Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
10.06. klo 13:00 Kälviän kentän vihkiäiskilpailut Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

N 200m
1	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		26,43
2	Katri Mustola	Kalajoen Junkkarit	24,34
3	Nelli Mustola	Kalajoen Junkkarit	27,19
4	Anna Pajunen	IF Åsarna		26,66
5	Veera Perälä	SSU	                25,63
6	Vilma Jaatinen	Kalajoen Junkkarit	31,26
7	Nathalie Westman Gamlakarleby IF	26,38
160	Milla Huusko	Vetelin Urheilijat	
176     Maisa Laakso    IF Drott                26,42	

N 800m
1	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		2.26,40
2	Katri Mustola	Kalajoen Junkkarit	2.30,87
7	Nathalie Westman Gamlakarleby IF	2.37,27
131	Roosa Hämäläinen Kälviän Tarmo	        2.24,51
132	Kaisa Honkaharju Kälviän Tarmo	        2.20,54
133	Päivi Knutar	Kälviän Tarmo		2.17,64
134	Mira Taulavuori	Oulun Pyrintö	        2.17,27	2.17,27
135	Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot	2.20,74	2.16,07
136	Annina Walling	Savonlinnan Riento	2.21,67	2.13,38
137	Mari Bergdahl	Kälviän Tarmo		2.28,73
138	Nathalie Blomqvist	IK Falken	2.13,29
139	Hanna Frostdahl	IF Drott		2.16,79
140	Heta Jauhiainen	Kalajoen Junkkarit	2.28,00
141	Eveliina Karlsson IK Falken	        2.23,65
142	Lina Karlsson	Vasa IS		        2.24,91
143	Lycke Karlsson	Vasa IS		        2.18,92
144	Rosa Kilpi	Oulun Pyrintö	        2.28,49	2.23,62
145	Elina Myllymäki	SSU              	2.15,71
147	Tiina Mäki-Panula SSU                   2.36,79	2.23,08
147	Sonja Katajamäki IF Nykarlebynejden	2.25,30
149	Alina Suomalainen Kuortaneen Kunto	2.22,07
150	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
151	Minna Läspä	Kaustisen Pohjan-Veikot	
172     Emma Katajalaakso Kannuksen Ura
178     Reeta Fagerholm IF Drott
	
N Seiväs
8	Marja Eskelinen	Vetelin Urheilijat	
9	Henriikka Könönen Kuivasjärven Aura       405	
170     Ellinor Kronholm IF Femman                370
171     Linnea Marttala  SSU

N Pituus
7	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF	5,53
50	Anna Pajunen	IF Åsarna	        5,08	5,68
51	Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula	4,82
52	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot		5,60
53	Eeva-Stiina Viitala	Kannuksen Ura	4,52

N Moukari
15	Julia Kivinen	Kaustisen Pohjan-Veikot	53,27	53,27
16	Viivi Paavola	Kaustisen Pohjan-Veikot	47,22	47,22
17	Merja Korpela	Soinin Sisu		69,56
18	Jenni Penttilä	Kaustisen Pohjan-Veikot	63,00	66,12
19	Johanna Salmela	Jyväskylän Kenttäurheilijat 66,35	66,35

M 200m
30	Konsta Alatupa	Kokkolan Työväen Urheilijat	22,51
31	Vesa Kittilä	Pyhäjoen Wirta		23,51
32	Aleksi Lehto	SSU 	                22,10	22,10
33	Markus Erkkilä	Kannuksen Ura		23,12
34	Eero-Matias Viitala Kannuksen Ura	24,69	24,52
35      Mikko Laaksonen Kaustisen Pohjan-Veikot 22,49   22,79
161	Aaro Åivo	Vetelin Urheilijat		

