Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
08.07. klo 11:00 Lapin Leiskautukset Ilmoittautuneet
N 100m
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	12,49	12,49
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto		
Maria Peura	        Tervolan Terävä	        13,11	13,11
Amanda Hiltula	        Veitsiluodon Kisaveikot		13,53
Olivia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot	12,54	12,16
Iiris Törrönen	        Oulun Pyrintö	        13,10	13,10
Ilona Kamunen	        Kuivasjärven Aura		13,13
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto	        13,42	13,42
Emma Mäkikallio	        Pohjan Koitto		12,14
Sonja Stång	        Kuivasjärven Aura	12,94	12,50
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot		12,28
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot	13,00	13,00
Tiia-Noora Anttila	Veitsiluodon Kisaveikot		13,16

N 800m
Nea Tenno	        Pohjan Koitto	        2.31,98	2.30,81
Sanni Hirttiö	        Pohjan Koitto	        3.09,30	2.56,45
Alina Vuokila	        Veitsiluodon Kisaveikot	2.34,67	2.32,14

N 100m aidat
Ella Nisula	        Kuivasjärven Aura	14,18	14,18
Laura Jokinen	        Kuusamon Erä-Veikot		14,59
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	15,03	15,03
Sonja Stång	        Kuivasjärven Aura		

N Pituus
Ella Nisula	        Kuivasjärven Aura		5,25
Ilona Kamunen	        Kuivasjärven Aura		5,07
Maria Peura	        Tervolan Terävä	        5,43	5,43
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot		5,15
Tiia-Noora Anttila	Veitsiluodon Kisaveikot		5,05
Sonja Stång	        Kuivasjärven Aura	5,00	5,26
Olivia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		5,36

N Kolmiloikka
Venla Rutanen	        Kuivasjärven Aura	11,29	11,29
Sara Niukkanen	        Pohjan Koitto	        9,91	9,91
Saana Peura	        Tervolan Terävä	        10,70	10,70
Enni Aula	        Pohjan Koitto		9,84
Lotta Makkonen	        Kuusamon Erä-Veikot	10,25	10,81
Maria Peura	        Tervolan Terävä	        11,63	11,63

M 100m
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto	        12,68	12,68
Jesse Haikola	        Pyhäjoen Wirta	        12,15	12,15
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura	12,67	12,33
Juha-Pekka Holm	        Kivijärven Kivekkäät	14,25	13,99
Aaro Davidila	        Lapin Lukko	        11,64	11,64
Tuukka Tuohino	        Pohjan Koitto	        12,98	12,79
Iiro Pitkänen	        Pohjan Koitto	        12,11	11,93

M 800m
Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö		2.27,48

M Pituus
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto		
Matthias Johansson	IFK Umeå		7,64
Osku Loukkola	        Oulun Pyrintö	        6,30	6,46
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		5,77

M Kolmiloikka
Matthias Johansson	IFK Umeå		15,04
Aaro Davidila	        Lapin Lukko	        14,97	14,97

P7 40m
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko		
Joona Ylipahkala	Lapin Lukko		

P7 400m
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko		
Joona Ylipahkala	Lapin Lukko		

P7 Pituus
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko		
Joona Ylipahkala	Lapin Lukko		

T7 40m
Aava Kuoksa	        Lapin Lukko		
Fanny Venho			
Hilla Parviainen	Lapin Lukko		
Fanni Pahtakari	        Pohjan Koitto		
Ellen Hovila	        Lapin Lukko		
Karin Hovila	        Lapin Lukko		

T7 400m
Aava Kuoksa	        Lapin Lukko		
Hilla Parviainen	Lapin Lukko		
Jade Hannula	        Lapin Lukko		
Ellen Hovila	        Lapin Lukko		
Karin Hovila	        Lapin Lukko		

T7 Pituus
Fanny Venho			
Hilla Parviainen	Lapin Lukko		
Fanni Pahtakari	        Pohjan Koitto		
Ellen Hovila	        Lapin Lukko		
Karin Hovila	        Lapin Lukko		

