Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
02.09. klo 12:00 7. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 400 m

2. erä
Ilari Ryyppö                        TampU                48,92           48,92
Jaakko Lehtilä                      HIFK                 49,66           48,70
Asseri Välimäki                     NoormNo              50,53           50,53
Gustav Klingstedt                   HIFK                 50,74           47,93
Samuli Losoi                        NoormNo              50,89           50,89
Eetu Pöyry                          TampPy               51,36           51,36
Eemeli Kaartinen                    KU-58                52,03           50,70
Lauri Siltanen                      HIFK                 52,19i               

1. erä
Eetu Honkanen                       TeuvRi                               53,94
Mikko Salmela                       ForssSa              57,44           55,82
Jesse Loisa                         LappUM               58,13           56,57
Petri Laaksonen                     TuUL               1.00,14           56,21
Juho-Kusti Sivosavi                 TurWei                             1.00,08
Sami Mäkinen                        NaantLöy                           1.04,03

M 150 m

2. erä
Matias Linkoaho                     HKV                  21,93/200m           
Hannes Siitonen                     HKV                  21,96/200m      21,90
Ilari Ryyppö                        TampU                22,24/200m           
Sampo Kiviharju                     HämeenlTa            22,35/200m           
Kalle Kompuinen                     SäkU                 22,91/200m      16,55

1. erä
Akseli Sautila                      TuUL                 23,05/200m      17,47
Jevgeni Aleksandrov                 HIFK                23,19i/200m      17,11
Lauri Moisio                        TuUL                 23,24/200m      17,68
Lari Autio                          SalVil              25,88i/200m      23,08
Petri Laaksonen                     TuUL                 26,93/200m      20,46


M,M17 1500 m

Kennedy Charicha                    TuUL               4.01,59         3.53,80
Niklas Lainto                       TuUL                               3.59,62
Pekka Antikainen                    TurTo              4.03,56         4.01,88
Juuso Hakala                        TuUL                               4.02,53
Niklas Wihlman                      TuUL                               4.04,45
Mustafe Muuse                       TuUL               4.07,78         4.07,78
Tuure Haapanen                      TuUL               4.08,36         4.08,36
Valtteri Lehtonen                   TuUL               4.09,75         4.09,75
Lasse Minkkinen                     IFRaseb            4.13,15         4.13,15
Wiljami Itämeri                     TuUL               4.13,62         4.13,62
Matias Vesma                        TuUL               4.26,61         4.22,61
Kalle Linnasaari                    TuUL               4.30,83         4.27,42
Rami Urho                           TuUL               4.39,73         4.36,16
Iivo Kalajoki                       RaisKu                             4.39,13

M Korkeus

Lari Autio                          SalVil                 187             191

M Pituus

Miika Mäkinen                       RiihimKi              7,30            7,32
Pyry Keränen                        KarkkPo               7,29            7,29
Daniel Ofosu                        TurWei                6,80            6,80
Aatu Koivisto                       NaantLöy              6,56            6,63
Frans Häggblom                      IKFalken              6,45            6,46
Lari Autio                          SalVil                                6,10

M Kiekko

Jani Seppälä                        KerU                 41,86           42,86
Sampo Soini                         TuUL                 37,05           37,05

M,M17,P15 4 x 100 m

HKV M                                                                   
     Matias Linkoaho, Hannes Siitonen, Jonathan Hyvärinen, Arttu Paananen
MaskKa P15                                                              
     Kalle Kinnunen, Oskari Salmelainen, Juho Ala-Kokko, Juho Haavisto, Joona Rasi
TuUL M19                                                                
     Lauri Moisio, Akseli Sautila, Jaakko Juvonen, Eetu Kuusela
TuUL P15                                                                

M17 400 m

Robin Lainto                        TuUL                 52,04           52,04
Niko Mikkola                        PorinYU              59,9h           59,9h
Aaro Laaksonen                      TuUL                               1.00,42
Tuure Haapanen                      TuUL                                      
Henrik Hörkkö                       TuUL                                      
Mustafe Muuse                       TuUL                                      
Niklas Ojanen                       TuUL                               1.26,93


M17 150 m

Nuutti Kokko                        RaisKu                               18,07
Lasse Nordqvist                     TurWei                               18,36
Karolus Areva                       TurTo                                19,70
Aaro Auvinen                        TampPy                               20,79
Mathias Gustafsson                  TuUL                                 22,57
Mustafe Muuse                       TuUL                                      


