Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
07.06. klo 12:00 Pohjan Koitokset Ilmoittautuneet
M 100 m

Erä 1
1	5	Tuukka Tuohino	Pohjan Koitto		
2	3	Tuomas Määttä	Oulun Pyrintö		
3	4	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		
4	6	Antti Kokkonen	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	1	Jyri Kangasharju	Oulun Pyrintö		
6	2	Osku Loukkola	Oulun Pyrintö		

M 200 m

Erä 1
4	11	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		
5	12	Antti Kokkonen	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	10	Jyri Kangasharju	Oulun Pyrintö		

M 800 m

Erä 1
1	17	Alexi Ruokamo	Posion Pyrintö		
2	18	Matti Uusitalo	Kuivasjärven Aura		


M Pituus

Erä 1
1	21	Pasi Tupasalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		


M Kiekko

Erä 1
1	19	Ville Posio	Arctic Athletics Rovaniemi		

M17 100 m

Erä 1
1	27	Ali Khademi	HSKT		
2	28	Mohammed Alhassan	HSKT		
3	26	Ville Heikkilä	Lapin Veikot		

M17 200 m

Erä 1
3	31	Ville Heikkilä	Lapin Veikot		

M17 800 m

Erä 1
3	34	Mohammed Alhassan	HSKT		


M17 Pituus

Erä 1
1	42	Mohammed Alhassan	HSKT		
2	0	Ali Khademi	HSKT		






N 100 m

Erä 1
3	8	Ainomari Kangas	Lapin Lukko		
4	7	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	9	Titta Lotvonen	Kuivasjärven Aura		

N 200 m

Erä 1
3	16	Maria Mäntylä	Oulun Pyrintö		
4	15	Titta Lotvonen	Kuivasjärven Aura		
5	13	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	14	Ainomari Kangas	Lapin Lukko		



N Pituus

Erä 1
1	25	Alexandra Rindelöv	HSKT		
2	24	Elina Halonen	Lapin Lukko		
3	23	Enni Hietapelto	Oulun Pyrintö		

N Kuula

Erä 1
1	20	Elina Halonen	Lapin Lukko		


N17 100 m

Erä 1
1	30	Taru Väisänen	Suomussalmen Vastus		
2	29	Anniina Rissanen	Lapin Lukko		

N17 200 m

Erä 1
1	33	Alexandra Rindelöv	HSKT		
2	32	Roosa Kouri	Alatornion Pirkat		

N17 800 m

Erä 1
1	35	Alexandra Rindelöv	HSKT		

N17 Seiväs

Erä 1
1	46	Milla Nevalainen	Pohjan Koitto		
2	47	Emilia Hannerfors	HSKT		
3	48	Vilma Styrman	HSKT		
4	49	Cecilia Kenttälä	HSKT		
5	45	Anniina Rissanen	Lapin Lukko		

N17 Pituus

Erä 1
1	44	Jessica Preiman	HSKT		
2	43	Taru Väisänen	Suomussalmen Vastus		

N17 Kuula

Erä 1
1	39	Annukka Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	41	Jessica Preiman	HSKT		
3	40	Elina Peura	Tervolan Terävä		

N17 Kiekko

Erä 1
1	36	Elina Peura	Tervolan Terävä		
2	38	Jessica Preiman	HSKT		
3	37	Emilia Hannerfors	HSKT		

N17 4 x 100 m

Erä 1
2	0	Lapin Lukko		



P11 60 m

Erä 1
1	171	Jesperi Kemppainen	Pohjan Koitto		


P11 Keihäs

Erä 1
1	185	Mika Niskala	Pohjan Koitto		
2	184	Jesperi Kemppainen	Pohjan Koitto		
3	183	Santeri Kotila	Lapin Lukko		
4	186	Valtteri Raudasoja	Pohjan Koitto		

P13 60 m

Erä 1
2	115	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		
3	116	Otto Kemppainen	Lapin Lukko		
4	114	Eetu Leinonen	Lapin Lukko		
5	113	Joona Rissanen	Lapin Lukko		
6	117	Luka Kuittinen	Lapin Lukko		

