Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
09.03. klo 09:30 Tampere Junior Indoor Games Ilmoittautuneet
TJIG 2018 - Eräjaot

M17 60 m

Erä 1
2	1674	Antti Koskinen	Viipurin Urheilijat		
3	1489	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		
4	324	Elmo Niemi	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	1494	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
6	1452	Tuomas Smolander	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	1367	Kalle Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
3	1701	Mikko Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
4	443	Taavi Leppänen	Ikaalisten Urheilijat		
5	554	Miro Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1712	Arttu Sandberg	Lahden Ahkera		

Erä 3
2	1449	Jami Siira	Tampereen Pyrintö		
3	365	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
4	1387	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
5	979	Juho Haapala	Maskun Kataja		
6	1299	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
2	370	Alexander Björkgren	IF Drott		
3	1516	Mathias Gustafsson	Turun Urheiluliitto		
4	1470	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
5	132	Iisakki Torppa	Espoon Tapiot		
6	1642	Valtteri Keskinen	Vihdin Viesti		

Erä 5
2	1070	Riko Posti	Oulun Pyrintö		
3	507	Arttu Ahola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1464	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
5	640	Lauri Niemi	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	1045	Amr Abass	Oulun Pyrintö		

M17 300 m

Erä 1
4	1070	Riko Posti	Oulun Pyrintö		
5	1452	Tuomas Smolander	Tampereen Pyrintö		
6	1433	Otto Rinne	Tampereen Pyrintö		
7	1045	Amr Abass	Oulun Pyrintö		

Erä 2
3	1715	Eeli Vuola	Hyvinkään Seudun Urheilija		
4	452	Roope Turunen	Ikaalisten Urheilijat		
5	1642	Valtteri Keskinen	Vihdin Viesti		
6	1194	Nuutti Kokko	Raision Kuula		
7	437	Jimi Koivuniemi	Ikaalisten Urheilijat		

Erä 3
4	1137	Patrik Jakonen	Porin Yleisurheilu		
5	1489	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		
6	1453	Ville Suoniemi	Tampereen Pyrintö		
7	909	Robert Silenko	Lauttakylän Luja		
8	979	Juho Haapala	Maskun Kataja		

M17 800 m

Erä 1
1	1687	Okko Tiilikainen	Viipurin Urheilijat		
2	1326	Henrik Hihnala	Tampereen Pyrintö		
3	667	Joona Lindgren	Kauhavan Wisa		
4	756	Atte Ylipahkala	Kuivasjärven Aura		
5	240	Juho Hirsto	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1433	Otto Rinne	Tampereen Pyrintö		
7	518	Tommi Ilomäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	192	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka		
9	133	Roope Tuori	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	914	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	563	Tuomas Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1248	Frans Koivula	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	668	Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa		
5	771	Aaro Ojala	Kuusankosken Kisa		
6	1367	Kalle Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	834	Okko Vuorikoski	Lahden Ahkera		
8	683	Oskari Jacobsson	Keravan Urheilijat		
9	1193	Iivo Kalajoki	Raision Kuula		

M17 60 m aj

Erä 1
3	1445	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
4	210	Abdinain Moalin	Helsingfors IFK		
5	1387	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
6	554	Miro Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1344	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	464	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
2	1494	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
3	1464	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
4	370	Alexander Björkgren	IF Drott		
5	778	Karim Echahid	Lahden Ahkera		
6	548	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	57	Ibrahim El Mrabt	Espoon Tapiot		
8	1299	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		

M17 300 m aj

Erä 1
4	210	Abdinain Moalin	Helsingfors IFK		
5	573	Elmeri Valkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	914	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1387	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
8	1687	Okko Tiilikainen	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
3	507	Arttu Ahola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	285	Atte Timgren	Helsingin Kisa-Veikot		
5	221	Matvei Telov	Helsingfors IFK		
6	1464	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
7	1494	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
8	1489	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38		

M17 Korkeus

Erä 1
1	554	Miro Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	434	Tiitus Heinisuo	Ikaalisten Urheilijat		
3	1300	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
4	1470	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
5	1571	Arttu Juvonen	Vantaan Salamat		
6	1344	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		
7	348	Joonas Koponen	Hämeenlinnan Tarmo		
8	1018	Joona Koski	Nummen Kipinä		
9	464	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
10	1341	Kaapo Kankainen	Tampereen Pyrintö		

M17 Pituus

Erä 1
1	1554	Aapo Karvinen	Vammalan seudun Voima		
2	1387	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö		
3	778	Karim Echahid	Lahden Ahkera		
4	57	Ibrahim El Mrabt	Espoon Tapiot		
5	464	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		
6	930	Vertti Kolkkala	Liedon Parma		
7	370	Alexander Björkgren	IF Drott		
8	765	Ville Saari	Kuortaneen Kunto		
9	1299	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
10	1445	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
11	1453	Ville Suoniemi	Tampereen Pyrintö		
12	1449	Jami Siira	Tampereen Pyrintö		
13	554	Miro Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	411	Oliver Enqvist	IF Sibbo-Vargarna		
15	1300	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
16	132	Iisakki Torppa	Espoon Tapiot		
17	764	Roope Saari	Kuortaneen Kunto		
18	548	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1516	Mathias Gustafsson	Turun Urheiluliitto		
20	1701	Mikko Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
21	1470	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
22	746	Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
23	1137	Patrik Jakonen	Porin Yleisurheilu		
24	1344	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		
25	1712	Arttu Sandberg	Lahden Ahkera		

M17 Kuula

Erä 1
1	434	Tiitus Heinisuo	Ikaalisten Urheilijat		
2	1250	Juho Kuvaja	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	641	Ilmari Ohristo	Kankaanpään Seudun Leisku		
4	1341	Kaapo Kankainen	Tampereen Pyrintö		
5	1691	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat		
6	1220	Joonas Pulkkinen	Ristiinan Urheilijat		
7	1344	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		
8	761	Juuso Vanhanen	Kuopion Reipas		
9	1445	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
10	746	Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
11	456	Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat		
12	1470	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
13	226	Pyry Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		

N17 60 m

Erä 1
1	359	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1203	Henna Jalovaara	Riihimäen Kisko		
3	498	Jenna Riikonen	Joensuun Kataja		
4	673	Elli Myllymäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
5	1225	Emilia Tuomaala	Saloisten Salama		
6	1670	Vilja Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
7	1054	Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
8	1469	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	53	Olivia Chandras	Espoon Tapiot		
2	711	Olivia Nurminen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	489	Lumi Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
4	1109	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
5	485	Emilia Kiiski	Joensuun Kataja		
6	538	Vilma Lehtoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	731	Viivi Lapinoja	Kokkolan Työväen Urheilijat		
8	1322	Emilia Heino	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
1	1558	Noora Rintala	Vammalan seudun Voima		
2	1631	Judit Schwarz	Veikkolan Veikot		
3	582	Ada Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1379	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
5	1127	Vilma Lindroos	Porin Tarmo		
6	1625	Linnea Sauramäki	Vehmaisten Urheilijat		
7	1223	Anna Ranz	Saloisten Salama		
8	903	Henna Kaunistola	Lauttakylän Luja		

Erä 4
2	966	Helmiina Raninen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	1442	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
4	115	Jenny Sario	Espoon Tapiot		
5	797	Venla Laine	Lahden Ahkera		
6	532	Johanna Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1467	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
8	715	Iina Rantala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 5
2	827	Ella Sirmola	Lahden Ahkera		
3	1395	Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		
4	639	Wilhelmiina Myllykoski	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	330	Jessica Räsänen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1061	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		
7	1196	Sirke Seitsonen	Raision Kuula		
8	1635	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		

Erä 6
2	1482	Siiri Heiskanen	Tampereen Urheilijat -38		
3	1009	Pritne Lember	Noormarkun Nopsa		
4	675	Petra Puutio	Kaustisen Pohjan-Veikot		
5	1485	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
6	1646	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
7	475	Emma Kuikka	Janakkalan Jana		
8	103	Veera Perko	Espoon Tapiot		

Erä 7
2	1120	Saana Boelius	Porin Tarmo		
3	1404	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
4	1711	Inka-Tuuli Amberla	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	939	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
6	549	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1649	Sara Niinimäki	Viialan Valtti		
8	473	Ronja Kallionpää	Janakkalan Jana		

Erä 8
1	713	Aada Palola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	1330	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
3	829	Emilia Tapionlinna	Lahden Ahkera		
4	301	Ingrid Jalas	Helsingin Tarmo		
5	1676	Annaliisa Liimatta	Viipurin Urheilijat		
6	902	Aino Eno	Lauttakylän Luja		
7	1491	Anniina Murtonen	Tampereen Urheilijat -38		
8	1463	Salla Tuominen	Tampereen Pyrintö		

N17 300 m

Erä 1
3	330	Jessica Räsänen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	1676	Annaliisa Liimatta	Viipurin Urheilijat		
5	326	Pihla Poikolainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1379	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
7	301	Ingrid Jalas	Helsingin Tarmo		
8	1061	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		

Erä 2
3	1223	Anna Ranz	Saloisten Salama		
4	33	Siiri Metsälä	Esbo IF		
5	615	Virpi Nikkilä	Kangasalan Urheilijat -68		
6	498	Jenna Riikonen	Joensuun Kataja		
7	23	Ira Haltia	Esbo IF		
8	485	Emilia Kiiski	Joensuun Kataja		

Erä 3
3	1147	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		
4	1670	Vilja Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
5	103	Veera Perko	Espoon Tapiot		
6	559	Siiri Salo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1196	Sirke Seitsonen	Raision Kuula		
8	902	Aino Eno	Lauttakylän Luja		

Erä 4
3	1697	Meri Suomalainen	Vähänkyrön Viesti		
4	1109	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
5	1631	Judit Schwarz	Veikkolan Veikot		
6	1127	Vilma Lindroos	Porin Tarmo		
7	1648	Kerttu Niinimäki	Viialan Valtti		
8	532	Johanna Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N17 800 m

Erä 1
1	355	Suvi Rantala	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1525	Daniela Löfgren	Turun Urheiluliitto		
3	737	Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura		
4	1532	Maria Palmu	Turun Urheiluliitto		
5	733	Jasmin Ahola	Kuivasjärven Aura		
6	463	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat		
7	1203	Henna Jalovaara	Riihimäen Kisko		
8	489	Lumi Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
9	1482	Siiri Heiskanen	Tampereen Urheilijat -38		
10	1709	Kaisa Siukonen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	1534	Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto		
2	1233	Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		
3	972	Nelli Hiippavuori	Maarian Mahti		
4	772	Justiina Juntunen	Kälviän Tarmo		
5	789	Sara Kinnunen	Lahden Ahkera		
6	1244	Veera Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	325	Tia Palmunen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	1417	Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
9	1515	Iines Aho	Turun Urheiluliitto		
10	1318	Venla Harala	Tampereen Pyrintö		

N17 60 m aj

Erä 1
2	301	Ingrid Jalas	Helsingin Tarmo		
3	1486	Matilda Koponen	Tampereen Urheilijat -38		
4	1483	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
5	1467	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
6	675	Petra Puutio	Kaustisen Pohjan-Veikot		
7	1498	Anni Vähäkoski	Tampereen Urheilijat -38		
8	1711	Inka-Tuuli Amberla	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

Erä 2
1	713	Aada Palola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	1295	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
3	535	Lilli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	359	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	582	Ada Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	538	Vilma Lehtoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	126	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot		
8	735	Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		

Erä 3
1	939	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
2	1106	Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
3	110	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
4	1424	Kaisa Pousi	Tampereen Pyrintö		
5	1195	Linnea Loukola	Raision Kuula		
6	277	Peppi Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
7	826	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
8	1442	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		

N17 300 m aj

Erä 1
5	478	Ella Pullinen	Janakkalan Jana		
6	789	Sara Kinnunen	Lahden Ahkera		
7	1483	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
8	1485	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
5	1697	Meri Suomalainen	Vähänkyrön Viesti		
6	1482	Siiri Heiskanen	Tampereen Urheilijat -38		
7	827	Ella Sirmola	Lahden Ahkera		
8	798	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		

Erä 3
4	1106	Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
5	1127	Vilma Lindroos	Porin Tarmo		
6	64	Vilma Hakala	Espoon Tapiot		
7	902	Aino Eno	Lauttakylän Luja		
8	1054	Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		

Erä 4
3	794	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera		
4	110	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
5	1323	Pinja Heinonen	Tampereen Pyrintö		
6	808	Venla Pulkkanen	Lahden Ahkera		
7	549	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	829	Emilia Tapionlinna	Lahden Ahkera		

N17 Pituus

Erä 1
1	789	Sara Kinnunen	Lahden Ahkera		
2	939	Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
3	26	Meri Järvensivu	Esbo IF		
4	1395	Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		
5	1485	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
6	463	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat		
7	954	Wilma Grandell	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	535	Lilli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	827	Ella Sirmola	Lahden Ahkera		
10	1670	Vilja Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
11	1009	Pritne Lember	Noormarkun Nopsa		
12	359	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
13	1483	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
14	1499	Olivia Wirtavuori	Tampereen Urheilijat -38		
15	1469	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
16	336	Riina Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
17	1491	Anniina Murtonen	Tampereen Urheilijat -38		
18	475	Emma Kuikka	Janakkalan Jana		
19	747	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
20	1503	Maria Peura	Tervolan Terävä		
21	798	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		
22	468	Milka Riiali	Imatran Urheilijat		
23	1467	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
24	339	Erika Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
25	277	Peppi Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
26	1223	Anna Ranz	Saloisten Salama		
27	1337	Anna Järvinen	Tampereen Pyrintö		
28	473	Ronja Kallionpää	Janakkalan Jana		
29	1496	Jasmiina Tuomiranta	Tampereen Urheilijat -38		
30	826	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
31	1203	Henna Jalovaara	Riihimäen Kisko		
32	559	Siiri Salo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
33	735	Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		
34	564	Saga Sievänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
35	675	Petra Puutio	Kaustisen Pohjan-Veikot		
36	1225	Emilia Tuomaala	Saloisten Salama		
37	631	Fanni-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		
38	126	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot		
39	489	Lumi Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
40	1147	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		
41	556	Beda Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
42	1404	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
43	903	Henna Kaunistola	Lauttakylän Luja		
44	1379	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
45	485	Emilia Kiiski	Joensuun Kataja		
46	1484	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		
47	115	Jenny Sario	Espoon Tapiot		
48	1635	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
49	1646	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
50	1322	Emilia Heino	Tampereen Pyrintö		
51	1463	Salla Tuominen	Tampereen Pyrintö		
52	1424	Kaisa Pousi	Tampereen Pyrintö		
53	797	Venla Laine	Lahden Ahkera		

N17 Kuula

Erä 1
1	580	Tafia Wickström	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	826	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
3	978	Ilona Vuori	Marttilan Murto		
4	1008	Jane Lember	Noormarkun Nopsa		
5	798	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		
6	326	Pihla Poikolainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	747	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
8	1630	Emilia Rapinoja	Veikkolan Veikot		
9	1311	Emma Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
10	277	Peppi Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
11	1467	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
12	1496	Jasmiina Tuomiranta	Tampereen Urheilijat -38		
13	1477	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
14	1302	Meri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
15	1074	Annukka Saalismaa	Oulun Pyrintö		
16	1486	Matilda Koponen	Tampereen Urheilijat -38		
17	110	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
18	1085	Sini Siro	Parkanon Urheilijat		
19	334	Nelli Talvitie	Hyvinkään seudun Urheilijat		
20	479	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana		
21	126	Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot		
22	1498	Anni Vähäkoski	Tampereen Urheilijat -38		

P10 60 m

Erä 1
3	1708	Jonatan Heikkilä	ÅIFK Friidrott		
4	795	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
5	65	Ben Haukilehto	Espoon Tapiot		
6	1599	Nikola Bäck	Vasa IS		
7	1546	Juho Valkama	Valkeakosken Haka		
8	957	Aatu Kantola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 2
3	42	Max Sundholm	Esbo IF		
4	295	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1468	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
6	807	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		
7	219	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		
8	1575	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		

Erä 3
3	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1597	Eeli Bengs	Vasa IS		
5	445	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
6	990	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
7	779	Viljami Eronen	Lahden Ahkera		
8	751	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		

Erä 4
3	135	Veikko Valovirta	Espoon Tapiot		
4	450	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
5	1083	Kalle Kyösti	Parkanon Urheilijat		
6	1084	Arttu Perälä	Parkanon Urheilijat		
7	703	Kerkko Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1183	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		

Erä 5
3	925	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	1481	Miika Väänänen	Tampereen Pyrintö		
5	1082	Riki Honkanen	Parkanon Urheilijat		
6	97	Aapeli Oila	Espoon Tapiot		
7	1021	Vihtori Saukkola	Nummen Kipinä		
8	1321	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
4	308	Simeon Sivonen	Helsingin Tarmo		
5	572	Verne Torikka	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	244	Abdulrahman Imoro	Helsingin Kisa-Veikot		
7	159	Erik Aho	Gamlakarleby IF		
8	552	Eemil Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 7
3	628	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
4	988	Samu Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
5	1306	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
6	952	Daniel Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1577	Miika Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
8	591	Jonatan Sunila	Kaarinan Ura		

Erä 8
3	1356	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
4	242	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1589	Reko Théman	Vantaan Salamat		
6	750	Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
7	1039	Timo Kivikangas	Orimattilan Jymy		
8	161	Evert Biskop	Gamlakarleby IF		

P10 1000 m

Erä 1
1	1468	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
2	1306	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
3	1597	Eeli Bengs	Vasa IS		
4	1560	Joose Tiensuu	Vammalan seudun Voima		
5	1454	Isak Syrjä	Tampereen Pyrintö		
6	1423	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö		
7	1589	Reko Théman	Vantaan Salamat		
8	385	Nyman Hugo	IF Kraft		
9	572	Verne Torikka	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	161	Evert Biskop	Gamlakarleby IF		
11	691	Samuli Saarikoski	Keravan Urheilijat		
12	450	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
13	150	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
14	228	Valtteri Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	950	Nikolas Lindén	Loimaan Leisku		
16	552	Eemil Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	988	Samu Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
18	1575	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		
19	242	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
20	159	Erik Aho	Gamlakarleby IF		
21	589	Frans Rönnholm	Kaarinan Ura		
22	773	Luka Kykyri	Kälviän Tarmo		
23	1356	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
24	1035	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
25	703	Kerkko Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
26	810	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
27	1015	Vilho Willman	Noormarkun Nopsa		

P10 60 m aj

Erä 1
3	1256	Eero Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	1633	Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	45	Torsti Visuri	Esbo IF		
6	1021	Vihtori Saukkola	Nummen Kipinä		
7	628	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	159	Erik Aho	Gamlakarleby IF		

Erä 2
3	1575	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		
4	1306	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
5	925	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	990	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
7	1634	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
8	750	Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		

P10 Pituus

Erä 1
1	810	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
2	1130	Valtteri Salonen	Porin Tarmo		
3	450	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
4	1597	Eeli Bengs	Vasa IS		
5	925	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	779	Viljami Eronen	Lahden Ahkera		
7	807	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		
8	445	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
9	552	Eemil Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	1468	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
11	795	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
12	1039	Timo Kivikangas	Orimattilan Jymy		
13	628	Rasmus Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
15	1082	Riki Honkanen	Parkanon Urheilijat		
16	1546	Juho Valkama	Valkeakosken Haka		
17	773	Luka Kykyri	Kälviän Tarmo		
18	1356	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
19	1301	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
20	141	Teodor Veselinovic	Espoon Tapiot		
21	1412	Hermanni Oravainen	Tampereen Pyrintö		
22	1083	Kalle Kyösti	Parkanon Urheilijat		
23	228	Valtteri Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
24	65	Ben Haukilehto	Espoon Tapiot		
25	135	Veikko Valovirta	Espoon Tapiot		
26	308	Simeon Sivonen	Helsingin Tarmo		
27	1306	Aatos Forss	Tampereen Pyrintö		
28	1589	Reko Théman	Vantaan Salamat		

Erä 2
1	957	Aatu Kantola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
2	1577	Miika Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
3	1481	Miika Väänänen	Tampereen Pyrintö		
4	1575	Urho Keisanen	Vantaan Salamat		
5	150	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
6	700	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	161	Evert Biskop	Gamlakarleby IF		
8	1633	Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
9	1321	Eelis Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
10	642	Leevi Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
11	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	591	Jonatan Sunila	Kaarinan Ura		
13	295	Jussi Wesanko	Helsingin Kisa-Veikot		
14	1021	Vihtori Saukkola	Nummen Kipinä		
15	750	Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
16	42	Max Sundholm	Esbo IF		
17	97	Aapeli Oila	Espoon Tapiot		
18	1708	Jonatan Heikkilä	ÅIFK Friidrott		
19	952	Daniel Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
20	703	Kerkko Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
21	1035	Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
22	242	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
23	751	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
24	1183	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
25	1599	Nikola Bäck	Vasa IS		
26	1634	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
27	219	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		
28	244	Abdulrahman Imoro	Helsingin Kisa-Veikot		

P10 Kuula

Erä 1
1	795	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
2	1183	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
3	159	Erik Aho	Gamlakarleby IF		
4	228	Valtteri Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1082	Riki Honkanen	Parkanon Urheilijat		
6	591	Jonatan Sunila	Kaarinan Ura		
7	807	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		
8	990	Lukas Brandt	Naantalin Löyly		
9	65	Ben Haukilehto	Espoon Tapiot		
10	1301	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
11	141	Teodor Veselinovic	Espoon Tapiot		
12	810	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
13	308	Simeon Sivonen	Helsingin Tarmo		
14	332	Anton Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
15	988	Samu Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
16	1634	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
17	700	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
18	150	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
19	751	Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
20	779	Viljami Eronen	Lahden Ahkera		
21	445	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
22	244	Abdulrahman Imoro	Helsingin Kisa-Veikot		
23	860	Joel Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
24	447	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
25	1546	Juho Valkama	Valkeakosken Haka		
26	219	Bernard Sjöblom	Helsingfors IFK		

