Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
16.07. klo 18:00 HämSY:n M/N pm-kilpailut Ilmoittautuneet
M 100 m

0	Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö		
0	Valtteri Ahtamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Lauri Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
0	Henri Hagelberg	Turun Urheiluliitto		
0	Juha Hakuli	Varkauden Kenttä-Veikot		
0	Benjamin Heinonen	Tampereen Pyrintö		
0	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö		
0	Harri Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Sampo Kiviharju	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Markus Koivula	Tampereen Pyrintö		
0	Jani Koskela	Tampereen Pyrintö		
0	Mikko Laiho	Tampereen Pyrintö		
0	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Ville Lintula	Forssan Salama		
0	Toni Mäki	Ikaalisten Urheilijat		
0	Perttu Noponen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
0	Eerikki Pekkola	Tampereen Kisatoverit		
0	Marko Petäjä	Forssan Salama		
0	Henrik Petäjärvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Timo Rouhiainen	Tampereen Pyrintö		
0	Arttu Seppänen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Markku Sillman	Tampereen Pyrintö		
0	Aleksi Tammentie	Tampereen Urheilijat -38		
0	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö		
0	Juha Virkkunen	Tampereen Pyrintö		

M 200 m

0	Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö		
0	Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto		
0	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus		
0	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Jaakko Hämäläinen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö		
0	Juho-Pekka Karjalainen	Vehmaisten Urheilijat		
0	Sampo Kiviharju	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Markus Koivula	Tampereen Pyrintö		
0	Jani Koskela	Tampereen Pyrintö		
0	Mikko Laiho	Tampereen Pyrintö		
0	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Toni Mäki	Ikaalisten Urheilijat		
0	Markus Palmroth	Tampereen Pyrintö		
0	Eerikki Pekkola	Tampereen Kisatoverit		
0	Marko Petäjä	Forssan Salama		
0	Arttu Seppänen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö		

M 400 m

0	Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö		
0	Henri Hagelberg	Turun Urheiluliitto		
0	Jyrki Hautamäki	Honkajoen Seudun Urheilijat		
0	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Benjamin Heinonen	Tampereen Pyrintö		
0	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Jaakko Hämäläinen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö		
0	Markus Koivula	Tampereen Pyrintö		
0	Jani Koskela	Tampereen Pyrintö		
0	Mikko Laiho	Tampereen Pyrintö		
0	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
0	Olli Majuri	Tampereen Pyrintö		
0	Waltteri Myötyri	Nokian Urheilijat		
0	Jouni Nyrönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Eerikki Pekkola	Tampereen Kisatoverit		
0	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö		
0	Juha Virkkunen	Tampereen Pyrintö		

M 800 m

0	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus		
0	Lauri Hassi	Oriveden Ponnistus		
0	Benjamin Heinonen	Tampereen Pyrintö		
0	Markus Jokinen	Teuvan Rivakka		
0	Jukka Kaukola	Kuopion Reipas		
0	Tuomas Kononen	Forssan Salama		
0	Jaakko Laakso	Tampereen Pyrintö		
0	Jussi-Pekka Laaksonen	Forssan Salama		
0	Manu Lahtinen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Lassi Lehtokannas	Forssan Salama		
0	Riku-Antti Naskali	Lempäälän Kisa		
0	Jouni Nyrönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Juha Nyyssönen	Kylmäkosken Veikot		
0	Kari Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		

M 1500 m

0	Oscar Härkönen	Espoon Tapiot		
0	Jaakko Laakso	Tampereen Pyrintö		
0	Topi Lahtinen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Jarno Maimonen	Teivo Stayers		
0	Asko Nuikka	Kylmäkosken Veikot		
0	Juha Nyyssönen	Kylmäkosken Veikot		
0	Matias Strandvall	Tampereen Pyrintö		
0	Teppo Syrjälä	Teivo Stayers		
0	Ilkka Vakkuri	Tampereen Urheilijat -38		
0	Teemu Visala	Valkeakosken Haka		

