Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
09.06. klo 15:00 Jyväskylä Games Ilmoittautuneet
päivitetty 8.6. klo 15:22

M 100m								SB	PB
				
1	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		11,08	10,96
3	Otto Ahlfors		Ikaalisten Urheilijat		10,83	10,44
6	Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat	10,75	10,75
168	Aapo Alenius		Kenttäurheilijat -58		11,36	10,94
21	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,88	11,88
25	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,11
29	Emmanuel Hitilasha	Lahden Ahkera		
35	Ville Hyttinen		Kuopion Reipas			11,21	11,21
41	Viljami Kaasalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot			10,56
43	Willem Kajander		Borgå Akilles			10,75	10,66
47	Aaro Karjalainen	Lahden Ahkera				11,02
60	Joonas Kokko		Lapuan Virkiä				10,89
76	Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	10,85	10,71
78	Taavi Leppänen		Ikaalisten Urheilijat			11,38
68	Amiya Kumar Mallick	Intia				10,63	10,26
91	Erno Mehtonen		Savonlinnan Riento		10,86	10,76
93	Veikka Mikkonen		Savonlinnan Riento		11,76	11,76
96	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,27	11,27
97	Niko Mutikainen		Savonlinnan Riento		11,40	11,40
105	Niko Nyman		Hämeenlinnan Tarmo			10,98
111	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	        11,90
113	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
112	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,34
114	Sakke Petäjäsaari	Valkealan Kajo				11,66
131	Aleksi Sairanen		Kerimäen Urheilijat			11,19
135	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		10,90
137	Hannes Siitonen		Helsingin Kisa-Veikot		11,01	10,76
138	Markus Skyttä		Kouvolan Urheilijat			10,56
147	Julius Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,24
149	Aleksi Tuononen		Ähtärin Urheilijat			10,88
151	Joel Turkka		Tampereen Pyrintö		11,33	11,27
153	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,46
162	Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,04
163	Elias Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna			11,51
164	Otto Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna			11,19
				
M 400m				
				
1	Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna			47,76
9	Erik Back		Helsingfors IFK			48,17	47,86
24	Aleksi Heimonen		Tampereen Urheilijat -38		50,17
51	Teemu Keronen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	49,89	49,89
58	Aatu Koivisto		Naantalin Löyly		
171	Dani Lirkki	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
84	Daniel Lundmark		Helsingfors IFK				49,83
93	Veikka Mikkonen		Savonlinnan Riento			58,85
101	Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot		48,99	48,09
116	Juho Pirskanen		Kuopion Reipas				48,64
121	Kalle Raitala		Kosken Kaiku			50,79	49,80
129	Ilari Ryyppö		Tampereen Urheilijat -38		49,49
148	Elias Tuominen		Naantalin Löyly			50,27	50,27
151	Joel Turkka		Tampereen Pyrintö		50,37	50,37
152	Julius Uutela		Helsingin Kisa-Veikot			48,58
153	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		53,49
154	Juho Vanhala		Harjavallan Jymy			48,08
157	Niko Viljola		Helsingin Kisa-Veikot		50,08	50,08
160	Eemeli Välimäki		Noormarkun Nopsa			49,47
				
M 1500m				
				
8	Samuel Auvinen		Joensuun Kataja				4.18,12
11	Carl Björkendahl	Porvoon Urheilijat			4.40,49
13	Simon Haglund		IK Falken				3.58,33
176     Olli Harju              Kenttäurheilijat -58            4.25,39 4.25,39
18	Lauri Hassi		Oriveden Ponnistus		4.11,77	4.11,12
19	Wilho Hautala		Lahden Ahkera				3.58,63
20	Juuso Hava		Kenttäurheilijat -58			4.17,71
22	Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura		3.59,90
23	Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4.04,92
30	Vili Holopainen		Joensuun Kataja				4.04,11
33	Joni Hulkko		Jalasjärven Jalas			4.03,92
34	Jussi Huuskonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		3.56,78
44	Leevi Kallio		Lahden Ahkera				4.25,47
45	Janne Kanerva		Lahden Ahkera				4.15,51
48	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja			4.04,82	3.52,95
55	Aleksi Kivelä		Lempäälän Kisa Yleisurheilu		4.08,51
66	Mika Kotiranta		Joensuun Kataja				4.13,26
170	Ville Lehtoniemi	Porvoon Urheilijat			4.37,34
87	Perry Mackinnon		Kanada					3.58,89
92	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu		4.08,37
94	Lasse Minkkinen		IF Raseborg			4.18,96	4.15,39
99	Julius Mäkinen		Tampereen Pyrintö		3.59,51	3.59,51
115	Jaakko Piesanen		Saarijärven Pullistus			4.02,97
177     Ilari Piipponen         Karhulan Katajaiset             3.54,34 3.43,04
119	Tuomas Puputti		IF Raseborg				4.01,84
120	Vincent Quednau		Helsingin Kisa-Veikot			4.09,94
124	Alex Rauhala		Vasa IS					4.00,50
127	Teemu Ruippo		Joensuun Kataja			4.10,43	4.08,94
142	Miika Takala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.00,45
10	Benjamin Björkell	Porvoon Urheilijat
				
