Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
15.06. klo 12:00 Akaa Liikkuu -nuorisokilpailut Ilmoittautuneet
Akaa Liikkuu 2014 ennakkoon ilmoittautuneet

*korjaukset ja jälki-ilmoittautumiset 
kisakansliassa ennen kilpailun alkua

P11 60 m

   0 Matias Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Riku-Kasperi Ketola                 VesilVi                                                       
   0 Juuso Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Otto Ojanen                         UrjU                                                          
   0 Vili Välimäki                       UrjU                                                          

P11 1000 m

   0 Matias Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Riku-Kasperi Ketola                 VesilVi                                                       
   0 Veikko Mäkilä                       TammRy                                                        
   0 Otto Ojanen                         UrjU                                                          

P11 Pituus

   0 Matias Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Untamo Säynäjäkangas                ViialVa                                                       
   0 Arno Toivola                        HyvsU                                                         
   0 Juuso Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Vili Välimäki                       UrjU                                                          

P11 Kuula

   0 Matias Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Untamo Säynäjäkangas                ViialVa                                                       
   0 Juuso Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Vili Välimäki                       UrjU                                                          

P13 60 m

   0 Miikka Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Jami Siira                          KangU                                                         
   0 Topias Listo                        ToijVau                                                       
   0 Juho Veikkolainen                   ViialVa                                                       
   0 Mikko Laine                         PälkLL                                                        
   0 Niko-Petteri Ketola                 VesilVi                                                       
   0 Niko Uolamo                         ToijVau                                                       

P13 1000 m

   0 Miikka Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Roni Hiitelä                        NokU                                                          
   0 Topias Listo                        ToijVau                                                       
   0 Juho Veikkolainen                   ViialVa                                                       
   0 Tapio Mikkola                       ToijVau                                                       

P13 Korkeus

   0 Miikka Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Juho Veikkolainen                   ViialVa                                                       
   0 Mikko Laine                         PälkLL                                                        
   0 Niko Uolamo                         ToijVau                                                       
   0 Tapio Mikkola                       ToijVau                                                       

P13 Keihäs

   0 Miikka Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Jami Siira                          KangU                                                         
   0 Juho Veikkolainen                   ViialVa                                                       
   0 Mikko Laine                         PälkLL                                                        
   0 Niko-Petteri Ketola                 VesilVi                                                       
   0 Niko Uolamo                         ToijVau                                                       
   0 Tapio Mikkola                       ToijVau                                                       
   0 Jesper Kallio                       VammsVoi                                                      
   0 Arno Toivola                        HyvsU                                                         

P15 100 m

   0 Joni Uolamo                         ToijVau                                                       

P15 300 m

   0 Jaakko Hyrkäs                       LempKi                                                        

P15 Seiväs

   0 Joni Uolamo                         ToijVau                                                       

P15 Pituus

   0 Joni Uolamo                         ToijVau                                                       

P3 40 m

   0 Jimi Viitanen                       Akaa                                                          
   0 Matias Kankainen                    Akaa                                                          
   0 Nooa Määttä                         Akaa                                                          
   0 Roope Antila                        Toijala                                                       
   0 Eelis Heino                         Akaa                                                          
   0 Nuutti Aho                          Kylmäkoski                                                    
   0 Niklas Hukka                        ToijVau                                                       

P5 40 m

   0 Roope Salminen                      TammRy                                                        
   0 Matias Viitanen                     Viiala                                                        
   0 Joona Ratilainen                    ToijVau                                                       
   0 Eetu Kankainen                      Akaa                                                          
   0 Vilho Sihvonen                      ToijVau                                                       
   0 Justus Ikkala                       Akaa                                                          
   0 Aaro Pietikäinen                    Akaa                                                          
   0 Nooa Heino                          Akaa                                                          
   0 Elmeri Sirén                        Akaa                                                          

