Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
26.07. klo 11:00 XVIII Lapin Leiskautukset Ilmoittautuneet
M 100 m

0	Ville Jänikselä	Lapuan Virkiä	11,42	11,42
0	Vesa Huokuniemi	Posion Pyrintö		
0	Juho Miilukangas	Raahen Vesa	11,65	11,65
0	Jyri Kangasharju	Oulun Pyrintö		

M 200 m

0	Ville Heikkilä	Lapin Veikot		
0	Ville Jänikselä	Lapuan Virkiä	23,34	23,34
0	Juho Miilukangas	Raahen Vesa	23,54	23,46
0	Jyri Kangasharju	Oulun Pyrintö		

M 800 m

88	Harri Hietanen	Lapin Lukko		
98	Markus Isola	Muurolan Kisaveikot		

M 1500 m

98	Markus Isola	Muurolan Kisaveikot		
232	Pauli Moilanen	Lapin Lukko		
238	Mikko Rahkola	Lapin Lukko		


M Pituus

0	Jani Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		


M Kiekko

0	Ville Posio	Arctic Athletics Rovaniemi		
0	Joni Pajala	Raahen Vesa	35,94	36,57

M Keihäs

0	Veikko Yliranta	Kaukosen Revontulet		

M17 100 m

0	Juho Mäntynen	Lapin Lukko		
0	Riku Maliniemi	Alatornion Pirkat		
0	Olli-Oskari Loukkola	Oulun Pyrintö		
0	Edvard Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
0	Aleksi Kokkonen	Lapin Lukko		
0	Ville Heikkilä	Lapin Veikot		

		

M17 400 m

0	Mikko Rahkola	Lapin Lukko		
0	Lasse Moilanen	Pudasjärven Urheilijat		
0	Harri Hietanen	Lapin Lukko		
0	Peetu Puumala	Alatornion Pirkat		

		

M17 1500 m

223	Edvard Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
238	Mikko Rahkola	Lapin Lukko		

	

M17 110 m aj

0	Tuomas Määttä	Oulun Pyrintö		


M17 Korkeus

0	Jaakko Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
0	Edvard Kotajärvi	Kempeleen Kiri		


M17 Pituus

0	Juho Mäntynen	Lapin Lukko		
0	Toni Keränen	Limingan Niittomiehet		
0	Tuomas Määttä	Oulun Pyrintö		
0	Olli-Oskari Loukkola	Oulun Pyrintö		


M17 Keihäs

0	Patrick Ikonen	Limingan Niittomiehet		
0	Heikki Kuurola	Pudasjärven Urheilijat		
0	Toni Keränen	Limingan Niittomiehet		
0	Edvard Kotajärvi	Kempeleen Kiri		

M19 100 m

0	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		

		

M19 400 m

0	Arvi Hyvönen	Lapin Lukko		
0	Pauli Moilanen	Lapin Lukko		


M19 1500 m

229	Arttu Liipo	Oulun Pyrintö		
239	Alexi Ruokamo	Posion Pyrintö		


M19 Kuula

0	Ville Posio	Arctic Athletics Rovaniemi		
0	Antti-Pekka Rönkkö	Kiimingin Urheilijat		
0	Kasperi Pulkkinen	Kempeleen Kiri		


N 100 m

0	Katja Kangas	Lapin Lukko	12,44	12,44
0	Matleena Kuure	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sanna Luukkonen	Posion Pyrintö	12,41	12,41
0	Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	12,72	12,72
0	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot	12,39	12,39
0	Johanna Rajavaara	Oulun Pyrintö	12,21	12,21

N 200 m

0	Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	26,10	26,10
0	Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot	25,51	25,51
0	Johanna Rajavaara	Oulun Pyrintö	25,40	25,12