M17 Korkeus

Patrick Lindberg                    KarkkPo                                144

M17 Pituus

Jermu Vihmakoski                    TuUL                  5,88            5,88
Rami Eura                           NousSu                5,78            5,78
Mathias Gustafsson                  TuUL                  5,59            5,59
Eeli Heikkilä                       TuUL                  5,55            5,55

M17 Kuula

Kaius Kemppainen                    TuUL                 12,36           12,36

M17 Kiekko

Kaius Kemppainen                    TuUL                 39,15           39,15
Lari Nikkanen                       NaantLöy             34,64           34,64
Emil Mellanen                       TuUL                                      
                                               
M19 Kiekko                                     
                                               
Aaro Leinonen                       RymSoi               52,68           52,68
Verner Perkkola                     LaitJy               46,07           46,07
                                               
N 150 m                                        

2. erä
Emma Hyvärinen                      TuUL                 12,20/100m      20,38
Säde Honkala                        TuUL                 12,43/100m      19,52
Ilona Luoma                         TampPy               12,49/100m                
Lotta Vento                         TuUL                 12,61/100m           
Viivi Hellman                       TampPy               12,68/100m      20,11
Venla Saramäki                      TuUL                 12,75/100m      23,44
  
1. erä
Enni Henttonen                      TuUL                 13,24/100m      25,07  
Ella Savonen                        LoimLei              13,76/100m           
Essi Jukakoski                      TuUL                 14,13/100m           
Aura Ansaharju                      TuUL                                 22,27
Avelyn Hyytiäinen                   TuUL                            

                                               
N,N17 400 m                                    

2. erä
Sanna Erkinheimo                    LahdA                55,98           54,09
Simone Wiklund                      IFNykn               58,45           56,20
Oona Hujanen                        HKV                                  57,29
Emma Hyvärinen                      TuUL                                 57,59
Alisa Aalto                         TampPy               59,40           57,75
Katriina Sonck                      NoormNo                              58,03
Sunna Penttinen                     TuUL                 59,70           59,70
Iina Lehtimäki                      TampPy             1.00,13           58,96

1. erä
Jonna Kangasniemi                   NoormNo            1.01,28         1.01,28
Säde Honkala                        TuUL               1.02,47         1.02,47
Milja Heikura                       TuUL               1.02,54         1.02,54
Julia Matchenkova                   SalVil             1.02,89         1.02,89
Katri Djerf                         RunClub            1.03,33         1.03,33
Johanna Nieminen                    VammsVoi           1.03,68         1.03,68
Aura Ansaharju                      TuUL               1.04,15         1.04,15
Petra Ojanen                        TuUL                                      

N,N17 1500 m

Jutta Moilanen                      JoensKa            4.47,41         4.47,41
Amanda Virtanen                     TuUL               4.48,70         4.43,22
Kiia Keinonen                       TampPy             4.51,61         4.51,61
Venla Marjanen                      KaipVi             4.52,82         4.52,82
Sara-Elise Ruokonen                 KuusjHu            4.55,01         4.53,51
Johanna Sällinen                    TuUL               4.57,45         4.45,89
Lotta-Maria Maine                   LauttLu            4.58,17         4.58,17
Pauliina Oksanen                    JyväskKU           5.02,88         4.49,16
Nelli Hiippavuori                   MaarMa             5.03,23         5.03,23
Veronika Virtapohja                 TampPy             5.08,56         5.08,56
Krista Lindholm                     IFRaseb                            5.09,28
Ea Vuori                            MäntsU             5.12,28         5.12,28
Sofia Piispa                        SalVil             5.15,11         5.15,11
Helmi Karjainen                     LempKiYU                           5.27,47
Venla Harala                        TampPy             5.30,45         5.30,45

N Seiväs
-10 cm 267-277-287-297-307-317-327-335-343-351-356 +5 cm

Pinja Koivumäki                     LauttLu                375             375

N Kolmiloikka

Liisa Naskali                       NokU                 12,44           12,87
Paula Vihtalahti                    NoormNo              12,25           12,25
Elina Torro                         LappUM               12,04           13,72
Siri Savolainen                     NaantLöy             11,62           11,62
Emma Tuomola                        TuUL                 10,67           10,67

N Kiekko

Elina Mattila                       TuUL                 49,78           52,89
Pauliina Aalto                      RaisKu               49,31           52,86
Krista Alm                          LänsiUU              33,66           33,66
Rebekka Liski                       TuUL                 31,30           34,14