P10 Keihäs

Erä 1
1	332	Anton Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1254	Tuomas Lähdemäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	1412	Hermanni Oravainen	Tampereen Pyrintö		
4	700	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1183	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
6	445	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
7	1356	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
8	45	Torsti Visuri	Esbo IF		
9	795	Tuomas Kärkkäinen	Lahden Ahkera		
10	1597	Eeli Bengs	Vasa IS		
11	1468	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
12	1283	Sami Rekola	Tammelan Ryske		
13	810	Leo Rajaniemi	Lahden Ahkera		
14	228	Valtteri Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	589	Frans Rönnholm	Kaarinan Ura		
16	242	Aron Häyrynen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	1349	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö		
18	1168	Veeti Vikström	Porin Yleisurheilu		
20	150	Rasmus Salminen	Forssan Salama		
21	1589	Reko Théman	Vantaan Salamat		
22	1546	Juho Valkama	Valkeakosken Haka		
23	1481	Miika Väänänen	Tampereen Pyrintö		
24	925	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
25	1634	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
26	1021	Vihtori Saukkola	Nummen Kipinä		

P11 60 m

Erä 1
3	757	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
5	51	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
6	1237	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
7	1647	Veli Lepo	Viialan Valtti		
8	1177	Eemil Siuko	Punkalaitumen Kunto		

Erä 2
3	1608	Harald Smulter	Vasa IS		
4	1204	Aleksi Jäske	Riihimäen Kisko		
5	804	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
6	1200	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
7	205	Kasper Hortling	Helsingfors IFK		
8	1238	Otso Nyyssönen	Savonlinnan Riento		

Erä 3
3	749	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
4	1430	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
5	1208	Christian Lindberg	Riihimäen Kisko		
6	164	Anton Furu	Gamlakarleby IF		
7	522	Vilho Ketonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1526	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		

Erä 4
3	1243	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	1475	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
5	1557	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
6	976	Axel Nisula	Malax IF		
7	2	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		
8	1451	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
4	959	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	579	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1370	Tuomas Lampinen	Tampereen Pyrintö		
7	653	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
8	1559	Aaro Silvennoinen	Vammalan seudun Voima		

Erä 6
3	1199	Arttu Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
4	788	Santtu Kekkonen	Lahden Ahkera		
5	504	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
6	792	Oliver Koskelainen	Lahden Ahkera		
7	225	Aarni Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1320	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
3	676	Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	508	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1513	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		
6	234	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1603	Theo Gullberg	Vasa IS		
8	941	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		

Erä 8
3	1413	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
4	203	Evert Engberg	Helsingfors IFK		
5	727	Otso Laitinen	Kiuruveden Urheilijat		
6	884	Måns Finholm	Larsmo IF		
7	346	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
8	740	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		

P11 1000 m

Erä 1
1	1430	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö		
2	688	Tuomas Pyökkilehto	Keravan Urheilijat		
3	619	Antti Välimaa	Kangasalan Urheilijat -68		
4	164	Anton Furu	Gamlakarleby IF		
5	28	Aron Lamminpää	Esbo IF		
6	234	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	237	Ohto Heiskanen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	727	Otso Laitinen	Kiuruveden Urheilijat		
9	1526	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
10	570	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	617	Matias Reynaud	Kangasalan Urheilijat -68		
12	397	Jim Ström	IF Nykarlebynejden		
13	203	Evert Engberg	Helsingfors IFK		
14	1513	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		

Erä 2
1	1128	Joel Peltonen	Porin Tarmo		
2	653	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
3	27	Taavi Koukkumäki	Esbo IF		
4	601	Aapo Virkajärvi	Kaipolan Vire		
5	1492	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
6	1208	Christian Lindberg	Riihimäen Kisko		
7	1031	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	406	Jens-Aarne Kero	IF Raseborg		
9	579	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	350	Reko Laine	Hämeenlinnan Tarmo		
11	1243	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	941	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
13	983	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot		
14	1603	Theo Gullberg	Vasa IS		
15	51	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
17	760	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas		

P11 60 m aj

Erä 1
4	1237	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
5	884	Måns Finholm	Larsmo IF		
6	749	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
7	1238	Otso Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
8	1608	Harald Smulter	Vasa IS		

Erä 2
3	676	Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	374	Dennis Finne	IF Femman		
5	237	Ohto Heiskanen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	328	Eeli Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	653	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
8	740	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		

Erä 3
3	1451	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		
4	1320	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
5	1492	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
6	1128	Joel Peltonen	Porin Tarmo		
7	1647	Veli Lepo	Viialan Valtti		
8	225	Aarni Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
3	2	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		
4	760	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas		
5	959	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	770	Visa Liikka	Kuusankosken Kisa		
7	1006	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
8	1413	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		

P11 Korkeus

Erä 1
1	346	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
2	494	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
3	1513	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		
4	511	Paavo Heinisuo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1199	Arttu Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
6	1200	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
7	1006	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
8	915	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	397	Jim Ström	IF Nykarlebynejden		
10	760	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas		
11	653	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
12	1492	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
13	749	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		

P11 Pituus

Erä 1
1	1647	Veli Lepo	Viialan Valtti		
2	1200	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
3	804	Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
4	522	Vilho Ketonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	504	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
6	471	Eetu Autio	Janakkalan Jana		
7	470	Aapo Autio	Janakkalan Jana		
8	346	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
9	203	Evert Engberg	Helsingfors IFK		
10	164	Anton Furu	Gamlakarleby IF		
11	1031	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	1513	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		
13	1451	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		
14	1320	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
15	1413	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
16	374	Dennis Finne	IF Femman		
17	884	Måns Finholm	Larsmo IF		
18	1475	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
19	911	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
20	1557	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
21	1492	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
22	1208	Christian Lindberg	Riihimäen Kisko		
23	788	Santtu Kekkonen	Lahden Ahkera		
24	792	Oliver Koskelainen	Lahden Ahkera		
25	740	Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
26	915	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
27	688	Tuomas Pyökkilehto	Keravan Urheilijat		

Erä 2
1	1596	Eero Aaltonen	Vasa IS		
2	234	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	70	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot		
4	138	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot		
5	570	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1608	Harald Smulter	Vasa IS		
7	51	Emil Alhopuro	Espoon Tapiot		
8	1603	Theo Gullberg	Vasa IS		
9	757	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
10	1274	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho		
11	653	Olavi Kiiski	Karhulan Katajaiset		
12	1237	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
13	1238	Otso Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
14	508	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	2	Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		
16	941	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
17	225	Aarni Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
18	1243	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
19	749	Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
20	494	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
21	959	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
22	328	Eeli Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
23	1006	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
24	1199	Arttu Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
25	760	Elias Vanhanen	Kuopion Reipas		
26	676	Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
27	1177	Eemil Siuko	Punkalaitumen Kunto		

P11 Kuula

Erä 1
1	34	Viggo Nordman	Esbo IF		
2	543	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	205	Kasper Hortling	Helsingfors IFK		
4	926	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	1243	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	1559	Aaro Silvennoinen	Vammalan seudun Voima		
7	1274	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho		
8	770	Visa Liikka	Kuusankosken Kisa		
9	959	Jesse Kettunen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
10	1475	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
11	380	William Olli	IF Femman		
12	1370	Tuomas Lampinen	Tampereen Pyrintö		
13	911	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
14	1603	Theo Gullberg	Vasa IS		
15	1413	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö		
16	503	Ilmari Laitinen	Joutsan Pommi		
17	1531	Riku Naula	Turun Urheiluliitto		
18	138	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot		
19	1557	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
20	70	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot		
21	676	Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
22	915	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
23	1320	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		
24	494	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
25	32	Nicolas Mahlberg	Esbo IF		
26	515	Juho Hyppönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	1526	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
28	504	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
29	1596	Eero Aaltonen	Vasa IS		

P11 Keihäs

Erä 1
1	406	Jens-Aarne Kero	IF Raseborg		
2	1006	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa		
3	770	Visa Liikka	Kuusankosken Kisa		
4	32	Nicolas Mahlberg	Esbo IF		
5	1007	Juho Kallio	Noormarkun Nopsa		
6	508	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	941	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
8	225	Aarni Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
9	1274	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho		
10	757	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		
11	792	Oliver Koskelainen	Lahden Ahkera		
12	1596	Eero Aaltonen	Vasa IS		
13	1526	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto		
14	607	Jussi Koskela	Kangasalan Kisa		
15	380	William Olli	IF Femman		
16	504	Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
17	688	Tuomas Pyökkilehto	Keravan Urheilijat		
18	1208	Christian Lindberg	Riihimäen Kisko		
19	926	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
20	1199	Arttu Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
21	503	Ilmari Laitinen	Joutsan Pommi		
22	138	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot		
23	619	Antti Välimaa	Kangasalan Urheilijat -68		
24	1451	Lauri Smolander	Tampereen Pyrintö		
25	1200	Vilho Haaksluoto	Riihimäen Kisko		
26	911	Roope Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
27	346	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
28	237	Ohto Heiskanen	Helsingin Kisa-Veikot		
29	494	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		
30	234	Aaron Halonen	Helsingin Kisa-Veikot		
31	515	Juho Hyppönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
32	915	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
33	34	Viggo Nordman	Esbo IF		

P11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Tampereen Pyrintö 1		
3	0	Esbo IF 1		
4	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Riihimäen Kisko 1		
7	0	Kuivasjärven Aura 1		

P11 4 x 60 m aj

Erä 1
2	0	Vasa IS 1		
3	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
4	0	Kuivasjärven Aura 1		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Espoon Tapiot 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 1		
8	0	Riihimäen Kisko 1		

P12 60 m

Erä 1
4	943	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
5	84	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
6	1517	Eero Honkanen	Turun Urheiluliitto		
7	256	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1555	Aatu Kuusisto	Vammalan seudun Voima		

Erä 2
3	1432	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
4	358	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
5	610	Veli Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
6	1343	Konsta Kanto	Tampereen Pyrintö		
7	281	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1627	Viljo Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 3
3	1588	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
4	625	Juuso Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
5	1455	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
6	1369	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	1552	Aleksi Hujo	Vammalan seudun Voima		
8	1041	Arttu Rouhiainen	Orimattilan Jymy		

Erä 4
3	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1219	Emil Ylipekka	Riihimäen Kisko		
5	1327	Alexandre Hong	Tampereen Pyrintö		
6	457	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		
7	331	Rasmus Salmi	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	72	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		

Erä 5
3	245	Ville Jalava	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1553	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
5	1076	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
6	1077	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
7	49	Jonatan Österholm	Esbo IF		
8	1523	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto		

Erä 6
4	1240	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		
5	1152	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
6	195	Markus Porvari	Hartolan Voima		
7	1407	Aatos Nystedt	Tampereen Pyrintö		
8	1040	Aaro Kivilevo	Orimattilan Jymy		

Erä 7
4	1063	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
5	1162	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu		
6	273	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	282	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	48	Max Wrede	Esbo IF		

Erä 8
3	678	Ville Korhonen	Kenttäurheilijat -58		
4	1416	Iiro Pekkarinen	Tampereen Pyrintö		
5	314	Olavi Halonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	845	Miro Hottinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1163	Onni Ruusunen	Porin Yleisurheilu		
8	283	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 9
4	63	Markus Hakala	Espoon Tapiot		
5	342	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	114	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
7	838	Elmer Vauhkonen	Lapinlahden Veto		
8	383	Axel Granbäck	IF Kraft		

Erä 10
3	1713	Valtteri Partanen	Karhulan Katajaiset		
4	1174	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat		
5	46	Rasmus Vuonoranta	Esbo IF		
6	50	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
7	1632	Benjamin Stenbacka	Veikkolan Veikot		
8	823	Matias Salminen	Lahden Ahkera		

Erä 11
3	649	Lenni Haavisto	Karhulan Katajaiset		
4	530	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1261	Lauri Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	895	Anton Svenlin	Larsmo IF		
7	1466	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
8	36	Pekka Peltola	Esbo IF		

P12 1000 m

Erä 1
1	17	Rasmus Bergholm	Esbo IF		
2	36	Pekka Peltola	Esbo IF		
2	341	Sisu Hakkarainen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	1240	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		
4	1076	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
5	281	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1573	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
7	1570	Ukko Ikonen	Vantaan Salamat		
8	383	Axel Granbäck	IF Kraft		
9	1040	Aaro Kivilevo	Orimattilan Jymy		
10	20	Mikael Böckerman	Esbo IF		
11	1072	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
12	114	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
13	1174	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat		
14	649	Lenni Haavisto	Karhulan Katajaiset		
15	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	16	Ivar Adlercreutz	Esbo IF		
17	50	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
18	593	Kasper Vira	Kaarinan Ura		
19	256	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
20	678	Ville Korhonen	Kenttäurheilijat -58		
21	845	Miro Hottinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
22	1610	Akseli Aittoniemi	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
1	1713	Valtteri Partanen	Karhulan Katajaiset		
2	722	Konsta Manninen	Kestävyysjuoksunuoret Suomi		
3	1261	Lauri Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	635	Tino Knuutila	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	679	Tero Korpi	Kenttäurheilijat -58		
6	484	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		
7	1455	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
8	72	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		
9	973	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		
10	787	Otso Kaukonen	Lahden Ahkera		
11	230	Maxim Både	Helsingin Kisa-Veikot		
12	931	Miro Mattila	Liedon Parma		
13	1432	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
14	1077	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
15	943	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
16	24	Marius Henriksson	Esbo IF		
17	41	Jere Soininen	Esbo IF		
18	282	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
19	22	William Forstén	Esbo IF		

P12 60 m aj

Erä 1
2	1219	Emil Ylipekka	Riihimäen Kisko		
3	50	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
4	845	Miro Hottinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	36	Pekka Peltola	Esbo IF		
6	1152	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
7	1570	Ukko Ikonen	Vantaan Salamat		

Erä 2
2	1240	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		
3	84	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
4	114	Ilmari Sarasmaa	Espoon Tapiot		
5	973	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		
6	1343	Konsta Kanto	Tampereen Pyrintö		
7	1466	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
1	1422	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
2	1076	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
3	72	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		
4	1517	Eero Honkanen	Turun Urheiluliitto		
5	256	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
6	358	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
7	625	Juuso Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
8	46	Rasmus Vuonoranta	Esbo IF		

Erä 4
1	1063	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
2	1588	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
3	1432	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
4	1553	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
5	484	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		
6	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	282	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	281	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		

P12 Korkeus

Erä 1
1	1040	Aaro Kivilevo	Orimattilan Jymy		
2	1063	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
3	1422	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
4	1502	Elias Mäenpää	Tapanilan Erä		
5	342	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1455	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
7	530	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	195	Markus Porvari	Hartolan Voima		
9	48	Max Wrede	Esbo IF		
10	973	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		
11	1201	Elias Hietanen	Riihimäen Kisko		
12	1077	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
13	1573	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
14	72	Jonne Isoherranen	Espoon Tapiot		
15	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1369	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
17	1570	Ukko Ikonen	Vantaan Salamat		
18	1552	Aleksi Hujo	Vammalan seudun Voima		
19	1553	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
20	421	Valter Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
21	1588	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
22	493	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		
23	1466	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
24	1152	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		

P12 Pituus

Erä 1
1	862	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	823	Matias Salminen	Lahden Ahkera		
3	1343	Konsta Kanto	Tampereen Pyrintö		
4	1573	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
5	17	Rasmus Bergholm	Esbo IF		
6	1369	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	84	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
8	1570	Ukko Ikonen	Vantaan Salamat		
9	1455	Tobias Syrjä	Tampereen Pyrintö		
10	1502	Elias Mäenpää	Tapanilan Erä		
11	530	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	314	Olavi Halonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
13	1174	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat		
14	1627	Viljo Sykkö	Vehmaisten Urheilijat		
15	273	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	610	Veli Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
17	895	Anton Svenlin	Larsmo IF		
18	331	Rasmus Salmi	Hyvinkään seudun Urheilijat		
19	1422	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		
20	245	Ville Jalava	Helsingin Kisa-Veikot		
21	845	Miro Hottinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
22	625	Juuso Tiihonen	Kangasniemen Kalske		
23	1327	Alexandre Hong	Tampereen Pyrintö		
24	1240	Soini Ripatti	Savonlinnan Riento		
25	1003	Matti Köykkä	Nokian Urheilijat		

Erä 2
1	1553	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		
2	282	Eino Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	281	Eero Sormunen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	358	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1517	Eero Honkanen	Turun Urheiluliitto		
7	943	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		
8	1588	Tumi Siranko	Vantaan Salamat		
9	1466	Emil Törmälä	Tampereen Pyrintö		
10	1076	Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
11	1063	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
12	49	Jonatan Österholm	Esbo IF		
13	1077	Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
14	1432	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		
15	342	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
16	195	Markus Porvari	Hartolan Voima		
17	1162	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu		
18	457	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		
19	1152	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu		
20	1552	Aleksi Hujo	Vammalan seudun Voima		
21	256	Lauri Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
22	283	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
23	1555	Aatu Kuusisto	Vammalan seudun Voima		
24	493	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		
25	973	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		

P12 Kuula

Erä 1
1	587	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura		
2	1072	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
3	1284	Ville Rekola	Tammelan Ryske		
4	1369	Vili Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
5	358	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
6	421	Valter Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
7	20	Mikael Böckerman	Esbo IF		
8	152	Juho Touru	Forssan Salama		
9	50	Ilari Ala-Harja	Espoon Tapiot		
10	36	Pekka Peltola	Esbo IF		
11	493	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		
12	84	Lauri Leivonen	Espoon Tapiot		
13	1688	Topi Räsänen	Viitasaaren Viesti		
14	1190	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko		
15	1173	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat		
16	541	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	1003	Matti Köykkä	Nokian Urheilijat		
18	1270	Mico Lampinen	Someron Esa		
19	273	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
20	678	Ville Korhonen	Kenttäurheilijat -58		
21	283	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
22	843	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P12 Kiekko

Erä 1
1	1041	Arttu Rouhiainen	Orimattilan Jymy		
2	1343	Konsta Kanto	Tampereen Pyrintö		
3	493	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja		
4	1573	Aleksi Karvo	Vantaan Salamat		
5	1148	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu		
6	1072	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
7	729	Juho Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
8	283	Jimi Sundholm	Helsingin Kisa-Veikot		
9	1557	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima		
10	1523	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto		
11	543	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	273	Aapo Reinikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
13	1190	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko		
14	587	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura		
15	541	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	920	Otso Luodeslampi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
17	1173	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat		
18	314	Olavi Halonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
19	1688	Topi Räsänen	Viitasaaren Viesti		
20	1270	Mico Lampinen	Someron Esa		
21	1502	Elias Mäenpää	Tapanilan Erä		
22	457	Matias Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		

P13 60 m

Erä 1
3	1160	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
4	1314	Aaron Halme	Tampereen Pyrintö		
5	1465	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
6	375	Nico Hakala	IF Femman		
7	201	Alec Ekblom	Helsingfors IFK		
8	1231	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		

Erä 2
3	1319	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
4	1153	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
5	650	Anton Hagel	Karhulan Katajaiset		
6	382	Anton Sabel	IF Femman		
7	403	Alex Fagerlund	IF Raseborg		
8	1038	Jim Herlevi	Orimattilan Jymy		

Erä 3
3	1562	Tuomas Ahokas	Vantaan Salamat		
4	871	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	173	Quito Becker	Hamburger SV		
6	1055	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
7	1312	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
8	162	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		

Erä 4
3	852	Roope Kuparinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	967	Eetu Rantala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	140	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
6	663	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		
7	165	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
8	664	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		

Erä 5
3	381	Kevin Paulin	IF Femman		
4	851	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	712	Miko Ojapelto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	246	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1673	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
8	858	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
3	1209	Joonatan Lindberg	Riihimäen Kisko		
4	1298	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
5	188	Benka Siemer	Hamburger SV		
6	227	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1439	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
8	1012	Joona Nurmi	Noormarkun Nopsa		

Erä 7
4	37	Peik Pihlström	Esbo IF		
5	78	Waltteri Koenkytö	Espoon Tapiot		
6	782	Akseli Helminen	Lahden Ahkera		
7	444	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
8	440	Teemu Koskela	Ikaalisten Urheilijat		

Erä 8
4	919	Saku Lehtonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	1456	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
6	1658	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
7	534	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	96	Eerik Nyyssönen	Espoon Tapiot		

Erä 9
3	170	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
4	1669	Aaron Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
5	544	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	30	Rado Lindberg	Esbo IF		
7	1590	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
8	171	Matias Åberg	Gamlakarleby IF		

Erä 10
4	409	Oliver Öhman	IF Raseborg		
5	21	Roger Eklund	Esbo IF		
6	169	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
7	43	Max Tuononen	Esbo IF		
8	487	Eeli Kinnunen	Joensuun Kataja		

Erä 11
4	241	Lauri Hirsto	Helsingin Kisa-Veikot		
5	870	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1657	Tapio Suojanen	Viialan Valtti		
7	704	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1645	Joona Lehtinen	Viialan Valtti		

P13 1000 m

Erä 1
1	1439	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
2	1590	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
3	1055	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
4	1658	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
5	1042	Tuomas Toivonen	Orimattilan Jymy		
6	1298	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
7	1153	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
8	227	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	162	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
10	169	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
11	165	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
12	171	Matias Åberg	Gamlakarleby IF		
13	98	Topias Oinonen	Espoon Tapiot		
14	173	Quito Becker	Hamburger SV		
15	858	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	851	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
17	527	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1211	Juho Mantila	Riihimäen Kisko		
19	21	Roger Eklund	Esbo IF		
20	407	Rasmus Tenkanen	IF Raseborg		
21	170	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
22	712	Miko Ojapelto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
23	381	Kevin Paulin	IF Femman		
24	382	Anton Sabel	IF Femman		
25	724	Konsta Uuttera	Kestävyysjuoksunuoret Suomi		
26	1005	Joona Wahlman	Nokian Urheilijat		
27	657	Miro Naski	Karhulan Katajaiset		
28	246	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		

P13 60 m aj

Erä 1
3	179	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
4	319	Miko Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	1456	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
6	188	Benka Siemer	Hamburger SV		
7	1211	Juho Mantila	Riihimäen Kisko		