N 1500 m

237	Ella-Noora Rahkola	Lapin Lukko		

N Korkeus

0	Tarja Nevalainen	Lapin Lukko		
0	Katri Oikarainen	Posion Pyrintö		

N Pituus

0	Katja Kangas	Lapin Lukko	605	605

N Kuula

0	Annukka Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Leena Kallo	Pellon Ponsi		
0	Elina Peura	Tervolan Terävä		

N Kiekko

0	Leena Kallo	Pellon Ponsi		


N17 100 m

0	Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sini Oikarinen	Oulun Pyrintö		
0	Veera Möttönen	Raahen Vesa		
0	Vilma Martin	Posion Pyrintö		
0	Wilma Isokääntä	Raahen Vesa		
0	Hilla Haapakoski	Raahen Vesa		

	

N17 400 m

0	Janika Ahola	Raahen Vesa		
0	Wilma Isokääntä	Raahen Vesa		


N17 1500 m

222	Eveliina Korva	Kuusamon Erä-Veikot		
237	Ella-Noora Rahkola	Lapin Lukko		


N17 Korkeus

0	Katri Mikkonen	Raahen Vesa		


N17 Kolmiloikka

0	Katri Mikkonen	Raahen Vesa		
0	Malviina Kortessalo	Raahen Vesa		
0	Veera Möttönen	Raahen Vesa
0       Salla Koivumaa  Veitsiluodon Kisaveikot		


N17 Moukari

0	Maria Wimmer	Kuivasjärven Aura		
0	Sara Mehtomaa	Oulun Pyrintö		
0	Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet		
0	Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö		
0	Malviina Kortessalo	Raahen Vesa		
0	Lotta Makkonen	Kuusamon Erä-Veikot		

N17 Keihäs

0	Milla Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet		
0	Malviina Kortessalo	Raahen Vesa		

N19 100 m

0	Ainomari Kangas	Lapin Lukko		
0	Paula Mikkonen	Raahen Vesa		
0	Emma Fingerroos	Raahen Vesa		

N19 400 m

0	Essi Määttä	Lapin Lukko		

N19 1500 m

225	Meri Kuha	Posion Pyrintö		
228	Viivi Lankinen	Sotkamon Jymy		



N19 Kolmiloikka

0	Elina Halonen	Lapin Lukko		
0	Vilma Silvamaa	Oulun Pyrintö		


N19 Moukari

0	Milja Jylhänniska	Oulun Pyrintö		

N19 Keihäs

0	Merja Perätalo	Ylikiimingin Nuijamiehet		

P11 60 m

0	Teemu Tieranta	Lapin Lukko		
0	Luka Kuittinen	Lapin Lukko		
0	Niilo Talala	Pudasjärven Urheilijat		
0	Lauri-Eemil Vetri	Lapin Lukko	9,58	9,58

P11 200 m

0	Teemu Tieranta	Lapin Lukko		
0	Jesse Hætta	Lapin Lukko	32,10	32,10
0	Ville-Veikko Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Kasper Kähkönen	Lapin Lukko		
0	Christian Hännikäinen	Nokian Urheilijat		
0	Niilo Talala	Pudasjärven Urheilijat		
0	Lauri-Eemil Vetri	Lapin Lukko		

P11 1000 m

93	Christian Hännikäinen	Nokian Urheilijat		
96	Jesse Hætta	Lapin Lukko	3.39,60	3.39,60
240	Ville-Veikko Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
242	Sakari Ukkola	Kempeleen Kiri		

P11 Pituus

0	Teemu Tieranta	Lapin Lukko		
0	Jesse Hætta	Lapin Lukko	382	382
0	Ville-Veikko Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Christian Hännikäinen	Nokian Urheilijat		
0	Niilo Talala	Pudasjärven Urheilijat		
0	Lauri-Eemil Vetri	Lapin Lukko	407	407

P11 Kuula

0	Luka Kuittinen	Lapin Lukko		
0	Ville-Veikko Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Sakari Ukkola	Kempeleen Kiri		

P13 60 m

0	Matti Perälä	Lapin Lukko		
0	Eetu Leinonen	Lapin Lukko		
0	Sampsa Lokka	Lapin Veikot		
0	Joonas Ridanpää	Kempeleen Kiri		
0	Joakim Aikioniemi	Lapin Lukko		