P5 Pallonheitto

   0 Roope Salminen                      TammRy                                                        
   0 Joona Ratilainen                    ToijVau                                                       
   0 Eetu Kankainen                      Akaa                                                          
   0 Vilho Sihvonen                      ToijVau                                                       
   0 Justus Ikkala                       Akaa                                                          
   0 Aaro Pietikäinen                    Akaa                                                          
   0 Nooa Heino                          Akaa                                                          
   0 Elmeri Sirén                        Akaa                                                          

P7 40 m

   0 Santeri Erkkilä                     ToijVau                                                       
   0 Juha Jussila                        ViialVa                                                       
   0 Veeti Kärkäinen                     ToijVau                                                       
   0 Turkka Siljander                    ToijVau                                                       
   0 Tami Tuhkanen                       ViViri                                                        
   0 Rasmus Vankka                       ToijVau                                                       

P7 Pituus

   0 Santeri Erkkilä                     ToijVau                                                       
   0 Juha Jussila                        ViialVa                                                       
   0 Veeti Kärkäinen                     ToijVau                                                       
   0 Turkka Siljander                    ToijVau                                                       
   0 Tami Tuhkanen                       ViViri                                                        
   0 Rasmus Vankka                       ToijVau                                                       

P9 40 m

   0 Mikael Viitanen                     ViialVa                                                       
   0 Tshepo Saarinen                     Akaa                                                          
   0 Joona Lehtinen                      ViialVa                                                       
   0 Joona Niskala                       ToijVau                                                       
   0 Niilo Virta                         ForssSa                                                       
   0 Aleksi Ratilainen                   ToijVau                                                       
   0 Otso Luodeslampi                    LempKi                                                        
   0 Joona Salminen                      TammRy                                                        
   0 Ossi Ojanen                         UrjU                                                          

P9 1000 m

   0 Mikael Viitanen                     ViialVa                                                       
   0 Tshepo Saarinen                     Akaa                                                          
   0 Joona Niskala                       ToijVau                                                       
   0 Niilo Virta                         ForssSa                                                       
   0 Joona Salminen                      TammRy                                                        
   0 Ossi Ojanen                         UrjU                                                          

P9 Pituus

   0 Mikael Viitanen                     ViialVa                                                       
   0 Joona Lehtinen                      ViialVa                                                       
   0 Joona Niskala                       ToijVau                                                       
   0 Niilo Virta                         ForssSa                                                       
   0 Aleksi Ratilainen                   ToijVau                                                       
   0 Otso Luodeslampi                    LempKi                                                        
   0 Joona Salminen                      TammRy                                                        
   0 Ossi Ojanen                         UrjU                                                          

T11 60 m

   0 Julia Rantala                       UrjU                                                          
   0 Siiri Hyytiäinen                    HumppY                                                        
   0 Iida Visala                         ValkHa                                                        
   0 Nora Kytäjä                         ForssSa                                                       
   0 Venla Lahtinen                      ValkHa                                                        
   0 Siiri Elomaa                        VammsVoi                                                      
   0 Aliisa Keskinen                     ToijVau                                                       
   0 Aino Anttonen                       ToijVau                                                       
   0 Siiri Mäkilä                        TammRy                                                        
   0 Emilia Vienonen                     UrjU                                                          

T11 1000 m

   0 Siiri Hyytiäinen                    HumppY                                                        
   0 Iida Visala                         ValkHa                                                        
   0 Riia Hiitelä                        NokU                                                          
   0 Nora Kytäjä                         ForssSa                                                       
   0 Aliisa Keskinen                     ToijVau                                                       
   0 Aino Anttonen                       ToijVau                                                       
   0 Siiri Mäkilä                        TammRy                                                        
   0 Emilia Vienonen                     UrjU                                                          