M 110m aidat				
				
17	Juuso Hassi		Oriveden Ponnistus		15,03	14,76
46	Eetu Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	15,62	15,21
74	Elmo Lakka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,80	13,69
81	Jaakko Lintula		Espoon Tapiot		
88	Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,55	14,29
122	Ville Rajala		Alajärven Ankkurit			14,13
139	Miska Sundberg		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,02	14,91
163	Elias Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna		15,38	15,38
164	Otto Ylöstalo		IF Sibbo-Vargarna			15,07
				
M 400m aidat				
				
54	Vesa Kittilä		Pyhäjoen Wirta			54,95	53,73
174	Tuomas Lehtonen	        Liedon Parma	                53,35	51,81
118	Jere Posti		Oulun Pyrintö				55,81
173	Samuli Raikunen	        Liedon Parma	                56,09	55,52
172	Kalle Stylman	        Liedon Parma		        54,73   54,73
140	Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurheilijat		56,96
145	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö	        53,40	52,47
				
M Korkeus				
				
169	Samuli Eriksson		Salon Vilpas			214	218
57	Aleksi Klemola		Ullavan Kilpa			200	204
89	Arttu Mattila		Äänekosken Urheilijat		216	216
90	Valtteri Mattila	Äänekosken Urheilijat		197	209
117	Mika Polku		Virtain Urheilijat		199	231
143	Casper Tillander	IF Sibbo-Vargarna		200	200
161	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	211	211
				
M Seiväs				
				
31	Tommi Holttinen		Someron Esa			555	555
38	Joonas Jokivartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	490	510
52	Jere Keskinen		Vaasan Toverit				515
65	Santtu Koskiaho		Karijoen Tappara		520	520
67	Urho Kujanpää		Tampereen Pyrintö		555	555
70	Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		495	495
71	Marcus Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu		501
83	Albin Lundberg		Vasa IS				450	450
107	Pietari Outinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	460	465
108	Tuomas Outinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	485	487
109	Mikko Paavola		Alajärven Ankkurit		525	525
130	Aleksi Saarelainen	Espoon Tapiot			490	520
132	Jesse Salmi		Vasa IS				512	515
141	Iiro Suutarinen		Ähtärin Urheilijat		455	455
150	Eetu Turakainen		Turun Urheiluliitto		520	535
155	Tomas Wecksten		Karhulan Urheilijat		555	555
156	Mikael Westö		Vasa IS				470	550
				
M Pituus				
				
14	Ville Hakomäki		Ylihärmän Junkkarit		6,87	7,22
17	Juuso Hassi		Oriveden Ponnistus		6,93	7,32
50	Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy		6,76	7,50
61	Joona Kokkola		Valtimon Vasama				7,60
81	Jaakko Lintula		Espoon Tapiot				6,64
100	Miika Mäkinen		Riihimäen Kisko			5,22	7,32
106	Roni Ollikainen		Helsingin Kisa-Veikot		7,62	8,05
125	Tuomas Rouvali		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,12	7,37
128	Mikko Rummukainen	Ristiinan Urheilijat			7,36
134	Kalle Salminen		Joensuun Kataja			7,62	7,62
147	Julius Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		7,10
				
M Kuula				
				
15	Ville Halonen		Pyhäselän Urheilijat		14,54	14,54
32	Jarkko Holviala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,52	7,52
42	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		15,39	15,83
72	Timo Kööpikkä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	18,95	18,95
80	Lauri Lindqvist		Siilinjärven Ponnistus			15,12
81	Jaakko Lintula		Espoon Tapiot			10,14	10,14
110	Petteri Peitso		Seinäjoen Seudun Urheilijat		11,64
144	Panu Tirkkonen		Keiteleen Kunto			17,70	18,02
146	Mikko Toiviainen	Loimaan Jankko			16,61	16,87
				
