Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
24.03. klo 12:00 Junior Indoor Meeting - JIM Ilmoittautuneet
N 2000m			
13	Reija-Elina Jylhä	Halsuan Toivo	
29	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

N 3000m kävely			
129	Pirjo Karetie	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
210	Peppi Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	

P9 40m			
4	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat	
19	Roni Hynninen	Hartolan Voima	
112	Trevor White	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
113	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
114	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
121	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
122	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
123	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
124	Otto Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
137	Samu Ratia	Kaipolan Vire	
144	Iivari Tiihonen	Kangasniemen Kalske	
147	Anton Alvar	Karstulan Kiva	
175	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
188	Eric Rinne	Lahden Ahkera	
222	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus	

P9 400m			
19	Roni Hynninen	Hartolan Voima	
112	Trevor White	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
113	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
114	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
121	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
122	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
123	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
124	Otto Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
137	Samu Ratia	Kaipolan Vire	
147	Anton Alvar	Karstulan Kiva	
175	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
188	Eric Rinne	Lahden Ahkera	
222	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus	
223	Åke Pimiä	Saarijärven Pullistus	

P9 Korkeus			
112	Trevor White	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
121	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
123	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
147	Anton Alvar	Karstulan Kiva	
175	Julius Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
222	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus	

T9 40m			
5	Soiluaho Peppi	Äänekosken Urheilijat	
119	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
120	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
125	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Venla Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
127	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
128	Enni Mustaparta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
190	Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot	
208	Adeliina Laitinen	Pihtiputaan Tuisku	
224	Sara Haapakoski	Saarijärven Pullistus	
245	Petra Lähteelä	Suolahden Urho	
275	Amadea Wallenius	Vehmaisten Urheilijat	
276	Erika Salonen	Vehmaisten Urheilijat	

T9 400m			
5	Soiluaho Peppi	Äänekosken Urheilijat	
119	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
120	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
125	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Venla Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
127	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
128	Enni Mustaparta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
190	Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot	
208	Adeliina Laitinen	Pihtiputaan Tuisku	
245	Petra Lähteelä	Suolahden Urho	
275	Amadea Wallenius	Vehmaisten Urheilijat	
277	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	

T9 Korkeus			
125	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
126	Venla Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
224	Sara Haapakoski	Saarijärven Pullistus	
277	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	

P10 150m			
1	Ville Kankainen	Äänekosken Urheilijat	
110	Daniel Pollari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
111	Joel Myllyntaus	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
171	Väinö Linnermo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
201	Juho Tonteri	Mikkelin Kilpa-Veikot	
221	Aapo Pimiä	Saarijärven Pullistus	
262	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö	

P10 Pituus			
1	Ville Kankainen	Äänekosken Urheilijat	
100	Vilho Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
101	Eemil Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
110	Daniel Pollari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
111	Joel Myllyntaus	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
112	Trevor White	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
113	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
114	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
181	Eevert Happonen	Kuopion Reipas	UP
206	Joona Viitala	Petäjäveden Petäjäiset	
262	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö	

P10 Kuula			
165	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
171	Väinö Linnermo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
221	Aapo Pimiä	Saarijärven Pullistus	

T10 150m			
2	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat	
10	Sini Takkunen	Alavieskan Viri	
23	Maija Santanen	Janakkalan Jana	
108	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
109	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
115	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
116	Hilkka Wuethrich	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
117	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire	
172	Nette Sorsa	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
173	Julia Syrjänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
174	Kerttu Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
244	Aino Kinnunen	Suolahden Urho	

T10 Pituus			
2	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat	
3	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat	
10	Sini Takkunen	Alavieskan Viri	
23	Maija Santanen	Janakkalan Jana	
108	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
109	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
115	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
116	Hilkka Wuethrich	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
117	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
118	Iitu Riekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
119	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
120	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire	
143	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske	
172	Nette Sorsa	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
173	Julia Syrjänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
174	Kerttu Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
243	Annika Liekkinen	Suolahden Urho	
245	Petra Lähteelä	Suolahden Urho	

T10 Kuula			
2	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat	
108	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
109	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
115	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
118	Iitu Riekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
146	Vilma Järvinen	Karstulan Kiva	
173	Julia Syrjänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
243	Annika Liekkinen	Suolahden Urho	
244	Aino Kinnunen	Suolahden Urho	

T11 60m			
23	Maija Santanen	Janakkalan Jana	
80	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
88	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
90	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
106	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
135	Emma Ratia	Kaipolan Vire	
166	Emma Jusi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
167	Lumi Lehtinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
168	Emma Syrjänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
169	Heta Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
170	Elsa Mänttäri	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
191	Mia Hurskanen	Laukaan Urheilijat	
193	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
194	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
202	Celina Salonen	Nastolan Naseva	
243	Annika Liekkinen	Suolahden Urho	
261	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö	
274	Tinja Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat	