T11 Pituus

   0 Siiri Hyytiäinen                    HumppY                                                        
   0 Iida Visala                         ValkHa                                                        
   0 Venla Lahtinen                      ValkHa                                                        
   0 Neea Lehtinen                       ViialVa                                                       
   0 Lumi Vahteristo                     ToijVau                                                       
   0 Aliisa Keskinen                     ToijVau                                                       
   0 Siiri Mäkilä                        TammRy                                                        
   0 Emilia Vienonen                     UrjU                                                          

T11 Kuula

   0 Neea Lehtinen                       ViialVa                                                       
   0 Lumi Vahteristo                     ToijVau                                                       
   0 Siiri Elomaa                        VammsVoi                                                      
   0 Aino Anttonen                       ToijVau                                                       
   0 Siiri Mäkilä                        TammRy                                                        
   0 Emilia Vienonen                     UrjU                                                          

T13 60 m

   0 Maria Puolimatka                    ForssSa                                                       
   0 Sara Niinimäki                      ViialVa                                                       
   0 Anni Virta                          ForssSa                                                       
   0 Sara Mäkinen                        ToijVau                                                       
   0 Meri Elomaa                         VammsVoi                                                      
   0 Matilda Koponen                     ViialVa                                                       
   0 Sanni Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Venla Toivola                       HyvsU                                                         
   0 Laura Anttonen                      ToijVau                                                       

T13 1000 m

   0 Anni Virta                          ForssSa                                                       
   0 Nea Kytäjä                          ForssSa                                                       
   0 Kerttu Niinimäki                    ViialVa                                                       
   0 Venla Toivola                       HyvsU                                                         
   0 Sini Tirri                          ToijVau                                                       

T13 Korkeus

   0 Maria Puolimatka                    ForssSa                                                       
   0 Kerttu Niinimäki                    ViialVa                                                       
   0 Pinja Lehtinen                      ViialVa                                                       
   0 Matilda Koponen                     ViialVa                                                       
   0 Sanni Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Laura Anttonen                      ToijVau                                                       

T13 Pituus

   0 Sara Niinimäki                      ViialVa                                                       
   0 Kerttu Niinimäki                    ViialVa                                                       
   0 Sara Mäkinen                        ToijVau                                                       
   0 Meri Elomaa                         VammsVoi                                                      
   0 Sanni Kuparinen                     JanJa                                                         
   0 Laura Anttonen                      ToijVau                                                       

T15 100 m

   0 Pinja Lehtinen                      ViialVa                                                       
   0 Nea Karppinen                       LempKi                                                        
   0 Alina Peltonen                      ForssSa                                                       
   0 Katriina Aalto                      ToijVau                                                       
   0 Elisa Toivola                       HyvsU                                                         

T15 300 m

   0 Anne Penttilä                       JanJa                                                         

T15 Korkeus

   0 Alina Peltonen                      ForssSa                                                       
   0 Katriina Aalto                      ToijVau                                                       

T15 Kuula

   0 Katriina Aalto                      ToijVau                                                       
   0 Elisa Toivola                       HyvsU                                                         

T3 40 m

   0 Matilda Puolimatka                  ForssSa                                                       
   0 Jenni Karjanlahti                   Akaa                                                          
   0 Annukka Ikkala                      Akaa                                                          
   0 Aino Koskinen                       Akaa                                                          
   0 Hertta Rajamäki                     LempKi                                                        
   0 Emmi Vankka                         ToijVau                                                       
   0 Oona Haikonen                       ToijVau                                                       
   0 Emmi Haikonen                       ToijVau                                                       

T5 40 m

   0 Moona Puolimatka                    ForssSa                                                       
   0 Sinna Viitanen                      Akaa                                                          
   0 Ella Jussila                        ViialVa                                                       
   0 Nia Kytäjä                          ForssSa                                                       
   0 Minttu Antila                       ToijVau                                                       
   0 Pinja Antila                        ToijVau                                                       
   0 Peppi Tujunen                       Toijala                                                       
   0 Saara Järvinen                      Akaa                                                          
   0 Thandeka Saarinen                   Akaa                                                          
   0 Helmi Rajamäki                      LempKi                                                        
   0 Reea Hiitelä                        NokU                                                          
   0 Sanni Haikonen                      ToijVau                                                       
   0 Jade Hukka                          ToijVau                                                       

