Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
08.07. klo 18:00 Satakunnan mestaruuskilpailut N/M 17 Ilmoittautuneet
M17 100 m

0	Oskari Kärki		Lauttakylän Luja		
0	Tommi Kukkula		Noormarkun Nopsa		
0	Joni Ojala		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Carl-Gustaf Karlsson	Porin Tarmo		
0	Kalle Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Asseri Välimäki		Noormarkun Nopsa		
0	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
0	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa		
0	Matias Järvenpää	Ulvila Sport Team
0       Iiro Kallioinen         Porin Yleisurheilu 		

M17 200 m

0	Oskari Kärki		Lauttakylän Luja		
0	Tommi Kukkula		Noormarkun Nopsa		
0	Joni Ojala		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Carl-Gustaf Karlsson	Porin Tarmo		
0	Kalle Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Isac Wedenberg		Borgå Akilles		
0	Ville Tähtinen		Porin Yleisurheilu		
0	Asseri Välimäki		Noormarkun Nopsa		
0	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
0	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa				

M17 400 m

UP	Iiro Heino		Porin Yleisurheilu		
0	Oskari Kärki		Lauttakylän Luja		
0	Tuomas Seppälä		Säkylän Urheilijat		
0	Asseri Välimäki		Noormarkun Nopsa		
0	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
0	Joel Rajamäki		Ulvila Sport Team		

M17 800 m

0	Pietari Mansikka-Aho	Ulvila Sport Team		
0	Jeremy Rouvali		Porin Yleisurheilu		
0	Tuomas Seppälä		Säkylän Urheilijat		
0	Juho Tuominen		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Joel Rajamäki		Ulvila Sport Team		

M17 1500 m

0	Onni Rantahalvari	Säkylän Urheilijat		
0	Leo Rantahalvari	Säkylän Urheilijat		
0	Niklas Erkintalo	Noormarkun Nopsa		

M17 3000 m

0	Pietari Mansikka-Aho	Ulvila Sport Team		
0	Onni Rantahalvari	Säkylän Urheilijat		
0	Leo Rantahalvari	Säkylän Urheilijat		

M17 110 m aj

0	Pyry Santahuhta		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Ville Tähtinen		Porin Yleisurheilu		
0	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku		

M17 400 m aj

0	Hermanni Haaparanta	Noormarkun Nopsa		
0	Ville Tähtinen		Porin Yleisurheilu		

M17 Korkeus

0	Aleksi Hakanen		Lauttakylän Luja		
0	Leevi Törölä		Ulvila Sport Team		
0	Eelis Hirvinen		Kankaanpään Seudun Leisku		

M17 Pituus

0	Hermanni Haaparanta	Noormarkun Nopsa		
0	Aleksi Hakanen		Lauttakylän Luja		
0	Joni Ojala		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Pyry Santahuhta		Kankaanpään Seudun Leisku		
0	Teijo Lahdenperä	Noormarkun Nopsa		
0	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
0	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa		
0	Matias Järvenpää	Ulvila Sport Team		
0	Joel Rajamäki		Ulvila Sport Team		

M17 Kolmiloikka

0	Aleksi Hakanen		Lauttakylän Luja		
0	Leevi Törölä		Ulvila Sport Team		
0	Markus Alajoki		Vammalan seudun Voima		
0	Matias Järvenpää	Ulvila Sport Team		

M17 Kuula

0	Hermanni Hakasuo	Lauttakylän Luja		
0	Eero Ahola		Porin Yleisurheilu		
0	Joel Rajamäki		Ulvila Sport Team		

M17 Kiekko

0	Timi Riento		Noormarkun Nopsa		
0	Eero Ahola		Porin Yleisurheilu		
0	Markus Alajoki		Vammalan seudun Voima		
0	Joel Rajamäki		Ulvila Sport Team		

M17 Moukari

0	Oskari Eskola		Säkylän Urheilijat		

M17 Keihäs

0	Hermanni Hakasuo	Lauttakylän Luja		

N17 100 m

0	Evelina Salo		Porin Yleisurheilu		
0	Eveliina Naarmala	Rauman Urheilijat		
0	Alisa Heino		Kiukaisten Kisailijat		
0	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Eleonora Korpua		Porin Yleisurheilu		
0	Iida Nieminen		Ulvila Sport Team		
0	Roosa Rintala		Vammalan seudun Voima		
0	Kiia Jullenmaa		Porin Yleisurheilu		
0	Sofia Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Jenna Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Janina Laine		Porin Yleisurheilu		
0	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		
0	Suvi Mäkitalo		Noormarkun Nopsa		
0	Taija Lankinen		Noormarkun Nopsa		
0	Janina Keronen		Vammalan seudun Voima
0       Nelly Pitkänen          Porin Yleisurheilu			