M 5000 m

0	Jussi-Elmeri Halme	Tampereen Pyrintö		
0	Samuli Huusko	Oulun Pyrintö		
0	Rauno Koivisto	Ikaalisten Urheilijat		
0	Jesse Loisa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
0	Jarno Maimonen	Teivo Stayers		
0	Juha Nyyssönen	Kylmäkosken Veikot		
0	Tuomas Ranua	Tampereen Urheilijat -38		
0	Marko Vaittinen	Forssan Salama		
0	Ilkka Vakkuri	Tampereen Urheilijat -38		

M 3000 m ej

0	Hannu Granberg	Lahden Ahkera		
0	Jani Hevonoja	Kylmäkosken Veikot		
0	Oscar Härkönen	Espoon Tapiot		
0	Jouni Leppäsaajo	Viipurin Urheilijat		
0	Asko Nuikka	Kylmäkosken Veikot		
0	Vesa-Matti Seppälä	Turun Weikot Yleisurheilu		
0	Teppo Syrjälä	Teivo Stayers		
0	Maunu Toivari	Turun Urheiluliitto		
0	Markus Välimäki	Kylmäkosken Veikot		

M 110 m aj

0	Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		
0	Perttu Noponen	Mikkelin Kilpa-Veikot		

M 400 m aj

0	Topi Lahtinen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Valtteri Toimela	Tampereen Pyrintö		
0	Juha Virkkunen	Tampereen Pyrintö		

M Korkeus

0	Henri Haapaniemi	Tampereen Kisatoverit		
0	Joosua Hakala	Forssan Salama		
0	Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		
0	Kimmo Kilpi	Tampereen Pyrintö		
0	Matti Kuusjärvi	Tampereen Pyrintö		
0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Matti Saunanen	Ikaalisten Urheilijat		
0	Markku Sillman	Tampereen Pyrintö		
0	Osku Torro	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Lauri Väliö	Hämeenlinnan Tarmo		

M Seiväs

0	Joosua Hakala	Forssan Salama		
0	Harri Heikkonen	Ruoveden Pirkat		
0	Urho Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
0	Jouko Mäki-Lohiluoma	Tampereen Pyrintö		
0	Olli Rannikko	Nokian Urheilijat		
0	Vesa Rantanen	Virtain Urheilijat		
0	Lauri Vuohelainen	Vilppulan Veikot		

M Pituus

0	Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto		
0	Joosua Hakala	Forssan Salama		
0	Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		
0	Matti Kuusjärvi	Tampereen Pyrintö		
0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Jasu Salonen	Karhulan Katajaiset		
0	Matti Saunanen	Ikaalisten Urheilijat		
0	Aleksi Tammentie	Tampereen Urheilijat -38		

M Kolmiloikka

0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
0	Matti Saunanen	Ikaalisten Urheilijat		
0	Aleksi Talvitie	Tampereen Urheilijat -38		
0	Aleksi Tammentie	Tampereen Urheilijat -38		

M Kuula

0	Aleksi Jaakkola	Nokian Urheilijat		
0	Timo Malinen	Forssan Salama		
0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Juuso Nuikka	Urjalan Urheilijat		
0	Joni Salminen	Forssan Salama		
0	Petri Satto	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Matti Saunanen	Ikaalisten Urheilijat		
0	Kalle Savolainen	Keiteleen Nuju		
0	Markku Sointu	Vesilahden Visa		
0	Lauri Väliö	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Tero Ylikangas	Tampereen Urheilijat -38		

M Kiekko

0	Tapani Alentola	Vesilahden Visa		
0	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus		
0	Risto Kauppinen	Kangasalan Kisa		
0	Kalle Kivioja	Nokian Urheilijat		
0	Olli Kivioja	Nokian Urheilijat		
0	Ville Kivioja	Nokian Urheilijat		
0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Perttu Noponen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
0	Joni Salminen	Forssan Salama		
0	Ari Salo	Valkeakosken Haka		
0	Petri Satto	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Lauri Väliö	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Jouni Waldén	Ikaalisten Urheilijat		

M Moukari

0	Aleksi Jaakkola	Nokian Urheilijat		
0	Juha Kauppinen	Kangasalan Kisa		
0	Risto Kauppinen	Kangasalan Kisa		
0	Juho Saarikoski	Noormarkun Nopsa		
0	Petri Satto	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Joni Syrjälä	Tampereen Pyrintö		
0	Lauri Väliö	Hämeenlinnan Tarmo		