Erä 2
2	1231	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		
3	851	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1319	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
5	611	Vili Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
6	1209	Joonatan Lindberg	Riihimäen Kisko		
7	1480	Ville Väyrynen	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
1	1658	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
2	43	Max Tuononen	Esbo IF		
3	534	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1673	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
6	140	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
7	664	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		

Erä 4
1	1312	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
2	704	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	871	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	870	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1439	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
6	544	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	37	Peik Pihlström	Esbo IF		
8	30	Rado Lindberg	Esbo IF		

P13 Korkeus

Erä 1
1	664	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		
2	609	Eetu Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
3	1673	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		
4	37	Peik Pihlström	Esbo IF		
5	1457	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
6	534	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1314	Aaron Halme	Tampereen Pyrintö		
8	1209	Joonatan Lindberg	Riihimäen Kisko		
9	1614	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		
10	611	Vili Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
11	1319	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
12	165	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
13	704	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	712	Miko Ojapelto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
15	1312	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
16	566	Sisu Sorri	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	1217	Juuso Tuominen	Riihimäen Kisko		
18	179	Julian Krätzmann	Hamburger SV		

P13 Pituus

Erä 1
1	609	Eetu Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
2	1231	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		
3	246	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
4	169	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
5	382	Anton Sabel	IF Femman		
6	1480	Ville Väyrynen	Tampereen Pyrintö		
7	534	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	43	Max Tuononen	Esbo IF		
9	381	Kevin Paulin	IF Femman		
10	1298	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
11	870	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	871	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
13	712	Miko Ojapelto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	201	Alec Ekblom	Helsingfors IFK		
15	96	Eerik Nyyssönen	Espoon Tapiot		
16	403	Alex Fagerlund	IF Raseborg		
17	1012	Joona Nurmi	Noormarkun Nopsa		
18	170	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
19	1042	Tuomas Toivonen	Orimattilan Jymy		
20	724	Konsta Uuttera	Kestävyysjuoksunuoret Suomi		
21	1456	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
22	544	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1314	Aaron Halme	Tampereen Pyrintö		
24	1319	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
25	407	Rasmus Tenkanen	IF Raseborg		
26	919	Saku Lehtonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
27	1038	Jim Herlevi	Orimattilan Jymy		
28	1658	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
29	1365	Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
30	1465	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
31	704	Konsta Keijonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
32	37	Peik Pihlström	Esbo IF		
33	188	Benka Siemer	Hamburger SV		
34	1217	Juuso Tuominen	Riihimäen Kisko		
35	227	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
36	30	Rado Lindberg	Esbo IF		
37	1312	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
38	1590	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
39	319	Miko Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
40	611	Vili Kailajärvi	Kangasalan Urheilijat -68		
41	1562	Tuomas Ahokas	Vantaan Salamat		
42	1657	Tapio Suojanen	Viialan Valtti		
43	1160	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
44	650	Anton Hagel	Karhulan Katajaiset		
45	1153	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
46	444	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
47	1209	Joonatan Lindberg	Riihimäen Kisko		
48	1351	Petu Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
50	241	Lauri Hirsto	Helsingin Kisa-Veikot		
51	663	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		
52	1055	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
53	21	Roger Eklund	Esbo IF		
54	1457	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
55	1211	Juho Mantila	Riihimäen Kisko		
56	375	Nico Hakala	IF Femman		
57	140	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
58	852	Roope Kuparinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
59	1614	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		

P13 Kuula

Erä 1
1	1276	Paavo Puro	Suolahden Urho		
2	311	Eelis Aramo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	487	Eeli Kinnunen	Joensuun Kataja		
4	1669	Aaron Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
5	1055	Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
6	782	Akseli Helminen	Lahden Ahkera		
7	162	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
8	1264	Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus		
9	1160	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
10	818	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		
11	1351	Petu Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
12	1465	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
13	693	Pyry Selin	Keravan Urheilijat		
14	1365	Mikael Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
15	1138	Petrus Jakonen	Porin Yleisurheilu		
16	1192	Aapo Kalajoki	Raision Kuula		
17	458	Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		
18	446	Jonne Niemelä	Ikaalisten Urheilijat		
19	444	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
20	1657	Tapio Suojanen	Viialan Valtti		
21	923	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
22	1012	Joona Nurmi	Noormarkun Nopsa		
23	170	Viktor Store	Gamlakarleby IF		
24	669	Iiro Pollari	Kauhavan Wisa		
25	1314	Aaron Halme	Tampereen Pyrintö		
26	664	Veikko Sundberg	Karhulan Katajaiset		
27	158	Niilo Virta	Forssan Salama		
28	179	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
29	140	Luka Veselinovic	Espoon Tapiot		
30	663	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		

P13 Kiekko

Erä 1
1	311	Eelis Aramo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1160	Janne Pajunen	Porin Yleisurheilu		
3	30	Rado Lindberg	Esbo IF		
4	246	Mikke Järvelin	Helsingin Kisa-Veikot		
5	663	Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset		
6	1351	Petu Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
7	1590	Einari Tiainen	Vantaan Salamat		
8	1264	Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus		
9	487	Eeli Kinnunen	Joensuun Kataja		
10	1456	Tarmo Takala	Tampereen Pyrintö		
11	179	Julian Krätzmann	Hamburger SV		
12	923	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
13	1669	Aaron Ketolainen	Viipurin Urheilijat		
14	1465	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
15	1138	Petrus Jakonen	Porin Yleisurheilu		
16	693	Pyry Selin	Keravan Urheilijat		
17	782	Akseli Helminen	Lahden Ahkera		
18	818	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		

P13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 5		
2	0	Vantaan Salamat 2		
3	0	Tampereen Pyrintö 4		
4	0	Tampereen Pyrintö 3		
5	0	Vantaan Salamat 1		
6	0	Tampereen Pyrintö 2		
7	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Esbo IF 3		
10	0	Esbo IF 2		
11	0	Esbo IF 1		
12	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
13	0	Espoon Tapiot 1		
14	0	Gamlakarleby IF 1		
15	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
16	0	Porin Yleisurheilu 1		
17	0	Tampereen Pyrintö 1		
18	0	Karhulan Katajaiset 1		
19	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
20	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
21	0	Oulun Pyrintö 1		

P13 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Vantaan Salamat 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Tampereen Pyrintö 2		
4	0	Tampereen Pyrintö 3		
5	0	Espoon Tapiot 2		
6	0	Espoon Tapiot 1		
7	0	Esbo IF 2		
8	0	Esbo IF 1		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
11	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
12	0	Tampereen Pyrintö 1		
13	0	Oulun Pyrintö 1		
14	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		

P14 60 m

Erä 1
1	257	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1665	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
3	882	Sel Dway	Larsmo IF		
4	62	Johannes Hakala	Espoon Tapiot		
5	1096	Kirill Yarkovoi	Pietari		
6	634	Pietari Kiviranta	Kankaanpään Seudun Leisku		
7	962	Patrick Lostedt	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	1710	Mihok Cedergren	Esbo IF		

Erä 2
2	864	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1478	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
4	448	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
5	89	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
6	266	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
7	263	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1281	Jani Laakso	Tammelan Ryske		

Erä 3
1	1681	Nikolay Rinas	Viipurin Urheilijat		
2	379	Benjamin Olli	IF Femman		
3	1700	Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat		
4	1666	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
5	1292	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
6	592	Lauri Valli	Kaarinan Ura		
7	9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
8	146	Joel-Oscar Kammarmäki	Forssan Salama		

Erä 4
1	175	Frederik Denis	Hamburger SV		
2	465	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
3	805	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera		
4	1146	Juho Kivistö	Porin Yleisurheilu		
5	420	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
6	721	Sampo Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1539	Ruuben Eklund	Töysän Veto		
8	1289	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		

Erä 5
2	854	Miki Likander	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	830	Atte Tuominen	Lahden Ahkera		
4	509	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	680	Samuel Shams	Kenttäurheilijat -58		
6	483	Topi Kela	Joensuun Kataja		
7	101	Lassi Pajarinen	Espoon Tapiot		
8	424	Daniel Wickström	IF Sibbo-Vargarna		

Erä 6
1	1338	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
2	1419	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
3	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1279	Carlos Peltonen	Säkylän Urheilijat		
5	10	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat		
6	1462	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
7	539	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1156	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		

Erä 7
1	83	Lassi Lehtimäki	Espoon Tapiot		
2	1672	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
3	536	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1660	Timofey Bobylev	Viipurin Urheilijat		
6	254	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1506	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat		
8	600	Simo Piirainen	Kaipolan Vire		

Erä 8
1	936	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
2	197	Miska Johansson	Heinolan Isku		
3	1342	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
4	1678	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
5	172	Kevin Andreas	Hamburger SV		
6	720	Otso Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	621	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
8	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		

P14 300 m

Erä 1
4	1338	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
5	180	Tom Kühnel	Hamburger SV		
6	175	Frederik Denis	Hamburger SV		
7	404	Oliver Heikkinen	IF Raseborg		
8	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
4	1506	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat		
5	1666	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
6	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	62	Johannes Hakala	Espoon Tapiot		
8	539	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 3
4	1156	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
5	721	Sampo Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	293	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
7	379	Benjamin Olli	IF Femman		
8	1057	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		

Erä 4
3	1681	Nikolay Rinas	Viipurin Urheilijat		
4	1665	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
5	1710	Mihok Cedergren	Esbo IF		
6	9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
7	592	Lauri Valli	Kaarinan Ura		
8	603	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire		

Erä 5
4	1310	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
5	101	Lassi Pajarinen	Espoon Tapiot		
6	1678	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
7	509	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	854	Miki Likander	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
3	1520	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto		
4	1660	Timofey Bobylev	Viipurin Urheilijat		
5	254	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
6	83	Lassi Lehtimäki	Espoon Tapiot		
7	638	Mikael Lähteenmäki	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	536	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 7
4	1419	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
5	146	Joel-Oscar Kammarmäki	Forssan Salama		
6	1672	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
7	448	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
8	864	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P14 800 m

Erä 1
1	1539	Ruuben Eklund	Töysän Veto		
2	1506	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat		
3	1292	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
4	1310	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
5	1338	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
6	579	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1226	Aarni Eijs	Salon Vilpas		
8	180	Tom Kühnel	Hamburger SV		
9	83	Lassi Lehtimäki	Espoon Tapiot		
10	1520	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto		
11	1057	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
12	509	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
13	10	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat		
14	492	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja		
15	404	Oliver Heikkinen	IF Raseborg		
16	906	Henrik Lehtinen	Lauttakylän Luja		
17	603	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire		
18	536	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	592	Lauri Valli	Kaarinan Ura		
20	820	Roni Rämä	Lahden Ahkera		

P14 60 m aj

Erä 1
2	1542	Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		
3	1030	Leevi Leskelä	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	254	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	172	Kevin Andreas	Hamburger SV		
6	15	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		
7	1043	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		
8	1672	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
2	1666	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
3	89	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
4	621	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
5	9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
6	1342	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
7	263	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		
8	175	Frederik Denis	Hamburger SV		

Erä 3
1	266	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
2	269	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		
3	537	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	864	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	721	Sampo Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	257	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
7	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
8	555	Miska Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P14 300 m aj

Erä 1
4	1678	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat		
5	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	15	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		
7	864	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1673	Samuel Koski	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
4	1665	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
5	820	Roni Rämä	Lahden Ahkera		
6	293	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1666	Sajan Irincheev	Viipurin Urheilijat		
8	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 3
4	1660	Timofey Bobylev	Viipurin Urheilijat		
5	424	Daniel Wickström	IF Sibbo-Vargarna		
6	603	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire		
7	1310	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
8	1478	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
4	1681	Nikolay Rinas	Viipurin Urheilijat		
5	769	Eeli Jauhiainen	Kuusankosken Kisa		
6	269	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1439	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
8	1672	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		

P14 Korkeus

Erä 1
1	1342	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
2	656	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		
3	1665	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat		
4	636	Elias Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	1446	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
6	820	Roni Rämä	Lahden Ahkera		
7	763	Ville Vanhanen	Kuopion Reipas		
8	1292	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
9	537	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	1280	Samu Kauppi	Tammelan Ryske		
11	805	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera		
12	1043	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		
13	555	Miska Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	454	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat		

P14 Pituus

Erä 1
1	634	Pietari Kiviranta	Kankaanpään Seudun Leisku		
2	101	Lassi Pajarinen	Espoon Tapiot		
3	636	Elias Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
4	680	Samuel Shams	Kenttäurheilijat -58		
5	180	Tom Kühnel	Hamburger SV		
6	962	Patrick Lostedt	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1310	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
8	1542	Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		
9	175	Frederik Denis	Hamburger SV		
10	1478	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
11	420	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
12	638	Mikael Lähteenmäki	Kankaanpään Seudun Leisku		
13	846	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
14	537	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	448	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
16	269	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot		
17	555	Miska Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	197	Miska Johansson	Heinolan Isku		
19	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
20	1043	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		
21	621	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		
22	863	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
23	293	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
24	257	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
25	627	Eetu Heiniluoma	Kankaanpään Seudun Leisku		
26	1462	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
27	1146	Juho Kivistö	Porin Yleisurheilu		
28	465	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
29	1156	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
30	882	Sel Dway	Larsmo IF		
31	1419	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
32	698	Miro Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
33	89	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
34	379	Benjamin Olli	IF Femman		
35	1096	Kirill Yarkovoi	Pietari		
36	539	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
37	936	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
38	1377	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
39	9	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		

P14 Kolmiloikka

Erä 1
1	638	Mikael Lähteenmäki	Kankaanpään Seudun Leisku		
2	1462	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
3	263	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		
4	254	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	89	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
6	1030	Leevi Leskelä	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	680	Samuel Shams	Kenttäurheilijat -58		
8	465	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		
9	1377	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
10	648	Elias Sairio	Kankaanpään Seudun Leisku		
11	424	Daniel Wickström	IF Sibbo-Vargarna		
12	830	Atte Tuominen	Lahden Ahkera		
13	1096	Kirill Yarkovoi	Pietari		
14	820	Roni Rämä	Lahden Ahkera		
15	293	Simeon Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
16	15	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		
17	544	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1446	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
19	936	Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
20	1043	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		
21	1542	Anselmi Jaatinen	Urjalan Urheilijat		
22	420	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna		
23	73	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		

P14 Kuula

Erä 1
1	1419	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
2	1539	Ruuben Eklund	Töysän Veto		
3	906	Henrik Lehtinen	Lauttakylän Luja		
4	636	Elias Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	1436	Topi Rönni	Tampereen Pyrintö		
6	854	Miki Likander	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1446	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
8	1024	Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu		
9	13	Aron Johansson	Borgå Akilles		
10	1281	Jani Laakso	Tammelan Ryske		
11	1478	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
12	600	Simo Piirainen	Kaipolan Vire		
13	197	Miska Johansson	Heinolan Isku		
14	257	Ville Kylmäpuro	Helsingin Kisa-Veikot		
15	266	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1269	Max Lampinen	Someron Esa		
17	539	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1595	Kari Nieminen	Varkauden Kenttä-Veikot		
20	412	Robin Hildén	IF Sibbo-Vargarna		
21	1460	Eerik Tavasti	Tampereen Pyrintö		
22	1101	Kasper Tuominen	Piikkiön Kehitys		
23	656	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		
24	1289	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		
25	805	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera		

P14 Kiekko

Erä 1
1	13	Aron Johansson	Borgå Akilles		
2	656	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset		
3	646	Kosti Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		
4	1377	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
5	1462	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
6	1281	Jani Laakso	Tammelan Ryske		
7	1595	Kari Nieminen	Varkauden Kenttä-Veikot		
9	1539	Ruuben Eklund	Töysän Veto		
10	1262	Ville Kujala	Siilinjärven Ponnistus		
11	412	Robin Hildén	IF Sibbo-Vargarna		
12	1269	Max Lampinen	Someron Esa		
13	927	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
14	1446	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
15	1101	Kasper Tuominen	Piikkiön Kehitys		
16	1289	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		
17	1024	Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	1460	Eerik Tavasti	Tampereen Pyrintö		

P14 Keihäs

Erä 1
1	927	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	854	Miki Likander	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1280	Samu Kauppi	Tammelan Ryske		
4	906	Henrik Lehtinen	Lauttakylän Luja		
5	647	Eemil Sairio	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	1262	Ville Kujala	Siilinjärven Ponnistus		
7	448	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
8	1460	Eerik Tavasti	Tampereen Pyrintö		
9	1096	Kirill Yarkovoi	Pietari		
10	152	Juho Touru	Forssan Salama		
11	1377	Onni Lehto	Tampereen Pyrintö		
12	96	Eerik Nyyssönen	Espoon Tapiot		
13	1110	Mika Niskala	Pohjan Koitto		
14	1030	Leevi Leskelä	Nurmijärven Yleisurheilu		

P15 60 m

Erä 1
2	1384	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		
3	1241	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		
4	1350	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
5	80	Mikko Kuivalainen	Espoon Tapiot		
6	793	Tuukka Koskinen	Lahden Ahkera		
7	753	Otto Turunen	Kuivasjärven Aura		
8	1637	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		

Erä 2
1	1064	Vilho Mällinen	Oulun Pyrintö		
2	1098	Lassi Hakonen	Pihtiputaan Tuisku		
3	218	Abdirahiim Salah	Helsingfors IFK		
4	8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
5	279	Erkka Sipilä	Helsingin Kisa-Veikot		
6	191	Matti Wellm	Hamburger SV		
7	510	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	461	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		

Erä 3
1	1086	Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat		
2	260	Aarni Lemetti	Helsingin Kisa-Veikot		
3	419	Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		
4	526	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	349	Ukko Korhonen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	423	Matias Tulokas	IF Sibbo-Vargarna		
7	1522	Roope Kivelä	Turun Urheiluliitto		
8	674	Lauri Peltola	Kaustisen Pohjan-Veikot		

Erä 4
1	125	Jonatan Sperryn	Espoon Tapiot		
2	586	Jesse Fagerström	Kaarinan Ura		
3	74	Eetu Kalske	Espoon Tapiot		
4	1638	Niko Patana	Vetelin Urheilijat		
5	873	Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		
6	706	Rasmus Kujala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	265	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot		
8	189	Justin Suwannaket	Hamburger SV		

Erä 5
2	702	Daniel Keane	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	491	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja		
4	166	Valter Lerbacka	Gamlakarleby IF		
5	44	Walter Törnwall	Esbo IF		
6	369	Adrian Björkgren	IF Drott		
7	258	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		
8	984	Venla Ronni	Mäntsälän Urheilijat		

P15 300 m

Erä 1
4	793	Tuukka Koskinen	Lahden Ahkera		
5	279	Erkka Sipilä	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1064	Vilho Mällinen	Oulun Pyrintö		
7	825	Danil Schröder	Lahden Ahkera		
8	984	Venla Ronni	Mäntsälän Urheilijat		

Erä 2
4	166	Valter Lerbacka	Gamlakarleby IF		
5	80	Mikko Kuivalainen	Espoon Tapiot		
6	265	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1317	Aapo Harala	Tampereen Pyrintö		
8	85	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		

Erä 3
3	44	Walter Törnwall	Esbo IF		
4	1333	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö		
5	423	Matias Tulokas	IF Sibbo-Vargarna		
7	189	Justin Suwannaket	Hamburger SV		
8	296	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
3	191	Matti Wellm	Hamburger SV		
4	837	Joona Rissanen	Lapin Lukko		
5	259	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
6	799	Justus Luonela	Lahden Ahkera		
7	1637	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		
8	367	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 5
3	1638	Niko Patana	Vetelin Urheilijat		
4	74	Eetu Kalske	Espoon Tapiot		
5	218	Abdirahiim Salah	Helsingfors IFK		
6	481	Matias Ahtinen	Joensuun Kataja		
7	272	Jere Raunio	Helsingin Kisa-Veikot		
8	258	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 6
3	1384	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		
4	809	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera		
5	194	Eemil Porvari	Hartolan Voima		
6	1049	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
7	491	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja		
8	419	Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		

P15 800 m

Erä 1
1	367	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
2	654	Lauri Koskelainen	Karhulan Katajaiset		
3	1388	Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö		
4	780	Wäinö Hautala	Lahden Ahkera		
5	825	Danil Schröder	Lahden Ahkera		
6	272	Jere Raunio	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1049	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
8	837	Joona Rissanen	Lapin Lukko		
9	809	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera		
10	1703	Matias Kaartinen	Ähtärin Urheilijat		
11	799	Justus Luonela	Lahden Ahkera		
12	296	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot		
13	259	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 60 m aj

Erä 1
1	706	Rasmus Kujala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	502	Sakari Vallius	Joensuun Kataja		
3	1535	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto		
4	423	Matias Tulokas	IF Sibbo-Vargarna		
5	1241	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		
6	8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
7	415	Matias Komi	IF Sibbo-Vargarna		
8	1087	Veeti Lettojärvi	Pertunmaan Ponnistajat		

Erä 2
1	461	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		
2	369	Adrian Björkgren	IF Drott		
3	218	Abdirahiim Salah	Helsingfors IFK		
4	1245	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	873	Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		
6	481	Matias Ahtinen	Joensuun Kataja		
7	803	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera		
8	6	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		

P15 300 m aj

Erä 1
3	1234	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento		
4	218	Abdirahiim Salah	Helsingfors IFK		
5	1535	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto		
6	1415	Teemu Palonen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
4	415	Matias Komi	IF Sibbo-Vargarna		
5	491	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja		
6	1245	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	481	Matias Ahtinen	Joensuun Kataja		
8	423	Matias Tulokas	IF Sibbo-Vargarna		

P15 Korkeus

Erä 1
1	1234	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento		
2	259	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot		
3	414	Otto Junnila	IF Sibbo-Vargarna		
4	502	Sakari Vallius	Joensuun Kataja		
5	85	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		
6	194	Eemil Porvari	Hartolan Voima		
7	803	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera		
8	191	Matti Wellm	Hamburger SV		
9	369	Adrian Björkgren	IF Drott		
10	265	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Seiväs