P13 60 m aj

Erä 1
4	133	Joel Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

P13 Pituus

Erä 1
1	153	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		
2	154	Otto Kemppainen	Lapin Lukko		

P13 Keihäs

Erä 1
1	144	Eetu Leinonen	Lapin Lukko		
2	143	Joel Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
3	146	Antti Ekman	Lapin Lukko		
4	145	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		

P15 100 m

Erä 1
4	50	Oscar Waltari	HSKT		
5	51	Alexander Rindelöv	HSKT		
6	52	Aaro Ylimaula	HSKT		

P15 800 m

Erä 1
4	55	Alexander Rindelöv	HSKT		
5	56	Aaro Ylimaula	HSKT		
6	54	Joona Rissanen	Lapin Lukko		

P15 100 m aj

Erä 1
4	53	Hussein Naseri	HSKT		

P15 Pituus

Erä 1
1	64	Hussein Naseri	HSKT		
2	65	Oscar Waltari	HSKT		
3	67	Aaro Ylimaula	HSKT		
4	66	Alexander Rindelöv	HSKT		
5	68	Vilhem Pesula	HSKT		
6	63	Aaro Davidila	Lapin Lukko		

P15 Keihäs

Erä 1
1	57	Matias Mäntynen	Lapin Lukko		
2	61	Aaro Ylimaula	HSKT		
3	60	Alexander Rindelöv	HSKT		
4	62	Vilhem Pesula	HSKT		
5	58	Wiljami Nurminen	Lapin Lukko		
6	59	Hussein Naseri	HSKT		

P7 40 m

Erä 1
1	192	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto		
2	193	Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto		

P7 Keihäs

Erä 1
1	210	Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto		
2	209	Erkka Petrelius	Pohjan Koitto		

P9 40 m

Erä 1
3	195	Tapio Suikki	Juvan Urheilijat		
4	194	Ahti Suikki	Juvan Urheilijat		
5	197	Simon Bojang	HSKT		
6	196	Juho Seljänperä	Pohjan Koitto		

P9 Keihäs

Erä 1
1	211	Simon Bojang	HSKT		

T11 60 m

Erä 1
1	175	Hilla Niskanen	Suomussalmen Vastus		
2	174	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
3	172	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	173	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	177	Siri Terhelä	HSKT		
6	176	Jenni Enbuska	Pohjan Koitto		

T11 60 m aj

Erä 1
4	181	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		
5	178	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	182	Jenni Enbuska	Pohjan Koitto		

Erä 2
4	179	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	180	Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		

T11 Keihäs

Erä 1
1	187	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	188	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
3	191	Siri Terhelä	HSKT		
4	190	Jenni Enbuska	Pohjan Koitto		
5	189	Viivi Raudasoja	Pohjan Koitto		

T13 60 m

Erä 1
2	129	Hanna Havela	Pohjan Koitto		
3	124	Jenni Ojala	Pohjan Koitto		
4	127	Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
5	130	Alina Vuokila	HSKT		
6	132	Olivia Bojang	HSKT		

Erä 2
2	121	Aliisa Isokangas	Pohjan Koitto		
3	118	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	122	Saana Peura	Tervolan Terävä		
5	123	Enni Aula	Pohjan Koitto		
6	126	Milla Nevalainen	Pohjan Koitto		

Erä 3
2	128	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		
3	125	Anni Karanta	Pohjan Koitto		
4	131	Ellinor Hannerfors	HSKT		
5	119	Kerttu Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	120	Aada Seljänperä	Pohjan Koitto		

T13 60 m aj

Erä 1
3	140	Alina Vuokila	HSKT		
4	138	Anni Karanta	Pohjan Koitto		
5	135	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko		

Erä 2
3	134	Emilia Irvankoski	Lapin Lukko		
4	136	Kerttu Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	142	Olivia Bojang	HSKT		

Erä 3
3	141	Ellinor Hannerfors	HSKT		
4	137	Saana Peura	Tervolan Terävä		
5	139	Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		

