantaan Salamat		
32	929	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
33	90	Eerik Nyyssönen	Espoon Tapiot		
34	1627	Roy Nukala	Vasa IS		

P14 Kolmiloikka

Erä 1
2	1596	Eeli Mäkelä	Vantaan Salamat		
3	713	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	414	Rasmus Tenkanen	IF Raseborg		
5	765	Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
6	229	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	547	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1338	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
9	1566	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
10	34	Rado Lindberg	Esbo IF		
11	1191	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
12	610	Eero Sallinen	Kangasalan Kisa		
13	1375	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
14	975	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
15	550	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1116	Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö		
17	564	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1419	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		

P14 Kuula

Erä 1
1	1671	Saku Rönkkö	Vihdin Viesti		
2	1460	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
3	1473	Ville Väyrynen	Tampereen Pyrintö		
4	167	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
5	812	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		
6	455	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
7	472	Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		
8	1300	Paavo Puro	Suolahden Urho		
9	161	Eike Behrens	Hamburger SV		
10	573	Lassi Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	1724	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
12	929	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
13	730	Kalle Hirvi	Kirkkonummen Urheilijat		
14	1285	Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus		
15	319	Antti Jokela	Humppilan Veikot		
16	409	Simon Björklöf	IF Raseborg		
17	786	Akseli Helminen	Lahden Ahkera		
18	1031	Petrus Jakonen	Nakkilan Vire		
19	1371	Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		

P14 Kiekko

Erä 1
1	409	Simon Björklöf	IF Raseborg		
2	1460	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
3	138	Niilo Virta	Forssan Salama		
4	1285	Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus		
5	573	Lassi Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	812	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		
7	1451	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		

P14 Keihäs

Erä 1
1	508	Eeli Kinnunen	Joensuun Kataja		
2	668	Otto Hämäläinen	Karstulan Kiva		
3	1465	Konsta Uuttera	Tampereen Pyrintö		
4	778	Niko Mäki-Mustapää	Kuortaneen Kunto		
5	1372	Paavo Lahti	Tampereen Pyrintö		
6	2	Henri Pitkäkangas	Alajärven Ankkurit		
7	1191	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
8	1175	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu		
9	207	Miika Tuusjärvi	Helsingfors IFK		
10	1220	Otto Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
11	1724	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
12	1726	Roni Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
13	1671	Saku Rönkkö	Vihdin Viesti		
14	1603	Elias Salminiitty	Vantaan Salamat		
15	1204	Veeti Tolmunen	Porin Yleisurheilu		
16	1163	Timo Hemmilä	Porin Yleisurheilu		

P15 60 m

Erä 1
2	427	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
3	126	Joel-Oscar Kammarmäki	Forssan Salama		
4	600	Simo Piirainen	Kaipolan Vire		
5	853	Miki Likander	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1693	Henri Korhonen	Viipurin Urheilijat		
7	555	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	8	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		

Erä 2
2	394	Benjamin Olli	IF Femman		
3	875	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		
4	617	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
5	15	Jami Leppäkoski	Borgå Akilles		
6	824	Atte Tuominen	Lahden Ahkera		
7	244	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
8	865	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 3
1	1626	Ive Ntumba	Vasa IS		
2	1471	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
3	175	Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat		
4	480	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
5	411	Oliver Heikkinen	IF Raseborg		
6	951	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
7	1173	Juho Kivistö	Porin Yleisurheilu		
8	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 4
1	430	Daniel Wickström	IF Sibbo-Vargarna		
2	799	Anton Mustonen	Lahden Ahkera		
3	85	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
4	1206	Niklas Viikisalo	Porin Yleisurheilu		
5	256	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
6	459	Venni Olshin	Ikaalisten Urheilijat		
7	552	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	506	Topi Kela	Joensuun Kataja		

Erä 5
1	1692	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
2	240	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1592	Panu Leinonen	Vantaan Salamat		
4	1354	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
5	460	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
6	162	Frederik Denis	Hamburger SV		
7	1016	Miko Tähkänen	Merikarvian Into		
8	18	Emil Stade	Borgå Akilles		

Erä 6
2	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1699	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
4	888	Sel Dway	Larsmo IF		
5	261	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		
6	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
7	795	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera		
8	1695	Olli Laitinen	Viipurin Urheilijat		

Erä 7
1	1681	Vertti Etelämäki	Viipurin Urheilijat		
2	1685	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
3	1686	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
4	1553	Ville Lehtinen	Vaasan Vasama		
5	958	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet		
6	164	Robin Heine	Hamburger SV		
7	935	Joel Sillanpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	1723	Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat		

P15 300 m

Erä 1
4	1005	Oiva Ylä-Jarkko	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	706	Kalle Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1695	Olli Laitinen	Viipurin Urheilijat		
7	971	Pietari Sippola	Liperin Taimi		
8	1681	Vertti Etelämäki	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
4	315	Joose Pasanen	Helsingin Tarmo		
5	169	Tom Kühnel	Hamburger SV		
6	240	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1512	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto		
8	126	Joel-Oscar Kammarmäki	Forssan Salama		

Erä 3
4	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1457	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
6	1358	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
7	1592	Panu Leinonen	Vantaan Salamat		
8	1162	Sami Heino	Porin Yleisurheilu		

Erä 4
3	800	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera		
4	1093	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
5	555	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1699	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
7	1686	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
8	1471	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
3	460	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
4	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
5	1684	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat		
6	1354	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
7	552	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	18	Emil Stade	Borgå Akilles		

Erä 6
3	1626	Ive Ntumba	Vasa IS		
4	1685	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
5	1248	Roberts Aleksis Glazers	SC Ašais, LAT		
6	1416	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
7	285	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
8	394	Benjamin Olli	IF Femman		

Erä 7
3	1206	Niklas Viikisalo	Porin Yleisurheilu		
4	8	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
5	1692	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
6	814	Roni Rämä	Lahden Ahkera		
7	1337	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
8	506	Topi Kela	Joensuun Kataja		

P15 800 m

Erä 1
1	854	Martti Majuri	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	510	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja		
3	1316	Veeti Saarinen	Tammelan Ryske		
4	1162	Sami Heino	Porin Yleisurheilu		
5	1337	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
6	1354	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
7	971	Pietari Sippola	Liperin Taimi		
8	814	Roni Rämä	Lahden Ahkera		
9	1692	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
10	10	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat		
11	1264	Aarni Eijs	Salon Vilpas		
12	1248	Roberts Aleksis Glazers	SC Ašais, LAT		
13	16	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		
14	597	Lauri Valli	Kaarinan Ura		
15	552	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1512	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto		
17	1093	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
18	1005	Oiva Ylä-Jarkko	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
19	527	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	15	Jami Leppäkoski	Borgå Akilles		
21	706	Kalle Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
22	795	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera		
23	158	Pietari Jussinmäki	Halsuan Toivo		
24	169	Tom Kühnel	Hamburger SV		
25	689	Emil Jacobsson	Keravan Urheilijat		

P15 60 m aj

Erä 1
2	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	162	Frederik Denis	Hamburger SV		
4	723	Otso Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	261	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1325	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
7	386	William Westerlund	IF Drott		

Erä 2
2	617	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
3	164	Robin Heine	Hamburger SV		
4	724	Sampo Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1337	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
6	256	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1416	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
8	1684	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat		

Erä 3
1	244	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
2	285	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
3	8	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
4	865	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	875	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		
6	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
7	1632	Väinö Vähä-Kouvola	Vehmaan Kiisto		
8	554	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P15 300 m aj

Erä 1
4	1325	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
5	554	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
7	1187	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
8	1695	Olli Laitinen	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
4	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1686	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
6	1685	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
7	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1548	Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		

Erä 3
4	1699	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
5	1471	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
6	1337	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
7	254	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
3	1416	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
4	724	Sampo Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	865	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	8	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
7	285	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1684	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat		

P15 Korkeus

Erä 1
1	1358	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
2	1624	Max Myntti	Vasa IS		
3	1162	Sami Heino	Porin Yleisurheilu		
4	1684	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat		
5	1325	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
6	386	William Westerlund	IF Drott		
7	554	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	742	Jere Nyström	Korjan Ponsi		
9	602	Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire		
10	1016	Miko Tähkänen	Merikarvian Into		
11	162	Frederik Denis	Hamburger SV		
12	627	Elias Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
13	1079	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		
14	1308	Samu Kauppi	Tammelan Ryske		
15	824	Atte Tuominen	Lahden Ahkera		
16	652	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		

P15 Seiväs

Erä 1
1	1325	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
2	831	Akseli Hyytiä	Laitilan Jyske		
3	723	Otso Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	708	Miro Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	254	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1632	Väinö Vähä-Kouvola	Vehmaan Kiisto		
7	137	Verneri Vesala	Forssan Salama		
8	607	Otto Hiivola	Kalannin Vankka		
9	1358	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
10	933	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
11	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	1383	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
13	800	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera		
14	1187	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		

P15 Pituus

Erä 1
1	1471	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
2	18	Emil Stade	Borgå Akilles		
3	617	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
4	1162	Sami Heino	Porin Yleisurheilu		
5	1206	Niklas Viikisalo	Porin Yleisurheilu		
6	386	William Westerlund	IF Drott		
7	466	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat		
8	460	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
9	951	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
10	1187	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
11	162	Frederik Denis	Hamburger SV		
12	1681	Vertti Etelämäki	Viipurin Urheilijat		
13	1457	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
14	164	Robin Heine	Hamburger SV		
15	411	Oliver Heikkinen	IF Raseborg		
16	1416	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
17	85	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
18	394	Benjamin Olli	IF Femman		
19	427	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
20	1383	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
22	244	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
23	177	Miska Johansson	Heinolan Isku		
24	480	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
25	240	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
26	1685	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
27	958	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet		
28	1699	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		

P15 Kolmiloikka

Erä 1
1	875	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		
2	466	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat		
3	85	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
4	254	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		
5	427	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
6	1681	Vertti Etelämäki	Viipurin Urheilijat		
7	824	Atte Tuominen	Lahden Ahkera		
8	285	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
9	256	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
10	386	William Westerlund	IF Drott		
11	480	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
12	175	Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat		
13	460	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
14	1187	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
15	430	Daniel Wickström	IF Sibbo-Vargarna		
16	1548	Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		
17	958	Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet		
18	1457	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
19	240	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
20	1553	Ville Lehtinen	Vaasan Vasama		

P15 Kuula

Erä 1
1	177	Miska Johansson	Heinolan Isku		
2	1321	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		
3	602	Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire		
4	627	Elias Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	600	Simo Piirainen	Kaipolan Vire		
6	913	Henrik Lehtinen	Lauttakylän Luja		
7	1056	Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	1293	Max Lampinen	Someron Esa		
9	652	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		
10	1310	Jani Laakso	Tammelan Ryske		
11	1434	Topi Rönni	Tampereen Pyrintö		
12	1016	Miko Tähkänen	Merikarvian Into		

P15 Kiekko

Erä 1
1	1056	Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	1358	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
3	675	Oskari Hanhikoski	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	1310	Jani Laakso	Tammelan Ryske		
5	652	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		
6	1434	Topi Rönni	Tampereen Pyrintö		
7	137	Verneri Vesala	Forssan Salama		
8	1457	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
9	1443	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
10	638	Elias Sairio	Kankaanpään Seudun Leisku		
11	1293	Max Lampinen	Someron Esa		
12	933	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
13	1238	Anselmi Koskela	Riihimäen Kisko		
14	637	Kosti Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		
15	177	Miska Johansson	Heinolan Isku		

P15 Keihäs

Erä 1
1	933	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	1282	Ville Kujala	Siilinjärven Ponnistus		
3	1139	Mika Niskala	Pohjan Koitto		
4	1016	Miko Tähkänen	Merikarvian Into		
5	951	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
6	607	Otto Hiivola	Kalannin Vankka		
7	1308	Samu Kauppi	Tammelan Ryske		

P15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Vantaan Salamat 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Viipurin Urheilijat 1		
5	0	Gamlakarleby IF 1		
6	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
7	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Espoon Tapiot 1		
10	0	Tampereen Pyrintö 1		
11	0	Tampereen Pyrintö 2		
12	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
13	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
14	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
15	0	Porin Yleisurheilu 1		
16	0	Viipurin Urheilijat 2		
17	0	IF Femman 1		

P15 4 x 80 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 3		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
4	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Espoon Tapiot 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 2		
8	0	Tampereen Pyrintö 1		

T10 60 m

Erä 1
2	1712	Matilda Tuovinen	Viipurin Urheilijat		
3	997	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	1398	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		
5	524	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	296	Zoe Giovanzana	Helsingin Tarmo		
7	1183	Iina Mansikka	Porin Yleisurheilu		
8	1166	Olivia Jaakonsaari	Porin Yleisurheilu		

Erä 2
2	936	Jeni Suhonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	735	Maija Wallenius	Kiukaisten Kisailijat		
4	225	Elle Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	848	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	316	Léa Pulkkinen	Helsingin Tarmo		
7	952	Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
8	1557	Vilma Karhu	Valkealan Kajo		

Erä 3
2	1542	Fanni Harju	Ulvila Sport Team		
3	241	Matilda Krause	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1274	Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	247	Luna Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
6	143	Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
7	746	Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
8	1586	Minttu Kanerva	Vantaan Salamat		

Erä 4
2	1165	Venla-Maria Ihamäki	Porin Yleisurheilu		
3	560	Enni Mustaparta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	686	Matilda Suokas	Kenttäurheilijat -58		
5	632	Veera Niemi	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	141	Sanni Finnilä	Gamlakarleby IF		
7	664	Ada Niemeläinen	Karhulan Urheilijat		
8	1629	Clara Åbrandt	Vasa IS		

Erä 5
2	220	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1499	Milja Välläri	Toijalan Vauhti		
4	1334	Sofia Feodoroff	Tampereen Pyrintö		
5	1647	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
6	150	Elin Lillhonga	Gamlakarleby IF		
7	439	Julia Strandvall	IF Åsarna		
8	1688	Annina Jokinen	Viipurin Urheilijat		

