Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy WA  
29.04. pk Pyrinnön halli heitot III Oulu 28.04. 23:59
-
 
30.04. pk Muhos-juoksu Muhos -
-
 
13.05. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 12.05. 23:59
-
 
14.05. am Piirin- ja aluemestaruusmaastot Kempele 08.05. 23:59
-
 
14.05. pm Sisulisä PM-maastot Kempele 08.05. 23:59
-
 
19.05. seura Seurakisat Raahe -
-
 
21.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu -
-
 
22.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 19.05. 23:59
-
 
24.05. pk Tiistaikisa I Oulu 22.05. 23:59
-
 
25.05. seura Seurakisat Kempele 23.05. 23:59
-
 
25.05. seura Seurakisat Raahe -
-
 
25.05. seura Seurakisat Liminka -
-
 
25.05. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
26.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.05. 23:59
-
 
28.05. pm Jompen Rataraasto Kempele 24.05. 23:59
-
 
02.06. seura Seurakisat Raahe -
-
 
05.06. seura Seurakisat Oulu 03.06. 23:59
-
 
05.06. pk Rokuan Maastojuoksu Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion 01.06. 23:59
-
 
05.06. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 03.06. 23:59
-
 
05.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
06.06. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
06.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 04.06. 23:59
-
 
06.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
07.06. pk Tiistaikisa II Oulu 05.06. 23:59
-
 
08.06. pk Keihäskisat Tyrnävä 06.06. 23:59
-
 
09.06. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
10.06. pk Auran Sprintit Oulu 07.06. 23:59
-
 
11.06. pk 11. KORENTOKANGAS - juoksu PUDASJÄRVI 09.06. 23:59
-
 
12.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.06. 23:59
-
 
12.06. seura Seurakisat Oulu 10.06. 23:59
-
 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
13.06. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
14.06. seura Seurakisat Kiiminki -
-
 
14.06. seuracup Pohjola Seuracup I osakilpailu Oulainen 10.06. 23:59
-
 
16.06. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
16.06. pk Naisten korkeus Oulu 14.06. 23:59
-
 
19.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 17.06. 23:59
-
 
20.06. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
20.06. pk Seipään tuloskisat Raahe 19.06. 23:59
-
 
20.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
21.06. pk Merimajan heitot Pyhäjoki 19.06. 23:59
-
 
22.06. seura Seurakisat Tyrnävä 22.06. 23:59
-
 
23.06. ak Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa Pudasjärvi 19.06. 23:59
-
 
23.06. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
25.-26.06. kans Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu Oulu 17.06. 23:59
-
 
26.06. seura Seurakisat Oulu 22.06. 23:59
-
 
26.06. pk Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit Oulu 21.06. 23:59
-
 
27.06. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
27.06. pk Keihäs- ja kuulakisat Tyrnävä 25.06. 23:59
-
 
29.06. seura Seurakisat Liminka -
-
 
30.06. seura Seurakisat Raahe -
-
 
04.07. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
05.07. pk Tiistaikisa III Oulu 03.07. 23:59
-
 
07.07. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
07.07. pk KEV-kisa Kuusamo 05.07. 23:59
-
 
07.07. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
10.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu -
-
 
11.07. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
11.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 10.07. 23:59
-
 
11.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
13.07. seura Seurakisat Tyrnävä 13.07. 23:59
-
 
14.07. seura Seurakisat Raahe -
-
 
15.07. seura Seurakisat Oulu 13.07. 23:59
-
 
16.-17.07. pm Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut Pudasjärvi 13.07. 23:59
-
 
18.07. pk Heittokisat Tyrnävä 16.07. 23:59
-
 
18.07. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
18.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
19.07. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
19.07. pk Tiistaikisa IV Oulu 17.07. 23:59
-
 
21.07. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
23.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59
-
 
24.07. pk Pyrinnön seiväskisa Oulu 21.07. 23:59
-
 
24.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59
-
 
25.07. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
25.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
26.07. pk Seiväskisa Raahe 23.07. 23:59
-
 