M Kiekko				
				
2	Sami Aartolahti		Lahden Ahkera			50,71	56,56
56	Ville Kivioja		Nokian Urheilijat		54,30	58,43
62	Iiro Kokkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
104	Pyry Niskala		Seinäjoen Seudun Urheilijat		61,66
110	Petteri Peitso		Seinäjoen Seudun Urheilijat		40,45
126	Mika Ruhtinas		Jyväskylän Kenttäurheilijat	43,65	47,26


M19 200m				
				
4	Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	Vilho Happonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		24,59
25	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		22,94
28	Veikko Hirvonen		Savonlinnan Riento			31,42
49	Lassi Kaukonen		Helsingin Kisa-Veikot		22,25	21,79
69	Eetu Kumpulainen	Kuopion Reipas				22,80
82	Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat			23,17
95	Petteri Monni		Jyväskylän Kenttäurheilijat		21,84
96	Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	22,75	22,75
135	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		22,48
153	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		24,91
166	Santeri Örn		Polvijärven Urheilijat			22,56
				
M19 110m aidat				
				
39	Joni Järvinen		Lahden Ahkera				15,61
162	Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
			
M19 Kolmiloikka				
				
7	Iikka Alingue		Janakkalan Jana			14,88	15,10
103	Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		14,59
				
M19 Kuula				
				
64	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		19,43	19,43
165	Kalle Yrjänä		Himangan Urheilijat		13,27	13,27
				

M17 800m				
				
36	Josef Höglund		IK Falken				2.07,30
37	Onni Ikonen		Hankasalmen Hanka		2.26,08	2.26,08
40	Patrik Järvinen		Tampereen Pyrintö		2.16,30	2.16,30
63	Valtteri Konttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.13,08	2.13,08
73	Kalle Lahtinen		Tampereen Pyrintö		2.15,34	2.15,34
85	Justus Luonela		Lahden Ahkera				2.17,61
123	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera				2.02,06
136	Tuomas Seppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.08,78	2.05,71
158	Otto Vilpponen		Kuopion Reipas				2.20,32
159	Okko Vuorikoski		Lahden Ahkera				2.16,96
				
M17 110m aidat				
				
27	Eero Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	15,39	14,23
112	Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,73	14,13
111	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
				
M17 400m aidat				
				
5	Harri Alatupa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.02,97	1.02,97
12	Chibunna Ezeabasirim	Helsingin Kisa-Veikot			55,98
102	Ossian Newby		Helsingfors IFK				54,82
				
M17 Kolmiloikka				
				
26	Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento		13,29	13,29
53	Jonatan Kinnunen	Saarijärven Pullistus			14,07
113	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,95	12,95
111	Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,10	12,10
175	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,20
				
M17 Kuula				
				
79	Vesa Leveelahti		Virtain Urheilijat		17,63	17,63


P15 100m aidat				
				
59	Juho Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	16,04	16,04
75	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,99	15,99
77	Atte Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
167	Ville Väliharju		Tampereen Pyrintö		16,44	16,44




N 100m				
				
3	Ida Aidanpää-Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,69	11,81
5	Jenny Asplund		Larsmo IF				12,69
10	Neea Flyktman		Kaipolan Vire				12,74
12	Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat		11,91	11,83
15	Anniina Haapala		Joutsan Pommi				13,26
19	Heli Halonen		Lahden Ahkera				12,18
21	Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot			12,29
25	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			12,48	11,89
26	Janika Heikkinen	Varkauden Kenttä-Veikot			13,57
39	Janina Jaatinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		14,40
45	Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,49	12,49
52	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento		12,61	12,61
63	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		12,61
71	Karoliina Kujanpää	Valkeakosken Haka			12,35
73	Ella Kumpulainen	Savonlinnan Riento			12,65
81	Maisa Laakso		IF Drott			12,90	12,63
84	Oona Laine		Ylöjärven Urheilijat		12,70	12,70
87	Iina Lehtimäki		Tampereen Pyrintö			12,44
93	Laura Lundberg		Varkauden Kenttä-Veikot			13,96
94	Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	12,17	11,85
198	Nina Mutanen		Joensuun Kataja			12,85	12,85
106	Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas			12,93	12,73
110	Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,94	12,91
112	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot			12,16
122	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		13,26	12,75
126	Sanna Pihkala		Tampereen Pyrintö			12,81
127	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		12,87	12,80
155	Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot		12,45	12,34
156	Hanna Siiskonen		Joensuun Kataja				12,79
161	Sonja Stång		Kuivasjärven Aura			12,50
165	Tiia Tammisalo		Esbo IF				12,38	12,30
171	Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,48
175	Mette Ukkonen		Mikkelin Kilpa-Veikot			13,38
185	Aino Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,48
195	Rosa Ylimaula		Joensuun Kataja				13,77
196	Ada Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,15
76	Johanna Kylmänen	Raision Kuula			12,09	12,06
				
