Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
05.08. klo 18:00 Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu Ilmoittautuneet
Käsiohjelma.
Huom! Viesteissä kukin juoksija käyttää yksilölajinsa henkilökohtaista numeroa.

M17 800 m

  11 Mico Klemetti                       HyvsU                                                         
 139 Juho Rönkä                          JanJa                                                         
 147 Jere Alen                           KarkkPo                                                       
 167 Pieti Korhonen                      KarkkPo                                                       
 206 Lauri Virtanen                      KarkkPo                                                       
 252 Robin Ryynänen                      KeskiUYU                                                      
 283 Vesa Lahtinen                       LänsiUU                                                       
 307 Tatu Tyrväinen                      LänsiUU                                                       

M17 Seiväs

  84 Teemu Utter                         HyvsU                                                         
 145 Valtteri Välläri                    JanJa                                                         
 154 Jami Heino                          KarkkPo                                                       
 179 Kalle Mäenpää                       KarkkPo                                                       
 200 Oskari Söderström                   KarkkPo                                                       
 203 Riku Tasala                         KarkkPo                                                       
 239 Jere Niemi                          KeskiUYU                                                      
 292 Markus Nikander                     LänsiUU                                                       
 378 Vimme Veikkolainen                  VihdVie                                                       

M17 Keihäs

  46 Aapo Nieminen                       HyvsU                                                         
  88 Elmo Aalto                          JanJa                                                         
 161 Ilari Keränen                       KarkkPo                                                       
 163 Pyry Keränen                        KarkkPo                                                       
 201 Santeri Söderström                  KarkkPo                                                       
 258 Turo Sipilä                         KeskiUYU                                                      
 275 Mikke Jaakkola                      LänsiUU                                                       
 282 Julius Kuusela                      LänsiUU                                                       
 339 Oskari Lehtonen                     NurmijYU                                                      
 357 Kalle Räsänen                       NurmijYU                                                      

N17 800 m

   1 Ida Forsstèn                        HyvsU                                                         
  29 Kaarina Lehtonen                    HyvsU                                                         
  53 Sanni Norrbacka                     HyvsU                                                         
 129 Lili-Marie Nurminen                 JanJa                                                         
 194 Elli-Anna Suntioinen                KarkkPo                                                       
 233 Sanni Mahonen                       KeskiUYU                                                      
 251 Nelly Roukala                       KeskiUYU                                                      
 294 Laura Pennanen                      LänsiUU                                                       
 364 Frida Öhman                         NurmijYU                                                      

N17 Seiväs

  19 Maria Kytölä                        HyvsU                                                         
 104 Maisa-Iida Koskela                  JanJa                                                         
 192 Paula Sundström                     KarkkPo                                                       
 256 Petra Räty                          KeskiUYU                                                      
 353 Kati Rinnekari                      NurmijYU                                                      

N17 Keihäs

  65 Hanna-Mari Saalo                    HyvsU                                                         
  71 Tanja Sorvari                       HyvsU                                                         
  85 Henna Uusitalo                      HyvsU                                                         
 105 Nelli Kostekivi                     JanJa                                                         
 130 Emilia Palmu                        JanJa                                                         
 153 Emmi Heino                          KarkkPo                                                       
 191 Venla Saramäki                      KarkkPo                                                       
 237 Iina-Kaisa Mäkelä                   KeskiUYU                                                      
 244 Rosanna Rajulin                     KeskiUYU                                                      
 270 Vilma Hakala                        LänsiUU                                                       
 328 Nelli Kantelinen                    NurmijYU                                                      
 345 Minja Nurminen                      NurmijYU                                                      
 350 Pinja Porokari                      NurmijYU                                                      