26.07. pk Tuloskisat Liminka 24.07. 23:59
-
 
27.07. seura Seurakisat Liminka -
-
 
27.07. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
27.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 26.07. 23:59
-
 
27.07. pk Pyrinnön sprintit Oulu 26.07. 23:59
-
 
28.07. seura Seurakisat Raahe -
-
 
28.07. pk Vesan kisat Raahe 25.07. 23:59
-
 
28.07. pk Mettäperän lenkki Muhos -
-
 
30.-31.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Kempele 27.07. 23:59
-
 
01.08. seura Seurakisat Kärsämäki -
-
 
01.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
02.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 31.07. 23:59
-
 
06.08. pk Kempele Maraton Kempele -
-
 
06.08. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 05.08. 23:59
-
 
07.08. seura Seurakisat Oulu 04.08. 23:59
-
 
07.08. pm Sisuviestit Oulu 05.08. 23:59
-
 
08.08. pk Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut Pudasjärvi 06.08. 23:59
-
 
08.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
11.08. seura Seurakisat Raahe -
-
 
11.08. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
13.08. pk 9 - 13 vuotiaiden moniottelut PUDASJÄRVI 09.08. 23:59
-
 
16.08. seura Seurakisat Kiiminki -
-
 
16.08. pk Siikalatvacupin kilpailu Pyhäntä 15.08. 23:59
-
 
17.08. pk Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut Tyrnävä 16.08. 23:59
-
 
17.08. pk KEV-heittokisa Kuusamo 16.08. 23:59
-
 
18.08. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
20.08. ak Iin kisat Ii 16.08. 23:59
-
 
20.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu 18.08. 23:59
-
 
22.08. pk Heittokisat Tyrnävä 20.08. 23:59
-
 
23.08. pk Tiistaikisa V Oulu 21.08. 23:59
-
 
25.08. seura Seurakisat Raahe -
-
 
25.08. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
27.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu -
-
 
