Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
08.07. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päivä Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus


P9 40m
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura	6,68	6,68
Kasperi Määttä	Kuivasjärven Aura		
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	8,40	8,40
August Schmitt	Laitasaaren Veto		8,00

P9 Korkeus
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		100
August Schmitt	Laitasaaren Veto		85

P9 Kiekko
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		

T9 40m
Sirpa Parkkinen	Limingan Niittomiehet	9,46	9,40
Peppi Puolitaival	Kuivasjärven Aura		
Inka Takala	Pyhäjoen Wirta		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet	7,72	7,72
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		7,94
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö	8,95	8,95
Olga Hokkanen	Iin Yritys	7,04	7,04
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	7,18	7,18
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri	7,53	7,53
Eva Girault	Kuivasjärven Aura	8,28	8,28
Jonna Pellikka	Rantsilan Raikas		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Taika Purola	Pudasjärven Urheilijat	7,68	7,68
Julia Parkkila	Kuivasjärven Aura		
Inka Majava	Kuivasjärven Aura		
Eevi Juka	Laitasaaren Veto	7,88	7,88
Selma Mäkikangas	Oulaisten Huima		
Stella Tapalinen	Kuivasjärven Aura		8,13
Anni Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Anni Järnfors	Kuivasjärven Aura		
Ilona Kankaanpää	Oulaisten Huima	7,07	7,07

T9 Korkeus
Julia Parkkila	Kuivasjärven Aura		
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		80
Selma Mäkikangas	Oulaisten Huima		75
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Inka Takala	Pyhäjoen Wirta		
Anni Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	106	106

T9 Kuula
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		3,54
Julia Parkkila	Kuivasjärven Aura		
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri	4,56	4,56
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö	2,58	2,58
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	4,75	4,75
Inka Majava	Kuivasjärven Aura		
Eevi Juka	Laitasaaren Veto	3,58	3,58
Selma Mäkikangas	Oulaisten Huima		3,31
Jonna Pellikka	Rantsilan Raikas	3,72	3,72
Ilona Kankaanpää	Oulaisten Huima		
Stella Tapalinen	Kuivasjärven Aura	4,19	4,35
Sirpa Parkkinen	Limingan Niittomiehet	2,97	2,97
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Eva Girault	Kuivasjärven Aura	2,48	2,48

T9 Kiekko
Inka Takala	Pyhäjoen Wirta		

P10 60m
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas	10,34	10,34
Arttu Parkkinen	Limingan Niittomiehet	10,21	10,21
Akseli Schmitt	Laitasaaren Veto		10,00
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura	9,62	9,62
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	9,84	9,84

P10 1000m
August Schmitt	Laitasaaren Veto		4.00,58
Akseli Schmitt	Laitasaaren Veto		4.01,30
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	3.39,73	3.39,73

P10 Korkeus
Matias Tornberg	Raahen Vesa		
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		105
Arttu Parkkinen	Limingan Niittomiehet		105
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		115
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	105	105

P10 Kolmiloikka
Matias Tornberg	Raahen Vesa		
Akseli Schmitt	Laitasaaren Veto		
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		

P10 Kiekko
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		
Arttu Parkkinen	Limingan Niittomiehet		

T10 60m
Kiia Kellola	Raahen Vesa		
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		
Fianna Rasinaho	Oulaisten Taru		
Inni Mattila	Pyhäjoen Wirta		
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet	11,38	11,38
Pihla Lumijärvi	Limingan Niittomiehet	11,42	11,42
Eeva Kotisaari	Siikalatvan Urheilijat	9,94	9,94
Anna Niiranen	Oulun Pyrintö	9,98	9,98
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	10,56	10,56

T10 1000m
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet	4.23,98	4.23,98
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet	4.24,66	4.24,66
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		

T10 Pituus
Kiia Kellola	Raahen Vesa		
Fianna Rasinaho	Oulaisten Taru		
Inni Mattila	Pyhäjoen Wirta		
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet	3,04	3,04
Pihla Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		2,63
Eeva Kotisaari	Siikalatvan Urheilijat	3,94	3,94
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	3,20	3,20

T10 Kuula
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		
Fianna Rasinaho	Oulaisten Taru		

T10 Kiekko
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		

P11 60m
Sebastian Ukura	Kuivasjärven Aura		
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri	9,25	9,25
Veikka Parkkisenniemi	Oulun Pyrintö	9,83	9,83
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura	9,22	9,22
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö	9,64	9,64
Veeti Purola	Pudasjärven Urheilijat	9,70	9,70