T11 1000m			
107	Aava Lautamäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
108	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
109	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
135	Emma Ratia	Kaipolan Vire	
167	Lumi Lehtinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
170	Elsa Mänttäri	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
193	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
194	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
202	Celina Salonen	Nastolan Naseva	

T11 Korkeus			
90	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
106	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
135	Emma Ratia	Kaipolan Vire	
166	Emma Jusi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
193	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
220	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus	

T11 Kolmiloikka			
12	Ylinen Sohvi	Alavuden Urheilijat	
106	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
136	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire	
168	Emma Syrjänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
169	Heta Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
193	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
194	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
202	Celina Salonen	Nastolan Naseva	
220	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus	
261	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö	

T11 Junnukeihäs			
12	Ylinen Sohvi	Alavuden Urheilijat	
90	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
106	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
146	Vilma Järvinen	Karstulan Kiva	
166	Emma Jusi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
261	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö	

T11 1000m kävely			
24	Maija Harju	Janakkalan Jana	
138	Ilse Parpala	Kälviän Tarmo	

T11 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 4		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 5		
	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2		

P11 60m			
26	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi	
76	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
77	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
92	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
93	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
94	Matti Laiho	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
95	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
96	Tuomas Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
97	Alexander Periainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
98	Vilho Ketonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
181	Eevert Happonen	Kuopion Reipas	
182	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas	
262	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö	

P11 1000m			
14	Riko-Matti Jylhä	Halsuan Toivo	
93	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
94	Matti Laiho	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
96	Tuomas Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
99	Kalle Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
100	Vilho Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
101	Eemil Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
102	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
103	Eino Sajavaara	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
134	Aapo Virkajärvi	Kaipolan Vire	

P11 Korkeus			
79	Juho Hyppönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
95	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
102	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
182	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas	

P11 Kolmiloikka			
1	Ville Kankainen	Äänekosken Urheilijat	
92	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
93	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
95	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
98	Vilho Ketonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
102	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P11 Junnukeihäs			
26	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi	
77	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
79	Juho Hyppönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
96	Tuomas Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
99	Kalle Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
104	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
105	Verneri Polas	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
165	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
241	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho	

P11 1000m kävely			
94	Matti Laiho	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P11 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 4		

T12 200m			
6	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat	
80	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
82	Iida Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
83	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
84	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
85	Erika Spoof	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
161	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
162	Iiris Jääskeläinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
187	Jade Toivola	Lahden Ahkera	
189	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot	
196	Nea Savolainen	Maaningan Mahti	
200	Sofia Kokko	Mikkelin Kilpa-Veikot	
204	Milla Kangas	Oulun Pyrintö	
215	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä	
219	Tilda Pimiä	Saarijärven Pullistus	
229	Aliina Ojaniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
260	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
270	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat	
271	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat	
272	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	
273	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat	

T12 60m aidat			
83	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
86	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
87	Kiia Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
142	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske	
156	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
163	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
187	Jade Toivola	Lahden Ahkera	
200	Sofia Kokko	Mikkelin Kilpa-Veikot	
219	Tilda Pimiä	Saarijärven Pullistus	
229	Aliina Ojaniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
272	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	
273	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat	

T12 Seiväs			
20	Aamu Uusitalo	Himangan Urheilijat	
86	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
163	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
180	Minttu Järvinen	Keuruun Kisailijat	
189	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot	
231	Minttu Lehtonen	Siilinjärven Ponnistus	

T12 Pituus			
6	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat	
73	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
80	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
82	Iida Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
83	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
84	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
85	Erika Spoof	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
86	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
88	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
89	Viivi Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske	
142	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske	
157	Mea Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
161	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
163	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
187	Jade Toivola	Lahden Ahkera	
196	Nea Savolainen	Maaningan Mahti	
204	Milla Kangas	Oulun Pyrintö	
215	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä	
239	Selma Möller	Suolahden Urho	
242	Ninni Korpinen	Suolahden Urho	
260	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
271	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat	
272	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	
273	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat	

T12 Kuula			
6	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat	
73	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
74	Malva Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
80	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
81	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
82	Iida Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
85	Erika Spoof	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
86	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
89	Viivi Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
90	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
91	Miranda Smith	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske	
156	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
157	Mea Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
161	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
164	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
180	Minttu Järvinen	Keuruun Kisailijat	
240	Senja Norontaus	Suolahden Urho	
242	Ninni Korpinen	Suolahden Urho	