Erä 1
1	1342	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
2	1292	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö		
3	500	Miro Tanninen	Joensuun Kataja		
4	157	Verneri Vesala	Forssan Salama		
5	555	Miska Saartoala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	698	Miro Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	720	Otso Väyrynen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	835	Juho Alasaari	Laihian Luja		
9	606	Otto Hiivola	Kalannin Vankka		
10	1298	Leo Boström	Tampereen Pyrintö		
11	1450	Jami Siira	Tampereen Pyrintö		
12	728	Oskari Henttinen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
13	414	Otto Junnila	IF Sibbo-Vargarna		
14	263	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Pituus

Erä 1
1	279	Erkka Sipilä	Helsingin Kisa-Veikot		
2	369	Adrian Björkgren	IF Drott		
3	1245	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	7	Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
5	461	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		
6	8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
7	502	Sakari Vallius	Joensuun Kataja		
8	189	Justin Suwannaket	Hamburger SV		
9	753	Otto Turunen	Kuivasjärven Aura		
10	459	Aaro Syväniemi	Ilmajoen Kisailijat		
11	194	Eemil Porvari	Hartolan Voima		
12	1086	Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat		
13	1180	Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
14	1087	Veeti Lettojärvi	Pertunmaan Ponnistajat		
15	803	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera		
16	1241	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		
17	6	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
18	1267	Casper Kangas	Sjundeå IF		
19	260	Aarni Lemetti	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Kolmiloikka

Erä 1
1	803	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera		
2	1703	Matias Kaartinen	Ähtärin Urheilijat		
3	265	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot		
4	260	Aarni Lemetti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	80	Mikko Kuivalainen	Espoon Tapiot		
6	1245	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	459	Aaro Syväniemi	Ilmajoen Kisailijat		
8	586	Jesse Fagerström	Kaarinan Ura		
9	481	Matias Ahtinen	Joensuun Kataja		
10	1241	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento		
11	1180	Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
12	7	Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
13	500	Miro Tanninen	Joensuun Kataja		

P15 Kuula

Erä 1
1	1350	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
2	1415	Teemu Palonen	Tampereen Pyrintö		
3	1180	Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
4	1099	Mico Ekman	Piikkiön Kehitys		
5	918	Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	1100	Markus Huhtala	Piikkiön Kehitys		
7	408	Lauri Wuorenrinne	IF Raseborg		
8	186	Max Schulze	Hamburger SV		
9	584	Lauri Hirvelä	Jämsänkosken Ilves		
10	1690	Juho Leveelahti	Virtain Urheilijat		
11	85	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		
12	422	Ahti Pokkinen	IF Sibbo-Vargarna		

P15 Kiekko

Erä 1
1	318	Juho Kantoniemi	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1350	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
3	186	Max Schulze	Hamburger SV		
4	7	Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
5	85	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		
6	6	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
7	1415	Teemu Palonen	Tampereen Pyrintö		
8	367	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
9	1690	Juho Leveelahti	Virtain Urheilijat		
10	422	Ahti Pokkinen	IF Sibbo-Vargarna		
11	1099	Mico Ekman	Piikkiön Kehitys		
12	995	Lari Nikkanen	Naantalin Löyly		
13	8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
14	839	Juho-Joel Mäenpää	Lappajärven Veikot		
15	408	Lauri Wuorenrinne	IF Raseborg		
16	1100	Markus Huhtala	Piikkiön Kehitys		

P15 Keihäs

Erä 1
1	194	Eemil Porvari	Hartolan Voima		
2	422	Ahti Pokkinen	IF Sibbo-Vargarna		
3	6	Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
4	502	Sakari Vallius	Joensuun Kataja		
5	408	Lauri Wuorenrinne	IF Raseborg		
6	1180	Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		

P15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Viipurin Urheilijat 1		
5	0	Tampereen Pyrintö 2		
6	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
7	0	Hamburger SV 1		
8	0	Espoon Tapiot 1		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
10	0	Espoon Tapiot 2		
11	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
12	0	Alavieskan Viri 1		
13	0	Kankaanpään Seudun Leisku 1		
14	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
15	0	IF Femman 1		
16	0	Lahden Ahkera 1		
17	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		

P15 4 x 80 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 2		
3	0	Viipurin Urheilijat 1		
4	0	Espoon Tapiot 1		
5	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
6	0	Alavieskan Viri 1		
7	0	Hamburger SV 1		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Joensuun Kataja 1		
10	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
11	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		

T10 60 m

Erä 1
3	1511	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
4	965	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	304	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
6	441	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
7	239	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1393	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
3	1667	Elsa Kariluoma	Viipurin Urheilijat		
4	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1640	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
6	623	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
7	892	Lea Sundelin	Larsmo IF		
8	401	Ronja Ström	IF Nykarlebynejden		

Erä 3
3	1260	Neea Rautiainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	243	Kaija Ilomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
5	831	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
6	1353	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
7	160	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
8	1508	Hanna Soppela	Toijalan Vauhti		

Erä 4
3	302	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
4	1706	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
5	1444	Eve Savola	Tampereen Pyrintö		
6	14	Alina Nyholm	Borgå Akilles		
7	1247	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	1476	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
3	0	Kide Koskinen	Tampereen Urheilijat-38		
4	876	Linn Björkskog	Larsmo IF		
5	309	Jessica Tuominen	Helsingin Tarmo		
6	666	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
7	1304	Aurora Etelätalo	Tampereen Pyrintö		
8	1277	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		

Erä 6
3	19	Frida Blomfelt	Esbo IF		
4	305	Helmi Nieminen	Helsingin Tarmo		
5	1487	Mira Lautala	Tampereen Urheilijat -38		
6	1034	Viiviliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	1509	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		
8	1358	Olivia Krestyannikova	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
4	618	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
5	1019	Liia Liski	Nummen Kipinä		
6	1385	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
7	893	Thilde Sundqvist	Larsmo IF		
8	238	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 8
3	762	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
4	894	Lydia Svenfelt	Larsmo IF		
5	1548	Jonna Kolari	Valkealan Kajo		
6	567	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1360	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
8	371	Carla Björkgren	IF Drott		

Erä 9
3	1622	Sani Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
4	1149	Vilma Koski	Porin Yleisurheilu		
5	312	Iisa Aramo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	901	Nelia Östman	Larsmo IF		
7	815	Olga Riikonen	Lahden Ahkera		
8	399	Liza Ström	IF Nykarlebynejden		

Erä 10
3	122	Edith Sjöblom	Espoon Tapiot		
4	1569	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
5	1305	Sofia Feodoroff	Tampereen Pyrintö		
6	297	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		
7	435	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
8	1459	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 11
3	1373	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
4	1501	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		
5	167	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
6	1294	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
7	819	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
8	1340	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		

Erä 12
3	433	Neea Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		
4	982	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
5	1448	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
6	956	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1547	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		
8	345	Nelli Karevaara	Hämeenlinnan Tarmo		

T10 1000 m

Erä 1
1	1358	Olivia Krestyannikova	Tampereen Pyrintö		
2	1034	Viiviliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
3	1459	Onerva Tauriainen	Tampereen Pyrintö		
4	969	Armida Suomi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	123	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
6	1340	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		
7	1353	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
8	1621	Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
9	1019	Liia Liski	Nummen Kipinä		
10	14	Alina Nyholm	Borgå Akilles		
11	167	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
12	1487	Mira Lautala	Tampereen Urheilijat -38		
13	1667	Elsa Kariluoma	Viipurin Urheilijat		
14	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		
15	893	Thilde Sundqvist	Larsmo IF		
16	892	Lea Sundelin	Larsmo IF		
17	1569	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		

Erä 2
1	714	Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	723	Viivi Manninen	Kestävyysjuoksunuoret Suomi		
3	351	Venla Mennala	Hämeenlinnan Tarmo		
4	239	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1427	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
6	762	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
7	831	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
8	666	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
9	1171	Brenda Jalkanen	Porvoon Urheilijat		
10	1548	Jonna Kolari	Valkealan Kajo		
11	19	Frida Blomfelt	Esbo IF		
12	387	Nyman Wilma	IF Kraft		
13	108	Ella Räisänen	Espoon Tapiot		
14	1000	Ida Piispanen	Nastolan Naseva		
15	1212	Laura Mantila	Riihimäen Kisko		
16	389	Ellinor Forsman	IF Nykarlebynejden		
17	608	Cecilia Hirvelä	Kangasalan Urheilijat -68		
18	1252	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

T10 60 m aj

Erä 1
4	982	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
5	160	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
6	1385	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
7	965	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	243	Kaija Ilomäki	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 2
4	1212	Laura Mantila	Riihimäen Kisko		
5	599	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		
6	19	Frida Blomfelt	Esbo IF		
7	894	Lydia Svenfelt	Larsmo IF		
8	297	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 3
3	1508	Hanna Soppela	Toijalan Vauhti		
4	1252	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	819	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
6	1296	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
7	304	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
8	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
4	1019	Liia Liski	Nummen Kipinä		
5	1277	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
6	167	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
7	956	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	239	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 5
3	1393	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		
4	1373	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
5	1348	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
6	848	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	305	Helmi Nieminen	Helsingin Tarmo		
8	309	Jessica Tuominen	Helsingin Tarmo		

Erä 6
3	1216	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		
4	1640	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
5	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	831	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
7	238	Meri Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	302	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		

T10 Pituus

Erä 1
1	312	Iisa Aramo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1325	Elli Hellman	Tampereen Pyrintö		
3	1353	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
4	1294	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
5	167	Daniela Lindholm	Gamlakarleby IF		
6	305	Helmi Nieminen	Helsingin Tarmo		
7	309	Jessica Tuominen	Helsingin Tarmo		
8	304	Anna Luht	Helsingin Tarmo		
9	302	Milka Koivukoski	Helsingin Tarmo		
10	399	Liza Ström	IF Nykarlebynejden		
11	401	Ronja Ström	IF Nykarlebynejden		
12	395	Nathalie Stråka	IF Nykarlebynejden		
13	433	Neea Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		
14	441	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
15	815	Olga Riikonen	Lahden Ahkera		
16	819	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
17	876	Linn Björkskog	Larsmo IF		
18	893	Thilde Sundqvist	Larsmo IF		
19	892	Lea Sundelin	Larsmo IF		
20	901	Nelia Östman	Larsmo IF		
21	894	Lydia Svenfelt	Larsmo IF		
22	1019	Liia Liski	Nummen Kipinä		
23	1427	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
24	1373	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
25	1360	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
26	1476	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
27	1358	Olivia Krestyannikova	Tampereen Pyrintö		
28	1487	Mira Lautala	Tampereen Urheilijat -38		
29	1508	Hanna Soppela	Toijalan Vauhti		
30	1547	Jenna Kolari	Valkealan Kajo		
31	1345	Eevi Karhe	Tampereen Pyrintö		
32	435	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
33	608	Cecilia Hirvelä	Kangasalan Urheilijat -68		
34	1296	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
35	1304	Aurora Etelätalo	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	1538	Siiri Koskinen	Turun Weikot Yleisurheilu		
2	982	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
3	567	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1348	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
5	714	Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1277	Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
7	1247	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	19	Frida Blomfelt	Esbo IF		
9	1212	Laura Mantila	Riihimäen Kisko		
10	1640	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
11	848	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	345	Nelli Karevaara	Hämeenlinnan Tarmo		
13	1252	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
14	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	1438	Minttu Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
16	762	Melissa Vanhanen	Kuopion Reipas		
17	623	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
18	477	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
19	1706	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
20	243	Kaija Ilomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
21	1393	Noora Moisio	Tampereen Pyrintö		
22	956	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
23	123	Tara Sohlo	Espoon Tapiot		
24	1305	Sofia Feodoroff	Tampereen Pyrintö		
25	371	Carla Björkgren	IF Drott		
26	14	Alina Nyholm	Borgå Akilles		
27	1340	Emmi Kallio	Tampereen Pyrintö		
28	975	Lovisa Fogde	Malax IF		
29	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		
30	1569	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
31	965	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
32	1198	Kaisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
33	1667	Elsa Kariluoma	Viipurin Urheilijat		
34	1385	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
35	666	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
36	599	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire		

T10 Kuula

Erä 1
1	618	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
2	894	Lydia Svenfelt	Larsmo IF		
3	947	Senja Kärhä	Loimaan Jankko		
4	1706	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
5	975	Lovisa Fogde	Malax IF		
6	1527	Venla Manner	Turun Urheiluliitto		
7	1010	Minja Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
8	435	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
9	1348	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
10	1640	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
11	1501	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		
12	395	Nathalie Stråka	IF Nykarlebynejden		
13	1149	Vilma Koski	Porin Yleisurheilu		
14	1252	Mirella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
15	819	Vilma Ryytty	Lahden Ahkera		
16	815	Olga Riikonen	Lahden Ahkera		
17	399	Liza Ström	IF Nykarlebynejden		
18	892	Lea Sundelin	Larsmo IF		
19	567	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	1294	Elina Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
21	1569	Rosaliina Hiltunen	Vantaan Salamat		
22	965	Helmi Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
23	160	Dayna Austen	Gamlakarleby IF		
24	1273	Aino Kinnunen	Suolahden Urho		
25	196	Kiira Johansson	Heinolan Isku		
26	623	Sinja Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
27	1508	Hanna Soppela	Toijalan Vauhti		
28	1290	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske		
29	1216	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		
30	1296	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
31	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		
32	1509	Iina Turunen	Toijalan Vauhti		
33	1667	Elsa Kariluoma	Viipurin Urheilijat		
34	401	Ronja Ström	IF Nykarlebynejden		
35	1034	Viiviliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
36	744	Minttu Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
37	645	Anna Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		
38	982	Veera Pöyry	Mikkelin Kilpa-Veikot		
39	297	Sirian Öhrnberg	Helsingin Kisa-Veikot		
40	477	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
41	1444	Eve Savola	Tampereen Pyrintö		
42	1511	Seela Turunen	Toijalan Vauhti		
43	848	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
44	666	Annika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
45	956	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

T10 Kiekko

Erä 1
1	831	Hilla Tuominen	Lahden Ahkera		
2	1444	Eve Savola	Tampereen Pyrintö		
3	1385	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
4	1353	Nea Kokko	Tampereen Pyrintö		
5	1527	Venla Manner	Turun Urheiluliitto		
6	247	Asimoula Kennedy	Helsingin Kisa-Veikot		
7	395	Nathalie Stråka	IF Nykarlebynejden		
8	848	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	243	Kaija Ilomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
10	1373	Josefina Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
11	196	Kiira Johansson	Heinolan Isku		
12	108	Ella Räisänen	Espoon Tapiot		
13	1216	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		
14	815	Olga Riikonen	Lahden Ahkera		
15	1010	Minja Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
16	1157	Kiia Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
17	312	Iisa Aramo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
18	1296	Roosa Aulamo	Tampereen Pyrintö		
19	618	Eeva Ukkonen	Kangasalan Urheilijat -68		
20	1476	Janette Vähäoja	Tampereen Pyrintö		
21	1360	Aura Kulmala	Tampereen Pyrintö		
22	477	Eerika Nieminen	Janakkalan Jana		
23	1158	Mila Mäkinen	Porin Yleisurheilu		
24	1501	Jenna Lindberg	Tapanilan Erä		
25	1448	Sini Seppänen	Tampereen Pyrintö		
26	1348	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
27	567	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	1290	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske		
29	645	Anna Saine	Kankaanpään Seudun Leisku		

T11 60 m

Erä 1
3	316	Neela Jakonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	1619	Inka Peltola	Vehmaisten Urheilijat		
5	1401	Hulda Niemi	Tampereen Pyrintö		
6	340	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1593	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
8	742	Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		

Erä 2
3	59	Mia Flink	Espoon Tapiot		
4	993	Eden Kytö	Naantalin Löyly		
5	1025	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	1133	Ella Harell	Porin Yleisurheilu		
7	310	Anni Huttunen	Hyvinkään Seudun Urheilijat		
8	528	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 3
4	994	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
5	1567	Milja Henriksson	Vantaan Salamat		
6	560	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	67	Iines Holopainen	Espoon Tapiot		
8	275	Venla Reunanen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
3	1428	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
4	897	Lina Svenlin	Larsmo IF		
5	717	Fanny-Amanda Seppälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	890	Matilda Snellman	Larsmo IF		
7	1389	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		
8	992	Lotta Kantonen	Naantalin Löyly		

Erä 5
3	1107	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
4	286	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1613	Tinja Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat		
6	1001	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
7	163	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
8	1408	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
3	1628	Beata Wirola	Vehmaisten Urheilijat		
4	168	Veronica Raikula	Gamlakarleby IF		
5	1636	Viivi-Leena Kari	Vetelin Urheilijat		
6	439	Eerica Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
7	1050	Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö		
8	1291	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
3	1020	Viiu Liski	Nummen Kipinä		
4	1550	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		
5	853	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	40	Emilia Siggberg	Esbo IF		
7	1346	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
8	151	Vanessa Salminen	Forssan Salama		

Erä 8
4	1411	Melinda Oloo	Tampereen Pyrintö		
5	1699	Ada Kärkelä	Ylöjärven Urheilijat		
6	960	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1363	Minea Kähönen	Tampereen Pyrintö		
8	872	Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä		

Erä 9
3	1443	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
4	1154	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
5	883	Felicia Ena	Larsmo IF		
6	900	Tilde Thylin	Larsmo IF		
7	629	Elli Isometsä	Kankaanpään Seudun Leisku		
8	1507	Laura Ratilainen	Toijalan Vauhti		

Erä 10
3	102	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
4	888	Mathilda Parkkinen	Larsmo IF		
5	899	Meyah Thylin	Larsmo IF		
6	427	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
7	81	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
8	687	Aino-Kaisa Pyykkönen	Keravan Urheilijat		

Erä 11
3	1046	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
4	119	Neelia Siikala	Espoon Tapiot		
5	368	Jenni Väänänen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	117	Kira Shilov	Espoon Tapiot		
7	1549	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		
8	1644	Saara Kuha	Viialan Valtti		

Erä 12
4	1316	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
5	662	Venla Nykänen	Karhulan Katajaiset		
6	317	Sissi Kaksonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	231	Silja Filenius	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1435	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 13
3	1403	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
4	149	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
5	970	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
6	612	Emma Korpi	Kangasalan Urheilijat -68		
7	25	Jenni Hirvonen	Esbo IF		
8	811	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		

Erä 14
3	1164	Aada Salonen	Porin Yleisurheilu		
4	426	Angelina Laurén	IF Åsarna		
5	363	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
6	840	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	987	Neea Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
8	880	Nellie Byggmästar	Larsmo IF		

Erä 15
3	775	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		
4	204	Eevi Hirsi	Helsingfors IFK		
5	1390	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
6	68	Vilma Hyllinen	Espoon Tapiot		
7	474	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
8	211	Sylvi Nummela	Helsingfors IFK		

Erä 16
4	93	Venla Noronen	Espoon Tapiot		
5	1331	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
6	1643	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		
7	207	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
8	964	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

T11 1000 m

Erä 1
1	1037	Minni Tuppura	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	811	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		
3	1567	Milja Henriksson	Vantaan Salamat		
4	899	Meyah Thylin	Larsmo IF		
5	163	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
6	168	Veronica Raikula	Gamlakarleby IF		
7	1551	Elsa Stadig	Valkealan Kajo		
8	417	Veronica Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
9	1550	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		
10	1593	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
11	921	Nella Mäkynen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
12	900	Tilde Thylin	Larsmo IF		
13	1352	Eeva Kivistö	Tampereen Pyrintö		
14	1411	Melinda Oloo	Tampereen Pyrintö		
15	1133	Ella Harell	Porin Yleisurheilu		
16	410	Cinja Borgström	IF Sibbo-Vargarna		
17	1443	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
18	1001	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
19	890	Matilda Snellman	Larsmo IF		
20	442	Martha Laikola	Ikaalisten Urheilijat		
21	775	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		
22	102	Edit Palmén	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	149	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
2	1143	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
3	1693	Ida Mäki	Virttaan Nousu		
4	1113	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
5	363	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
6	999	Emmi Piispanen	Nastolan Naseva		
7	474	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
8	987	Neea Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
9	1654	Elli Sivonen	Viialan Valtti		
10	1050	Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö		
11	960	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
12	1644	Saara Kuha	Viialan Valtti		
13	1124	Iida Ilander	Porin Tarmo		
14	215	Johanna Pavord	Helsingfors IFK		
15	970	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
16	575	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	204	Eevi Hirsi	Helsingfors IFK		
18	1053	Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
19	512	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	1507	Laura Ratilainen	Toijalan Vauhti		
21	1636	Viivi-Leena Kari	Vetelin Urheilijat		
22	25	Jenni Hirvonen	Esbo IF		
23	289	Taimi Vallinoja	Helsingin Kisa-Veikot		
24	1346	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		

T11 60 m aj

Erä 1
4	275	Venla Reunanen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	528	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1014	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa		
7	1206	Sonja Koskela	Riihimäen Kisko		
8	1693	Ida Mäki	Virttaan Nousu		

Erä 2
4	204	Eevi Hirsi	Helsingfors IFK		
5	474	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
6	992	Lotta Kantonen	Naantalin Löyly		
7	1133	Ella Harell	Porin Yleisurheilu		
8	1636	Viivi-Leena Kari	Vetelin Urheilijat		

Erä 3
4	149	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
5	426	Angelina Laurén	IF Åsarna		
6	964	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1050	Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö		
8	1567	Milja Henriksson	Vantaan Salamat		

Erä 4
4	102	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
5	410	Cinja Borgström	IF Sibbo-Vargarna		
6	883	Felicia Ena	Larsmo IF		
7	1046	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
8	1401	Hulda Niemi	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
4	59	Mia Flink	Espoon Tapiot		
5	286	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	662	Venla Nykänen	Karhulan Katajaiset		
7	1025	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	1408	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
3	840	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1403	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
5	1331	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
6	119	Neelia Siikala	Espoon Tapiot		
7	68	Vilma Hyllinen	Espoon Tapiot		
8	81	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		

