Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
23.02. klo 17:00 SM-halli M/N 22,19,17 Ilmoittautuneet
M22 60m (24)
		
Nimi			Seura			Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)

Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		7.01 / -
Ville Aarnivala		Tampereen Pyrintö		6.96 / 7.14
Kristian Bäck		Vasa IS				7.09 / -
Jonni Blomqvist		Borgå Akilles			7.47 / -
Heikki Chen		Helsingfors IFK			7.02 / 7.10
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo			7.10 / 7.11
Ville Hyttinen		Kuopion Reipas			7.20 / 7.20
Mikke Jaakkola		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	7.02 / 7.02
Willem Kajander		Borgå Akilles			6.84 / 6.87
Viktor Kantele		Borgå Akilles			6.95 / 6.95
Joakim Karmitsa		Espoon Tapiot			7.57 / 7.57
Martin Kidron		Espoon Tapiot			7.22 / 7.43
Niko Koskinen		Helsingin Kisa-Veikot		7.36 / 7.36
Mathias Launonen	IF Kraft			7.13 / 7.20
Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	6.93 / 6.93
Oskari Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	6.96 / 6.98
Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		7.10 / 7.10
Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.05 / 7.05
Viljami Parpala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7.20 / 7.20
Frans Simula		Harjavallan Jymy		7.31 / 7.31
Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.45 / -
Kaappo Talvitie		Lapuan Virkiä			7.37 / 7.42
Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	7.30 / 7.36
Niko Vainionpää		Teuvan Rivakka			7.13 / 7.13

M22 200m (28)	
	
Eljas Aalto		IF Sibbo-Vargarna		21.95 / -
Ville Aarnivala		Tampereen Pyrintö		21.98 / 22.07
Jonni Blomqvist		Borgå Akilles			23.27 / -
Niklas Bryggare		Helsingin Kisa-Veikot		22.54 / 23.29
Heikki Chen		Helsingfors IFK			22.41 / 22.41
Markus Erkkilä		Kannuksen Ura			- / -
Artur Hämäläinen	Kuortaneen Kunto		22.08 / 22.08
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo			- / -
Ville Hyttinen		Kuopion Reipas			- / -
Mikke Jaakkola		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	22.06 / 22.06
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF			22.33 / -
Willem Kajander		Borgå Akilles			21.69 / 21.69
Joakim Karmitsa		Espoon Tapiot			- / -
Martin Kidron		Espoon Tapiot			23.50 / -
Mathias Launonen	IF Kraft			23.64 / -
Aleksi Lehto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	- / -
Tuomas Lehtonen		Liedon Parma			22.15 / 22.32
Edward Lindberg		IF Sibbo-Vargarna		23.42 / 23.42
Viljami Parpala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	23.09 / -
Jere Posti		Oulun Pyrintö			23.57 / 23.90
Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	23.35 / 23.74
Ilari Ryyppö		Tampereen Urheilijat -38	22.50 / 22.50
Pekka Sinkkonen		Helsingfors IFK			22.84 / 22.98
Harald Spoof		Turun Urheiluliitto		23.50 / -
Leo Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		23.74 / -
Niko Vainionpää		Teuvan Rivakka			22.87 / -
Rasmus Vidjeskog	IF Raseborg			23.57 / -
Vertti Viitala		Helsingfors IFK			23.19 / 23.44

M22 400m (19)	
	
Kristian Backman	Imatran Urheilijat		54.23 / -
Jonni Blomqvist		Borgå Akilles			52.24 / -
Markus Erkkilä		Kannuksen Ura			55.71 / -
Artur Hämäläinen	Kuortaneen Kunto		48.85 / 48.85
Konsta Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		53.37 / -
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF			49.41 / 49.63
Martin Kidron		Espoon Tapiot			51.59 / -
Oskari Lehtonen		Nurmijärven Yleisurheilu	- / -
Tuomas Lehtonen		Liedon Parma			49.33 / 49.33
Juho Pirskanen		Kuopion Reipas			49.54 / 49.54
Jere Posti		Oulun Pyrintö			52.96 / -
Samuli Raikunen		Liedon Parma			52.61 / 52.61
Mikko Ryhänen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	52.87 / 53.22
Ilari Ryyppö		Tampereen Urheilijat -38	49.78 / 49.78
Pekka Sinkkonen		Helsingfors IFK			49.99 / -
Harald Spoof		Turun Urheiluliitto		52.17 / -
Iiro Surkka		Jyväskylän Kenttäurheilijat	52.28 / -
Santeri Tanner		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	53.74 / -
Leo Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		50.42 / 50.42

M22 800m (17)	
	
Kristian Backman	Imatran Urheilijat		2:06.69 / -
Felix Forsgård		IF Nykarlebynejden		2:05.02 / -
Konsta Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		1:59.95 / 2:03.80
Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2:01.34 / 2:01.34
Benjamin Heinonen	Tampereen Pyrintö		- / -
Hannes Holmback		IK Falken			- / -
Vili Holopainen		Joensuun Kataja			1:58.51 / -
Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		1:57.33 / 1:57.33
Ahmed Ibrahim		Helsingfors IFK			2:01.28 / 2:03.15
Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja			1:58.15 / -
Lasse Minkkinen		IF Raseborg			2:04.18 / 2:04.18
Jere Niemi		Kenttäurheilijat -58		2:04.40 / 2:04.40
Juho Pirskanen		Kuopion Reipas			1:58.12 / -
Tuomas Puputti		IF Raseborg			1:56.95 / 1:56.95
Mikko Rahkola		Pudasjärven Urheilijat		1:56.11 / -
Samuli Raikunen		Liedon Parma			2:02.00 / 2:04.28
Alex Rauhala		Vasa IS				1:54.92 / 1:54.92

M22 1500m (10)	
	
Felix Forsgård		IF Nykarlebynejden		- / -
Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4:17.04 / 4:17.35
Vili Holopainen		Joensuun Kataja			- / -
Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		4:03.04 / 4:05.33
Ahmed Ibrahim		Helsingfors IFK			4:22.93 / 4:22.93
Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja			3:57.28 / -
Tuomas Puputti		IF Raseborg			- / -
Alexi Ruokamo		Posion Pyrintö			4:14.96 / 4:14.96
Kevin Sandell		IK Falken			- / -
Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat		4:38.0h / -

M22 3000m (9)	
	
Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8:57.08 / 8:57.08
Vili Holopainen		Joensuun Kataja			9:11.04 / 9:11.04
Samuli Hussa		Limingan Niittomiehet		9:04.46 / 9:04.46
Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja			8:38.45 / -
Joona Malmi		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Samu Mikkonen		Joensuun Kataja			8:19.70 / -
Tuomas Puputti		IF Raseborg			- / -
Kevin Sandell		IK Falken			9:25.68 / -
Miika Tenhunen		Nivalan Urheilijat		8:33.21 / 8:33.21

M22 60m aj (8)	
	
Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma			8.07 / -
Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		8.60 / 8.60
Viktor Kantele		Borgå Akilles			8.01 / 8.01
Edward Lindberg		IF Sibbo-Vargarna		8.42 / 8.42
Ilari Manninen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.20 / 8.42
Leo Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		8.67 / 8.67
Vertti Viitala		Helsingfors IFK			8.35 / 8.35
Miska Sundberg          Jyväskylän Kenttä-Urheilijat    8.20 / 8.42

M22 korkeus (4)		

Iiro Isokääntä		Salon Vilpas			1.96 / 1.87
Aleksi Klemola		Ullavan Kilpa			2.04 / 2.00
Julius Kuusela		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.07 / 2.07
Matias Mustonen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.06 / 2.05

M22 seiväs (8)	
	
Tommi Holttinen		Someron Esa			5.55 / 5.55
Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat		4.95 / 4.95
Urho Kujanpää		Tampereen Pyrintö		5.55 / 5.40
Pietari Outinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.65 / 4.56
Mikko Paavola		Alajärven Ankkurit		5.16 / 5.10
Jesse Salmi		Vasa IS				5.15 / 5.12
Eetu Turakainen		Turun Urheiluliitto		5.35 / 5.20
Leo Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		4.90 / 4.75

M22 pituus (9)	
	
Kristian Bäck		Vasa IS				7.63 / 7.56
Joni Heikkilä		Helsingin Kisa-Veikot		6.80 / -
Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		6.55 / 6.55
Pyry Keränen		Karkkilan Pojat			7.10 / 6.83
Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		6.75 / 6.75
Daniel Ofosu		Turun Weikot Yleisurheilu	6.68 / 6.68
Kalle Salminen		Joensuun Kataja			7.47 / 7.47
Julius Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.10 / 6.96
Arttu Tyystjärvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	6.69 / -

M22 3-loikka (4)
		
Joona Luotonen		IF Sibbo-Vargarna		14.44 / 14.17
Veikko Nugraha		Espoon Tapiot			15.19 / 14.33
Daniel Ofosu		Turun Weikot Yleisurheilu	14.41 / 14.40
Arttu Tyystjärvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	15.54 / 15.54

M22 kuula (6)	
	
Tuukka Heinonen		Helsingin Tarmo			12.86 / 12.86
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		15.83 / 15.29
Samuli Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		17.28 / -
Jonas Solvin		IK Falken			14.62 / 14.15
Panu Tirkkonen		Keiteleen Kunto			18.02 / 17.70
Ville Välimaa		Kenttäurheilijat -58		15.80 / 15.50
 		
M22 5000m kävely (1)
		