N,N17,T15 4 x 100 m

EspTa T15                                                               
     Anna Pursiainen, Alisa Tikkanen, Laura Einamo, Carla Liukkonen
MaskKa T15                                                              
     Olivia Salmelainen, Henni Liimatta, Elli Ajosenpää, Anniina Salokannel
SalVil N                                                                
     Nelli Korelin, Muska Sanden, Teea Kainulainen, Julia Matchenkova
TuUL N 1                                                                
TuUL N 2                                                                
TuUL N 3                                                                
TuUL T15 1                                                              
TuUL T15 2                                                              

N17 150 m

2. erä
Sonja Kuusinen                      TuUL                13,18/100m      21,26
Maija Pitkänen                      TuUL                13,33/100m           
Pihlamaari Frantti                  TuUL                13,56/100m           
Milja Heikura                       TuUL                13,64/100m      21,10
Reetta Rantakokko                   TuUL                13,73/100m           
Nea Rekola                          TurTo               13,83/100m      20,93
Ada Ojuva                           TurTo               13,93/100m           

1. erä
Emmi Uusitalo                       KarkkPo             13,95/100m      23,53
Elina Verainen                      NousSu              14,06/100m      25,21
Camilla Engström                    TuUL                14,14/100m           
Saara Tuominen                      TuUL                14,73/100m           
Wolferiina Mörönen                  TuUL                14,89/100m      21,07
Anna Ekholm                         TuUL                18,79/100m           

N17 Seiväs
-10 cm 267-277-287-297-307-317-327-335-343-351-356 +5 cm

Emma Rovasalo                       HyvsU                 360             360
Emmi Uusitalo                       KarkkPo               325             325
Riikka Virkki                       SomE                  295             295

N17 Kolmiloikka

Lotta Metsärinta                    LaitJy              10,30           10,30
Verna Vuorela                       LaitJy                               9,46

N17 Kuula

Silja Kosonen                       SomE                12,45           12,45
Emmi Uusitalo                       KarkkPo             11,76           11,76
Elina Verainen                      NousSu              11,32           11,32
Ada Ojuva                           TurTo               10,72           10,72
Saara Tuominen                      TuUL                 9,59            9,59
Anna Ekholm                         TuUL                 7,54            7,54

N17 Kiekko

Roosa Naula                         TuUL                44,90           45,64
Silja Kosonen                       SomE                42,08           42,08
Rafaela Liski                       TuUL                34,36           34,36
Elina Verainen                      NousSu                                   
Anna Ekholm                         TuUL                                     
Petra Ojanen                        TuUL                                     

P11 150 m

2. erä
Jesse Kettunen                      LänsiUU             21,16           21,16
Edvin Holmberg                      IFRaseb             21,83           21,83
Luukas Lehtinen                     LapSa               29,17/200m      22,38
Julius Antola                       TuUL                22,49           22,49
Martti Wallenius                    KiukKi              22,74           22,74
Valtteri Hyyrynen                   TuUL                23,08           23,08
Widar Toiviainen                    TuUL                23,09           23,09

1. erä
Niklas Tamminen                     TuUL                31,99/200m      23,42
Jesse Poussa                        TuUL                24,34           24,19
Lenni Majasuo                       TuUL                32,91/200m      24,56
Carlos Mattsson                     TuUL                36,62/200m           
Melvin Sandberg                     ÅIFK                35,36/200m      26,20
Noah Laapio                         ÅIFK                                     


P11 800 m

Melvin Sandberg                     ÅIFK              2.47,95         2.47,95
Juho Kallio                         NoormNo                           2.52,50
Noah Laapio                         ÅIFK              3.03,24         3.03,24
Valtteri Hyyrynen                   TuUL                                     
Matias Nyman                        TuUL                                     
Jesse Poussa                        TuUL                                     

P11 60 m aj

2. erä
Luukas Lehtinen                     LapSa               10,01           10,01
Jesse Kettunen                      LänsiUU             10,08           10,08
Lenni Majasuo                       TuUL                11,06           11,06
Edvin Holmberg                      IFRaseb             11,15           11,14
Niklas Välilä                       LittTU              11,23           11,23
Jesse Poussa                        TuUL                11,27           11,27
Niklas Tamminen                     TuUL                11,40           11,40
Widar Toiviainen                    TuUL                11,46           11,46