P11 1000m
Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	3.56,21	3.56,21
Sebastian Ukura	Kuivasjärven Aura	3.36,92	3.36,92
Veikka Parkkisenniemi	Oulun Pyrintö	3.36,26	3.36,26
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		

P11 Korkeus
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri	142	142
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura	120	120
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö	124	124

P11 Kolmiloikka
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri		8,64
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		8,16
Veeti Purola	Pudasjärven Urheilijat		

P11 Kiekko
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	39,81	39,81
Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	21,80	21,80

P11 Moukari
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö		
Jaakko Parkkila	Pudasjärven Urheilijat		

T11 60m
Anna Härmä	Limingan Niittomiehet	11,16	11,16
Jade Kukkohovi	Kiimingin Urheilijat		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet	10,17	10,17
Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö	9,59	9,59
Riina Koskela	Pyhäjoen Wirta	10,33	10,33
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura	9,83	9,83
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta	9,06	9,06
Essi Prittinen	Oulaisten Huima		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Henna Saarenpää	Saloisten Salama	9,57	9,57
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri	9,04	9,04
Fanni Hokkanen	Iin Yritys	9,73	9,63
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri	9,48	9,48
Sofia Nättilä	Oulaisten Huima	9,67	9,67
Saaga Hälinen	Kuivasjärven Aura	9,72	9,72
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura	10,44	10,44

T11 1000m
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö	3.55,19	3.55,19
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet	4.07,92	4.07,92
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri		3.52,33
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		3.48,97
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet	4.25,07	4.23,86
Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö	3.49,63	3.49,63
T11 Seiväs
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö	165	165
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		

T11 Pituus
Riina Koskela	Pyhäjoen Wirta	3,43	3,43
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	3,53	3,53
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta	4,28	4,28
Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö	3,64	3,64
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri	3,80	3,93
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura	3,36	3,36
Fanni Hokkanen	Iin Yritys	3,89	3,89
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Anna Härmä	Limingan Niittomiehet	3,21	3,21
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet	3,01	3,01
Jade Kukkohovi	Kiimingin Urheilijat		
Henna Saarenpää	Saloisten Salama	3,89	3,89
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri	4,09	4,09
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet	3,46	3,46
Sofia Nättilä	Oulaisten Huima	3,61	3,61
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura	3,29	3,29

T11 Kuula
Jenni Tolonen	Rantsilan Raikas		6,01
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	6,14	6,14
Jade Kukkohovi	Kiimingin Urheilijat	6,74	6,74
Riina Koskela	Pyhäjoen Wirta		
Sofia Nättilä	Oulaisten Huima	8,49	8,49
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	6,30	6,30
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura	5,49	5,49

T11 Kiekko
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	13,95	13,95
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö	19,74	19,74
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri	11,24	11,24

P12 60m
Jami Kellola	Raahen Vesa		
Arsi Lehtola	Oulun Pyrintö	9,32	9,12
Topias Kurikka	Rantsilan Raikas		9,79
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	8,40	8,40
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	9,19	9,07
Kosti Elamaa	Kuivasjärven Aura		8,98

P12 1000m
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		3.22,59

P12 200m aidat
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		33,64
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		40,26
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		35,49

P12 Korkeus
Jami Kellola	Raahen Vesa		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö	149	149
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö	145	145

P12 Kolmiloikka
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		

P12 Kuula
Tomi Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot		
Juuso Pellikka	Rantsilan Raikas	7,86	7,86
Arsi Lehtola	Oulun Pyrintö		
Topias Kurikka	Rantsilan Raikas	9,29	9,29
Kosti Elamaa	Kuivasjärven Aura	8,83	8,83

P12 Keihäs
Tomi Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot		24,20
Juuso Pellikka	Rantsilan Raikas	37,38	37,38
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö	33,20	33,20
Topias Kurikka	Rantsilan Raikas	31,51	31,51
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	29,02	29,02
Kosti Elamaa	Kuivasjärven Aura	27,88	27,88

T12 60m
Katariina Rasinaho	Oulaisten Taru		
Sara Savolainen	Oulun Pyrintö		10,78
Venla Siltala	Kuivasjärven Aura	9,13	9,13
Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura	8,97	8,97
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura	10,13	10,13
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö		
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö	8,75	8,75
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura	8,97	8,97
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	8,89	8,89
Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	9,72	9,72