P11 150 m

  12 Miko Koskelainen                    HyvsU                                                         
  21 Niilo Laukkanen                     HyvsU                                                         
 144 Jesse Vanhakoski                    JanJa                                                         
 176 Mikke Majasalmi                     KarkkPo                                                       
 245 Oliver Randelin                     KeskiUYU                                                      
 267 Sampo Väyrynen                      KeskiUYU                                                      
 284 Patrick Lindberg                    LänsiUU                                                       
 288 Ike Melnits                         LänsiUU                                                       
 338 Eemil Laine                         NurmijYU                                                      
 343 Sauli Mokkila                       NurmijYU                                                      
 346 Niklas Orjala                       NurmijYU                                                      
 348 Eemil Pellonperä                    NurmijYU                                                      
 356 Aku Rissanen                        NurmijYU                                                      
 359 Jami Saari                          NurmijYU                                                      
 372 Sisu Malvela                        VihdVie                                                       
 374 Jaakko Mustonen                     VihdVie                                                       
 376 Juuso Suikki                        VihdVie                                                       

P11 60 m aj

   8 Juho Kantoniemi                     HyvsU                                                         
  56 Elias Pasanen                       HyvsU                                                         
  76 Topias Talvitie                     HyvsU                                                         
 120 Esa Lehtonen                        JanJa                                                         
 184 Elias Nikander                      KarkkPo                                                       
 225 Rasmus Kujala                       KeskiUYU                                                      
 265 Otso Väyrynen                       KeskiUYU                                                      
 314 Oiva Ylä-Jarkko                     LänsiUU                                                       
 318 Samuli Heiskanen                    NurmijYU                                                      
 355 Toni Rinnekari                      NurmijYU                                                      
 367 Juuso Holopainen                    VihdVie                                                       

P11 1000 m kävely

  21 Niilo Laukkanen                     HyvsU                                                         
  72 Justus Talvitie                     HyvsU                                                         
 120 Esa Lehtonen                        JanJa                                                         
 148 Veikka Alen                         KarkkPo                                                       
 184 Elias Nikander                      KarkkPo                                                       
 209 Kalle Gauriloff                     KeskiUYU                                                      
 253 Aaro Räisänen                       KeskiUYU                                                      
 314 Oiva Ylä-Jarkko                     LänsiUU                                                       
 367 Juuso Holopainen                    VihdVie                                                       

P11 Korkeus

  72 Justus Talvitie                     HyvsU                                                         
 108 Juuso Kuparinen                     JanJa                                                         
 143 Mikko Tamminen                      JanJa                                                         
 149 Anders Enqvist                      KarkkPo                                                       
 246 Petrus Randelin                     KeskiUYU                                                      
 253 Aaro Räisänen                       KeskiUYU                                                      
 271 Miika Harjanne                      LänsiUU                                                       
 340 Leevi Leskelä                       NurmijYU                                                      

P11 Kuula

  80 Arno Toivola                        HyvsU                                                         
 136 Onni Ruokangas                      JanJa                                                         
 148 Veikka Alen                         KarkkPo                                                       
 218 Petteri Kankkunen                   KeskiUYU                                                      
 263 Alex Vuori                          KeskiUYU                                                      
 286 Miki Makkonen                       LänsiUU                                                       
 327 Justus Kankaanpää                   NurmijYU                                                      
 337 Samu Käyhty                         NurmijYU                                                      
 369 Mikko Huhta                         VihdVie                                                       

P/T11 4 x 600 m

   0 Hyvinkään seudun Urheilijat 3                                           
     Netta Jakonen, Laila Lehtinen, Niilo Laukkanen, Elias Pasanen
   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                                           
     Laura Pursiainen, Hille Niemitukia, Arno Toivola, Topias Talvitie
   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                                           
     Emma Rovasalo, Salla Norrbacka, Juho Kantoniemi, Justus Talvitie
   0 Janakkalan Jana                                                         
     Ilona Mononen, Pinja Kourula, Esa Lehtonen, Jesse Vanhakoski
   0 Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                              
     Oiva Ylä-Jarkko, Tiia Viramäki, Ike Melnits, Sini Hatakka
   0 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                            
     Liina Tervo, Lotta Kolehmainen, Petteri Kankkunen, Sampo Väyrynen
   0 Vihdin Viesti                                                           
     Taika Malvela, Janna Vihtkari, Juuso Suikki, Jaakko Mustonen
   0 Nurmijärven Yleisurheilu                                                
     Eemil Laine, Vilja Pispala, Elina Kettinen, Niklas Orjala
   0 Karkkilan Pojat                                                         
     Elias Nikander, Jemina Alen, Mikke Majasalmi, Jutta Heino