M 1500m
70	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet	4.42,55
71	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet	3.55,77
72	Markku Nikkanen	Limingan Niittomiehet	4.06,99
73	Jarkko Paukkeri	Limingan Niittomiehet	4.15,24
74	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet	4.14,60
75	Tuomas Ahola	Ullavan Kilpa		4.22,18
76	Tapani Kärjä	Kalajoen Junkkarit	3.57,81
77	Otto Loukkalahti IF Raseborg	3.54,20
78	Konsta Puutio	Ykspihlajan Reima	4.29,38
79	Lasse Raudaskoski Nivalan Urheilijat		
80	Miika Tenhunen	Nivalan Urheilijat	4.05,38
81	Felix Forsgård	IF Nykarlebynejden	4.22,37	4.18,49
82	Pauli Ruostetsaari Gamlakarleby IF	4.07,18	3.59,21
175     Julius Mäkinen  Tampereen Pyrintö       4.09,75

M Pituus
55	Lassi Yli-Kotila	Kannuksen Ura	6,11
56	Johannes Haavisto	Himangan Urheilijat	6,32

M Moukari
20	Jesse Lehto	Kaustisen Pohjan-Veikot	71,28	73,09
21	Simon Solvin	IK Falken	        59,32	61,92
22	Victor Hongell	IF Åsarna		

M Keihäs
100	Jami Kinnunen	Äänekosken Urheilijat	        78,12
101	Jarmo Marttila	Kälviän Tarmo		        75,23
102	Tuomo Marttila	Kälviän Tarmo		        68,21
103	Eetu Vanhamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	77,77
104	Jaakko Hauta-Aho	Töysän Veto		67,02
105	Juhani Hauta-Aho	Töysän Veto	        63,35	63,35
106	Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	66,00	70,77
107	Markus Mäntylä	Töysän Veto	                60,05	60,05
108	Matti Löytynoja	Ylivieskan Kuula		70,10
109	Jona Nylund	IK Falken		        63,30
110     Toni Hiekka     Palosaaren Urheiluseura         65,35

T15 2000m
96	Inkeri Kylmänen	Limingan Niittomiehet	       7.43,93	7.25,26
97	Veera Vähäkangas	Ylivieskan Kuula	8.11,08
98	Emma Junno	Ylivieskan Kuula		8.06,29

T15 Kuula 
40	Juulia Juntunen	Kälviän Tarmo	                6,50	6,77
41	Henna Krekilä	Kälviän Tarmo		        9,36
42	Matilda Haavisto	Kannuksen Ura		

P15 300m
60	Niko Patana	Vetelin Urheilijat		
61	Timi Tanskanen	Kälviän Tarmo		
62	Nico Mäenpää	Gamlakarleby IF		
63	Juuso Erkkilä	Lohtajan Veikot		

P15 Kiekko
63	Juuso Erkkilä	Lohtajan Veikot		
90	Atte Kangas	Kälviän Tarmo	                26,12	26,12

N17 800m
120	Reija-Elina Jylhä Halsuan Toivo		        2.42,84
121	Roosa Löf	Kalajoen Junkkarit		2.31,80
122	Riina Peippo	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.45,09	2.45,09
123	Cecilia Store	Kälviän Tarmo		        2.35,68
164	Kaisla Keiski	Kälviän Tarmo		
165	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo		
174     Venla Rannila   Vetelin Urheilijat

N17 Pituus
58	Elli Myllymäki	Kaustisen Pohjan-Veikot		
162	Elli-Noora Puustinen Kannuksen Ura	
180     Mimosa Wirkkala Toholammin Urheilijat	

M17 800m
62	Nico Mäenpää	Gamlakarleby IF		        2.46,33
125	Johannes Helander Limingan Niittomiehet	        2.09,89
126	Kasperi Keiski	Kälviän Tarmo		        2.17,76
127	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	        2.25,52	2.25,52
128	Ahti Saarela	Limingan Niittomiehet		2.12,22
179     Abdu Ahmed      SSU

M17 Keihäs
115	Eetu Peltokangas	Toholammin Urheilijat	58,96	58,96
116	Rasmus Yli-Kotila	Kannuksen Ura		61,22
117	Juho Järvinen	        Karstulan Kiva	        58,59	58,59
118	Aleksi Yli-Mannila	Alajärven Ankkurit	57,63	57,63
#	Nimi	Seura	SB	PB

© 2017 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.21 - 07.06.2017 12:32:02