N 400m				
				
13	Hanna Frostdahl		IF Drott				59,58
27	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	58,48	58,48
36	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	59,21	58,17
40	Vilma Jaatinen		Kalajoen Junkkarit			1.04,17
42	Jonna Jalkanen		Karhulan Katajaiset		58,75	58,75
43	Sara Jokinen		Tampereen Pyrintö		58,63	57,30
53	Sanna Kekki		Hankasalmen Hanka			1.02,02
67	Sandra-Sofia Kosonen	Savonlinnan Riento		
83	Roosa Lahtinen		Tampereen Pyrintö			58,76
85	Wilma Lassfolk		IF Kraft				55,77
98	Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna			58,18
101	Katri Mustola		Kalajoen Junkkarit			53,20
108	Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat		57,97
113	Jeanine Nygård		IF Drott				55,07
117	Emma Pasanen		Lahden Ahkera			1.06,35	1.06,35
124	Jenni Peräinen		Tampereen Pyrintö			1.01,33
125	Veera Perälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	56,95	56,09
193     Aino Pulkkinen          Äänekosken Urheilijat                   54,36
134	Pinja Purola		Oulun Pyrintö				1.04,53
135	Siiri Rainio		Jyväskylän Kenttäurheilijat		59,79
148	Heidi Salminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
162	Essi Syrjälä		Tampereen Pyrintö			1.00,75
163	Liisa Sätilä		Espoon Tapiot			1.00,40	59,27
164	Iina Takkula		Oulun Pyrintö			1.01,60	1.01,60
194	Petra Väänänen		Joensuun Kataja			1.02,42	1.01,90
195	Rosa Ylimaula		Joensuun Kataja			1.01,20	1.01,20
				
N 1500m				
				
14	Katri Gauriloff		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	4.39,64	4.39,64
22	Linnea Harala		Someron Esa				4.40,17
44	Sara Jukko		Ikaalisten Urheilijat			5.32,36
46	Hilja-Miina Kakkonen	Joensuun Kataja				5.31,85
51	Lycke Karlsson		Vasa IS					4.44,20
197	Rosa Kilpi	        Oulun Pyrintö		                5.07,96
86	Salla Laukkanen		Lahden Ahkera			4.42,40	4.42,40
100	Maria Murtorinne	Kuopion Reipas				4.31,73
118	Helmi Peipinen		Oulun Pyrintö				4.58,79
137	Roosa Rantanen		Karhulan Katajaiset		4.56,04	4.47,79
142	Siiri Rouvila		Porvoon Urheilijat		
166	Lotta Tarvainen		Kuopion Reipas				4.55,43
173	Maija Tukeva		Ähtärin Urheilijat			4.49,45
176	Erika Utriainen		Veitsiluodon Kisaveikot			4.50,87
191	Ilona Välimäki		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		4.35,35
192	Janette Vänttinen	Porvoon Urheilijat		4.53,26	4.53,26
179	Annina Walling		Savonlinnan Riento			4.44,08
				
N 100m aidat				
				
3	Ida Aidanpää-Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,08
33	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		14,11	14,02
34	Reetta Hurske		Tampereen Pyrintö		13,36	13,16
37	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat		15,52
58	Elisa Kirvesniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,24	14,24
200	Marika Partinen	        Joensuun Kataja	                13,79	13,79
155	Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot		13,83	13,61
171	Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		14,75
				
N 400m aidat				
				
16	Heidi Haapamäki		Jyväskylän Kenttäurheilijat		1.10,02
20	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		1.01,23
35	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		1.01,79	1.00,69
41	Janina Jahkola		Jyväskylän Kenttäurheilijat		1.05,13
92	Mette Lukin		Kuopion Reipas				1.05,26
121	Emmi Pennanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		1.07,27
192	Viola Westling   	Turun Urheiluliitto             1.01,15 1.01,15