Jere Niemi		Kenttäurheilijat -58		23:14.95 / 23:14.95

N22 60m (24)	
	
Felicia Åbacka		IF Fyren			7.90 / 7.93
Jonna Alkula		Seinäjoen Seudun Urheilijat	7.76 / 7.76
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		7.93 / 7.95
Charlotta Bützow	Helsingin Kisa-Veikot		7.91 / 7.92
Jenni Eloranta		Vihdin Viesti			8.33 / 8.33
Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot		7.89 / 7.89
Milla Heiskanen		Iisalmen Visa			7.65 / 7.76
Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7.77 / 7.77
Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		7.98 / 7.98
Kira Kruuti		Helsingin Kisa-Veikot		7.73 / 7.73
Lotta Lahtinen		IF Raseborg			8.28 / 8.29
Iina Lehtimäki		Tampereen Pyrintö		7.85 / 7.97
Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	7.60 / 7.60
Juulia Montonen		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8.20 / 8.31
Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	7.64 / 7.64
Henriikka Parpala	Kokkolan Veikot			7.47 / 7.58
Sanna Pihkala		Tampereen Pyrintö		8.12 / 8.16
Niina Piiroinen		Mikkelin Kilpa-Veikot		8.03 / 8.09
Irina Potinoja		Lohtajan Veikot			7.76 / 7.76
Aino Pulkkinen		Äänekosken Urheilijat		7.48 / 7.48
Venla Saramäki		Turun Urheiluliitto		8.05 / 8.05
Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot		7.69 / 7.69
Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna		7.87 / 7.87
Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.36 / 8.36
 		
N22 200m (26)	
	
Jonna Alkula		Seinäjoen Seudun Urheilijat	26.53 / -
Charlotta Bützow	Helsingin Kisa-Veikot		25.63 / 25.63
Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	25.49 / 25.49
Annika Hannola		Helsingin Kisa-Veikot		25.43 / 25.85
Milla Heiskanen		Iisalmen Visa			24.89 / 25.26
Maria Herrala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	26.69 / -
Emma Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		24.86 / 24.86
Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	26.93 / -
Sofia Järvelin		Alavuden Urheilijat		27.40 / 27.40
Sara Jokinen		Tampereen Pyrintö		24.45 / 25.47
Emmi Keinänen		Helsingin Kisa-Veikot		26.23 / -
Helmi Kortetmaa		Kannuksen Ura			26.41 / 26.41
Kira Kruuti		Helsingin Kisa-Veikot		24.94 / 24.94
Lotta Lahtinen		IF Raseborg			28.53 / 28.53
Iina Lehtimäki		Tampereen Pyrintö		25.80 / 25.80
Sanni Mahonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	24.82 / 25.00
Eveliina Ojala		Soinin Sisu			28.02 / -
Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	25.14 / 25.14
Henriikka Parpala	Kokkolan Veikot			- / -
Niina Piiroinen		Mikkelin Kilpa-Veikot		33.21 / -
Aino Pulkkinen		Äänekosken Urheilijat		24.15 / 24.15
Eliisa Räsänen		Esbo IF				25.36 / -
Venla Saramäki		Turun Urheiluliitto		27.20 / -
Aino Tapio		IF Sibbo-Vargarna		25.15 / 25.15
Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	26.92 / -
Hilla Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		24.15 / 25.03
 		
N22 400m (16)	
	
Charlotta Bützow	Helsingin Kisa-Veikot		57.85 / 57.85
Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	55.74 / 55.74
Janina Jahkola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	61.14 / 64.14
Sara Jokinen		Tampereen Pyrintö		- / -
Emmi Keinänen		Helsingin Kisa-Veikot		59.84 / 59.84
Helmi Kortetmaa		Kannuksen Ura			60.83 / 60.83
Katariina Liipo		Esbo IF				58.97 / 59.66
Eveliina Ojala		Soinin Sisu			62.43 / -
Aino Pulkkinen		Äänekosken Urheilijat		54.98 / 54.98
Eliisa Räsänen		Esbo IF				57.00 / -
Jessica Rautelin	Esbo IF				56.95 / 57.77
Saga Rekonen		Esbo IF				60.06 / 60.06
Jenni Silvennoinen	Simpeleen Urheilijat		- / -
Eevi Siniketo		Tampereen Pyrintö		62.04 / 62.04
Hilla Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		54.76 / 55.25
Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö		- / -
 		
N22 800m (12)	
	
Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2:24.61 / -
Janina Jahkola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:21.51 / 2:30.29
Katariina Liipo		Esbo IF				2:18.71 / 2:19.84
Ninni Löf		Kalajoen Junkkarit		2:28.13 / 2:28.13
Alma-Sofia Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		- / -
Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:14.48 / 2:14.48
Jessica Rautelin	Esbo IF				2:17.11 / 2:21.49
Saga Rekonen		Esbo IF				2:20.96 / 2:20.96
Saija Seppä		Suolahden Urho			2:11.45 / -
Eevi Siniketo		Tampereen Pyrintö		2:21.53 / 2:21.53
Hilla Uusimäki		Kenttäurheilijat -58		2:13.24 / 2:13.24
Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö		2:30.68 / 2:30.68
 		
N22 1500m (7)
		
Anna Haataja		Oulun Pyrintö			4:47.43 / 4:47.43
Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot		4:37.74 / 4:37.74
Lycke Karlsson		Vasa IS				4:48.18 / -
Ninni Löf		Kalajoen Junkkarit		5:08.64 / 5:08.64
Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4:50.78 / 4:50.78
Saija Seppä		Suolahden Urho			4:22.97 / 4:22.97
Amanda Virtanen		Turun Urheiluliitto		4:48.06 / 4:49.78
 		
N22 3000m (10)	
	
Anna Haataja		Oulun Pyrintö			10:08.12 / 10:08.12
Anna Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		- / -
Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Aino Kivenmäki		Kuortaneen Kunto		9:48.00 / -
Krista Lindholm		Karhulan Katajaiset		10:37.58 / -
Ninni Löf		Kalajoen Junkkarit		- / -
Natalia Nylund		IF Drott			- / -
Jonna Tanskanen		Tampereen Urheilijat -38	- / -
Karoliina Ukskoski	Perhon Kiri			- / -
Amanda Virtanen		Turun Urheiluliitto		10:18.64 / -
 		
N22 60m aj (15)	
	
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		9.15 / 9.15
Jenni Eloranta		Vihdin Viesti			9.65 / 9.65
Julia Enarvi		Tampereen Pyrintö		8.48 / 8.48
Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		8.69 / 8.69
Emma Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		8.78 / 8.78
Jessi Landström		Tampereen Pyrintö		8.56 / 8.99
Amanda Liljendal	Borgå Akilles			9.16 / 9.16
Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		8.74 / 8.74
Sanna Pihkala		Tampereen Pyrintö		9.32 / 9.32
Jessica Rautelin	Esbo IF				8.81 / 8.87
Janette Rinne		Helsingin Kisa-Veikot		8.66 / 8.66
Anni Siirtola		Helsingin Kisa-Veikot		8.35 / 8.35
Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.02 / 9.25
Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.30 / 9.30
Lotta Vento		Turun Urheiluliitto		8.98 / 8.98

N22 korkeus (6)	
	
Ilona Äyräväinen	Karhulan Katajaiset		1.81 / 1.73
Tiia Gustafsson		IF Raseborg			1.69 / 1.61
Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		1.78 / -
Elina Kakko		Perttelin Peikot		1.85 / 1.85
Maija Marttila		Tampereen Urheilijat -38	1.68 / 1.63
Sanna Rautio		Oulun Pyrintö			1.67 / 1.60
 		
N22 seiväs (7)	
	
Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		3.71 / 3.63
Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		4.05 / 3.90
Ellinor Kronholm	IF Femman			3.70 / -
Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu	3.85 / 3.70
Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		4.10 / 4.10
Susanna Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.30 / 3.24
Laura Sirkiä		Salon Vilpas			3.50 / 3.50
 		
N22 pituus (19)	
	
Monika Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.44 / 5.21
Suvi Eerikäinen		Janakkalan Jana			5.89 / 5.89
Aino Honkamäki		Hämeenlinnan Tarmo		5.59 / 5.59
Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		6.12 / 6.12
Amanda Liljendal	Borgå Akilles			5.51 / 5.51
Tilda Lipasti		Helsingfors IFK			6.01 / 5.80
Roosa Määttälä		Kokkolan Veikot			6.05 / 6.05
Jessica Miettinen	Joensuun Kataja			5.73 / 5.73
Eeva Paavilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	5.82 / 5.82
Henriikka Parpala	Kokkolan Veikot			6.04 / 5.69
Niina Piiroinen		Mikkelin Kilpa-Veikot		5.38 / 5.38
Irina Potinoja		Lohtajan Veikot			5.62 / -
Emma Pullola		Vaasan Vasama			6.08 / 6.08
Jessica Rautelin	Esbo IF				5.71 / 5.71
Sini Toivola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.82 / 5.49
Vilhelmiina Tornberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.12 / 5.10
Mette Ukkonen		Mikkelin Kilpa-Veikot		5.20 / 5.11
Helen Urho		Turun Urheiluliitto		5.58 / 5.58
Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		5.55 / 5.55
 		
N22 3-loikka (9)
		