Erä 6
2	1568	Essi Kinnanen	Vammalan seudun Voima		
3	248	Siiri Lehti	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1376	Maisa Lammintausta	Tampereen Pyrintö		
5	1436	Minttu Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
6	1373	Liina Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	904	Milja Sundelin	Larsmo IF		
8	1555	Laura Jyrkiäinen	Valkealan Kajo		

Erä 7
2	346	Nelli Karevaara	Hämeenlinnan Tarmo		
3	258	Petra Pennanen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1388	Elsa Lindroos	Tampereen Pyrintö		
5	1651	Erika Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
6	335	Miisa Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	413	Alicia Palomäki	IF Raseborg		

Erä 8
2	1357	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		
3	1634	Fiona Giraut	Vehmaisten Urheilijat		
4	224	Mette Honkala	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1428	Moonika Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
6	1104	Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
7	1084	Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
8	1489	Milla Sannamo	Toijalan Vauhti		

Erä 9
2	551	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	252	Tuuli Muhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1233	Kaisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
5	1042	Eevi Antila	Nokian Urheilijat		
6	1121	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
7	903	Amelina Strömberg	Larsmo IF		
8	1559	Jonna Kolari	Valkealan Kajo		

Erä 10
2	1707	Sara Söderman	Viipurin Urheilijat		
3	378	Carla Björkgren	IF Drott		
4	1487	Natalia Osowska	Toijalan Vauhti		
5	1353	Pihla Juutilainen	Tampereen Pyrintö		
6	1088	Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
7	896	Olivia Härtull	Larsmo IF		
8	1600	Viivi Paju	Vantaan Salamat		

Erä 11
2	441	Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
3	114	Isabella Tuulari	Espoon Tapiot		
4	784	Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera		
5	1344	Iida Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
6	280	Emma Valkila	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1181	Venla Loikas	Porin Yleisurheilu		
8	1215	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		

T10 1000 m

Erä 1
1	1215	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		
2	1376	Maisa Lammintausta	Tampereen Pyrintö		
3	1600	Viivi Paju	Vantaan Salamat		
4	1647	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
5	1193	Lotta Peltomäki	Porin Yleisurheilu		
6	1194	Matleena Peltomäki	Porin Yleisurheilu		
7	904	Milja Sundelin	Larsmo IF		
8	462	Oona Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
9	439	Julia Strandvall	IF Åsarna		
10	316	Léa Pulkkinen	Helsingin Tarmo		
11	248	Siiri Lehti	Helsingin Kisa-Veikot		
12	62	Sari Haukilehto	Espoon Tapiot		
13	1121	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
14	225	Elle Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	247	Luna Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1104	Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
17	603	Iida Tamminen	Kaipolan Vire		
18	1428	Moonika Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
19	735	Maija Wallenius	Kiukaisten Kisailijat		

Erä 2
1	258	Petra Pennanen	Helsingin Kisa-Veikot		
2	402	Ellinor Forsman	IF Nykarlebynejden		
3	1049	Iina Poussu	Noormarkun Nopsa		
4	830	Sara Honkakangas	Laitilan Jyske		
5	560	Enni Mustaparta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	253	Fianna Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1514	Paola Kero	Turun Urheiluliitto		
8	687	Saara Torro	Kenttäurheilijat -58		
9	224	Mette Honkala	Helsingin Kisa-Veikot		
10	352	Venla Mennala	Hämeenlinnan Tarmo		
11	413	Alicia Palomäki	IF Raseborg		
12	505	Noora Hukka	Joensuun Kataja		
13	521	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat		
14	784	Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera		
15	952	Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
16	1170	Iina Kause	Porin Yleisurheilu		
17	1559	Jonna Kolari	Valkealan Kajo		
18	1567	Sara Karimäki	Vammalan seudun Voima		

T10 60 m aj

Erä 1
4	413	Alicia Palomäki	IF Raseborg		
5	441	Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
6	1033	Venla Murto	Nakkilan Vire		
7	1181	Venla Loikas	Porin Yleisurheilu		
8	1568	Essi Kinnanen	Vammalan seudun Voima		

Erä 2
3	1034	Elea Nieminen	Nakkilan Vire		
4	338	Janina Vuorenmaa	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	714	Enni Kenealy-Wirta	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1194	Matleena Peltomäki	Porin Yleisurheilu		
7	1569	Henriikka Kinnanen	Vammalan seudun Voima		
8	1600	Viivi Paju	Vantaan Salamat		

Erä 3
3	62	Sari Haukilehto	Espoon Tapiot		
4	603	Iida Tamminen	Kaipolan Vire		
5	952	Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
6	1104	Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
7	1550	Fanni Paija	Urjalan Urheilijat		
8	1647	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 4
3	903	Amelina Strömberg	Larsmo IF		
4	551	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	896	Olivia Härtull	Larsmo IF		
6	848	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1274	Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	1586	Minttu Kanerva	Vantaan Salamat		

Erä 5
3	735	Maija Wallenius	Kiukaisten Kisailijat		
4	225	Elle Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1373	Liina Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
6	296	Zoe Giovanzana	Helsingin Tarmo		
7	1160	Kiira Broman	Porin Yleisurheilu		
8	1542	Fanni Harju	Ulvila Sport Team		

Erä 6
3	1487	Natalia Osowska	Toijalan Vauhti		
4	997	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	252	Tuuli Muhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1038	Helmi Äärelä	Nakkilan Vire		
7	1499	Milja Välläri	Toijalan Vauhti		
8	1634	Fiona Giraut	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 7
3	258	Petra Pennanen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1707	Sara Söderman	Viipurin Urheilijat		
5	1049	Iina Poussu	Noormarkun Nopsa		
6	378	Carla Björkgren	IF Drott		
7	688	Usva Torro	Kenttäurheilijat -58		
8	1436	Minttu Saarilahti	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
3	346	Nelli Karevaara	Hämeenlinnan Tarmo		
4	241	Matilda Krause	Helsingin Kisa-Veikot		
5	830	Sara Honkakangas	Laitilan Jyske		
6	991	Meea Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1712	Matilda Tuovinen	Viipurin Urheilijat		
8	1398	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		

T10 Pituus

Erä 1
1	378	Carla Björkgren	IF Drott		
2	1160	Kiira Broman	Porin Yleisurheilu		
3	141	Sanni Finnilä	Gamlakarleby IF		
4	296	Zoe Giovanzana	Helsingin Tarmo		
5	1084	Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
6	225	Elle Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	848	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1166	Olivia Jaakonsaari	Porin Yleisurheilu		
9	1274	Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
10	1353	Pihla Juutilainen	Tampereen Pyrintö		
11	1586	Minttu Kanerva	Vantaan Salamat		
12	1557	Vilma Karhu	Valkealan Kajo		
13	1088	Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
14	241	Matilda Krause	Helsingin Kisa-Veikot		
15	519	Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		
16	1373	Liina Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
17	1376	Maisa Lammintausta	Tampereen Pyrintö		
18	247	Luna Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
19	150	Elin Lillhonga	Gamlakarleby IF		
20	664	Ada Niemeläinen	Karhulan Urheilijat		
20	1388	Elsa Lindroos	Tampereen Pyrintö		
21	1104	Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
22	801	Enni Notkonen	Lahden Ahkera		
23	997	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
24	1600	Viivi Paju	Vantaan Salamat		
25	1193	Lotta Peltomäki	Porin Yleisurheilu		
26	316	Léa Pulkkinen	Helsingin Tarmo		
27	1428	Moonika Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
28	999	Anni-Sofia Rinne	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
29	1651	Erika Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
30	439	Julia Strandvall	IF Åsarna		
31	903	Amelina Strömberg	Larsmo IF		
32	904	Milja Sundelin	Larsmo IF		
33	687	Saara Torro	Kenttäurheilijat -58		
34	280	Emma Valkila	Helsingin Kisa-Veikot		
35	441	Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
36	335	Miisa Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
37	338	Janina Vuorenmaa	Hyvinkään seudun Urheilijat		
38	1121	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
39	1629	Clara Åbrandt	Vasa IS		

Erä 2
1	1334	Sofia Feodoroff	Tampereen Pyrintö		
2	143	Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
3	1634	Fiona Giraut	Vehmaisten Urheilijat		
4	1542	Fanni Harju	Ulvila Sport Team		
5	784	Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera		
6	220	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	896	Olivia Härtull	Larsmo IF		
8	1165	Venla-Maria Ihamäki	Porin Yleisurheilu		
9	1555	Laura Jyrkiäinen	Valkealan Kajo		
10	346	Nelli Karevaara	Hämeenlinnan Tarmo		
11	1170	Iina Kause	Porin Yleisurheilu		
12	714	Enni Kenealy-Wirta	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
13	991	Meea Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
14	551	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	248	Siiri Lehti	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1181	Venla Loikas	Porin Yleisurheilu		
17	1183	Iina Mansikka	Porin Yleisurheilu		
18	1398	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		
19	252	Tuuli Muhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
20	1033	Venla Murto	Nakkilan Vire		
21	560	Enni Mustaparta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
22	253	Fianna Myllyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
23	632	Veera Niemi	Kankaanpään Seudun Leisku		
24	1034	Elea Nieminen	Nakkilan Vire		
25	1487	Natalia Osowska	Toijalan Vauhti		
26	413	Alicia Palomäki	IF Raseborg		
27	1194	Matleena Peltomäki	Porin Yleisurheilu		
28	258	Petra Pennanen	Helsingin Kisa-Veikot		
29	1049	Iina Poussu	Noormarkun Nopsa		
30	1647	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
31	262	Hilla Purunen	Helsingin Kisa-Veikot		
32	1436	Minttu Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
33	936	Jeni Suhonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
34	1490	Julia Suolaniemi	Toijalan Vauhti		
35	1707	Sara Söderman	Viipurin Urheilijat		
36	603	Iida Tamminen	Kaipolan Vire		
37	521	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat		
38	1712	Matilda Tuovinen	Viipurin Urheilijat		
39	735	Maija Wallenius	Kiukaisten Kisailijat		
40	1499	Milja Välläri	Toijalan Vauhti		
41	1038	Helmi Äärelä	Nakkilan Vire		

T10 Kuula

Erä 1
1	247	Luna Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
2	982	Senja Kärhä	Loimaan Voima		
3	1189	Mila Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
4	1121	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
5	1170	Iina Kause	Porin Yleisurheilu		
6	143	Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
7	1038	Helmi Äärelä	Nakkilan Vire		
8	686	Matilda Suokas	Kenttäurheilijat -58		
9	524	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	1389	Veera Linna	Tampereen Pyrintö		
11	1045	Minja Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
12	830	Sara Honkakangas	Laitilan Jyske		
13	1017	Milja Tähkänen	Merikarvian Into		
14	1651	Erika Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
15	1344	Iida Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
16	296	Zoe Giovanzana	Helsingin Tarmo		
17	1088	Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
18	903	Amelina Strömberg	Larsmo IF		
19	1436	Minttu Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
20	114	Isabella Tuulari	Espoon Tapiot		
21	1484	Jade Hukka	Toijalan Vauhti		
22	593	Aada Jonckheer-Nurmi	Kaarinan Ura		
23	1559	Jonna Kolari	Valkealan Kajo		
24	280	Emma Valkila	Helsingin Kisa-Veikot		
25	997	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
26	896	Olivia Härtull	Larsmo IF		
27	551	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	1712	Matilda Tuovinen	Viipurin Urheilijat		
29	519	Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		
30	999	Anni-Sofia Rinne	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
31	848	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
32	636	Anna Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		
33	991	Meea Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
34	1555	Laura Jyrkiäinen	Valkealan Kajo		
35	1357	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		
36	1707	Sara Söderman	Viipurin Urheilijat		
37	1084	Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
38	1373	Liina Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
39	441	Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
40	1542	Fanni Harju	Ulvila Sport Team		
41	664	Ada Niemeläinen	Karhulan Urheilijat		
42	1489	Milla Sannamo	Toijalan Vauhti		

T10 Kiekko

Erä 1
1	524	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	1357	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		
3	280	Emma Valkila	Helsingin Kisa-Veikot		
4	830	Sara Honkakangas	Laitilan Jyske		
5	1045	Minja Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
6	1634	Fiona Giraut	Vehmaisten Urheilijat		
7	784	Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera		
8	1189	Mila Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
9	991	Meea Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
10	1398	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		
11	1389	Veera Linna	Tampereen Pyrintö		
12	686	Matilda Suokas	Kenttäurheilijat -58		
13	636	Anna Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		
14	1274	Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
15	316	Léa Pulkkinen	Helsingin Tarmo		
16	1038	Helmi Äärelä	Nakkilan Vire		
17	982	Senja Kärhä	Loimaan Voima		
18	114	Isabella Tuulari	Espoon Tapiot		

T11 60 m

Erä 1
2	938	Venla Vaittinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	446	Neea Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		
4	1343	Aino Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
5	1731	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
6	749	Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
7	1082	Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
8	444	Ellen Kock	IK Falken		

Erä 2
2	598	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		
3	215	Nella Eiroma	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1405	Mimmi Mäkinen	Tampereen Pyrintö		
5	1493	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
6	1205	Eerika Tuovinen	Porin Yleisurheilu		
7	1365	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
8	643	Aurora Sormunen	Kannuksen Ura		

Erä 3
2	1211	Iida Heino	Pyhtään Yritys		
3	582	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1105	Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
5	1453	Kristiina Tamski	Tampereen Pyrintö		
6	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1254	Meea Oikari	Saarijärven Pullistus		

Erä 4
2	1019	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
3	223	Ida Holmila	Helsingin Kisa-Veikot		
4	823	Piitu Tourunen	Lahden Ahkera		
5	221	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1648	Sani Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
7	734	Janni Majuri	Kiukaisten Kisailijat		