28.08. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 26.08. 23:59
-
 
31.08. pk Heittokisat Tyrnävä 29.08. 23:59
-
 
31.08. pk KEV-heittokisa Kuusamo 30.08. 23:59
-
 
31.08. pk Pyrinnön sprintit Oulu 30.08. 23:59
-
 
03.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 02.09. 23:59
-
 
03.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 01.09. 23:59
-
 
03.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 02.09. 23:59
-
 
10.09. pk 56. Oulun Juoksu Oulu -
-
 
12.09. pk Heittokisat Tyrnävä 10.09. 23:59
-
 
17.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.09. 23:59
-
 
17.09. maantie Huippukymppi Pudasjärvi, Iso-Syöte 13.09. 23:59
-
 
24.09. pk Heittoviisiottelu Oulu 22.09. 23:59
-
 
25.09. pk Pakopirtin juoksu Utajärvi Ahmas Perinnekylä 20.09. 23:59
-
 
01.10. pk Virpiniemen Maastomaraton Oulu 28.09. 23:59
-
 
02.10. pk Heinäpään heittokisa Oulu 01.10. 23:59
-
 
08.10. pk MourunkiRun Kempele -
-
 
09.10. pk Heittoviisiottelu Heinäpää Oulu 08.10. 23:59
-
 
15.10. pk Heittokisa Oulu 14.10. 23:59
-
 
10.-11.12. pk Jouluhallit Oulu 07.12. 23:59
-
 
31.12. maantie Limingan Uudenvuodenjuoksu Liminka 29.12. 23:59
-
 
08.01. pk Pyrinnön Sprintit Aikuisille Oulu 05.01. 23:59
-
 
27.01. halli pm-halli kuula Oulu 25.01. 23:59
-
 
28.01. halli Pm- hallit aikuiset ja 17v Oulu 25.01. 23:59
-
 
29.01. halli Sisuhallit Oulu 25.01. 23:59
-
 
11.02. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 08.02. 23:59
-
 
19.02. pk Pyrinnön sprintit aikuisille Oulu 16.02. 23:59
-
 
24.-26.02. SM Nuorten SM-hallit Oulu 19.02. 23:59
F
 
24.03. pk Pyrinnön halli heitot Oulu 22.03. 23:59
-
 
18.04. pk Pyrinnön maantiejuoksut Oulu 16.04. 23:59
-
 
23.04. pk Muhos-juoksu Muhos -
-
 
26.04. pm pm maantiejuoksu Liminka 22.04. 23:59
-
 
01.05. pk Heittokisat Tyrnävä 29.04. 23:59
-
 
11.05. seura Seurakisat Raahe -
-
 
13.05. pk IV BaanaRun Kempele 13.05. 23:59
-
 
20.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu -
-
 
20.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 17.05. 23:59
-
 
21.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 17.05. 23:59
-
 
22.05. pk Pyrinnön Seiväskisa I Oulu 21.05. 23:59
-
 
23.05. seura Seurakisat Oulu 22.05. 23:59
-
 
23.05. pk Tiistaikisa I Oulu 21.05. 23:59
-
 
24.05. seura Seurakisat Liminka -
-
 
24.05. seura Seurakisat Raahe -
-
 
24.05. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
27.05. pm Jompen rataraasto Kempele 24.05. 23:59
-
 
27.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 25.05. 23:59
-
 
31.05. pk Heittokisat Tyrnävä 29.05. 23:59
-
 
01.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 28.05. 23:59
-
 
04.06. pk Belakon Laidunkauden avauskisat - PP piirin GP osakilpailu Liminka 31.05. 23:59
F
 
04.06. pk Rokuan maastojuoksu Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua 31.05. 23:59
-
 
05.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
06.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 04.06. 23:59
-
 
06.06. seura Seurakisat OULU 05.06. 23:59
-
 
06.06. pk Tiistaikisa II Oulu 04.06. 23:59
-
 
07.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 04.06. 23:59
-
 
07.06. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
08.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 05.06. 23:59
-
 
08.06. seura Seurakisat Raahe -
-
 
08.06. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
10.06. ak Iin kisat Ii 05.06. 23:59
-
 
11.06. pk Keihäskisa Tyrnävä 09.06. 23:59
-
 
12.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
13.06. pk Saloisten Salaman seiväskisa Raahe 12.06. 23:59
-
 
13.06. pk Oulun Pyrinnön Kolmiloikka kisa Oulu 12.06. 23:59
-
 
14.06. seura Seurakisat Liminka -
-
 
14.06. seura Seurakisat Kiiminki -
-
 
17.06. pk 12. KORENTOKANGAS - juoksu Pudasjärvi 15.06. 23:59
-
 
17.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
19.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
20.06. seuracup Pohjola Seuracup I.osakilpailu Oulu 18.06. 23:59
-
 
21.06. pk Heittokisat Kuusamo 20.06. 23:59
-
 
21.06. pk YppU:n heitot Pyhäjoki 19.06. 23:59
-
 
22.06. pk Heinäpään heittokisa Oulu 21.06. 23:59
-
 
22.06. ak Pohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailu PUDASJÄRVI 18.06. 23:59
-
 
22.06. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
26.06. pk Pyrinnön Seiväskisa OULU 25.06. 23:59
-
 
26.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
27.06. pm Sisuottelut 9-15v Oulu 25.06. 23:59
-
 
28.06. seura Seurakisat Tyrnävä -
-
 
28.06. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
29.06. seura Seurakisat Raahe -
-
 
02.07. pk Heinäpään heittokisa Oulu 30.06. 23:59
-
 
03.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
04.07. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
06.07. seura Seurakisat Merijärvi -
-
 
08.07. pk Motonet GP Esikisa Oulu 30.06. 23:59
-
 
08.07. GP Motonet GP Oulu Oulu 30.06. 23:59
C
 
09.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.07. 23:59
-
 
10.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 09.07. 23:59
-
 
10.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
11.07. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
12.07. seura Seurakisat Tyrnävä -
-
 