				
N Seiväs				
				
4	Saga Andersson		Esbo IF				440	442
18	Anni Halko		Jyväskylän Kenttäurheilijat	350	360
32	Erica Hjerpe		Vasa IS					425
78	Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu	380	385
80	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		400	405
97	Essi Melender		Vaasan Vasama			360	360
116	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		410	410
120	Venla Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	350	360
119	Elina Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	330	351
147	Jatta Salmela		Vasa IS				395	400
153	Susanna Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	330	330
				
N Kolmiloikka				
				
1	Monika Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,99
7	Shereese Cutler		USA				12,13	12,13
8	Essi Eriksson		Helsingin Kisa-Veikot		10,69	10,69
17	Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	12,40	12,93
23	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,06	11,49
26	Janika Heikkinen	Varkauden Kenttä-Veikot			11,32
48	Ronja Kallionpää	Janakkalan Jana				10,41
68	Elina Kostiainen	Vihdin Viesti			12,35	12,84
79	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot			12,57
99	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja				12,34
102	Roosa Mähönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,90
107	Liisa Naskali		Nokian Urheilijat		12,31	12,87
111	Ella Nisula		Kuivasjärven Aura			11,86
127	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		10,92	11,47
128	Riikka Pitkänen		Savonlinnan Riento		11,36	11,66
138	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera				12,45
144	Katariina Saarelainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		11,59
149	Senni Salminen		Imatran Urheilijat			13,18
151	Sini Sanaslahti		Kaipolan Vire				12,29
160	Sofia Storbjörk		IF Åsarna				11,49
175	Mette Ukkonen		Mikkelin Kilpa-Veikot		11,08	11,17
				
N Kuula				
				
9	Kaisu Eskelinen		Maaningan Mahti			13,28	13,53
33	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		11,85	11,85
54	Taija Keskinen		Ylistaron Kilpa-Veljet		13,57	14,28
58	Elisa Kirvesniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,43	12,52
77	Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus		15,98	15,98
104	Senja Mäkitörmä		Varpaisjärven Vire		16,27	16,27
115	Elisa Oksanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,93	12,51
141	Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas			14,93	15,28
146	Henna Sallinen		Savonlinnan Riento		14,28	14,31
				
N Kiekko				
				
2	Silja Ahonen		Parkanon Urheilijat		43,58	43,58
31	Katri Hirvonen		Joensuun Kataja			51,14	57,44
74	Sanni Kuparinen		Janakkalan Jana			43,61	43,99
89	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		51,71	54,67
123	Tuula Penttinen		Puumalan Viri			49,88	49,88
140	Rebekka Rekola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	34,57	35,20
143	Nilla Rättyä		Janakkalan Jana			32,13	35,61
169	Taija Tirkkonen		Keiteleen Kunto			45,08	45,08
170	Tiia Tirkkonen		Keiteleen Kunto			47,89	47,89
177	Krista Uusi-Kinnala	Laitilan Jyske			51,19	53,48
				
N Moukari				
				
56	Hannamari Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	47,38	50,97
65	Merja Korpela		Soinin Sisu				69,56
91	Inga Linna		Riihimäen Kisko			67,19	68,25
199	Anna Maria Orel	        Viro	                        69,68	69,68
196     Johanna Salmela         Jyväskylän Kenttäurheilijat     58,85   67,08
168	Krista Tervo		Karhulan Katajaiset		68,87	68,87
193	Kiira Väänänen		Varpaisjärven Vire		59,07	60,61
187	Johanna Witka		Someron Esa			61,12	62,27
				

N19 200m				
5	Jenny Asplund		Larsmo IF				25,87
6	Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot			24,79
10	Neea Flyktman		Kaipolan Vire				27,12
11	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat			24,44
28	Mari Heinonen		Kajaanin Kipinä				27,21
38	Vilma Itälinna		Tampereen Pyrintö			26,31
50	Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera				27,09
61	Emma Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		24,48
72	Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat		27,72
81	Maisa Laakso		IF Drott			26,63	25,80
84	Oona Laine		Ylöjärven Urheilijat			25,52
98	Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna		26,30	25,89
106	Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas				26,41
114	Iina Nykänen		Lahden Ahkera				26,19
150	Siiri Salo		Jyväskylän Kenttäurheilijat		27,56
157	Sara Siltala		Helsingin Kisa-Veikot			25,59
165	Tiia Tammisalo		Esbo IF				25,34	25,30
				