T5 Pallonheitto

   0 Moona Puolimatka                    ForssSa                                                       
   0 Sinna Viitanen                      Akaa                                                          
   0 Ella Jussila                        ViialVa                                                       
   0 Nia Kytäjä                          ForssSa                                                       
   0 Minttu Antila                       ToijVau                                                       
   0 Pinja Antila                        ToijVau                                                       
   0 Peppi Tujunen                       Toijala                                                       
   0 Saara Järvinen                      Akaa                                                          
   0 Helmi Rajamäki                      LempKi                                                        
   0 Reea Hiitelä                        NokU                                                          
   0 Sanni Haikonen                      ToijVau                                                       
   0 Jade Hukka                          ToijVau                                                       

T7 40 m

   0 Inka-Maaria Ketola                  VesilVi                                                       
   0 Helmi Hyytiäinen                    HumppY                                                        
   0 Ruth Toivola                        HyvsU                                                         
   0 Seela Turunen                       ToijVau                                                       
   0 Iina Turunen                        ToijVau                                                       
   0 Julia Viitanen                      Viiala                                                        
   0 Annika Karjanlahti                  Akaa                                                          
   0 Vilja Hujanen                       ViialVa                                                       
   0 Laura Ratilainen                    ToijVau                                                       
   0 Eevi Vatka                          ToijVau                                                       
   0 Meri Vahteristo                     ToijVau                                                       
   0 Saara Kuha                          Viiala                                                        

T7 Pituus

   0 Inka-Maaria Ketola                  VesilVi                                                       
   0 Helmi Hyytiäinen                    HumppY                                                        
   0 Seela Turunen                       ToijVau                                                       
   0 Iina Turunen                        ToijVau                                                       
   0 Vilja Hujanen                       ViialVa                                                       
   0 Laura Ratilainen                    ToijVau                                                       
   0 Eevi Vatka                          ToijVau                                                       
   0 Meri Vahteristo                     ToijVau                                                       
   0 Saara Kuha                          Viiala                                                        

T9 40 m

   0 Miriam Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Miisa Turunen                       ToijVau                                                       
   0 Tyyne Sihvonen                      ToijVau                                                       
   0 Helmi Hujanen                       ViialVa                                                       
   0 Elisabet Kujanpää                   ValkHa                                                        
   0 Jonna Uolamo                        ToijVau                                                       
   0 Aava Häyrynen                       ToijVau                                                       
   0 Anni Viljanen                       ToijVau                                                       
   0 Viivi Välimäki                      UrjU                                                          

T9 1000 m

   0 Miriam Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Miisa Turunen                       ToijVau                                                       
   0 Tyyne Sihvonen                      ToijVau                                                       
   0 Elisabet Kujanpää                   ValkHa                                                        
   0 Sofia Kraft                         ToijVau                                                       
   0 Aava Häyrynen                       ToijVau                                                       
   0 Anni Viljanen                       ToijVau                                                       
   0 Viivi Välimäki                      UrjU                                                          

T9 Pituus

   0 Miriam Puolimatka                   ForssSa                                                       
   0 Miisa Turunen                       ToijVau                                                       
   0 Tyyne Sihvonen                      ToijVau                                                       
   0 Helmi Hujanen                       ViialVa                                                       
   0 Elisabet Kujanpää                   ValkHa                                                        
   0 Sofia Kraft                         ToijVau                                                       
   0 Jonna Uolamo                        ToijVau                                                       
   0 Aava Häyrynen                       ToijVau                                                       
   0 Anni Viljanen                       ToijVau                                                       
   0 Viivi Välimäki                      UrjU