1. erä
Valtteri Hyyrynen                   TuUL                                     
Voitto Virjonen                     TuUL                                     
Richard Lindqvist                   TuUL                11,78           11,78
Juho Kallio                         NoormNo             12,07           12,07
Martti Wallenius                    KiukKi              12,49           12,18
Matias Nyman                        TuUL                13,59           13,59
Carlos Mattsson                     TuUL                13,68           13,68

P11 Pituus

Luukas Lehtinen                     LapSa                4,92            4,92
Jesse Kettunen                      LänsiUU              4,73            4,73
Edvin Holmberg                      IFRaseb              4,21            4,21
Julius Antola                       TuUL                 4,15            4,17
Niklas Välilä                       LittTU               3,99            3,99
Roope Kirjavainen                   TuUL                 3,90            3,90
Jesse Poussa                        TuUL                 3,79            3,79
Valtteri Hyyrynen                   TuUL                 3,65            3,65
Carlos Mattsson                     TuUL                 3,59            3,59
Noah Laapio                         ÅIFK                 3,51            3,51
Matias Nyman                        TuUL                 3,15            3,15

P11 Moukari

Juho Kallio                         NoormNo                                  
Roope Kirjavainen                   TuUL                                     
Lenni Majasuo                       TuUL                                     
Riku Naula                          TuUL                                     
Jesse Poussa                        TuUL                                     
Widar Toiviainen                    TuUL                                     

P11 Keihäs

Juho Kallio                         NoormNo             36,95           36,95
Niklas Välilä                       LittTU              31,60           31,60
Lenni Majasuo                       TuUL                27,95           27,95
Jesse Poussa                        TuUL                25,84           25,84
Niklas Lehtinen                     LapSa               25,42           25,42
Julius Antola                       TuUL                23,70           23,70
Martti Wallenius                    KiukKi              21,89           21,89
Roope Kirjavainen                   TuUL                21,50           21,50
Noah Laapio                         ÅIFK                17,07           17,07
Carlos Mattsson                     TuUL                16,88           16,88
Valtteri Hyyrynen                   TuUL                                     

P13 150 m

Jimi Aho                            SalVil                              20,86
René-Peter Vuorio                   MaarMa              22,54           22,54
Eemil Aaltonen                      TuUL                                22,99
Tomi Kuusisto                       TuUL                                24,43
Rasmus Tenovuo                      TuUL                                     

P13 800 m

René-Peter Vuorio                   MaarMa            2.35,38         2.35,38
Luukas Lehtinen                     LapSa                             2.41,43
Edwin Itämeri                       TuUL                              2.41,54
Rasmus Tenovuo                      TuUL                                     

P13 Seiväs
-10 cm 147-157-167-177-187-197-207-217-227-237-...

Aatu Sihvonen                       KarhKa                302             302
Topias Koivunen                     TuUL                  216             216
Eero Honkanen                       TuUL                  215             215
René-Peter Vuorio                   MaarMa                190             190
Robin Helenius                      TuUL                  165             165
Urho Aro                            HKV                   160             160

P13 Kolmiloikka

Kasper Kouvonen                     TuUL                 8,80            8,80

P13 Moukari

Aatu Kangasniemi                    PorvU               57,36           57,36
Tomi Kuusisto                       TuUL                30,38           30,38
Artturi Gauffin                     KaarUra             22,79           22,79
Tatu Parpo                          KaarUra             22,29           22,29

P13 Keihäs

Eero Honkanen                       TuUL                28,74           28,74
Aatu Sihvonen                       KarhKa              28,51           28,51
Tatu Parpo                          KaarUra             26,97           26,97

P15 150 m

Roope Kivelä                        TuUL                                18,59
Eeli Heikkilä                       TuUL                                20,43
Taneli Karvonen                     MynämI                              21,37
Patrick Lindberg                    KarkkPo                             22,56

P15 2000 m

Aarni Eijs                          SalVil            6.23,19         6.23,19

P15 Seiväs
-10 cm 365-375-385-393-401-409-415-420 +5 cm

Otto Hiivola                        KalVa                 421             421
Oskari Henttinen                    KokemKV               400             400

P15 Kolmiloikka

Niko Mikkola                        PorinYU             11,68           11,68
Jesse Fagerström                    KaarUra             11,05           11,05
Otto Hiivola                        KalVa                               10,50

P15 Kuula

Miika Lahtonen                      MynämI              16,75           16,75
Taneli Karvonen                     MynämI              15,49           15,49
Otto Hiivola                        KalVa               14,44           14,44
Mico Ekman                          PiikkKe             14,27           14,27
Markus Huhtala                      PiikkKe             11,83           11,83

