Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
21.06. klo 18:00 81.Saarijärven Juhannuskisat Ilmoittautuneet
M 100 m

Erä 1
1	93	Samuli Lehtinen	Lahden Ahkera		
2	71	Joonas Kokko	Lapuan Virkiä		
3	1	Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna		
4	45	Juho Kaihlajärvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	157	Aleksi Sairanen	Kerimäen Urheilijat		
6	171	Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	25	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	153	Ari Ruuti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	24	Lauri Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	47	Kalle Hämäläinen	Lapinlahden Veto		
3	52	Viktor Kantele	Borgå Akilles		
4	46	Willem Kajander	Borgå Akilles		
5	3	Valtteri Ahtamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	192	Mikko Laaksonen	Kaustisen Pohjanveikot		
7	32	Ville Hyttinen	Kuopion Reipas		
8	163	Juho Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M 400 m

Erä 1
1	135	Juho Pirskanen	Kuopion Reipas		
2	1	Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna		
3	73	Antti Kokkonen	Oulun Pyrintö		
4	39	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF		
5	195	Chrristoffer Envall	IK Falken		
6	179	Julius Uutela	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 2
1	100	Daniel Lundmark	Helsingfors IFK		
2	50	Mikko Kangas	Ylistaron Kilpa-Veljet		
3	41	Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö		
4	163	Juho Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	140	Kalle Raitala	Kosken Kaiku		
6	17	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 3
1	25	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	151	Teemu Ruippo	Joensuun Kataja		
3	76	Eemil Koso	Tampereen Pyrintö		
4	60	Teemu Keronen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	49	Janne Kanerva	Lahden Ahkera		
6	24	Lauri Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M 800 m

Erä 1
1	149	Joonas Rinne	Saarijärven Pullistus		
2	86	Jaakko Laakso	Tampereen Pyrintö		
3	38	Panu Jantunen	Parikkalan Urheilijat		
4	115	Jerry Motsay	Etelä-Afrikka		
4	31	Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	11	Simon Haglund	IK Falken		
5	53	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja		
6	4	Ville Borgmästars	IK Falken		
6	114	Samu Mikkonen	Kuopion Reipas		

Erä 2
1	92	Miika Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	183	Elias Vuorinen	Turun Urheiluliitto		
3	29	Vili Holopainen	Kuopion Reipas		
4	196	Robert Hagström	Gamlakarleby IF		
5	169	William Sundqvist	IK Falken		
5	141	Matti Raittinen	Kurikan Ryhti		
6	7	Felix Forsgård	IF Nykarlebynejden		
6	133	Sami Petäjäjärvi	Savonlinnan Riento		

M 5000 m

Erä 1
1	88	Ari-Pekka Lassila	Vetelin Urheilijat		
2	161	Kevin Sandell	IK Falken		
3	43	Otto Kaario	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M 400 m aj

Erä 1
3	52	Viktor Kantele	Borgå Akilles		
4	64	Vesa Kittilä	Pyhäjoen Wirta		

M Korkeus

Erä 1
1	67	Aleksi Klemola	Ullavan Kilpa		
2	109	Valtteri Mattila	Äänekosken Urheilijat		
3	124	Juho Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	189	Richard Östman	IF VOM		
5	6	Samuli Eriksson	Salon Vilpas		
6	77	Daniel Kosonen	Tappereen Pyrintö		
7	185	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
8	145	Miro Rastas	Raision Kuula		

M Pituus

Erä 1
1	150	Tuomas Rouvali	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	158	Kalle Salminen	Joensuun Kataja		
3	9	Aleksi Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
4	57	Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy		
5	152	Mikko Rummukainen	Ristiinan Urheilijat		
6	10	Eero Haapala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	72	Joona Kokkola	Valtimon Vasama		
8	105	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

M Kolmiloikka

Erä 1
1	51	Ilpo Kantanen	Suonenjoen Vasama		
2	129	Aleksi Pelto	Tampereen Urheilijat -38		
3	121	Matti Mäkitalo	Paimion Urheilijat		
4	34	Antti Inkinen	Imatran Urheilijat		
5	168	Emil Storlund	IF VOM		
6	79	Topias Koukkula	Kangasalan Urheilijat 68		
7	16	Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
8	101	Joona Luotonen	IF Sibbo-Vargarna		
9	63	Jonatan Kinnunen	Saarijärven Pullistus		

M Kuula

Erä 1
1	44	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		
2	176	Panu Tirkkonen	Keiteleen Kunto		
3	99	Niklas Loukola	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

M Keihäs

Erä 1
1	107	Tuomo Marttila	Kälviän Tarmo		
2	48	Ville Kamppuri	Joensuun Kataja		
3	180	Eetu Vanhamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	94	Sampo Lehtola	Lapinlahden Veto		
5	61	Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	106	Jarmo Marttila	Kälviän Tarmo		
7	82	Toni Kuusela	Kuortaneen Kunto		
8	96	Toni Lifländer	Imatran Urheilijat		
9	62	Jami Kinnunen	Äänekosken Urheilijat		
10	126	Joonas Oksanen	Tampereen Pyrintö		
11	173	Tuukka Taitonen	Helsingfors IFK		
12	23	Toni Hiekka	Palosaaren Urheiluseura		
13	112	Ville Miettinen	Juuan Urheilijat
14	200     Teemu Wirkkala  Toholammin Urheilijat	