Monika Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.58 / -
Suvi Eerikäinen		Janakkalan Jana			12.25 / -
Jessica Miettinen	Joensuun Kataja			12.31 / 12.31
Juulia Montonen		Seinäjoen Seudun Urheilijat	11.15 / -
Emma Pullola		Vaasan Vasama			13.04 / 13.04
Janina Pykäri		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10.95 / -
Mette Ukkonen		Mikkelin Kilpa-Veikot		11.10 / -
Helen Urho		Turun Urheiluliitto		12.69 / 12.69
Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		11.77 / 11.77
 		
N22 kuula (7)	
	
Amanda Liljendal	Borgå Akilles			12.63 / 12.63
Jessica Rautelin	Esbo IF				12.64 / 12.54
Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas			15.28 / 14.56
Henna Sallinen		Savonlinnan Riento		14.31 / 14.28
Jenna Vanhala		Kuivasjärven Aura		11.58 / 10.25
Anna Torikka		Karkkilan Pojat			10.43 / -
Oona Vilermo		Nokian Urheilijat		14.64 / -
 		
N22 3000m kävely (2)	
	
Elina Heikkinen		Oulun Pyrintö			15:06.5h / -
Hanna Westerlund	IF Drott			14:59.82 / 14:59.82

M19 60m (30)	
	
Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat	6.93 / 6.93
David Bamm		Vasa IS				7.21 / 7.21
Mouctar Diallo		Savonlinnan Riento		7.61 / 7.61
Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna		7.31 / 7.31
Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.14 / 7.14
Riku Illukka		Vantaan Salamat			6.90 / 6.90
Joni Järvinen		Lahden Ahkera			7.33 / 7.33
Aaro Karjalainen	Lahden Ahkera			7.10 / 7.10
Aatu Koivisto		Naantalin Löyly			7.18 / 7.18
Eeki Kokkonen		Joensuun Kataja			7.32 / 7.32
Anton Koskinen		Helsingin Kisa-Veikot		7.47 / 7.47
Kasper Kuivanen		Helsingin Kisa-Veikot		7.38 / 7.38
Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat		7.16 / 7.16
Pavel Mäkinen		Helsingfors IFK			7.02 / 7.02
Okko Makkonen		Espoon Tapiot			7.46 / -
Veikka Mikkonen		Savonlinnan Riento		7.62 / 7.62
Michael Niskala		Kenttäurheilijat -58		7.29 / 7.29
Jimi Nukala		Vasa IS				7.20 / 7.20
Santeri Örn		Polvijärven Urheilijat		7.00 / 7.00
Eliel Pohjolainen	Kuopion Reipas			7.08 / 7.08
Samuel Purola		Oulun Pyrintö			6.75 / 6.75
Eric Sjölund		IF Åland			7.19 / 7.19
Kalle Stylman		Liedon Parma			7.23 / 7.23
Tha Ta			Larsmo IF			7.18 / 7.18
Joska Tommola		Lahden Ahkera			7.21 / 7.22
Teemu Tuomela		Alajärven Ankkurit		7.37 / 7.37
Jori Turtiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7.44 / 7.44
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.36 / 7.45
Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.06 / 7.11
Eero Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.32 / 7.32
 		
M19 200m (28)
		
Daniel Aaltonen		Helsingin Kisa-Veikot		23.36 / 23.36
Riku Ahvenniemi		Tampereen Pyrintö		23.72 / 23.72
Konsta Alatupa		Kokkolan Työväen Urheilijat	22.11 / 22.11
Maxim Backlund		IF Nykarlebynejden		24.20 / -
David Bamm		Vasa IS				- / -
Mouctar Diallo		Savonlinnan Riento		- / -
Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna		23.61 / 23.61
Lasse Hämelahti		Längelmäen Urheilijat		23.58 / 23.58
Tatu Heikkinen		Helsingfors IFK			24.09 / -
Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23.00 / 23.00
Elias Jrad		Kenttäurheilijat -58		22.96 / 22.96
Aatu Koivisto		Naantalin Löyly			26.14 / -
Eeki Kokkonen		Joensuun Kataja			- / -
Pavel Mäkinen		Helsingfors IFK			22.82 / 22.82
Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot		22.50 / 22.50
Veikka Mikkonen		Savonlinnan Riento		- / -
Veikka Nenonen		Kuopion Reipas			22.76 / 22.76
Jimi Nukala		Vasa IS				- / -
Eliel Pohjolainen	Kuopion Reipas			22.59 / 22.59
Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		- / -
Eric Sjölund		IF Åland			22.92 / 22.92
Kalle Stylman		Liedon Parma			23.34 / 23.34
Tha Ta			Larsmo IF			24.17 / -
Anton Tallbacka		Helsingfors IFK			22.84 / 22.84
Antti Tuomela		Laihian Luja			- / -
Teemu Tuomela		Alajärven Ankkurit		- / -
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23.82 / 23.82
Eero Viljanmaa		Jyväskylän Kenttäurheilijat	23.56 / 23.56
 		
M19 400m (20)	
	
Maxim Backlund		IF Nykarlebynejden		51.46 / 51.46
Rasmus Envall		IK Falken			- / -
Jesse Haikola		Pyhäjoen Wirta			- / -
Markus Hurri		Liedon Parma			54.87 / -
Elias Jrad		Kenttäurheilijat -58		51.20 / 51.20
Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima		52.24 / 52.24
Leevi Kallio		Lahden Ahkera			- / -
Janne Kanerva		Lahden Ahkera			52.34 / 53.28
Kasperi Keiski		Kälviän Tarmo			- / -
Aatu Koivisto		Naantalin Löyly			52.13 / 52.13
Eeki Kokkonen		Joensuun Kataja			- / -
Kalle Kompuinen		Säkylän Urheilijat		51.71 / 51.71
Eino Könönen		Joensuun Kataja			- / -
Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		51.22 / 51.22
Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo			55.83 / -
Tommi Mäkinen		Helsingin Kisa-Veikot		50.36 / 50.36
Kalle Stylman		Liedon Parma			52.13 / 52.13
Anton Tallbacka		Helsingfors IFK			51.06 / 51.06
Antti Tuomela		Laihian Luja			51.14 / -
Asseri Välimäki		Noormarkun Nopsa		52.00 / 52.00
 		
M19 800m (22)	
	
Nico Dahlbacka		Gamlakarleby IF			2:04.77 / -
Wilho Hautala		Lahden Ahkera			1:59.37 / 2:00.03
Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	2:00.05 / -
Roope Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		2:01.20 / -
Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima		2:03.46 / 2:04.03
Leevi Kallio		Lahden Ahkera			2:06.29 / 2:06.29
Janne Kanerva		Lahden Ahkera			1:59.94 / 1:59.94
Aleksi Kivelä		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2:01.91 / -
Eino Könönen		Joensuun Kataja			2:08.39 / 2:08.39
Mika Kotiranta		Joensuun Kataja			- / -
Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		2:01.43 / 2:01.43
Lassi Kuva		Lahden Ahkera			2:00.65 / 2:00.65
Veeti Lapveteläinen	Lapinlahden Veto		- / -
Tuomas Lehto		Espoon Tapiot			2:11.65 / 2:11.65
Valtteri Lehtonen	Turun Urheiluliitto		2:02.10 / 2:02.10
Eetu Lindholm		Turun Urheiluliitto		2:09.14 / -
Tuomas Myllysilta	Kenttäurheilijat -58		2:07.28 / 2:07.28
Vincent Quednau		Helsingin Kisa-Veikot		2:00.84 / 2:03.38
Alexander Rönnskär	IK Falken			2:04.31 / 2:04.31
Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu	2:07.58 / 2:07.58
Christian Vänttinen	Naantalin Löyly			1:57.87 / -
Abdoullah Yousfi	Turun Urheiluliitto		2:01.57 / 2.15.84
 		
M19 3000m (9)	
	
Nico Dahlbacka		Gamlakarleby IF			9:26.53 / 9:26.53
Wilho Hautala		Lahden Ahkera			- / -
Niklas Heikkilä		Kuusankosken Urheiluseura	8:51.15 / 8:51.15
Roope Hyvärinen		Turun Urheiluliitto		- / -
Vilho Kilpeläinen	Piikkiön Kehitys		10:07.12 / -
Mika Kotiranta		Joensuun Kataja			8:43.76 / 8:43.76
Tuomas Lehto		Espoon Tapiot			9:59.80 / 9:59.80
Valtteri Lehtonen	Turun Urheiluliitto		- / -
Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu	9:36.70 / 9:36.70
 		
M19 60m aj (14)	
	
Tatu Heikkinen		Helsingfors IFK			8.58 / 8.58
Eetu Hietanen		Kuusankosken Kisa		8.70 / 8.70
Joni Järvinen		Lahden Ahkera			8.34 / 8.34
Kasperi Keiski		Kälviän Tarmo			9.91 / 9.91
Vesa Kittilä		Pyhäjoen Wirta			8.26 / 8.26
Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo			8.61 / 8.61
Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		9.15 / 9.15
Arttu Saari		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8.49 / 8.49
Pyry Santahuhta		Kankaanpään Seudun Leisku	8.11 / 8.11
Mark Szücs-Bártfai	Espoon Tapiot			- / -
Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		8.57 / 8.57
Jori Turtiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8.57 / 8.57
Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	- / -
Jesse Väyrynen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.33 / 8.33
 		
M19 korkeus (5)	
	
Aaro Davidila		Lapin Lukko			1.90 / 1.90
Daniel Kosonen		Tampereen Pyrintö		2.05 / 2.05
Lauri Savolainen	Tampereen Pyrintö		1.92 / 1.84
Casper Tillander	IF Sibbo-Vargarna		2.00 / 2.00
Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		1.90 / 1.85
 		