12.07. pk YppU:n heitot II Pyhäjoki 10.07. 23:59
-
 
13.07. pk KEV-kisat Kuusamo 11.07. 23:59
-
 
13.07. pk Salaman seiväskisa Raahe 12.07. 23:59
-
 
15.-16.07. pk Avoimet Pohjois-pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut PUDASJÄRVI 12.07. 23:59
-
 
17.07. pk Pyrinnön Seiväskisa OULU 16.07. 23:59
-
 
18.07. pk Tiistaikisa III Oulu 16.07. 23:59
-
 
19.07. seura Seurakisat Liminka -
-
 
20.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 18.07. 23:59
-
 
20.07. seura Seurakisat Raahe -
-
 
22.-23.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Kempele 19.07. 23:59
-
 
24.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
26.07. pk Mettäperän lenkki Muhos -
-
 
30.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu -
-
 
31.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
01.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 30.07. 23:59
-
 
02.08. pk Vesan Kisat Raahe 01.08. 23:59
-
 
02.08. seura Seurakisat Pyhäntä -
-
 
03.08. seura Seurakisat Raahe -
-
 
05.08. pk 35. Kempele-Maraton Kempele -
-
 
06.08. am Aluemestaruus Viestit Oulu 03.08. 23:59
-
 
07.08. pk avoin piirikunnallinen kilpailu pudasjärvi 07.08. 23:59
-
 
07.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI -
-
 
10.08. pk KEV-juoksukisat Kuusamo 08.08. 23:59
-
 
12.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu 10.08. 23:59
-
 
15.08. pm Sisuviestit Oulu 13.08. 23:59
-
 
16.08. pk KEV-heittokisa Kuusamo 15.08. 23:59
-
 
16.08. seura Seurakisat Kiiminki -
-
 
17.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisa Raahe 15.08. 23:59
-
 
17.08. seura Seurakisat Raahe -
-
 
19.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 17.08. 23:59
-
 
20.08. pk Keihäskisat Tyrnävä 18.08. 23:59
-
 
22.08. pk Siikalatva Cupin Pyhännän kisa Pyhäntä 20.08. 23:59
-
 
22.08. pk Tiistaikisa IV Oulu 20.08. 23:59
-
 
23.08. pk Pyrinnön heitot Oulu 21.08. 23:59
-
 
26.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.08. 23:59
-
 
27.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu -
-
 
29.08. pk Tiistaikisa V Oulu 27.08. 23:59
-
 
31.08. seura Seurakisat Raahe -
-
 
31.08. pm Sisulisä-maastot Oulu 28.08. 23:59
-
 
02.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 31.08. 23:59
-
 
03.09. pk KEV-heittokisa Kuusamo 02.09. 23:59
-
 
03.09. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 01.09. 23:59
-
 
10.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 08.09. 23:59
-
 
16.09. maantie Huippukymppi IsoSyöte Pudasjärvi, Syöte 12.09. 23:59
-
 
17.09. pk Pakopirtin juoksu Utajärvi Ahmas 12.09. 23:59
-
 
17.09. pk Pyrinnön heitot Oulu -
-
 
01.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 29.09. 23:59
-
 
07.10. pk 15. Virpiniemen Maastomaraton Oulu, Haukipudas, Virpiniemi 04.10. 23:59
-
 
08.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 06.10. 23:59
-
 
14.10. pk Pyrinnön Heittokisa Oulu 13.10. 23:59
-
 
28.10. pk Iin testijuoksu Ii 26.10. 23:59
-
 
25.11. pk Iin testijuoksu Ii 23.11. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.12. pk Iin testijuoksu Ii 14.12. 23:59
-
 