P13 200 m

0	Waltteri Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Sampsa Lokka	Lapin Veikot		
0	Joakim Aikioniemi	Lapin Lukko		
0	Joel Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

P13 1000 m

29	Joakim Aikioniemi	Lapin Lukko		
158	Waltteri Karhumaa	Lapin Lukko		
235	Matti Perälä	Lapin Lukko		

P13 Pituus

0	Waltteri Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Sampsa Lokka	Lapin Veikot		
0	Veeti Huokuniemi	Posion Pyrintö		

P13 Keihäs

0	Eetu Leinonen	Lapin Lukko		
0	Antti Ekman	Lapin Lukko		
0	Veeti Huokuniemi	Posion Pyrintö		
0	Joel Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

P15 100 m

0	Simo Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
0	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		
0	Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
0	Oliver Alakörkkö	Nurmijärven Yleisurheilu		

P15 300 m

0	Topias Kontio	Lapin Lukko		
0	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		
0	Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
0	Oliver Alakörkkö	Nurmijärven Yleisurheilu		

P15 800 m

54	Perttu Ala-Iso	Veitsiluodon Kisaveikot		
220	Wille Karhumaa	Lapin Lukko		
221	Topias Kontio	Lapin Lukko		
224	Jaakko Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
243	Samuli Ukkola	Kempeleen Kiri		

P15 100 m aj

0	Wille Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
0	Oliver Alakörkkö	Nurmijärven Yleisurheilu		

P15 Korkeus

0	Oliver Alakörkkö	Nurmijärven Yleisurheilu		

P15 Pituus

0	Wille Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		
0	Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		

P15 Keihäs

0	Matias Mäntynen	Lapin Lukko		
0	Simo Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
0	Jaakko Kotajärvi	Kempeleen Kiri		
0	Samuli Ukkola	Kempeleen Kiri		

P9 40 m

0	Kasper Kähkönen	Lapin Lukko		
0	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

P9 1000 m

227	Kasper Kähkönen	Lapin Lukko	4.03,81	4.03,81

P9 Pituus

0	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

P9 Keihäs

0	Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

T11 60 m

0	Jenni Ojala	Lapin Lukko		
0	Nella Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Milla Kurkela	Iin Yritys		
0	Johanna Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
0	Saara-Sofia Sora-Aho	Kuusamon Erä-Veikot		
0	Saana Peura	Tervolan Terävä		9,54
0	Alisa Tikkanen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot	9,91	9,91
0	Enni Aula	Lapin Lukko		
0	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko	9,66	9,66

T11 200 m

0	Jenni Ojala	Lapin Lukko		
0	Nella Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Wiivi Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Milla Kurkela	Iin Yritys		
0	Johanna Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
0	Jenni Enbuska	Pellon Ponsi		
0	Saara-Sofia Sora-Aho	Kuusamon Erä-Veikot		
0	Saana Peura	Tervolan Terävä		
0	Alisa Tikkanen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Aada Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko		

T11 1000 m

219	Wiivi Karhumaa	Lapin Lukko		
234	Laura Paakkola	Limingan Niittomiehet		

T11 Pituus

0	Jenni Ojala	Lapin Lukko		
0	Nella Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Wiivi Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Milla Kurkela	Iin Yritys		
0	Johanna Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
0	Saara-Sofia Sora-Aho	Kuusamon Erä-Veikot		
0	Saana Peura	Tervolan Terävä		380
0	Alisa Tikkanen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot	382	382
0	Enni Aula	Lapin Lukko		
0	Aada Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko		

T11 Kuula

0	Nella Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Wiivi Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Johanna Salmela	Pudasjärven Urheilijat		
0	Saara-Sofia Sora-Aho	Kuusamon Erä-Veikot		
0	Saana Peura	Tervolan Terävä		
0	Anette Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot	9,31	9,31
0	Enni Aula	Lapin Lukko		9,13
0	Aada Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko		