P15 Moukari

Juho Suominen                       PiikkKe             40,41           40,41
Samuel Kotilehto                    NaantLöy            39,42           39,42

P9 40 m

2. erä
Voitto Virjonen                     TuUL                 6,56            6,56
Richard Lindqvist                   TuUL                 6,66            6,66
Eerik Häkli                         RaisKu               6,72            6,72
Niklas Ojanen                       TuUL                 6,77            6,77
Jakob Holmberg                      IFRaseb              7,10            7,10
Walle Heinonen                      TuUL                 7,11            7,11

1. erä
Niklas Lehtinen                     LapSa                7,18            7,18
Max Kostamo                         TuUL                 7,22i                
Osku Mäkinen                        TuUL                 7,39            7,39
Leevi Skonbäck                      MaskKa               7,44            7,44
Rasmus Fagerström                   TuUL                 7,50            7,50    

P9 Pituus

Voitto Virjonen                     TuUL                 4,30            4,30
Richard Lindqvist                   TuUL                 4,00            4,00
Eerik Häkli                         RaisKu               3,79            3,79
Niklas Ojanen                       TuUL                 3,61            3,61
Janne Verho                         KangKi               3,43            3,58
Walle Heinonen                      TuUL                 3,43            3,43
Jakob Holmberg                      IFRaseb              3,35            3,35
Urho Aro                            HKV                  3,19            3,19
Max Kostamo                         TuUL                 3,14            3,14
Rasmus Fagerström                   TuUL                 3,03            3,03
Leevi Skonbäck                      MaskKa               2,92            2,92
Otso Parkkinen                      TuUL                 2,82            2,82

P9 Kuula

Voitto Virjonen                     TuUL                 8,16            8,16
Niklas Ojanen                       TuUL                 7,53            7,53
Niklas Lehtinen                     LapSa                7,33            7,33
Rasmus Vuori                        SalVil               7,17            7,17
Richard Lindqvist                   TuUL                 5,95            5,95
Jakob Holmberg                      IFRaseb              5,72            5,72
Walle Heinonen                      TuUL                 5,62            5,62
Rasmus Fagerström                   TuUL                 4,84            4,84
Max Kostamo                         TuUL                                     
Kaapo Ojala                         TuUL                                     

T11 150 m

3. erä
Adriana Kalymialaris                HIFK                21,79           21,79
Roosa Fagerström                    TuUL                22,77           22,77
Amanda Rauvola                      TuUL                23,56           23,48
Siiri Äänismaa                      TurWei              23,72           23,72
Mirelle Hirsiniemi                  TuUL                23,91           23,91
Pihla Kaijula                       TuUL                23,94           23,94

2. erä
Iida Ruoho                          TuUL                24,52           24,52
Josefiina Salonen                   TuUL                24,71           24,71
Maisa Ilvonen                       TuUL                                24,77
Juliana Hartikainen                 TuUL                                24,93
Rosa Karlsson                       TuUL                25,15           25,15
Niina Pettersson                    TuUL                34,59/200m           

1. erä
Meeri Haapio                        TuUL                34,87/200m                     
Venla Ruohola                       TuUL                36,79/200m      27,59
Josefiina Tenovuo                   TuUL                36,13/200m      27,17
Lotta Kero                          TuUL                28,13           28,13
Ella Dolietis                       ÅIFK                                     

T11 800 m

Adriana Kalymialaris                HIFK              2.36,60         2.36,60
Ella Kause                          PorinYU           2.37,68         2.37,68
Iida Ruoho                          TuUL              2.53,17         2.53,17
Minttu Kordelin                     KalVa                             3.47,65
Roosa Fagerström                    TuUL                                     
Mirelle Hirsiniemi                  TuUL                                     
Lotta Kero                          TuUL                              3.30,94
Amanda Rauvola                      TuUL                                     

T11 60 m aj

2. erä
Adriana Kalymialaris                HIFK                10,19           10,19
Judith Miranda                      TuUL                10,93           10,93
Juliana Hartikainen                 TuUL                10,98           10,98
Josefiina Salonen                   TuUL                11,40           11,40
Roosa Fagerström                    TuUL                11,59           11,59
Aava Koskinen                       TuUL                11,98           11,98
Rosa Karlsson                       TuUL                12,07           12,07
Iida Ruoho                          TuUL                12,14           12,14