Erä 5
2	451	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
3	72	Camilla Junes	Espoon Tapiot		
4	1259	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
5	108	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
6	1414	Veera Paavola	Tampereen Pyrintö		
7	498	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana		
8	1276	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 6
2	925	Erin Lönnqvist	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	615	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
4	1176	Vilma Koski	Porin Yleisurheilu		
5	1469	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
6	1379	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
7	303	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
8	1556	Matilda Karhu	Valkealan Kajo		

Erä 7
2	1301	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
3	19	Erika Tallqvist	Borgå Akilles		
4	1666	Nea Hyrsylä	Vihdin Viesti		
5	619	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
6	1370	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
7	151	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
8	293	Aura Arvas	Helsingin Tarmo		

Erä 8
2	447	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
3	368	Unna Törmänen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	1665	Kiia Hyrsylä	Vihdin Viesti		
5	78	Livia Kytömaa	Espoon Tapiot		
6	732	Lotta Larjava	Kirkkonummen Urheilijat		
7	1327	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
8	1485	Wenica Ijäs	Toijalan Vauhti		

Erä 9
2	731	Hanna Kotakallio	Kirkkonummen Urheilijat		
3	24	Frida Blomfelt	Esbo IF		
4	496	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
5	494	Aila Leino	Janakkalan Jana		
6	362	Jarinja Saari	Hämeenlinnan Tarmo		
7	919	Siiri Aho	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	1528	Venla Ruohola	Turun Urheiluliitto		

Erä 10
2	266	Naima Sainio	Helsingin Kisa-Veikot		
3	813	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
4	9	Sini Takkunen	Alavieskan Viri		
5	747	Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
6	1360	Eevi Karhe	Tampereen Pyrintö		
7	308	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
8	672	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		

Erä 11
2	96	Olivia Rautiainen	Espoon Tapiot		
3	267	Veera Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
4	655	Anni Olli	Karhulan Katajaiset		
5	568	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	988	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	666	Emma Tervo	Karhulan Urheilijat		
8	1250	Stella Paltina	SC Ašais, LAT		

Erä 12
2	1391	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
3	1196	Rauha Rajainmäki	Porin Yleisurheilu		
4	1423	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
5	231	Leona Kaunisvuo	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1698	Mandi Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
7	217	Anna Hakola	Helsingin Kisa-Veikot		
8	291	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 13
2	54	Stella Andberg	Espoon Tapiot		
3	1540	Siiri Äänismaa	Turun Weikot Yleisurheilu		
4	774	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
5	1455	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		
6	1491	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		
7	1725	Pihla Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
8	1558	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		

Erä 14
2	1022	Anni Pakkanen	Mäntsälän Urheilijat		
3	1275	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	501	Maija Santanen	Janakkalan Jana		
5	870	Milja Vakkila	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1446	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
7	839	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	855	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 15
2	139	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
3	98	Elle Saari	Espoon Tapiot		
4	82	Lena Liimatainen	Espoon Tapiot		
5	1486	Venla Mattila	Toijalan Vauhti		
6	230	Elsa Kariluoma	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1326	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
8	1224	Kristina Kallur	RUS		

T11 1000 m

Erä 1
1	1493	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
2	1002	Armida Suomi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	108	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
4	501	Maija Santanen	Janakkalan Jana		
5	98	Elle Saari	Espoon Tapiot		
6	498	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana		
7	915	Eevi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
8	1698	Mandi Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
9	350	Saga Manderbacka	Hämeenlinnan Tarmo		
10	151	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
11	963	Else Lehmus	Liperin Taimi		
12	303	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
13	749	Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
14	747	Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
15	293	Aura Arvas	Helsingin Tarmo		
16	1082	Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
17	918	Aino Aalto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
18	347	Silja Kariniemi	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 2
1	24	Frida Blomfelt	Esbo IF		
2	215	Nella Eiroma	Helsingin Kisa-Veikot		
3	221	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	447	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
5	1224	Kristina Kallur	RUS		
6	444	Ellen Kock	IK Falken		
7	672	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
8	78	Livia Kytömaa	Espoon Tapiot		
9	1276	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
10	733	Saina Lavi	Kirkkonummen Urheilijat		
11	599	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire		
12	1250	Stella Paltina	SC Ašais, LAT		
13	568	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	1040	Iida Piispanen	Nastolan Naseva		
15	571	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1423	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
17	1455	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		
18	825	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
20	368	Unna Törmänen	Hämeenlinnan Tarmo		
21	774	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
22	406	Julia Åbro	IF Nykarlebynejden		

T11 60 m aj

Erä 1
3	925	Erin Lönnqvist	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	1581	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
5	368	Unna Törmänen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	731	Hanna Kotakallio	Kirkkonummen Urheilijat		
7	1105	Anni Niskala	Oulun Pyrintö		

Erä 2
3	151	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
4	523	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
5	1326	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
6	1082	Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
7	855	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 3
3	217	Anna Hakola	Helsingin Kisa-Veikot		
4	303	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
5	1379	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
6	1558	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		
7	96	Olivia Rautiainen	Espoon Tapiot		

Erä 4
4	839	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	308	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
6	490	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana		
7	312	Helmi Nieminen	Helsingin Tarmo		
8	139	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		

Erä 5
3	1663	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
4	291	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		
5	98	Elle Saari	Espoon Tapiot		
6	293	Aura Arvas	Helsingin Tarmo		
7	1327	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
8	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
3	267	Veera Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1423	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
5	1734	Sienna Hundeshagen	ÅIFK Friidrott		
6	108	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
7	823	Piitu Tourunen	Lahden Ahkera		
8	1275	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 7
3	813	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
4	615	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
5	825	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
6	54	Stella Andberg	Espoon Tapiot		
7	223	Ida Holmila	Helsingin Kisa-Veikot		
8	803	Olivia Ollikka	Lahden Ahkera		

Erä 8
3	819	Janni Savolainen	Lahden Ahkera		
4	1453	Kristiina Tamski	Tampereen Pyrintö		
5	1022	Anni Pakkanen	Mäntsälän Urheilijat		
6	215	Nella Eiroma	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1362	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
8	24	Frida Blomfelt	Esbo IF		

Erä 9
3	1301	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
4	231	Leona Kaunisvuo	Helsingin Kisa-Veikot		
5	266	Naima Sainio	Helsingin Kisa-Veikot		
6	938	Venla Vaittinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1391	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
8	598	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		

T11 Korkeus

Erä 1
1	571	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	568	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1360	Eevi Karhe	Tampereen Pyrintö		
4	599	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire		
5	688	Usva Torro	Kenttäurheilijat -58		
6	1558	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		
7	496	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
8	1731	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
9	446	Neea Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		
10	1343	Aino Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
11	731	Hanna Kotakallio	Kirkkonummen Urheilijat		
12	1455	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		
13	350	Saga Manderbacka	Hämeenlinnan Tarmo		
14	1379	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
15	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1365	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
17	303	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
18	1327	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
19	1581	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
20	335	Miisa Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
21	293	Aura Arvas	Helsingin Tarmo		
22	1648	Sani Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
1	1105	Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
2	1022	Anni Pakkanen	Mäntsälän Urheilijat		
3	1002	Armida Suomi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	988	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	267	Veera Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
6	82	Lena Liimatainen	Espoon Tapiot		
7	96	Olivia Rautiainen	Espoon Tapiot		
8	1019	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
9	1663	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
10	1453	Kristiina Tamski	Tampereen Pyrintö		
11	925	Erin Lönnqvist	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
12	836	Emma Latvala	Lappajärven Veikot		
13	732	Lotta Larjava	Kirkkonummen Urheilijat		
14	655	Anni Olli	Karhulan Katajaiset		
15	490	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana		
16	598	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		
17	1414	Veera Paavola	Tampereen Pyrintö		
18	938	Venla Vaittinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
19	803	Olivia Ollikka	Lahden Ahkera		
20	54	Stella Andberg	Espoon Tapiot		
21	819	Janni Savolainen	Lahden Ahkera		
22	266	Naima Sainio	Helsingin Kisa-Veikot		
23	1244	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		

T11 Pituus

Erä 1
1	839	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	1581	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
3	1379	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
4	1343	Aino Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
5	230	Elsa Kariluoma	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1475	Mira Lautala	Tampereen Urheilijat -38		
7	1648	Sani Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
8	1493	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
9	855	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	1326	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
11	1491	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		
12	217	Anna Hakola	Helsingin Kisa-Veikot		
13	362	Jarinja Saari	Hämeenlinnan Tarmo		
14	819	Janni Savolainen	Lahden Ahkera		
15	919	Siiri Aho	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
16	925	Erin Lönnqvist	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
17	1105	Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
18	1082	Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
19	1453	Kristiina Tamski	Tampereen Pyrintö		
20	1405	Mimmi Mäkinen	Tampereen Pyrintö		
21	1485	Wenica Ijäs	Toijalan Vauhti		

Erä 2
1	151	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
2	291	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		
3	747	Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
4	734	Janni Majuri	Kiukaisten Kisailijat		
5	1698	Mandi Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
6	1360	Eevi Karhe	Tampereen Pyrintö		
7	308	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
8	918	Aino Aalto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	108	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
10	78	Livia Kytömaa	Espoon Tapiot		
11	1731	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
12	1528	Venla Ruohola	Turun Urheiluliitto		
13	221	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
14	1370	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
15	1446	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
16	139	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
17	72	Camilla Junes	Espoon Tapiot		
18	498	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana		
19	1558	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		
20	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
21	82	Lena Liimatainen	Espoon Tapiot		
22	619	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		

Erä 3
1	1663	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
2	731	Hanna Kotakallio	Kirkkonummen Urheilijat		
3	231	Leona Kaunisvuo	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1414	Veera Paavola	Tampereen Pyrintö		
5	568	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	9	Sini Takkunen	Alavieskan Viri		
7	98	Elle Saari	Espoon Tapiot		
8	749	Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
9	732	Lotta Larjava	Kirkkonummen Urheilijat		
10	1455	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		
11	267	Veera Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
12	655	Anni Olli	Karhulan Katajaiset		
13	1469	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
14	870	Milja Vakkila	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	938	Venla Vaittinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
16	615	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
17	1196	Rauha Rajainmäki	Porin Yleisurheilu		
18	774	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
19	1556	Matilda Karhu	Valkealan Kajo		
20	223	Ida Holmila	Helsingin Kisa-Veikot		
21	501	Maija Santanen	Janakkalan Jana		
22	19	Erika Tallqvist	Borgå Akilles		
23	1211	Iida Heino	Pyhtään Yritys		
24	523	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
25	1205	Eerika Tuovinen	Porin Yleisurheilu		
26	446	Neea Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		

Erä 4
1	823	Piitu Tourunen	Lahden Ahkera		
2	1259	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
3	215	Nella Eiroma	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1540	Siiri Äänismaa	Turun Weikot Yleisurheilu		
5	447	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
6	1362	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
7	54	Stella Andberg	Espoon Tapiot		
8	24	Frida Blomfelt	Esbo IF		
9	672	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
10	96	Olivia Rautiainen	Espoon Tapiot		
11	451	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
12	266	Naima Sainio	Helsingin Kisa-Veikot		
13	1275	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
14	444	Ellen Kock	IK Falken		
15	1022	Anni Pakkanen	Mäntsälän Urheilijat		
16	598	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		
17	582	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1301	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
19	1019	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
20	1391	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		

T11 Kuula

Erä 1
1	1491	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		
2	1188	Kiia Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
3	308	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
4	1365	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
5	823	Piitu Tourunen	Lahden Ahkera		
6	1663	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
7	523	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
8	312	Helmi Nieminen	Helsingin Tarmo		
9	1322	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske		
10	72	Camilla Junes	Espoon Tapiot		
11	1446	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
12	1343	Aino Heikkilä	Tampereen Pyrintö		
13	498	Milja Rautiainen	Janakkalan Jana		
14	813	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
15	988	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
16	915	Eevi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
17	221	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
18	356	Rebekka Petro	Hämeenlinnan Tarmo		
19	1581	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
20	1469	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
21	666	Emma Tervo	Karhulan Urheilijat		
22	839	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
23	1019	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
24	291	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		
25	855	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
26	747	Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
27	1244	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		
28	732	Lotta Larjava	Kirkkonummen Urheilijat		
29	490	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana		
30	615	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
31	447	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
32	1276	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
33	1176	Vilma Koski	Porin Yleisurheilu		
34	1485	Wenica Ijäs	Toijalan Vauhti		
35	139	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
36	496	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
37	176	Kiira Johansson	Heinolan Isku		
38	1423	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
39	1370	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
40	489	Enna Hämäläinen	Janakkalan Jana		
41	230	Elsa Kariluoma	Helsingin Kisa-Veikot		
42	1362	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
43	733	Saina Lavi	Kirkkonummen Urheilijat		
44	1326	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		

T11 Kiekko

Erä 1
1	1446	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
2	1365	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
3	1276	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	523	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
5	1362	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
6	988	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	496	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
8	1327	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
9	1254	Meea Oikari	Saarijärven Pullistus		
10	176	Kiira Johansson	Heinolan Isku		
11	356	Rebekka Petro	Hämeenlinnan Tarmo		
12	1493	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
13	1370	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
14	813	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
15	1528	Venla Ruohola	Turun Urheiluliitto		
16	666	Emma Tervo	Karhulan Urheilijat		
17	1469	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
18	1188	Kiia Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
19	1491	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		

T11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Valkealan Kajo 1		
2	0	Viipurin Urheilijat 1		
3	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
4	0	Tampereen Pyrintö 3		
5	0	Tampereen Pyrintö 6		
6	0	Tampereen Pyrintö 5		
7	0	Tampereen Pyrintö 4		
8	0	Helsingin Tarmo 1		
9	0	Espoon Tapiot 1		
10	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
11	0	Gamlakarleby IF 1		
12	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
13	0	Janakkalan Jana 1		
14	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
15	0	Hämeenlinnan Tarmo 2		
16	0	Helsingin Kisa-Veikot 4		
17	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
18	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
19	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
20	0	Tampereen Pyrintö 2		
21	0	Lahden Ahkera 1		
22	0	Tampereen Pyrintö 1		
23	0	Oulun Pyrintö 1		
24	0	Porin Yleisurheilu 1		
25	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		