M Keihäs

0	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus		
0	Henri Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		
0	Mikko Karppanen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Harri Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Benjamin Kinnarinen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Artturi Mäkelä	Urjalan Urheilijat		
0	Pasi Mäkipelto	Lehtimäen Jyske		
0	Hannu Niemelä	Lempäälän Kisa		
0	Ari Saarinen	Nokian Urheilijat		
0	Joni Salminen	Forssan Salama		
0	Petri Satto	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Matti Saunanen	Ikaalisten Urheilijat		
0	Marko Valkama	Lamminpään Korpi		
0	Lauri Väliö	Hämeenlinnan Tarmo		

N 100 m

0	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
0	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
0	Siiri Ijäs	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Sara-Leena Kamppuri	Tampereen Pyrintö		
0	Inka Kassinen	Tampereen Pyrintö		
0	Jutta Kuusela	Tampereen Pyrintö		
0	Vilma Lahti	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
0	Amanda Lapinleimu	Toijalan Vauhti		
0	Titta Mehtänen	Tampereen Pyrintö		
0	Riina Meriläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Pauliina Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
0	Lotta Perjola	Tampereen Pyrintö		
0	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
0	Jenna Ruokostenpohja	Tampereen Pyrintö		
0	Miia Sillman	Tampereen Pyrintö		
0	Merika Sumanen	Tampereen Pyrintö		
0	Janita Tammisalo	Tampereen Pyrintö		
0	Tiia Tammisalo	Tampereen Pyrintö		
0	Jenna-Riina Virolainen	Tampereen Pyrintö		
0	Neea Zins	Tampereen Pyrintö		

N 200 m

0	Kaisa Eronen	Rantasalmen Urheilijat		
0	Linnea Harala	Someron Esa		
0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
0	Siiri Ijäs	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
0	Mona Jäppinen	Porvoon Urheilijat		
0	Sara-Leena Kamppuri	Tampereen Pyrintö		
0	Inka Kassinen	Tampereen Pyrintö		
0	Noora Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Gabriela Kosonen	Tampereen Pyrintö		
0	Jutta Kuusela	Tampereen Pyrintö		
0	Roosa Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
0	Amanda Lapinleimu	Toijalan Vauhti		
0	Hanna Lappalainen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Titta Mehtänen	Tampereen Pyrintö		
0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Heini Raunio	Tampereen Pyrintö		
0	Janita Tammisalo	Tampereen Pyrintö		
0	Tiia Tammisalo	Tampereen Pyrintö		

N 400 m

0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
0	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
0	Hanna Lappalainen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Enni Munukka	Tampereen Pyrintö		
0	Ellinoora Myötyri	Nokian Urheilijat		
0	Pauliina Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
0	Jenni Peräinen	Tampereen Pyrintö		
0	Ella Suihko	Tampereen Pyrintö		

N 800 m

0	Minna Haka-Risku	Vammalan seudun Voima		
0	Linnea Harala	Someron Esa		
0	Anna Huostila	Oriveden Ponnistus		
0	Maarit Kuhmonen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Ellinoora Myötyri	Nokian Urheilijat		
0	Janica Mäkelä	Forssan Salama		
0	Pauliina Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
0	Jenni Peräinen	Tampereen Pyrintö		
0	Ella Suihko	Tampereen Pyrintö		
0	Mira Tuominen	Valkeakosken Haka		

N 1500 m

0	Minna Haka-Risku	Vammalan seudun Voima		
0	Anna Huostila	Oriveden Ponnistus		
0	Angela Kainulainen	Vammalan Seudun Voima		
0	Maarit Kuhmonen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Sirpa Riitamäki	Virtain Urheilijat		
0	Astrid Snäll	Forssan Salama		
0	Laura Sointu	Tampereen Urheilijat -38		
0	Jonna Stenroos	Tampereen Urheilijat -38		
0	Ella Suihko	Tampereen Pyrintö		
0	Jonna Tanskanen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Mira Tuominen	Valkeakosken Haka		
0	Tuula Yrjölä	Hämeenlinnan Tarmo		