T13 60 m

0	Rebecca Lähteenkorva	Lapin Lukko		
0	Noora Kakko	Iin Yritys		
0	Maria Peura	Tervolan Terävä	9,00	9,00
0	Laura Kemppainen	Lapin Lukko		8,45
0	Emma Mäkikallio	Lapin Lukko	8,43	8,43
0	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Aila-Alisa Aikioniemi	Lapin Lukko		
0	Hanna Hirttiö	Lapin Lukko	9,5	9,51

T13 200 m

0	Rebecca Lähteenkorva	Lapin Lukko		
0	Noora Kakko	Iin Yritys		
0	Maria Peura	Tervolan Terävä		30,98
0	Laura Kemppainen	Lapin Lukko		
0	Annukka Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Emma Mäkikallio	Lapin Lukko	29,06	29,06
0	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Aila-Alisa Aikioniemi	Lapin Lukko		
0	Hanna Hirttiö	Lapin Lukko		

T13 1000 m

27	Aila-Alisa Aikioniemi	Lapin Lukko		
226	Emilia Kähkönen	Lapin Lukko		
233	Emilia Paakkola	Laitasaaren Veto		

T13 Pituus

0	Rebecca Lähteenkorva	Lapin Lukko		
0	Noora Kakko	Iin Yritys		
0	Jessi Nurmela	Kuivasjärven Aura		
0	Maria Peura	Tervolan Terävä		460
0	Laura Kemppainen	Lapin Lukko		475
0	Annukka Saalismaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Emma Mäkikallio	Lapin Lukko	411	411
0	Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Hanna Hirttiö	Lapin Lukko		

T13 Keihäs

0	Rebecca Lähteenkorva	Lapin Lukko		
0	Jessi Nurmela	Kuivasjärven Aura		
0	Saana Peura	Tervolan Terävä		
0	Maria Peura	Tervolan Terävä		
0	Sanni Hirttiö	Lapin Lukko		
0	Hanna Hirttiö	Lapin Lukko		

T15 100 m

0	Viivi Laaksonen	Lapin Lukko		
0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
0	Amanda Hiltula	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 300 m

0	Viivi Laaksonen	Lapin Lukko		
0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
0	Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Amanda Hiltula	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 800 m

55	Jemina Böök	Veitsiluodon Kisaveikot		
241	Maiju Siipola	Lapin Lukko		

T15 80 m aj

0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
0	Jasmin Männistö	Kuivasjärven Aura		

T15 Korkeus

0	Maria Peura	Tervolan Terävä		
0	Elina Peura	Tervolan Terävä		
0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
0	Sofia Heikonen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 Pituus

0	Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Jasmin Männistö	Kuivasjärven Aura		
0	Amanda Hiltula	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Sofia Heikonen	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 Keihäs

0	Elina Peura	Tervolan Terävä		

T9 40 m

0	Sani Tieranta	Lapin Lukko		
0	Ruut Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Ellen Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Weera Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Elsa Hasu	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Eevi Hasu	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Jenni Enbuska	Pellon Ponsi	6,96	6,96
0	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura	7,11	7,11
0	Nanna Peteri	Lapin Lukko		
0	Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T9 1000 m

64	Eevi Hasu	Veitsiluodon Kisaveikot		
75	Elsa Hasu	Veitsiluodon Kisaveikot		
112	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
160	Weera Karhumaa	Lapin Lukko		
236	Nanna Peteri	Lapin Lukko		

T9 Pituus

0	Sani Tieranta	Lapin Lukko		
0	Ruut Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Ellen Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Weera Karhumaa	Lapin Lukko		
0	Jenni Enbuska	Pellon Ponsi	352	352
0	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura	352	352
0	Nanna Peteri	Lapin Lukko		
0	Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		

T9 Keihäs

0	Ruut Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot		
0	Ellen Kurth	Aavasaksan Urheilijat		
0	Jenni Enbuska	Pellon Ponsi		
0	Sirkku Kannala	Veitsiluodon Kisaveikot