T11 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Valkealan Kajo 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 3		
3	0	Viipurin Urheilijat 1		
4	0	Tampereen Pyrintö 2		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Lahden Ahkera 1		
7	0	Helsingin Tarmo 1		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
10	0	Espoon Tapiot 1		
11	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
12	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
13	0	Tampereen Pyrintö 1		
14	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
15	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
16	0	Oulun Pyrintö 1		

T12 60 m

Erä 1
2	238	Ruusu Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
3	641	Jenny Ahoniemi	Kannuksen Ura		
4	232	Venla Keto	Helsingin Kisa-Veikot		
5	348	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
6	488	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana		
7	1361	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
8	93	Edit Palmén	Espoon Tapiot		

Erä 2
2	1570	Janita Kinnanen	Vammalan seudun Voima		
3	606	Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
4	351	Liisa Marttila	Hämeenlinnan Tarmo		
5	387	Carolina Åhman	IF Drott		
6	408	Erin Björklöf	IF Raseborg		
7	1533	Enni Virjonen	Turun Urheiluliitto		
8	644	Iisa Auranen	Karhulan Katajaiset		

Erä 3
1	986	Liisi Halén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
2	1200	Aada Salonen	Porin Yleisurheilu		
3	1226	Aada Kalliola	Raision Kuula		
4	191	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
5	973	Oona Tolvanen	Liperin Taimi		
6	1609	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
7	1440	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö		
8	32	Noelle Kollin	Esbo IF		

Erä 4
1	434	Angelina Laurén	IF Åsarna		
2	1447	Lotta Siukonen	Tampereen Pyrintö		
3	1339	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
4	306	Pinja Liski	Helsingin Tarmo		
5	1523	Judith Miranda	Turun Urheiluliitto		
6	152	Veronica Raikula	Gamlakarleby IF		
7	738	Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
8	805	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		

Erä 5
2	1349	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
3	326	Sissi Kaksonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	782	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		
5	841	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	993	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	745	Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
8	1502	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto		

Erä 6
1	996	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
2	1561	Elina Niinikangas	Valkealan Kajo		
3	436	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
4	1715	Sofia Keski-Nikkola	Vähänkyrön Viesti		
5	345	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1488	Lotta Sannamo	Toijalan Vauhti		
7	1083	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
8	1352	Eleonora Jokinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
2	31	Alva Kollin	Esbo IF		
3	556	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1185	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
5	939	Ainu Verho	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	58	Mia Flink	Espoon Tapiot		
7	1611	Henna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
8	905	Lina Svenlin	Larsmo IF		

Erä 8
1	930	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	265	Minni Ruska	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1406	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
5	775	Sara Viljala	Kuopion Reipas		
6	1214	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		
7	1136	Olivia Laine	Pohjan Koitto		
8	1563	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		

Erä 9
1	1442	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
2	969	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		
3	907	Meyah Thylin	Larsmo IF		
4	1424	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
5	511	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
6	1631	Tuva Nylund	Vasa idrottssällskap		
7	202	Venla Reunanen	Helsingfors IFK		
8	908	Tilde Thylin	Larsmo IF		

Erä 10
1	1403	Mila Mäentakanen	Tampereen Pyrintö		
2	755	Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
3	968	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
4	492	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
5	901	Matilda Snellman	Larsmo IF		
6	965	Elina Likhanova	Liperin Taimi		
7	1546	Leena Hakala	Urjalan Urheilijat		
8	1645	Inka Peltola	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 11
1	449	Eerica Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
2	910	Elle Kariniemi	Lauttakylän Luja		
3	752	Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
4	142	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
5	1041	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
6	79	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
7	1263	Saara Rahlan	Saloisten Salamat		
8	1560	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		

Erä 12
2	575	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1409	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
4	545	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1433	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
6	899	Mathilda Parkkinen	Larsmo IF		
7	128	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
8	1395	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		

Erä 13
2	852	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	365	Pihla Suikkanen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	278	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1057	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	341	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
7	887	Nellie Byggmästar	Larsmo IF		
8	1396	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		

Erä 14
2	827	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		
3	928	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	104	Kira Shilov	Espoon Tapiot		
5	696	Lumi Lehtinen	Keravan Urheilijat		
6	1028	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
7	889	Felicia Ena	Larsmo IF		
8	1050	Ronja Räsänen	Noormarkun Nopsa		

T12 1000 m

Erä 1
1	306	Pinja Liski	Helsingin Tarmo		
2	1631	Tuva Nylund	Vasa idrottssällskap		
3	1609	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
4	1549	Julia Jalo	Urjalan Urheilijat		
5	1667	Selina Kalliorinne	Vihdin Viesti		
6	1563	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		
7	1214	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		
8	1442	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
9	969	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		
10	529	Lumi Harjulehto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	1169	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
12	518	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		
13	696	Lumi Lehtinen	Keravan Urheilijat		
14	908	Tilde Thylin	Larsmo IF		
15	1253	Mianna Liimatainen	Saarijärven Pullistus		

Erä 2
1	1025	Neea Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
2	1161	Petra Broman	Porin Yleisurheilu		
3	901	Matilda Snellman	Larsmo IF		
4	1144	Mona Pitkänen	Pohjan Koitto		
5	1140	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
6	1021	Hanna Mustonen	Mäntsälän Urheilijat		
7	1004	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	93	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
9	383	Agnes Skytte	IF Drott		
10	1039	Emmi Piispanen	Nastolan Naseva		
11	1041	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
12	1502	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto		
13	728	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat		
14	927	Nella Mäkynen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
15	281	Taimi Vallinoja	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1361	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		

T12 60 m aj

Erä 1
2	238	Ruusu Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
3	408	Erin Björklöf	IF Raseborg		
4	910	Elle Kariniemi	Lauttakylän Luja		
5	993	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	1140	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
7	1263	Saara Rahlan	Saloisten Salamat		
8	1447	Lotta Siukonen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	306	Pinja Liski	Helsingin Tarmo		
2	383	Agnes Skytte	IF Drott		
3	889	Felicia Ena	Larsmo IF		
4	996	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	1057	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	1214	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		
7	1440	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö		
8	1722	Ada Kärkelä	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 3
1	1409	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
2	341	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
3	449	Eerica Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
4	1004	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	986	Liisi Halén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	1135	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
7	1396	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
8	1563	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		

Erä 4
1	302	Tuulia Kiuru	Helsingin Tarmo		
2	1549	Julia Jalo	Urjalan Urheilijat		
3	968	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
4	1502	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto		
5	1349	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
6	31	Alva Kollin	Esbo IF		
7	1406	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
8	575	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 5
1	93	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
2	265	Minni Ruska	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1523	Judith Miranda	Turun Urheiluliitto		
4	518	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		
5	1028	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
6	1083	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
7	1339	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
8	1551	Miina Paija	Urjalan Urheilijat		

Erä 6
1	1041	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
2	104	Kira Shilov	Espoon Tapiot		
3	58	Mia Flink	Espoon Tapiot		
4	79	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
5	1506	Juliana Hartikainen	Turun Urheiluliitto		
6	852	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	545	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1395	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
1	928	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	1424	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
3	191	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
4	345	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
5	1361	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
6	278	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	930	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	130	Vanessa Salminen	Forssan Salama		

T12 Korkeus

Erä 1
1	1502	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto		
2	1433	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
3	1339	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
4	1214	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		
5	1140	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
6	1071	Minni Tuppura	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	908	Tilde Thylin	Larsmo IF		
8	841	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	738	Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
10	387	Carolina Åhman	IF Drott		
11	265	Minni Ruska	Helsingin Kisa-Veikot		
12	142	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
13	986	Liisi Halén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
14	974	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		
15	348	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
16	306	Pinja Liski	Helsingin Tarmo		
17	302	Tuulia Kiuru	Helsingin Tarmo		
18	79	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
19	1406	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
21	1506	Juliana Hartikainen	Turun Urheiluliitto		

Erä 2
1	1252	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
2	1136	Olivia Laine	Pohjan Koitto		
3	969	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		
4	424	Veronica Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
5	1317	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske		
6	408	Erin Björklöf	IF Raseborg		
7	1544	Emmi Vidqvist	Ulvila Sport Team		
8	1395	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		
9	1352	Eleonora Jokinen	Tampereen Pyrintö		
10	993	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
11	930	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
12	436	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
13	429	Elin Tillander	IF Sibbo-Vargarna		
14	278	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1021	Hanna Mustonen	Mäntsälän Urheilijat		
16	928	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
17	58	Mia Flink	Espoon Tapiot		
18	191	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
19	1396	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
20	1053	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa		
21	345	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		

T12 Pituus

Erä 1
1	908	Tilde Thylin	Larsmo IF		
2	696	Lumi Lehtinen	Keravan Urheilijat		
3	556	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	973	Oona Tolvanen	Liperin Taimi		
5	907	Meyah Thylin	Larsmo IF		
6	1352	Eleonora Jokinen	Tampereen Pyrintö		
7	1409	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
8	1406	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
9	529	Lumi Harjulehto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	1447	Lotta Siukonen	Tampereen Pyrintö		
11	348	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
12	974	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		
13	969	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		
14	752	Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
15	1349	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
16	238	Ruusu Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
17	142	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
18	721	Anni Veijalainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
19	905	Lina Svenlin	Larsmo IF		
20	488	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana		
21	1323	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		
22	1083	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		

Erä 2
1	1440	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö		
2	152	Veronica Raikula	Gamlakarleby IF		
3	755	Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
4	31	Alva Kollin	Esbo IF		
5	532	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1161	Petra Broman	Porin Yleisurheilu		
7	511	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
8	899	Mathilda Parkkinen	Larsmo IF		
9	775	Sara Viljala	Kuopion Reipas		
10	265	Minni Ruska	Helsingin Kisa-Veikot		
11	993	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
12	93	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
13	1609	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
14	575	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	302	Tuulia Kiuru	Helsingin Tarmo		
16	1433	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
17	606	Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
18	518	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		
19	1561	Elina Niinikangas	Valkealan Kajo		
20	841	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
21	1442	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
22	986	Liisi Halén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 3
1	965	Elina Likhanova	Liperin Taimi		
2	996	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	79	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
4	1252	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
6	1041	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
7	887	Nellie Byggmästar	Larsmo IF		
8	745	Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
9	1057	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
10	728	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat		
11	1396	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
12	901	Matilda Snellman	Larsmo IF		
13	1395	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		
14	1021	Hanna Mustonen	Mäntsälän Urheilijat		
15	326	Sissi Kaksonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
16	1424	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
17	232	Venla Keto	Helsingin Kisa-Veikot		
18	104	Kira Shilov	Espoon Tapiot		
19	434	Angelina Laurén	IF Åsarna		
20	130	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
21	381	Annie Lundén	IF Drott		
22	200	Ella Pohjansaro	Helsingfors IFK		
23	910	Elle Kariniemi	Lauttakylän Luja		

Erä 4
1	1523	Judith Miranda	Turun Urheiluliitto		
2	738	Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
3	1185	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
4	1050	Ronja Räsänen	Noormarkun Nopsa		
5	58	Mia Flink	Espoon Tapiot		
6	928	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1506	Juliana Hartikainen	Turun Urheiluliitto		
8	1546	Leena Hakala	Urjalan Urheilijat		
9	930	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
10	1200	Aada Salonen	Porin Yleisurheilu		
11	1136	Olivia Laine	Pohjan Koitto		
12	492	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
13	345	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
14	1263	Saara Rahlan	Saloisten Salamat		
15	1319	Tiia Talonen	Tammelan Ryske		
16	191	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
17	545	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	782	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		
19	1361	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
20	202	Venla Reunanen	Helsingfors IFK		

T12 Kuula

Erä 1
1	1488	Lotta Sannamo	Toijalan Vauhti		
2	99	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		
3	1339	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
4	1409	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
5	805	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		
6	1561	Elina Niinikangas	Valkealan Kajo		
7	1071	Minni Tuppura	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	768	Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		
9	1447	Lotta Siukonen	Tampereen Pyrintö		
10	827	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		
11	436	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
12	1533	Enni Virjonen	Turun Urheiluliitto		
13	1544	Emmi Vidqvist	Ulvila Sport Team		
14	1057	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
15	1169	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
16	1673	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		
17	1028	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
18	974	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		
19	1004	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
20	981	Pinja Kärhä	Loimaan Voima		
21	434	Angelina Laurén	IF Åsarna		
22	1303	Pinja Korkeakoski	Säkylän Urheilijat		
23	511	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
24	369	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
25	996	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
26	232	Venla Keto	Helsingin Kisa-Veikot		
27	1440	Juuli Saloniemi	Tampereen Pyrintö		
28	644	Iisa Auranen	Karhulan Katajaiset		
29	1317	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske		
30	983	Venla Kärhä	Loimaan Voima		
31	663	Leia Lommi	Karhulan Urheilijat		
32	532	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
33	1126	Miina Valtonen	Paimion Urheilijat		
34	408	Erin Björklöf	IF Raseborg		
35	302	Tuulia Kiuru	Helsingin Tarmo		
36	1349	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
37	417	Wilma Werner	IF Raseborg		
38	1560	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		
39	518	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		
40	488	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana		
41	1611	Henna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
42	973	Oona Tolvanen	Liperin Taimi		
43	545	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T12 Keihäs