Erä 7
3	1435	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
4	1659	Vilmiina Virtanen	Viialan Valtti		
5	1643	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		
6	25	Jenni Hirvonen	Esbo IF		
7	113	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		
8	93	Venla Noronen	Espoon Tapiot		

Erä 8
3	1316	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
4	1390	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
5	1001	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
6	1352	Eeva Kivistö	Tampereen Pyrintö		
7	560	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	994	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		

Erä 9
3	993	Eden Kytö	Naantalin Löyly		
4	853	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1107	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
6	1113	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
7	991	Juliana Hartikainen	Naantalin Löyly		
8	1389	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		

Erä 10
3	344	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
4	924	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	1346	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
6	872	Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä		
7	207	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
8	368	Jenni Väänänen	Hämeenlinnan Tarmo		

T11 Korkeus

Erä 1
1	1216	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko		
2	1107	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
3	960	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	1037	Minni Tuppura	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	59	Mia Flink	Espoon Tapiot		
6	992	Lotta Kantonen	Naantalin Löyly		
7	1053	Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
8	1411	Melinda Oloo	Tampereen Pyrintö		
9	151	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
10	922	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
11	578	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	662	Venla Nykänen	Karhulan Katajaiset		
13	1390	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		
14	344	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
15	853	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	275	Venla Reunanen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	427	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
18	417	Veronica Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
19	847	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
20	575	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
21	964	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
22	991	Juliana Hartikainen	Naantalin Löyly		
23	1389	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		
24	207	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
25	1014	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa		
26	286	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
27	840	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
28	340	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
29	1154	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		

T11 Pituus

Erä 1
1	40	Emilia Siggberg	Esbo IF		
2	163	Sointu Finnilä	Gamlakarleby IF		
3	168	Veronica Raikula	Gamlakarleby IF		
4	211	Sylvi Nummela	Helsingfors IFK		
5	310	Anni Huttunen	Hyvinkään Seudun Urheilijat		
6	439	Eerica Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
7	474	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana		
8	596	Helmi Voutilainen	Kaarinan Ura		
9	612	Emma Korpi	Kangasalan Urheilijat -68		
10	811	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		
11	883	Felicia Ena	Larsmo IF		
12	897	Lina Svenlin	Larsmo IF		
13	890	Matilda Snellman	Larsmo IF		
14	899	Meyah Thylin	Larsmo IF		
15	900	Tilde Thylin	Larsmo IF		
16	921	Nella Mäkynen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
17	960	Karoliina Krook	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
18	1443	Lotta Savilahti	Tampereen Pyrintö		
19	1435	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
20	1398	Lara Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
21	1411	Melinda Oloo	Tampereen Pyrintö		
22	1401	Hulda Niemi	Tampereen Pyrintö		
23	1593	Ronja Väliheikki	Vantaan Salamat		
24	1613	Tinja Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
1	993	Eden Kytö	Naantalin Löyly		
2	717	Fanny-Amanda Seppälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	1567	Milja Henriksson	Vantaan Salamat		
4	1001	Celina Salonen	Nastolan Naseva		
5	512	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1050	Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö		
7	560	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1291	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		
9	1053	Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
10	102	Edit Palmén	Espoon Tapiot		
11	970	Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
12	204	Eevi Hirsi	Helsingfors IFK		
13	987	Neea Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
14	1046	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
15	742	Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
16	67	Iines Holopainen	Espoon Tapiot		
17	1020	Viiu Liski	Nummen Kipinä		
18	1316	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
19	1403	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
20	1408	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
21	1331	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
22	1549	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		
23	1550	Alisa Norokorpi	Valkealan Kajo		

Erä 3
1	340	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
2	316	Neela Jakonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	93	Venla Noronen	Espoon Tapiot		
4	25	Jenni Hirvonen	Esbo IF		
5	1133	Ella Harell	Porin Yleisurheilu		
6	81	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
7	991	Juliana Hartikainen	Naantalin Löyly		
8	426	Angelina Laurén	IF Åsarna		
9	427	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
10	662	Venla Nykänen	Karhulan Katajaiset		
11	840	Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
12	1154	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		
13	880	Nellie Byggmästar	Larsmo IF		
14	68	Vilma Hyllinen	Espoon Tapiot		
15	964	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
16	853	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
17	1025	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	1644	Saara Kuha	Viialan Valtti		
19	888	Mathilda Parkkinen	Larsmo IF		
20	119	Neelia Siikala	Espoon Tapiot		

Erä 4
1	872	Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä		
2	207	Adriana Kalymialaris	Helsingfors IFK		
3	1346	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
4	1164	Aada Salonen	Porin Yleisurheilu		
5	317	Sissi Kaksonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1389	Juuli Markkula	Tampereen Pyrintö		
7	1636	Viivi-Leena Kari	Vetelin Urheilijat		
8	286	Iida Tossavainen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	149	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
10	992	Lotta Kantonen	Naantalin Löyly		
11	687	Aino-Kaisa Pyykkönen	Keravan Urheilijat		
12	59	Mia Flink	Espoon Tapiot		
13	922	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
14	1528	Judith Miranda	Turun Urheiluliitto		
15	775	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		
16	1107	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
17	344	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
18	924	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
19	528	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	275	Venla Reunanen	Helsingin Kisa-Veikot		
21	1507	Laura Ratilainen	Toijalan Vauhti		
22	1390	Ella Mikkola	Tampereen Pyrintö		

T11 Kuula

Erä 1
1	363	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
2	67	Iines Holopainen	Espoon Tapiot		
3	629	Elli Isometsä	Kankaanpään Seudun Leisku		
4	1014	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa		
5	1331	Aino Härkki	Tampereen Pyrintö		
6	1408	Riina Närhi	Tampereen Pyrintö		
7	1080	Miina Valtonen	Paimion Urheilijat		
8	1654	Elli Sivonen	Viialan Valtti		
9	964	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
10	946	Pinja Kärhä	Loimaan Jankko		
11	924	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
12	994	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
13	1507	Laura Ratilainen	Toijalan Vauhti		
14	81	Matilda Lahti	Espoon Tapiot		
15	1020	Viiu Liski	Nummen Kipinä		
16	1286	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske		
17	1037	Minni Tuppura	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	596	Helmi Voutilainen	Kaarinan Ura		
19	578	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	899	Meyah Thylin	Larsmo IF		
21	1025	Sarla Kakkola	Nurmijärven Yleisurheilu		
22	1549	Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo		
23	93	Venla Noronen	Espoon Tapiot		
24	752	Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		
25	1143	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
26	811	Sara Rajaniemi	Lahden Ahkera		
27	948	Venla Kärhä	Loimaan Jankko		
28	344	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
29	426	Angelina Laurén	IF Åsarna		
30	113	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		
31	151	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
32	528	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
33	512	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
34	1316	Ranim Hamdi	Tampereen Pyrintö		
35	922	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
36	1046	Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
37	427	Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
38	575	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	1643	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		

T11 Kiekko

Erä 1
1	67	Iines Holopainen	Espoon Tapiot		
2	578	Neea Viitaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	40	Emilia Siggberg	Esbo IF		
4	946	Pinja Kärhä	Loimaan Jankko		
5	1053	Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
6	1291	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		
7	612	Emma Korpi	Kangasalan Urheilijat -68		
8	363	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
9	1643	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		
10	512	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	596	Helmi Voutilainen	Kaarinan Ura		
12	151	Vanessa Salminen	Forssan Salama		
13	1435	Angeliina Ruotsalainen	Tampereen Pyrintö		
14	629	Elli Isometsä	Kankaanpään Seudun Leisku		
15	994	Matilda Mehto	Naantalin Löyly		
16	752	Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		
17	1403	Martta Nieminen	Tampereen Pyrintö		
18	948	Venla Kärhä	Loimaan Jankko		
19	1080	Miina Valtonen	Paimion Urheilijat		
20	368	Jenni Väänänen	Hämeenlinnan Tarmo		
21	113	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		

T11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 5		
2	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 6		
4	0	Vantaan Salamat 1		
5	0	Viialan Valtti 1		
6	0	Valkealan Kajo 1		
7	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Espoon Tapiot 1		
10	0	Espoon Tapiot 2		
11	0	Gamlakarleby IF 1		
12	0	Lahden Ahkera 1		
13	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
14	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
15	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
16	0	Tampereen Pyrintö 4		
17	0	Tampereen Pyrintö 1		
18	0	Tampereen Pyrintö 2		
19	0	Tampereen Pyrintö 3		
20	0	Porin Yleisurheilu 1		
21	0	Naantalin Löyly 1		
22	0	Helsingin Tarmo 1		

T11 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Vantaan Salamat 1		
5	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
6	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
7	0	Lahden Ahkera 1		
8	0	Hyvinkään Seudun Urheilijat 1		
9	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
10	0	Espoon Tapiot 1		
11	0	Espoon Tapiot 2		
12	0	Tampereen Pyrintö 1		
13	0	Naantalin Löyly 1		
14	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
15	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
16	0	Helsingin Tarmo 1		

T12 60 m

Erä 1
1	1461	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
2	357	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
3	571	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	251	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1420	Piita Pesä	Tampereen Pyrintö		
6	523	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1361	Pihla Kurki	Tampereen Pyrintö		
8	1418	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	156	Miisa Tuomola	Forssan Salama		
2	741	Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
3	1381	Elsa Lenihan	Tampereen Pyrintö		
4	624	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
5	581	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	889	Elin Päivärinta	Larsmo IF		
7	1364	Juuli Laakso	Tampereen Pyrintö		
8	598	Emmi Winberg	Kaarinan Ura		

Erä 3
1	88	Essi Marjamäki	Espoon Tapiot		
2	1315	Bella Halme	Tampereen Pyrintö		
3	1176	Armi Piispanen	Porvoon Urheilijat		
4	1170	Saara Eriksson	Porvoon Urheilijat		
5	1078	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
6	1668	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
7	299	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
8	1425	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	1639	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
2	486	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
3	1309	Tinsae Gröhn	Tampereen Pyrintö		
4	1218	Sanni-Veera Viertola	Riihimäen Kisko		
5	1510	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
6	613	Aada Mantere	Kangasalan Urheilijat -68		
7	1371	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
8	52	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		

Erä 5
1	1626	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
2	1004	Peppi Seppänen	Nokian Urheilijat		
3	821	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
4	79	Emma Koskinen	Espoon Tapiot		
5	595	Heidi Virtanen	Kaarinan Ura		
6	1368	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	1440	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
8	253	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 6
2	1052	Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
3	1058	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
4	1620	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
5	306	Anna Outinen	Helsingin Tarmo		
6	303	Regina Laitinen	Helsingin Tarmo		
7	499	Venla Simonen	Joensuun Kataja		
8	1402	Emilia Nieminen	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
1	1623	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
2	1414	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
3	928	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
4	1605	Tilde Nordman	Vasa IS		
5	1027	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	953	Peppi Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	1664	Ada Henriksson	Viipurin Urheilijat		
8	271	Siiri Päiväniemi	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 8
1	66	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
2	1392	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		
3	118	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
4	878	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
5	1495	Sirkku Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
6	622	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
7	661	Kerttu Nykänen	Karhulan Katajaiset		
8	1354	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		

Erä 9
1	61	Oona Haataja	Espoon Tapiot		
2	1447	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
3	391	Clara Linqvist	IF Nykarlebynejden		
4	223	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		
5	206	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
6	496	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
7	1544	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		
8	517	Kiia Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 10
1	932	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
2	1652	Maija Oksa	Viialan Valtti		
3	1374	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
4	58	Jenniina Eronen	Espoon Tapiot		
5	1429	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
6	1529	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto		
7	1307	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
8	1108	Safia Mekki	Pohjan Koitto		

Erä 11
1	343	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
2	155	Malla Tuomola	Forssan Salama		
3	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
4	1362	Pinja Kurki	Tampereen Pyrintö		
5	1565	Tara Hatakka	Vantaan Salamat		
6	1051	Hanna Kaikkonen	Oulun Pyrintö		
7	1653	Jenna Pentinniemi	Viialan Valtti		
8	1372	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		

Erä 12
1	1380	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
2	1431	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
3	1022	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Kipinä		
4	1131	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu		
5	806	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
6	748	Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
7	268	Chantelle Peter	Helsingin Kisa-Veikot		
8	879	Malva Brännbacka	Larsmo IF		

Erä 13
1	1684	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
2	1618	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat		
3	1028	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	614	Melissa Myllymäki	Kangasalan Urheilijat -68		
6	490	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
7	95	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
8	198	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		

T12 1000 m

Erä 1
1	1121	Jenni Friman	Porin Tarmo		
2	1374	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
3	1058	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
4	1429	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
5	1447	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
6	1309	Tinsae Gröhn	Tampereen Pyrintö		
7	1431	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
8	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	1615	Pinja Kykkänen	Vehmaisten Urheilijat		
10	499	Venla Simonen	Joensuun Kataja		
11	1368	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
12	1418	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
13	1022	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Kipinä		
14	343	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
15	391	Clara Linqvist	IF Nykarlebynejden		
16	614	Melissa Myllymäki	Kangasalan Urheilijat -68		
17	1380	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
18	1653	Jenna Pentinniemi	Viialan Valtti		
19	1605	Tilde Nordman	Vasa IS		
20	1512	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
21	879	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
22	1675	Olivia Laukkoski	Viipurin Urheilijat		
23	1253	Sorella Kärki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
24	300	Alisa Hyrri	Helsingin Tarmo		
25	1392	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	292	Venla Virrantuomi	Helsingin Kisa-Veikot		
2	268	Chantelle Peter	Helsingin Kisa-Veikot		
3	985	Marianne Salmi	Mäntsälän Urheilijat		
4	1166	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
5	533	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1227	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas		
7	801	Vilja Läderberg	Lahden Ahkera		
8	1425	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
9	1664	Ada Henriksson	Viipurin Urheilijat		
10	58	Jenniina Eronen	Espoon Tapiot		
11	816	Sofia Rinne	Lahden Ahkera		
12	1521	Linnea Kero	Turun Urheiluliitto		
13	605	Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		
14	1187	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä		
15	681	Elle Ceder	Keravan Urheilijat		
16	1036	Sara Parviainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
17	651	Pihla Kallio	Karhulan Katajaiset		
18	1002	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat		
19	1620	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
20	1518	Ella Jokioinen	Turun Urheiluliitto		

T12 60 m aj

Erä 1
1	106	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
2	58	Jenniina Eronen	Espoon Tapiot		
3	306	Anna Outinen	Helsingin Tarmo		
4	661	Kerttu Nykänen	Karhulan Katajaiset		
5	997	Emmi Tiljander	Naantalin Löyly		
6	1406	Milla Nuutinen	Tampereen Pyrintö		
7	1461	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
8	1618	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
2	95	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
3	271	Siiri Päiväniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
4	637	Sofia Kurumaa	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	928	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
6	1119	Taru Repo	Pohjan Koitto		
7	1307	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
8	1668	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		

Erä 3
1	1440	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
2	77	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
3	153	Laura Touru	Forssan Salama		
4	354	Emma Raimovaara	Hämeenlinnan Tarmo		
5	878	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
6	1022	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Kipinä		
7	1414	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
8	1315	Bella Halme	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	1420	Piita Pesä	Tampereen Pyrintö		
2	1131	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu		
3	1374	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
4	814	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
5	1392	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		
6	1639	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
7	932	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
8	253	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 5
1	1371	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
2	1418	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		
3	357	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
4	865	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	624	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
6	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
7	1604	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
8	29	Mona Lamppu	Esbo IF		

Erä 6
1	741	Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
2	781	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
3	52	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		
4	206	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
5	79	Emma Koskinen	Espoon Tapiot		
6	66	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
7	1394	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
8	1652	Maija Oksa	Viialan Valtti		

Erä 7
1	1372	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
2	280	Tilda Sokolnicki	Helsingin Kisa-Veikot		
3	118	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
4	821	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
5	1620	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
6	697	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1078	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
8	707	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

T12 Korkeus

Erä 1
1	1623	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
2	881	Majken Clement	Larsmo IF		
3	889	Elin Päivärinta	Larsmo IF		
4	1392	Anni Minkkinen	Tampereen Pyrintö		
5	29	Mona Lamppu	Esbo IF		
6	1371	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
7	598	Emmi Winberg	Kaarinan Ura		
8	1362	Pinja Kurki	Tampereen Pyrintö		
9	1429	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
10	1332	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
11	391	Clara Linqvist	IF Nykarlebynejden		
12	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
13	1376	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
14	932	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
15	1510	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
16	486	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
17	343	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
18	1361	Pihla Kurki	Tampereen Pyrintö		
19	1425	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
20	1431	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
21	1652	Maija Oksa	Viialan Valtti		
22	1604	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
23	1440	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
24	1188	Seela Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
25	1027	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
26	571	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	88	Essi Marjamäki	Espoon Tapiot		
28	79	Emma Koskinen	Espoon Tapiot		
29	106	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
30	806	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
31	77	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	1394	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
2	1380	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
3	1119	Taru Repo	Pohjan Koitto		
4	878	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
5	707	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	581	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1620	Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		
8	1521	Linnea Kero	Turun Urheiluliitto		
9	1052	Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
10	1078	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
11	821	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
12	1601	Molly Forslund	Vasa IS		
13	1594	Emma Väänänen	Vantaan Salamat		
14	1151	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu		
15	699	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
16	299	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
17	66	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
18	95	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
19	1105	Noora Joki	Pohjan Koitto		
20	781	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
21	595	Heidi Virtanen	Kaarinan Ura		
22	521	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1626	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
24	206	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
25	1166	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
26	605	Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		
27	337	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		

T12 Pituus

Erä 1
1	1675	Olivia Laukkoski	Viipurin Urheilijat		
2	1664	Ada Henriksson	Viipurin Urheilijat		
3	1309	Tinsae Gröhn	Tampereen Pyrintö		
4	1402	Emilia Nieminen	Tampereen Pyrintö		
5	1406	Milla Nuutinen	Tampereen Pyrintö		
6	1022	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Kipinä		
7	879	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
8	850	Saimi Kivelä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	517	Kiia Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	343	Elviira Jaalama	Hämeenlinnan Tarmo		
11	306	Anna Outinen	Helsingin Tarmo		
12	271	Siiri Päiväniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
13	223	Kiia Äikää	Helsingfors IFK		
14	88	Essi Marjamäki	Espoon Tapiot		
16	490	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
17	153	Laura Touru	Forssan Salama		
18	77	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
19	571	Pihla Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	1544	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		
21	280	Tilda Sokolnicki	Helsingin Kisa-Veikot		
22	521	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1166	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu		
24	1374	Milja Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
25	1381	Elsa Lenihan	Tampereen Pyrintö		
26	725	Minttu Järvinen	Keuruun Kisailijat		
27	1565	Tara Hatakka	Vantaan Salamat		
28	79	Emma Koskinen	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	1684	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
2	1668	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
3	1431	Jenna Riipinen	Tampereen Pyrintö		
4	1332	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
5	1155	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu		
6	881	Majken Clement	Larsmo IF		
7	889	Elin Päivärinta	Larsmo IF		
8	814	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
9	523	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
10	354	Emma Raimovaara	Hämeenlinnan Tarmo		
11	303	Regina Laitinen	Helsingin Tarmo		
12	251	Nora Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
13	61	Oona Haataja	Espoon Tapiot		
14	58	Jenniina Eronen	Espoon Tapiot		
15	1004	Peppi Seppänen	Nokian Urheilijat		
16	299	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
17	1307	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
18	806	Neela Notkonen	Lahden Ahkera		
19	616	Anni Pullinen	Kangasalan Urheilijat -68		
20	781	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
21	1594	Emma Väänänen	Vantaan Salamat		
22	581	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1420	Piita Pesä	Tampereen Pyrintö		
24	748	Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
25	1429	Iitu Rantalainen	Tampereen Pyrintö		
26	1639	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
28	1376	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
29	1418	Tessa Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
1	1028	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	1440	Helmi Salmela	Tampereen Pyrintö		
3	598	Emmi Winberg	Kaarinan Ura		
4	928	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma		
5	1380	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö		
6	1623	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat		
7	52	Emilia Chandras	Espoon Tapiot		
8	1510	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
9	486	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
10	595	Heidi Virtanen	Kaarinan Ura		
11	661	Kerttu Nykänen	Karhulan Katajaiset		
12	1394	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
13	1537	Marianelle Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
14	1461	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
15	66	Saara Hokkanen	Espoon Tapiot		
16	1604	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
17	1027	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
18	29	Mona Lamppu	Esbo IF		
19	997	Emmi Tiljander	Naantalin Löyly		
20	1447	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
21	1364	Juuli Laakso	Tampereen Pyrintö		
22	1119	Taru Repo	Pohjan Koitto		
23	1371	Milla Lautala	Tampereen Pyrintö		
24	1023	Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu		
25	1354	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
26	1361	Pihla Kurki	Tampereen Pyrintö		
27	1518	Ella Jokioinen	Turun Urheiluliitto		
28	1362	Pinja Kurki	Tampereen Pyrintö		
29	38	Ella Råstedt	Esbo IF		
30	106	Elli Rantala	Espoon Tapiot		

Erä 4
1	1618	Emmi Mäkinen	Vehmaisten Urheilijat		
2	1108	Safia Mekki	Pohjan Koitto		
3	821	Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		
4	1626	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
5	697	Mila Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1078	Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
7	904	Olivia Kärki	Lauttakylän Luja		
8	1315	Bella Halme	Tampereen Pyrintö		
9	496	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		
10	1051	Hanna Kaikkonen	Oulun Pyrintö		
11	198	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
12	981	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
13	741	Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
14	622	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
15	118	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot		
16	1052	Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
17	1425	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
18	624	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
19	865	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
20	671	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
21	878	Vilma Björkskog	Larsmo IF		
22	337	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
23	699	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
24	932	Salla Mäkipere	Liedon Parma		
25	1151	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu		
26	1414	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
27	1410	Nilla Oksanen	Tampereen Pyrintö		
28	1058	Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
29	1529	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto		
30	357	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		