P12 200m			
18	Eelis Hynninen	Hartolan Voima	
75	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
76	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
158	Otso Barck	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
159	Lauri Palm	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
181	Eevert Happonen	Kuopion Reipas	
182	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas	
186	Joel Toivola	Lahden Ahkera	
230	Samu Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	
258	Iiro Pekkarinen	Tampereen Pyrintö	
259	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	

P12 60m aidat			
18	Eelis Hynninen	Hartolan Voima	
75	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
179	Tommi Järvenpää	Keuruun Kisailijat	
230	Samu Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	
259	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	

P12 Seiväs			
18	Eelis Hynninen	Hartolan Voima	
134	Aapo Virkajärvi	Kaipolan Vire	
179	Tommi Järvenpää	Keuruun Kisailijat	

P12 Pituus			
18	Eelis Hynninen	Hartolan Voima	
75	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
77	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
158	Otso Barck	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
159	Lauri Palm	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
160	Kasperi Hiidenniemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
182	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas	
186	Joel Toivola	Lahden Ahkera	
230	Samu Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	

P12 Kuula			
18	Eelis Hynninen	Hartolan Voima	
26	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi	
77	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
78	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
79	Juho Hyppönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
158	Otso Barck	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
159	Lauri Palm	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
160	Kasperi Hiidenniemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
230	Samu Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	
234	Paavo Puro	Suolahden Urho	UP
241	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho	

P13 60m			
58	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
59	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
258	Iiro Pekkarinen	Tampereen Pyrintö	

P13 1000m			
59	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P13 Korkeus			
58	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
259	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	
269	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat	

P13 Kolmiloikka			
58	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
269	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat	

P13 1000m kävely			
183	Oskari Matila	Kuortaneen Kunto	

P13 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		

T13 60m			
25	Veera Reponen	Joutsan Pommi	
53	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
56	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
61	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
62	Helmi Kiraly	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
63	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
64	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
65	Veera Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
66	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
67	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
68	Emma Toivonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
69	Aino Tyynysniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
141	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske	
145	Milla Luoma-Tokoi	Kannuksen Ura	
153	Menni Andelin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
154	Ella Haajanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
155	Milla Holttinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
178	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	
185	Sofia Rinne	Lahden Ahkera	
195	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri	
196	Nea Savolainen	Maaningan Mahti	
199	Saaga Attenberg	Mikkelin Kilpa-Veikot	
204	Milla Kangas	Oulun Pyrintö	
212	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä	
214	Nea Laine	Pylkönmäen Yrittävä	
228	Sara Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
236	Mea Sorri	Suolahden Urho	
237	Anni Halinen	Suolahden Urho	
260	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	
270	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat	
271	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat	

T13 1000m			
60	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
61	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
64	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
70	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
71	Sanni Pitkänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
72	Jenna Tuomaala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
133	Heta Virkajärvi	Kaipolan Vire	
185	Sofia Rinne	Lahden Ahkera	
192	Ellanoora Haapalehto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
195	Promthip Wisetkhan	Leppävirran Viri	
199	Saaga Attenberg	Mikkelin Kilpa-Veikot	
215	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä	
261	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö	

T13 Korkeus			
17	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima	
54	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
56	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
61	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
71	Sanni Pitkänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
142	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske	
178	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	
200	Sofia Kokko	Mikkelin Kilpa-Veikot	
216	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus	
217	Anni Vuori	Saarijärven Pullistus	
218	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus	
228	Sara Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
238	Vilja Liimatainen	Suolahden Urho	
270	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat	

T13 Kolmiloikka			
60	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
62	Helmi Kiraly	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
63	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
65	Veera Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
72	Jenna Tuomaala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
73	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
154	Ella Haajanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
156	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
214	Nea Laine	Pylkönmäen Yrittävä	
218	Vilma-Riina Valkola	Saarijärven Pullistus	

T13 Junnukeihäs			
54	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
60	Iida Pajunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
66	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
69	Aino Tyynysniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
74	Malva Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
153	Menni Andelin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
154	Ella Haajanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
155	Milla Holttinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
157	Mea Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
239	Selma Möller	Suolahden Urho	
240	Senja Norontaus	Suolahden Urho	

T13 1000m kävely			
74	Malva Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
238	Vilja Liimatainen	Suolahden Urho	

T13 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 4		
	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2		
	Saarijärven Pullistus		
	Vehmaisten Urheilijat		