1. erä
Niina Pettersson                    TuUL                12,48           12,48
Venla Ruohola                       TuUL                12,69           12,69
Pihla Kaijula                       TuUL                12,99           12,99
Maija Wallenius                     KiukKi                              15,43
Liisi Halén                         LänsiUU                                  
Meea Kettunen                       LänsiUU                                  
Jenna Hirvikorpi                    TuUL                                     

T11 Pituus

Adriana Kalymialaris                HIFK                 4,69            4,69
Judith Miranda                      TuUL                 4,33            4,33
Roosa Fagerström                    TuUL                 4,10            4,10
Amanda Rauvola                      TuUL                 4,01            4,01
Siiri Äänismaa                      TurWei               4,00            4,00
Ella Dolietis                       ÅIFK                 4,00            4,00
Josefiina Tenovuo                   TuUL                 3,96            3,96
Saima Ahonen                        TuUL                 3,85            3,85
Liisi Halén                         LänsiUU              3,82            3,82
Josefiina Salonen                   TuUL                 3,80            3,80
Maisa Ilvonen                       TuUL                 3,77            3,77
Meeri Haapio                        TuUL                 3,76            3,76
Jenna Hirvikorpi                    TuUL                 3,71            3,71
Mirelle Hirsiniemi                  TuUL                 3,48            3,48
Lotta Adel                          TuUL                 3,37            3,37
Venla Ruohola                       TuUL                 3,24            3,36
Lotta Kero                          TuUL                 2,88            2,88
Pihla Kaijula                       TuUL                                     

T11 Moukari

Venla Kärhä                         LoimJa                                   
Venla Manner                        TuUL                                     
Judith Miranda                      TuUL                                     
Josefiina Tenovuo                   TuUL                                     
Venla Katvesoja                     VehmKi                                   
Roosa Haanpää                       ViialVa                                  

T11 Keihäs

Ella Kause                          PorinYU             29,06           29,06
Rosa Karlsson                       TuUL                21,56           21,56
Ellen Lahtivuo                      VehmKi              20,99           20,99
Juliana Hartikainen                 TuUL                19,94           19,94
Niina Pettersson                    TuUL                19,25           19,25
Venla Manner                        TuUL                18,88           18,88
Aava Koskinen                       TuUL                17,20           17,20
Venla Katvesoja                     VehmKi              13,42           13,42
Venla Ruohola                       TuUL                12,95           12,95
Minttu Kordelin                     KalVa               11,56           11,56
Lotta Adel                          TuUL                                 9,84
Josefiina Tenovuo                   TuUL                 8,94            9,64

T13 150 m

4. erä
Aino Ojaniemi                       HämeenlTa           27,29/200m      21,05
Verna Vuorela                       LaitJy              27,96/200m      22,76
Erika Pyykkö                        ForssSa             28,18/200m      21,13
Tinja Pirttikoski                   TuUL               28,00w/200m      20,63
Unnaveera Hämäläinen                TurWei              28,59/200m      21,37
Elsa Karjalainen                    TuUL                28,65/200m      21,13
Mea Toivonen                        UudKK               29,32/200m      21,18
Venla Hämäläinen                    LiedPa              29,65/200m      22,29

3. erä
Annika Koistinen                    TuUL                29,70/200m      22,13
Lili Jokela                         PernU               29,70/200m      22,23
Saara Virkki                        SomE                30,19/200m      24,06
Aino Aalto                          HämeenlTa           30,20/200m      23,66
Fatou Faal                          TurWei              30,54/200m      23,50
Oona Kitula                         TuUL                30,99/200m      22,16
Veera Kokkala                       TuUL                31,01/200m      25,80

2. erä
Emilin Ayelbassa                    TuUL                31,13/200m      22,61
Wilma Onnela                        TuUL                31,56/200m           
Mathilda Gustafsson                 TuUL                31,62/200m      23,95
Linnea Kero                         TuUL                31,71/200m      23,59
Marianelle Gumolon                  TurWei              31,82/200m      23,67
Felicia Ayelbassa                   TuUL                32,14/200m      24,78
Lotta Helkearo                      TuUL                32,19/200m      23,44

1. erä
Anni Ståhlstedt                     TuUL                           
Julia Laapio                        TuUL                32,59/200m           
Aada Haavisto                       TuUL                33,44/200m      27,14
Sanelma Kantola                     TuUL                33,83/200m           
Heta Mäkinen                        TuUL                33,87/200m          
Essi Salmi                          TuUL                34,59/200m      27,39
Alisa Salmi                         TuUL                35,31/200m           