T12 Kuula

Erä 1
1	953	Peppi Ehrnsten	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
2	499	Venla Simonen	Joensuun Kataja		
3	981	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
4	699	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1151	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu		
6	1594	Emma Väänänen	Vantaan Salamat		
7	707	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1420	Piita Pesä	Tampereen Pyrintö		
9	1354	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
10	1565	Tara Hatakka	Vantaan Salamat		
11	95	Anni Nurminen	Espoon Tapiot		
12	1510	Miisa Turunen	Toijalan Vauhti		
13	1288	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		
14	1376	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
15	61	Oona Haataja	Espoon Tapiot		
16	1694	Ella Mäntylä	Vähänkyrön Viesti		
17	1447	Anna Selin	Tampereen Pyrintö		
18	1218	Sanni-Veera Viertola	Riihimäen Kisko		
19	357	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo		
20	1461	Tilda Tavi	Tampereen Pyrintö		
21	337	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
22	1604	Elisabeth Kvist	Vasa IS		
23	1332	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
24	299	Sara Hekkala	Helsingin Tarmo		
25	651	Pihla Kallio	Karhulan Katajaiset		
26	624	Jonna Romo	Kangasniemen Kalske		
27	1394	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö		
28	622	Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		
29	1051	Hanna Kaikkonen	Oulun Pyrintö		
30	1601	Molly Forslund	Vasa IS		
31	71	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot		
32	77	Kaisa Kivinen	Espoon Tapiot		
33	1541	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team		
34	1372	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
35	865	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
36	879	Malva Brännbacka	Larsmo IF		
37	881	Majken Clement	Larsmo IF		
38	206	Charlotte Kajander	Helsingfors IFK		
39	198	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
40	1307	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
41	671	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
42	1119	Taru Repo	Pohjan Koitto		
43	814	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
44	253	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
45	695	Helmi Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

T12 Keihäs

Erä 1
1	1601	Molly Forslund	Vasa IS		
2	1512	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		
3	337	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
4	1368	Pihla Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
5	38	Ella Råstedt	Esbo IF		
6	11	Ylinen Sohvi	Alavuden Urheilijat		
7	1155	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu		
8	1541	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team		
9	1376	Hertta Lehto	Tampereen Pyrintö		
10	896	Emmi Svenlin	Larsmo IF		
11	1372	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
12	1143	Ella Kause	Porin Yleisurheilu		
13	1287	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske		
14	767	Fanny Taira	Kurikan Ryhti		
15	198	Sara Ahlfors	Helsingfors IFK		
16	1080	Miina Valtonen	Paimion Urheilijat		
17	368	Jenni Väänänen	Hämeenlinnan Tarmo		
18	1332	Essi Ilomäki	Tampereen Pyrintö		
19	707	Lumia Laakso	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
20	490	Oona Kärkkäinen	Joensuun Kataja		
21	781	Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		
22	29	Mona Lamppu	Esbo IF		
23	1188	Seela Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
24	671	Saana Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
25	1414	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
26	865	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
27	1668	Meaminea Kerkelä	Viipurin Urheilijat		
28	106	Elli Rantala	Espoon Tapiot		
29	1544	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		
30	1664	Ada Henriksson	Viipurin Urheilijat		
31	981	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja		
32	1028	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
33	1406	Milla Nuutinen	Tampereen Pyrintö		
34	253	Kira Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
35	1354	Oona Kokko	Tampereen Pyrintö		
36	521	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
37	1684	Saana Säilä	Viipurin Urheilijat		
38	1246	Joanna Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
39	1315	Bella Halme	Tampereen Pyrintö		
40	814	Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		
41	699	Siru Huuskola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

T13 60 m

Erä 1
1	974	Elizabeth Fogde	Malax IF		
2	75	Lotta Kalske	Espoon Tapiot		
3	886	Hanna Hagnäs	Larsmo IF		
4	142	Vilja-Maria Vuorenpalo	Espoon Tapiot		
5	1214	Salla Savikko	Riihimäen Kisko		
6	148	Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		
7	270	Janette Puikkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	76	Nelli Kalske	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	436	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
2	1624	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
3	128	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
4	971	Tiia Viramäki	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	1579	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
6	199	Henna-Maria Ahlgren	Helsingfors IFK		
7	1092	Zlata Lyapochkina	Pietari		
8	111	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		

Erä 3
2	1185	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
3	1117	Eerika Rahko	Pohjan Koitto		
4	1396	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
5	100	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
6	525	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1111	Nora Niukkanen	Pohjan Koitto		
8	1339	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
2	1097	Anna Zakirova	Pietari		
3	1696	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti		
4	1059	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
5	1514	Mariella Laakso	Turun Toverit		
6	1651	Anna Oksa	Viialan Valtti		
7	868	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	963	Vilma Meriläinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 5
1	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	127	Jenny Sundberg	Espoon Tapiot		
3	274	Iiris Repponen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1585	Eva Peltopuro	Vantaan Salamat		
5	353	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1065	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
7	1073	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
8	47	Ella Westerlund	Esbo IF		

Erä 6
1	284	Saana Talsta	Helsingin Kisa-Veikot		
2	323	Venla Lähdemäki	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	154	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		
4	376	Ciia Karlsson	IF Femman		
5	390	Engla-Lie Holländer	IF Nykarlebynejden		
6	467	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
7	689	Amanda Rontu	Keravan Urheilijat		
8	18	Saga Bergholm	Esbo IF		

Erä 7
1	99	Iiris Ojala	Espoon Tapiot		
2	1682	Helmi Roikonen	Viipurin Urheilijat		
3	1328	Fanny Hormisto	Tampereen Pyrintö		
4	112	Hilla Saarinen	Espoon Tapiot		
5	1122	Emma Haavisto	Porin Tarmo		
6	1616	Hilda Laitamäki	Vehmaisten Urheilijat		
7	1075	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
8	513	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 8
1	690	Elsa Rönkkö	Keravan Urheilijat		
2	734	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
3	1698	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		
4	1641	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		
5	891	Wilma Snellman	Larsmo IF		
6	31	Malin Lindroth	Esbo IF		
7	1375	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
8	235	Elina Hamppu	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 9
1	1123	Nea Haikka	Porin Tarmo		
2	1258	Julia Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	1586	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
4	278	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1679	Ronja Orivuori	Viipurin Urheilijat		
6	743	Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
7	1677	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
8	222	Hilal Yildirim	Helsingfors IFK		

Erä 10
1	229	Anais Bäckman	Helsingin Kisa-Veikot		
2	290	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1578	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
4	1186	Nea Laine	Pylkönmäen Yrittävä		
5	516	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	505	Tytti Repo	Joutsenon Kullervo		
7	232	Edesa Gashi	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1663	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 11
1	929	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
2	940	Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet		
3	1167	Vilja Varpomaa	Porin Yleisurheilu		
4	813	Edith Rantala	Lahden Ahkera		
5	55	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
6	1089	Viktoria Ermolaeva	Pietari		
7	866	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	137	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		

Erä 12
2	1382	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
3	1150	Meri Kumpulainen	Porin Yleisurheilu		
4	874	Viivi Louko	Lapuan Virkiä		
5	1592	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
6	942	Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
7	347	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
8	373	Jamira Suarez	IF Drott		

Erä 13
1	5	Nea Salo	Alatornion Pirkat		
2	396	Tilde Stråka	IF Nykarlebynejden		
3	685	Noora Laitila	Keravan Urheilijat		
4	1141	Jenny Karttunen	Porin Yleisurheilu		
5	451	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat		
6	938	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
7	998	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
8	400	Milla Ström	IF Nykarlebynejden		

Erä 14
1	877	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
2	1071	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
3	1066	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
4	1144	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		
5	659	Marlena Nieminen	Karhulan Katajaiset		
6	120	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
7	1574	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
8	1576	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		

Erä 15
2	364	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
3	298	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
4	1134	Emmi Harell	Porin Yleisurheilu		
5	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1032	Selma Mäenpää	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	754	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
8	557	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 16
1	377	Hanna Lindberg	IF Femman		
2	147	Inkeri Kaseva	Forssan Salama		
3	1409	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
4	264	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	529	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	39	Katrin Saulamaa	Esbo IF		
7	1062	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
8	1359	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		

Erä 17
2	3	Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat		
3	1650	Sanni Niskanen	Viialan Valtti		
4	1232	Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento		
5	121	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
6	934	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
7	677	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri		
8	216	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		

T13 1000 m

Erä 1
1	1663	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		
2	1421	Vilma Pietilä	Tampereen Pyrintö		
3	1409	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
4	1474	Reetta Vuorenmaa	Tampereen Pyrintö		
5	1134	Emmi Harell	Porin Yleisurheilu		
6	1135	Aleksandra Huhtala	Porin Yleisurheilu		
7	1067	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
8	868	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
9	235	Elina Hamppu	Helsingin Kisa-Veikot		
10	100	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
11	39	Katrin Saulamaa	Esbo IF		
12	18	Saga Bergholm	Esbo IF		
13	1574	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
14	519	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	1576	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
16	501	Alina Tikka	Joensuun Kataja		
17	1065	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
18	694	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat		
19	436	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
20	1328	Fanny Hormisto	Tampereen Pyrintö		
21	274	Iiris Repponen	Helsingin Kisa-Veikot		
22	128	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		

Erä 2
1	396	Tilde Stråka	IF Nykarlebynejden		
2	790	Sanni Koivisto	Lahden Ahkera		
3	1679	Ronja Orivuori	Viipurin Urheilijat		
4	690	Elsa Rönkkö	Keravan Urheilijat		
5	376	Ciia Karlsson	IF Femman		
6	1182	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
7	1079	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
8	1671	Miina Kilpeläinen	Viipurin Urheilijat		
9	1066	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
10	373	Jamira Suarez	IF Drott		
11	602	Heta Virkajärvi	Kaipolan Vire		
12	652	Aliisa Kiiski	Karhulan Katajaiset		
13	405	Fanny Kero	IF Raseborg		
14	233	Isabella Hale	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1585	Eva Peltopuro	Vantaan Salamat		
16	692	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat		
17	284	Saana Talsta	Helsingin Kisa-Veikot		
18	949	Minea Lindén	Loimaan Leisku		
19	989	Ea Vuori	Mäntsälän Urheilijat		
20	784	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera		
21	1263	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		
22	236	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		

T13 60 m aj

Erä 1
1	813	Edith Rantala	Lahden Ahkera		
2	754	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
3	278	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1092	Zlata Lyapochkina	Pietari		
5	1089	Viktoria Ermolaeva	Pietari		
6	224	Aino-Maria Ainasoja	Helsingin Kisa-Veikot		
7	112	Hilla Saarinen	Espoon Tapiot		
8	1698	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		

Erä 2
1	938	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
2	974	Elizabeth Fogde	Malax IF		
3	467	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
4	1592	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
5	353	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
6	525	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1359	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
8	288	Carmen Vaha	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 3
1	1586	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
2	874	Viivi Louko	Lapuan Virkiä		
3	1182	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
4	1066	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
5	264	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
6	866	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1181	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
8	1026	Greta Laukala	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 4
1	1075	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
2	377	Hanna Lindberg	IF Femman		
3	677	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri		
4	111	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
5	791	Alice Koskelainen	Lahden Ahkera		
6	347	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1117	Eerika Rahko	Pohjan Koitto		
8	1258	Julia Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 5
1	529	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	1073	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
3	1232	Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento		
4	3	Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat		
5	998	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
6	1079	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
7	31	Malin Lindroth	Esbo IF		
8	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
1	232	Edesa Gashi	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1396	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
3	120	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
4	557	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1011	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
6	128	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
7	1062	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
8	933	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		

Erä 7
1	1579	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
2	1382	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
3	1059	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
4	505	Tytti Repo	Joutsenon Kullervo		
5	1067	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
6	1118	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
7	476	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
8	1375	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
1	929	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
2	1545	Viivi Närvä	Valkeakosken Haka		
3	1097	Anna Zakirova	Pietari		
4	333	Isla Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	55	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
6	137	Martta Valtonen	Espoon Tapiot		
7	1576	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
8	1677	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		

Erä 9
2	516	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	934	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
4	436	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
5	689	Amanda Rontu	Keravan Urheilijat		
6	323	Venla Lähdemäki	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	1578	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
8	1682	Helmi Roikonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 10
2	734	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
3	1409	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
4	1134	Emmi Harell	Porin Yleisurheilu		
5	39	Katrin Saulamaa	Esbo IF		
6	940	Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet		
7	1624	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
8	1663	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		

T13 Korkeus

Erä 1
1	1624	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
2	1375	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
3	1089	Viktoria Ermolaeva	Pietari		
4	1067	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
5	891	Wilma Snellman	Larsmo IF		
6	857	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	597	Hilda Voutilainen	Kaarinan Ura		
8	390	Engla-Lie Holländer	IF Nykarlebynejden		
9	400	Milla Ström	IF Nykarlebynejden		
10	323	Venla Lähdemäki	Hyvinkään seudun Urheilijat		
11	287	Miina Turpeinen	Helsingin Kisa-Veikot		
12	1641	Magdaleena Havukorpi	Vihdin Viesti		
13	1141	Jenny Karttunen	Porin Yleisurheilu		
14	1073	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
15	505	Tytti Repo	Joutsenon Kullervo		
16	335	Moona Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
17	1075	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
18	1677	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
19	1251	Siiri Kvist	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
20	1026	Greta Laukala	Nurmijärven Yleisurheilu		
21	47	Ella Westerlund	Esbo IF		
22	1059	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		

Erä 2
1	677	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri		
2	1062	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
3	3	Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat		
4	1275	Vilja Liimatainen	Suolahden Urho		
5	529	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	18	Saga Bergholm	Esbo IF		
7	784	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera		
8	111	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
9	1079	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
10	1586	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
11	1182	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
12	732	Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot		
13	1181	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
14	284	Saana Talsta	Helsingin Kisa-Veikot		
15	216	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
16	142	Vilja-Maria Vuorenpalo	Espoon Tapiot		
17	938	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
18	193	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
19	1592	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
20	998	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
21	726	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat		
22	278	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
23	974	Elizabeth Fogde	Malax IF		

T13 Pituus

Erä 1
1	1682	Helmi Roikonen	Viipurin Urheilijat		
2	1677	Milka Mansikka	Viipurin Urheilijat		
3	886	Hanna Hagnäs	Larsmo IF		
4	877	Nicolina Björkskog	Larsmo IF		
5	784	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera		
6	235	Elina Hamppu	Helsingin Kisa-Veikot		
7	229	Anais Bäckman	Helsingin Kisa-Veikot		
8	274	Iiris Repponen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	39	Katrin Saulamaa	Esbo IF		
10	31	Malin Lindroth	Esbo IF		
11	1123	Nea Haikka	Porin Tarmo		
12	1122	Emma Haavisto	Porin Tarmo		
13	91	Hilla Neuvonen	Espoon Tapiot		
14	891	Wilma Snellman	Larsmo IF		
15	971	Tiia Viramäki	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
16	887	Amanda Parkkinen	Larsmo IF		
17	128	Jenna Tarvo	Espoon Tapiot		
18	1585	Eva Peltopuro	Vantaan Salamat		
19	1214	Salla Savikko	Riihimäen Kisko		
20	288	Carmen Vaha	Helsingin Kisa-Veikot		
21	76	Nelli Kalske	Espoon Tapiot		
22	1258	Julia Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
23	1062	Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
24	734	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
25	147	Inkeri Kaseva	Forssan Salama		
26	1514	Mariella Laakso	Turun Toverit		
27	1150	Meri Kumpulainen	Porin Yleisurheilu		
28	18	Saga Bergholm	Esbo IF		
29	1339	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
30	1059	Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		

Erä 2
1	127	Jenny Sundberg	Espoon Tapiot		
2	1421	Vilma Pietilä	Tampereen Pyrintö		
3	1328	Fanny Hormisto	Tampereen Pyrintö		
4	1474	Reetta Vuorenmaa	Tampereen Pyrintö		
5	1576	Eeva Kärkkäinen	Vantaan Salamat		
6	298	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
7	597	Hilda Voutilainen	Kaarinan Ura		
8	100	Inkeri Paavola	Espoon Tapiot		
9	99	Iiris Ojala	Espoon Tapiot		
10	335	Moona Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
11	290	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
12	47	Ella Westerlund	Esbo IF		
13	1111	Nora Niukkanen	Pohjan Koitto		
14	868	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	516	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1144	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		
17	1185	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
18	142	Vilja-Maria Vuorenpalo	Espoon Tapiot		
19	111	Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
20	55	Helmi Eklund	Espoon Tapiot		
21	1075	Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
22	1071	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
23	199	Henna-Maria Ahlgren	Helsingfors IFK		
24	859	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
25	505	Tytti Repo	Joutsenon Kullervo		
26	1696	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti		
27	1067	Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		

Erä 3
1	120	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
2	1375	Sofia Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
3	1167	Vilja Varpomaa	Porin Yleisurheilu		
4	857	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1578	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
6	1182	Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat		
7	1141	Jenny Karttunen	Porin Yleisurheilu		
8	1574	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
9	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	1579	Milja Majuri	Vantaan Salamat		
11	1065	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
12	1011	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
13	1698	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti		
14	347	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
15	1382	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
16	791	Alice Koskelainen	Lahden Ahkera		
17	866	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
18	557	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	148	Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		
20	963	Vilma Meriläinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
21	929	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
22	3	Anna-Sofia Orajärvi	Alatornion Pirkat		
23	1232	Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento		
24	376	Ciia Karlsson	IF Femman		
25	743	Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
26	998	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire		
27	75	Lotta Kalske	Espoon Tapiot		
28	476	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
29	1073	Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
30	1089	Viktoria Ermolaeva	Pietari		
31	1092	Zlata Lyapochkina	Pietari		

Erä 4
1	284	Saana Talsta	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1079	Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
3	264	Kerttu Niemi	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1396	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
5	658	Heidi Nieminen	Karhulan Katajaiset		
6	270	Janette Puikkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	974	Elizabeth Fogde	Malax IF		
8	938	Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
9	467	Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
10	1066	Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
11	677	Emmi Rantala	Kempeleen Kiri		
12	377	Hanna Lindberg	IF Femman		
13	5	Nea Salo	Alatornion Pirkat		
14	659	Marlena Nieminen	Karhulan Katajaiset		
15	529	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	224	Aino-Maria Ainasoja	Helsingin Kisa-Veikot		
17	1592	Jenna Vakkilainen	Vantaan Salamat		
18	216	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
19	754	Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
20	525	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
21	451	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat		
22	278	Siiri Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot		
23	1624	Emilia Salonen	Vehmaisten Urheilijat		
24	933	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
25	353	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
26	112	Hilla Saarinen	Espoon Tapiot		
27	1097	Anna Zakirova	Pietari		

T13 Kuula

Erä 1
1	887	Amanda Parkkinen	Larsmo IF		
2	963	Vilma Meriläinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	1265	Eveliina Sairanen	Siilinjärven Ponnistus		
4	1214	Salla Savikko	Riihimäen Kisko		
5	874	Viivi Louko	Lapuan Virkiä		
6	1524	Minttu Laurila	Turun Urheiluliitto		
7	597	Hilda Voutilainen	Kaarinan Ura		
8	147	Inkeri Kaseva	Forssan Salama		
9	694	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat		
10	1065	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
11	685	Noora Laitila	Keravan Urheilijat		
12	1134	Emmi Harell	Porin Yleisurheilu		
13	1144	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		
14	142	Vilja-Maria Vuorenpalo	Espoon Tapiot		
15	35	Julia Nystrand	Esbo IF		
16	120	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		
17	841	Anna Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
18	1519	Oona Kaskinen	Turun Urheiluliitto		
19	229	Anais Bäckman	Helsingin Kisa-Veikot		
20	1159	Pinja Nieminen	Porin Yleisurheilu		
21	121	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
22	232	Edesa Gashi	Helsingin Kisa-Veikot		
23	193	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
24	347	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
25	1181	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
26	857	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
27	99	Iiris Ojala	Espoon Tapiot		
28	327	Emilia Rouvinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
29	154	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		
30	1150	Meri Kumpulainen	Porin Yleisurheilu		
31	933	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
32	1186	Nea Laine	Pylkönmäen Yrittävä		
33	298	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo		
34	333	Isla Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
35	1586	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
36	1339	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
37	91	Hilla Neuvonen	Espoon Tapiot		
38	542	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	1011	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
40	224	Aino-Maria Ainasoja	Helsingin Kisa-Veikot		
41	1409	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
42	1118	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
43	353	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
44	287	Miina Turpeinen	Helsingin Kisa-Veikot		
45	934	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
46	364	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
47	643	Siiri Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
48	321	Aino Laitinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		

T13 Keihäs

Erä 1
1	1359	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
2	1396	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
3	766	Veera Sauna-Aho	Kuortaneen Kunto		
4	1339	Jenna Kaijanen	Tampereen Pyrintö		
5	658	Heidi Nieminen	Karhulan Katajaiset		
6	1382	Oona Lento	Tampereen Pyrintö		
7	333	Isla Sokoff	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	1583	Saana Nuolikoski	Vantaan Salamat		
9	1409	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö		
10	783	Sinja Johansson	Lahden Ahkera		
11	327	Emilia Rouvinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
12	726	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat		
13	1118	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
14	1181	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
15	791	Alice Koskelainen	Lahden Ahkera		
16	874	Viivi Louko	Lapuan Virkiä		
17	934	Vilma Rönnemaa	Liedon Parma		
18	1011	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		
19	193	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
20	933	Pinja Rintamaa	Liedon Parma		
21	836	Hertta Turja	Laihian Luja		
22	659	Marlena Nieminen	Karhulan Katajaiset		
23	1144	Kiira Kautto	Porin Yleisurheilu		
24	1097	Anna Zakirova	Pietari		
25	1092	Zlata Lyapochkina	Pietari		
26	1545	Viivi Närvä	Valkeakosken Haka		
27	694	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat		
28	929	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		
29	144	Sani Rajala	Eurajoen Veikot		