Erä 1
1	768	Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		
2	1352	Eleonora Jokinen	Tampereen Pyrintö		
3	1496	Eevi Vatka	Toijalan Vauhti		
4	99	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		
5	819	Janni Savolainen	Lahden Ahkera		
6	130	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
7	532	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1506	Juliana Hartikainen	Turun Urheiluliitto		
9	1611	Henna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
10	1	Emmi Pitkäkangas	Alajärven Ankkurit		
11	1317	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske		
12	968	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
13	1323	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		
14	1253	Mianna Liimatainen	Saarijärven Pullistus		
15	974	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		
16	1659	Sirkku Särkkä	Vesannon Urheilijat		
17	348	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
18	1560	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		
19	1433	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
20	775	Sara Viljala	Kuopion Reipas		
21	369	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
22	1322	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske		
23	488	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana		
24	1668	Laura Karusalmi	Vihdin Viesti		
25	1169	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
26	238	Ruusu Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
27	827	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		
28	1551	Miina Paija	Urjalan Urheilijat		

T13 60 m

Erä 1
1	536	Kiia Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	298	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
3	1413	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
4	95	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
5	1377	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
6	601	Kerttu Rantakangas	Kaipolan Vire		
7	234	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
8	299	Alisa Hyrri	Helsingin Tarmo		

Erä 2
1	257	Iines Ojanen	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1137	Safia Mekki	Pohjan Koitto		
3	612	Aada Mantere	Kangasalan Urheilijat -68		
4	1158	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu		
5	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	470	Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
7	1438	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
8	945	Salla Mäkipere	Liedon Parma		

Erä 3
1	1735	Carita Varheenmaa	Ikaalisten Urheilijat		
2	639	Oona Turunen	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	1378	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
4	469	Susanna Kivioja	Ilmajoen Kisailijat		
5	717	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1195	Milja Perälä	Porin Yleisurheilu		
7	1456	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
8	1425	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	1298	Moona Heikkinen	Sotkamon Jymy		
2	239	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
3	208	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		
4	471	Sanja Mäenpää	Ilmajoen Kisailijat		
5	89	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
6	168	Annika Köster	Hamburger SV		
7	942	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
8	909	Emma Wiik	Larsmo IF		

Erä 5
2	1690	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
3	1366	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
4	886	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
5	1087	Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
6	1047	Aada-Olivia Oksanen	Noormarkun Nopsa		
7	992	Nea Kiviniemi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	1530	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto		

Erä 6
1	1524	Heta Mäkinen	Turun Urheiluliitto		
2	515	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
3	1662	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
4	1119	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
5	172	Leann Rein	Hamburger SV		
6	1043	Peppi Seppänen	Nokian Urheilijat		
7	570	Iida Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	900	Rebecca Sandberg	Larsmo IF		

Erä 7
2	292	Jenna Aarnio	Helsingin Tarmo		
3	1713	Ronja Urpulahti	Viipurin Urheilijat		
4	1652	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
5	111	Isabella Strömberg	Espoon Tapiot		
6	845	Katja Honkanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1537	Marianelle Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
8	76	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		

Erä 8
1	815	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
2	135	Malla Tuomola	Forssan Salama		
3	182	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
4	809	Sofia Rinne	Lahden Ahkera		
5	313	Ndey Njie	Helsingin Tarmo		
6	572	Matilda Ryyppö	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1678	Jenna Pentinniemi	Viialan Valtti		
8	614	Anni Pullinen	Kangasalan Urheilijat -68		

Erä 9
1	1076	Sofia Puolakanaho	Orimattilan Jymy		
2	1006	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		
3	613	Melissa Myllymäki	Kangasalan Urheilijat -68		
4	166	Klara Kraneis	Hamburger SV		
5	718	Venla Martikainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	642	Emilia Ilola	Kannuksen Ura		
7	133	Laura Touru	Forssan Salama		
8	60	Sara Forsström	Espoon Tapiot		

Erä 10
2	1703	Iina Rantonen	Viipurin Urheilijat		
3	586	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1216	Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat		
5	589	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	507	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
7	1063	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	760	Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		

Erä 11
1	618	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
2	160	Julia Beginski	Hamburger SV		
3	785	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
4	1621	Hanna Håkans	Vasa IS		
5	620	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
6	192	Elinda Koivula	Helsingfors IFK		
7	1055	Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	321	Angelina Billingham	Hyvinkään seudun Urheilijat		

Erä 12
1	357	Emma Raimovaara	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1610	Maria Zaloumis	Vantaan Salamat		
3	190	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
4	1374	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
5	754	Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
6	1554	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		
7	1336	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
8	170	Selma Lück	Hamburger SV		

Erä 13
1	11	Ella Peltola	Anjalan Liitto		
2	541	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1646	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
4	360	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
5	985	Peppi Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	1649	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
7	493	Tuuli Kulju	Janakkalan Jana		
8	374	Jadessa Weckström	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 14
1	629	Diana Laine	Kankaanpään Seudun Leisku		
2	317	Elena Taskinen	Helsingin Tarmo		
3	236	Unna Korja	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1492	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
5	1706	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
6	704	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1415	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
8	468	Veera Ketonen	Ilmajoen Kisailijat		

Erä 15
2	1421	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
3	866	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1429	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
5	1382	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
6	51	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot		
7	885	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
8	1538	Anni Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		

Erä 16
1	1630	Elvira Åbrandt	Vasa IS		
2	165	Ronel Heine	Hamburger SV		
3	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
4	55	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		
5	1505	Aada Haavisto	Turun Urheiluliitto		
6	64	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
7	184	Helmi Berndtson	Helsingfors IFK		
8	12	Fanny Böhling	Borgå Akilles		

Erä 17
2	1439	Katariina Salokatve	Tampereen Pyrintö		
3	497	Nea Nummenpää	Janakkalan Jana		
4	105	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
5	1385	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
6	1602	Iida Rautio	Vantaan Salamat		
7	645	Niia-Sofia Auranen	Karhulan Katajaiset		
8	1062	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 18
2	767	Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura		
3	1525	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto		
4	1696	Olivia Laukkoski	Viipurin Urheilijat		
5	897	Josefina Kackur	Larsmo IF		
6	1246	Sanni-Veera Viertola	Riihimäen Kisko		
7	628	Sofia Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	1320	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		

T13 1000 m

Erä 1
1	1690	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
2	1385	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
3	1425	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
4	1380	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
5	1397	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		
6	1505	Aada Haavisto	Turun Urheiluliitto		
7	1525	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto		
8	1524	Heta Mäkinen	Turun Urheiluliitto		
9	1625	Tilde Nordman	Vasa IS		
10	1119	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
11	886	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
12	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
13	572	Matilda Ryyppö	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	470	Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
15	344	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
16	357	Emma Raimovaara	Hämeenlinnan Tarmo		
17	317	Elena Taskinen	Helsingin Tarmo		
18	236	Unna Korja	Helsingin Kisa-Veikot		
19	184	Helmi Berndtson	Helsingfors IFK		
20	299	Alisa Hyrri	Helsingin Tarmo		
21	581	Miranda Smith	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	284	Venla Virrantuomi	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1421	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
3	1023	Marianne Salmi	Mäntsälän Urheilijat		
4	549	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1265	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas		
6	1513	Linnea Kero	Turun Urheiluliitto		
7	586	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1070	Sara Parviainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
9	809	Sofia Rinne	Lahden Ahkera		
10	1445	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
11	851	Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	259	Chantelle Peter	Helsingin Kisa-Veikot		
13	385	Hanna Vornanen	IF Drott		
14	420	Julia Franzen	IF Sibbo-Vargarna		
15	649	Pihla Kallio	Karhulan Katajaiset		
16	885	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
17	1202	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
18	1150	Jenni Friman	Porin Tarmo		
19	1643	Pinja Kykkänen	Vehmaisten Urheilijat		
20	1677	Maija Oksa	Viialan Valtti		

T13 60 m aj

Erä 1
2	541	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	51	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot		
4	168	Annika Köster	Hamburger SV		
5	299	Alisa Hyrri	Helsingin Tarmo		
6	111	Isabella Strömberg	Espoon Tapiot		
7	313	Ndey Njie	Helsingin Tarmo		
8	1696	Olivia Laukkoski	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
1	317	Elena Taskinen	Helsingin Tarmo		
2	1195	Milja Perälä	Porin Yleisurheilu		
3	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
4	1505	Aada Haavisto	Turun Urheiluliitto		
5	1706	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
6	767	Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura		
7	1445	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
8	1380	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
1	1062	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	760	Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
3	172	Leann Rein	Hamburger SV		
4	239	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1662	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
6	166	Klara Kraneis	Hamburger SV		
7	234	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1063	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 4
1	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	89	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
3	885	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
4	802	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
5	95	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
6	1158	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu		
7	1377	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
8	1622	Elisabeth Kvist	Vasa IS		

Erä 5
1	41	Ella Råstedt	Esbo IF		
2	1530	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto		
3	1415	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
4	1677	Maija Oksa	Viialan Valtti		
5	360	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
6	832	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske		
7	807	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
8	1525	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto		

Erä 6
1	1255	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus		
2	1318	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
3	718	Venla Martikainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	1336	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
5	64	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
6	471	Sanja Mäenpää	Ilmajoen Kisailijat		
7	515	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
8	845	Katja Honkanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 7
1	620	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
2	160	Julia Beginski	Hamburger SV		
3	55	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		
4	1612	Jonna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
5	182	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
6	76	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
7	540	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1413	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
1	785	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
2	754	Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
3	1399	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
4	192	Elinda Koivula	Helsingfors IFK		
5	1646	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
6	717	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1006	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		
8	945	Salla Mäkipere	Liedon Parma		

Erä 9
1	208	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		
2	105	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
3	942	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
4	815	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
5	707	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	190	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
7	1119	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
8	271	Tilda Sokolnicki	Helsingin Kisa-Veikot		

T13 Korkeus

Erä 1
1	718	Venla Martikainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	1063	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
3	1385	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
4	1492	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
5	89	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
6	344	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
7	704	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	807	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
9	1062	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
10	1147	Taru Repo	Pohjan Koitto		
11	1218	Noora Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat		
12	1421	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
13	1630	Elvira Åbrandt	Vasa IS		
14	1678	Jenna Pentinniemi	Viialan Valtti		
15	1497	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
16	95	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
17	1425	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
18	60	Sara Forsström	Espoon Tapiot		
19	900	Rebecca Sandberg	Larsmo IF		
20	1380	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
21	160	Julia Beginski	Hamburger SV		
22	170	Selma Lück	Hamburger SV		
23	168	Annika Köster	Hamburger SV		
24	172	Leann Rein	Hamburger SV		
25	1439	Katariina Salokatve	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	340	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1717	Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
3	1255	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus		
4	707	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	815	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
6	1202	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
7	1530	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto		
8	710	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
9	1374	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
10	64	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
11	680	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
12	1622	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
13	133	Laura Touru	Forssan Salama		
14	298	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
15	184	Helmi Berndtson	Helsingfors IFK		
16	420	Julia Franzen	IF Sibbo-Vargarna		
17	1706	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
18	785	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
19	1318	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
20	469	Susanna Kivioja	Ilmajoen Kisailijat		
21	832	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske		
22	802	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
23	897	Josefina Kackur	Larsmo IF		
24	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
25	55	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		

T13 Pituus

Erä 1
1	639	Oona Turunen	Kankaanpään Seudun Leisku		
2	541	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	470	Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
4	374	Jadessa Weckström	Hämeenlinnan Tarmo		
5	313	Ndey Njie	Helsingin Tarmo		
6	236	Unna Korja	Helsingin Kisa-Veikot		
7	51	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot		
8	992	Nea Kiviniemi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
9	1690	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
10	1382	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
11	299	Alisa Hyrri	Helsingin Tarmo		
12	628	Sofia Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
13	851	Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
14	317	Elena Taskinen	Helsingin Tarmo		
15	60	Sara Forsström	Espoon Tapiot		
16	1397	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		
17	572	Matilda Ryyppö	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1696	Olivia Laukkoski	Viipurin Urheilijat		
19	165	Ronel Heine	Hamburger SV		
20	292	Jenna Aarnio	Helsingin Tarmo		
21	257	Iines Ojanen	Helsingin Kisa-Veikot		
22	168	Annika Köster	Hamburger SV		
23	1380	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
24	1425	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
25	234	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
26	1630	Elvira Åbrandt	Vasa IS		
27	1429	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
28	1147	Taru Repo	Pohjan Koitto		
29	649	Pihla Kallio	Karhulan Katajaiset		
30	184	Helmi Berndtson	Helsingfors IFK		
31	985	Peppi Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
32	1713	Ronja Urpulahti	Viipurin Urheilijat		
33	900	Rebecca Sandberg	Larsmo IF		
33	1735	Carita Varheenmaa	Ikaalisten Urheilijat		

Erä 2
1	239	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1350	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
3	642	Emilia Ilola	Kannuksen Ura		
4	1622	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
5	507	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
6	357	Emma Raimovaara	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1621	Hanna Håkans	Vasa IS		
8	89	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
9	945	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
10	41	Ella Råstedt	Esbo IF		
11	1195	Milja Perälä	Porin Yleisurheilu		
12	1055	Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu		
13	133	Laura Touru	Forssan Salama		
14	135	Malla Tuomola	Forssan Salama		
15	1612	Jonna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
16	1186	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu		
17	807	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
18	570	Iida Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	344	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
20	1399	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
21	166	Klara Kraneis	Hamburger SV		
22	172	Leann Rein	Hamburger SV		
23	802	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
24	111	Isabella Strömberg	Espoon Tapiot		
25	1385	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
26	704	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
27	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
28	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
29	718	Venla Martikainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
30	1336	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
31	1094	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
32	1377	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
33	1043	Peppi Seppänen	Nokian Urheilijat		