N 5000 m

0	Terhi Halonen	Teivo Stayers		
0	Emma Hyyppä	Lahden Ahkera		
0	Angela Kainulainen	Vammalan Seudun Voima		
0	Sanni Klemelä	Forssan Salama		
0	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa		
0	Ida Rintala	Nokian Urheilijat		
0	Laura Sointu	Tampereen Urheilijat -38		
0	Jonna Stenroos	Tampereen Urheilijat -38		
0	Jonna Tanskanen	Tampereen Urheilijat -38		
0	Ulrika Uotila	Vammalan seudun Voima		
0	Tuula Yrjölä	Hämeenlinnan Tarmo		

N 3000 m ej

0	Emma Hämäläinen	Parikkalan Urheilijat		
0	Satu Soivanen	Mikkelin Kilpa-Veikot		

N 100 m aj

0	Lotta Harala	Tampereen Pyrintö		
0	Noora Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Vilma Lahti	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Lotta Perjola	Tampereen Pyrintö		
0	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
0	Heini Raunio	Tampereen Pyrintö		
0	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
0	Miia Sillman	Tampereen Pyrintö		
0	Sanni Utriainen	Tampereen Pyrintö		
0	Jutta Ylitalo	Hämeenlinnan Tarmo		

N 400 m aj

0	Kaisa Eronen	Rantasalmen Urheilijat		

N Korkeus

0	Vilma Koskinen	Lempäälän Kisa		
0	Gabriela Kosonen	Tampereen Pyrintö		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Laura Rautanen	Vilppulan Veikot		
0	Laura Ruonala	Lempäälän Kisa		
0	Miia Sillman	Tampereen Pyrintö		

N Seiväs

0	Katja Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
0	Pinja Koivumäki	Lauttakylän Luja		

N Pituus

0	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
0	Tiina Hakanen	Tampereen Pyrintö		
0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
0	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Lotta Perjola	Tampereen Pyrintö		
0	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
0	Heini Raunio	Tampereen Pyrintö		
0	Miia Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
0	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
0	Miia Sillman	Tampereen Pyrintö		
0	Merika Sumanen	Tampereen Pyrintö		
0	Sanni Utriainen	Tampereen Pyrintö		
0	Jutta Ylitalo	Hämeenlinnan Tarmo		

N Kolmiloikka

0	Vilma Lahti	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Liisa Naskali	Nokian Urheilijat		
0	Senni Nieminen	Tampereen Pyrintö		
0	Jutta Ylitalo	Hämeenlinnan Tarmo		

N Kuula

0	Emilia Eskola	Urjalan Urheilijat		
0	Sini Granholm	Tampereen Urheilijat -38		
0	Tiina Hakanen	Tampereen Pyrintö		
0	Suvi Helin	Tampereen Pyrintö		
0	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
0	Kaisa Ilonen	Kangasalan Kisa		
0	Heini Järventausta	Lempäälän Kisa		
0	Noora Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Tanja Komulainen	Tampereen Pyrintö		
0	Juuli Nuikka	Urjalan Urheilijat		
0	Suvi Ojala	Vehmaisten Urheilijat		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Lotta Perjola	Tampereen Pyrintö		
0	Heini Raunio	Tampereen Pyrintö		
0	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		
0	Anu Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		

N Kiekko

0	Sini Granholm	Tampereen Urheilijat -38		
0	Kaisa Ilonen	Kangasalan Kisa		
0	Heini Järventausta	Lempäälän Kisa		
0	Pinja Karhunen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Tanja Komulainen	Tampereen Pyrintö		
0	Netta Nikkanen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Suvi Ojala	Vehmaisten Urheilijat		
0	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		

N Moukari

0	Sini Granholm	Tampereen Urheilijat -38		
0	Kaisa Ilonen	Kangasalan Kisa		
0	Heini Järventausta	Lempäälän Kisa		
0	Kaisa Järvinen	Virtain Urheilijat		
0	Kirsi Koro	Virtain Urheilijat		
0	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		
0	Anu Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		

N Keihäs

0	Sini Granholm	Tampereen Urheilijat -38		
0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
0	Siiri Ijäs	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Kaisa Ilonen	Kangasalan Kisa		
0	Heini Järventausta	Lempäälän Kisa		
0	Marika Lähteenmäki	Ikaalisten Urheilijat		
0	Elisa Oksanen	Tampereen Pyrintö		
0	Heini Raunio	Tampereen Pyrintö