T12 1000m
Annukka Jylhänkangas	Oulun Pyrintö		
Katariina Rasinaho	Oulaisten Taru		
Iina Mattila	Pyhäjoen Wirta		
Sara Savolainen	Oulun Pyrintö	4.12,60	4.12,60
Venla Siltala	Kuivasjärven Aura		
Sofie Schroderus	Kuivasjärven Aura		
Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	3.54,01	3.54,01

T12 200m aidat
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		35,74
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		

T12 Pituus
Katariina Rasinaho	Oulaisten Taru		
Jenna Kamula	Oulun Pyrintö	3,55	3,55
Sara Savolainen	Oulun Pyrintö	3,19	3,19
Venla Siltala	Kuivasjärven Aura	3,47	3,47
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura	3,25	3,25
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö		
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö	4,26	4,26
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	3,92	3,92
Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	3,77	3,77

T12 Kiekko
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	14,70	15,79
Jenna Kamula	Oulun Pyrintö	23,20	23,20
Iina Mattila	Pyhäjoen Wirta		

T12 Moukari
Jenna Kamula	Oulun Pyrintö		

P13 60m
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		9,34
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö	9,36	9,36
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	9,12	8,69

P13 1000m
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö	3.30,42	3.30,42

P13 Korkeus
Viljo Mäkikangas	Oulaisten Huima		115
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		115
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö	140	140
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö	120	120

P13 Kuula
Janne Jernvall	Kempeleen Kiri	5,57	5,57
Viljo Mäkikangas	Oulaisten Huima		5,73
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	9,11	9,11

P13 Keihäs
Janne Jernvall	Kempeleen Kiri	16,11	16,65
Viljo Mäkikangas	Oulaisten Huima	24,83	24,83
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö	16,07	16,07
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		25,28

T13 60m
Essi Mikkonen	Siikalatvan Urheilijat		10,67
Ainasylvia Kari	Saloisten Salama		
Inka Kiviniemi	Limingan Niittomiehet	10,57	10,57
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		9,20
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	8,73	8,73
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	8,97	8,97
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		9,35
Alina Hummasti	Saloisten Salama		10,05
Veera Piltonen	Kempeleen Kiri	9,49	9,49
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	8,97	8,97
Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet	8,76	8,61
Sointu Purola	Oulun Pyrintö		9,28
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura	9,04	9,04
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		9,93
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	8,13	8,13
Emmi Rantala	Kempeleen Kiri	8,80	8,78

T13 1000m
Loviisa Kortessalo	Raahen Vesa		
Ellinoora Ojala	Kuusamon Erä-Veikot	4.01,66	4.01,66
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	3.25,71	3.25,71
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	3.28,22	3.28,22

T13 200m aidat
Loviisa Kortessalo	Raahen Vesa		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		36,12
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Ainasylvia Kari	Saloisten Salama		
Alina Hummasti	Saloisten Salama		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		34,00
Emmi Rantala	Kempeleen Kiri		35,91
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		36,18
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		37,93

T13 Seiväs
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö	200	200

T13 Pituus
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	4,70	4,70
Loviisa Kortessalo	Raahen Vesa		
Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet	4,27	4,27
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	4,67	4,67
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	4,68	4,68
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura	4,30	4,30
Veera Piltonen	Kempeleen Kiri	3,78	3,78
Sointu Purola	Oulun Pyrintö		3,53
Alina Hummasti	Saloisten Salama		2,79
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	4,67	4,79
Inka Kiviniemi	Limingan Niittomiehet	2,95	2,95
Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	3,86	3,98
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		4,05
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		3,79
Ainasylvia Kari	Saloisten Salama		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	3,96	3,96
Essi Mikkonen	Siikalatvan Urheilijat	3,82	3,82
Emmi Rantala	Kempeleen Kiri	4,46	4,46
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	3,63	3,75

T13 Kiekko
Milla Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot	18,59	18,59
Iida Uimonen	Siikalatvan Urheilijat	16,75	18,36
Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat	22,18	22,19
Ellinoora Ojala	Kuusamon Erä-Veikot	19,54	20,15
Veera Piltonen	Kempeleen Kiri		17,13
Inka Kiviniemi	Limingan Niittomiehet		
Essi Mikkonen	Siikalatvan Urheilijat	16,29	16,29
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		12,44