Erä 3
1	1438	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
2	1505	Aada Haavisto	Turun Urheiluliitto		
3	1415	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
4	95	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
5	208	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		
6	1602	Iida Rautio	Vantaan Salamat		
7	1366	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
8	170	Selma Lück	Hamburger SV		
9	1649	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
10	1378	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
11	645	Niia-Sofia Auranen	Karhulan Katajaiset		
12	1530	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto		
13	832	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske		
14	717	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
15	1087	Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
16	1374	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
17	298	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
18	710	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
19	360	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
20	1076	Sofia Puolakanaho	Orimattilan Jymy		
21	1456	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
22	1216	Sara Martikainen	Pyhäselän Urheilijat		
23	885	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
24	886	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
25	1014	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
26	680	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
27	1706	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
28	1258	Milla Sarajärvi	Saarijärven Pullistus		
29	620	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
30	1158	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu		
31	497	Nea Nummenpää	Janakkalan Jana		
32	1320	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		
33	942	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		

Erä 4
1	944	Hilma Karonen	Liedon Parma		
2	160	Julia Beginski	Hamburger SV		
3	785	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
4	1421	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
5	1202	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
6	614	Anni Pullinen	Kangasalan Urheilijat -68		
7	1006	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		
8	64	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
9	540	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	471	Sanja Mäenpää	Ilmajoen Kisailijat		
11	55	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		
12	601	Kerttu Rantakangas	Kaipolan Vire		
13	515	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
14	76	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
15	1413	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
16	105	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
17	1717	Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
18	618	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
19	271	Tilda Sokolnicki	Helsingin Kisa-Veikot		
20	340	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
21	1652	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
22	589	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1137	Safia Mekki	Pohjan Koitto		
24	468	Veera Ketonen	Ilmajoen Kisailijat		
25	815	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
26	190	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
27	192	Elinda Koivula	Helsingfors IFK		
28	1119	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
29	1047	Aada-Olivia Oksanen	Noormarkun Nopsa		
30	182	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
31	866	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
32	586	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
33	11	Ella Peltola	Anjalan Liitto		

T13 Kuula

Erä 1
1	620	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
2	313	Ndey Njie	Helsingin Tarmo		
3	165	Ronel Heine	Hamburger SV		
4	1246	Sanni-Veera Viertola	Riihimäen Kisko		
5	1718	Ella Mäntylä	Vähänkyrön Viesti		
6	985	Peppi Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1543	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team		
8	680	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
9	340	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
10	1429	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
11	1298	Moona Heikkinen	Sotkamon Jymy		
12	1554	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		
13	992	Nea Kiviniemi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
14	1438	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
15	182	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
16	493	Tuuli Kulju	Janakkalan Jana		
17	1366	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
18	1055	Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu		
19	1507	Enni Haulisto	Turun Urheiluliitto		
20	1612	Jonna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
21	586	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
22	645	Niia-Sofia Auranen	Karhulan Katajaiset		
23	1014	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
24	964	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi		
25	639	Oona Turunen	Kankaanpään Seudun Leisku		
26	897	Josefina Kackur	Larsmo IF		
27	1456	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
28	190	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
29	1377	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
30	1257	Tilda Pimiä	Saarijärven Pullistus		
31	360	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
32	1147	Taru Repo	Pohjan Koitto		
33	1382	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
34	1094	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
35	966	Eena Pesonen	Liperin Taimi		
36	1439	Katariina Salokatve	Tampereen Pyrintö		
37	1537	Marianelle Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
38	1350	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
39	1619	Molly Forslund	Vasa IS		
40	1492	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
41	1378	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
42	180	Vanessa Värilä	Heinolan Isku		
43	710	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
44	292	Jenna Aarnio	Helsingin Tarmo		
45	1374	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
46	1535	Carmen Welling	Turun Urheiluliitto		
47	70	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot		
48	1218	Noora Tiilikainen	Pyhäselän Urheilijat		
49	41	Ella Råstedt	Esbo IF		
50	1320	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		
51	298	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
52	1178	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu		
53	1186	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu		
54	618	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
55	1415	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		

T13 Keihäs

Erä 1
1	726	Minttu Järvinen	Keuruun Kisailijat		
2	1366	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
3	618	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
4	1336	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
5	845	Katja Honkanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1612	Jonna Korhonen	Varpaisjärven Vire		
7	964	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi		
8	239	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
9	909	Emma Wiik	Larsmo IF		
10	1662	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
11	807	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
12	1122	Ira Hirvonen	Outokummun Partio		
13	76	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
14	1690	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
15	780	Fanny Taira	Kurikan Ryhti		
16	1456	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
17	1014	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
18	1318	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
19	1382	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
20	403	Emilia Liljeqvist	IF Nykarlebynejden		
21	613	Melissa Myllymäki	Kangasalan Urheilijat -68		
22	1350	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
23	1429	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
24	41	Ella Råstedt	Esbo IF		
25	507	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
26	717	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
27	340	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
28	1378	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
29	1438	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
30	680	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
31	1619	Molly Forslund	Vasa IS		
32	1497	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
33	1399	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
34	1543	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team		
35	385	Hanna Vornanen	IF Drott		
36	710	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
37	966	Eena Pesonen	Liperin Taimi		
38	886	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
39	897	Josefina Kackur	Larsmo IF		
40	1186	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu		
41	1439	Katariina Salokatve	Tampereen Pyrintö		
42	866	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
43	540	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
44	662	Pihla Suntio	Karhulan Katajaiset		
45	900	Rebecca Sandberg	Larsmo IF		

T13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Valkealan Kajo 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 2		
3	0	Viipurin Urheilijat 1		
4	0	Vasa IS 1		
5	0	Tampereen Pyrintö 7		
6	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 3		
8	0	Tampereen Pyrintö 9		
9	0	Tampereen Pyrintö 6		
10	0	Tampereen Pyrintö 8		
11	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
12	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
13	0	Lahden Ahkera 1		
14	0	Espoon Tapiot 1		
15	0	Helsingin Tarmo 1		
16	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
17	0	Kuivasjärven Aura 1		
18	0	Helsingfors IFK 1		
19	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
20	0	Helsingin Tarmo 2		
21	0	Joensuun Kataja 1		
22	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
23	0	Janakkalan Jana 1		
24	0	Espoon Tapiot 2		
25	0	Hämeenlinnan Tarmo 2		
26	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
27	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
28	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
29	0	Tampereen Pyrintö 1		
30	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
31	0	Porin Yleisurheilu 1		
32	0	Tampereen Pyrintö 4		
33	0	Liperin Taimo 1		
34	0	Liperi/Pyhäselkä 1		
35	0	Porin Yleisurheilu 2		
36	0	Tampereen Pyrintö 5		
37	0	Pohjan Koitto 1		
38	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
39	0	ilmajoen Kisailijat 1		

T13 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Valkealan Kajo 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 3		
3	0	Tampereen Pyrintö 2		
4	0	Tampereen Pyrintö 4		
5	0	Tampereen Pyrintö 5		
6	0	Viipurin Urheilijat 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 1		
8	0	Helsingin Tarmo 2		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
10	0	Espoon Tapiot 2		
11	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
12	0	Espoon Tapiot 1		
13	0	Helsingin Tarmo 1		
14	0	Hämeenlinnan Tarmo 2		
15	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
16	0	Helsingfors IFK 1		
17	0	Espoon Tapiot 3		
18	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
19	0	Kuivasjärven Aura 1		
20	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
21	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
22	0	Pohjan Koitto 1		
23	0	Lahden Ahkera 1		
24	0	Porin Yleisurheilu 1		
25	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		

T14 60 m

Erä 1
1	384	Jamira Suarez	IF Drott		
2	533	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1229	Emma Sjöberg	Raision Kuula		
4	1660	Miina Turpeinen	Vesannon Urheilijat		
5	894	Ester Hjulfors	Larsmo IF		
6	127	Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		
7	1504	Mathilda Gustafsson	Turun Urheiluliitto		
8	535	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	1199	Ella Salminen	Porin Yleisurheilu		
2	1672	Julia Suihkonen	Vihdin Viesti		
3	856	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1095	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
5	772	Lotta Paija	Kuopion Reipas		
6	1097	Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
7	355	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
8	1719	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti		

Erä 3
1	1067	Selma Mäenpää	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	92	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
3	1075	Saana Nieminen	Orimattilan Jymy		
4	1732	Sani Niskanen	Äänekosken Urheilijat		
5	483	Venla Savolainen	Imatran Urheilijat		
6	864	Tytti Repo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	770	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
8	941	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri		

Erä 4
1	1591	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
2	893	Hanna Hagnäs	Larsmo IF		
3	1092	Martta Koskela	Oulun Pyrintö		
4	103	Valentina Seppälä	Espoon Tapiot		
5	1297	Pinja Mähönen	Sonkajärven Pahka		
6	574	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1381	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
8	433	Elin Jakobsson	IF Åsarna		

Erä 5
1	163	Franka Freyer	Hamburger SV		
2	1145	Eerika Rahko	Pohjan Koitto		
3	379	Priscilla Boateng	IF Drott		
4	1120	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
5	1501	Mariella Laakso	Turun Toverit		
6	106	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
7	255	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1155	Maria Pukkila	Porin Tarmo		

Erä 6
1	1683	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		
2	1532	Anni Ståhlstedt	Turun Urheiluliitto		
3	1701	Ronja Orivuori	Viipurin Urheilijat		
4	1500	Eveliina Laakso	Turun Toverit		
5	1386	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
6	264	Iiris Repponen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1221	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
8	542	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 7
1	49	Leonie Winell	Esbo IF		
2	448	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
3	1299	Suvi Vehomäki	Sulkavan Urheilijat -41		
4	1669	Vilma Meriläinen	Vihdin Viesti		
5	398	Ellen Storgård	IF Femman		
6	339	Laura Ylönen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	1008	Elizabeth Fogde	Malax IF friidrott		
8	487	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana		

Erä 8
1	756	Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
2	1650	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
3	757	Lotta Mikkonen	Kuivasjärven Aura		
4	48	Ella Westerlund	Esbo IF		
5	206	Vivian Tran	Helsingfors IFK		
6	1182	Elli Lähteenmäki	Porin Yleisurheilu		
7	1190	Pinja Nieminen	Porin Yleisurheilu		
8	699	Elsa Rönkkö	Keravan Urheilijat		

Erä 9
1	57	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
2	1594	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
3	694	Noora Laitila	Keravan Urheilijat		
4	1517	Julia Laapio	Turun Urheiluliitto		
5	87	Noora Niininen	Espoon Tapiot		
6	1599	Saana Nuolikoski	Vantaan Salamat		
7	834	Verna Vuorela	Laitilan Jyske		
8	1401	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		

Erä 10
1	957	Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
2	1029	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
3	1096	Peppi Kyhälä	Oulun Pyrintö		
4	1676	Sanni Niskanen	Viialan Valtti		
5	578	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	107	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
7	203	Hilla Saarinen	Helsingfors IFK		
8	134	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		

Erä 11
1	329	Elsa Mattila	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	587	Emma Toivonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	199	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
4	391	Ciia Karlsson	IF Femman		
5	1106	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
6	565	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	438	Vilhelmina Sjölind	IF Åsarna		
8	282	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 12
1	370	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
2	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	294	Sarika Charmakar	Helsingin Tarmo		
4	1670	Anni Napari	Vihdin Viesti		
5	1171	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		
6	295	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
7	1720	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		
8	869	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 13
1	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	1509	Lotta Helkearo	Turun Urheiluliitto		
3	97	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
4	33	Olivia Kollin	Esbo IF		
5	268	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1113	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
7	884	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
8	1565	Mila Jokinen	Vammalan seudun Voima		

Erä 14
1	943	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
2	1203	Melisa Taimiola	Porin Yleisurheilu		
3	65	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		
4	1608	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
5	495	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
6	1697	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
7	960	Enni Heikkinen	Liperin Taimi		
8	868	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 15
1	1110	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
2	1356	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
3	1658	Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	1590	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
5	481	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
6	1359	Anni Kantola	Tampereen Pyrintö		
7	878	Sofia Mattila	Lapuan Virkiä		
8	1664	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		

T14 300 m

Erä 1
3	565	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	587	Emma Toivonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	884	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
6	960	Enni Heikkinen	Liperin Taimi		
7	1092	Martta Koskela	Oulun Pyrintö		
8	1509	Lotta Helkearo	Turun Urheiluliitto		

Erä 2
5	902	Wilma Snellman	Larsmo IF		
6	945	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
7	1096	Peppi Kyhälä	Oulun Pyrintö		
8	1356	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
3	546	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	869	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	942	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
6	1106	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
7	1261	Anni Vuori	Saarijärven Pullistus		

Erä 4
4	542	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	834	Verna Vuorela	Laitilan Jyske		
6	941	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri		
7	1110	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
8	1199	Ella Salminen	Porin Yleisurheilu		

Erä 5
3	578	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	756	Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
5	894	Ester Hjulfors	Larsmo IF		
6	979	Minea Lindén	Loimaan Leisku		
7	1164	Aleksandra Huhtala	Porin Yleisurheilu		

Erä 6
3	379	Priscilla Boateng	IF Drott		
4	339	Laura Ylönen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	103	Valentina Seppälä	Espoon Tapiot		
6	65	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		
7	355	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
8	487	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana		

Erä 7
3	97	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
4	1664	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		
5	234	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
6	851	Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	33	Olivia Kollin	Esbo IF		
8	119	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		

Erä 8
3	1650	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
4	468	Veera Ketonen	Ilmajoen Kisailijat		
5	1701	Ronja Orivuori	Viipurin Urheilijat		
6	163	Franka Freyer	Hamburger SV		
7	113	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
8	1260	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus		

Erä 9
3	1120	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
4	92	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
5	1504	Mathilda Gustafsson	Turun Urheiluliitto		
6	867	Tuuli Summanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1565	Mila Jokinen	Vammalan seudun Voima		
8	1137	Safia Mekki	Pohjan Koitto		

Erä 10
3	1059	Thea Kolu	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1500	Eveliina Laakso	Turun Toverit		
6	133	Laura Touru	Forssan Salama		
7	1213	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
8	1645	Inka Peltola	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 11
3	1006	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		
4	1683	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		
5	216	Edesa Gashi	Helsingin Kisa-Veikot		
6	701	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat		
7	384	Jamira Suarez	IF Drott		
8	1501	Mariella Laakso	Turun Toverit		