P13 200 m

  36 Micke Liuha                         HyvsU                                                         
 127 Niklas Nokka                        JanJa                                                         
 141 Henri Stenberg                      JanJa                                                         
 160 Eetu Kemppainen                     KarkkPo                                                       
 241 Jaakko Poutanen                     KeskiUYU                                                      
 301 Ville Savolainen                    LänsiUU                                                       
 342 Markus Mero                         NurmijYU                                                      
 375 Tomi Salmela                        VihdVie                                                       

P13 60 m aj

  16 Marcus Kytölä                       HyvsU                                                         
  96 Ville Harju                         JanJa                                                         
 183 Santeri Mäkelä                      KarkkPo                                                       
 226 Joel Kuosmanen                      KeskiUYU                                                      
 228 Matias Mahonen                      KeskiUYU                                                      
 298 Lassi Saarela                       LänsiUU                                                       

P13 1000 m kävely

  79 Jermu Tarkiainen                    HyvsU                                                         
  89 Sulo Aalto                          JanJa                                                         
 242 Aron Pyssysalo                      KeskiUYU                                                      
 377 Aaron Utulahti                      VihdVie                                                       

P13 Pituus

  10 Lari Kivinen                        HyvsU                                                         
  94 Iikka Auvinen                       JanJa                                                         
  99 Juuso Junnila                       JanJa                                                         
 166 Jan Koivukumpu                      KarkkPo                                                       
 202 Jere Tasala                         KarkkPo                                                       
 259 Eelis Soikkeli                      KeskiUYU                                                      
 279 Juho Kahelin                        LänsiUU                                                       
 320 Emil Henriksén                      NurmijYU                                                      
 329 Eetu Kauko                          NurmijYU                                                      
 371 Elis Kautonen                       VihdVie                                                       

P13 Kuula

  79 Jermu Tarkiainen                    HyvsU                                                         
  89 Sulo Aalto                          JanJa                                                         
 181 Pyry Mäenpää                        KarkkPo                                                       
 215 Lauri Kahelin                       KeskiUYU                                                      
 308 Julius Vesalainen                   LänsiUU                                                       
 331 Matias Ketomäki                     NurmijYU                                                      
 361 Aleksi Viisanen                     NurmijYU                                                      
 377 Aaron Utulahti                      VihdVie                                                       

P/T 13 4 x 600 m

   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                                           
     Tia Palmunen, Anni Lähdemäki, Lari Kivinen, Micke Liuha
   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                                           
     Nelli Talvitie, Pihla Poikolainen, Marcus Kytölä, Jermu Tarkiainen
   0 Janakkalan Jana                                                         
     Sanni Kuparinen, Ella Pullinen, Ville Harju, Sulo Aalto
   0 Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                              
     Ville Savolainen, Maija Jäkkö, Jessica Pääkkönen, Juuso Viskari
   0 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                            
     Sofia Rantanen, Laura Kankkunen, Lauri Kahelin, Jaakko Poutanen
   0 Vihdin Viesti                                                           
     Carlotte Ingberg, Henna Eloranta, Elis Kautonen, Tomi Salmela
   0 Nurmijärven Yleisurheilu                                                
     Emil Henriksén, Nea Kylmänen, Markus Mero, Janette Lohilahti
   0 Karkkilan Pojat                                                         
     Eetu Kemppainen, Emmi Uusitalo, Santeri Mäkelä, Malla Majasalmi