T13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
2	0	Vantaan Salamat 2		
3	0	Tampereen Pyrintö 8		
4	0	Vehmaisten Urheilijat 2		
5	0	Tampereen Pyrintö 3		
6	0	Vantaan Salamat 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 6		
8	0	Tampereen Pyrintö 5		
9	0	Tampereen Pyrintö 7		
10	0	Viipurin Urheilijat 1		
11	0	Tampereen Pyrintö 4		
12	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
13	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
14	0	Espoon Tapiot 3		
15	0	Lahden Ahkera 1		
16	0	Lahden Ahkera 2		
17	0	Helsingin Kisa-Veikot 5		
18	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
19	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
20	0	Esbo IF 1		
21	0	Helsingfors IFK 1		
22	0	Joensuun Kataja 1		
23	0	Hämeenlinnan Tarmo 2		
24	0	Kuivasjärven Aura 1		
25	0	Espoon Tapiot 1		
26	0	Espoon Tapiot 2		
27	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
28	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
29	0	IF Nykarlebynejden 1		
30	0	Helsingin Kisa-Veikot 4		
31	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
32	0	Keravan Urheilijat 1		
33	0	Tampereen Pyrintö 2		
34	0	Oulun Pyrintö 3		
35	0	Porin Yleisurheilu 1		
36	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
37	0	Pohjan Koitto 1		
38	0	Nokian Urheilijat 1		
39	0	Oulun Pyrintö 1		
40	0	Liedon Parma 1		
41	0	Tampereen Pyrintö 1		
42	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
43	0	Oulun Pyrintö 2		
44	0	Helsingin Tarmo 1		

T13 4 x 60 m aj

Erä 1
12	0	Kuivasjärven Aura 1		
13	0	Lahden Ahkera 2		
14	0	Oulun Pyrintö 1		
15	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
16	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
17	0	Larsmo IF 1		
18	0	Espoon Tapiot 2		
19	0	Espoon Tapiot 3		
20	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
21	0	Lahden Ahkera 1		
22	0	Liedon Parma 1		
23	0	Oulun Pyrintö 3		
24	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
25	0	Oulun Pyrintö 2		
26	0	Esbo IF 1		
27	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
28	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
29	0	Keravan Urheilijat 1		
30	0	Espoon Tapiot 1		
31	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
32	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
33	0	Helsingin Tarmo 1		
33	0	Tampereen Pyrintö 3		
34	0	Porin Yleisurheilu 1		
35	0	Tampereen Pyrintö 5		
36	0	Vantaan Salamat 1		
37	0	Viialan Valtti 1		
38	0	Vantaan Salamat 2		
39	0	Viipurin Urheilijat 1		
40	0	Tampereen Pyrintö 4		
41	0	Tampereen Pyrintö 1		
42	0	Tampereen Pyrintö 2		
43	0	Vehmaisten Urheilijat 1		

T14 60 m

Erä 1
1	322	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	1609	Anni Ahonen	Vehmaisten Urheilijat		
3	1612	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat		
4	213	Helena Närhinen	Helsingfors IFK		
5	449	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
6	719	Liina Tervo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	551	Vilma Riutta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	214	Camilla Oksanen	Helsingfors IFK		

Erä 2
2	181	Marie Mumm	Hamburger SV		
3	1125	Aada Juhala	Porin Tarmo		
4	984	Venla Ronni	Mäntsälän Urheilijat		
5	1334	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
6	1505	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		
7	1399	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
8	1656	Noora Suojanen	Viialan Valtti		

Erä 3
2	1366	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
3	384	Hanna Granbäck	IF Kraft		
4	217	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		
5	1088	Lotta Virtanen	Pieksämäen Veikot		
6	1329	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
7	174	Emma Bolse	Hamburger SV		
8	1584	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		

Erä 4
1	362	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	1582	Emma Noponen	Vantaan Salamat		
3	1561	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
4	1611	Emilia Jokinen	Vehmaisten Urheilijat		
5	833	Wilma Viksten	Lahden Ahkera		
6	1114	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
7	1297	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
8	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 5
2	134	Anniina Vaittinen	Espoon Tapiot		
3	1497	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
4	1479	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
5	738	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
6	562	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	686	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat		
8	1230	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		

Erä 6
1	907	Matilda Ojainmaa	Lauttakylän Luja		
2	986	Jenna Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
3	54	Laura Einamo	Espoon Tapiot		
4	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	4	Emma Raappana	Alatornion Pirkat		
6	430	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		
7	1145	Helmiina Kivilahti	Porin Yleisurheilu		
8	1683	Julia Suhonen	Viipurin Urheilijat		

Erä 7
1	1581	Vilma Nieminen	Vantaan Salamat		
2	568	Ilona Tapper	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	758	Alina Tuomela	Kuopion Reipas		
4	937	Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet		
5	1090	Alisa Kameneva	Pietari		
6	1591	Emilia Vaahtola	Vantaan Salamat		
7	1033	Inkaliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	1702	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 8
2	1357	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
3	1056	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
4	1568	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
5	413	Helmi Isometsä	IF Sibbo-Vargarna		
6	1458	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
7	1490	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38		
8	1598	Emmi Bengs	Vasa IS		

Erä 9
1	917	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	905	Aino Lausniemi	Lauttakylän Luja		
3	1400	Jade Mäkinen	Tampereen Pyrintö		
4	1029	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	980	Anniina Salokannel	Maskun Kataja		
6	576	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1437	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
8	547	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 10
1	1313	Venla Haataja	Tampereen Pyrintö		
2	898	Malin Svenlin	Larsmo IF		
3	832	Milka Ukkonen	Lahden Ahkera		
4	565	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1383	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
6	460	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat		
7	1140	Jenina Karppinen	Porin Yleisurheilu		
8	958	Ella Kauranen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 11
2	1378	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
3	875	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		
4	60	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
5	716	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	1207	Helmi Lievonen	Riihimäen Kisko		
7	1169	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		
8	708	Vilma Mikkola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 12
1	1662	Vivian Castilla	Viipurin Urheilijat		
2	248	Anni Komulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1324	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
4	131	Alisa Tikkanen	Espoon Tapiot		
5	682	Sara-Julia Hellsten	Keravan Urheilijat		
6	1405	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		
7	856	Anna Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	472	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		

Erä 13
1	1564	Annina Doktar	Vantaan Salamat		
2	398	Laura Ström	IF Nykarlebynejden		
3	429	Alicia Björkvik	IK Falken		
4	1132	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
5	514	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	366	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	701	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1655	Neea Suhonen	Viialan Valtti		

T14 300 m

Erä 1
4	217	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		
5	1505	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		
5	413	Helmi Isometsä	IF Sibbo-Vargarna		
6	812	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		
7	1334	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
8	54	Laura Einamo	Espoon Tapiot		

Erä 2
4	832	Milka Ukkonen	Lahden Ahkera		
4	980	Anniina Salokannel	Maskun Kataja		
5	576	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1090	Alisa Kameneva	Pietari		
7	1125	Aada Juhala	Porin Tarmo		
8	212	Emma Nyström	Helsingfors IFK		

Erä 3
4	705	Nora Koskela-Koivisto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	1329	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
5	4	Emma Raappana	Alatornion Pirkat		
6	1129	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
7	75	Lotta Kalske	Espoon Tapiot		
8	250	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 4
4	1683	Julia Suhonen	Viipurin Urheilijat		
4	405	Fanny Kero	IF Raseborg		
5	701	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	5	Nea Salo	Alatornion Pirkat		
7	76	Nelli Kalske	Espoon Tapiot		
8	905	Aino Lausniemi	Lauttakylän Luja		

Erä 5
5	1626	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat		
5	1259	Jenna Ojaniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	1619	Inka Peltola	Vehmaisten Urheilijat		
7	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1169	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		

Erä 6
4	1386	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
5	121	Sanja Siurala	Espoon Tapiot		
6	94	Anna Nummikoski	Espoon Tapiot		
7	268	Chantelle Peter	Helsingin Kisa-Veikot		
8	231	Silja Filenius	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 7
4	288	Carmen Vaha	Helsingin Kisa-Veikot		
5	290	Terhi Vehko	Helsingin Kisa-Veikot		
6	377	Hanna Lindberg	IF Femman		
7	384	Hanna Granbäck	IF Kraft		
8	398	Laura Ström	IF Nykarlebynejden		

Erä 8
4	416	Vanessa Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
5	451	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat		
6	449	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
7	453	Adele Vainio	Ikaalisten Urheilijat		
8	514	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 9
3	602	Heta Virkajärvi	Kaipolan Vire		
4	682	Sara-Julia Hellsten	Keravan Urheilijat		
5	719	Liina Tervo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	738	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
7	743	Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
8	802	Ella Mantere	Lahden Ahkera		

Erä 10
3	800	Venla Läderberg	Lahden Ahkera		
4	786	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera		
5	833	Wilma Viksten	Lahden Ahkera		
6	856	Anna Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	989	Ea Vuori	Mäntsälän Urheilijat		
8	984	Venla Ronni	Mäntsälän Urheilijat		

Erä 11
3	1033	Inkaliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	1029	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	1132	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
6	1399	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
7	1313	Venla Haataja	Tampereen Pyrintö		
8	1400	Jade Mäkinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 12
4	1497	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
5	1530	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto		
6	1561	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
7	1582	Emma Noponen	Vantaan Salamat		
8	1662	Vivian Castilla	Viipurin Urheilijat		

T14 800 m

Erä 1
1	800	Venla Läderberg	Lahden Ahkera		
2	1033	Inkaliina Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
3	986	Jenna Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
4	1081	Vilma Valtonen	Paimion Urheilijat		
5	124	Lumia Soininen	Espoon Tapiot		
6	398	Laura Ström	IF Nykarlebynejden		
7	546	Kiia Paavola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	898	Malin Svenlin	Larsmo IF		
9	905	Aino Lausniemi	Lauttakylän Luja		
10	1179	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat		
11	1249	Kristiina Kunnari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	1493	Serafina Salmi	Tampereen Urheilijat -38		
13	1561	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
14	1680	Anni Rajala	Viipurin Urheilijat		

Erä 2
1	812	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		
2	212	Emma Nyström	Helsingfors IFK		
3	524	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1202	Emmi Hietanen	Riihimäen Kisko		
5	250	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot		
6	774	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo		
7	1175	Nea Niemi	Porvoon Urheilijat		
8	360	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo		
9	453	Adele Vainio	Ikaalisten Urheilijat		
10	1172	Carla Jalkanen	Porvoon Urheilijat		
11	384	Hanna Granbäck	IF Kraft		
12	1129	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
13	1585	Eva Peltopuro	Vantaan Salamat		

T14 60 m aj

Erä 1
2	1210	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko		
3	1490	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38		
4	1357	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
5	338	Anniina Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1095	Katja Vorobyeva	Pietari		
7	1145	Helmiina Kivilahti	Porin Yleisurheilu		
8	1587	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		

Erä 2
2	472	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
3	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1230	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		
5	134	Anniina Vaittinen	Espoon Tapiot		
6	1056	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
7	1132	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
8	1561	Takwa Adam	Vantaan Salamat		

Erä 3
2	800	Venla Läderberg	Lahden Ahkera		
3	1399	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		
4	1437	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
5	1378	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
6	708	Vilma Mikkola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	1129	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		
8	1568	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		

Erä 4
2	1197	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
3	1329	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
4	182	Kaira Noack	Hamburger SV		
5	1366	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
6	429	Alicia Björkvik	IK Falken		
7	1093	Lyudmila Pozdnyakova	Pietari		
8	1257	Fanny Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 5
2	428	Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
3	1458	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
4	1324	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
5	1334	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
6	705	Nora Koskela-Koivisto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	867	Ella Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1383	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
1	875	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		
2	60	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
3	1479	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
4	1239	Siiri Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
5	54	Laura Einamo	Espoon Tapiot		
6	569	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1704	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
8	1202	Emmi Hietanen	Riihimäen Kisko		

Erä 7
1	980	Anniina Salokannel	Maskun Kataja		
2	855	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	562	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	86	Carla Liukkonen	Espoon Tapiot		
5	719	Liina Tervo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	366	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	672	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
8	131	Alisa Tikkanen	Espoon Tapiot		

T14 300 m aj

Erä 1
4	1662	Vivian Castilla	Viipurin Urheilijat		
5	1400	Jade Mäkinen	Tampereen Pyrintö		
6	1197	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
7	718	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 2
5	1663	Emma Gokkonen	Viipurin Urheilijat		
6	1405	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		
7	822	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
8	1129	Elli-Noora Raita	Porin Tarmo		

Erä 3
4	1683	Julia Suhonen	Viipurin Urheilijat		
5	1479	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
6	1056	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
7	855	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	875	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		

Erä 4
3	705	Nora Koskela-Koivisto	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	719	Liina Tervo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	54	Laura Einamo	Espoon Tapiot		
6	86	Carla Liukkonen	Espoon Tapiot		
7	576	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	696	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

T14 Korkeus

Erä 1
1	1335	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö		
2	1093	Lyudmila Pozdnyakova	Pietari		
3	1584	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		
4	1661	Vivian Castilla	Viipurin Urheilijat		
5	1210	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko		
6	181	Marie Mumm	Hamburger SV		
7	182	Kaira Noack	Hamburger SV		
8	1386	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
9	1235	Milla Lepistö	Savonlinnan Riento		
10	1257	Fanny Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
11	449	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
12	716	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
13	1378	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
14	986	Jenna Taskinen	Mäntsälän Urheilijat		
15	1197	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
16	738	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
17	1598	Emmi Bengs	Vasa IS		
18	1095	Katja Vorobyeva	Pietari		
19	4	Emma Raappana	Alatornion Pirkat		
20	958	Ella Kauranen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
21	1222	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus		
22	1329	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
23	1104	Neea-Maria Joki	Pohjan Koitto		
24	1357	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
25	472	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
26	1704	Elena Ohra-Aho	Ähtärin Urheilijat		
27	665	Maria Suntio	Karhulan Katajaiset		
28	1126	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo		
29	718	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
30	462	Anni Konnu	Imatran Urheilijat		
31	996	Viivi Perälä	Naantalin Löyly		
32	1683	Julia Suhonen	Viipurin Urheilijat		
33	213	Helena Närhinen	Helsingfors IFK		
34	1400	Jade Mäkinen	Tampereen Pyrintö		

T14 Pituus

Erä 1
1	462	Anni Konnu	Imatran Urheilijat		
2	716	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	701	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	455	Johanna Välimäki	Ikaalisten Urheilijat		
6	1335	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö		
7	861	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	1607	Tove Siegfrids	Vasa IS		
9	718	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	869	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
11	1568	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
12	1656	Noora Suojanen	Viialan Valtti		
13	1230	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		
14	472	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana		
15	1598	Emmi Bengs	Vasa IS		
16	214	Camilla Oksanen	Helsingfors IFK		
17	1357	Laura Koskinen	Tampereen Pyrintö		
18	213	Helena Närhinen	Helsingfors IFK		
19	1662	Vivian Castilla	Viipurin Urheilijat		
20	1629	Anna Kanerva	Veikkolan Veikot		
21	1584	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		
22	182	Kaira Noack	Hamburger SV		
23	1591	Emilia Vaahtola	Vantaan Salamat		
24	1611	Emilia Jokinen	Vehmaisten Urheilijat		
25	134	Anniina Vaittinen	Espoon Tapiot		
26	362	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
27	181	Marie Mumm	Hamburger SV		
28	174	Emma Bolse	Hamburger SV		
29	322	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
30	1029	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu		
31	551	Vilma Riutta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
32	1081	Vilma Valtonen	Paimion Urheilijat		
33	1297	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
34	1587	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		
35	568	Ilona Tapper	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
36	686	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat		
37	1095	Katja Vorobyeva	Pietari		
38	1093	Lyudmila Pozdnyakova	Pietari		
39	1581	Vilma Nieminen	Vantaan Salamat		
40	1561	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
41	1702	Jasmin Sara-Aho	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 2
1	217	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		
2	832	Milka Ukkonen	Lahden Ahkera		
3	131	Alisa Tikkanen	Espoon Tapiot		
4	980	Anniina Salokannel	Maskun Kataja		
5	1239	Siiri Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
6	562	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	822	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
8	352	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
9	1334	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
10	569	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	366	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
12	430	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa		
13	1207	Helmi Lievonen	Riihimäen Kisko		
14	1132	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		
15	4	Emma Raappana	Alatornion Pirkat		
16	460	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat		
17	696	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
18	833	Wilma Viksten	Lahden Ahkera		
19	1197	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		
20	1114	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
21	1458	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
22	60	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
23	565	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
24	1383	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
25	1405	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		
26	429	Alicia Björkvik	IK Falken		
27	855	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
28	937	Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet		
29	1112	Sara Niukkanen	Pohjan Koitto		
30	1210	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko		
31	1437	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
32	1126	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo		
33	1088	Lotta Virtanen	Pieksämäen Veikot		
34	665	Maria Suntio	Karhulan Katajaiset		
35	1184	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat		
36	1324	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
37	449	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
38	867	Ella Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
39	514	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
40	1399	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö		

T14 Kolmiloikka

Erä 1
1	1578	Aava Lajunen	Vantaan Salamat		
2	849	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	935	Anna Helander	Limingan Niittomiehet		
4	875	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		
5	866	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	937	Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet		
7	514	Elli Huovinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	416	Vanessa Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
9	1574	Lumo Keisanen	Vantaan Salamat		
10	569	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	977	Saimi Koskivainio	Marttilan Murto		
12	1437	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
13	696	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	1056	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
15	562	Alisa Seilonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1386	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		
17	1458	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
18	476	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana		
19	940	Sofia Maaranto	Limingan Niittomiehet		
20	942	Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
21	112	Hilla Saarinen	Espoon Tapiot		
22	658	Heidi Nieminen	Karhulan Katajaiset		
23	429	Alicia Björkvik	IK Falken		
24	581	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
25	1112	Sara Niukkanen	Pohjan Koitto		
26	131	Alisa Tikkanen	Espoon Tapiot		
27	718	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
28	1383	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		
29	716	Emmi Ronkainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
30	322	Inkamari Letto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
31	565	Mimmi Sihvonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
32	822	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
33	1239	Siiri Nyyssönen	Savonlinnan Riento		
34	632	Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku		
35	352	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
36	144	Sani Rajala	Eurajoen Veikot		
37	338	Anniina Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
38	1324	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
39	1093	Lyudmila Pozdnyakova	Pietari		

T14 Kuula

Erä 1
1	1235	Milla Lepistö	Savonlinnan Riento		
2	480	Jenniina Virtanen	Janakkalan Jana		
3	1184	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat		
4	785	Tiina Järvinen	Lahden Ahkera		
5	1090	Alisa Kameneva	Pietari		
6	1335	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö		
7	802	Ella Mantere	Lahden Ahkera		
8	1313	Venla Haataja	Tampereen Pyrintö		
9	338	Anniina Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
10	1140	Jenina Karppinen	Porin Yleisurheilu		
11	945	Sanni Krapi	Loimaan Jankko		
12	1434	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
13	1161	Jasmin Pajunen	Porin Yleisurheilu		
14	520	Emilia Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	428	Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
16	708	Vilma Mikkola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
17	362	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
18	1169	Anni Välimäki	Porin Yleisurheilu		
19	82	Tyyne Laukkanen	Espoon Tapiot		
20	908	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
21	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
22	796	Sohvi Laine	Lahden Ahkera		
23	1366	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
24	1095	Katja Vorobyeva	Pietari		
25	1536	Angielou Gumolon	Turun Weikot Yleisurheilu		
26	951	Emmi Malo	Lopen Urheilijat		
27	352	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
28	1202	Emmi Hietanen	Riihimäen Kisko		
29	506	Sanni Toivanen	Juuan Urheilijat		
30	455	Johanna Välimäki	Ikaalisten Urheilijat		
31	366	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
32	672	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
33	1297	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
34	1386	Heta Luoto	Tampereen Pyrintö		

T14 Kiekko

Erä 1
1	542	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	438	Maisa Koponen	Ikaalisten Urheilijat		
3	480	Jenniina Virtanen	Janakkalan Jana		
4	951	Emmi Malo	Lopen Urheilijat		
5	1081	Vilma Valtonen	Paimion Urheilijat		
6	1530	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto		
7	908	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
8	1159	Pinja Nieminen	Porin Yleisurheilu		
9	1695	Mimi Nybacka	Vähänkyrön Viesti		
10	785	Tiina Järvinen	Lahden Ahkera		
11	1540	Lyydia Herrala	Töysän Veto		
12	701	Hille Kankaanpää	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
13	869	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
14	1366	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
15	643	Siiri Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
16	1524	Minttu Laurila	Turun Urheiluliitto		
17	1161	Jasmin Pajunen	Porin Yleisurheilu		
18	945	Sanni Krapi	Loimaan Jankko		
19	174	Emma Bolse	Hamburger SV		
20	82	Tyyne Laukkanen	Espoon Tapiot		
21	1434	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
22	1186	Nea Laine	Pylkönmäen Yrittävä		
23	917	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
24	1297	Emma Barsk	Tampereen Pyrintö		
25	520	Emilia Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
26	1519	Oona Kaskinen	Turun Urheiluliitto		
27	362	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
28	547	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
29	672	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
30	352	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
31	1118	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
32	1655	Neea Suhonen	Viialan Valtti		
33	109	Oona Räisänen	Espoon Tapiot		
34	378	Felicia Lindström	IF Femman		
35	71	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot		

T14 Keihäs

Erä 1
1	547	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	917	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	696	Ida Cardona	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	60	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot		
5	672	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
6	569	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	248	Anni Komulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1378	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
9	455	Johanna Välimäki	Ikaalisten Urheilijat		
10	1090	Alisa Kameneva	Pietari		
11	1434	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö		
12	1207	Helmi Lievonen	Riihimäen Kisko		
13	1222	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus		
14	1184	Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat		
15	1335	Sofia Irmola	Tampereen Pyrintö		
16	1479	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
17	996	Viivi Perälä	Naantalin Löyly		
18	908	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja		
19	759	Minttu Turunen	Kuopion Reipas		
20	844	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
21	710	Siiri Nikula	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
22	1587	Melissa Sarjala	Vantaan Salamat		
23	1202	Emmi Hietanen	Riihimäen Kisko		
24	796	Sohvi Laine	Lahden Ahkera		
25	506	Sanni Toivanen	Juuan Urheilijat		