Erä 12
3	682	Milla Utriainen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	1097	Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
5	412	Fanny Kero	IF Raseborg		
6	448	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
7	495	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
8	1284	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		

Erä 13
3	1103	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
4	1113	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
5	1114	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
6	1672	Julia Suihkonen	Vihdin Viesti		
7	282	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
8	392	Hanna Lindberg	IF Femman		

Erä 14
3	1608	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
4	255	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	199	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
6	206	Vivian Tran	Helsingfors IFK		
7	1652	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
8	279	Carmen Vaha	Helsingin Kisa-Veikot		

T14 800 m

Erä 1
1	1590	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
2	1467	Reetta Vuorenmaa	Tampereen Pyrintö		
3	1249	Elza Niklase	SC Ašais, LAT		
4	869	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	667	Maria Wennerstrand	Karhulan Urheilijat		
6	264	Iiris Repponen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	163	Franka Freyer	Hamburger SV		
8	103	Valentina Seppälä	Espoon Tapiot		
9	1261	Anni Vuori	Saarijärven Pullistus		
10	537	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	1676	Sanni Niskanen	Viialan Valtti		
12	87	Noora Niininen	Espoon Tapiot		
13	282	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
14	947	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
15	1318	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
16	448	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
17	1732	Sani Niskanen	Äänekosken Urheilijat		
18	539	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	702	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat		
2	107	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
3	682	Milla Utriainen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	1701	Ronja Orivuori	Viipurin Urheilijat		
5	113	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
6	699	Elsa Rönkkö	Keravan Urheilijat		
7	1164	Aleksandra Huhtala	Porin Yleisurheilu		
8	1691	Miina Kilpeläinen	Viipurin Urheilijat		
9	412	Fanny Kero	IF Raseborg		
10	384	Jamira Suarez	IF Drott		
11	1213	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
12	134	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		
13	979	Minea Lindén	Loimaan Leisku		
14	791	Sanni Koivisto	Lahden Ahkera		
15	701	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat		
16	13	Ida Finell	Borgå Akilles		
17	1284	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		

T14 60 m aj

Erä 1
2	1203	Melisa Taimiola	Porin Yleisurheilu		
3	1120	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
4	893	Hanna Hagnäs	Larsmo IF		
5	698	Amanda Rontu	Keravan Urheilijat		
6	1029	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
7	1095	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
8	1683	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
1	587	Emma Toivonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	294	Sarika Charmakar	Helsingin Tarmo		
3	1697	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
4	1599	Saana Nuolikoski	Vantaan Salamat		
5	1386	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
6	1381	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
7	57	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
8	535	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 3
1	119	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		
2	947	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
3	1664	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		
4	546	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	743	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
6	946	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
7	1101	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
8	1359	Anni Kantola	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	106	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
2	1591	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
3	1061	Greta Laukala	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	1106	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
5	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1114	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
7	113	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
8	1290	Ylva Sivaro	Sjundeå IF		

Erä 5
1	1658	Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	255	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
3	279	Carmen Vaha	Helsingin Kisa-Veikot		
4	868	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1369	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
6	481	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
7	953	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
8	1213	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		

Erä 6
1	1008	Elizabeth Fogde	Malax IF friidrott		
2	1720	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		
3	203	Hilla Saarinen	Helsingfors IFK		
4	268	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1608	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
6	834	Verna Vuorela	Laitilan Jyske		
7	770	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
8	542	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T14 300 m aj

Erä 1
3	698	Amanda Rontu	Keravan Urheilijat		
4	743	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
5	960	Enni Heikkinen	Liperin Taimi		
6	1110	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
7	1608	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
8	1594	Milja Majuri	Vantaan Salamat		

Erä 2
3	557	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	772	Lotta Paija	Kuopion Reipas		
5	953	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
6	1106	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
7	1359	Anni Kantola	Tampereen Pyrintö		
8	1697	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		

Erä 3
3	119	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		
4	868	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	867	Tuuli Summanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1103	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
7	1114	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
8	1703	Iina Rantonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 4
3	546	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	941	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri		
6	1113	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
7	1213	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
8	1683	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		

T14 Korkeus

Erä 1
1	1697	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
2	1594	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
3	1418	Vilma Pietilä	Tampereen Pyrintö		
4	1101	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
5	1095	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
6	884	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
7	902	Wilma Snellman	Larsmo IF		
8	856	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	743	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
10	595	Fiona Seppälä	Kaarinan Ura		
11	535	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	1381	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
13	1107	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
14	336	Moona Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
15	1096	Peppi Kyhälä	Oulun Pyrintö		
16	295	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
17	1359	Anni Kantola	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	957	Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
2	864	Tytti Repo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	65	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		
4	48	Ella Westerlund	Esbo IF		
5	694	Noora Laitila	Keravan Urheilijat		
6	557	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1658	Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
8	1297	Pinja Mähönen	Sonkajärven Pahka		
9	107	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
10	97	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
11	1029	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
12	565	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
13	953	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
14	740	Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot		
15	174	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
16	727	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat		
17	1588	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
18	1008	Elizabeth Fogde	Malax IF friidrott		

T14 Seiväs

Erä 1
1	57	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
2	136	Vanessa Vesala	Forssan Salama		
3	1240	Vilja-Matilda Koskela	Riihimäen Kisko		
4	1145	Eerika Rahko	Pohjan Koitto		
5	1719	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti		
6	1369	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
7	1103	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
8	1494	Jonna Uolamo	Toijalan Vauhti		
9	334	Isla Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
10	1239	Tähkä-Alina Koskela	Riihimäen Kisko		
11	1146	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
12	837	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		
13	1222	Seela Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		

T14 Pituus

Erä 1
1	587	Emma Toivonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	294	Sarika Charmakar	Helsingin Tarmo		
3	1199	Ella Salminen	Porin Yleisurheilu		
4	1532	Anni Ståhlstedt	Turun Urheiluliitto		
5	1517	Julia Laapio	Turun Urheiluliitto		
6	1381	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
7	578	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	103	Valentina Seppälä	Espoon Tapiot		
9	1599	Saana Nuolikoski	Vantaan Salamat		
10	49	Leonie Winell	Esbo IF		
11	334	Isla Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
12	1418	Vilma Pietilä	Tampereen Pyrintö		
13	119	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		
14	282	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
15	339	Laura Ylönen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
16	92	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
17	884	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
18	1664	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		
19	1356	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
20	1123	Sofia Keronen	Outokummun Partio		
21	48	Ella Westerlund	Esbo IF		
22	1467	Reetta Vuorenmaa	Tampereen Pyrintö		
23	856	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
24	941	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri		
25	163	Franka Freyer	Hamburger SV		
26	65	Maggie Hollo	Espoon Tapiot		
27	539	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	535	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
29	336	Moona Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
30	1386	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
31	757	Lotta Mikkonen	Kuivasjärven Aura		
32	893	Hanna Hagnäs	Larsmo IF		
33	113	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
34	1660	Miina Turpeinen	Vesannon Urheilijat		
35	864	Tytti Repo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
36	1299	Suvi Vehomäki	Sulkavan Urheilijat -41		
37	295	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
38	1594	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
39	1509	Lotta Helkearo	Turun Urheiluliitto		
40	1107	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
41	574	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
42	57	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
42	947	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		

Erä 2
1	943	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
2	565	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1591	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
4	1670	Anni Napari	Vihdin Viesti		
5	1221	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
6	483	Venla Savolainen	Imatran Urheilijat		
7	433	Elin Jakobsson	IF Åsarna		
8	878	Sofia Mattila	Lapuan Virkiä		
9	1046	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
10	97	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
11	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	329	Elsa Mattila	Hyvinkään seudun Urheilijat		
13	533	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	1097	Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
15	1092	Martta Koskela	Oulun Pyrintö		
16	1101	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
17	740	Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot		
18	546	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1672	Julia Suihkonen	Vihdin Viesti		
21	1588	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
22	956	Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
23	106	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
24	1113	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
25	1297	Pinja Mähönen	Sonkajärven Pahka		
26	183	Aino-Maria Ainasoja	Helsingfors IFK		
27	1658	Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
28	953	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
29	392	Hanna Lindberg	IF Femman		
30	1401	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
31	206	Vivian Tran	Helsingfors IFK		
32	957	Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
33	1029	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
34	946	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
35	495	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
36	268	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
37	1650	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
38	834	Verna Vuorela	Laitilan Jyske		
39	1369	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
40	355	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
41	199	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
42	481	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
43	1120	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
44	1008	Elizabeth Fogde	Malax IF friidrott		

T14 Kolmiloikka

Erä 1
1	1532	Anni Ståhlstedt	Turun Urheiluliitto		
2	1517	Julia Laapio	Turun Urheiluliitto		
3	1123	Sofia Keronen	Outokummun Partio		
4	1103	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
5	202	Venla Reunanen	Helsingfors IFK		
6	536	Kiia Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	760	Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
8	515	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
9	339	Laura Ylönen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
10	667	Maria Wennerstrand	Karhulan Urheilijat		
11	578	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	1095	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
13	539	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	1399	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
15	869	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1591	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
17	1061	Greta Laukala	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	533	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	36	Malin Lindroth	Esbo IF		
20	1401	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	1107	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
2	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1114	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
4	107	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
5	183	Aino-Maria Ainasoja	Helsingfors IFK		
6	1067	Selma Mäenpää	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	1101	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
8	574	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	956	Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
10	1720	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		
11	1650	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
12	589	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
13	192	Elinda Koivula	Helsingfors IFK		
14	268	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1588	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
16	868	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
17	770	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
18	1369	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
19	203	Hilla Saarinen	Helsingfors IFK		
20	946	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
21	495	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		

T14 Kuula

Erä 1
1	943	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
2	1190	Pinja Nieminen	Porin Yleisurheilu		
3	946	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
4	1518	Minttu Laurila	Turun Urheiluliitto		
5	370	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
6	562	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1146	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
8	894	Ester Hjulfors	Larsmo IF		
9	877	Viivi Louko	Lapuan Virkiä		
10	174	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
11	702	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat		
12	779	Veera Sauna-Aho	Kuortaneen Kunto		
13	1242	Salla Savikko	Riihimäen Kisko		
14	1511	Oona Kaskinen	Turun Urheiluliitto		
15	1177	Meri Kumpulainen	Porin Yleisurheilu		
16	37	Julia Nystrand	Esbo IF		
17	294	Sarika Charmakar	Helsingin Tarmo		
18	1241	Aino Laitinen	Riihimäen Kisko		
19	106	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
20	487	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana		
21	842	Anna Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
22	329	Elsa Mattila	Hyvinkään seudun Urheilijat		
23	1356	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
24	856	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
25	595	Fiona Seppälä	Kaarinan Ura		
26	476	Miia Hottinen	Imatran Urheilijat		
27	295	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
28	1092	Martta Koskela	Oulun Pyrintö		

T14 Kiekko

Erä 1
1	1350	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
2	392	Hanna Lindberg	IF Femman		
3	788	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera		
4	792	Alice Koskelainen	Lahden Ahkera		
5	1649	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
6	981	Pinja Kärhä	Loimaan Voima		
7	70	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot		
8	37	Julia Nystrand	Esbo IF		
9	1669	Vilma Meriläinen	Vihdin Viesti		
10	532	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	174	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
12	966	Eena Pesonen	Liperin Taimi		
13	1230	Ellen Uschanow	Raision Kuula		
14	1046	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
15	99	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		
16	1286	Eveliina Sairanen	Siilinjärven Ponnistus		
17	1511	Oona Kaskinen	Turun Urheiluliitto		
18	1497	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
19	704	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
20	1260	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus		
21	130	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
22	476	Miia Hottinen	Imatran Urheilijat		
23	487	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana		
24	842	Anna Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
25	1547	Aino-Maija Jaatinen	Urjalan Urheilijat		
26	332	Emilia Rouvinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
27	370	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
28	87	Noora Niininen	Espoon Tapiot		
29	1518	Minttu Laurila	Turun Urheiluliitto		
30	1146	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
31	1190	Pinja Nieminen	Porin Yleisurheilu		
32	1028	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
33	562	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
34	964	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi		

T14 Keihäs

Erä 1
1	1289	Malin Karell	Sjundeå IF		
2	867	Tuuli Summanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	124	Sani Rajala	Eurajoen Veikot		
4	829	Hertta Turja	Laihian Luja		
5	1672	Julia Suihkonen	Vihdin Viesti		
6	1590	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
7	397	Ida Stoor	IF Femman		
8	1599	Saana Nuolikoski	Vantaan Salamat		
9	400	Cecilia Österberg	IF Femman		
10	1401	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
11	539	Mette Jermoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	1097	Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
13	792	Alice Koskelainen	Lahden Ahkera		
14	1123	Sofia Keronen	Outokummun Partio		
15	788	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera		
16	1241	Aino Laitinen	Riihimäen Kisko		
17	1386	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
18	332	Emilia Rouvinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
19	174	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
20	1242	Salla Savikko	Riihimäen Kisko		
21	557	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
22	562	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	779	Veera Sauna-Aho	Kuortaneen Kunto		
24	947	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
25	1171	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		

T15 60 m

Erä 1
2	1536	Angielou Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
3	189	Helmi Isometsä	Helsingfors IFK		
4	185	Laura Einamo	Helsingfors IFK		
5	1641	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat		
6	1729	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
7	1018	Amanda Asikainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
8	314	Helena Närhinen	Helsingin Tarmo		

Erä 2
1	577	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	1384	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
3	237	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1607	Emilia Vaahtola	Vantaan Salamat		
5	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1100	Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
7	719	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	123	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot		