P15 300 m

   7 Matias Jukka                        HyvsU                                                         
  44 Aleks Meidla                        HyvsU                                                         
 140 Henry Seppälä                       JanJa                                                         
 207 Matias Äikäs                        KarkkPo                                                       
 238 Jaakko Määttänen                    KeskiUYU                                                      
 300 Artturi Salonen                     LänsiUU                                                       
 315 Oliver Alakörkkö                    NurmijYU                                                      

P15 100 m aj

  54 Pyry Okkolin                        HyvsU                                                         
  95 Olli Harju                          JanJa                                                         
 182 Samuli Mäkelä                       KarkkPo                                                       
 257 Arttu Saari                         KeskiUYU                                                      
 281 Peetu Kokkinen                      LänsiUU                                                       

P15 1000 m kävely

  95 Olli Harju                          JanJa                                                         
 221 Aatu Komulainen                     KeskiUYU                                                      
 280 Leevi Kokkinen                      LänsiUU                                                       

P15 Kolmiloikka

  20 Jan Lammenaho                       HyvsU                                                         
 122 Matias Mononen                      JanJa                                                         
 173 Artturi Kylmäkorpi                  KarkkPo                                                       
 221 Aatu Komulainen                     KeskiUYU                                                      
 280 Leevi Kokkinen                      LänsiUU                                                       
 330 Simo Kauppila                       NurmijYU                                                      

P15 Moukari

   9 Niilo Kantoniemi                    HyvsU                                                         
 249 Tuomas Risku                        KeskiUYU                                                      
 311 Sampo Westerberg                    LänsiUU                                                       
 313 Roni Wright                         LänsiUU                                                       
 354 Kimi Rinnekari                      NurmijYU                                                      

P/T15 4 x 800 m

   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                                           
     Emma Simberg, Saara Saalo, Jan Lammenaho, Niilo Kantoniemi
   0 Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                                           
     Siiri Saalo, Sonja Lindström, Aleks Meidla, Matias Jukka
   0 Janakkalan Jana                                                         
     Veera Lahtinen, Jenna Pohjonen, Olli Harju, Henry Seppälä
   0 Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                              
     Peetu Kokkinen, Meri Tapio, Artturi Salonen, Helmi Jokinen
   0 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                            
     Saara Hakanen, Katri Gauriloff, Arttu Saari, Jaakko Määttänen
   0 Karkkilan Pojat                                                         
     Matias Äikäs, Jenni Heino, Samuli Mäkelä, Julia Himilä, Artturi Kylmäkorpi

T11 150 m

  30 Inkamari Letto                      HyvsU                                                         
  50 Hille Niemitukia                    HyvsU                                                         
  51 Salla Norrbacka                     HyvsU                                                         
  63 Laura Pursiainen                    HyvsU                                                         
  64 Emma Rovasalo                       HyvsU                                                         
 106 Pinja Kourula                       JanJa                                                         
 121 Ilona Mononen                       JanJa                                                         
 146 Jemina Alen                         KarkkPo                                                       
 150 Åsa Hakalax                         KarkkPo                                                       
 165 Ruusa Keränen                       KarkkPo                                                       
 186 Viivi Nokio                         KarkkPo                                                       
 187 Wilma Nokio                         KarkkPo                                                       
 188 Wiona Nokio                         KarkkPo                                                       
 212 Essi Jäntti                         KeskiUYU                                                      
 220 Lotta Kolehmainen                   KeskiUYU                                                      
 272 Minea Harjanne                      LänsiUU                                                       
 287 Nuppulotta Marttinen                LänsiUU                                                       
 310 Tiia Viramäki                       LänsiUU                                                       
 323 Nette-Nina Hiltunen                 NurmijYU                                                      
 333 Elina Kettinen                      NurmijYU                                                      
 344 Inkaliina Nurminen                  NurmijYU                                                      
 349 Vilja Pispala                       NurmijYU                                                      
 351 Suvi Porokari                       NurmijYU                                                      
 366 Aini Heikinaho                      VihdVie                                                       
 373 Taika Malvela                       VihdVie                                                       