N17 200 m

0	Eveliina Naarmala	Rauman Urheilijat		
0	Alisa Heino		Kiukaisten Kisailijat		
0	Miia Puolakka		Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Kiia Jullenmaa		Porin Yleisurheilu		
0	Reetta Malmi		Säkylän Urheilijat		
0	Vilma Lindroos		Porin Tarmo		
0	Sofia Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Jenna Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Janina Laine		Porin Yleisurheilu		
0	Maarit Nurmi		Merikarvian Into		
0	Janina Keronen		Vammalan seudun Voima		
0	Alisa Aalto		Tampereen Pyrintö
0       Adeliina Herrala        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	 			

N17 400 m

0	Alisa Heino		Kiukaisten Kisailijat		
0	Noora Rintala		Vammalan seudun Voima		
0	Kiia Jullenmaa		Porin Yleisurheilu		
0	Heidi Färm		Porin Yleisurheilu		
UP	Anna Kohtamäki		Noormarkun Nopsa		

N17 800 m

0	Aino Eno		Lauttakylän Luja		
0	Alisa Heino		Kiukaisten Kisailijat		
0	Matilda Vehmasto	Porin Yleisurheilu		
0	Lotta-Maria Maine	Lauttakylän Luja		

N17 1500 m

0	Henni Lehikoinen	Säkylän Urheilijat		

N17 3000 m

0	Henni Lehikoinen	Säkylän Urheilijat		

N17 100 m aj

0	Veera Puosi		Kaaron Roima		
0	Reetta Malmi		Säkylän Urheilijat		
0	Taija Lankinen		Noormarkun Nopsa		

N17 400 m aj

0	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Taija Lankinen		Noormarkun Nopsa		

N17 Korkeus

0	Veera Tuominen		Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Noora Rintala		Vammalan seudun Voima		
0	Reetta Malmi		Säkylän Urheilijat		
0	Janina Laine		Porin Yleisurheilu
0       Adeliina Herrala        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu

N17 Pituus

0	Miia Puolakka		Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
UP	Mikaela Levo		Ikaalisten Urheilijat		
0	Reeta Ruoho		Porin Tarmo		
0	Roosa Rintala		Vammalan seudun Voima		
0	Reetta Malmi		Säkylän Urheilijat		
0	Vilma Lindroos		Porin Tarmo		
0	Sofia Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Jenna Kompuinen		Säkylän Urheilijat		
0	Janina Laine		Porin Yleisurheilu		
0	Maarit Nurmi		Merikarvian Into		
0	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		
0	Suvi Mäkitalo		Noormarkun Nopsa		
0	Janina Keronen		Vammalan seudun Voima		
0	Milla Lempinen		Porin Yleisurheilu
0       Adeliina Herrala        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
UP      Paula Vihtalahti        Noormarkun Nopsa
 				
N17 Kolmiloikka

0	Veera Puosi		Kaaron Roima		
0	Veera Tuominen		Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Iida Nieminen		Ulvila Sport Team		
0	Reeta Ruoho		Porin Tarmo		
0	Roosa Rintala		Vammalan seudun Voima		
0	Vilma Lindroos		Porin Tarmo		
UP	Henna Rauhansalo	Porin Yleisurheilu		
0	Milla Lempinen		Porin Yleisurheilu		

N17 Kuula

0	Reeta Ruoho		Porin Tarmo		
0	Sara Jylhänkoski	Ulvila Sport Team		
0	Suvi Mäkitalo		Noormarkun Nopsa		
0	Milla Lempinen		Porin Yleisurheilu		
0	Jenny Virta		Ulvila Sport Team		

N17 Kiekko

0	Sara Jylhänkoski	Ulvila Sport Team
0       Eveliina Herrala        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu

N17 Moukari

0	Ann-Nina Heikkilä	Noormarkun Nopsa		

N17 Keihäs

0	Miia Puolakka		Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu		
0	Elina Kinnunen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
0	Pinja Koivumäki		Lauttakylän Luja		
0	Suvi Mäkitalo		Noormarkun Nopsa		
0	Milla Lempinen		Porin Yleisurheilu