M19 seiväs (8)	
	
Matti Hyyppä		Espoon Tapiot			4.70 / 4.70
Santtu Koskiahov	Karijoen Tappara		5.20 / 5.20
Anton Kunnas		IF Sibbo-Vargarna		4.80 / 4.75
Sami Laakkonen		Helsingin Kisa-Veikot		4.30 / 3.90
Miikka Metsäkangas	Lahden Ahkera			4.18 / 4.15
Iiro Suutarinen		Ähtärin Urheilijat		4.55 / 4.55
Juuso Toivonen		Ähtärin Urheilijat		4.75 / 4.65
Joni Uolamo		Toijalan Vauhti			4.30 / 4.30
 		
M19 pituus (16)	
	
Riku Ahvenniemi		Tampereen Pyrintö		6.45 / 6.45
Iikka Alingue		Janakkalan Jana			7.03 / 7.03
Lasse Hämelahti		Längelmäen Urheilijat		6.68 / 6.68
Joni Heikkinen		Oulun Pyrintö			6.53 / -
Lauri Koivisto		Kaipolan Vire			6.16 / 6.16
Luukas Koski		Viipurin Urheilijat		6.37 / 6.37
Jere Liskojärvi		Helsingin Tarmo			6.57 / 6.39
Veikka Nenonen		Kuopion Reipas			6.47 / 6.47
Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.04 / 7.04
Michael Niskala		Kenttäurheilijat -58		6.37 / 6.37
Jimi Nukala		Vasa IS				6.89 / 6.89
Lauri Savolainen	Tampereen Pyrintö		6.49 / 6.49
Joska Tommola		Lahden Ahkera			6.95 / 6.95
Antti Tuomela		Laihian Luja			7.23 / 7.23
Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa		6.42 / 6.42
Antti Vornanen		IF Drott			6.19 / 6.19
 		
M19 3-loikka (12)
		
Daniel Aaltonen		Helsingin Kisa-Veikot		13.14 / 13.14
Riku Ahvenniemi		Tampereen Pyrintö		13.11 / 13.11
Iikka Alingue		Janakkalan Jana			15.27 / 15.27
Aaro Davidila		Lapin Lukko			14.36 / 14.36
Joni Heikkinen		Oulun Pyrintö			14.25 / 13.92
Lauri Koivisto		Kaipolan Vire			12.35 / 12.35
Luukas Koski		Viipurin Urheilijat		13.14 / 12.98
Kasper Kuivanen		Helsingin Kisa-Veikot		12.37 / 12.37
Okko Makkonen		Espoon Tapiot			13.65 / 13.24
Juho Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	14.83 / 14.83
Michael Niskala		Kenttäurheilijat -58		13.58 / 13.58
Antti Vornanen		IF Drott			12.57 / 12.57
 		
M19 kuula (7)	
	
Jonathan Björksten	Borgå Akilles			13.24 / 13.24
Ville Halonen		Pyhäselän Urheilijat		16.31 / 16.31
Vili Korhonen		Vantaan Salamat			16.39 / 16.39
Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		19.66 / 19.66
Aaro Leinonen		Rymättylän Soihtu		15.80 / 15.80
Ari Saastamoinen	Keiteleen Kunto			13.08 / 13.08
Kalle Yrjänä		Himangan Urheilijat		13.27 / 13.27
 		
M19 5000m kävely (1)
		
Joni Hava		Kenttäurheilijat -58		20:56.16 / 20:56.16
 		
N19 60m (43)	
	
Jenny Asplund		Larsmo IF			8.01 / 8.15
Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot		7.76 / 7.76
Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		7.83 / 7.88
Neea Flyktman		Kaipolan Vire			8.14 / 8.14
Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat		7.45 / 7.45
Anni Grekula		Raahen Vesa			7.96 / 7.96
Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			7.57 / 7.57
Kia Helkamaa		IF Sibbo-Vargarna		8.39 / 8.48
Säde Honkala		Turun Urheiluliitto		7.83 / 7.83
Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot			8.27 / 8.39
Reetta Kämäräinen	Espoon Tapiot			7.98 / 7.98
Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera			8.07 / 8.07
Ilona Kekkonen		Lahden Ahkera			7.77 / 7.77
Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			7.69 / 7.71
Camilla Kohl		Espoon Tapiot			7.98 / 7.98
Sandra-Sofia Kosonen	Savonlinnan Riento		7.86 / -
Tuuli Kujala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8.43 / 8.45
Karoliina Kujanpää	Valkeakosken Haka		7.80 / 7.80
Maisa Laakso		IF Drott			8.11 / 8.11
Petra-Sofia Laakso	Savonlinnan Riento		7.89 / 7.95
Silja Laaksonen		Helsingin Tarmo			8.02 / 8.26
Heidi Lähdemäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	8.41 / -
Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK			7.64 / 7.64
Mette Lukin		Kuopion Reipas			8.32 / 8.32
Laura Luukkonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8.32 / -
Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö		7.85 / 7.85
Veera Miettinen		Helsingin Kisa-Veikot		7.92 / -
Kaisa Mikander		Esbo IF				7.87 / 7.87
Nina Mutanen		Joensuun Kataja			8.12 / 8.12
Neea Nurmi		Espoon Tapiot			8.69 / 8.75
Iina Nykänen		Lahden Ahkera			7.99 / 8.00
Evelina Ojaniittu	Turun Weikot Yleisurheilu	7.95 / 7.96
Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		8.03 / 8.03
Veera Pudas		Veitsiluodon Kisaveikot		7.97 / 7.97
Janina Raukko		Vaasan Vasama			8.11 / 8.18
Katarina Rönnqvist	IF Fyren			8.27 / 8.27
Jennifer Roos		Larsmo IF			8.01 / 8.01
Heta Rundelin		Varkauden Kenttä-Veikot		8.52 / 8.52
Ella Savonen		Loimaan Leisku			8.38 / 8.38
Sofia Södergårdh	IF Åland			8.10 / 8.10
Alina Strömberg		Larsmo IF			7.77 / 7.77
Sanni Suomela		Kenttäurheilijat -58		8.75 / 8.75
Tiia Tammisalo		Esbo IF				7.75 / 7.82
Kaisla Koskela		Turun Urheiluliitto		8.16 / 8.16
Janina Raukko		Vaasan Vasama			8.11 / -
 		
N19 200m (43)	
	
Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö		- / -
Jenny Asplund		Larsmo IF			- / -
Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot		24.70 / 24.70
Sara Francis		Kiuruveden Urheilijat		24.39 / 24.39
Anni Grekula		Raahen Vesa			29.24 / -
Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		25.02 / 25.58
Janette Hanski		Karhulan Urheilijat		27.05 / 27.05
Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			26.26 / -
Mari Heinonen		Kajaanin Kipinä			- / -
Säde Honkala		Turun Urheiluliitto		25.91 / 25.91
Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot			27.99 / 28.08
Emma Källback		IF VOM				- / -
Reetta Kämäräinen	Espoon Tapiot			26.03 / 26.27
Siiri Karjalainen	Lahden Ahkera			27.19 / -
Ilona Kekkonen		Lahden Ahkera			26.87 / -
Camilla Kohl		Espoon Tapiot			26.96 / -
Janna Koskela		Karhulan Katajaiset		28.71 / 28.71
Sandra-Sofia Kosonen	Savonlinnan Riento		- / -
Mathilda Kvist		Vasa IS				- / -
Maisa Laakso		IF Drott			26.33 / 26.33
Silja Laaksonen		Helsingin Tarmo			26.30 / 27.42
Heidi Lähdemäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	29.11 / -
Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK			24.36 / 24.37
Sandra Liljendal	Borgå Akilles			25.96 / 26.73
Mette Lukin		Kuopion Reipas			30.00 / -
Anni Luukkonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	28.79 / 28.79
Laura Luukkonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	27.16 / 27.53
Kaisa Mikander		Esbo IF				25.94 / 25.94
Nina Mutanen		Joensuun Kataja			30.85 / -
Neea Nurmi		Espoon Tapiot			28.99 / -
Ruusu Nurmi		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	28.22 / 28.99
Iina Nykänen		Lahden Ahkera			27.35 / -
Malva Nylund		Vasa IS				- / -
Evelina Ojaniittu	Turun Weikot Yleisurheilu	26.74 / 26.80
Emma Pasanen		Lahden Ahkera			30.25 / 30.25
Veera Pudas		Veitsiluodon Kisaveikot		26.99 / 26.99
Venla Reponen		Kajaanin Kipinä			- / -
Jennifer Roos		Larsmo IF			27.60 / -
Sofie Roos		Helsingin Kisa-Veikot		26.95 / 27.02
Heta Rundelin		Varkauden Kenttä-Veikot		33.21 / -
Alina Strömberg		Larsmo IF			- / -
Sanni Suomela		Kenttäurheilijat -58		- / -
Tiia Tammisalo		Esbo IF				26.05 / -
Kaisla Koskela		Turun Urheiluliitto		27.95 / 27.95
 		
N19 400m (21)	
	
Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö		59.15 / 59.15
Marika Aarnio		Turun Weikot Yleisurheilu	59.95 / 63.62
Mette Baas		Veitsiluodon Kisaveikot		- / -
Heidi Haapamäki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	- / -
Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		- / -
Hertta Hankimaa		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	60.02 / 60.02
Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	58.56 / -
Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö		59.41 / 59.58
Pinja Konttinen		Helsingfors IFK			62.97 / 62.97
Heidi Lähdemäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	64.33 / 64.33
Wilma Lassfolk		IF Kraft			57.39 / 58.86
Mette Lukin		Kuopion Reipas			- / -
Anni Luukkonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Laura Luukkonen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna		59.29 / 59.29
Ruusu Nurmi		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	62.70 / -
Malva Nylund		Vasa IS				- / -
Emma Pasanen		Lahden Ahkera			67.09 / 67.09
Veera Perälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	58.16 / -
Venla Reponen		Kajaanin Kipinä			- / -
Sofie Roos		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
 		
N19 800m (20)	
	
Marika Aarnio		Turun Weikot Yleisurheilu	2:19.05 / 2:21.38
Hanna Frostdahl		IF Drott			2:16.01 / -
Katri Gauriloff		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	2:15.35 / 2:15.35
Heidi Haapamäki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:29.40 / 2:29.40
Hertta Hankimaa		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	2:19.65 / 2:19.65
Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:15.26 / 2:18.55
Emma Källback		IF VOM				- / -
Kiia Keinonen		Tampereen Pyrintö		2:18.08 / 2:18.08
Sanna Kekki		Hankasalmen Hanka		2:29.29 / 2:30.05
Pinja Konttinen		Helsingfors IFK			2:32.67 / 2:32.67
Salla Laukkanen		Lahden Ahkera			2:25.35 / 2:25.35
Roosa Löf		Kalajoen Junkkarit		2:34.61 / 2:34.61
Veera Mensonen		Maaningan Mahti			2:20.28 / 2:20.76
Siiri Möller		Suolahden Urho			2:26.12 / 2:26.86
Ada Outinen		Helsingin Kisa-Veikot		2:22.17 / 2:22.17
Veera Perälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2:13.28 / 2:13.28
Tuuli Saarikko		Lahden Ahkera			2:29.05 / -
Aino Sikkinen		Tampereen Pyrintö		2:20.44 / 2:21.04
Marleena Tulkki		Helsingin Kisa-Veikot		2:22.85 / 2:24.20
Petra Väänänen		Joensuun Kataja			2:23.48 / 2:23.48

N19 1500m (12)	
	
Reeta Fagerholm		IF Drott			- / -
Katri Gauriloff		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	4:56.12 / -
Sara Kivenmäki		Kuortaneen Kunto		5:13.40 / 5:13.40
Jasmin Laaksoharju	Seinäjoen Seudun Urheilijat	- / -
Salla Laukkanen		Lahden Ahkera			4:53.99 / -
Roosa Löf		Kalajoen Junkkarit		5:28.05 / 5:28.05
Veera Mensonen		Maaningan Mahti			4:44.63 / 4:44.63
Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu			4:55.49 / 4:57.36
Tuuli Saarikko		Lahden Ahkera			5:10.73 / -
Aino Sikkinen		Tampereen Pyrintö		- / -
Siiri Silvennoinen	Joensuun Kataja			5:14.00 / 5:14.00
Petra Väänänen		Joensuun Kataja			5:05.52 / -

N19 60m aj (24)	
	
Saga Andersson		Esbo IF				- / -
Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		8.78 / 8.78
Janette Hanski		Karhulan Urheilijat		9.13 / 9.13
Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä			9.03 / 9.03
Mari Heinonen		Kajaanin Kipinä			9.54 / 9.54
Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.75 / 8.75
Nea Karppinen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	9.00 / 9.00
Ellinoora Karvinen	Savonlinnan Riento		8.89 / 8.89
Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			8.75 / 8.75
Camilla Kohl		Espoon Tapiot			9.00 / 9.00
Emma Kosonen		Valkeakosken Haka		9.61 / 9.61
Mathilda Kvist		Vasa IS				8.98 / 8.98
Petra-Sofia Laakso	Savonlinnan Riento		8.78 / 8.78
Senja Lammi		Kankaanpään Seudun Leisku	9.50 / 9.50
Maija Lehti		Turun Urheiluliitto		9.29 / 9.29
Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9.54 / 9.54
Elin Mickos		IF Sibbo-Vargarna		9.35 / 9.35
Veera Miettinen		Helsingin Kisa-Veikot		9.04 / 9.04
Neea Nurmi		Espoon Tapiot			9.82 / 9.82
Sanni Pajasmaa		Helsingfors IFK			8.80 / 8.80
Gia Reinholm		Karhulan Katajaiset		8.93 / 8.93
Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento		9.74 / 9.74
Sanni Säntti		Ilmajoen Kisailijat		9.46 / 9.46
Nea Vahanne		Turun Urheiluliitto		9.56 / 9.79
 		
N19 korkeus (10)
		
Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	1.78 / -
Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		1.72 / -
Sofia Heikonen		Veitsiluodon Kisaveikot		1.71 / 1.65
Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat		1.67 / -
Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		1.68 / 1.63
Emma Nyman		IF Kraft			1.65 / 1.64
Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento		1.50 / 1.50
Venla Ruotanen		Ylivieskan Kuula		1.74 / -
Jenny Skuthälla		IF Åsarna			1.64 / 1.56
Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot		1.69 / 1.61
 		
N19 seiväs (7)	
	
Saga Andersson		Esbo IF				4.42 / 4.40
Marielle Gustafsson	Esbo IF				3.45 / 3.30
Tuuli Kujala		Seinäjoen Seudun Urheilijat	3.20 / 3.10
Elina Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.51 / -
Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento		2.90 / 2.90
Iida Tolonen		Hyvinkään seudun Urheilijat	3.30 / 3.21
Sofie Westerlund	Vasa IS				3.81 / 3.81
 		
N19 pituus (15)	
	
Henriikka Aaltonen	Vaasan Vasama			5.82 / 5.46
Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		5.39 / 5.39
Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	6.06 / 5.78
Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	5.57 / 5.57
Saara Keskitalo		Espoon Tapiot			5.63 / 5.63
Ada Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.91 / 5.63
Elina Kujala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	5.50 / 5.43
Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		5.73 / 5.67
Olivia Mäkinen		Tampereen Pyrintö		5.75 / 5.75
Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5.28 / 5.21
Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.84 / 5.84
Sanni Pajasmaa		Helsingfors IFK			5.69 / 5.69
Janina Raukko		Vaasan Vasama			5.28 / -
Gia Reinholm		Karhulan Katajaiset		5.92 / 5.54
Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot		5.26 / -
 		
N19 3-loikka (12)
		
Saara Hakanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	13.08 / 12.77
Emmi Hirvelä		Seinäjoen Seudun Urheilijat	11.57 / 11.26
Ada Koistinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	12.66 / 12.66
Elina Kujala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10.91 / -
Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat		11.62 / 11.62
Roosa Mähönen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.97 / 11.97
Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11.63 / 11.30
Oona Nieminen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.96 / 11.96
Riikka Pitkänen		Savonlinnan Riento		11.74 / 11.74
Katariina Saarelainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.76 / 11.48
Sofia Storbjörk		IF Åsarna			10.97 / 10.97
Elin Sundqvist		IF Nykarlebynejden		10.19 / -
 		
N19 kuula (10)
		
Emilia Anttila		Borgå Akilles			10.14 / -
Marielle Gustafsson	Esbo IF				- / -
Janette Hanski		Karhulan Urheilijat		13.27 / 13.27
Mari Kahilainen		Pihtiputaan Tuisku		11.55 / 11.26
Ronja Koivisto		Kauhavan Wisa			10.39 / 10.39
Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		14.25 / 14.25
Iina-Kaisa Mäkelä	Kenttäurheilijat -58		12.32 / 11.29
Sanni Pajasmaa		Helsingfors IFK			13.59 / 13.16
Taija Tirkkonen		Keiteleen Kunto			10.70 / 10.70
Sohvi Torikka		Karkkilan Pojat			10,27 / -
 		
N19 3000m kävely (5)
		
Peppi Ahponen		Pyhäselän Urheilijat		18.28,4h / -
Anniina Kivimäki	Lapuan Virkiä			14:06.5h / 14:06.5h
Saara Saalo		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	17:00.80 / -
Netta Tuusjärvi		Helsingfors IFK			16:35.4hot / 16:35.4hot
Erika Westerlund	IF Drott			16:59.0h / 17:08.9h
 		
M17 60m (30)
		
Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.69 / 7.69
Mattias Asp		Vasa IS				7.72 / 7.72
Alexander Björkgren	IF Drott			7.26 / 7.26
Fredrik Björkqvist	IF Åsarna			7.49 / 7.49
Vilho Happonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.62 / 7.72
Mauno Havukorpi		Vihdin Viesti			7.27 / 7.27
Eero Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	7.00 / 7.00
Joonatan Huila		Säkylän Urheilijat		7.47 / 7.47
Aleksi Huotari		Pohjan Koitto			8.01 / 8.01
Henrik Illman		Borgå Akilles			7.60 / 7.60
Lassi Kaukonen		Helsingin Kisa-Veikot		7.26 / 7.26
Jonatan Kinnunen	Saarijärven Pullistus		7.36 / 7.36
Topias Laine		Helsingin Kisa-Veikot		7.21 / 7.21
Taavi Leppänen		Ikaalisten Urheilijat		7.15 / 7.15
Dani Lirkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.68 / 7.68
Lucas Mulders		Vasa IS				7.63 / 7.63
Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	7.29 / 7.29
Kaarle Muurikoski	Varkauden Kenttä-Veikot		7.52 / 7.52
Lasse Nordqvist		Turun Weikot Yleisurheilu	7.65 / 7.65
Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.41 / 7.41
Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.18 / 7.18
Jaakko Poutanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	7.42 / 7.42
Roope Saari		Kuortaneen Kunto		7.80 / 7.80
Anton Sandvik		IF VOM				7.69 / 7.69
Elias Sopo		Lapinlahden Veto		7.30 / 7.30
Max Tallqvist		Borgå Akilles			7.52 / 7.52
Henrik Tapio		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8.23 / -
Joel Turkka		Tampereen Pyrintö		7.20 / 7.21
Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura			7.44 / 7.44
Joona Kiviaho		Ähtärin Urheilijat		7.56 / 7.56
 		