T15 60 m

Erä 1
1	944	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot		
2	817	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		
3	955	Ninni Gröhn	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	202	Amanda Ekblom	Helsingfors IFK		
5	1115	Kiia Perkaus	Pohjan Koitto		
6	1563	Milla Airola	Vantaan Salamat		
7	1391	Nada Mimouni	Tampereen Pyrintö		
8	561	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	828	Elsa Sulkinoja	Lahden Ahkera		
2	1068	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
3	574	Lilli Varila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	139	Nella Varjas	Espoon Tapiot		
5	1308	Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		
6	912	Anni Tiensuu	Lempääkän Kisa Yleisurheilu		
7	583	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	361	Julia Tienhaara	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 3
2	261	Linda Leveelahti	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1543	Veera Karjalainen	Valkeakosken Haka		
4	315	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	184	Nike Praetzel	Hamburger SV		
6	1	Saenab Adechian	AMTV Hamburg		
7	910	Lilli Virtanen	Lauttakylän Luja		
8	1224	Emma Ranz	Saloisten Salama		

Erä 4
2	394	Belinda Stenroos	IF Nykarlebynejden		
3	320	Kea Kuusisto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	291	Aleksandra Viljanen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	187	Tuula Schwarz	Hamburger SV		
6	1600	Moa Forslund	Vasa IS		
7	777	Iiris Alakärppä	Lahden Ahkera		
8	1336	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
1	670	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
2	252	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	968	Noora Saaristo	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	200	Vilma Ahvenainen	Helsingfors IFK		
5	1441	Heini Salonen	Tampereen Pyrintö		
6	69	Julia Ihantola	Espoon Tapiot		
7	488	Aada Kokko	Joensuun Kataja		
8	1221	Wilma Taavitsainen	Ristiinan Urheilijat		

Erä 6
2	709	Ella-Maria Multala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	190	Cecilia Ussher	Hamburger SV		
4	178	Karlotta Hermes	Hamburger SV		
5	104	Anna Pursiainen	Espoon Tapiot		
6	276	Helmi Saukkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1048	Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
8	432	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		

Erä 7
2	1069	Salla Pekkala	Oulun Pyrintö		
3	604	Elvi Warwick	Kaipolan Vire		
4	176	Lotte Dreyer	Hamburger SV		
5	531	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	12	Ida Henricson	Borgå Akilles		
7	1606	Janna Siegfrids	Vasa IS		
8	1504	Saana Peura	Tervolan Terävä		

Erä 8
2	177	Felice Haverland	Hamburger SV		
3	136	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
4	129	Nea Tarvo	Espoon Tapiot		
5	540	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1242	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento		
7	1572	Katri Kaijanniemi	Vantaan Salamat		
8	1471	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		

Erä 9
1	1236	Ella Naapuri	Savonlinnan Riento		
2	1397	Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
3	1060	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
4	550	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	885	Nora Finholm	Larsmo IF		
6	594	Mimosa Virranheimo	Kaarinan Ura		
7	1142	Vera Karttunen	Porin Yleisurheilu		
8	249	Mimi Kontala	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 10
1	495	Elina Nivajärvi	Joensuun Kataja		
2	755	Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
3	497	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja		
4	961	Vilma Lindgren	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	1347	Aliisa Keskinen	Tampereen Pyrintö		
6	916	Emilia Kilpinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	1165	Nina Seppälä	Porin Yleisurheilu		
8	1472	Ada Varvio	Tampereen Pyrintö		

Erä 11
1	588	Wilma Holmberg	Kaarinan Ura		
2	1580	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		
3	329	Emma Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	469	Milla Uitti	Imatran Urheilijat		
5	633	Jenna Järvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	655	Sade Lampila	Karhulan Katajaiset		
7	577	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	313	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat		

Erä 12
1	590	Nea Santa	Kaarinan Ura		
2	1091	Marianna Kostrykina	Pietari		
3	107	Ellinoora Riikinsaari	Espoon Tapiot		
4	776	Senja Roos	Kärkölän Kisa-Veikot		
5	644	Emilia Pyysalo	Kankaanpään Seudun Leisku		
6	620	Niina Hepo-Oja	Kangasniemen Kalske		
7	1566	Millamaria Haveri	Vantaan Salamat		
8	1303	Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		

T15 300 m

Erä 1
4	885	Nora Finholm	Larsmo IF		
5	730	Inari Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
6	655	Sade Lampila	Karhulan Katajaiset		
7	739	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
8	1572	Katri Kaijanniemi	Vantaan Salamat		

Erä 2
3	255	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	531	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	190	Cecilia Ussher	Hamburger SV		
6	1355	Ida Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
7	1563	Milla Airola	Vantaan Salamat		
8	736	Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura		

Erä 3
3	87	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot		
4	660	Kerttu Niiranen	Karhulan Katajaiset		
5	92	Laura Nissinen	Espoon Tapiot		
6	1044	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
7	185	Julika Schulze	Hamburger SV		
8	574	Lilli Varila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 4
3	1242	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento		
4	1473	Hertta Vihreälehto	Tampereen Pyrintö		
5	1566	Millamaria Haveri	Vantaan Salamat		
6	262	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	200	Vilma Ahvenainen	Helsingfors IFK		
8	968	Noora Saaristo	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 5
3	1500	Alisa Hollmen	Tapanilan Erä		
4	1139	Liinu Karjala	Porin Yleisurheilu		
5	1580	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		
6	394	Belinda Stenroos	IF Nykarlebynejden		
7	178	Karlotta Hermes	Hamburger SV		
8	1047	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		

Erä 6
3	187	Tuula Schwarz	Hamburger SV		
4	372	Lova Forsman	IF Drott		
5	1533	Ilona Ruohola	Turun Urheiluliitto		
6	466	Maiju Nousiainen	Imatran Urheilijat		
7	143	Aada Puosi	Eurajoen Veikot		
8	944	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot		

Erä 7
3	670	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
4	1060	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
5	553	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	139	Nella Varjas	Espoon Tapiot		
7	1191	Fiia Kajula	Raision Kuula		
8	594	Mimosa Virranheimo	Kaarinan Ura		

Erä 8
3	104	Anna Pursiainen	Espoon Tapiot		
4	261	Linda Leveelahti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	276	Helmi Saukkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1336	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		
7	558	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	955	Ninni Gröhn	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

T15 800 m

Erä 1
1	392	Michelle Nyback	IF Nykarlebynejden		
2	1563	Milla Airola	Vantaan Salamat		
3	730	Inari Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	1355	Ida Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
5	130	Ella Tiihonen	Espoon Tapiot		
6	1236	Ella Naapuri	Savonlinnan Riento		
7	1308	Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		
8	320	Kea Kuusisto	Hyvinkään seudun Urheilijat		
9	129	Nea Tarvo	Espoon Tapiot		
10	178	Karlotta Hermes	Hamburger SV		
11	660	Kerttu Niiranen	Karhulan Katajaiset		
12	1347	Aliisa Keskinen	Tampereen Pyrintö		
13	116	Ellen Seisto	Espoon Tapiot		
14	1686	Juulia Tala	Viipurin Urheilijat		
15	262	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	255	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	585	Lotta Arro	Kaarinan Ura		
18	1016	Silja Goman	Nousiaisten Susi		
19	736	Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura		

Erä 2
1	553	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	739	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
3	842	Emma Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	177	Felice Haverland	Hamburger SV		
5	1191	Fiia Kajula	Raision Kuula		
6	145	Vilma Pere	Euran Raiku		
7	768	Ella Haataja	Kuusamon Erä-Veikot		
8	92	Laura Nissinen	Espoon Tapiot		
9	1556	Veera Mattila	Vammalan seudun Voima		
10	139	Nella Varjas	Espoon Tapiot		
11	1255	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	1229	Muska Sanden	Salon Vilpas		
13	1473	Hertta Vihreälehto	Tampereen Pyrintö		
14	604	Elvi Warwick	Kaipolan Vire		
15	594	Mimosa Virranheimo	Kaarinan Ura		
16	200	Vilma Ahvenainen	Helsingfors IFK		
17	87	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot		
18	1685	Emilia Tala	Viipurin Urheilijat		
19	1228	Veera Helkama	Salon Vilpas		

T15 60 m aj

Erä 1
2	1139	Liinu Karjala	Porin Yleisurheilu		
3	885	Nora Finholm	Larsmo IF		
4	545	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	394	Belinda Stenroos	IF Nykarlebynejden		
6	583	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1102	Enni Aula	Pohjan Koitto		
8	1500	Alisa Hollmen	Tapanilan Erä		

Erä 2
2	329	Emma Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	1617	Silja Lehto	Vehmaisten Urheilijat		
4	388	Hanna Back	IF Nykarlebynejden		
5	944	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot		
6	577	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	56	Amina El Mrabt	Espoon Tapiot		
8	402	Tindra Sundvik	IF Nykarlebynejden		

Erä 3
2	550	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1091	Marianna Kostrykina	Pietari		
4	1048	Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
5	294	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1116	Venla Polojärvi	Pohjan Koitto		
7	185	Julika Schulze	Hamburger SV		

Erä 4
1	136	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
2	561	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	709	Ella-Maria Multala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	176	Lotte Dreyer	Hamburger SV		
5	276	Helmi Saukkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	315	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	1282	Siiri Mäkilä	Tammelan Ryske		
8	1472	Ada Varvio	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
1	184	Nike Praetzel	Hamburger SV		
2	313	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	540	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1205	Aino Koskela	Riihimäen Kisko		
5	372	Lova Forsman	IF Drott		
6	488	Aada Kokko	Joensuun Kataja		
7	497	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja		
8	1	Saenab Adechian	AMTV Hamburg		

Erä 6
1	955	Ninni Gröhn	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
2	107	Ellinoora Riikinsaari	Espoon Tapiot		
3	482	Nea Immonen	Joensuun Kataja		
4	1471	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
5	261	Linda Leveelahti	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1336	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		
7	249	Mimi Kontala	Helsingin Kisa-Veikot		
8	817	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		

T15 300 m aj

Erä 1
4	482	Nea Immonen	Joensuun Kataja		
5	388	Hanna Back	IF Nykarlebynejden		
6	1617	Silja Lehto	Vehmaisten Urheilijat		
7	276	Helmi Saukkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1566	Millamaria Haveri	Vantaan Salamat		

Erä 2
4	968	Noora Saaristo	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	1047	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
6	1556	Veera Mattila	Vammalan seudun Voima		
7	1205	Aino Koskela	Riihimäen Kisko		
8	1426	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
3	955	Ninni Gröhn	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	261	Linda Leveelahti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1017	Iida Verainen	Nousiaisten Susi		
6	558	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	1094	Polina Selezneva	Pietari		
8	466	Maiju Nousiainen	Imatran Urheilijat		

T15 Korkeus

Erä 1
1	1116	Venla Polojärvi	Pohjan Koitto		
2	1308	Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		
3	184	Nike Praetzel	Hamburger SV		
4	545	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	252	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1094	Polina Selezneva	Pietari		
7	553	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	386	Johanna Tikkala	IF Kraft		
9	709	Ella-Maria Multala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	315	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		
11	626	Eeva Alhola	Kankaanpään Seudun Leisku		
12	69	Julia Ihantola	Espoon Tapiot		
13	425	Linnea Wiik	IF Sibbo-Vargarna		
14	1	Saenab Adechian	AMTV Hamburg		
15	1347	Aliisa Keskinen	Tampereen Pyrintö		
16	556	Beda Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	313	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat		
18	1391	Nada Mimouni	Tampereen Pyrintö		
19	105	Lotta Putkiranta	Espoon Tapiot		
20	176	Lotte Dreyer	Hamburger SV		
21	418	Victoria Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		

T15 Seiväs

Erä 1
1	1545	Viivi Närvä	Valkeakosken Haka		
2	583	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1359	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
4	1115	Kiia Perkaus	Pohjan Koitto		
5	329	Emma Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1272	Riikka Virkki	Someron Esa		
7	313	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	913	Ella Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	1189	Siina Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
10	547	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	1293	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
12	185	Julika Schulze	Hamburger SV		
13	187	Tuula Schwarz	Hamburger SV		
14	1271	Lotta Sariola	Someron Esa		
15	1543	Veera Karjalainen	Valkeakosken Haka		
16	193	Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		
17	1426	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
18	708	Vilma Mikkola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
19	550	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	1210	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko		

T15 Pituus

Erä 1
1	291	Aleksandra Viljanen	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1116	Venla Polojärvi	Pohjan Koitto		
3	531	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	1224	Emma Ranz	Saloisten Salama		
5	585	Lotta Arro	Kaarinan Ura		
6	1580	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		
7	1115	Kiia Perkaus	Pohjan Koitto		
8	1242	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento		
9	590	Nea Santa	Kaarinan Ura		
10	1094	Polina Selezneva	Pietari		
11	1	Saenab Adechian	AMTV Hamburg		
12	176	Lotte Dreyer	Hamburger SV		
13	184	Nike Praetzel	Hamburger SV		
14	185	Julika Schulze	Hamburger SV		
15	187	Tuula Schwarz	Hamburger SV		
16	178	Karlotta Hermes	Hamburger SV		
17	190	Cecilia Ussher	Hamburger SV		
18	104	Anna Pursiainen	Espoon Tapiot		
19	202	Amanda Ekblom	Helsingfors IFK		
20	255	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot		
21	329	Emma Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat		
22	402	Tindra Sundvik	IF Nykarlebynejden		
23	545	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
24	588	Wilma Holmberg	Kaarinan Ura		
25	828	Elsa Sulkinoja	Lahden Ahkera		
26	777	Iiris Alakärppä	Lahden Ahkera		
27	912	Anni Tiensuu	Lempääkän Kisa Yleisurheilu		
28	1013	Charlotta Pettersson	Noormarkun Nopsa		
29	1215	Sara Savikko	Riihimäen Kisko		
30	1308	Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		
31	1441	Heini Salonen	Tampereen Pyrintö		
32	1391	Nada Mimouni	Tampereen Pyrintö		
33	1347	Aliisa Keskinen	Tampereen Pyrintö		
34	574	Lilli Varila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	1017	Iida Verainen	Nousiaisten Susi		
2	1068	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
3	249	Mimi Kontala	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1142	Vera Karttunen	Porin Yleisurheilu		
5	1533	Ilona Ruohola	Turun Urheiluliitto		
6	1504	Saana Peura	Tervolan Terävä		
7	1705	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat		
8	670	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
9	1606	Janna Siegfrids	Vasa IS		
10	372	Lova Forsman	IF Drott		
11	817	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		
12	916	Emilia Kilpinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
13	1047	Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
14	488	Aada Kokko	Joensuun Kataja		
15	561	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1397	Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
17	776	Senja Roos	Kärkölän Kisa-Veikot		
18	1500	Alisa Hollmen	Tapanilan Erä		
19	294	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
20	469	Milla Uitti	Imatran Urheilijat		
21	684	Aino Koskimäki	Keravan Urheilijat		
22	1139	Liinu Karjala	Porin Yleisurheilu		
23	56	Amina El Mrabt	Espoon Tapiot		
24	583	Gea Zitting	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
25	1069	Salla Pekkala	Oulun Pyrintö		
26	1165	Nina Seppälä	Porin Yleisurheilu		
27	540	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	136	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
29	386	Johanna Tikkala	IF Kraft		
30	550	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
31	1336	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		
32	1471	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
33	315	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat		

T15 Kolmiloikka

Erä 1
1	1103	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
2	92	Laura Nissinen	Espoon Tapiot		
3	294	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	488	Aada Kokko	Joensuun Kataja		
5	202	Amanda Ekblom	Helsingfors IFK		
6	1441	Heini Salonen	Tampereen Pyrintö		
7	910	Lilli Virtanen	Lauttakylän Luja		
8	755	Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
9	249	Mimi Kontala	Helsingin Kisa-Veikot		
10	402	Tindra Sundvik	IF Nykarlebynejden		
11	418	Victoria Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
12	1205	Aino Koskela	Riihimäen Kisko		
13	1543	Veera Karjalainen	Valkeakosken Haka		
14	561	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	1391	Nada Mimouni	Tampereen Pyrintö		
16	670	Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
17	817	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		
18	361	Julia Tienhaara	Hämeenlinnan Tarmo		
19	291	Aleksandra Viljanen	Helsingin Kisa-Veikot		
20	1069	Salla Pekkala	Oulun Pyrintö		
21	388	Hanna Back	IF Nykarlebynejden		
22	1136	Amanda Huhtala	Porin Yleisurheilu		
23	1165	Nina Seppälä	Porin Yleisurheilu		
24	684	Aino Koskimäki	Keravan Urheilijat		
25	1102	Enni Aula	Pohjan Koitto		
26	252	Krista Korhonen	Helsingin Kisa-Veikot		

T15 Kuula

Erä 1
1	1013	Charlotta Pettersson	Noormarkun Nopsa		
2	136	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot		
3	1692	Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat		
4	540	Netta Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	393	Nathalie Nyback	IF Nykarlebynejden		
6	386	Johanna Tikkala	IF Kraft		
7	1488	Anu Lehtinen	Tampereen Urheilijat -38		
8	262	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	183	Emma Pfeuffer	Hamburger SV		
10	356	Emma Remes	Hämeenlinnan Tarmo		
11	432	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		
12	209	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		
13	961	Vilma Lindgren	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
14	1285	Henna Salminen	Tammelan Ryske		
15	577	Vera Vertanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	574	Lilli Varila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	105	Lotta Putkiranta	Espoon Tapiot		
18	208	Patricia Kellgren	Helsingfors IFK		
19	1044	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
20	1426	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
21	1689	Vilma Räsänen	Viitasaaren Viesti		
22	531	Petra Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1060	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
24	1471	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
25	1278	Sara Korkeakoski	Säkylän Urheilijat		

T15 Kiekko

Erä 1
1	220	Vivian Suominen	Helsingfors IFK		
2	913	Ella Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	1397	Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
4	1103	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
5	307	Anniina Pirkkala	Helsingin Tarmo		
6	1221	Wilma Taavitsainen	Ristiinan Urheilijat		
7	393	Nathalie Nyback	IF Nykarlebynejden		
8	1285	Henna Salminen	Tammelan Ryske		
9	90	Heta Neuvonen	Espoon Tapiot		
10	208	Patricia Kellgren	Helsingfors IFK		
11	183	Emma Pfeuffer	Hamburger SV		
12	1213	Petra Pikkarainen	Riihimäen Kisko		
13	392	Michelle Nyback	IF Nykarlebynejden		
14	1689	Vilma Räsänen	Viitasaaren Viesti		
15	1044	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
16	1303	Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
17	1102	Enni Aula	Pohjan Koitto		
18	432	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		
19	1602	Fanny Forsman	Vasa IS		
20	1215	Sara Savikko	Riihimäen Kisko		
21	1488	Anu Lehtinen	Tampereen Urheilijat -38		
22	209	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		
23	1178	Nea Luukkonen	Puumalan Viri		
24	824	Nea Savola	Lahden Ahkera		
25	630	Maria Juhala	Kankaanpään Seudun Leisku		
26	1692	Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat		

T15 Keihäs

Erä 1
1	1303	Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
2	1103	Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
3	220	Vivian Suominen	Helsingfors IFK		
4	745	Viivi Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
5	1268	Emilia Karell	Sjundeå IF		
6	183	Emma Pfeuffer	Hamburger SV		
7	1655	Neea Suhonen	Viialan Valtti		
8	1189	Siina Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
9	267	Kaisla Olkkola	Helsingin Kisa-Veikot		
10	1094	Polina Selezneva	Pietari		
11	961	Vilma Lindgren	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
12	1707	Viivi Raatikainen	Äänekosken Urheilijat		
13	1008	Jane Lember	Noormarkun Nopsa		
14	432	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		
15	1013	Charlotta Pettersson	Noormarkun Nopsa		
16	1512	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti		

T15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Vantaan Salamat 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 1		
3	0	Vantaan Salamat 3		
4	0	Tampereen Pyrintö 3		
5	0	Tampereen Pyrintö 5		
6	0	Vantaan Salamat 2		
7	0	Tampereen Pyrintö 2		
8	0	Tampereen Pyrintö 4		
9	0	Tampereen Pyrintö 6		
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
11	0	Hamburger SV 1		
12	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
13	0	Espoon Tapiot 3		
14	0	Kuivasjärven Aura 1		
15	0	Helsingfors IFK 1		
16	0	Hamburger SV 2		
17	0	IF Nykarlebynejden 1		
18	0	Espoon Tapiot 2		
19	0	Joensuun Kataja 1		
20	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
21	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 3		
22	0	Ikaalisten Urheilijat 1		
23	0	Keravan Urheilijat 1		
24	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
25	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
26	0	Espoon Tapiot 1		
27	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
28	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
29	0	Lahden Ahkera 1		
30	0	Riihimäen Kisko 1		
31	0	Lahden Ahkera 2		
32	0	Pohjan Koitto 1		
33	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
34	0	Oulun Pyrintö 1		
35	0	Pohjan Koitto 2		
36	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		

T15 4 x 80 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 3		
3	0	Vantaan Salamat 1		
4	0	Tampereen Pyrintö 4		
5	0	Tampereen Pyrintö 5		
6	0	Tampereen Pyrintö 2		
7	0	IF Nykarlebynejden 1		
8	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
10	0	Hamburger SV 1		
11	0	Keravan Urheilijat 1		
12	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
13	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
14	0	Espoon Tapiot 1		
15	0	Espoon Tapiot 2		
16	0	Oulun Pyrintö 1		
17	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
18	0	Limingan Niittomiehet 1		
19	0	Riihimäen Kisko 1		
20	0	Lahden Ahkera 1		
21	0	Lahden Ahkera 2