T13 800 m

Linnea Kero                         TuUL              2.40,91         2.40,91
Cassandra Nynäs                     IFRaseb           2.53,41         2.49,88
Isabella Edelman                    NurmijYU          3.27,86         3.27,86
Emilin Ayelbassa                    TuUL                              3.02,39
Aada Haavisto                       TuUL                                     
Lotta Kirjavainen                   TuUL                              2.48,62
Ella Rajamäki                       TuUL                              2.47,62
Elsi Tuominen                       TuUL                              3.15,86
Eveliina Virtanen                   TuUL                              3.02,98

T13 Korkeus
-5 cm 120-125-130-135-140-144-148-152-155-157 +2 cm

Aino Aalto                          HämeenlTa             161             161
Saima Kossa                         SauvU                 152             152
Saara Virkki                        SomE                  140             140
Linnea Kero                         TuUL                  135             135
Liisa Alare                         LiedPa                130             130
Hilma Karonen                       LiedPa                128             128

T13 Pituus

Aino Ojaniemi                       HämeenlTa            5,25            5,25
Erika Pyykkö                        ForssSa              4,79            4,79
Aino Aalto                          HämeenlTa            4,46            4,46
Carmen Welling                      TuUL                 4,33            4,33
Tinja Pirttikoski                   TuUL                 4,22            4,22
Felicia Ayelbassa                   TuUL                 4,16            4,16
Oona Kitula                         TuUL                 4,16            4,16
Linnea Kero                         TuUL                 4,09            4,09
Elsa Karjalainen                    TuUL                 4,06            4,06
Annika Koistinen                    TuUL                 4,06            4,06
Lotta Helkearo                      TuUL                 4,00            4,00
Isabella Edelman                    NurmijYU             3,79            3,79
Marianelle Gumolon                  TurWei               3,77            3,77
Wilma Onnela                        TuUL                 3,70            3,70
Sanelma Kantola                     TuUL                 3,69            3,69
Anni Ståhlstedt                     TuUL                 3,60            3,71
Aada Haavisto                       TuUL                 3,59            3,59
Essi Salmi                          TuUL                                 3,19
Emma Tuominen                       TuUL                                     

T13 Moukari

Pinja Kärhä                         LoimJa              44,00           44,00
Ilona Verho                         KangKi              42,71           42,71
Saima Kossa                         SauvU               34,04           34,04
Oona Kaskinen                       TuUL                33,01           33,01
Aada Vuoriaho                       LaitJy              31,07           31,07
Maya-Maria Hautala                  TuUL                26,02           26,02

T13 Keihäs

Mea Toivonen                        UudKK               38,50           38,50
Rania Toivonen                      UudKK               33,37           33,37
Ada Jokinen                         MarttMu             32,66           32,66
Maya-Maria Hautala                  TuUL                32,20           32,20
Isabella Edelman                    NurmijYU            17,29           17,29
Aada Lautanala                      VehmKi              15,44           15,44
Julia Laapio                        TuUL                                     

T15 150 m

3. erä
Anna Pursiainen                     EspTa               12,44/100m           
Ilona Ruohola                       TuUL                12,66/100m      20,94
Emma Tainio                         PaimU               12,75/100m      19,93
Pinja Naula                         TuUL                12,85/100m      19,53
Carla Liukkonen                     EspTa               12,94/100m      19,99
Alisa Tikkanen                      EspTa               13,09/100m      23,38

2. erä
Viveka Loukola                      RaisKu              13,14/100m      19,85
Laura Einamo                        EspTa               13,19/100m      24,11
Kaisa Äijälä                        NousSu              13,27/100m      21,56
Julia Saarinen                      UudKK               13,40/100m           
Hille Kankaanpää                    KeskiUYU            13,98/100m      22,44
Elviira Niemelä                     TuUL               14,01w/100m      21,43

1. erä
Iida Pohjalainen                    UudKK               14,21/100m           
Liisa Jalava                        TuUL               14,39w/100m      24,35
Mette Karppanen                     UrjU                14,62/100m      25,30
Angielou Gumolon                    TurWei              14,95/100m      23,64
Liina Ahtiainen                     TuUL                           

T15 2000 m

Alina Loikas                        TuUL                              8.38,89
Veera Helkama                       SalVil            7.15,97         7.15,97
Katharina Marekwia                  EspTa             7.42,37         7.27,80
Liina Ahtiainen                     TuUL              7.52,01         7.52,01