Erä 3
1	1577	Annina Doktar	Vantaan Salamat		
2	1227	Viveka Loukola	Raision Kuula		
3	892	Emma Haglund	Larsmo IF		
4	1640	Emilia Jokinen	Vehmaisten Urheilijat		
5	1601	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		
6	796	Leni Mantila	Lahden Ahkera		
7	750	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
8	372	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 4
1	1483	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		
2	1392	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
3	1472	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
4	1408	Mimi Nybacka	Tampereen Pyrintö		
5	390	Amanda Forss	IF Femman		
6	485	Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat		
7	66	Maija Hyllinen	Espoon Tapiot		
8	1347	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
2	640	Sofia Väisänen	Kankaanpään Seudun Leisku		
3	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1157	Ella Tuohiniemi	Porin Tarmo		
5	59	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
6	1368	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
7	131	Oona Syyri	Forssan Salama		
8	116	Anniina Vaittinen	Espoon Tapiot		

Erä 6
1	705	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	1269	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		
3	1141	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
4	491	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
5	474	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat		
6	1727	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		
7	1179	Hilla Leväniemi	Porin Yleisurheilu		
8	1574	Takwa Adam	Vantaan Salamat		

Erä 7
1	739	Roseline Sesay	Kokkolan Työväen Urheilijat		
2	1479	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
3	1580	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
4	906	Malin Svenlin	Larsmo IF		
5	1151	Aada Juhala	Porin Tarmo		
6	588	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1172	Helmiina Kivilahti	Porin Yleisurheilu		
8	1435	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
1	673	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
2	712	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	1291	Jelizaveta Tsubareva	Sjundeå IF		
4	226	Micaela Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	38	Ella Paukku	Esbo IF		
6	1159	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
7	1207	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		
8	63	Sara Heiskanen	Espoon Tapiot		

Erä 9
2	171	Kaira Noack	Hamburger SV		
3	1270	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		
4	838	Anni Berg	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1167	Jenina Karppinen	Porin Yleisurheilu		
6	194	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK		
7	816	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
8	882	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		

Erä 10
2	84	Carla Liukkonen	Espoon Tapiot		
3	1064	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	1232	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
5	1281	Tilda Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		
6	437	Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
7	173	Daniela Twumasi	Hamburger SV		
8	1598	Emma Noponen	Vantaan Salamat		

Erä 11
1	1597	Vilma Nieminen	Vantaan Salamat		
2	367	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	826	Wilma Viksten	Lahden Ahkera		
4	1328	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
5	88	Anna Nummikoski	Espoon Tapiot		
6	353	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1404	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
8	445	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		

Erä 12
1	1267	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		
2	461	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
3	205	Liina Tervo	Helsingfors IFK		
4	722	Sara Veijalainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1387	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
6	233	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	328	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	1616	Emmi Bengs	Vasa IS		

T15 300 m

Erä 1
4	1607	Emilia Vaahtola	Vantaan Salamat		
5	739	Roseline Sesay	Kokkolan Työväen Urheilijat		
6	661	Maria Suntio	Karhulan Katajaiset		
7	892	Emma Haglund	Larsmo IF		
8	1580	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		

Erä 2
3	307	Jessica Ljungberg	Helsingin Tarmo		
4	1598	Emma Noponen	Vantaan Salamat		
5	1207	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		
6	309	Maisa Mikkola	Helsingin Tarmo		
7	205	Liina Tervo	Helsingfors IFK		
8	624	Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		

Erä 3
3	1597	Vilma Nieminen	Vantaan Salamat		
4	1267	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		
5	364	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1064	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	1291	Jelizaveta Tsubareva	Sjundeå IF		
8	1577	Annina Doktar	Vantaan Salamat		

Erä 4
3	712	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	1574	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
5	750	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
6	233	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	277	Olivia Tirkkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	194	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK		

Erä 5
3	826	Wilma Viksten	Lahden Ahkera		
4	1128	Emma Loo	Pargas IF		
5	461	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
6	673	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
7	588	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	838	Anni Berg	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
3	1247	Renate Belajeva	SC Ašais, LAT		
4	816	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
5	1159	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
6	465	Adele Vainio	Ikaalisten Urheilijat		
7	198	Emma Nyström	Helsingfors IFK		
8	485	Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat		

Erä 7
3	123	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot		
4	1100	Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
5	189	Helmi Isometsä	Helsingfors IFK		
6	201	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		
7	1483	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		
8	1407	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		

T15 800 m

Erä 1
1	307	Jessica Ljungberg	Helsingin Tarmo		
2	1604	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		
3	838	Anni Berg	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1247	Renate Belajeva	SC Ašais, LAT		
5	840	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	806	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		
7	719	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	14	Carla Jalkanen	Borgå Akilles		
9	364	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo		
10	1128	Emma Loo	Pargas IF		
11	277	Olivia Tirkkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
12	198	Emma Nyström	Helsingfors IFK		
13	233	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
14	912	Aino Lausniemi	Lauttakylän Luja		
15	309	Maisa Mikkola	Helsingin Tarmo		
16	181	Viivi Värilä	Heinolan Isku		
17	1702	Anni Rajala	Viipurin Urheilijat		
18	237	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
19	1598	Emma Noponen	Vantaan Salamat		

T15 60 m aj

Erä 1
2	720	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	1598	Emma Noponen	Vantaan Salamat		
4	1392	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
5	1604	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		
6	695	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat		
7	1368	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
8	624	Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		

Erä 2
2	22	Ina Appelqvist	Esbo IF		
3	1597	Vilma Nieminen	Vantaan Salamat		
4	1267	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		
5	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1156	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
7	1172	Helmiina Kivilahti	Porin Yleisurheilu		
8	1024	Jenna Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		

Erä 3
1	1577	Annina Doktar	Vantaan Salamat		
2	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	194	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK		
4	171	Kaira Noack	Hamburger SV		
5	1580	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
6	1347	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
7	1404	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
8	661	Maria Suntio	Karhulan Katajaiset		

Erä 4
1	1729	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
2	1601	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		
3	1574	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
4	38	Ella Paukku	Esbo IF		
5	816	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
6	1454	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
7	916	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
8	491	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		

Erä 5
1	88	Anna Nummikoski	Espoon Tapiot		
2	185	Laura Einamo	Helsingfors IFK		
3	588	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1387	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
5	681	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
6	1346	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
7	1270	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		
8	585	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 6
1	372	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1227	Viveka Loukola	Raision Kuula		
3	205	Liina Tervo	Helsingfors IFK		
4	84	Carla Liukkonen	Espoon Tapiot		
5	1472	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
6	59	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
7	882	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		
8	514	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		

T15 300 m aj

Erä 1
5	1346	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
6	838	Anni Berg	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1156	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
8	1604	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		

Erä 2
5	585	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1478	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38		
7	1207	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		
8	695	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat		

Erä 3
4	1232	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
5	1729	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
6	205	Liina Tervo	Helsingfors IFK		
7	1454	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
8	1267	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		

Erä 4
3	185	Laura Einamo	Helsingfors IFK		
4	38	Ella Paukku	Esbo IF		
5	1100	Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
6	84	Carla Liukkonen	Espoon Tapiot		
7	194	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK		
8	882	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		

T15 Korkeus

Erä 1
1	1368	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
2	720	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	63	Sara Heiskanen	Espoon Tapiot		
4	719	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1153	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo		
6	1269	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		
7	80	Alisa Laukkarinen	Espoon Tapiot		
8	491	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
9	916	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
10	705	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
11	1729	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
12	1472	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
13	171	Kaira Noack	Hamburger SV		
14	1134	Neea-Maria Joki	Pohjan Koitto		
15	955	Janette Malila	Limingan Niittomiehet		
16	38	Ella Paukku	Esbo IF		
17	185	Laura Einamo	Helsingfors IFK		
18	1024	Jenna Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
19	1404	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
20	22	Ina Appelqvist	Esbo IF		

T15 Seiväs

Erä 1
1	1295	Lotta Sariola	Someron Esa		
2	1296	Riikka Virkki	Someron Esa		

T15 Pituus

Erä 1
1	1384	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
2	1408	Mimi Nybacka	Tampereen Pyrintö		
3	1281	Tilda Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		
4	1392	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
5	63	Sara Heiskanen	Espoon Tapiot		
6	1727	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		
7	1368	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
8	173	Daniela Twumasi	Hamburger SV		
9	423	Vanessa Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
10	66	Maija Hyllinen	Espoon Tapiot		
11	88	Anna Nummikoski	Espoon Tapiot		
12	1536	Angielou Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
13	1580	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
14	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	314	Helena Närhinen	Helsingin Tarmo		
16	226	Micaela Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	722	Sara Veijalainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
18	22	Ina Appelqvist	Esbo IF		
19	1018	Amanda Asikainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
20	367	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
21	1640	Emilia Jokinen	Vehmaisten Urheilijat		
21	328	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
22	1574	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
23	1153	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo		
24	712	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
26	491	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
27	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
1	171	Kaira Noack	Hamburger SV		
2	1346	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
3	237	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1404	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
5	1269	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		
6	1601	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		
7	1435	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
8	1232	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
9	1128	Emma Loo	Pargas IF		
10	1454	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
11	1270	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		
12	1157	Ella Tuohiniemi	Porin Tarmo		
13	1479	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
14	681	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
15	705	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
16	353	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
17	816	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
18	131	Oona Syyri	Forssan Salama		
19	1539	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		
20	514	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		
21	1387	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
22	1141	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
23	59	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
24	1407	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		
25	372	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
26	123	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot		
27	577	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	445	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		

T15 Kolmiloikka

Erä 1
1	1387	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
2	720	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	131	Oona Syyri	Forssan Salama		
4	1392	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
5	1157	Ella Tuohiniemi	Porin Tarmo		
6	1270	Helmi Laine	Savonlinnan Riento		
7	577	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1156	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
9	1640	Emilia Jokinen	Vehmaisten Urheilijat		
11	1269	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento		
12	1454	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
13	719	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	328	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
15	1602	Iida Rautio	Vantaan Salamat		
16	1727	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		
17	226	Micaela Hänninen	Helsingin Kisa-Veikot		
18	1346	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
19	1435	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
20	237	Lilja Koskela	Helsingin Kisa-Veikot		
21	1128	Emma Loo	Pargas IF		
22	514	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja		
23	832	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske		

T15 Kuula

Erä 1
1	437	Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
2	399	Anna Villför	IF Femman		
3	1347	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
4	978	Sanni Krapi	Loimaan Jankko		
5	173	Daniela Twumasi	Hamburger SV		
6	916	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
7	22	Ina Appelqvist	Esbo IF		
8	950	Jonna Virén	Liljendal IK		
9	1192	Jasmin Pajunen	Porin Yleisurheilu		
10	503	Jenniina Virtanen	Janakkalan Jana		
11	924	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
12	722	Sara Veijalainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
13	353	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
14	1614	Salla Korhonen	Varpaisjärven Vire		
15	178	Siru Myllykangas	Heinolan Isku		
16	1431	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
17	681	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		

T15 Kiekko

Erä 1
1	950	Jonna Virén	Liljendal IK		
2	1328	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
3	1526	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto		
4	712	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1127	Vilma Valtonen	Paimion Urheilijat		
6	705	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1727	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		
8	178	Siru Myllykangas	Heinolan Isku		
9	1472	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
10	978	Sanni Krapi	Loimaan Jankko		
11	503	Jenniina Virtanen	Janakkalan Jana		
12	1192	Jasmin Pajunen	Porin Yleisurheilu		
13	1408	Mimi Nybacka	Tampereen Pyrintö		
14	399	Anna Villför	IF Femman		
15	538	Emilia Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	393	Felicia Lindström	IF Femman		
17	924	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
18	1431	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
19	1541	Lyydia Herrala	Töysän Veto		
20	353	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		

T15 Keihäs

Erä 1
1	1614	Salla Korhonen	Varpaisjärven Vire		
2	796	Leni Mantila	Lahden Ahkera		
3	1012	Henni Liimatta	Maskun Kataja		
4	1431	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
5	924	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	1328	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
7	681	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
8	1727	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		
9	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	773	Minttu Turunen	Kuopion Reipas		
11	1236	Emmi Hietanen	Riihimäen Kisko		
12	1497	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
13	367	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
14	916	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
15	1680	Neea Suhonen	Viialan Valtti		

T15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Vantaan Salamat 1		
5	0	Tampereen Pyrintö 4		
6	0	Porin Yleisurheilu 2		
7	0	Tampereen Pyrintö 5		
8	0	Viipurin Urheilijat 1		
9	0	Tampereen Pyrintö 2		
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
11	0	Helsingfors IFK 1		
12	0	Espoon Tapiot 1		
13	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
14	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
15	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
16	0	Keravan Urheilijat 1		
17	0	Helsingin Tarmo 1		
18	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
19	0	Espoon Tapiot 2		
20	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
21	0	Kuivasjärven Aura 1		
22	0	Helsingfors IFK 2		
23	0	Ikaalisten Urheilijat 1		
24	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
25	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
26	0	Porin Tarmo 1		
27	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
28	0	Oulun Pyrintö 2		
29	0	Oulun Pyrintö 3		
30	0	Porin Yleisurheilu 1		
31	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3		
32	0	Oulun Pyrintö 1		
33	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
34	0	IF Femman 1		
35	0	Imatran Urheilijat 1		
36	0	Vantaan Salamat 2		
37	0	Vantaan Salamat 3		

T15 4 x 80 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 3		
3	0	Tampereen Pyrintö 4		
4	0	Tampereen Pyrintö 5		
5	0	Tampereen Pyrintö 2		
6	0	Vantaan Salamat 1		
7	0	Espoon Tapiot 2		
8	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
10	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
11	0	Espoon Tapiot 3		
12	0	Espoon Tapiot 1		
13	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
14	0	Helsingin Tarmo 1		
15	0	Helsingfors IFK 1		
16	0	Kuivasjärven Aura 1		
17	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
18	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
19	0	Oulun Pyrintö 2		
20	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
21	0	Oulun Pyrintö 1		
22	0	Limingan Niittomiehet 1		
23	0	Vantaan Salamat 2