T11 60 m aj

   2 Noora Hietala                       HyvsU                                                         
   4 Adalia Hurme                        HyvsU                                                         
   6 Netta Jakonen                       HyvsU                                                         
  97 Silja Hieto                         JanJa                                                         
 131 Julia Pitkänen                      JanJa                                                         
 158 Jutta Heino                         KarkkPo                                                       
 208 Asta Bull                           KeskiUYU                                                      
 260 Liina Tervo                         KeskiUYU                                                      
 273 Sini Hatakka                        LänsiUU                                                       
 299 Milla Saarela                       LänsiUU                                                       
 379 Janna Vihtkari                      VihdVie                                                       

T11 1000 m kävely

   2 Noora Hietala                       HyvsU                                                         
 106 Pinja Kourula                       JanJa                                                         
 193 Pinja Sundström                     KarkkPo                                                       
 222 Nora Koskela-Koivisto               KeskiUYU                                                      
 352 Suvi Rantala                        NurmijYU                                                      
 379 Janna Vihtkari                      VihdVie                                                       

T11 Korkeus

  28 Laila Lehtinen                      HyvsU                                                         
  91 Laura Anttila                       JanJa                                                         
  98 Lotta Jalonen                       JanJa                                                         
 111 Salla Lausamo                       JanJa                                                         
 193 Pinja Sundström                     KarkkPo                                                       
 204 Reetta Torikka                      KarkkPo                                                       
 255 Iita Räisänen                       KeskiUYU                                                      
 304 Vivian Suominen                     LänsiUU                                                       
 325 Salla Hyvönen                       NurmijYU                                                      

T11 Kuula

  15 Linea Krantz                        HyvsU                                                         
  38 Venla Lähdemäki                     HyvsU                                                         
  42 Elsa Mattila                        HyvsU                                                         
 102 Evi Kinnunen                        JanJa                                                         
 107 Oona Kuitunen                       JanJa                                                         
 174 Maikku Majasalmi                    KarkkPo                                                       
 236 Vilma Mikkola                       KeskiUYU                                                      
 261 Margarita Tsubareva                 KeskiUYU                                                      
 289 Vilma Meriläinen                    LänsiUU                                                       
 332 Oona Ketomäki                       NurmijYU                                                      
 334 Kerttu Kilpeläinen                  NurmijYU                                                      
 335 Jenni Kotamäki                      NurmijYU                                                      
 362 Adele Vuorinen                      NurmijYU                                                      

T13 200 m

  55 Tia Palmunen                        HyvsU                                                         
  70 Elina Sokka                         HyvsU                                                         
 103 Viivi Kinnunen                      JanJa                                                         
 189 Emmi Saramäki                       KarkkPo                                                       
 213 Nelli Järvinen                      KeskiUYU                                                      
 227 Kerttu Latvala                      KeskiUYU                                                      
 278 Maija Jäkkö                         LänsiUU                                                       
 341 Janette Lohilahti                   NurmijYU                                                      
 370 Carlotte Ingberg                    VihdVie                                                       

T13 60 m aj

   5 Edwina Hurme                        HyvsU                                                         
  61 Pihla Poikolainen                   HyvsU                                                         
  87 Riina Virtanen                      HyvsU                                                         
 109 Sanni Kuparinen                     JanJa                                                         
 175 Malla Majasalmi                     KarkkPo                                                       
 214 Nitta Järvinen                      KeskiUYU                                                      
 248 Sofia Rantanen                      KeskiUYU                                                      
 295 Helmiina Raninen                    LänsiUU                                                       
 336 Nea Kylmänen                        NurmijYU                                                      
 381 Varpu Virmavirta                    VihdVie                                                       