T14 200m			
21	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	
22	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat	
27	Siiri Pirinen	Juvan Urheilijat	
28	Saara Himanen	Juvan Urheilijat	
35	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
37	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
38	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
40	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
47	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
51	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
52	Kerttu Saksala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
132	Olivia Asikainen	Kaipolan Vire	
148	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot	UP
150	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
152	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
197	Amanda Asikainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
198	Emmi Karjalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
203	Laura Loponen	Oulun Pyrintö	
212	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä	
213	Emilia Malinen	Pylkönmäen Yrittävä	
227	Jenna Ojaniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
232	Inka Nahkala	Suolahden Urho	
235	Aure Kuosmanen	Suolahden Urho	
253	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	
265	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti	
268	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat	

T14 60m aidat			
15	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	
16	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	
33	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
35	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
41	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
43	Enni Viljanmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
47	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
53	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
203	Laura Loponen	Oulun Pyrintö	
248	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö	
253	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	
254	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö	
255	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	
256	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö	
263	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38	

T14 Seiväs			
17	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima	
34	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
39	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
42	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
45	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
54	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
177	Ilona Järvenpää	Keuruun Kisailijat	
178	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat	
265	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti	

T14 Pituus			
15	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	
16	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	
21	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	
22	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat	
27	Siiri Pirinen	Juvan Urheilijat	
28	Saara Himanen	Juvan Urheilijat	
34	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
35	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
40	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
51	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
53	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
55	Siiri Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
56	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
132	Olivia Asikainen	Kaipolan Vire	
150	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
152	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
211	Riikka Sorri	Pylkönmäen Yrittävä	
212	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä	
228	Sara Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
232	Inka Nahkala	Suolahden Urho	
249	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö	
253	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	
254	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö	
255	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	
256	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö	
268	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat	
278	Riina Palonen	Viitasaaren Viesti	

T14 Kuula			
15	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	
16	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	
34	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
35	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
40	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
45	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	UP
52	Kerttu Saksala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
54	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
55	Siiri Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
57	Emilia Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
184	Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	
249	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö	
253	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö	
255	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö	
257	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö	
278	Riina Palonen	Viitasaaren Viesti	

P14 200m			
9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri	
11	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat	
30	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
32	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
48	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
49	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
50	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
140	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	
151	Alex Vuori	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
246	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	
250	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö	
251	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	
264	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat	

P14 60m aidat			
9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri	
32	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
251	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	

P14 Seiväs			
48	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
50	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
130	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire	
151	Alex Vuori	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
247	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö	
251	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	

P14 Pituus			
9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri	
140	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	
151	Alex Vuori	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
246	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	

P14 Kuula			
48	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
234	Paavo Puro	Suolahden Urho	
252	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö	

P15 60m			
7	Eetu Jokela	Alavieskan Viri	
8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri	
11	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat	
30	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
31	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
149	Daniel Keane	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
246	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	
266	Patrick Haga	Valkealan Kajo	

P15 1000m			
130	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire	
149	Daniel Keane	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	

P15 Korkeus			
32	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	

P15 Kolmiloikka			
7	Eetu Jokela	Alavieskan Viri	
8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri	

P15 1000m kävely			
247	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö	

P15 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
	Tampereen Pyrintö		

T15 60m			
27	Siiri Pirinen	Juvan Urheilijat	
28	Saara Himanen	Juvan Urheilijat	
33	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
34	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
35	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
36	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
37	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
38	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
39	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
40	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
41	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
42	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
43	Enni Viljanmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
44	Vilma Riutta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
45	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
131	Elvi Warwick	Kaipolan Vire	
139	Niina Hepo-Oja	Kangasniemen Kalske	
148	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot	
197	Amanda Asikainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
198	Emmi Karjalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot	
203	Laura Loponen	Oulun Pyrintö	
205	Elsa Pasonen	Pertunmaan Ponnistajat	
207	Nita Rasi	Pihtiputaan Tuisku	
225	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
226	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
232	Inka Nahkala	Suolahden Urho	
267	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat	

T15 1000m			
131	Elvi Warwick	Kaipolan Vire	
176	Birgit Tuomola	Kestävyysjuoksunuoret Suomi	
209	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	
226	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
233	Milja Lahtinen	Suolahden Urho	

T15 Korkeus			
36	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
39	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
46	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
47	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
207	Nita Rasi	Pihtiputaan Tuisku	
211	Riikka Sorri	Pylkönmäen Yrittävä	
248	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö	
249	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö	

T15 Kolmiloikka			
33	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
37	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
38	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
41	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
42	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
44	Vilma Riutta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
46	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
47	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
150	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	
209	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	
225	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	

T15 1000m kävely			
209	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	

T15 4x200m viesti			
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
	Jyväskylän Kenttäurheilijat 4		
	Pylkönmäen Yrittävä		
	Tampereen Pyrintö