T9 40m
Justiina Aho	        Pohjan Koitto		
Alva Sieppi	        Lapin Lukko		
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto		
Lara Sainio	        Lapin Lukko		
Sini Kramsu	        Alatornion Pirkat	8,79	8,79

T9 600m
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto		
Lara Sainio	        Lapin Lukko		

T9 Pituus
Eden Sieppi	        Pohjan Koitto		
Lara Sainio	        Lapin Lukko		
Sini Kramsu	        Alatornion Pirkat	2,35	2,35

P9 40m
Santeri Puljula	        Lapin Lukko		
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		
Aapeli Lindgren	        Lapin Lukko		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	7,31	7,31

P9 600m
Henrik Kulju	        Alatornion Pirkat	2.02,56	2.02,56

P9 Pituus
Santeri Puljula	        Lapin Lukko		
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		
Aapeli Lindgren	        Lapin Lukko		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	3,49	3,49

P11 60m
Aukusti Lindgren	Lapin Lukko		
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	9,52	9,52
Santeri Kramsu	        Alatornion Pirkat	9,24	9,24
Paulus Aho	        Lapin Lukko	        9,40	9,40

P11 1000m
Aukusti Lindgren	Lapin Lukko		
Erik Kulju	        Alatornion Pirkat		3.37,66
Paulus Aho	        Lapin Lukko	        4.08,34	4.08,34

P11 60m aidat
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot		11,72
Santeri Kramsu	        Alatornion Pirkat		11,33
Paulus Aho	        Lapin Lukko		

P11 Pituus
Aukusti Lindgren	Lapin Lukko		
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	4,12	4,12
Santeri Kramsu	        Alatornion Pirkat	4,11	4,11
Paulus Aho	        Lapin Lukko	        3,51	3,51

T11 1000m
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat		4.48,22
Saara Kulju	        Alatornion Pirkat		3.58,88
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        3.44,52	3.44,52

T11 60m aidat
Felicia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat		

T11 Pituus
Lidia Sieppi	        Pohjan Koitto	        3,42	3,42
Felicia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot	3,67	3,67

P13 60m
Huuko Ahonen	        Lapin Lukko		
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		
Timi Lempinen	        Lapin Lukko		
Vili Still	        Lapin Lukko		

P13 60m aidat
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

P13 Pituus
Huuko Ahonen	        Lapin Lukko		
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		
Timi Lempinen	        Lapin Lukko		

T13 60m
Aino Ojaniemi	        Hämeenlinnan Tarmo		
Eerika Rahko	        Pohjan Koitto		        9,35
Nora Niukkanen	        Pohjan Koitto		
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	        8,81	8,81

T13 60m aidat
Eerika Rahko	        Pohjan Koitto	        10,88	10,88
Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat	10,84	10,84

T13 Pituus
Aino Ojaniemi	        Hämeenlinnan Tarmo		
Nora Niukkanen	        Pohjan Koitto	        3,64	3,64
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	        4,45	4,45
Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat	4,51	4,51

T15 100m
Sanni Iivari	        Pohjan Koitto	        13,58	13,58
Safia Mekki	        Pohjan Koitto		14,30
Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat	14,42	14,42
Saana Peura	        Tervolan Terävä	        13,50	13,50
Nea Tenno	        Pohjan Koitto		13,95

T15 80m aidat
Venla Polojärvi	        Pohjan Koitto		14,94
Sanni Iivari	        Pohjan Koitto	        14,11	14,11
Sara Niukkanen	        Pohjan Koitto		
Enni Aula	        Pohjan Koitto		15,01

T15 Pituus
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto		
Sanni Iivari	        Pohjan Koitto	        4,24	4,24
Saana Peura	        Tervolan Terävä	        5,05	5,05

N17 100m aidat
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
Venla Rutanen	        Kuivasjärven Aura