Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
11.05. pk 3. BaanaRun Kempele 11.05. 23:59 
18.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
19.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 15.05. 23:59 
19.05. pk 30. Tavastkenkä-hölkkä Pyhäntä 17.05. 23:59 
20.05. seura Seurakisat Kestilä - 
22.05. pk Testijuoksusarjan ratakymppi Ii - 
26.05. pk Heittokisat Pyhäntä 24.05. 23:59 
26.05. am Rataraasto Kempele 23.05. 23:59 
27.05. seura Seurakisat Kestilä - 
27.05. seura Seurakisat Tyrnävä 24.05. 23:59 
28.05. pk Op Oulu Tiistaikisa I Oulu 26.05. 23:59 
30.05. pk Laidunkauden avauskisat Liminka 28.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
02.06. pk Heittokisat Tyrnävä 30.05. 23:59 
02.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi 30.05. 23:59 
03.06. seura Seurakisat Kestilä - 
03.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
04.06. seura Seurakisat Oulu - 
04.06. pk Op Oulu Tiistaikisa II Oulu 02.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Kempele 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Raahe - 
06.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
08.06. pk Nuorten Heittokisat Kiiminki 06.06. 23:59 
09.06. pk Sisulisäotteluiden lisälajit Kempele 06.06. 23:59 
09.06. pm Sisuottelu 1 Kempele 06.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Kestilä - 
11.06. pk Kev kisat Kuusamo 07.06. 23:59 
11.06. seuracup Seuracup I.osakilpailu Oulu 08.06. 23:59 
12.06. pk KEV-heittokisat Kuusamo 10.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat LIMINKA - 
13.06. seura Seurakisat Raahe - 
13.06. pk Pyhännän piirikunnalliset Pyhäntä 11.06. 23:59 
15.06. pk 8. Korentokangas -juoksu Pudasjärvi, Hirvaskoski 13.06. 23:59 
16.06. pk Aikuisten Heittokilpailut Kiiminki 15.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Kestilä - 
17.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Kiiminki 17.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Kempele 17.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Pyhäjoki 19.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Haukipudas 18.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat TUPOS - 
20.06. kans Pohjantähti-games Pudasjärvi 16.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Kestilä - 
27.06. seura Seurakisat Raahe - 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Pyhäjoki - 
01.07. seura Seurakisat Kestilä - 
03.07. seura Seurakisat LIMINKA - 
04.07. seura Seurakisat Raahe - 
06.07. pk Kiekkokisa Pyhäjoki 05.07. 23:59 
06.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu 04.07. 23:59 
06.07. pk X Rantalakeusjuoksu Liminka 04.07. 23:59 
07.07. pk Kestilä-päivien nuorisokisat Kestilä - 
08.07. seura Seurakisat Kestilä - 
08.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
09.07. seura Seurakisat Oulu - 
09.07. pk Op Oulu Tiistaikisa III Oulu 07.07. 23:59 
11.07. pk Vesan Kisat Raahe 08.07. 23:59 
13.-14.07. pm Pohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17v Oulu 09.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Kestilä - 
18.07. seura Seurakisat Raahe - 
20.07. pk Heittokisat Tyrnävä 17.07. 23:59 
21.07. pk Tuloskisa Kempele sarkkiranta 19.07. 23:59 
22.07. seura Seurakisat Kestilä - 
22.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
23.07. pk Oulun Pyrinnön Yu-kisat Oulu 21.07. 23:59 
24.07. seura Seurakisat LIMINKA - 
25.07. pk Keihäs- ja kiekkokisa Pyhäntä 24.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Raahe - 
25.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
26.07. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 24.07. 23:59 
26.07. pk Merimajan kisa Pyhäjoki 24.07. 23:59 
28.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
29.07. seura Seurakisat Kestilä - 
29.07. seura Seurakisat Kempele 27.07. 23:59 
30.07. seuracup Seuracup II osakilpailu Kempele 26.07. 23:59 
30.07. pk Pitkät aidat Seuracupin lisälajina Kempele 28.07. 23:59 
31.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 29.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Haukipudas 30.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat TUPOS - 
31.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
01.08. seura Seurakisat Raahe - 
01.08. pk Keihään tuloskisa Pyhäntä 31.07. 23:59 
03.08. pk Kempele-Z-Maraton Kempele 26.07. 23:59 
03.-04.08. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Oulu 29.07. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Kestilä - 
06.08. seura Seurakisat Kiiminki 05.08. 23:59 
08.08. pk Raahen Vesan avoimet seuranmestaruuskilpailut Raahe 06.08. 23:59 
10.08. pk Tuloskisa Kempele 09.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Kestilä - 
12.08. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
13.08. pk Siikalatvacup Pyhäntä 12.08. 23:59 
14.08. tähti Tähtikisa - Valkean Kaupungin kisa Oulu 09.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
17.08. pk Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit Oulu 14.08. 23:59 
17.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
19.08. seura Seurakisat Kestilä - 
20.08. seura Seurakisat Kiiminki 19.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Haukipudas 20.08. 23:59 
22.08. pk Kev kisat Kuusamo 20.08. 23:59 
23.08. pk Tuloskisa Liminka 22.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Kestilä - 
26.08. pk Koko kansan Cooper Liminka 26.08. 23:59 
27.08. pk Op Oulu Tiistaikisa V Oulu 25.08. 23:59 
28.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 27.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut LIMINKA 26.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajit Liminka 26.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Nuorisokisat Pudasjärvi 27.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk 59. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 30.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. seura Seurakisat Kestilä - 
04.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. seura Seurakisat Kestilä - 
14.09. pk Kiiminki-maraton Oulu - 
16.09. seura Seurakisat Kestilä - 
22.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi 16.09. 23:59 
28.09. pk Isosyöte Trail Run Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59Ilmoittaudu
28.09. pk 10. Isosyöte - Huippukymppi Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59Ilmoittaudu
12.10. pk MourunkiTrailRun Kempele 12.10. 23:59 
31.12. pk Limingan XII Uudenvuodenjuoksu Liminka 28.12. 23:59Ilmoittaudu