N19 100m aidat				
				
40	Vilma Jaatinen		Kalajoen Junkkarit		16,10	16,10
59	Camilla Kohl		Espoon Tapiot			14,72	14,67
75	Mathilda Kvist		Vasa IS					14,18
82	Petra-Sofia Laakso	Savonlinnan Riento			14,63
139	Gia Reinholm		Karhulan Katajaiset			14,43
189	Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot		
				
N19 Pituus				
				
39	Janina Jaatinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,73
47	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana				5,03
103	Iida Mäkelä		Savonlinnan Riento			5,04
110	Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,76	5,76
139	Gia Reinholm		Karhulan Katajaiset		5,67	5,83
171	Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,48	5,96
189	Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot			5,41
				
N19 Moukari				
				
9	Kaisu Eskelinen		Maaningan Mahti			44,30	47,42
24	Inka Hasanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	47,31	47,31
158	Unna Sinivuori		Jyväskylän Kenttäurheilijat	43,66	43,66				

				
N17 800m				
			
55	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		2.28,60
199	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.33,46	2.33,46	
198	Milja Lahtinen	        Suolahden Urho		                2.32,23
95	Venla Marjanen		Kaipolan Vire				2.22,39
96	Jenna Maukonen		Suolahden Urho			2.29,99	2.29,99
136	Sini Rajaniemi		Lahden Ahkera				2.21,94
145	Katri Saavalainen	Sysmän Sisu			2.40,39	2.30,56
195     Riika Tirkkonen         Kuopion Reipas                          2.33,29
178	Adele Vainio		Ikaalisten Urheilijat		2.38,56	2.38,56
184	Hertta Vihreälehto	Tampereen Pyrintö		2.36,24	2.31,55
200	Alisa Virtanen	        Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.15,85	2.09,68

				
N17 100m aidat				
				
11	Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	17,55	17,55
23	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
49	Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	14,93	14,93
52	Niina Karttunen		Savonlinnan Riento			15,95
62	Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,07	15,07
63	Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	14,23	14,23
79	Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot			14,06
90	Sofia Lindholm		Kuivasjärven Aura			14,37
111	Ella Nisula		Kuivasjärven Aura			14,36
130	Kaisa Pousi		Tampereen Pyrintö			14,51
132	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento		15,20	14,83
161	Sonja Stång		Kuivasjärven Aura		15,06	15,06
172	Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot		
174	Salla Tuominen		Tampereen Pyrintö			15,84
181	Vappu Valtonen		Espoon Tapiot			15,77	14,47
188	Jonna Voutilainen	Kuopion Reipas				14,65
196	Ada Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat	19,04	19,04
					
N17 400m aidat				
				
29	Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö			1.03,60
49	Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	1.03,75	1.03,75
76	Johanna Kylmänen	Raision Kuula		
131	Venla Pulkkanen		Lahden Ahkera		
133	Ella Pullinen		Janakkalan Jana		
178	Adele Vainio		Ikaalisten Urheilijat		
				
N17 Pituus				
				
27	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		5,47
38	Vilma Itälinna		Tampereen Pyrintö			5,40
55	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,65	4,65
70	Emma Kuikka		Janakkalan Jana				4,78
130	Kaisa Pousi		Tampereen Pyrintö		4,91	4,91
150	Siiri Salo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,03	5,03
152	Alisa Seilonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,80	4,81
154	Saga Sievänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,46
182	Saga Vanninen		Tampereen Pyrintö		5,59	5,59
190	Petra Väkeväinen	Lappajärven Veikot			4,87
197	Gea Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,34
				
N17 Moukari				
				
64	Aada Koppeli		Jyväskylän Kenttäurheilijat	48,58	58,97
69	Minttu Kovanen		Savonlinnan Riento		55,08	55,08
105	Emmi Mäkäläinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		27,61
129	Saara Porthan		Siilinjärven Ponnistus		45,24	45,24
159	Kiia Siponen		Äänekosken Urheilijat		55,89	55,89
194     Julia Kivinen           Kaustisen Pohjan-Veikot         61,85   66,71
				

T15 80m aidat				
				
30	Varpu-Sofia Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,10
57	Hilma Kinnunen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
66	Petra Koskinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat		15,96
88	Netta Leppänen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,02	13,02
109	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,22	13,22
152	Alisa Seilonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,73	11,73
167	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,78	12,78
180	Kerttu Valtonen		Espoon Tapiot				12,72
182	Saga Vanninen		Tampereen Pyrintö			11,49
183	Minea Vertala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,31	13,31
186	Enni Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat		
190	Petra Väkeväinen	Lappajärven Veikot		
197	Gea Zitting		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,82	12,82