M17 300m (25)
		
Juho Haapala		Maskun Kataja			38.98 / 38.98
Vilho Happonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	38.72 / 38.72
Mauno Havukorpi		Vihdin Viesti			35.96 / 35.96
Josef Höglund		IK Falken			- / -
Tobias Honkanen		Pertunmaan Ponnistajat		- / -
Eero Ilomäki		Helsingfors IFK			36.97 / -
Jussi Julkunen		Kuopion Reipas			36.89 / 36.89
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat		38.23 / 38.23
Lassi Kaukonen		Helsingin Kisa-Veikot		35.78 / 35.78
Jimi Koivuniemi		Ikaalisten Urheilijat		- / -
Kalle Lahtinen		Tampereen Pyrintö		38.39 / 38.39
Topias Laine		Helsingin Kisa-Veikot		36.15 / 36.15
Dani Lirkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	38.07 / 38.07
Niilo Mustalahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	36.59 / 36.59
Lasse Nordqvist		Turun Weikot Yleisurheilu	39.43 / 40.19
Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	39.65 / -
Akseli Salin		Helsingfors IFK			36.97 / 36.97
Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		- / -
Joona Sointu		Vesilahden Visa			- / -
Lauri Syväranta		Lahden Ahkera			- / -
Max Tallqvist		Borgå Akilles			37.29 / 37.29
Matvei Telov		Helsingfors IFK			38.10 / 38.10
Roope Turunen		Ikaalisten Urheilijat		- / -
Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura			37.15 / 37.15
Batuhan Yildirim	Helsingfors IFK			37.68 / 38.33
 		
M17 800m (31)
		
Jussi Alastalo		Riihimäen Kisko			2:16.48 / 2:16.48
Samuel Auvinen		Joensuun Kataja			2:05.33 / 2:05.33
Ali Cheraghi		IK Falken			- / -
Samu Friberg		Viipurin Urheilijat		- / -
Tuure Haapanen		Turun Urheiluliitto		2:03.35 / 2:03.35
Olli Harju		Kenttäurheilijat -58		2:07.20 / 2:07.20
Ville Harju		Kenttäurheilijat -58		2:26.36 / -
Walte Hautala		Lahden Ahkera			2:04.98 / 2:04.98
Teemu Havimäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2:28.02 / -
Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	- / -
Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		2:05.94 / 2:05.94
Josef Höglund		IK Falken			2:08.93 / 2:08.93
Wiljami Itämeri		Turun Urheiluliitto		2:01.40 / 2:01.40
Jani Juntunen		Limingan Niittomiehet		2:23.34 / -
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat		2:06.93 / 2:06.93
Juho Keränen		Oulun Pyrintö			2:07.20 / 2:07.20
Lauri Klinga		Helsingin Kisa-Veikot		2:10.73 / 2:10.73
Frans Koivula		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2:09.26 / 2:09.26
Kalle Lahtinen		Tampereen Pyrintö		2:10.80 / 2:10.80
Jaakko Lehtinen		Karhulan Katajaiset		2:14.72 / -
Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa			2:11.11 / 2:11.11
Denis Moskvin		Joensuun Kataja			- / -
Atte Nevala		Kenttäurheilijat -58		1:59.79 / 1:59.79
Niko Putkinen		Karhulan Katajaiset		2:07.93 / 2:07.93
Ahti Saarela		Limingan Niittomiehet		- / -
Veeti Soikkeli		Oulun Pyrintö			- / -
Joona Sointu		Vesilahden Visa			- / -
Lauri Syväranta		Lahden Ahkera			2:04.79 / 2:04.79
Okko Tiilikainen	Viipurin Urheilijat		2:22.33 / -
Roni Tirkkonen		Kuopion Reipas			2:04.59 / 2:04.59
Eelis Uitto		Viipurin Urheilijat		2:01.91 / 2:01.91
 		
M17 1500m (25)
		
Jussi Alastalo		Riihimäen Kisko			- / -
Samuel Auvinen		Joensuun Kataja			4:20.83 / -
Johan Friman		Vasa IS				- / -
Tuure Haapanen		Turun Urheiluliitto		4:17.42 / 4:17.42
Olli Harju		Kenttäurheilijat -58		4:26.71 / 4:26.71
Ville Harju		Kenttäurheilijat -58		4:47.55 / 4:47.55
Walte Hautala		Lahden Ahkera			4:20.31 / 4:20.31
Teemu Havimäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	- / -
Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	- / -
Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		- / -
Wiljami Itämeri		Turun Urheiluliitto		4:23.10 / 4:23.10
Jani Juntunen		Limingan Niittomiehet		4:23.10 / -
Juho Keränen		Oulun Pyrintö			- / -
Lauri Klinga		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Eemeli Kumara		Laihian Luja			- / -
Jaakko Lehtinen		Karhulan Katajaiset		4:31.02 / 4:31.02
Denis Moskvin		Joensuun Kataja			- / -
Mustafe Muuse		Turun Urheiluliitto		4:17.32 / 4:17.32
Atte Nevala		Kenttäurheilijat -58		4:13.09 / 4:13.09
Niko Putkinen		Karhulan Katajaiset		4:24.19 / 4:24.19
Ahti Saarela		Limingan Niittomiehet		- / -
Juho Savolainen		Kuopion Reipas			- / -
Veeti Soikkeli		Oulun Pyrintö			- / -
Pyry Suojanen		Turun Urheiluliitto		4:39.2h / 4:39.2h
Eelis Uitto		Viipurin Urheilijat		- / -
 		
M17 60m aj (19)	
	
Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.32 / 9.32
Alexander Björkgren	IF Drott			8.36 / 8.36
Fredrik Björkqvist	IF Åsarna			8.89 / 8.89
Ibrahim El Mrabt	Espoon Tapiot			8.82 / 8.82
Chibunna Ezeabasirim	Helsingin Kisa-Veikot		8.18 / -
Eero Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku	7.98 / 7.98
Eero Ilomäki		Helsingfors IFK			7.97 / 7.97
Topias Laine		Helsingin Kisa-Veikot		8.48 / 8.48
Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.55 / 8.55
Juuso Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.03 / 8.10
Jaakko Poutanen		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8.66 / 8.66
Akseli Salin		Helsingfors IFK			8.41 / 8.41
Henrik Tapio		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -
Matvei Telov		Helsingfors IFK			8.78 / 8.78
Atte Timgren		Helsingin Kisa-Veikot		8.42 / 8.42
Arttu Tuominen		Tampereen Urheilijat -38	8.47 / 8.47
Joel Turkka		Tampereen Pyrintö		8.39 / 8.39
Elmeri Valkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.72 / 9.72
Batuhan Yildirim	Helsingfors IFK			8.17 / 8.17
 		
M17 korkeus (10)
		
Ville Eikkula		Tampereen Pyrintö		1.90 / 1.90
Ibrahim El Mrabt	Espoon Tapiot			1.70 / 1.70
Juho Kahelin		Oulun Pyrintö			1.66 / 1.60
Arttu Mattila		Äänekosken Urheilijat		2.16 / 2.16
Otso Mikkilä		Imatran Urheilijat		1.79 / 1.79
Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.80 / 1.80
Elias Saru		Turun Urheiluliitto		1.76 / 1.76
Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		1.73 / 1.73
Henrik Tapio		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	1.62 / -
Tomi Valkama		Kauhavan Wisa			1.88 / 1.88
 		
M17 seiväs (7)
		
Joonatan Kemppainen	Pihtiputaan Tuisku		3.95 / 3.85
Albin Lundberg		Vasa IS				3.90 / 3.70
Severi Niittymäki	Savonlinnan Riento		4.02 / 3.85
Anton Purola		Oulun Pyrintö			4.00 / 4.00
Santtu Räsänen		Joensuun Kataja			3.61 / 3.61
Jami Siira		Tampereen Pyrintö		4.60 / 4.53
Tomi Valkama		Kauhavan Wisa			3.92 / 3.92
 		
M17 pituus (9)
		
Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento		6.21 / 6.21
Patrik Jakonen		Porin Yleisurheilu		6.53 / 6.32
Dani Lirkki		Jyväskylän Kenttäurheilijat	6.08 / 6.08
Arttu Peltola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	6.03 / 6.03
Otto Pulkkinen		Imatran Urheilijat		6.57 / 6.57
Atte Timgren		Helsingin Kisa-Veikot		6.45 / 6.45
Tomi Valkama		Kauhavan Wisa			6.62 / 6.62
Jonatan Kinnunen        Saarijärven Pullistus           6.29 / 5.87
Aaron Utulahti          Vihdin Viesti                   6.15 / 5.71
 		
M17 3-loikka (15)
		