N 100 m

Erä 1
1	198	Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus		
2	136	Aino Pulkkinen	Äänekosken Urheilijat		
3	154	Maria Räsänen	LapinlahenVeto		
4	14	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	22	Johanna Herlevi-Saarukka	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	182	Saara Vuorela	Tampereen Urheilijat -38		
7	108	Satu Matilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	84	Emma Kääriäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	199	Sandra-Sofia Kosonen	Savonlinnan Riento		
2	194	Anna Hämäläinen	Kuortaneen Kunto		
3	20	Milla Heiskanen	Iisalmen Visa		
4	191	Jenny Asplund	Larsmo IF		
5	91	Lotta Laurikainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	113	Arlena Mikkonen	Tampereen Urheilijat -38		
7	83	Camilla Kyröläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	155	Janina Saarela	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N 400 m

Erä 1
1	80	Aida-Linnea Kukila	Juankosken Kuohu		
2	131	Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	125	Jeanine Nygård	IF Drott		
4	87	Wilma Lassfolk	IF Kraft		
5	14	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	33	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	54	Eveliina Karlsson	IK Falken		
2	139	Siiri Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	187	Annina Walling	Savonlinnan Riento		
4	181	Alisa Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	130	Anniina Perkiö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	193	Eveliina Ojala	Soinin Sisu		

N 800 m

Erä 1
1	117	Elina Myllymäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	187	Annina Walling	Savonlinnan Riento		
3	15	Janna Hautala	Lahden Ahkera		
3	172	Sanni Taipalus	Lehtimäen Jyske		
4	178	Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	120	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	28	Pihla Hokkanen	Savonlinnan Riento		
5	42	Mona Jäppinen	Porvoon Urheilijat		
6	8	Hanna Frostdahl	IF Drott		
6	110	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		

Erä 2
1	55	Lycke Karlsson	Vasa IS		
2	89	Moona Latvala	Helsingin Kisa-Veikot		
3	56	Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura		
3	165	Eevi Siniketo	Tampereen Pyrintö		
4	164	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		
4	170	Alina Suomalainen	Kuortaneen Kunto		
5	144	Taina Rantaprosi	IF Länken		
5	30	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo		
6	58	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
6	68	Päivi Knutar	Kälviän Tarmo		

Erä 3
1	81	Miida-Tuulia Kukila	Juankosken Kuohu		
2	59	Sanna Kekki	Hankasalmen Hanka		
3	40	Elisa Juntunen	Äänekosken Urheilijat		
4	190	Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera		
4	104	Saara Malinen	Runners Club		
5	66	Sara Kivenmäki	Kuortaneen Kunto		
5	122	Siiri Möller	Suolahden Urho		
6	19	Senja Heinonen	Kuopion Reipas		
6	13	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N 3000 m

Erä 1
1	162	Saija Seppä	Suolahden Urho		
2	184	Ilona Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
3	5	Nina Chydenius	Viipurin Urheilijat		
4	2	Nerea Abrego	Helsingin Jyry		
5	177	Kaisa Tyni	Haminan Ponteva		
6	127	Pauliina Oksanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	134	Birgit Pihelgas	Eesti		
8	104	Saara Malinen	Runners Club		
9	65	Aino Kivenmäki	Kuortaneen Kunto		
10	142	Meri Rantanen	Joensuun Kataja		
11	143	Viivi Rantanen	Joensuun Kataja		

N 400 m aj

Erä 1
3	18	Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä		
4	74	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		
5	148	Venla Reponen	Kajaanin Kipinä		

N Seiväs

Erä 1
1	85	Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		

N Kolmiloikka

Erä 1
1	174	Janette Tanninen	Multian Jyske		
2	27	Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske		
3	69	Ada Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	26	Oona Hietala	Tampereen Pyrintö		
5	70	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire		
6	123	Liisa Naskali	Nokian Urheilijat		
7	147	Laura Rautiainen	Saarijärven Pullistus		
8	118	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	12	Saara Hakanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	111	Jessica Miettinen	Savonlinnan Riento		
11	159	Senni Salminen	Imatran Urheilijat		
12	160	Sini Sanaslahti	Kaipolan Vire		
13	78	Elina Kostiainen	Vihdin Viesti		
14	156	Katariina Saarelainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N Moukari

Erä 1
1	186	Kiira Väänänen	Varpaisjärven Vire		
2	75	Suvi Koskinen	Kauhajoen Karhut		
3	175	Krista Tervo	Karhulan Katajaiset		
4	128	Emilia Olkkonen	Ristiinan Urheilijat		
5	98	Inga Linna	Riihimäen Kisko		

N Keihäs

Erä 1
1	102	Annika Luukkainen	Savonlinnan Riento		
2	95	Janette Lepistö	Lehtimäen Jyske		
3	103	Miia Makkonen	Sysmän Sisu		
4	37	Jenna Jaakkola	Soinin Sisu		
5	36	Jelena Jaakkola	Soinin Sisu		
6	119	Anniina Mäkelä	Alavuden Urheilijat		
7	35	Gerli Israel	Eesti		
8	146	Meri Rautamies	Karhulan Katajaiset		
9	138	Heli Pynnönen	Hankasalmen Hanka		
10	167	Oona Sormunen	Tohmajärven Urheilijat		
11	166	Inka Sinivuori	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	197	Saara Lipsanen	Lappeenrannan Urheilumiehet		
13	97	Heli Liimatta	Joensuun Kataja		
14	21	Sini Hentilä	Laitilan Jyske		
15	116	Lina Muze	Latvia		
16	188	Roosa Ylönen	Hankasalmen Hanka		
17	132	Laura Pesola	Reisjärven Pilke