T13 1000 m kävely

  74 Nelli Talvitie                      HyvsU                                                         
 109 Sanni Kuparinen                     JanJa                                                         
 205 Emmi Uusitalo                       KarkkPo                                                       
 217 Laura Kankkunen                     KeskiUYU                                                      
 278 Maija Jäkkö                         LänsiUU                                                       
 295 Helmiina Raninen                    LänsiUU                                                       
 381 Varpu Virmavirta                    VihdVie                                                       

T13 Pituus

  37 Anni Lähdemäki                      HyvsU                                                         
  59 Emmi Pasanen                        HyvsU                                                         
  74 Nelli Talvitie                      HyvsU                                                         
 134 Ella Pullinen                       JanJa                                                         
 205 Emmi Uusitalo                       KarkkPo                                                       
 217 Laura Kankkunen                     KeskiUYU                                                      
 297 Fanny Ranta                         LänsiUU                                                       
 360 Jemina Saari                        NurmijYU                                                      
 365 Henna Eloranta                      VihdVie                                                       

T13 Kuula

  83 Venla Toivola                       HyvsU                                                         
 124 Nelma Nieminen                      JanJa                                                         
 137 Nilla Rättyä                        JanJa                                                         
 197 Pinja Söderlund                     KarkkPo                                                       
 262 Milja Viljamaa                      KeskiUYU                                                      
 312 Vilja Westerberg                    LänsiUU                                                       
 358 Venla Röpelinen                     NurmijYU                                                      
 368 Elisa Huhta                         VihdVie                                                       

T15 300 m

  31 Sonja Lindström                     HyvsU                                                         
  68 Emma Simberg                        HyvsU                                                         
 110 Veera Lahtinen                      JanJa                                                         
 114 Essi Lautamäki                      JanJa                                                         
 132 Jenna Pohjonen                      JanJa                                                         
 159 Julia Himilä                        KarkkPo                                                       
 235 Meeri Manninen                      KeskiUYU                                                      
 243 Melina Rajulin                      KeskiUYU                                                      
 277 Helmi Jokinen                       LänsiUU                                                       
 290 Maiju Merivirta                     LänsiUU                                                       
 347 Emmi Pajasmaa                       NurmijYU                                                      
 380 Myrsky-Inkeri Virmavirta            VihdVie                                                       

T15 80 m aj

  45 Emilia Mikkola                      HyvsU                                                         
  81 Elisa Toivola                       HyvsU                                                         
 133 Anu Puisti                          JanJa                                                         
 223 Elina Kujala                        KeskiUYU                                                      
 247 Runo Rantala                        KeskiUYU                                                      
 305 Meri Tapio                          LänsiUU                                                       

T15 1000 m kävely

  66 Saara Saalo                         HyvsU                                                         
 142 Emilia Tamminen                     JanJa                                                         
 196 Henna Söderlund                     KarkkPo                                                       
 210 Katri Gauriloff                     KeskiUYU                                                      

T15 Kolmiloikka

  67 Siiri Saalo                         HyvsU                                                         
 142 Emilia Tamminen                     JanJa                                                         
 156 Jenni Heino                         KarkkPo                                                       
 171 Anni Kylmäkorpi                     KarkkPo                                                       
 211 Saara Hakanen                       KeskiUYU                                                      
 269 Tessa Alhonen                       LänsiUU                                                       
 291 Annika Nieminen                     LänsiUU                                                       
 363 Liina Ylikotila                     NurmijYU                                                      

T15 Moukari

  66 Saara Saalo                         HyvsU                                                         
  86 Mira Vainio-Doiseul                 HyvsU                                                         
 135 Hanna Ranki                         JanJa                                                         
 196 Henna Söderlund                     KarkkPo                                                       
 219 Emmi Kemppainen                     KeskiUYU                                                      
 293 Saara Peltola                       LänsiUU