Pyry Anttila		Helsingin Kisa-Veikot		12.55 / 12.01
Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento		13.55 / 13.55
Wiljami Itämeri		Turun Urheiluliitto		12.73 / 12.73
Patrik Jakonen		Porin Yleisurheilu		12.09 / -
Oskari Käpyaho		Lapuan Virkiä			12.41 / 12.41
Oliver Kärki		Vaasan Vasama			14.15 / 14.15
Aapo Karvinen		Vammalan seudun Voima		13.89 / 13.89
Jonatan Kinnunen	Saarijärven Pullistus		13.83 / 13.83
Simon Nurminen		Kristiinan Urheilijat		12.50 / 12.50
Otto Pulkkinen		Imatran Urheilijat		12.94 / 12.90
Jeremi Siimes		Turun Urheiluliitto		12.03 / 12.03
Atte Timgren		Helsingin Kisa-Veikot		13.10 / -
Eelis Uitto		Viipurin Urheilijat		12.71 / -
Aaron Utulahti		Vihdin Viesti			12.37 / 12.37
Kristian Peltola        Jyväskylän Kenttä-Urheilijat    12.26 / 11.31

M17 kuula (16)
		
Arttu Ahola		Jyväskylän Kenttäurheilijat	- / -
Pyry Anttila		Helsingin Kisa-Veikot		13.15 / 13.15
Samu Friberg		Viipurin Urheilijat		9.47 / 9.47
Toni Haapapuro		Pihtiputaan Tuisku		11.58 / 11.58
Vilho Happonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	- / -
Aleksi Huotari		Pohjan Koitto			11.12 / 11.12
Samuli Kaikkonen	Turun Urheiluliitto		12.69 / 12.69
Rami Kankaanpää		Ilmajoen Kisailijat		14.57 / -
Joonas Karppinen	Kuivasjärven Aura		13.28 / 13.00
Juho Kuvaja		Seinäjoen Seudun Urheilijat	13.15 / 13.15
Vesa Leveelahti		Virtain Urheilijat		16.39 / 15.30
Joonas Pulkkinen	Ristiinan Urheilijat		13.18 / 13.18
Aleksi Savolainen 	Tampereen Pyrintö		11.76 / 11.76
Aaron Utulahti		Vihdin Viesti			11.02 / 11.02
Elmeri Valkonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	- / -
Eero Virtanen		Imatran Urheilijat		15.33 / 14.30
 		
M17 3000m kävely (3)
		
Sulo Aalto		Janakkalan Jana			17:15.03 / -
Rasmus Lerstrand	Vasa IS				15:33.4h / 15:33.4h
Pyry Suojanen		Turun Urheiluliitto		22:26.05 / -
 		
N17 60m (47)
		
Rebecca Åkerholm	IF Drott			- / -
Anni-Linnea Alanen	Vaasan Vasama			8.53 / 8.53
Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama			7.78 / 7.86
Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		8.05 / 8.31
Tiia-Noora Anttila	Veitsiluodon Kisaveikot		8.20 / 8.20
Fina Backholm		Vasa IS				8.09 / 8.17
Edith Berden		Helsingin Kisa-Veikot		8.17 / 8.17
Olivia Bojang		Veitsiluodon Kisaveikot		7.85 / 8.06
Madeleine Glasberg	Vasa IS				7.92 / 7.92
Petra Häggqvist		Helsingin Kisa-Veikot		7.95 / 7.95
Vilma Hakala		Espoon Tapiot			8.22 / 8.22
Suvi Heikkinen		Suomussalmen Rasti		8.10 / 8.10
Pinja Kangas		Limingan Niittomiehet		8.48 / 8.57
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	8.41 / 8.53
Niina Karttunen		Savonlinnan Riento		7.93 / 7.93
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö			8.65 / 8.65
Kiia Koivistoinen	Iisalmen Visa			7.92 / 7.92
Juulia Kokko		Imatran Urheilijat		7.87 / 7.95
Emma Kuikka		Janakkalan Jana			8.70 / 8.75
Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.44 / 8.44
Johanna Kylmänen	Raision Kuula			7.54 / 7.54
Venla Laine		Lahden Ahkera			8.34 / 8.34
Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera			8.43 / 8.43
Viivi Lapinoja		Kokkolan Työväen Urheilijat	8.49 / -
Kerttu Latvala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	7.81 / 7.81
Viivi Lehtinen		Vaasan Vasama			7.89 / 8.06
Enni Lehtomäki		Oulun Pyrintö			8.42 / 8.42
Pritne Lember		Noormarkun Nopsa		8.10 / 8.10
Vilhelmiina Maaranto	Limingan Niittomiehet		8.50 / 8.50
Liina Mäkelä		Mikkelin Kilpa-Veikot		8.26 / 8.26
Emma Mäkikallio		Pohjan Koitto			7.87 / 7.87
Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas			8.06 / 8.06
Elli Myllymäki		Kaustisen Pohjan-Veikot		9.14 / 9.14
Edit Nurminen		Turun Urheiluliitto		8.34 / 8.34
Anni Nylund		IF Åland			8.20 / 8.21
Matleena Parpala	Kokkolan Veikot			8.47 / -
Sandra Piippo-Pinho	Helsingfors IFK			7.95 / 7.97
Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8.12 / 8.12
Elina Rönkkö		Savonlinnan Riento		8.40 / 8.40
Eeva Samberg		Helsingin Kisa-Veikot		8.41 / 8.41
Judit Schwarz		Veikkolan Veikot		8.20 / 8.20
Jutta Seppänen		Espoon Tapiot			8.26 / 8.39
Sara Siltala		Helsingin Kisa-Veikot		8.02 / 8.02
Tiina Taskinen		Veitsiluodon Kisaveikot		8.08 / 8.08
Soyoung Teatini		Oulun Pyrintö			8.86 / 8.86
Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot		8.55 / 8.55
Jonna Voutilainen	Kuopion Reipas			7.94 / 7.94
 		
N17 300m (42)	
	
Olivia Bojang		Veitsiluodon Kisaveikot		42,59 /42,59
Cecilia Ek		Borgå Akilles			42.71 / 42.71
Aino Eno		Lauttakylän Luja		45.32 / -
Madeleine Glasberg	Vasa IS				42.37 / 42.37
Petra Häggqvist		Helsingin Kisa-Veikot		- / -
Vilma Hakala		Espoon Tapiot			- / -
Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	41.85 / 41.85
Pinja Heinonen		Tampereen Pyrintö		42.24 / -
Pinja Kangas		Limingan Niittomiehet		- / -
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	41.80 / 41.80
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto			45.12 / -
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö			- / -
Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		- / -
Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	50.00 / -
Johanna Kulmala		Jyväskylän Kenttäurheilijat	44.63 / 44.63
Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera			- / -
Kerttu Latvala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	43.03 / -
Enni Lehtomäki		Oulun Pyrintö			- / -
Pritne Lember		Noormarkun Nopsa		44.20 / -
Laura Lepistö		Porin Yleisurheilu		43.36 / 43.36
Vilma Lindroos		Porin Tarmo			43.77 / 43.77
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö			- / -
Linnea Loukola		Raision Kuula			42.60 / 42.60
Vilhelmiina Maaranto	Limingan Niittomiehet		- / -
Emma Mäkikallio		Pohjan Koitto			54.57 / -
Reeta-Mari Mäntyselkä	Kuopion Reipas			44.67 / -
Anni Nylund		IF Åland			42.32 / 42.32
Veera Perko		Espoon Tapiot			- / -
Sandra Piippo-Pinho	Helsingfors IFK			41.96 / 41.96
Pinja Purola		Oulun Pyrintö			46.53 / -
Elina Rönkkö		Savonlinnan Riento		- / -
Merituuli Saarela	Espoon Tapiot			- / -
Siiri Salo		Jyväskylän Kenttäurheilijat	46.41 / -
Meeri Salomaa		Esbo IF				42.82 / 42.82
Eeva Samberg		Helsingin Kisa-Veikot		44.06 / 44.06
Judit Schwarz		Veikkolan Veikot		44.46 / -
Jutta Seppänen		Espoon Tapiot			43.49 / -
Sara Siltala		Helsingin Kisa-Veikot		41.16 / 41.16
Meri Suomalainen	Vähänkyrön Viesti		43.86 / 43.86
Soyoung Teatini		Oulun Pyrintö			- / -
Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot		43.41 / 43.41
Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	- / -
 		
N17 800m (27)
		
Johanna Alanenpää	Aavasaksan Urheilijat		2:43.52 / 2:43.52
Nathalie Blomqvist	IK Falken			2:12.98 / 2:12.98
Aino Eno		Lauttakylän Luja		2:31.25 / -
Suzette Finne		IK Falken			- / -
Justiina Juntunen	Kälviän Tarmo			2:27.97 / -
Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		2:28.36 / -
Erin Karjalahti		Nurmijärven Yleisurheilu	2:20.32 / 2:20.32
Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura			2:17.00 / 2:17.00
Ada Koskelainen		Karhulan Urheilijat		- / -
Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera			2:14.75 / 2:14.75
Lumi Laitinen		Oulun Pyrintö			2:29.26 / -
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö			- / -
Lotta Mäkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:14.08 / 2:14.08
Venla Marjanen		Kaipolan Vire			2:28.85 / -
Aada Miskala		Mikkelin Kilpa-Veikot		2:44.96 / 2:44.96
Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		2:37.88 / -
Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		- / -
Sofia Piispa		Salon Vilpas			2:32.18 / 2:32.18
Siiri Reinikainen	Kenttäurheilijat -58		2:28.74 / 2:29.21
Silja Rönkä		Lahden Ahkera			2:24.22 / -
Liisa Shevchenko	Mikkelin Kilpa-Veikot		2:38.15 / 2:38.15
Meri Suomalainen	Vähänkyrön Viesti		2:27.84 / -
Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto		2:20.95 / 2:20.95
Irja Valta		Maaningan Mahti			2:52.25 / 2:52.25
Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2:13.25 / 2:13.25
Alina Vuokila		Veitsiluodon Kisaveikot		2:31.46 / 2:31.46
Venla Harala		Tampereen Pyrintö		2:37,18 / -
 		