16.-17.12. halli Jouluhallit Oulu 13.12. 23:59
-
 
31.12. pk Limingan Uudenvuodenjuoksu 2023 Liminka 29.12. 23:59
-
 
04.01. pk Raahen Vesan seiväskisat Raahe 01.01. 23:59
-
 
07.01. pk Ouluhalli Games Oulu 05.01. 23:59
-
 
17.01. pk Ouluhalli Games 2 Oulu 15.01. 23:59
-
 
27.01. pk Iin testijuoksu Ii 25.01. 23:59
-
 
27.01. halli Sisuhallit Oulu 23.01. 23:59
-
 
28.01. halli Pm- hallit aikuiset ja 17v Oulu 24.01. 23:59
F
 
04.02. pk Ouluhalli Games 3 Oulu 02.02. 23:59
-
 
10.02. pk Ouluhalli Games 4 Oulu 08.02. 23:59
-
 
11.02. pk Raahen Vesan seiväskilpailut Raahe 09.02. 23:59
-
 
24.02. pk Iin testijuoksu Ii 22.02. 23:59
-
 
15.03. pk Ouluhalli Games 5 Oulu 14.03. 23:59
-
 
23.03. pm Iin testijuoksu - Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus maantiejuoksu Ii 20.03. 23:59
-
 
27.04. pk Iin testijuoksu Ii 25.04. 23:59
-
 
30.04. pk Muhos-juoksu Muhos -
-
 
11.05. pk BaanaRun Kempele 08.05. 23:59
-
 
16.05. pk Iin Testijuoksun ratakymppi Ii 14.05. 23:59
-
 
18.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 16.05. 23:59
-
 
19.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 16.05. 23:59
-
 
21.05. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 19.05. 23:59
-
 
21.05. pk Tiistaikisa I Oulu 19.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat OULU -
-
 
25.05. maantie 36. Terwahölkkä ja -maraton Oulu -
-
 
25.05. pk Heinäpään heittokisa OULU 23.05. 23:59
-
 
30.05. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 28.05. 23:59
-
 
02.06. ak Laidunkauden avajaiskisat Liminka 30.05. 23:59
F
 
02.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua 27.05. 23:59
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 02.06. 23:59
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
08.06. pm Sisuottelut 9-15v Oulu 05.06. 23:59
-
 
08.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 05.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 09.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat OULU 09.06. 23:59
-
 
11.06. pk Siikalatva Cupin Pyhännän osakilpailu Pyhäntä 10.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Tyrnävä -
-
 
13.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 11.06. 23:59
-
 
16.06. pk Auran pituuskisa Oulu 13.06. 23:59
-
 
16.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 16.06. 23:59
-
 
17.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 16.06. 23:59
-
 
18.06. pk Pyrinnön heitot OULU 17.06. 23:59
-
 
19.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 16.06. 23:59
-
 
20.06. kans Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut Pudasjärvi 16.06. 23:59
-
 
20.06. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
25.06. seuracup Pohjola Seuracup I.osakilpailu Oulu 23.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
27.06. pk Vesan Kisat osa 1 Raahe 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.06. pk KEV-heittokisa Kuusamo 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat OULU 01.07. 23:59
-
 
04.07. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
05.-07.07. pk SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut Oulu 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Tyrnävä -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 13.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. pk Subway-kisat Kuusamo 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat OULU 16.07. 23:59
-
 
18.07. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
20.-21.07. pm Pohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentuma Kempele 17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 20.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
24.07. pk Mettäperän lenkki Muhos, Päivärinne -
-
 
25.07. pk Vesan Kisat osa 2 Raahe 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
05.08. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi -
-
 
06.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
17.08. GP Motonet GP Oulu Oulu 09.08. 23:59
D
Ilmoittaudu
18.08. ak Tour de Hammer Oulu Oulu 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.08. pk Vesan Kisat osa 3 Raahe 26.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu -
-
 
21.09. maantie 58. Oulun Juoksu Oulu -
-
 
28.09. maantie 15. Huippukymppi, Isosyöte Pudasjärvi 23.09. 23:59
-
Ilmoittaudu