T13 Pituus

Erä 1
1	162	Anni Karanta	Pohjan Koitto		
2	167	Hanna Havela	Pohjan Koitto		
3	159	Saana Peura	Tervolan Terävä		
4	165	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		
5	170	Olivia Bojang	HSKT		
6	169	Ellinor Hannerfors	HSKT		
7	168	Alina Vuokila	HSKT		
8	157	Kerttu Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
9	164	Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
10	161	Jenni Ojala	Pohjan Koitto		
11	163	Milla Nevalainen	Pohjan Koitto		
12	158	Aada Seljänperä	Pohjan Koitto		
13	166	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
14	155	Emilia Irvankoski	Lapin Lukko		
15	160	Enni Aula	Pohjan Koitto		
16	156	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		

T13 Keihäs

Erä 1
1	151	Ellinor Hannerfors	HSKT		
2	149	Enni Aula	Pohjan Koitto		
3	147	Kerttu Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	148	Saana Peura	Tervolan Terävä		
5	150	Alina Vuokila	HSKT		
6	152	Olivia Bojang	HSKT		

T15 100 m

Erä 1
2	73	Saanatuulia Hakasalo	Lapin Lukko		
3	70	Ilona Kamunen	Oulun Pyrintö		
4	75	Maria Peura	Tervolan Terävä		
5	71	Ella Nisula	Oulun Pyrintö		
6	79	My Terhelä	HSKT		

Erä 2
1	78	Mathilda Eriksson	HSKT		
2	77	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
3	72	Laura Kemppainen	Lapin Lukko		
4	76	Anni Alatalo	Oulun Pyrintö		
5	74	Viivi Laaksonen	Lapin Lukko		
6	69	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 800 m

Erä 1
1	89	Emilia Anttonen	Pohjan Koitto		
2	92	Emilia Kähkönen	Pohjan Koitto		
3	90	Jenni Ojala	Pohjan Koitto		
4	93	Ida Esperi	HSKT		
5	94	Elllen Bojang	HSKT		
6	86	Emilia Irvankoski	Lapin Lukko		
7	95	Alina Vuokila	HSKT		
8	87	Saanatuulia Hakasalo	Lapin Lukko		
9	91	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		
10	88	Anni Alatalo	Oulun Pyrintö		

T15 80 m aj

Erä 1
3	80	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	81	Ilona Kamunen	Oulun Pyrintö		
5	82	Ella Nisula	Oulun Pyrintö		

Erä 2
3	83	Maria Peura	Tervolan Terävä		
4	84	Anni Alatalo	Oulun Pyrintö		
5	85	Cecilia Kenttälä	HSKT		

T15 Pituus

Erä 1
1	109	Cecilia Kenttälä	HSKT		
2	103	Terhi Suikki	Juvan Urheilijat		
3	107	Viivi Laaksonen	Lapin Lukko		
4	102	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	111	Mathilda Eriksson	HSKT		
6	112	Elllen Bojang	HSKT		
7	106	Laura Kemppainen	Lapin Lukko		
8	110	Ida Esperi	HSKT		
9	108	Maria Peura	Tervolan Terävä		
10	105	Ella Nisula	Oulun Pyrintö		
11	104	Ilona Kamunen	Oulun Pyrintö		

T15 Kiekko

Erä 1
1	101	Annukka Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	100	Hanna Hirttiö	Lapin Lukko		

T15 Keihäs

Erä 1
1	99	My Terhelä	HSKT		
2	97	Ida Esperi	HSKT		
3	96	Maria Peura	Tervolan Terävä		
4	98	Elllen Bojang	HSKT		



T9 40 m

Erä 1
1	207	Hilpi Ruotsala	Pohjan Koitto		
2	200	Ruut Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
3	201	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
4	206	Heta Ruotsala	Pohjan Koitto		
5	205	Matilda Jauhojärvi	Lapin Lukko		
6	198	Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

Erä 2
2	208	Sofia Palojärvi	Pohjan Koitto		
3	204	Laura Ojala	Pohjan Koitto		
4	199	Milja Selkälä	Lapin Lukko		
5	202	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
6	203	Helinä Niskanen	Suomussalmen Vastus		

T9 Keihäs

Erä 1
1	214	Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
2	216	Sofia Palojärvi	Pohjan Koitto		
3	213	Ruut Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	215	Helmi Kunnari	Pohjan Koitto		
5	212	Milja Selkälä	Lapin Lukko