N17 1500m (16)	
	
Johanna Alanenpää	Aavasaksan Urheilijat		- / -
Nathalie Blomqvist	IK Falken			4:29.04 / 4:29.04
Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		- / -
Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura			- / -
Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera			- / -
Lumi Laitinen		Oulun Pyrintö			5:09.67 / 5:09.67
Lotta Mäkinen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4:36.87 / 4:36.87
Venla Marjanen		Kaipolan Vire			5:07.50 / 5:07.50
Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		- / -
Eveliina Räisänen	Kuopion Reipas			- / -
Siiri Reinikainen	Kenttäurheilijat -58		5:10.92 / 5:10.92
Silja Rönkä		Lahden Ahkera			4:53.05 / -
Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto		4:54.21 / 4:54.21
Alisa Virtanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	4:29.07 / 4:29.07
Alina Vuokila		Veitsiluodon Kisaveikot		5:34.78 / 5:34.78
Venla Harala		Tampereen Pyrintö		- / -
 		
N17 60m aj (28)
		
Fina Backholm		Vasa IS				9.94 / 9.94
Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.98 / 9.98
Petra Häggqvist		Helsingin Kisa-Veikot		9.16 / 9.16
Nella Hirvonen		Lahden Ahkera			9.87 / 9.87
Jasmin Juujärvi		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	9.73 / 9.73
Niina Karttunen		Savonlinnan Riento		8.95 / 8.95
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto			9.53 / 9.53
Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		9.22 / 9.22
Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	9.19 / 9.19
Tanja Kokkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8.90 / 9.04
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9.15 / 9.15
Sofia Lindholm		Kuivasjärven Aura		8.79 / 8.79
Siiri Lithovius		Limingan Niittomiehet		9.89 / 9.89
Linnea Loukola		Raision Kuula			9.09 / 9.09
Vilma Mäki		Alavuden Urheilijat		8.83 / 8.83
Ella Nisula		Kuivasjärven Aura		9.01 / 9.01
Edit Nurminen		Turun Urheiluliitto		10.04 / 10.04
Kaisa Pousi		Tampereen Pyrintö		8.95 / 8.95
Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento		9.16 / -
Sofia Rantanen		Helsingfors IFK			9.57 / 9.57
Merituuli Saarela	Espoon Tapiot			9.32 / 9.32
Meeri Salomaa		Esbo IF				9.47 / 9.48
Anni Sinelampi		Lahden Ahkera			9.73 / 9.73
Roosa Toivonen		Helsingin Kisa-Veikot		9.15 / 9.15
Anni Vähäkoski		Tampereen Urheilijat -38	10.08 / 10.08
Vappu Valtonen		Espoon Tapiot			9.14 / 9.14
Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9.21 / 9.21
Jonna Voutilainen	Kuopion Reipas			8.94 / 8.94
 		
N17 korkeus (14)
		
Rebecca Åkerholm	IF Drott			1.55 / -
Hilda Haavisto		Kannuksen Ura			1.53 / -
Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		1.80 / 1.75
Johanna Kylmänen	Raision Kuula			1.55 / 1.54
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	1.59 / 1.59
Siiri Lithovius		Limingan Niittomiehet		1.55 / 1.55
Inka Mehtola		Raahen Vesa			1.67 / 1.67
Wolferiina Mörönen	Turun Urheiluliitto		1.57 / 1.57
Erica Nyström		Korian Ponsi			1.65 / -
Maria Peura		Tervolan Terävä			1.66 / 1.66
Milka Riiali		Imatran Urheilijat		1.63 / 1.63
Merituuli Saarela	Espoon Tapiot			1.66 / 1.65
Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot			1.69 / 1.63
Salla Tuominen		Tampereen Pyrintö		1.62 / 1.62
 		
N17 seiväs (9)	
	
Annika Ahonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.20 / 3.04
Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		3.01 / 3.01
Tilda Borgmästars	IK Falken			3.01 / 3.00
Vilma Hannula		Karhulan Katajaiset		3.20 / 3.20
Olivia Härkönen		Veitsiluodon Kisaveikot		3.50 / 3.30
Kiia Jullenmaa		Porin Yleisurheilu		3.76 / 3.70
Essi Melender		Vaasan Vasama			3.40 / 3.40
Venla Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.60 / 3.50
Emilia Tuomaala		Saloisten Salama		3.26 / 3.25
 		
N17 pituus (19)	
	
Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama			5.69 / 5.69
Edith Berden		Helsingin Kisa-Veikot		5.69 / 5.69
Olivia Bojang		Veitsiluodon Kisaveikot		5.40 / 5.38
Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5.41 / 5.41
Nea-Nora Heiskanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	5.20 / 5.13
Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		6.06 / 6.06
Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		5.21 / 5.21
Kerttu Latvala		Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	5.56 / 5.45
Viivi Lehtinen		Vaasan Vasama			5.37 / 5.20
Laura Lepistö		Porin Yleisurheilu		5.34 / 5.34
Maria Peura		Tervolan Terävä			5.50 / 5.50
Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		5.26 / 5.26
Inka Puumalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		5.50 / 5.50
Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5.23 / 5.23
Selma Saarinen		Lappajärven Veikot		5.76 / 5.76
Wilhelmiina Harju       Jyväskylän Kenttä-Urheilijat    5.36 / 5.19
Merituuli Saarela       Espoon Tapiot                   5.45 / 5.12
Noora Tiainen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet    5.24 / 5.13
Emma Weckström          Lappeenrannan Urheilu-Miehet    5.20 / 5.00
 		
N17 3-loikka (23)
		
Olivia Bojang		Veitsiluodon Kisaveikot		11.41 / 11.41
Essi Eriksson		Helsingin Kisa-Veikot		10.70 / 10.70
Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.55 / 11.55
Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11.45 / 11.45
Emilia Heino		Tampereen Pyrintö		10.82 / 10.82
Nea-Nora Heiskanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10.94 / 10.94
Janika Jokinen		Tampereen Urheilijat -38	10.98 / 10.98
Jessica Kähärä		Mikkelin Kilpa-Veikot		12.83 / 12.83
Laura Koivisto		Jyväskylän Kenttäurheilijat	11.34 / 11.34
Ella Kokkinen		Kaipolan Vire			11.02 / 10.83
Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		11.22 / 11.22
Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		11.32 / 11.32
Alina Nissinen		Tampereen Pyrintö		10.79 / 10.79
Ella Nisula		Kuivasjärven Aura		11.58 / 11.58
Maria Peura		Tervolan Terävä			11.39 / 11.39
Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		11.53 / 11.53
Inka Puumalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		11.66 / 11.66
Venla Rutanen		Kuivasjärven Aura		10.96 / 10.96
Selma Saarinen		Lappajärven Veikot		12.02 / 12.02
Anni Sinelampi		Lahden Ahkera			10.72 / 10.72
Noora Tiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10.87 / 10.87
Vappu Valtonen		Espoon Tapiot			11.14 / 10.84
Emma Weckström		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11.93 / 11.93
 		
N17 kuula (21)	
	
Meri Elomaa		Tampereen Pyrintö		12.75 / 12.75
Camilla Forsberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12.03 / 11.79
Elin Källberg		Vasa IS				12.60 / 12.60
Emilia Kangas		Seinäjoen Seudun Urheilijat	15.21 / 15.21
Sara Killinen		Lapuan Virkiä			13.72 / 13.11
Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit		13.78 / 13.09
Sanni Kuparinen		Janakkalan Jana			13.08 / 13.08
Noora Laakso		Juvan Urheilijat		11.66 / 11.64
Venla Laine		Lahden Ahkera			10.39 / 10.39
Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera			11.45 / 11.38
Jane Lember		Noormarkun Nopsa		9.64 / 9.64
Elina Männikkö		Kuivasjärven Aura		12.21 / 12.21
Matleena Parpala	Kokkolan Veikot			11.81 / 11.81
Saara Porthan		Siilinjärven Ponnistus		12.01 / 11.37
Sofia Rantanen		Helsingfors IFK			12.53 / 12.22
Nilla Rättyä		Janakkalan Jana			11.05 / 9.91
Anni Sinelampi		Lahden Ahkera			11.89 / 11.89
Rebekka Sukselainen	Espoon Tapiot			13.17 / 13.17
Nelli Talvitie		Hyvinkään seudun Urheilijat	13.62 / 12.66
Anni Vähäkoski		Tampereen Urheilijat -38	11.34 / 11.00
Ilona Vuori		Marttilan Murto			13.47 / 13.43
 		
N17 3000m kävely (4)		
		
Venla-Nora Nirkkonen	Turun Weikot Yleisurheilu	16:18.93 / 16:18.93
Pihla Poikolainen	Hyvinkään seudun Urheilijat	17:18.4hot / 17:18.4hot
Siina Sahlberg		Vähänkyrön Viesti		15:54.4h / -
Inka Sakkara		Elimäen Vauhti			17:26.9hot / -