T13 Moukari
Milla Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot		12,53
Essi Parkkila	Pudasjärven Urheilijat		25,25
Ellinoora Ojala	Kuusamon Erä-Veikot	27,92	27,92

P14 100m
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
Valtteri Niemelä	Oulun Pyrintö		13,90
Lauri Niemi	Oulun Pyrintö		14,17
Lauri Niemi	Oulun Pyrintö		14,17
Anton Kahma	Oulun Pyrintö		14,28

P14 1500m esteet
Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		

P14 Korkeus
Eetu Tornberg	Raahen Vesa		
Anton Kahma	Oulun Pyrintö	167	167

P14 Kolmiloikka
Eetu Tornberg	Raahen Vesa		

P14 Kuula
Simo Laulumaa	Oulaisten Huima		9,00
Niklas Päri	Limingan Niittomiehet	9,38	9,38
Tommi Aho	Pulkkilan Ponsi	7,86	7,86

P14 Keihäs
Eetu Tornberg	Raahen Vesa		
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
Simo Laulumaa	Oulaisten Huima		
Niklas Päri	Limingan Niittomiehet		
Tommi Aho	Pulkkilan Ponsi	25,16	25,16

T14 100m
Terhi Junno	Ylivieskan Kuula	14,12	14,12
Pinja Pitkälä	Limingan Niittomiehet	15,79	15,79
Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet	13,89	13,89
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		
Meri Sundström	Oulun Pyrintö	13,96	13,96
Aino Korhonen	Oulun Pyrintö	13,29	13,29
Viivi Partanen	Raahen Vesa		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura	13,80	13,80
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	13,06	13,06

T14 800m
Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisa-Veikot		3.24,02
Oona Havana	Kuivasjärven Aura		
Inka Elamaa	Kuivasjärven Aura		2.40,39
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura	2.44,46	2.44,46

T14 300m aidat
Laura Markuksela	Kuivasjärven Aura		
Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisa-Veikot		
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	47,41	47,41

T14 Pituus
Nanni Kurvinen	Kiimingin Urheilijat		
Laura Markuksela	Kuivasjärven Aura		4,80
Inka Elamaa	Kuivasjärven Aura		4,16
Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet	4,85	4,85
Anna Helander	Limingan Niittomiehet	4,26	4,26

T14 Kiekko
Anette Saalismaa	Oulun Pyrintö	43,70	43,70
Inka Elamaa	Kuivasjärven Aura		

P15 100m
Viljami Kari	Vetelin Urheilijat	12,18	12,18
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		12,37
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	12,07	12,07
Otto Turunen	Kuivasjärven Aura	12,31	12,31

P15 800m
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	2.11,50	2.09,61

P15 Korkeus
Juuso Tornberg	Raahen Vesa		

P15 Kolmiloikka
Juuso Tornberg	Raahen Vesa		

T15 100m
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula	13,41	13,23
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	13,25	13,25
Ninna Wallin	Oulaisten Huima		14,31
Sonja Posio	Kuusamon Erä-Veikot	14,31	14,31
Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	12,58	12,58
Lilja Keränen	Kuivasjärven Aura		14,88
Salla Pekkala	Oulun Pyrintö	13,94	13,94
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	12,96	12,82
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö	13,28	13,28
Matleena Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	14,21	14,21

T15 800m
Hanna Kyösti	Himangan Urheilijat	2.29,89	2.29,89
Jasmin Ahola	Kuivasjärven Aura	2.36,99	2.36,42
Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura	2.37,22	2.37,22
Ella Haataja	Kuusamon Erä-Veikot	2.30,99	2.29,16
Sonja Posio	Kuusamon Erä-Veikot		

T15 300m aidat
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	47,62	47,62
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula	49,21	49,21

T15 Seiväs
Ella Niskala	Oulun Pyrintö	235	235
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto	290	290

T15 Pituus
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	4,68	4,88
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula	4,78	5,17
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		4,32
Ninna Wallin	Oulaisten Huima	4,78	4,78
Lilja Keränen	Kuivasjärven Aura		3,94
Salla Pekkala	Oulun Pyrintö		4,23
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	4,56	4,98
Matleena Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	4,64	4,64

T15 Kiekko
Sara Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot	22,44	22,44
Liisa Röyttä	Oulaisten Huima	27,28	27,28

T15 Moukari
Sara Tuomaala	Kestilän Kisa-Veikot