T15 Korkeus
-4 cm 132-136-140-144-147-150-152 +2 cm

Taika Vuorinen                      PiikkKe               154             154
Alina Virtanen                      PiikkKe               153             153
Jenna Kuusivaara                    TuUL                  150             156
Aino Hongisto                       TuUL                  140             140

T15 Pituus

Emma Rovasalo                       HyvsU                5,14            5,14
Kaisa Äijälä                        NousSu               4,90            4,97
Emma Loo                            PargIF               4,69            4,69
Siiri Lehto                         SalVil               4,60            4,60
Julia Saarinen                      UudKK                4,58            4,58
Hille Kankaanpää                    KeskiUYU             4,48            4,48
Iida Pohjalainen                    UudKK                4,48            4,48
Rania Toivonen                      UudKK                4,36            4,36
Aino Koivisto                       TuUL                 4,35            4,35
Lotta Arro                          KaarUra              4,22            4,22
Saga Malmio                         PargIF               4,18            4,18
Angielou Gumolon                    TurWei               4,07            4,07
Anna Ekholm                         TuUL                 3,03            3,03
Pinja Naula                         TuUL                                 4,85
Nea Vahanne                         TuUL                                 4,75

T15 Kuula

Iida Pohjalainen                    UudKK                9,39            9,39
Petra Ojanen                        TuUL                10,56           10,56
Petra Pikkarainen                   RiihimKi            10,10           10,10

T15 Kiekko

Mette Karppanen                     UrjU                38,33           38,33
Petra Pikkarainen                   RiihimKi            38,14           38,14
Marika Virtanen                     SomE                36,72           36,72
Petra Ojanen                        TuUL                35,16           35,16
Eevi-Maria Hautala                  TuUL                31,58           31,58
Hille Kankaanpää                    KeskiUYU            27,81           27,81
Maya-Maria Hautala                  TuUL                26,31           26,31
Aino Aalto                          HämeenlTa                                
Mea Toivonen                        UudKK                                    
Rania Toivonen                      UudKK                                    

T9 40 m

2. erä
Ellen Taponen                       SalVil               6,73            6,73
Meea Kettunen                       LänsiUU              6,96            6,96
Siina Kossa                         SauvU                6,96            6,96
Maija Wallenius                     KiukKi               7,16            7,16
Oona Koivunen                       TuUL                 7,23            7,23
Niina Paasikas                      KiukKi               7,28            7,28
Emma Suovanen                       VahdTui              7,38            7,38
Iina Kause                          PorinYU              7,39            7,39

1. erä
Martta Karlsson                     TuUL                 7,43            7,43
Linnea Lehtisalo                    TuUL                 7,58            7,58
Minttu Lautkankare                  NaantLöy             7,60            7,60
Avelyn Hyytiäinen                   TuUL                 7,77            7,77
Noora Lukkarinen                    TuUL                 7,97i               
Kerttu Kordelin                     KalVa                8,54            8,54
Lilja Ahtiainen                     TuUL                                          

T9 Pituus

Ellen Taponen                       SalVil               3,73            3,73
Meea Kettunen                       LänsiUU              3,55            3,55
Emma Suovanen                       VahdTui              3,53            3,53
Oona Koivunen                       TuUL                 3,50            3,50
Siina Kossa                         SauvU                3,47            3,47
Maija Wallenius                     KiukKi               3,35            3,35
Iina Kause                          PorinYU              3,34            3,34
Martta Karlsson                     TuUL                 3,17            3,17
Niina Paasikas                      KiukKi               3,16            3,16
Minttu Lautkankare                  NaantLöy             3,08            3,08
Avelyn Hyytiäinen                   TuUL                 2,93            2,93
Lilja Ahtiainen                     TuUL                 2,73            2,73
Iiris Levomäki                      TuUL                 2,55            2,55
Sandra Palmroth                     MynämI                                   
Pihla Lammela                       TuUL                                     
Noora Lukkarinen                    TuUL                                     

T9 Kuula

Senja Kärhä                         LoimJa               7,30            7,30
Ellen Taponen                       SalVil               6,43            6,43
Meea Kettunen                       LänsiUU              5,84            5,84
Iina Kause                          PorinYU              5,59            5,59
Martta Karlsson                     TuUL                 4,52            4,52
Minttu Lautkankare                  NaantLöy             4,39            4,39
Iiris Levomäki                      TuUL                 4,31            4,31
Kerttu Kordelin                     KalVa                3,16            3,16
Pihla Lammela                       TuUL                                     
Noora Lukkarinen                    TuUL